Pátek 30 listopad 2018
Chemický útok ze strany teroristů v západním Aleppu nesmí zůstat nepotrestaný, uvedl Putin   
Pridal tk Pátek 30 listopad 2018 - 18:50:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Chemický útok ze strany teroristů v syrském západním Aleppu nesmí zůstat nepotrestaný, uvedl ruský prezident Vladimir Putin na schůzce BRICS před summitem G20.

„V Sýrii, kde teroristé pokračují v útocích na vládní síly, se do nebe volajícím narušením režimu ukončení palby stal útok 24. listopadu, kdy bylo na občany západní části Aleppa zaútočeno chemickou otravnou látku, pravděpodobně chlórem," oznámil Vladimir Putin na schůzce BRICS před summitem G20. Podle něj byly zraněny desítky Syřanu, včetně dětí.

„Podobné zločiny teroristů nesmí zůstat nepotrestané, jinak podobné výstřelky budou používat častěji," uvedl Putin.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kgJ3
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKoalice v čele s USA v Dajr az-Zauru náletem zabila 30 civilistů   
Pridal tk Pátek 30 listopad 2018 - 18:44:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dopoledne syrská média informovala, že koalice v čele se Spojenými státy náletem zabila 30 civilistů v Dajr az-Zauru. Vedení Sýrie neustále obviňuje americkou koalici, že během leteckých útoků v zemi pravidelně způsobuje civilní ztráty.

Damašek opakovaně obviňuje americkou koalici, že při leteckých útocích v Sýrii způsobuje civilní ztráty.

Syrská státní televize informovala, že přes 30 civilistů zahynulo v důsledku amerického koaličního leteckého náletu na vesnici v provincii Dajr az Zaur.

CENTCOM se zatím k obvinění nevyjádřil, zatímco ke zmíněnému útoku došlo dva dny poté, co syrská média obvinila americkou koalici ze zabití minimálně šesti civilistů ve městě Hajin v provincii Dajr az-Zaur.

Zatím nezaznělo potvrzení ani vyvrácení informací o obětech v důsledku nejnovějších náletů, koalice dříve připustila útoky v této oblasti.

Koalice v čele s USA vede své operace v Sýrii od roku 2014 bez souhlasu Damašku a bez mandátu OSN.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kgAn
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo všechno u nás ZPOROŠENKOVATĚL?   
Pridal tk Pátek 30 listopad 2018 - 06:19:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Současná době se vyznačuje tím, že k nejrůznějším provokacím dochází každou chvíli. Přitom většinou není důležité, kde je pravda, ale kdo má jakou sílu manipulace. Nic se ovšem nemá přehánět. To platí právě pro kauzu POROŠENKŮV VYJÍMEČNÝ STAV. Přesněji POROŠENKOVO FIASKO.

Každému rozumnému pozorovateli, který si uchoval aspoň trochu zdravého rozmu a který se ještě zcela nezapouzdřil nekritickým akceptováním politiky dvojího metru, bylo od počátku jasné, že to není střet UKRAJINA verus RUSKO, ale UKRAJINA vesrus UKRAJINA, tj. hra o Porošenkovo politické (a nejen politické) přežití. Hra zoufalá a hloupá. Západ už ho odepsal, másla má na hlavě víc než dost a těžko mu v řadě korupčních kauz i případů zneužití pravomocí pomůžou i nejlepší právnici a prezidentské volby se neodvratně blíží. Pokusil se průběh hry zvrátit, ale jak se dalo čekat, ukázalo se, že ta neporošenkovská Ukrajina má navrch (což ovšem neznamená, že bude lepší ale to už je jiný příběh).

Porošenko sázel na to, že vyprovokuje GLOBÁLNÍ ZOUFALCE k zoufalé akci. Přepočítal se. Jednak on sám pro ně znamená velmi málo, jednak oni sami již nemají takovou sílu, jako dřív. A tak přispěl jen k tomu, že se řada poskoků současné globální moci odkopala. ČT ve svém vysílání předvedla, kam až může její pojetí "jednosměrné veřejnoprávnosti" zajít. Rovněž tak plamenná angažovanost Petra Fialy, Petra Pavla či nově "vycházející hvězdy" Tomáše Petříčka a dalších je příznačná. Čím více u nás lidem dochází, o co jde, tím více se projevuje zoufalství, hloupost i zlo, které se v těchto figurkách usídlilo:

- Zoufalství: Tak rádi by byli, kdyby moc, které slouží, prodemonstrovala dostatečně přesvědčivě svou sílu – a ono pořád nic.

- Hloupost: Tak rádi by byli, kdyby normální lidé věřili v nesmysly, tak jako oni, což je ovšem projev hlouposti na druhou, protože takové nesmysly normální člověk věřit nemůže, dokud je normální, ani kdyby chtěl.

- Zlo: Tak rádi by byli, kdyby se "jejich pravda" prosadila silou, ať to stojí třeba statisíce mrtvých, ať to vede třeba k zániku všech.

Mimo jiné – stojí za povšimnutí, že všichni tito bojovníci za "pravdu a lásku" mlčeli, když ještě před nekolika desítkami hodin Macron změnil Champs-Elysées v bojiště mnohem dramatičtější (masovější, brutálnější) než byla naše Národní třída ve slavném listopadu 1989.

