Úterý 27 listopad 2018
To už zavilejšího rusofoba pro zahraničí v ČSSD nenašli?   
Pridal tk Úterý 27 listopad 2018 - 19:46:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jeden by myslel, že po Vondrovi, Schwarzenbergovi a Zaorálkovi už nikdo zlověstnější do brány Černínského paláce jako ministr vstoupit nemůže. Ale chyba lávky. ČSSD, strana to kdysi nízkého lidu, chudiny a dělnického stavu, má dnes ve své intelektuálské sekci takový přetlak tzv. lepších lidí s omračujícím intelektem a nejvyšším západním vyškolením, že pro ni nebylo žádným problémem, sáhnout do klobouku a pro uvolněné místo ministra zahraničí z něj vytáhnout – Tomáše Petříčka. Absolventa to nejen KU, ale i Warwické univerzity v Britanii a Svobodné univerzity v Bruselu, a tedy člověka čistě západního střihu, který si bude navždy a vděčně pamatovat, kdo mu dal jeho rozumy i postavení, a bude proto vždy připraven bít se za Západ a Severní Atlantik do roztrhání těla - a to ať bude pravda jakákoli. Jak to tento muž činí i v těchto dnech, kdy vykřikuje, že ruská anexe vod Azovského moře je pro Česko stejně nepřijatelná, jako byla anexe poloostrova Krym, a v souvislosti s incidentem v Azovském moři volá dokonce po nových sankcích proti Rusku – a to snad ještě dřív, než je začali požadovat ti nejzuřivější západní rusofobové. Toto si samozřejmě dovoluje činit za nás všechny Čechy, kteří dobře víme, jak to s ruskou anexí vod Azovského moře ve skutečnosti je, i jak to s onou anexí poloostrova Krymu ve skutečnosti bylo, a samovolně se nám zatínají pěsti při pomyšlení, že za nás znovu před světem mluví bezcharakterní panák, bezduše opakující argumenty, už dopředu vymyšlené vojenskobezpečnostním komplexem USA. S jediným jeho cílem: nejen zachovat si svůj současný bilionový rozpočet, ale dalším démonizováním Ruska jej pro příští rok ještě zvýšit.

Hledím na tvář nového ministra zahraničí, dalšího cizího poddaného tohoto komplexu, pozoruji jeho nejistý a neurčitý úsměv i pohled, a fabuluji si z nich zhruba toto: Tenhle člověk nemá svoji vlastní vizi světa, není jí schopen. Jde vždy s proudem - s většinou - protože jedině to se mu jeví jako výhodné, a proto pro sebe jedině využitelné. Smysl pro spravedlnost je u něj marné hledat – prostě jej nemá. Postavit se za někoho nespravedlivě odsuzovaného a tím tuto nespravedlivost strhnout i na sebe, je představou z říše snů. Jako kluk se vždy přidal ke klackům, otloukajících svého otloukánka, a pro jistotu, aby nevypadl z řady, mu svůj šťouchanec též s radostí přidal.

Jak ho dnes přidává Rusku, otloukané z vůle vojenskobezpečnostního komplexu téměř celým světem, takže proč by si nový ministr, jménem nás všech Čechů, nemohl též jednu ránu na jeho záda přisadit, že ano?
Protože jít s proudem, a neohlížet se na to, kde je pravda či právo, jen hlídat směr toho proudu, to je to, co se dnes počítá, že ano, pane ministře?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNikdo nechce a nebude umírat kvůli Ukrajině   
Pridal tk Úterý 27 listopad 2018 - 12:19:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jeví se mi logickým, že incident v Azovském moři následoval po zachvácení rybářské lodě Nord, po zveřejnění podrobností výstavby tureckého plynovodu a po dalších incidentech, vše organizovaných s cílem vyprovokovat vojensko – námořní černomořskou krizi. Té by se ideálně, podle prezidenta Porošenko a jeho loutkovodů, měly účastnit také Gruzie, Abcházie, Turecko, Rumunsko a Bulharsko, aby se konečně dostalo v Černém moři ke slovu i NATO. Včera vyhlášený vojenský stav na Ukrajině má vnitropolitický charakter a neznamená nic neočekávaného. Proč? Když nestačily tisíce mrtvých Ukrajinců na východní Ukrajině, RF se chovala, z představitelných, ale mnou nedokazatelných důvodů, k prezidentovi Porošenko jako partnerovi, museli zákonitě stačit v krizové a bezvýchodné hospodářsko – politické situaci státu tři zranění a několik zajatých pošetilců v uniformě, vyslaných na smrt. Představitelný a potenciálně smrtonosný samo-úder prezidenta Porošenko v boji ukrajinských oligarchů o prezidentství, indukuje několik otázek, které se týkají i EU. Z nichž uvedu tři:

Proč nebylo za pět let války na východě Ukrajiny obsazeno celé pobřeží, na kterém se nachází přístavní a průmyslové město Mariupol (na severním pobřeží Taganrožského zálivu), a přístavní město Berdjanks (v Záporožské oblasti Ukrajiny na pobřeží Azovského moře)? Jak se bude chovat RF při dalších provokacích, především v Baltickém regionu, kde její strategický potenciál je mnohem menší než v Azovském moři? Co se může očekávat od zatím nezrušeného setkání prezidentů Putina a Trumpa v pátek 30.11. v Argentině?

Odpověď na první otázku: Strategická chyba. Popisovat ji a důkazy slabosti vojenské a námořní síly Ukrajiny dnes nebudu. Na druhou otázku: Nehledě na vlažnou reakci EU a NATO na incident v Kerči z hlediska následků, očekávání RF dalších provokací a obvinění, reakce RF na provokace v Baltickém regiónu, i ve spojení se Severním proudem 2, bude muset být podobně rozhodná, tvrdá a nenechávající pochyby, že RF nebude trpět narušení státní hranice a suverenity. Z toho vyplývá, že při prohlubujícím se slouhovství EU, se sama EU a s ní zbytek Evropy přibližují neodvratně k Titaniku odsouzenému ke zkáze, podobně jak to formuluje v dnešním Právo, Michal Mocek pro Londýn. Odpověď na třetí otázku vyplývá z dnes již z ne-vztahu USA a RF: Při absenci důvěry a nemožnosti interně hodnotit Západ jako partnera, případným obsahem setkání prezidentů Putina a Trumpa budou pouze následky výpovědi smlouvy INF, železná opona mezi komunikacemi bezpečnostních a vojenských velitelů USA a RF a případné veřejné prohlášení prezidenta Putina k incidentu v Kerči na tiskové konferenci, bude li tázán. Nic víc, nic méně.

