Pondělí 26 listopad 2018
Porošenko podepsal dekret o vyhlášení válečného stavu na Ukrajině   
Pridal tk Pondělí 26 listopad 2018 - 16:38:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko podepsal výnos o rozhodnutí Rady národní bezpečnosti a obrany (SNBO) o zavedení válečného stavu v zemi v souvislosti s incidentem v Černém moři, který ještě více vyostřil vztahy Moskvy a Kyjeva, uvádí se v pondělí na webu prezidenta. Vojenský stav bude aktivován až po schválení Nejvyšší radou.

„Zavést v platnost rozhodnutí Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny z 26. listopadu 2018 o mimořádných opatřeních na zajištění státní suverenity a nezávislosti Ukrajiny a zavedení vojenského stavu na Ukrajině," uvádí se v dokumentu.

Také se uvádí, že vojenský stav bude na Ukrajině platit od 15:00 ukrajinského času (14:00 SEČ) 26. listopadu do 15:00 (14:00 SEČ) 25. ledna 2019.

Služba bezpečnosti Ukrajiny bylo nařízeno přijmout bezodkladná opatření na posílení kontrarozvědky, protiteroristického a protidiverzního režimu a informační bezpečnosti.

Provokace ukrajinského námořnictva

Včera ráno narušily ukrajinské vojenské lodě Berdjansk, Nikopol a Jany Kapu články č. 19 a č. 21 Úmluvy OSN pro mořské právo a překročily státní hranici RF. Lodě vpluly do dočasně uzavřených ruských vod a vykonávaly několik hodin nebezpečné manévry, přičemž nereagovaly na požadavky ruských člunů a lodí, které je doprovázely.

Bylo přijato rozhodnutí o použití zbraní. Všechny tři lodě byly zadrženy přibližně 20 km od ruského pobřeží a 50 km jihozápadně od obvyklého koridoru plavby po Kerčském průlivu pod Krymským mostem.

Během incidentu utrpěli lehká zranění tři ukrajinští vojáci. Byli ošetřeni, jejich život není ohrožen. Rusko zahájilo trestní stíhání ve věci narušení státní hranice a požádalo o svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN kvůli situaci v Azovském moři.

Zdroj: https://sptnkne.ws/keK8
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOceňovaný kurdský režisér a dokumentarista Kazim Öz byl v Turecku zatčen jako terorista   
Pridal tk Pondělí 26 listopad 2018 - 07:39:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V sobotu 24. 11. 2018 byl zatčen jako terorista kurdský režisér Kazim Öz. Nikdy v životě nedržel v ruce pušku, granát ani jinou smrtící zbraň. Přesto mu hrozí nejméně 6 let vězení. Terorismus je kouzelné Erdoganovo zaklínadlo, s jehož pomocí se turecký diktátor zbavuje všech, kdo mu nepřitakávají v jeho plánu na totální islamizaci a osmanizaci země. Kazim rozšíříl řady více než 72 tisíc lidí, které Erdoganův režim od podivného "pokusu o převrat" vězní.

Celý uplynulý rok běžel v kinech v ČR Kazimův poetický film Zer. Za tento hraný film, je oslavou krásné kurdské krajiny a složité historie byl jeho autor oceněn mnoha filmovými cenami. Na festivalech od USA, přes Německo, Francii a až po Japonsko. Kazim je ve světě znám především jako dokumentarista. Natočil řadu filnů nejen o kurdské historii, ale i o přírodě. Mnoho z nich může sloužit jako reklama, která lákala turisty k návštěvě krás země, jež je nyní součástí Turecka.

Čeští diváci měli možnost Kazimovu tvorbu poznat právě z Zilmu Zer, jehož uvedení v ČR realizovala moje žena. Na internetu lze najít řadu dalších především dokumentárních filmů tohoto Kurda s citlivým filmařským okem. Během promítání a následných debat se jeho tvorba stala známější díky možnosti si s ním povyprávět na besedách. Kazim přijel nejen na českou premiéru, ale i na zatím poslední promítání v říjnu. Nyní se mi však vybavil kus rozhovoru, který s ním při premiéře natočila moje žena, a jenž byl zveřejněn v Parlamentních listech. Měl titulek "Turecko se stává jedním velkým vězením pod otevřeným nebem". Kazim v něm popisoval praktiky tureckého režimu. Zatýkání už za to, že si člověk píská kurdskou národní píseň. Jejich obdobu naší hymny Kde domov můj.