V jedné věci v tom, co říkali včera, však mají pravdu: Je to provokace stejného typu, jako sestřelení letadla malajsijských aerolinií či kauza "novičok".

Radim Valenčík

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDžihádisté zaútočili v Sýrii chemickými zbraněmi dodanými z Turecka. Kdy začnou létat Tomahawky na Ankaru?   
Pridal tk Pátek 30 listopad 2018 - 06:17:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velvyslanec Sýrie při OSN Bashar Jaafari při jednání na půdě světové organizace uvedl, že chemické zbraně použité nedávno džihádisty při útoku v Aleppu byly dodány Tureckem. Podle syrské vlády by Turecko mělo stáhnout své vojenské síly ze Sýrie. Turecká armáda ilegálně okupuje dvě syrské provincie.

Začátkem roku turecká armáda dobyla provincii Afrin, do té doby obývanou převážně Kurdy. Oblast se do té doby v rámci mocenského vákua spravovala sama ve volné konfederaci s dalšími kurdskými provinicemi na severu Sýrie. Ve světě jsou společně známé jako oblast Rojava. Po celou dobu syrské války Afrinu poskytovalo vojenké krytí ruské letectvo. Den před tureckou invazí se Rusové ze základny v Afrinu stáhli.

V říjnu turecká armáda vstoupila s těžkou technikou do provincie Idlib. Tuto oblast ovládají od počátku syrské války džihádisté. Do Idlibu byly v polovině letošního roku ruskou a syrskou armádou evakuovány z okolí Damašku celé jednotky militantů Islámského státu. V rámci krátkého příměří jim byl touto cestou umožněn volný odchod i se zbraněmi. Vládní Syrská arabská armáda se chystala Idlíb dobýt během října. Vstupem turecké armády do provincie byla znemožněna vládní operace, jejímž cílem mělo být vyčištění provincie od islamistů.

Turecký prezident Recep Erdogan slíbil při osobním jednání s ruským prezidentem Vladimírem Putinem, že turecká armáda džihádisty odzbrojí a stáhne ze Sýrie. K tomu zatím nedošlo. Turecká armáda část džihádistů z Idlibu použila v rámci listopadových útoků na město Kobání, které se nacházív Rojavě.

Včera byla aktuální situace v Sýrii předmětem jednání Rady bezpečnosti OSN. Syrský velvylsanec při jednání ostře protestoval proti chování Turků v Sýrii.

"Místo toho, aby Turecko uskutečnilo své policejní úkoly ručními zbraněmi, poslalo vojáky a těžké vybavení do měst severně od Iráku. Turecké vlajky vlají v syrských městech. Myslíme si, že akce Turecka jsou otevřeně nepřátelské. " konstatoval Jaafari. Připomenul rovněž, že podle dohody ze Soči má Turecko zřídit 12 stanovišť v předem určených oblastech a používat ruční zbraně: "Místo toho poslali do Sýrie 11 000 ozbrojených vojáků. Turečtí vojáci jsou přítomni v mnoha městech země. Neprovádějí pozorovatelskou činnost ve městech, ale mají vrtulníky a těžké zbraně.", upozornil syrský vyslanec.

Dále uvedl, že situace v Idlibu se kvůli Turecku zhoršuje. Podle dohody uzavřené na mírové konferenci o Sýrii, která se uskutečnila v ruském letovisku Soči, měli Turci odzbrojit a stáhnout džihádisty ze Sýrie. "Turecko neplní své povinnosti, ke kterým se zavázalo podle dohod v Soči, a podle kterých má dohlížet na stahování islamistů z této oblasti", upozornil syrský velvylanec.

Jaafari hovořil o tureckých silách v syrských městech a zdůraznil, že pokud diplomatické metody nedosáhnou toho, aby Turecko stáhlo své síly ze Sýrie, začne Damašek jednat jinak. "To, že Turci neplní dohody ohledně odstranění teroristů z Idlíbu, vedlo teroristy z Idlíbu k tomu, že se dopustili nových násilností. To vše snižuje naši důvěru v Turecko.", konstatoval syrský ambasador.

Jaafari dále řekl, že Turecko prostřednictvím teroristických organizací používá chemické zbraně v Aleppu. K projednání nejnovějšího chemického útoku v Allepu bylo svoláno jednání Rady bezpečnosti OSN. "To, co se stalo v Aleppu, zvýšilo napětí a ukázalo, že dohoda dosažená v Soči není uváděna v praxi", upozornil Jaafari

Syrský zástupce v OSN z chemického útoku v Allepu nepřímo obvinil Turecko. "Teroristé by nemohli použít chemické zbraně pokud by jim ti, kteří je ovládají, nedali zelenenou. Víme, kdo jim dal chemické zbraně. V první řadě Turci.", konstatoval Jaafari. Chemický útok teroristů v Aleppu byl podle něj podpořen Tureckem a dalšími zahraničními mocnostmi.