USA a RF nechtějí mezi sebou válčit přímo. Znamenalo by to konec světa. Válčit budou, i nadále, pouze přes prostředníky, a to i v době prezidentské kampaně v USA. Proto moje připomínka osudu Titaniku. Je vyloučeno, že v představitelné budoucnosti by mohlo dojít k obnovení vztahu USA – RF s nadějí na jejich zlepšení. Protože vůbec nejde Ukrajinským oligarchům o občany Ukrajiny a nikdo nechce a nebude chtít umírat pro Ukrajinu, výsledkem v indikovaném kontextu jsou již dnes vyhlídky pro EU a Evropu v míru více než zamlžené. Bez ohledu na dnes zveřejněný výsledek posledního výzkum holdingu Romir (agenturou Rambler) indikující, že 88% obyvatel RF nechce emigrovat z RF. O procentu Ukrajinců přejících si emigrovat se nehodlám (dnes) zmiňovat.
Osud EU nepřímo potvrzuje i ex - EU komisař Günter Verheugen v dnes (27.11) zveřejněném interview NZZ. V něm se vyjádřil k nedostatečné flexibilitě Bruselu, vedoucí k brexitu, Macronovým návrhům reformy EU, bilanci politiky kancléřky Merkel a druhotřídnímu jednání s východoevropskými státy EU. Mimo jiné řekl: Die EU-Politik ist ja immer eine Politik im Interesse der Grossen und Starken, nie der Kleinen und Schwächeren.

Jak slabé jsou malé státy EU, v tomto případě ČR, dokazuje probíhající 4. Rusko – Britské obchodní fórum. Podle GŘ společnosti Fos Agro, Andreje Gurjeva, který se účastní fóra, se objem obchodu za půl roku 2018 zvýšil o18,7% a nesurovinový export se zvýšil více než 1,5 krát. To vše a více, nehledě na sankce, politickou situaci, vztah mezi RF a UK, a hlášení stárnoucího českého generála a mladého ministra zahraničí.

Nepřímo osud EU a vztahu USA - RF potvrzuje i včerejší tvrzení zvláštního vyšetřovatele Robert Muellera. Týká se obelhávání FBI a americké prokuratury, ex manažerem volební kampaně prezidenta Trumpa, Paul Manafortem. Ten, jako spolupracující svědek se obelháváním dopustil trestního činu. Jestli opravdu obelhával, nezávidím mu. Do třetice všeho dobrého a zlého: Vstup nejbohatších čínských podnikatelů do komunistické strany ČLR.

Podle Žen-min ž'-pao (人民日报; pinyin: Rénmín Ribao) neboli Lidového deníku, v angličtině People's Daily, založených 15. Června 1948 a dnes nejčtenějších novin v ČLR (mimo jiné proto, že používá v textu příspěvků zjednodušené znaky a má více než 3 miliony výtisků) vstoupily do KS ČLR zakladatel Alibaba, Jack Ma, šéf investiční společnosti Tencent, Pony Ma a zakladatel Baidu, Robin Li, abych jmenoval alespoň tři z mnoha dalších miliardářů a milovníků kapitalismu a obrovských peněz, kteří se rozhodli hledat ochranu doma, pod deštníkem vedoucí KS ČLR. Kdo neví, a má zájem o dění v ČLR, může číst Žen-min ž'-pao v internetové verzi, dnes též anglicky, japonsky, francouzsky, španělsky, rusky a arabsky.

Z posledního příkladu s ČLR nepřímo vyplývá, že budoucnost současných, a jak se může jevit, nenahraditelných oficiálních představitelů česko - čínských vztahů (včetně CEFC a CITIC) se blíží ke konci. Jakému? Nevím. Předpokládám ale, že nemohou počítat s klidným azylem na Floridě, ani se členstvím v KS ČLR. Jejich konec nebude však znamenat konec vztahů mezi ČLR a ČR, kteří si mnozí Číňané stále ještě idealizují vzpomínkou na padesátá léta a dříve. Tak, jak se mění ČLR, mění se i ČR. Je nezbytné se snažit rychle si uvědomit, že lpění na stávajícím není normální, ale že změna je normální. Nemusíme mít strach se učit budoucnost, kterou vytvořil někdo jiný, když budeme schopni si ji tvořit sami. Otázkou ale zůstává: Který slouha si kdy tvořil sám svoji budoucnost? Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
27.11.2018Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKerčský incident: Porošenko vyhlásil na Ukrajině stanné právo poté, co ruská loď taranovala v Kerčské úžině ukrajinský vojenský remorkér pro vlečení minových sítí!   
Pridal tk Úterý 27 listopad 2018 - 06:19:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kerčský incident: Porošenko vyhlásil na Ukrajině stanné právo poté, co ruská loď taranovala v Kerčské úžině ukrajinský vojenský remorkér pro vlečení minových sítí! Rusko v reakci zahájilo blokádu Kerčské úžiny! Událost připomíná Tonkinský incident, který byl záminkou pro válku ve Vietnamu! Ukrajinská armáda dostala rozkaz přesunout se k hranicím s Krymem, Američané na základně Ramstein v Německu mají letecký poplach!

Ukrajinský prezident Petro Porošenko před několika hodinami vyhlásil na celé Ukrajině stanné právo a přestože se čeká na potvrzení tohoto rozkazu parlamentem v Kyjevě, celá ukrajinská armáda byla uvedena do stavu nejvyšší pohotovosti a na silnicích z Kyjeva jsou hlášeny dlouhé kolony vojenské techniky, které míří na jih. Podle informací již byl zahájen přesun části ukrajinské armády k hranicím Krymu, velká aktivita je však hlášena na východě Ukrajiny. Incident, který se odehrál v neděli ráno v Kerčské úžině byl zřejmě předehrou a záminkou pro Kyjev, aby ospravedlnil vojenskou operaci ukrajinské armády, jejíž cíl je stále nejasný. Může jít o celonárodní ofenzívu proti povstalcům na východní Ukrajině, ale stejně tak může jít o provokaci a pokus zatáhnout Rusko do války. Vyhlášení stanného práva nad celou Ukrajinou, pokud ho dnes večer potvrdí parlament, dá prezidentovi a armádě do rukou veškerou moc. Rusko v reakci na incident a vývoj situace v Kyjevě zahájilo blokádu úžiny a zatarasilo průjezd mezi dvěma mostními pilíři pomocí vyřazeného ropného tankeru. Nad prostorem krouží ruské stíhačky a bitevníky.

Stanné právo by mělo platit 2 měsíce od 26. 11. 2018 až do 26. ledna 2019. Veškerá moc se ocitne v rukách armády a jejího vrchního velitele, kterým je právě prezident Petro Porošenko. Nejprve si musíme říct, k čemu došlo. V neděli ráno ve 4 hodiny vpluly dvě ukrajinské fregaty a jeden minový remorkér do ruských výsostných vod v Kerčské úžině. Provoz v úžině řídí kapitán ruského přístavu v Kerči a jednotlivé lodě v úžině musí dodržovat předpisy stejně, jako v jakémkoliv jiném průplavu. Ukrajinské vojenské lodě nesdělily vedení pobřežní stráže, že se tyto 3 lodě chystají vplout do úžiny. Na výzvy k zastavení lodě ukrajinského námořnictva nereagovaly a pokračovaly v plavbě. Na rozkaz velitele pobřežní stráže byly povolány ruské hlídkové lodě, které donutily vojenské ukrajinské lodě přerušit plavbu. Zatímco fregaty nakonec zastavily, remorkér pokračoval v plavbě a musel být nakonec taranován ruskou lodí pobřežní stráže. Evidentně šlo o ukrajinskou provokaci, protože tyto lodě tudy proplouvaly mnohokrát a nikdy nebyl problém, pokaždé se hlásily dopředu. Tentokrát ne.
Most na Krym slouží jako mořská brána do Kerčské úžiny, proplout lze pouze mezi vybranými pilíři mostu. Rusko zahájilo blokádu, v Ramsteinu v Německu je vyhlášena pohotovost americké armády

