Středa 28 listopad 2018
Putin a Merkelová vedli telefonický rozhovor o situaci v Kerčském průlivu   
Pridal tk Středa 28 listopad 2018 - 03:48:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin a německá kancléřka Angela Merkelová vedli 26. listopadu telefonický rozhovor, ve kterém diskutovali o ruském zadržení plavidel ukrajinského námořnictva.

Putin uvedl, že akce Ukrajiny je provokativní a vážně porušuje příslušné mezinárodní zákony. Plnou zodpovědnost za současné napětí v oblasti Kerčského průlivu nesou ukrajinské úřady.

Putin doufá, že Německo zapůsobí na ukrajinskou stranu, aby se vyhnula bezohlednému chování.

Podle zprávy se pět lodí ukrajinského námořnictva pokusilo 25. listopadu proplout bez ruského povolení Kerčským průlivem. Ruské pohraniční oddělení zadrželo tři plavidla ukrajinského námořnictva.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský zástupce vyzval Rusko a Ukrajinu ke zdrženlivosti   
Pridal tk Středa 28 listopad 2018 - 03:47:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Náměstek čínského zástupce v OSN Wu Haitao (Wu Chaj-tchao) vyzval 26. listopadu Rusko a Ukrajinu ke zdrženlivosti, aby se předešlo další eskalaci napětí a podařilo správně vyřešit příslušné problémy prostřednictvím dialogu a konzultací.

Wu Haitao uvedl, že ve vodách poblíž Kerčského průlivu došlo ke konfliktu mezi ruskými a ukrajinskými válečnými loděmi, čemuž čínská strana věnuje velkou pozornost. Poukázal na to, že Čína vždy zastávala objektivní a spravedlivé stanovisko v otázce ukrajinské krize. Čína respektuje suverenitu a územní celistvost všech zemí, včetně Ukrajiny, a staví se proti jakýmkoli vnějším silám zasahujícím do vnitřních záležitostí Ukrajiny. Čína je přesvědčena, že dialog a vyjednávání jsou jediný způsob, jak vyřešit krizi. Mezinárodní společenství by mělo podporovat diplomatické úsilí o politické řešení ukrajinské otázky. Diskuze Rady bezpečnosti by měla zmírnit situaci v dotčených regionech a hrát konstruktivní úlohu při politickém řešení.

Wu Haitao zdůraznil, že zainteresované strany by měly plnit novou minskou dohodu, dodržovat obecný směr politického řešení a hledat komplexní řešení ukrajinské otázky prostřednictvím dialogu a konzultací, aby podporovaly mír, stabilitu a rozvoj na Ukrajině. Čína bude nadále hrát konstruktivní úlohu při politickém řešení ukrajinské krize.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodle zprávy MOP byl celosvětový růst mezd nejnižší od roku 2008   
Pridal tk Středa 28 listopad 2018 - 03:46:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mezinárodní organizace práce OSN (MOP) vydala v pondělí zprávu o globálních odměnách, podle které se celosvětové mzdy v roce 2017 meziročně zvýšily o 1,8 %, což je nejnižší růst od začátku světové finanční krize v roce 2008. Ve zprávě se uvádí, že růst mezd v Číně byl mnohem vyšší než celosvětová úroveň.

Zpráva MOP zveřejněná v Ženevě vychází z údajů ze 136 zemí a regionů po celém světě. Generální tajemník Mezinárodní organizace práce Guy Ryder na tiskové konferenci v Ženevě uvedl, že došlo k zřetelně nízkému růstu světových mezd. Průměrná míra růstu celosvětových mezd v roce 2017 byla nejnižší od světové finanční krize v roce 2008 a klesla z 2,4 % v roce 2016 na současných 1,8 %, což je znepokojivé.