V závěru svého vystoupení vyzval Tureckou armádu k mírovému ústupu ze Sýrie. "Turecko musí stáhnout všechny své síly. Nyní má možnost stáhnout své síly o 20 km," řekl Jaafari.

"Pokud Turecko skutečně chce pomoci Sýrii, musí stáhnout všechny své síly, a to včetně těch, které nelegálně pronikly do naší země," řekl Jaafari. Zdůraznil, že americké a francouzské síly v některých částech země by se měly také stáhnout.

Jaafari dodal, že Západ by mohl pomoci návratu migrantů zrušením sankcí proti Damašku.

Jana Maříková

Zdroj: Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV poľských táboroch zahynulo 50 000 Červenoarmejcov, Ukrajincov, Bielorusov, Rusov a Rusínov: Ako to bolo naozaj so sovietskym obsadzovaním Poľska v roku 1939   
Pridal tk Pátek 30 listopad 2018 - 06:14:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poliaci radi hovoria o zločinoch Sovietov na ich národe, no čo sa týka poľských zločinov za vlády Piłsudského v rokoch 1918-1939 , o tom zdarne mlčia a svet o nich prakticky nič nevie. Tak isto panuje obecný názor, že Sovieti si rozdelili spoločne s nacistami Poľsko. Na rozdiel od Nemecka, ktoré obsadilo poľské územia, na ktoré nemali žiaden nárok, Sovieti si zobrali späť iba tie územia, ktoré Poliaci okupovali a násilne si ich po 1.svetovej vojne privlastnili. Išlo o etnické územia Bieloruska, Ukrajiny a Litvy, ktorých príslušnosť k ZSSR potvrdili aj Dohodové mocnosti na mierových konferenciách tzv. Curzonovou línou v roku 1920.

Tu však Poliaci nerešpektovali a násilne ich vojensky obsadili a okupovali až do roku 1939, kedy ich pričlenil ZSSR opäť k svojmu územiu. Nehovorí sa tiež o obetiach z radov zajatých príslušníkov Červenej armády, ktorí boli v rokoch 1919 až 1921 počas vojny medzi Poľskom a ZSSR internovaní v desiatkach poľských zajateckých táboroch. Poliaci zajali približne 150-tisíc červenoarmejcov a ďalších približne 50-tisíc civilistov, ruských bielogvardejcov a členov nacionalistických ukrajinských a bieloruských hnutí. Najznámejšími tábormi, kde zomrelo až 30 000 zajatcov boli Strzalkowo a Tuchola. Vďaka otrasným podmienkam, ktoré panovali v týchto táboroch, zomrelo na hlad, zimu, choroby a pri popravách za 3 roky existencie táborov, približne 50 000 tisíc Rusov, Ukrajincov, Bielorusov a Rusínov. ( z toho bolo 40 000 príslušníkov Červenej armády a 10 000 civilistov, bielogvardejcov a členov nacionalistických hnutí). Takže prakticky môžeme hovoriť, že to boli tiež koncentračné tábory, kde dochádzalo k masovým úmrtiam väzňov.

Poľsko a jeho agresívna politika

Po 1. svetovej vojne získalo Poľsko nezávislosť a na jeho čelo sa postavil diktátor Piłsudski. Piłsudského politika bola silne imperialistická a nacionalistická. Vyznačovala sa netolerantným postupom, kedy Piłsudski nechcel ani len počuť o právach Rusínov, Bielorusov, Ukrajincov… Piłsudski sa nechal počuť, že: „Poľsko je vlastne bez hraníc, a všetko, čo môže získať na západe, bude darom koalície, lebo tam vlastným silám nevďačíme za nič. Naproti tomu za zisky na východe budeme vďačiť výlučne sebe, našim vlastným vojenským silám.“

Tak postupovala aj poľská reprezentácia, ktorá sa pri určovaní západnej hranice Poľska plne spoľahla na Dohodu, no pri konštituovaní východných hraníc, ktoré Poliaci vytvárali vojnou, boli na odporúčania Dohody hluchí. Poliaci začali od konca roku 1918 postupne obsadzovať západnú Ukrajinu, západné Bielorusko a veľkú časť Litvy. Poliaci dokonca obsadili aj dnešné hlavné mestá týchto republík- Kyjev, Vilnius a Minsk. Poľsko neakceptovalo Dohodu vytýčenú hranicu a 25. apríla začali Poliaci novú ofenzívu a 7. mája dobyli Kyjev. Červená armáda podnikla protiútok a postupne vytlačila poľské jednotky z Bieloruska a západnej Ukrajiny a oslobodila mestá Vilnius, Minsk, Kyjev. Červená armáda vytvorila na odrazenie Poliakov dva armádne zbory- Juhozápadný, ktorý viedol Jegorov so Stalinom a Západný, ktorý viedol Tuchačevský. Juhozápadný armádny zbor mal za úlohu vytlačiť Petruľové jednotky z Ukrajiny a Západný armádny zbor udrel priamo na Poliakov. Červená armáda sa zastavila asi 40 km pred Varšavou. Poľsko podpísalo s boľševickou mocou zmluvu o prímerí na základe hraničnej čiary, ktorú navrhla Najvyššia rada Dohodových mocností dňa 8.decembra 1919. Lordom Curzonom, ministrom zahraničných vecí Veľkej Británie bola podľa etnického kľúča vymedzená hranica medzi Poľskom a ZSSR, ktorá vošla do dejín pod názvom Curzonová línia. Po vytlačení Červenej armády z Poľska, Poliaci nerešpektovali Curzonovú líniu a znova obsadili oblasti, na ktoré nemali podľa zmluvy nárok a držali ich až do roku 1939.