Rusko a Ukrajina mají z roku 2003 smlouvu o tom, že námořní provoz v úžině řídí kapitán Kerčského přístavu na Krymu a provoz je založen na jednoduchém pravidle, že loď musí dopředu oznámit trasu, odkud pluje a kam. Kerčský průplav má velmi silné proudy, které se během roku mění a hrozí srážky lodí, především ale poté, co Rusko postavilo přes úžinu most, který spojuje Krym s kontinentálním Ruskem. Mezi jednotlivými mostními pilíři vznikl nový systém provozu a každá loď musí nově hlásit i svůj výtlak a výšku lodi od hladiny. Rusové nově chtějí i vědět, jestli lodě nevezou výbušniny a munici, která by mohla být použita k sabotáži a vyhození mostu do povětří za použití lodě, který by explodovala pod mostem. Ukrajinská armáda toto všechno ví a dosud nebyl problém, ukrajinské vojenské lodě bez problému úžinou proplouvaly. Proč tentokrát vnikly 3 lodě načerno do úžiny, to netuší ani ruská FSB.

Dnes odpoledne byl na americké základně Ramstein v Německu vyhlášen poplach. Na základně se rozezněly sirény, svědci hlásí seskupování amerických stíhaček F-16 a F-18, na ranveji přistávají velká nákladní letadla C-5 Galaxy. Podobné aktivity naposledy probíhaly v roce 1999 na jaře před zahájením náletů na Jugoslávii. Vyhlášení stanného práva na Ukrajině tak zdaleka nemusí být jenom lokálním divadlem a snahou o upevnění moci Kyjeva, ale může jít o provokaci západních partnerů, protože v Kyjevě se bez nich ani listí ze stromů nepohne. Máme listopad, revoluční měsíc převratů, které otřásaly dějinami. Velká říjnová socialistická revoluce byla ve skutečnosti v listopadu, stejně tak i ta Sametová revoluce v roce 1989 také připadla na listopad. Jedna velká válka v listopadu skončila, jiná velká válka může v listopadu začít. Otázkou nyní je, jestli Porošenko zinscenoval tuto provokaci sám s cílem převzít v Kyjevě moc od parlamentu, anebo je to akce, kterou nachystali západní partneři. V takovém případě by to bylo velmi zlé.

Ukrajina nemá peníze na zimu a na plyn, je proto třeba vyprovokovat Rusko k uzavření kohoutů, aby vina za mrazy v bytech neležela na vládě v Kyjevě?

Následující hodiny ukáží, jakým směrem se bude situace ubírat. Porošenko prohlásil, že vyhlášení stanného práva nebude mít za následek okamžitou mobilizaci armády, ale těmto výrokům nelze příliš věřit, protože akce v Kerčské úžině byla nachystána jako zjevná provokace, cílem bylo vyvolat zásah ruské pobřežní stráže, která provede útok a taranování ukrajinských lodí. To se povedlo, záběry taranovaného remorkéru oběhly světová média. Neziskovky na západě hned začaly křičet o ruské agresi a situace eskaluje. Rusko zadrželo všechna 3 ukrajinská plavidla a Kyjev požaduje jejich navrácení. Situace začíná nepříjemně připomínat Tonkinský incident, který vedl k vypuknutí války USA s Vietnamem, resp. s jeho severní částí. Všechno, co teď slyšíme ze západních médií, jsou dezinformace o tom, že ruské lodě napadly ty ukrajinské. Narativ se už začíná přesouvat do roviny výhrůžek a vyhlášení stanného práva nad celou Ukrajinou je zkrátka bubnování do války.

Nechce se mi věřit, že by tuto akci vymyslel Porošenko, čokoládový baron, úplně sám a nikdo mu nepomáhal. Celé je to načasované tak, aby incident proběhl před nadcházející zimou a Rusko uzavřelo Ukrajině veškerý plyn. Tento krok by dovedl Ukrajinu do situace, že Rusko by bylo obviňováno i v očích obyčejných Ukrajinců, že musí trpět zimou, čímž se elegantně odkloní pravda a fakt, že Kyjev nemá peníze na zaplacení plynu na tuto nadcházející zimu. Takže se vyvolá konflikt, Rusko uzavře kohouty a Kyjev řekne, že není plyn kvůli Rusku a konfliktu v Kerči, nikoliv kvůli tomu, že státní pokladna v Kyjevě je prázdná a rozkradená. Veškerou vinu za nedostatek plynu a za zimu tak ponese Rusko jako agresor a viník situace, který zaútočil v Kerčské úžině na 3 “bezbranné” ukrajinské vojenské lodě. To by byla ještě přijatelná varianta.

Konečné řešení východoukrajinské otázky Porošenkovou cestou za asistence západních partnerů?

Jenže stejně tak může jít o naplánovanou provokaci s cílem mobilizace ukrajinských vojsk, které budou chtít ukončit jednou provždy konflikt na východní Ukrajině a budou očekávat, že Vladimir Putin nezasáhne, protože po odstranění plukovníka Igora Strelkova a nedávno i plk. Alexandera Zacharčenka už nemá prakticky nikdo taktické a strategické schopnosti na východní Ukrajině, aby mohl vést frontové boje proti ukrajinské armádě. Strelkov i Zacharčenko jsou pryč a ani Moskva se nedívá na východní Ukrajina nijak s velkou radostí, Doněck a Luhansk se stávají pro Moskvu železnou koulí na noze ruské diplomacie. Kreml nemůže otevřeně vrátit východní Ukrajinu Kyjevu, to by stálo Vladimira Putina veškeré zbytky popularity, které už tak jsou nalomené po brutální důchodové reformě. Pokud by ovšem Kyjev východní Ukrajinu dobyl zpátky, Moskva by se tím elegantně zbavila zodpovědnosti a navíc, Ukrajina by byla v Rusku vykreslena jako země fašistů, kteří utopili v krvi povstání na východní Ukrajině.

Krym je uzavřená kapitola, ale východ Ukrajiny představuje dosud palčivý problém, který nemá řešení a na poli diplomacie se řešení nenajde, protože o něj není zájem v Kyjevě, ani v Doněcku, ani v Luhansku. Samostatnost obou republik je neakceptovatelná pro Kyjev a návrat pod Kyjev je neakceptovatelný pro povstalce. Kompromis v podobě vzniku Ukrajiny jako federace je zase nepřijatelný pro současnou vládu v Kyjevě, protože přesunutí vlád a pravomocí do regionů v rámci federace by bylo předstupněm pro rozpad Ukrajiny. A to vědí všichni. Situace na východní Ukrajině tak nemá diplomatické řešení.