Popsal chmurnou atmosféru plíživého utahování šroubů islamizující diktatury. To bylo čtvrt roku před prezidentskými volbami a před změnou turecké ústavy. Nová ústava dala Erdoganovi stejné diktátorské pravomoci, jako získal Adolf Hitler po požáru Reichstagu. A režim skutečně ještě přitvrdil. Známá kurdská zpěvačka Hozan Cane byla v létě zatčena za to, že zpívala kurdské písně na volebních mítincích kurdské strany HDP. I přes masivní represe ze strany armády a policie se této kurdské straně v červnu podařilo ve volbách dostat s 13% o parlamentu. Minulý týden byla zpěvačka odsouzena na 6 let vězení za podporu terorismu. Během minulých čtrnácti dnů byla mj. zatčena řada akademiků z Istanbulské univerzity.

Nyní už tedy sedí ve vězení pod střechou i Kazim. Neuchránilo jej ani to, že jeho filmy dostávaly na světových festivalech mnoho ocenění. Ani to, že svojí tvorbou přinesl do Turecka statisíce dolarů, eur a jiných deviz.

Toto je pravá tvář tureckého režimu - vězení. Režimu, který se bojí kritizovat politici na Západě i na Východě, protože doufají, že se přikloní právě na jejich stranu - v rámci "stabilizace" regionu - a že právě od nich bude nakupovat zbraně za miliardy. Jak řekl včera jeden můj kurdský přítel - v Turecku a Afrínu neprohrávají Kurdové, ale Západ a jeho proklamované hodnoty.

Autor: Martin Kunštek

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJestlipak by Sorosovci dokázali demonstrovat i za svobodné myšlenky jiných než jen svých?   
Pridal tk Pondělí 26 listopad 2018 - 07:34:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Budapešti prý lidi demonstrovali za Sorosovu univerzitu, za akademickou svobodu a za jakési myšlenky, které prosazuje univerzita CEU. Jestlipak by ale tito lidé dokázali chránit i jiné svobodné ideály než jen ty své?

Vždy, když si vzpomenu, jak nějací sorosovci či pražskokavárníci na nějaké demonstraci bojují za zachování svobody a za svobodné myšlenky, jako například včera v Budapešti (viz https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/490131-v-budapesti-tisice-lidi-demonstrovaly-na-podporu-sorosovy-univerzity.html), nemůžu si nevzpomenout na to, jak se ke svobodě a demokracii staví oni sami.

Shodou okolností zrovna včera, jsem na Facebooku zaznamenal, jak odtamtud zmizela jedna moje oblíbená skupina, která se zastávala našeho pana prezidenta Miloše Zemana. Kdo asi za zánikem takové skupiny stojí? S největší pravděpodobností nějaký udávající nahlašovač, který má na svobodné šíření myšlenek zřejmě svůj svérázný názor. Či lépe řečeno, kdo souhlasí jen se svobodným šířením takových myšlenek, které korespondují pouze s jedním politickým směrem, který představují stoupenci Sorose a pražské kavárny.

Ale jestlipak někdo, kdo se zaštiťuje Sorosem s pražskou kavárnou a přitom tvrdí, že bojuje za svobodné myšlenky a otevřenou debatu, by také dokázal bojovat i za takové svobodné myšlenky, které právě nekorespondují s moderní, tzv. politickou korektností? Jestlipak by se například dokázal zastávat například klasické chlapecké literatury (například foglarovek), když ji někdo napadne, že není genderové vyvážená?

Pochybuji, protože genderová studia jsou jedním z hlavních studijních oborů na Sorosově univerzitě. Jestlipak by se také například dokázal zastat někoho, kdo řekne svůj nesouhlasící názor na nějakou tu či onu pochybnou náboženskou ideologii, která má ve své doktríně nadřazenost a touhu po vítězstvím nad světem? Také pochybuji, protože, bude jistě argumentovat tak, že by se vyznavači takových ideologií urazili.

Takže v současné době to pro mne není ani George Soros, ani pražská kavárna, kdo je pro mne symbolem volného šíření svobodných myšlenek. Ty jsou dnes pro mne naopak symbolem jen cenzury a příkazů toho, co si máme a nesmíme myslet. Ale určitě ne ničeho, co by mělo rozvíjet svobodu a demokracii.