Poliaci na dobytých územiach praktizovali asimilačnú politiku, ktorej padli za obeť tisíce ľudí. Popravy, perzekúcia, lynčovanie a vypaľovanie nepoľských dedín, tým všetkým prešlo rusínske, ukrajinské, bieloruské obyvateľstvo, čo sa potom stretlo s krvavou odvetou zo strany ukrajinských banderovcov. Curzonová línia je často zamlčovaný fakt, ktorý hrá podstatnú rolu aj v ďalších sovietsko-poľských vzťahoch a ešte sa k nej vrátime. Je dôležité povedať, že v Poľsku od roku 1918 do jeho okupácie nacistami v roku 1939 vládol diktátorský režim, ktorého víziou bolo aj zničenie Československa a jeho rozdelenie medzi Poľskom a Maďarskom. Poľské a maďarské vzťahy s diktátorským Hortyho režimom boli vrúcne a Poľsko plne vždy podporovalo maďarské snahy začleniť Slovensko pod Maďarov a snívalo o spoločných poľsko-maďarských hraniciach, čo sa im aj neskôr splnilo, keď sa rozdeľovalo Československo. V roku 1934 podpísalo Poľsko, ako prvá európska krajina s nacistickým režimom Pakt o neútočení. Nacisti neskôr svojho spojenca Poľsko obdarili počas Mníchovskej zmluvy časťami územia Československa. Dostali celé Tešínsko a ďalšie územia na Slovensku v oblasti Spiša a Oravy. Nacistickí pohlavári boli pozývaní do Poľska pri rôznych podujatiach. Poľsko a Nemecko bolo až do roku 1939 veľkými spojencami.ZSSR deklaroval snahu brániť Poľsko proti nemeckému útoku, kedy Sovieti navrhli vyslať Červenú armádu na východ Poľska, kde by sa postavila Nemecku. Poliaci odmietli s tým, že oni nikdy nedovolia, aby Sovieti prenikli na ich územie a keď to ZSSR spraví, tak budú proti ich armáde bojovať.

ZSSR a jeho postup do Poľska

Pri rozdeľovaní Poľska, ktoré sa uskutočnilo medzi Nemeckom a ZSSR v roku 1939, podľa tzv. paktu Ribentrop- Molotov, si ZSSR nárokoval len na tú oblasť, ktorú mu garantovali ešte dohodové mocnosti, tzv. Curzonová línia, ktorej sme sa venovali vyššie v texte. Tiež si musíme uvedomiť fakt, že ZSSR vstúpilo do vtedajšieho Poľska až 17. septembra, kedy už prakticky poľský odpor voči Nemecku skončil, čo vyhlásila poľská vláda a ZSSR tak nijak vojensky nedopomohol k porážke Poľska a bola tu tiež hrozba, že nacisti sa nezastavia pri dohodnutej hranici a obsadia celé územia vtedajšieho Poľska. ZSSR však zabral len tie územia, ktoré im ešte prisľúbili Dohodové mocnosti po 1.sv. vojne a boli vyčlenené na základe etnického kľúča tzv. Curzonovou línou, ktorú Poliaci neakceptovali a prakticky tieto územia okupovali 20 rokov. ZSSR si nezobrali nič najviac a rešpektovali Curzonovu líniu a obsadili len toto územie, ktoré im priklepla Dohoda pred 20timi rokmi. Prečo Spojenci po obsadení časti Poľska v roku 1939 Červenou armádou nevyhlásili vojnu aj ZSSR, tak ako to spravili voči Nemecku? Lebo Spojenci vedeli, že toto “spojenectvo“ ZSSR a Nemecka je len dočasné a že ZSSR robí všetko preto, aby oddialil vojnu s Nemeckom a získal tak čas na prípravu. Hovorí sa o Katyni, no nič sa už nehovorí o osudoch tisícov poľských vojakov, ktorí sa vzdali, alebo boli zajatí Červenou armádou v roku 1939. Z týchto poľských zajatcov bolo v roku 1941 sformované poľské vojsko o sile 96 000 mužov, z ktorých bolo 74 000 presunutých na Blízky východ k britskej armáde, kde po jej boku neskôr oslobodzovali južnú a západnú Európu. Z ostatných Poliakov, ktorí ostali v ZSSR sa sformovala 1. poľská poľná armáda s 5 divíziami o sile asi 107 000 mužov. Pri oslobodzovaní Poľska, poľské vojsko sformované Sovietmi malo až 400 000 mužov v 14 divíziách. Pripomeňme, že pri oslobodzovaní Poľska padlo asi 600 000 sovietskych vojakov.Po 2.svetovej vojne tieto nároky potvrdili všetky spojenecké krajiny a definitívne hranice ZSSR boli totožné s Curzonovou líniou. Poľsko dostalo ako kompenzáciu územia na západe.