Schůzka Trump – Putin na summitu G20 v Buenos Aires je v ohrožení

Pozorovatelé v Rusku rovněž upozorňují, že za touto provokací může být i snaha amerických neoconů zabránit vrcholné schůze Vladimira Putina s Donaldem Trumpem na summitu G20 v argentinském Buenos Aires. Summit začíná 30. listopadu, a je zde reálná hrozba, že Kerčský incident a stanné právo, které bylo právě vyhlášeno na Ukrajině, povede ze strany americké administrativy ke zrušení schůzky Trumpa s Putinem. Nebylo by to poprvé, kdy se neoconi snaží tuto schůzku dvou zástupců domu Chabad Lubavitch překazit. Trump se měl sejít s Putinem už v Paříži při oslavách 100. výročí konce I. sv. války, ale z neznámých důvodů americký prezident soukromou schůzku na poslední chvíli s hlavou Ruské federace zrušil, údajně prý kvůli tomu, aby současné bilaterální problémy nebyly zatahovány do významného dne 100. výročí konce války.

Jenže nově se ukazuje, že americký plán na vypovězení smlouvy INF na zákaz výroby raket středního doletu hraje v americké zahraniční politice klíčovou roli a neoconi nechtějí připustit, aby Vladimir Putin přemluvil Donalda Trumpa, aby od tohoto šíleného nápadu upustil. Pokud bude Rusko vykresleno znovu jako agresor a Ukrajina bude křičet, že jejich lodě byly napadeny a zabaveny Ruskem, potom bude Trump postaven před hotovou věc. Nebude moci smlouvu INF ponechat v platnosti, protože by to neobhájil před jestřáby ve Washingtonu, kteří mu budou předhazovat, že Rusko právě zaútočilo na ukrajinské lodě.

Východní Ukrajina možná počítá poslední hodiny své nezávislosti

Západ cítí, že je nejlepší čas na útok na východní Ukrajinu. Po “odchodu” silných stratégů Strelkova a Zacharčenka nemá východní Ukrajina to, o čem se pořád mluví, že není. Nejsou kádry! Mimochodem, k čemu myslíte, že proudí na Ukrajinu nočními vlaky a transporty ty stovky amerických tanků, obrněnců a jiné techniky poslední skoro celé dva roky? Proč tam proudí více a více amerických a britských vojáků v rolích poradců a velitelů výcviku? Chystají se na mohutnou ofenzívu. Kerčský incident tak může být signálem pro mnohem větší operaci.

Aktualizace 21:08

Ukrajinský parlament právě schválil Porošenkův prezidentský dekret o vyhlášení stanného práva na celé Ukrajině, avšak omezil ho na dobu 30 dnů, na rozdíl od původního návrhu na 2 měsíce.-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/kercsky-incident-porosenko-vyhlasil-na-ukrajine-stanne-pravo-pote-co-ruska-lod-taranovala-v-kercske-uzine-ukrajinsky-vojensky-remorker-pro-vleceni-minovych-siti-rusko-v-reakci-zahajilo-blokadu/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO nejnovější provokaci ukrajinských nacistů v Kerčském průlivu   
Pridal tk Úterý 27 listopad 2018 - 06:04:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za prvé, tohle je celkem dobrý souhrn toho, co se stalo (včetně videí), zveřejněný mediální skupinou RT:

https://www.rt.com/news/444853-russia-ukraine-ships-conflict/

https://www.rt.com/news/444857-russia-ukraine-kerch-strait-standoff/

Jen dodám, že v době psaní (07:38 UTC) byla nákladní loď, blokující plavbu pod mostem, odstraněna, provoz byl obnoven a situace se vrátila do normálu.

Za druhé, dovolte mi, abych vám objasnil nejdůležitější prvek, abyste pochopili, co se ve skutečnosti děje: Azovské moře a Černé moře jsou z vojenského hlediska „ruská jezera“. To znamená, že Rusko má prostředky ke zničení všech možných lodí (nebo letadel) v oblasti těchto dvou moří: na Černém moři by se dala délka života jakéhokoli vetřelce počítat na minuty, na Azovském moři by to byla otázka vteřin. Opakuji, že všechny možné lodě, nasazené v Černém a Azovském moři, Rusko odhalí a sleduje, a může je všechny snadno zničit. Rusové vědí, že jsou s tím Ukrajinci obeznámeni, a samozřejmě, že o tom ví i impérium. Mějte tohle na paměti, až se budete snažit přijít na to, co se vlastně stalo.

Za třetí, zda vody, ve kterých došlo k incidentu, patří Rusku či nikoli, je zcela irelevantní. Všichni vědí, že Rusko považuje tyto vody za své, a ti, kdo s tím nesouhlasí, mají spoustu možností, aby vyjádřili svůj nesouhlas a zpochybnili legálnost ruského postoje. To, že se několik ozbrojených vojenských lodí pokusilo proniknout do vod, které Rusko považuje za své, je jednoduše nezodpovědné a upřímně řečeno zcela hloupé (zvláště s ohledem na bod č. 2 výše). Takhle se prostě nechovají civilizované národy (a na naší planetě je mnoho sporných vod).

Za čtvrté, neměli bychom brát na lehkou váhu nejnovější Porošenkův plán zavést stanné právo na následujících 60 dnů. Ačkoli sám Porošenko prohlásil, že tato mobilizace neznamená, že by ukronacistický režim chtěl válku s Ruskem, faktem je, že budou mobilizovány rezervy prvního sledu. To je důležité, protože situace, vyplývající ze zavedení stanného práva, by mohla být využita k tajnému navýšení počtu vojáků, kteří by byli k dispozici pro útok na Novorusko nebo, nedej Bože, samotné Rusko. Ve skutečnosti se Porošenko také oficiálně obrátil na veterány z války proti Novorusku, aby byli připraveni k nasazení.

Za páté, i když se objevila nejrůznější upozornění ze strany ukronacistického režimu ohledně zavedení stanného práva, včetně oznámení, že to nebude znamenat válku, ani porušení práv občanů, pravda je úplně jiná. Zde je uvedeno, co o stanném právu z právního hlediska tvrdí interní zpráva agentury Unian (důraz přidán):

Stanné právo je zvláštní právní režim, který je zaveden na Ukrajině nebo v jejích jednotlivých oblastech v případě ozbrojené agrese nebo hrozby útoku, ohrožení státní nezávislosti Ukrajiny, její územní celistvosti, a dává orgánům, vojenskému velení a místní samosprávě pravomoc, která je nezbytná pro předcházení ohrožení a zajištění národní bezpečnosti. Rovněž předvídá v souvislosti s hrozbou dočasná omezení ústavních práv a svobod člověka a občana, a práv a zákonných zájmů právnických osob, s uvedením doby trvání těchto omezení (paragraf 1 Zákona o právním režimu stanného práva).

Vzhledem k tomu, že Porošenko má v současné době velmi nízkou popularitu, a že nemá ksakru žádnou šanci být zvolen znovu (přinejmenším nikoli ve volbách, které budou alespoň minimálně důvěryhodné), je zcela zřejmé, proč se ukronacistický režim v Kyjevě rozhodl vyvolat další krizi, z níž obviní Rusko. To poslední, co Rusko potřebuje, je další krize, zejména ne před plánovaným setkáním Putina s Trumpem na summitu G20 v Buenos Aires koncem tohoto měsíce. Je fakt, že ukrajinští blogeři okamžitě pochopili, že tato nejnovější provokace je pokusem o zrušení nadcházejících voleb.

Takže co bude dál?