Autor: Libor Čermák

Zdroj: https://liborcermak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=689304
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDoba je skutečně vážná a demokracie je skutečně ve smrtelném ohrožení, protože zfanatizovaný dav na ulici pod vedením neúspěšných politiků odmítá uznávat výsledky regulérních demokratických voleb   
Pridal tk Pondělí 26 listopad 2018 - 07:26:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tato vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM navrhuje od příštího roku zvyšování sociálních dávek nepřizpůsobivým, odmítla pomoc lidem v dluhové pasti a naopak navíc pomohla novým zákonem vyděračům, prosazuje navýšení platů politiků, chce vysílat české vojáky do bojových misí v zahraničí, odmítá zákon o referendu včetně referenda o členství ČR v EU, přidávají další peníze politickým neziskovým organizacím na úkor zvyšování důchodů a prosazuje také například urychlené přijetí Istanbulské úmluvy.

Naši důvěru si tato vláda tedy nezískala ani během svého dosavadního funkčního období. Je nutné vyměnit ČSSD a nahradit ji programem SPD. Navíc, současná vláda je schizofrenní slepenec složený z lidí zastávajících absolutně protichůdné filozofické i politické názory. Tato vláda v tomto složení vznikla pod masivním tlakem českých tzv. mainstreamových médií a mezinárodní lobby.

Pan premiér možná namítne, že přidal peníze důchodcům a některým dalším lidem. To ano, to je dobře, ale všichni víme, že to bylo také díky hlasům poslanců SPD.

Možná si pan premiér také myslí, že přijal doslova a do písmene všechny teze SPD týkající se masové a nelegální migrace - ale to není pravda. Podívejte se, jak hlasují v europarlamentu poslanci za hnutí ANO a ČSSD. Hlasují pro migraci.

Na druhou stranu jsme samozřejmě rádi, že poté, co v září hnutí SPD otevřelo ve Sněmovně diskusi o Globálním paktu OSN o migraci a jako jediní jsme tehdy žádali vládu, aby ho odmítla, tak nakonec vláda na náš návrh přistoupila a Česká republika se přidala k zemím, které Globální pakt OSN o migraci odmítne. Přestože vládní vyjednavači ještě donedávna s tezemi Globálního paktu souhlasili.

Vláda hnutí ANO, ČSSD a KSČM však prosazuje přijetí dalších mezinárodních úmluv, které jsou svou nepřijatelností zcela srovnatelné. Mám na mysli Istanbulskou úmluvu, která náš stát i národ životně ohrožuje, jelikož se jedná o likvidaci tradičních evropských hodnot, bez nichž jako národ a civilizace nepřežijeme. Před pár dny Rada vlády pro rovné příležitosti za přímého předsednictví pana premiéra vyzvala k urychlenému pod Istanbulské úmluvy, která výslovně vyzývá signatáře k tomu aby, vymýtili zvyky a tradice, které jsou založeny na stereotypním pojímání rolí žen a mužů. Přijetí této úmluvy je pro SPD zcela nepřijatelné.

Dalším pro SPD nepřijatelným návrhem vládních poslanců, s kterým SPD nesouhlasí, je návrh, který převrací naruby hodnotové žebříčky a říká že manželé nejsou muž a žena - a snaží se nás dohnat k tomu, abychom přijali jako standard že skutečná kompletní rodina není táta a máma, že na svatbě není ženich a nevěsta a že dítě může mít dva otce, dvě matky a naopak žádnou matku, a nebo žádného tátu.

Pochopitelně máme tu problémy i v dalších tématech - vláda samozřejmě odmítá návrh zákona o referendu, které by bylo skutečně funkční. A samozřejmě odmítá, aby lidé mohli v referendu hlasovat o našem členství v EU. Přestože poslanci z hnutí ANO i z ČSSD na semináři k zákonu o referendu slyšeli stoprocentní shodu ústavních právníků, že jediný návrh zákona, který je ve shodě s ústavou je návrh SPD a to právě proto, že dovoluje, jak ji předpokládá ústava, rozhodovat občanům o všem, co Ústavě neodporuje.

Problémem je pro SPD také to, že tato vláda permanentně podráží nohy živnostníkům a malým a středním podnikatelům. Hnutí SPD naopak takové podnikatele podporuje a prosazujeme snižování byrokracie.