Autor: Miroslav Pomajdík je podpredseda Vzdoru-strany práce

Zdroje- Andráš, Matej, Severné hranice Slovenska, Kubko Goral, Bratislava 2007

Jelínek, Petr, Zahranično- politické vzťahy Československa a Poľska 1918- 1924, vydala Matica Slezská, Opava 2009

Lapitka, Marián, Tuchačevskij- Červený Napoleon, Historická Revue, 7/2001, ročník XII

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStížnost na generálního ředitele pro tolerování cenzury u Zpravodajství ČT24   
Pridal tk Pátek 30 listopad 2018 - 06:10:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rada České televize
Ing. Jan Bednář, předseda
Kavčí hory
140 70 Praha 4

Věc: Stížnost na generálního ředitele pro tolerování cenzury u Zpravodajství ČT24

Zpravodajství ČT24 bylo upozorněno na citace Mořského práva. Ve vysílání neuplatnilo možnost odvysílat objektivní, vyvážené informace, umožnit, aby divák posoudil fakta a ne doměnky, subjektivní, osobní, nenávistná stanoviska a to nejen v podání pozvaných hostů.

Žádáme Radu České televize, aby postupovala dle Ústavy ČR a zákona o České televizi a zamezila pokračování cenzury, kterou doložitelně Zpravodajství ČT24 provádí s uplatněním svého práva ke kontrole a k odpovědné osobě za činnost ČT vyvodila příslušné kroky.

Za Iniciativu NE základná ČR,z.s.
Václav Novotný, předseda
IČ: 28558324

Pobřežní vody se vymezují od bazální linie za odlivu do vzdálenosti 12 námořních mil (22,224 km). Mořské dno, vodní masy i vzdušný prostor nad touto zónou je pod plnou národní suverenitou pobřežního státu. Pobřežními (výsostnými) vodami mohou v době míru proplouvat také válečné lodě cizích států, podmořská plavidla musejí plout vynořená se vztyčenou vlajkou. Projíždějící lodě musejí dodržovat celní, zdravotní a plavební předpisy pobřežního státu. Pokojný průjezd musí být nepřerušený a nesmí ohrožovat mír, veřejný pořádek a bezpečnost pobřežního státu. Loď užívající právo volného průjezdu podléhá v pobřežním moři druhého státu zásadně jeho jurisdikci. Pobřežní stát nezasahuje do vnitřních poměrů na projíždějící lodi, ledaže by se důsledky těchto poměrů projevily na břehu. Nedovolený je průjezd, při němž by došlo k hrozbě silou či použití síly, ke sbírání informací , k vylodění nebo přijetí na palubu vojenského zařízení, zboží, valut nebo osob, znečištění vod a ovzduší, k lovu ryb, k provádění vědeckého výzkumu nebo rušení spojovacího zařízení pobřežního státu.

Přidružená zóna je pásmem moře (12 Nm), které přiléhá bezprostředně k teritoriálnímu moři a nepřesahuje šířku 24 mil od pobřežní linie. V tomto pásmu vykonávají pobřežní státy kontrolu cizích lodí (ne tedy výlučnou svrchovanost) potřebnou k tomu, aby zabránily porušování svých celních, fiskálních, imigračních a zdravotních předpisů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZlaté časy poučování z krizového vývoje   
Pridal tk Pátek 30 listopad 2018 - 06:02:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nepatří mezi přírodní zákony, ale rozumný člověk musí souhlasit s tvrzením, že zpravidla vše bývá jinak, než je nám předkládáno.

Že je Kalousek zrůda, víme už drahně let. Není nic objevného a dříve než my, to věděla snad jen ta, co ho porodila. Jediné, co v tomto ohledu nechápeme je, že pražští Pepíci ho ještě neprokoukli. Možná se zamilovali do toho jeho "Bloku demokracii" nebo jak to nazvali. Nevím. Nu což, nevadí - třeba jim to taky časem dojde. Jen ať to je o něco dříve, než nám dojde trpělivost, Praze vyhlásíme samostatnost a obeženeme je desetimetrovou betonovou zdí. Snad to stihnou.

Z druhé strany ale musíme přiznat, že souboj na život a na smrt mezi Kalouskem a Babišem vypadá úplně, ale úplně vážně: neohrožený bojovník proti korupci a čistič pražských bažin, Babiš, si posvítil na nenažraného likvidátora státního rozpočtu a vítače přičmoudlých nositelů AIDS - Kalouska a naopak zase demokrad a nejlepší ministr financí na světě, Kalousek, se zakousl do starého komunistického estébáka a dotačního podvodníka - Babiše. Z obou úhlů současně to vypadá na těžký souboj dvou správňáků proti dvěma hajzlům. No a tak teď si národe vyber!

A nebo ještě ne. Ještě si nevybírejme. Lízněme si kurkumy, pro lepšího pamatováka, a zavzpomínejme na doby, kdy Babiš ještě kradl záhumenky slovenským stařenkám a kdy nám žlučí hýbali narcisi Klaus se Zemanem, krvelačný Havel, křivák Gross, prolhaný Špidla, pidinapoleon Paroubek, homo erectus Topolánek, podpantoflák Nečas a 550 dalších podvraťáků. Ono to není zase tak moc dávno, abychom zapomněli, jak tehdejší politické souboje probíhaly.