Nuže, nejpravděpodobnější možností je, že Ukrajina bude znovu vyřvávat o „ruské agresi“ s nadějí, že tím se a) zvýší hodnota Porošenkova režimu v očích impéria, a b) naruší se tak plánované setkání Trumpa s Putinem.

Nejsem si úplně jistý tím, zda Porošenko bude mít možnost takto jednoduše zrušit volby. Ano, nemůže vyhrát, ale impérium ho může nahradit. Nejen to, ale úplné zrušení voleb by bylo katastrofou pro vztahy s veřejností (takovou katastrofou, kterou si někdy zvolí „zkurvysynové“ impéria, jako například Mahmúd Abbás). Stále však existuje velmi reálná možnost, že by ukronacistický režim - zaujímající postoj, že nemá co ztratit – učinil takovýto bezprecedentní krok.

Nějaké malé ukronacistické vojenské operace proti Rusku, Novorusku, Krymu nebo Kerčskému mostu by byly vojensky sebevražedné, ale politicky velmi výhodné, protože by to Porošenkovi umožnilo a) obvinit Rusko za všechny ukrajinské problémy a b) požadovat ještě větší pomoc na „odpor proti ruské agresi“. Problém s touto možností spočívá v tom, že existují jistá dobrá znamení - hodně ukrajinských vojáků nemá ve skutečnosti odvahu bojovat proti Rusům (např. uvědomte si, že VŠICHNI ukrajinští vojáci na Krymu složili zbraně; nebo na blogu „plukovníka Cassada“ se uvádí, že ze tří lodí, které se pokoušely narušit ruské hranice, byl minimálně na jedné z nich kapitán, který dobrovolně odevzdal svou loď Rusům; a jeden ukrajinský námořník byl podle všeho zastřelen, protože odmítl zahájit palbu proti Rusům). Za zmínku stojí také to, že v neděli vyslali ukrajinští nacisté ještě několik plavidel na pomoc lodím, zadrženým Rusy, ale jakmile Rusové uzavřeli průchod a na obloze se objevily ruské letouny Su-25 a Ka-52, rychle se zastavila a nakonec místo opustila. Udělali to proto, že dostali rozkaz, nebo proto, že nechtěli zemřít? Předpokládám, že tohle nikdy nezjistíme.

Také existuje skutečná možnost vypuknutí války proti Rusku v plném rozsahu. Ano, ukrajinští nacisté by vydrželi jen pár dní, ale nezapomeňte, že jejich cílem by nebylo zvítězit, nýbrž dohnat Rusko k otevřené vojenské operaci, kterou by celý „kolektivní Západ“ musel odsoudit - stejně tak, jako když Rusko zaútočilo na Gruzii 8. 8. 2008 (však víte, ve jménu „solidarity“, stejně jako v kauze Skripal, spáchané pod falešnou vlajkou). Pokud jde o lídry anglosionistického impéria, ti budou s potěšením zdolávat Rusko do posledního ukrajinského vojáka, to všichni chápeme.

A nakonec mi dovolte oslovit ty, kteří se možná domnívají, že Rusko reagovalo přehnaně, nebo nemělo použít sílu. Za prvé vám chci připomenout, že zde hovoříme o ozbrojených a vojenských lodích, nikoli rybářských člunech. Za druhé, ukrajinští nacisté snili o zničení tohoto mostu dokonce ještě před tím, než byl postaven. Takže jak měli Rusové vědět, že tyto lodě nejsou plné výbušnin? Za třetí, dovolte mi připomenout, že před několika měsíci ukrajinští nacisté vyslali pod most několik drobných vojenských lodí. To bylo poprvé, kdy požádali o povolení a dokonce měli na palubě ruského lodivoda, aby jim pomohl proplout úzkým prostorem. Přesto to režim v Kyjevě prezentoval jako významné „vítězství“ nad Moskvou. Tentokrát se však lodě snažily proklouznout bez povolení. Kdyby je Rusové nechali proplout, co si myslíte, že by udělali příště?

Pravdou je, že ukronacistický režim již roky tvrdí, že je ve válce proti Rusku, že Rusko napadlo Ukrajinu, že každý, kdo se staví proti režimu nebo dokonce jen vysloví základní pravdivá fakta, je „agentem“ Kremlu/FSB. Legrační na tom je nejen to, že je to poprvé v ruských dějinách, kdy je Rusko obviněno z vedení války, které se vůbec neúčastní - ale ještě legračnější je, že ukrajinští nacisté tvrdí, že jsou ve válce s Ruskem, a přesto mají šílený záchvat, když jsou jejich tři (mrňavé) lodě zadrženy kvůli narušení ruských hranic. Tak probíhá válka nebo ne?! Co si k čertu mysleli, když se snažili proplout?!

Jak dokážete, že ten druhý je „agresivní stát“? Jednoduše – donutíte ho, aby vás napadl. Vzhledem k „selektivní slepotě“ kolektivního Západu skutečnost, že vy jste udeřil toho druhého jako první, v tom vůbec nehraje žádnou roli (znovu připomeňme 8. 8. 2008).

Je zřejmé, že nacistický režim v Kyjevě je v chaosu, a že bez takovýchto dramatických akcí je Porošenko jen beznadějný případ. Větší část gangu kolem něj nepochodí lépe, zvlášť pokud by se Timošenková stala prezidentkou (což by se mohlo stát, pokud by se impérium rozhodlo zbavit se Porošenka). Mají dvě možnosti - buď opustit Ukrajinu nebo čelit obvinění a zatčení (podobně jako Saakašvili).

Vstupujeme do velmi nebezpečného období, kdy zcela zkorumpovaný nacistický režim využije v boji každý trik, který si lze představit, jen aby se zachránil. Zda to povede k větší válce proti Novorusku nebo Rusku je nemožné předvídat, ale musíme si uvědomit, že je to jedna možnost.

The Saker

About the latest Ukronazi provocation in the Kerch strait vyšel 26. listopadu 2018 na thesaker.is. Překlad Zvědavec.

Poznámka na okraj: Dokonce o tom koluje vtip – Ukrajinských vojáků se někdo ptá, proč bojují na Donbasu. Oni odpoví: „Protože tam jsou Rusové“. Potom se jich někdo zeptá, proč ⃰nebojují⃰ na Krymu, a oni odpoví: „Protože tam jsou doopravdy Rusové!!“ Pointa je, že všichni dobře vědí, že je to nesmysl, a že v Novorusku žádné ruské síly nejsou.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/11/7767-o-nejnovejsi-provokaci-ukrajinskych-nacistu-v-kercskem-prulivu.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNové průzkumy volebních preferencí   
Pridal tk Úterý 27 listopad 2018 - 06:00:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nepovažuji výsledky průzkumů agentury CVVM, pokud jde o volební preference politických stran právě za vzor přesnosti, ale pro úplnost je vždy studuji a většinou také komentuji. Sleduji především trendy vývoje preferencí. Sběr podkladů k listopadovému průzkumu provádělo CVVM ještě před vypuknutím vládní krize a tak se dá říci, že volební preference nebyly do té doby v listopadu ovlivněny žádným mimořádným výkyvem ani směrem nahoru, ani směrem dolů.