Tato vláda také odmítá vyřešit nefunkční soudnictví, lichvu, problémy ve školství či zhoršující se dostupnost zdravotní péče. Velké problémy jsou také v oblasti dopravní infrastruktury – podívejme se na kvalitu některých silnic.

A je tu ještě jeden velký problém, kterým je ČSSD. Zatímco ANO je do určité míry strana pragmatická, která je ochotná přejímat názory - podívejme se například jak hnutí ANO přejalo od SPD některé názory na migraci - tak velká část současného vedení ČSSD jsou lidé zasažení neomarxistickou ideologií, která ve jménu "dobra" chce kácet les hlava nehlava, navzdory lidem, demokracii i zdravému rozumu. ČSSD se sice po volebním propadu snažila upozadit strůjce své katastrofy pana Sobotku, ale další vývoj v ČSSD ukázal, že tam mají ve vedení těch "Sobotků" mnohem více. ČSSD nejde cestou sebereflexe, nedělá politiku prospěšnou pro občany a na základě zdravého rozumu ale naopak. Ministrem zahraničí za ČSSD je asistent pana Pocheho, zaníceného bruselisty a vítače migrantů, a tito a další lidé z ČSSD prosazují názor, že evropské národní státy se mají rozpustit v Evropě regionů a že je k tomu potřeba odnárodnit evropské národy nejlépe tím, že je zbavíme jejich tradic, kultury, víry a promícháme rasy a kultury tak, aby Čech, Ital i Němec měli v budoucnu společné předky asi třeba někde v Somálsku.

S údivem musím přidat další důvod proč nehlasovat pro tuto vládu - pokud této vládě nevěří a nehlasují pro ni ani koaliční poslanci a ministři z řad ČSSD a dokonce proti vyslovení nedůvěry nehlasuje ani první místopředseda této vlády za ČSSD, tak je to bezesporu signál že takto složená vláda si důvěru nejen nezaslouží, ale ani o ni nestojí. ČSSD tímto svým rozhodnutím sama veřejně deklaruje, že tato vláda nestojí ani za jejich hlas a v tomto směru s tím nelze než souhlasit.

Hnutí SPD je konstruktivní pozitivní silou, které prosazuje program pro lepší životy slušných, řádných a pracujících lidí, více bezpečnosti a spravedlnosti. Proto zároveň s kritikou kroků současné vlády konzistentně nabízíme reálnou vládní alternativu bez ČSSD – a tou je vytvoření vlády odborníků vybraných vítězem voleb hnutím ANO, která se písemně a s přesným časovým harmonogramem zaváže také k plnění programových bodů hnutí SPD. Je to stabilní varianta pro Českou republiku, která by díky programu SPD přinesla pracujícím a slušným občanům více peněz, bezpečí a spravedlnosti. A vycházíme s faktu, že prezident Miloš Zeman jasně sdělil, že i napotřetí jmenuje premiérem Andreje Babiše. Jsou tedy dvě cesty. Tu první si vybrat tzv. "demokratický blok s Piráty a ODS, tedy destabilizaci a mediální lynč. Tou druhou cestou je ta, co nabízí SPD - tedy cesta pozitivní práce pro lepší životy občanů, která vychází z dané politické reality. Hnutí SPD neusiluje o místa ve vládě, tedy o teplá vládní korýtka. SPD chce prosadit náš politický program. A platí, že nechceme být přímo součástí vlády, kde je trestně obviněný premiér. Zároveň vyzýváme policii, aby co nejrychleji došetřila kauzu Čapí hnízdo.

Vážené dámy a pánové, současně s výhradami k vládě jsme si vědomi také toho, že dnešní hlasování je také součástí pokusu o převrat, který se bruselským globalistům zčásti povedl na Slovensku. Hyenismus s jakým jsou media a někteří opoziční politici ochotni fanatizovat a manipulovat davy na ulici, opustil jakékoli morální standardy. Zastánci zákona o referendu jsou nazýváni fašisty. Na dnešních protivládních akcích nosí lidé plakáty, které přejí smrt prezidentovi. Ředitel teplického gymnázia posílá portréty přímo zvoleného prezidenta do kompostu. A obětmi probruselské promigrační a protinárodní manipulace jsou už děti na základních školách. Když lůza demonstrativně vyhodí z pietního místa do koše květiny položené prezidentem, premiérem a místopředsedou sněmovny, tak tomu dnes tleská nejen část zfanatizovaného davu, ale najde se i řada politiků, kteří s tím souhlasí.