Tak co, vzpomínáte, jak na obrazovkách proti sobě vždy pravice a levice hřímala a vjížděla si do vlasů? Vzpomínáte na rétorická cvičení za řečnickým pultíkem parlametu? A vzpomínáte si i na to, jak se potom u skleničky společně smáli u vtipů v parlamentní restauraci? Vzpomínáte na napínavé výsledky hlasování 101:99, mimo výsledků o výši jejich vlastních platů? Vzpomínáte na nesmlouvavé argumentační souboje v Moravcově televizi, že se tam div nepodřezali a přátelské poplácávání po ramenou po skončení vysílání? Vzpomínáte na největší impotentní odborářskou demonstraci v roce 2012 a následnou tajnou přátelskou schůzku představitele vlády s představitelem odborů, v jakési tiché kavárně? Vzpomínáte? Vzpomenete si vůbec ještě na všechna ta divadelní představení?

Asi jsme si ještě nedávno vzpomínali, protože nás to divadlo přestalo bavit a začali jsme volit strany miliardářů. Někomu se líbili Sošovi piráti, někomu zase Bakalova topka a jinému zas Babišovo ano. Výběr je na naši malou zem více než dostatečný a ten, koho by náhodou neuspokojil, tak si může oblíbit prezidenta Zemana. ...tedy, pokud zrovna náhodou neutírá tlustou zadnici čínským fašisto-komunistům a nebo se právě neplazí u Zdi nářků.

Jenže Zeman není strana, co mohl kdysi udělat pro tuto zem dobrého, neudělal. Do dnešní hry, tahle mluvící hlava už prostě nepatří a jeho jediným úkolem je užívat si prezidentování. Takže nám zbyli jen tři: Soroš, Bakala a Babiš. Jen s tím, že to vypadá, že první dva jmenovaní se spřáhli proti třetímu. Vypadá to na pěkné drama, že? Bakalovi paparazzi udělají výzvědnou akci a světu oznámí, že Babiš není jen daňový a dotační podvodník, ale dokonce také únosce svých vlastních dětí! Sice z Bakalovy strany znějí oba fejk-novináři hodně komicky, ale přes to se strhne pobouření. Kalouskovi majdanoví Pepíci vylezou do ulic a žádají Babišův skalp. Veřejnoprávní televize a rozhlas vysílají téměř přímý přenos pochodu naštvaných Pepíků s anglicky psanými transparenty, ale Babiš se ne a ne vzdát. Je to napínavé a duo Soroš - Bakala má v tomto dějství navrch.

Začíná dějství druhé, kde Babiš přechází do protiůtoku. Bakalovi paparazzi jsou obviněni z amorálnosti a následně i z trestného činu. Brzy je též čeká obvinění z podvodu a chabé základy Neovlivní.cz se začínají i s krymskou virtuální konstrukcí silně potácet. Také bleskový puč nevyšel a duo Soroš - Bakala mají koncem listopadu povadlé nejen tváře. Ztrácejí body na úkor Babiše, který ze souboje nevychází oslaben tak, jak se čekalo.

Je to pořád zajímavé? Ano? A všimli jste si, že dřívější politické strany byly v mém vyprávění nahrazeny našimi oblíbenými oligarchy? Jsem přesvědčen, že jste to ani nezaregistrovali.

Jenže, jako obvykle to není konec. To, že se před námi hraje divadlo, na to bychom měli už být zvyklí, ale co se kromě marginalizace významu klasických politických stran změnilo?

Ten, kdo sleduje různá a různě nezávislá média si povšimnul, že Babiš v nich už není ten nejhorší. To ani náhodou. Babiš je teď za martýra, takže na žebříčku popularity v nezávislých médiích stoupá. Dá se dokonce říci, že se na hltače informací tlačí, že Babiš je ten, komu máme fandit! Takže honem pokreslit obličej národními barvami, hodit na sebe šálu s nápisem Agrofert, do ruky vlajku se znakem EURa a hybaj na tribuny! Protilehlý, Sorošo-Bakalovský kotel Pepíků, si zase na obličej může namazat ranní stolici, na hlavu dát duhovou paruku a do rukou vzít AK vzor 58. Takhle vybaveni po sobě mohou obě skupiny fandů štěkat tak dlouho, dokud jim nesecvakne, že jsou úplně vymaštění. A co horší - vymaštění úplně stejně jako v roce 1989.