Podle CVVM by nejsilnější politickou formací v listopadu bylo, tak jako u všech dalších výzkumných agentur v předchozích dlouhých měsících, hnutí ANO. V tomto případě s 29,5% preferencí. Druhá ODS by podle CVVM získala 14,5%. Jen s malým odstupem následována Piráty se 14%. KSČM by podle průzkumu získala 9,5% volebních preferencí a ČSSD 9%.

Přitom ANO a jeho podpora zůstává dlouhodobě stabilní na úrovni kolem 30%. Druhá vládní strana, ČSSD, zaznamenala pokles již v minulém měření v říjnu, a to na 9% a na tomto čísle zůstala i v listopadu.

Zdá se čím dál patrnější, že nejméně tři politické strany budou mít při příštích volbách do sněmovny existenční problémy – a není to jen podle průzkumu CVVM – dostat se do příští sněmovny: KDU – ČSL má podle tohoto průzkumu možnost získat 5%, STAN 4% a TOP 09 3%. Okamurovo SPD se dostala na 7,5% preferencí, což podle této agentury představuje v listopadu vzestup preferenci oproti předchozímu měsíci. Domnívám se, že zajímavější čísla přinesou průzkumy veřejného mínění jiných agentur pro výzkum veřejného mínění, do kterých se promítne nějakým způsobem listopadová vládní krize. Je pak otázka flexibility křivky, se kterou se následně preference některých stran či hnutí vrátí na původní úroveň anebo naopak budou dále padat.

Velmi zajímavý průzkum poskytla veřejnosti agentura SANEP jejíž výzkumná metoda umožňuje velmi rychle reagovat na případné poryvy veřejného mínění v důsledku mimořádných událostí v politice. SANEP zkoumal vliv reportáže redaktorů serveru Seznam Zprávy Kubíka a Slonkové o kauze syna A. Babiše. Tato reportáž pochopitelně polarizovala českou veřejnost, ale podle čísel zveřejněných agenturou SANEP si v zásadě zachovaly oba dva tábora – ten probabišovský (provládní), a ten opoziční protibabišovský – zhruba stejnou sílu jakou měly před touto aférou. Podle názorů téměř 36% občanů by A. Babiš měl setrvat ve funkci premiéra do konce vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Naopak zhruba 22,2% se domnívá, že by měl rezignovat bez ohledu na výsledek vyšetřování a něco přes 10% lidí se domnívá, že by měl okamžitě rezignovat a setrvat mimo vrcholnou politiku do konce vyšetřování. Tedy zhruba třetina lidí nechce vůbec vládní angažmá A. Babiše. A naopak o něco větší skupina lidí si přeje, aby Babiš ve funkci zůstal. O něco méně než třetina lidí neumí celou kauzu posoudit nebo na ni nemá žádný názor. Téměř dvě pětiny lidí se tedy podle průzkumu agentury domnívá, že reportáž Kubíka a Slonkové byla účelově zmanipulovaná. Naopak čtvrtina lidí vidí celou tuto záležitost jako velmi závažnou a důvodnou k demisi premiéra Babiše. 10,5% respondentů považuje kauzu za mocenský boj a 7,5% za závažné zpochybnění osoby premiéra Babiše. A dalších 3,6% považuje kauzu za závažnou a vedoucí až k pádu vlády.

Pokud jde o důvěryhodnost, pak téměř 40% obyvatel vidí A. Babiše jako důvěryhodného politika a téměř stejný počet jako nedůvěryhodného. Zbývající dotazovaní (přes 22%) uvedli, že nevědí. Jinak řečeno, nejméně pětina lidí se v celé záležitosti buď neorientuje, nebo se orientovat ani nechce.

Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelká listopadová komedie   
Pridal tk Úterý 27 listopad 2018 - 05:53:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Než začnu, musím se čtenářům omluvit za nesprávnou informaci o letecké odborné úrovni Babiše mladšího v minulém článku. Můj negativní názor na Babiše miliardářského oligarchu to nijak nemění. Neprověřil jsem si informaci z dosud vždy přesného zdroje. Proto se stala chyba, kterou mi nezbývá, než přiznat. Vzhledem k tomu, že nejsem komediant politický, umělecký, mediální, ani sportovní a netrpím proto přesvědčením o vlastní neomylnosti, stejně jako nepotřebuji honit popularitu, není přiznání chyby velkým problémem.
Sedmnáctého listopadu jsme zažili velké show, při němž, podle očekávání, zvítězil Andrej Babiš, zcela bezpracně a dokonce s určitou dávkou zbabělého skrývání.

Z národního hlediska nezvítězil nikdo, protože obě strany konfliktu lze označit za špatné. Z krátkodobého hlediska zvítězilo menší zlo, z dlouhodobého to větší. Obě strany mají za cíl totéž, jen cesty jsou různé. Povykující dav a házení kytek do odpadkových košů partou neziskovkářů aktivisty Gemunda, zcela jistě nezávislého a nezištného, trapas revolucionářů vedených stále trapnějším Drahošem a Hilšerem, jen dovršil. Naštěstí v prezidentských volbách tito nestoudní slouhové cizáků, stejně jako jejich mazanější parťák Fischer neuspěli a bohdá ani neuspějou.

K tomu jakési řeči o ruském nebezpečí a přátelích Ruska Babišovi a Okamurovi. Na základě jednoho svého rozhovoru s miliardářským oligarchou Babišem, kterého jak známo nepodporuji, a považuji za největší ohrožení naší země od května 1945, mohu konstatovat, že zcela jistě není přítelem Ruska a nemá tam na rozdíl od EU ekonomické zájmy a pravděpodobně ani plány. Z Ruska žádné dotace, hlavní zdroj jeho podnikání zaručeně nekoukají. Všem jeho nemyslícím obdivovatelům bych připomněl, že veřejně vyslovil podporu protiruským sankcím, které už stály EU kolem 58 miliard EUR. Pan Okamura, pokud známo, veřejně uvedl, že naše členství v NATO je nenahraditelné a jinak pouze kritizuje nesmyslnou válečnou psychózu proti Rusku v EU, která může vést k jaderné válce. Tu si pravděpodobně Gemund a jeho parta přejí, asi jsou na rozdíl od ostatních odolní proti jadernému záření a spadu. Pokud jsou tak bojechtiví a naplnění patologickou nenávistí k Rusům, proč nevyrazí na Ukrajinu, neobléknou uniformu tamních fašistických praporů a nejdou vraždit do Doněcka, nebo Luhanska. Jistě, takoví jako Gemund a spol nebývají hrdinové, takže budou v případě války zalezlí hodně vzadu a budou vydávat plamenné výzvy pro jiné, aby se nechali zabít. Poté si půjdou pro metály a budou řečnit nad rakvemi padlých hrdinů. Ubohost jejich kytkové akce, pravděpodobně zaměřené spíš proti prezidentu Zemanovi se rovná podobné ubohosti a sprostotě party Ztohoven, kteří zničili prezidentskou vlajku a nahradili ji trenkami. Každopádně pokus o jakýsi pražský majdan byl ubohý a přesně podle toho dopadl. Spíš ještě zvýšil nezaslouženou popularitu Babiše. Možná záměrně. Celou situaci z hlediska hlasování o důvěře vládě skvěle okomentoval Václav Klaus mladší, evidentní pátá osobnost naší politiky od listopadu 1989.