Doba je skutečně vážná a demokracie, kterou jsme nestačili ani vybudovat, je skutečně ve smrtelném ohrožení, protože zfanatizovaný dav na ulici pod vedením neúspěšných politiků odmítá uznávat výsledky regulérních demokratických voleb a probruselská média včetně veřejnoprávní televize a rozhlasu manipulují veřejným míněním proti stávajícímu ústavnímu uspořádání.

Dámy a pánové, to všechno jsou důvody, proč navrhujeme hnutí ANO podporu menšinové vlády odborníků, které bychom se my sami neúčastnili, výměnou za podporu a prosazení programových bodů SPD. V čase, kdy takzvané elity zrazují svou zemi, žádáme a prosazujeme takovou vládu, která nebude zrazovat národní zájmy a naopak vládu, která bude zárukou svobody demokracie a obrany suverenity naší země.

Autor: Tomio Okamura
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponODS podporuje politiku EU a diktát Bruselu   
Pridal tk Pondělí 26 listopad 2018 - 07:23:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura ve svém projevu ve Sněmovně řekl, že postoj SPD vůči Evropské unii je proti českým národním zájmům. Ano, v plné nahotě ukázal rozdíl mezi SPD a ODS. ODS podporuje politiku EU a diktát Bruselu. Na rozdíl od ODS je SPD jedinou stranou v Parlamentu, která narovinu říká, že současná Evropská unie musí skončit. Prosazujeme jinou formu spolupráce evropských státu a národů, a to na základě svobody a suverenity.

Zároveň chceme zachovat volný pohyb občanů, zboží, služeb a peněz. Blíží se klíčové volby do Evropského parlamentu, které budou příští rok v květnu a naše evropská parlamentní frakce v čele s Matteem Salvinim a Marine Le Pene půjde společně do voleb.

Právě Evropský parlament je místo, kde lze nastartovat změnu pravidel spolupráce. Prosím vás o podporu. SPD prosazuje svobodu a suverenitu České republiky a samozřejmě chceme co nejužší spolupráci s evropskými národy, ovšem postavenou na základě svobody, suverenity a svobodné vůli. Bez direktiv Bruselu.

Autor: Tomio Okamura

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProč se OSN, EU i světoví lidskoprávní aktivisté staví zády k Izraeli? Je za tím antisemitismus?   
Pridal tk Pondělí 26 listopad 2018 - 07:22:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Organizace pro lidská práva AGPS zveřejnila v nedávné době zprávu, dokumentující 3,840 případů zabitých Palestinců od začátku syrské občanské války roku 2011, jedná se o téměř čtyřnásobek v počtu obětí, než v období šesti let první intifády (prosinec 1987-září 1993). Palestinci umírali v Sýrii následkem střelby ze strany Asadových vojáků a i ze strany syrských rebelů, či v důsledku mučení ve výslechových místnostech Asadových věznic. Mahmůd Abbás mlčel a dodnes mlčí a neodsuzuje Bašára Asada či Írán.

Prolitá palestinská krev na Západním břehu (v Judeji a Samaří) a v Gaze se zdá být mnohem cennější, nežli krev Palestinců jinde na světě. Je to tím, že Palestinci, kteří jsou usmrceni izraelskými vojáky, slouží k protiizraelské propagandě v muslimských státech či po celém západním světě. Palestinská otázka trvale slouží jako bič proti Izraeli po celou dobu od jeho vzniku až do současnosti.

Lidskoprávní organizace Action Group for Palestinians in Syria (AGPS) (Akční skupina pro Palestince v Sýrii) publikovala zprávu, která zdokumentovala 3,840 případů úmrtí Palestinců, kteří byli zavražděni od počátku syrské občanské války. Vedle této zprávy syrský režim Bašára Asada zveřejnil seznam jmen obětí, který zahrnoval 548 zabitých Palestinců. Zatímco ve zprávě, kterou vydal Asadův režim, nebyly zaznamenány příčiny smrti Palestinců, tak zmínění lidskoprávní aktivisté souhlasili s tvrzením, že Palestinci zemřeli v důsledku mučení, věznění, hladovění a nedostatku lékařské péče.