Musím se přiznat, že čím dál častěji ztrácím víru a naději. To s tímhle materiálem se má budovat něco lepšího? S těmi, co mají plný internet informací, knihovny plné dobových tiskovin a nepamatují si ani, co měli včera k večeři? S těmi, co mají téměř 30 let důkazů o tom, jak

- zbožňovaný Havel eliminoval naši obranyschopnost a předal stát do cizích rukou, čímž splnil úkol a šel;

- jak oblíbený Klaus rozkradl národní majetek a nezákonným způsobem roztrhnul stát. Splnil úkol, za odměnu se stal prezidentem a šel;

- jak nás rozumný Zeman uvrhnul do otroctví Bruselu. Za odměnu je prezidentem a půjde;

- jak nám všehoschopný Špidla rozjel obchod s politickými neziskovkami. Za odměnu šel a teď požívá bruselského důchodu;

- jak nám ostravský gruch Topolánek zprůchodnil hranice bez kontroly a šel;

- jak nám Jarka Metelka Nečas nechal natáhnout na ministerstva sluníčkářskou, LGBT a genderovou chamrať a šel;

- jak nám ublížený Sobotka tuto chamrať použil proti nám a šel;

- a jak nám Babiš nastolil diktaturu EET a vypadá to, že ještě nastartuje diktaturu EURo měny a půjde;

- a další bude kdo? Kdokoli. Třeba někdo, kdo bude zase proti migrantům, ale jen za cenu, že se mu líbí pohled na homosexuální páry s dětmi. Tím nás naštve, už ho příště nezvolíme, ale zvolíme někoho, kdo přitáhne africké tlupy a za odměnu třeba nebudeme vtaženi do válečných her. A tak pořád dokola, dál a dál.

Tak co, taky jste si toho tak všimli? Že i když volíme menší zlo, tak stejně to menší zlo vždy trochu znásilní národ a vždy zničí kousek státu? Že vždy provedou malou nebo i velkou zhovadilost, načež jsou odklizeni do ústraní a přicházejí noví kofři? Salámovou metodou, kousek po kousku.

Nebo z jiné strany - vezměte tu současnou blamáž s nepodpisováním toho Globálního paktu o migraci. My se třeba těšíme, že strašák importu křováků je zatím zažehnán a že Babiš s V4 vzdoruje. Ale těšíme se marně. Stačí totiž jediný stát patřící do toho skvělého "Schengenu", který to podepíše a je hotovo. Přívalová vlna lidoopů se odtud přehrne přes všechny členské státy, protože, jak známo, hranice už neexistují. A hrdinný nepodpisovač Babiš? Ten si v tichosti plánuje přijetí EURa, protože své úkoly si musí splnit. Až pak bude moci jít.

A jak o tom tak přemýšlíte, podíváte se z okna a vidíte zase, jak ulicích poskakují ti přitroublí pražští Pepíci a jásají nad slovy Němcové a Pospíšila. Nad slovy těch, kteří by nejraději vybudovali z Libye do Prahy novou trasu metra. A mezi tím vším humbukem se konají pochody perverze, tiše se vykrádá zlato v Národní banky, neslyšně se stavějí ubytování pro černé nosiče pohlavních chorob, opatrně se slibují přísuny malých dětí do ložnic bukvicím a pedofilům a k tomu každý den bubnují na poplach, jak se Rusko nebezpečně blíží k hranicím Evropy.

Bože, jedna sprostota větší, než druhá. Jedna zákeřnost zákeřnější, než druhá. A konce nevidět. Při vědomí, že tohle vše má na svědomí ta smradlavá sionistická lobby, které jedinou zábavou je podpalovat svět, tak se mi dělá špatně. Klidně ať mi huba upadne, jestli to není pravda to, co teď na konci listopadu i tohoto článku zvolám. Je to přízemní, ale je to pravda: Zlaté časy normalizace a poučování z krizového vývoje!

Dan Niel

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIstanbulská úmluva a pedofilie   
Pridal tk Pátek 30 listopad 2018 - 05:52:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká ženská lobby – neziskovka, která prosazuje ratifikaci Istanbulské úmluvy – prosazuje i INTEGRACI PEDOFILNÍ SEXUÁLNÍ ORIENTACE a oddělení této sexuální orientace (již ne deviace?!) od sexuálního zneužívání dětí. Tedy podle ženské lobby už nebude pedofilie kvalifikována jako zločin, ale jako zákonná, tzv. sexuální orientace!

To v důsledku znamená, že rodič, který bude chránit své dítě, bude nazván pedofobem a trestán podobně jako homofobové. Ne na děti, ale na pedofily se bude VZTAHOVAT OCHRANA V RÁMCI ISTANBULSKÉ ÚMLUVY.

Pedofilové (zločinci) budou spadat do skupiny osob, na které prý je „pácháno genderově podmíněné násilí – tzv. heterosexistická šikana“ (citace ze stránek ČŽL, viz: Stínová zpráva o stavu genderové rovnosti v ČR 2015, strana 126).

Kdo z českých občanů může tuto zločinnou zvrácenost ohrožující jeho vlastní děti schválit? Uvědomme si, že jde o uzákonění zločinného zneužívání dětí už v předškolním věku. Česká ženská lobby dělá absurdní závěry, že prý pedofilie je něco jiného a zneužívání dětí je něco jiného. Je to jako tvrdit, že vražda je něco jiného než zabití.

Někteří naivně říkají, že Istanbulská úmluva nemá nic společného s kradením dětí. Kde ale pedofilové vezmou děti k realizování své „sexuální orientace“? Kteří rodiče jim je dají?