Celý letošní sedmnáctý listopad byl jen další komedií pražské havlérky při vyrábění historie podle cizáckých zájmů, především pangermánských. Policejní akce v listopadu 1989, při níž někteří demonstranti organizovaní tehdejším pražským socialistickým svazem mládeže (SSM), nikoli nějakými prakticky neznámými disidenty, dostali nářez obušky příslušníků tehdejší veřejné bezpečnosti (VB), nebyla nic zvláštního. Podobných demonstrací a policejních zásahů byly před tím i potom stovky, možná i tisíce a nikde z toho nedělají historický akt boje za svobodu, ani masakr. Celé to pravděpodobně byla tahanice různých skupin komunistických nomenklaturních kádrů o koryta, přičemž zasáhl ruský posluha cizáckých zájmů Gorbačov. Nikdo mrtvý, nikdo zmrzačený a v podstatě ani vážně raněný. Někteří z protekčních soudruhů mamánků měli možná šok a plné kalhoty.

Dnes se řeční o masakru, a nadává se komunistickému poslanci Ondráčkovi do mlátiček, přestože nelze prokázat, že by kohokoli uhodil. Jeho tehdejším kolegovi Metnarovi, který reprezentuje ve vládě ANO, tedy oligarchu a cizácké zájmy, nenadává nikdo. Zato kolem sedmnáctého listopadu 1938 a mezinárodního dne studentstva bylo letos téměř ticho. Logicky, musely by se připomínat zločiny nacistů, německých nacistů, německých okupantů a sudeťáků, kterým se mnozí naši údajně demokratičtí politici derou od listopadu 1989 mezi půlky. Zbití a odvlečení podle různých zdrojů kolem 1800 českých studentů do koncentračních táborů v roce 1938, popravení, spíše justičně zavraždění reprezentanti studentstva, to je jiné kafe. To byl masakr a událost světového významu. Jenže z toho nic nemá pražská havlérka, která se ostatně nezúčastnila ani demonstrace v listopadu 1989, pokud se nejednalo o mladší kádrové funkcionáře SSM typu Žáčka, Bartušky, nebo Barocha, z nichž jsou velcí Evropané a bojovníci proti komunismu a Rusku. Vždy beze studu a ohledu na spoluobčany, zato u plného koryta a žádný zadek jim není dost úzký a smradlavý, pokud z něho kouká nějaký zisk.

K názoru, že obě skupiny předvádějící komedii politického boje jsou pro český národ špatné, mne inspiroval, mimo jiné, jeden článek na seznamu. Autor vykládal o tom, jak mnoho mají Češi a Němci společného. Samozřejmě zapomněl na fakt, že to bylo třeba Rakousko-Uhersko, z nějž roku 1918 prchly všechny slovanské národy, třeba protektorát, tehdejší koncentrační a pracovní tábory, kde Češi a Židé a mnozí další byli uvnitř drátů a Němci jako dozorci, ale jinak byly společné. V současnosti jsou to koloniální montovny, hypermarkety a další podniky, kde Češi a mnozí jiní makají na Germány za zlomek německých platů, přičemž daně se samozřejmě platí v Německu. Z nich nám německé panstvo posílá pro své vyvolené takzvané dotace.

Nicméně něco společné tady mezi Čechy a Němci je. Až dětinská důvěřivost k propagandě a hledání živého mesiáše. Jednoho takového měli kdysi v Německu a byl rovněž z blízké ciziny, takže neměl ani německé občanství. Proto ho například k obecnému veselí jmenovali obecním policajtem, aby ho mohl získat, což se nakonec nepovedlo. Byl to slouha tamních oligarchů a dokázal oblbnout národ žvásty na sociální témata, nikdy neuskutečněnými sliby, podnikovými jídelnami, vytvářením žebráckých pracovních míst a levnými rekreacemi natolik, že ho nadšeně podpořili i v Drang nach Osten. Tažení na východ si přáli především britští a francouzští imperialisté, naši tehdejší pevní spojenci s cílem kolonizace sovětského svazu. Konec důvěry v mesiáše byl v zničeném Berlíně dobytém rudou armádou, deseti miliony mrtvých Němců, vysídlením německých menšin z Polska, Československa, Jugoslávie a dalších zemí, statisíci Němek obohacených sovětskými, americkými (z 83 % černochy) a dalšími vojáky. Přesto velkého vůdce a spasitele velebí někteří pitomci dodnes. Se schopností nechat se oblbnout se tehdy i nyní pojí neméně výrazná neochota přiznat chybu, což je českým i německým voličům rovněž společné.

Jeden mesiáš cizích zájmů nám sliboval pravdu a lásku. Za jeho vlády plné keců o morálce se stala naše země rozkradenou kolonií a centrem amorálnosti, úchylnosti a drog. V současnosti v podstatě není rozdíl mezi KDU-ČSL, TOP 09, STAN, Piráty, ANO, vedení a částí ČSSD, vedením a částí OSD a bohužel i vedením a částí KSČM. Boj o koryta, lži podrazy a bezuzdné podlézání cizákům bez ohledu na lid této země. Mimo ně je zde přehled straniček s nabubřenými názvy i vůdci, v nichž působí ve vedení buď ageti BIS, jako v národní domobraně, nebo nějací intelektuální dědci s rozježenými plnovousy z pražské havlérky publikující na internetu, kašpaři s napoleonským kloboukem na hlavě jako u VV, nebo všudypřítomní nezištní neziskovkáři. Starají se o to, aby občanská opozice byla rozdrobená, rozhádaná a pracují na likvidaci všech, kteří by mohli občanskou opozici proti cizáckým zájmům sjednotit a zabránit tak kolonizaci, islamizaci a válce. Pracují podle a v zákeřně, někteří si hrají na vlastence, žvaní líbivě na internetu. Takoví pokrytečtí Halíkové naruby. Bohužel průměrný volič potřebuje mesiáše, kterého vůbec nezná.

Když podvod s pravdou a láskou vysmrádl, přišli další mesiášové cizích zájmů se sociálními sliby. Je zcela jedno, zda je kdosi miliardářský oligarcha a kamarád Allbrightové, nebo protekční socialistický dredař vystudovaný v USA. Je to jen komedie a všichni se nakonec sejdou v Aspen Institutu i Bakaly a Allbrightové, případně Soroše. Odpor proti migračnímu kompaktu je jen komedie. V Praze už potkáte afrického migranta na každé ulici, spíš několik. Oligarcha přitom ani náhodou nezasáhne proti neziskovkářům, kteří na něj útočí. Vždyť je to jen komedie, která mu pomáhá ve hře na ubohého pronásledovaného mesiáše. Všichni komedianti vycházejí z toho, že lidé přetížení prací a zavelení všemožnými stupidními informacemi z médií nemají čas a náladu přemýšlet a nepamatují si ani co bylo včera. Jinak by nemohli volit stále stejné podvodníky. Rozdíl je pouze v tom, že takzvaná opozice je slouhy především Berlína a sudeťáků, takže tahá za kratší konec provazu. Chce jen větší podíl na kořisti. Figurky, které poskakují po náměstích mnohdy ani nevědí, za co demonstrují a kdo to platí. Jedni se vyjadřují na rovinu a vykřikují o svobodě, druzí jsou pokrytečtější, schovávají se za sociální rétoriku a říkají to, co chtějí voliči slyšet. Pochopili, že ovce musí dostat trochu nažrat, než se ostříhá. Ale je to všechno jedna parta. Babiš s Hamáčkem a Filipem, likvidátory české levice, jen nabízejí cestu do pekla pouze trochu delší a navoněnou reklamním sprejem sociálních žvástů. Je třeba si položit otázku, kdo je nebezpečnější? Ten kdo krade, nebo ten, který si chce přivlastnit zemi jako svůj majetek, nicméně oba slouhové cizáků. Zloděje lze zavřít, ale ten kdo chce zotročit celou zemi, přičemž drží jak ekonomickou, tak politickou moc, a opírá se o podporu ze zahraničí, není o nic lepší, než Hitler, možná horší. Katastrofa jen trvá poněkud déle, nicméně kořist je větší. Pouliční lupič versus mazaný lupič ve fraku, nebo Mercedesu SUV.