Zpráva také zdůraznila, že růst mezd v některých zemích, jako je Čína, byl mnohem vyšší než celosvětová úroveň. Podle zprávy mzdy v posledních deseti letech v některých zemích rychle rostly, zejména v Číně, v mnoha dalších zemích jsou ale průměrné mzdy stále příliš nízké a nemohou uspokojit potřeby pracovníků a jejich rodin.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGlobalizace se setkala s protiproudem, jaká očekávání má summit G20 v Argentině?   
Pridal tk Středa 28 listopad 2018 - 03:44:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V listopadu roku 2008 se ve Washingtonu poprvé konalo vrcholné zasedání vedoucích představitelů členských zemí G20. V té době bylo pro ně hlavním úkolem zbavit globální ekonomiku nejhorší finanční krize v posledních desetiletích. Upřímná spolupráce a politická koordinace mezi hlavními světovými ekonomikami sehrály pozitivní roli při podporování oživení globální ekonomiky.

Dnes, o deset let později, se mezinárodní společenství opět potýká s vážnou výzvou: ačkoli světová ekonomika stále udržuje růst, tak se tempo růstu zpomaluje, rozvoj mezinárodního obchodu se dostal do poklesu. Světová obchodní organizace (WTO) odhaduje, že růst celosvětového obchodu v tomto roce může být nižší, než hospodářský růst po dobu 5 po sobě jdoucích let. A zároveň protekcionismus a unilateralismus vážně zasáhly mezinárodní systém, a trhy v některých rozvíjejících se ekonomikách a rozvojových zemích zaznamenaly turbulence. Riziko a nejistota světové ekonomiky jsou stále na pořadu dne.

Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) nedávno na summitu průmyslových a obchodních šéfů APEC pronesl projev, ve kterém objasnil čínská stanoviska na uchopení správného směru světového hospodářského rozvoje a hledání účinných způsobů správy mezinárodního společenství. Xi Jinping zdůraznil, že je třeba setrvat na otevírání, rozvoji, toleranci, inovaci a pravidlech, rozhodně protestovat proti ochranářství, unilateralismu, ochránit multilaterální obchodní mechanismus s jádrem ve WTO, ale i vést ekonomickou globalizaci v duchu větší otevřenosti, tolerance, rovnováhy a společného vítězství. „Pokud se vydáme na cestu konfrontace, ať už jde o studenou válku, horkou válku nebo obchodní válku, nebude tam žádný skutečný vítěz. Dokud se země mohou navzájem respektovat a porozumět si, nebudou žádné problémy, které nelze vyřešit prostřednictvím konzultací." uvedl Xi Jinping

Summit G20, která se bude konat v Argentině, se bude především zaměřovat na dvě témata: globální hospodářské řízení a klimatická změna. Účastníci nadcházejícího summitu budou hlavně diskutovat o otázce globálního obchodu. Je totiž v současnosti pro celý svět naléhavým úkolem, jak čelit výzvám obchodního protekcionismu a unilateralismu, jak nadále podporovat globalizaci a zachovávat globální multilaterální obchodní systém.

Jádrem globálního multilaterálního obchodního systému je Světová obchodní organizace (WTO). Reforma WTO se zřejmě stane jedním z hlavních témat summitu G20 v Argentině. Vzhledem k tomu, že Spojené státy opakovaně odmítly jmenování soudců orgánu pro řešení sporů při WTO v uplynulém roce, tak tato instituce čelí chaosu, což také ohrožuje běžné fungování WTO.

Čína, EU, Kanada již předložily své vlastní návrhy ohledně reformy WTO. Lze předpokládat, že různé strany na summitu G20 si budou vyměňovat názory na toto téma a hledat kontrolní mechanismy příslušných rozdílů, a to v rámci reformy WTO.

Kromě toho se sejdou během summitu G20 vedoucí představitelé Číny a USA. Jako nejvýznamnější dvě ekonomiky na světě chápou, že jakékoliv turbulence v čínsko-amerických hospodářských vztazích budou mít dopad na globální ekonomiku. Zdravý a stabilní vývoj vztahů mezi Čínou a USA se týká nejen blahobytu lidí obou států, ale také ovlivňuje mír a prosperitu celého světa. Mezinárodní společenství očekává, že nadcházející setkání mezi Xi Jinpingem (Si Ťin-pching) a Donaldem Trumpem dosáhne dalšího pokroku v oblasti bilaterálního obchodu a účinně vyřeší obchodní konflikty mezi oběma zeměmi. To přinese větší důvěru ohledně růstu globální ekonomiky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2889 sec,0.0818 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,799kB