Žádní! Proto je tu osvědčený mechanismus tzv. prevence domácího násilí, zaváděný Istanbulskou úmluvou. I nejmenší děti jsou takzvaně preventivně(!) kradeny rodičům a následně dávány do tzv. adopce těmto sexuálním deviantům! Podle ženské lobby už nepůjde o zneužívání dětí, ale pouze o realizaci „sexuální orientace“.

Toto jsou zločiny proti lidskosti! To si má Česko schválit?

+ Metoděj OSBMr + Timotej OSBMr
Biskupové sekretáři Byzantského katolického patriarchátu
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTakíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti   
Pridal tk Pátek 30 listopad 2018 - 05:46:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Právě vychází v češtině soudní analýza, která ukazuje jak je vnímáná pravda a lež v islámské civilizaci. Anotace: Tato publikace se věnuje velice kontroverznímu tématu spojenému s islámským náboženstvím, a sice vnímání pravdy a lži či přetvářky v islámu. Kdokoliv poukáže na možnost, že muslimům je islámským právem dovoleno lhát a přetvařovat se, je okamžitě umlčován obviněními z islamofobie, či nenávisti. Tomuto neblahému trendu bohužel podlehli i mnozí čeští orientalisté a religionisté, kteří se tématu vnímání přetvářky v islámu buď vyhýbají a posilují další tabuizaci tohoto problému, nebo naopak popírají fakta a s pomocí odkazu na svou odbornou autoritu se snaží popřít jeho existenci.

Základem knihy, kterou držíte v ruce, je odborný posudek, který byl vypracován jako odpověď na tvrzení kanadských islamistů. Ti se u kanadského soudu snažili obhájit své stanovisko, že v islámském právu není žádné ospravedlnění pro přetvářku. Jejich cílem bylo umlčet jednoho z kritiků islámu a islamismu. Poté, co byl soudu předložen tento posudek, islamisté svou žalobu stáhli.

O autorovi:

Raymond Ibrahim (*1973, USA) promoval na California State University Fresno, přičemž se ve své diplomové práci zabýval tématem vojenských střetnutí islámu a Byzance na počátku vzniku islámu. Ibrahim pracoval jako odborný asistent pro oddělení Blízkého východu Knihovny Kongresu USA a zastával post náměstka ředitele pro Middle East Forum. V současné době působí jako specialista na islám mj. v konzervativní nadaci David Horowitz Freedom Center.

Název: Takíja - Pravda, lež a přetvářka v arabsko-islámské společnosti
Anglický název: Taqiyya about Taqiyya
Autor: Raymond Ibrahim
Překladatel: Lukáš Lhoťan
Nakladatel: Lukáš Lhoťan
Rok vydání: 2018 (1. vydání)
EAN: 9788090700437
ISBN: 978-80-907004-3-7
Popis: 1× kniha, brožovaná, 34 stran, česky
Rozměry:14,8 × 21,2 cm

Zdroj: http://www.lukaslhotan.cz/Psychologie/104-Tak%C3%ADja-Pravda-le%C5%BE-a-p%C5%99etv%C3%A1%C5%99ka-v-arabsko-isl%C3%A1msk%C3%A9-spole%C4%8DnostiSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNepřežil. Kdo komu musí v imigrantské čtvrti Vídně prokazovat respekt?   
Pridal tk Pátek 30 listopad 2018 - 05:41:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Starší manželé šli začátkem listopadu (na dušičky, zřejmě na nedaleký hřbitov) po poledni po chodníku ulicí Sonnlethnergasse ve vídeňské imigrantské čtvrti Favoriten. Proti nim šla, přes celý chodník ostentativně roztažená, pětice tureckých imigrantských mladíků. 67-letý pán je vyzval, aby prokázali trochu ohleduplnosti, šli trochu na stranu, že s paní chtějí také projít. Pravda, připojil něco o přivandrovalcích. A to neměl dělat. Turci se do něj pustili, nejprv slovně, a když se 67-letý důchodce v potyčce, jakáže tu platí pravidla a kdo by je měl určovat, nedal, napadla ho pětice i fyzicky pěstmi až upadl a praštil se hlavou o obrubník. I tak podle kamerového záznamu do něj ještě dále kopali.

Po několika dnech v nemocnici 67-letý Vídeňan svým brutálním zraněním podlehl. Paradoxně se tak na hřbitov dostane, ale žel už jen jako nebožtík. Policie poměrně rychle imigranty dopadla, a ti nyní čelí obvinění. Zmar, bolest a do budoucna beznaděj, však zůstává. Ale i padající prestiž města, ceny nemovitostí a chuť zde vůbec žít (dole v odkazu v deníku Heute je k článku připojena i anketa, kde 85% lidí odpovídá, že se již ve Vídni necítí bezpečně !). A jakže se kdysi chovala Hitlerjugend na okupovaných územích? Eh, ti dnešní Prokletí (političtí a mediální) básníci…!

Zdroj:

https://www.krone.at/1816969

https://www.heute.at/oesterreich/wien/story/Wien-Favoriten-Sonnleithnergasse-67-Jaehriger-stirbt-nach-Pruegelattacke-in-Wien-50977809

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2843 sec,0.0707 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,265kB