Divadelní představení na téma zlo, nebo zlo bylo hezké a zaměřené na rozněcování emocí. Je zbytečné se rozohňovat a hádat mezi sebou, jen to pomáhá zakrývat pravdu. V klidu zapomeňte, bude hůř, ať zvítězí jedna, nebo druhá strana, jen o něco dříve, nebo později, pokud se národ neprobere a nezačne používat vlastní mozek. Čím víc se budeme prát mezi sebou, tím budou mít naši nepřátelé větší radost a větší zisk.

Martin Koller
26. 11. 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrzy to může potkat i vaše dítě. Jediná Němka ve třídě a řekli ji, aby se učila turecky a o islámu   
Pridal tk Úterý 27 listopad 2018 - 05:45:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když Mike. F poslal svou dceru do školy v Kesselu, s překvapením zjistil, že je ve třídě jediná Němka. Ostatní děti buďto německy nemluvily vůbec, nebo velmi špatně. Na rodičovské schůzce musel být přítomný tlumočník do turečtiny.

Škola Mikeově dceři zato nabídla výuku turečtiny a islámu. Po opakovaných vážných fyzických napadeních ze strany spolužáků, které vedení ignorovalo, pak raději školu vyměnili

Jak říká paní Merkelová, není žádný národ, jenom různí lidé, kteří někde žijí trvale.
Němci to určitě zvládnou.

Autor: Martin Gust

Zdroj: BildSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfghánci v Insbruku podřízli mladého Rakušana   
Pridal tk Úterý 27 listopad 2018 - 05:41:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Další z imigrantských mordů se odehrál tento víkend v rakouském Innsbruku. Pro 21-letého Rakušana byl jeho víkendový tah s přáteli posledním. Stát se to může dnes komukoliv.

Krátce po půlnoci ze soboty na neděli se vracela skupinka mladých Rakušanů z restaurace ve čtvrti Bogenmeile. Z neobjasněných důvodů je začali pronásledovat podle prvních výpovědí dva aghánští mladíci, přičemž když dostihli posledního v hloučku mladých lidí, zezadu ho podřezali a utekli. 21-letému mladíkovi způsobili bodnořezná poranění na krku, načež se složil. Po převozu do nemocnice svému brutálnímu zranění podlehl. Policie pátrá, nějaké dva afghánské mladíky vyšetřuje.

Zdroj: https://www.oe24.at/oesterreich/chronik/tirol/Nachtschwaermer-brutal-erstochen/357484507
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKyjev s NATO projedná společnou přítomnost v Černém moři   
Pridal tk Úterý 27 listopad 2018 - 05:19:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kyjev má na schůzce komise Ukrajiny a NATO v úmyslu projednat nová řešení v kontextu spolupráce v oblasti černomořské bezpečnosti, včetně možné společné přítomnosti v Černém moři, uvedl v pondělí ukrajinský ministr zahraničí Pavel Klimkin.

„Musíme nalézt nová řešení v kontextu spolupráce v oblasti bezpečnosti v Černém moři, může to být i společná přítomnost, mluvíme o takové přítomnosti, mohou to být i další opatření. Dnes se uskuteční schůzka komise Ukrajiny a NATO, budeme hovořit o tom, jaká opatření musíme přijmout," uvedl Klimkin v pondělí na brífinku, který byl vysílán na televizním kanálu Přímý.

Dodal, že nevylučuje společnou přítomnost ukrajinských lodí a lodí západních partnerů v černomořském regionu.

Podle tiskového mluvčího ukrajinského prezidenta Svjatoslava Cegolka se Petro Porošenko a Jens Stoltenberg během telefonického rozhovoru v pondělí domluvili na naléhavém svolání mimořádné schůze komise Ukrajina-NATO.

Provokace ukrajinského námořnictva

Včera ráno narušily ukrajinské vojenské lodě Berdjansk, Nikopol a Jany Kapu články č. 19 a č. 21 Úmluvy OSN pro mořské právo a překročily státní hranici RF. Lodě vpluly do dočasně uzavřených ruských vod a vykonávaly několik hodin nebezpečné manévry, přičemž nereagovaly na požadavky ruských člunů a lodí, které je doprovázely.

Bylo přijato rozhodnutí o použití zbraní. Všechny tři lodě byly zadrženy přibližně 20 km od ruského pobřeží a 50 km jihozápadně od obvyklého koridoru plavby po Kerčském průlivu pod Krymským mostem.

Během incidentu utrpěli lehká zranění tři ukrajinští vojáci. Byli ošetřeni, jejich život není ohrožen.
Rusko zahájilo trestní stíhání ve věci narušení státní hranice a požádalo o svolání mimořádného zasedání Rady bezpečnosti OSN kvůli situaci v Azovském moři.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kfct

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojenectví proti Íránu: USA vytvářejí arabské NATO   
Pridal tk Úterý 27 listopad 2018 - 05:17:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Perském zálivu vzniká "arabské NATO". Státy zálivu začínají spolupracovat ve vojenských záležitostech. Nehledě na to, že spojenectví ještě neexistuje, již spolu působí v rámci koalice vedenou Saúdskou Arábií v Jemenu.

Podle informací Defence News, arabské NATO by sestávalo ze šesti monarchií Perského zálivu — Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů, Kuvajtu, Bahrajnu, Ománu, Kataru, plus Egypta a Jordánska.

Velitel královského letectva Bahrajnu generál al-Khalifah řekl, že se jedná o americký nápad, který byl schválen státy zálivu, „ale ještě neexistuje". Očekává, že aliance bude mít úspěch, nehledě na to, že „jsme stále na začátku".

V říjnu prohlásil ministr zahraničních věcí Bahrajnu, že bezpečnostní aliance Perského zálivu by mohla být vytvořena během příštího roku.

Defense News vidí úspěch v tom, že státy Perského zálivu jsou již zapojeny do činnosti koalice pod vedením Saúdské Arábie při bombardování jemenských rebelů.

„Sdíleli jsme informace mezi koaličními partnery během všech operací (v Jemenu), a cvičili jsme spolu se státy zálivu ve společných cvičeních, a to zvyšuje naše schopnosti," řekl al-Khalifah.

Zdroj: Defence News, Sputniknews

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.4641 sec,0.1701 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,606kB