AGPS uvedla, že osud dalších 1,682 Palestinců není znám, podle některých tvrzení byli tito Palestinci zabiti buď v probíhající občanské válce, nebo v „lepším případě“ jsou stále ve vězení. Takže důkazy dokládají, že od roku 2011 bylo nejméně 5,552 Palestinců buď zabito nebo nějakým způsobem „zmizelo“. Spolu s těmi, kteří byli buď usmrceni či zmizeli, další desítky tisíc Palestinců ztratili v Sýrii své domovy nebo zaměstnání. Uprchlický tábor Yarmouk, který byl domovem desítky tisíc Palestinců byl během občanské války zcela zničen, nezůstal z něj kámen na kameni. Navzdory těmto hrůzám žádný vedoucí představitel Palestinské samosprávy Asada a jeho íránské spojence neodsoudil. Ano, Írán, který se jinak zaštiťuje palestinskými právy a jehož politici „palestinskou otázku“ dali do popředí své zahraniční politiky.

To je neuvěřitelné. Kde je ryk ze strany Palestinské autonomie, Hamasu, arabských a západních mainstreamových sdělovacích prostředků po celém světě? Kdepak jsou snahy světové veřejnosti postavit Asada, jeho politiky a íránské spojence před soud pro válečné zločiny jako v případech izraelských politiků?

Když jsou palestinští teroristé z Hamasu a Islámského džihádu zabiti izraelskými vojáky během protiizraelských výtržností a násilných akcí, arabský a západní svět hystericky řve a volá po stíhání izraelských vojáků a politiků za válečné zločiny. Arabská liga a jí poklonkující eunijní spojenecké země vydávají jednu protiizraelskou rezoluci za druhou, pravidelně se svolává zasedání Rady bezpečnosti OSN i Valné shromáždění, Mahmůd Abbás požaduje mezinárodní ochranu pro Palestince a všechny tyto události jsou neustále pokrývány arabskými i světovými mainstreamovými sdělovacími prostředky.

Když jsou Palestinci zavražděni jinými Araby, nikdo se o ně nestará a to i samotní palestinští politikové ať už z Fatahu či Hamasu neprojevují žádný zájem, všichni jsou „zticha“. Palestinská krev na Západním břehu (v Judeji a Samaří) či v Gaze má násobně vyšší hodnotu, nežli palestinská krev v jiných částech světa. Palestinci, kteří jsou zabiti izraelskou armádou jsou pravidelně používáni jako nástroj protiizraelské propagandy a protižidovské zběsilosti, sloužící k démonizaci a očerňování Izraele v co nejširším záběru.

Světoví lidskoprávní aktivisté a bojovníci za mír věnují veškerý svůj čas a své finance k monitorování „palestinské otázky“ v Izraeli. Poselství je jasné, když nemůžou být za smrt Palestinců odpovědni Izrael nebo Židé, nejedná se o zajímavé téma pro světový maistreamový tisk. Během neustálé probíhající občanské války je Abbásovo ticho ohlušující. Nikdo neodsuzuje a nežaluje Asada či Írán z vražděni tisíců Palestinců.

Autor: Hana Lukešová
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdborník promluvil o tom, proč Porošenko nařídil překročení hranic RF   
Pridal tk Pondělí 26 listopad 2018 - 07:20:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko osobně vydal rozkaz ukrajinským válečným lodím, aby překročily státní hranice Ruské federace. Chtěl tak dokázat Spojeným státům svou vlastní hodnotu jako lídr Ukrajiny. Uvedl to Alexej Martynov, ředitel Mezinárodního ústavu nových států.

„Samozřejmě bylo vše učiněno na jeho přímý rozkaz. Podobné věci se bez rozkazu nedělají," oznámil Martynov Sputniku. Poznamenal, že akce ukrajinské strany jsou zřejmou provokací, která porušuje mořské právo. Dodal, že vzhledem k nebezpečnému manévrování v ruských teritoriálních vodách a provokaci ruské strany k odvetným akcím, jde o dobře naplánovanou akci.

Martynov se domnívá, že se Washington dosud nerozhodl, koho by chtěl po volbách spatřit na postu prezidenta Ukrajiny. Porošenko tak prý i nadále doufá, že svými činy Washingtonu dokáže svou hodnotu.

„Jediné, co měl udělat (Porošenko, pozn. red.), když ho Američané nominovali na prezidenta, bylo vtáhnout Rusko do války ve středu Evropy. Z různých důvodů to ale neudělal, nedokázal nebo nepochopil. Snažit se ale nepřestal. Nejspíše se domnívá, že může znovu dokázat svou hodnotu, a že ho pak Američané podpoří. USA uvažují o možných kandidátech a prý vedou konzultace také s expremiérkou Julií Tymošenkovou. Porošenko ale pořád ještě doufá, že ho Washington nominuje," vysvětlil odborník.

Závěrem dodal, že existuje i možný scénář zrušení voleb, a to například v případě, že by byl na Ukrajině vyhlášen mimořádný stav. Ani Porošenko podobný scénář nepopírá.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ke6t
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinští vojáci zahájili masivní ostřelování obydlených částí DLR   
Pridal tk Pondělí 26 listopad 2018 - 07:17:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinští vojáci zahájili masivní ostřelování obydlených částí Doněcké lidové republiky.

Ostřelování je prováděno různými typy zbraní včetně těžkého dělostřelectva.

Ukrajinská vláda v roce 2014 zahájila vojenskou operaci proti jednostranně vyhlášeným DLR a LLR, které vyhlásily svou nezávislost po státním převratu na Ukrajině. Podle posledních údajů OSN se obětí konfliktu stalo více než 10 tisíc lidí.

Otázka řešení situace v Donbasu je předmětem jednání a to i během setkání kontaktní skupiny v Minsku, která od září 2014 přijala už tři dokumenty s doporučujícími kroky k deeskalaci konfliktu. Nicméně i po dohodách o příměří mezi konfliktujícími stranami pokračují přestřelky.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ke6w

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdborníci RCHBO potvrdili skutečnost chemické kontaminace Aleppa   
Pridal tk Pondělí 26 listopad 2018 - 07:15:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruští odborníci vojsk radiační, chemické a biologické obrany (RCHBO) potvrdili skutečnost kontaminace na území syrského města Aleppa, které v sobotu ostřelovali ozbrojenci chemickými látkami, řekl novinářům zástupce vojsk RCHBO Konstantin Potěmkin.

„Odborníci vojsk RCHBO díky použití analyzátorů plynu potvrdili skutečnost kontaminace území chemickými látkami," uvedl Potěmkin.

Podle jeho slov bude složení jedovatých látek určeno po expertize. „Provedli jsme odebrání vzorků půdy, úlomků z budov a fragmentů munice k jejich dalšímu laboratornímu rozboru na letecké základně Hmímím. To nám umožní zjistit složení jedovaté látky," dodal zástupce RCHBO.

Ministerstvo obrany RF již předtím uvedlo, že ozbrojenci teroristických skupin v sobotu 24. listopadu ostřelovali obytné čtvrti města Aleppa municí obsahující jedovaté látky.

Následkem útoku bylo 46 osob včetně 8 dětí zasaženo chemickou látkou. Na místo ostřelování se dostavili vojenští chemici RF. Na MO RF zdůraznili, že již dříve ruská strana upozorňovala na to, že organizace Bílé helmy se pokouší organizovat v demilitarizované zóně kolem Idlibu provokace s použitím jedovatých látek s cílem obvinit vládní vojska z použití chemických zbraní proti místnímu obyvatelstvu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ke9Y


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov: Rusko nemůže zaručit, že se síly USA neuchýlí k dalším protiruským provokacím   
Pridal tk Pondělí 26 listopad 2018 - 07:12:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov na ruském státním televizním kanálu prohlásil, že Rusko nemůže zaručit, že se vnitřní politické síly USA, které se všemožně snaží podkopávat autoritu Donalda Trumpa, neuchýlí k dalším provokacím proti Moskvě.

„Pokusy o další provokace a zrušení našich vztahů pravděpodobně budou, ale to neruší nutnost dialogu," řekl Lavrov. Řekl také, že Rusko je připraveno k takovému dialogu.

Podle jeho slov je v poslední době vidět určitý posun v obnově kontaktů mezi Moskvou a Washingtonem i na jiných úrovních, především mezi radami bezpečnosti USA a RF.

Ve svém komentáři k prohlášení USA, které vystupují proti Severnímu proudu 2 a Tureckému proudu údajně s cílem podpořit zájmy Ukrajiny, ruský ministr zahraničních věcí prohlásil, že státy podporující ze solidarity protiruské kroky se především chtějí zalíbit USA. „A nejen USA, ale i těm, kdo se snaží torpédovat konstruktivní jednání Moskvy a Washingtonu," dodal Lavrov.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ke4b

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3217 sec,0.0915 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,243kB