Sobota 01 prosinec 2018
Od roku 1945 až do dneška: USA zabily 20 - 30 milionů lidí   
Pridal tk Sobota 01 prosinec 2018 - 18:25:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je to fakt, nikoliv analýza, ani názor – „svobodné a otevřené mezinárodní uspořádání“, které Spojené státy podporují od roku 1945, stálo životy 20 až 30 milionů lidí na celém světě. Žádnému prezidentovi, bez ohledu na to, kdo jím byl, se nepodařilo zpomalit rytmus této smrtící mašinérie.

V souhrnu ke svému poslednímu strategickému dokumentu - Národní obranná strategie Spojených států amerických 2018 (kam je celý text zařazen) - Pentagon tvrdí, že „po druhé světové válce Spojené státy a jejich spojenci zavedli svobodné a otevřené mezinárodní uspořádání, aby byla zajištěna svoboda lidí od agrese a násilí“, a že „toto uspořádání v současné době podkopávají Rusko a Čína, které porušují zásady a pravidla mezinárodních vztahů“. To je však naprosté převrácení reality.

Profesor Michel Chossudovsky, ředitel Centra pro výzkum globalizace, nám připomíná, že tyto dvě země, které jsou dnes uvedeny na seznamu jako nepřátelé, v době spojenectví se Spojenými státy během druhé světové války zaplatily vítězství nad nacisticko-fašistickou osou Berlín-Řím-Tokio tou největší cenou – zemřelo zhruba 26 miliónů lidí ze Sovětského svazu a 20 milionů obyvatel Číny, ve srovnání se zhruba 400 000 lidmi ze Spojených států.

S těmito myšlenkami na úvod Chossudovsky uvedl na webu Global Research zdokumentovanou studii od Jamese A. Lucase o počtu lidí, zabitých během nepřetržité řady válek, převratů a dalších podvratných operací, které Spojené státy provedly od konce války v roce 1945 až do dneška - počet obětí je odhadován na 20 - 30 milionů [1]. Přibližně dvojnásobek počtu úmrtí, které měla na svědomí první světová válka, jejíž 100. výročí bylo právě oslaveno v Paříži, kde dalším bodem programu bylo Pařížské mírové fórum.

Kromě úmrtí bylo také velmi mnoho zraněných, kteří často skončili jako nadosmrti zmrzačení. Někteří experti uvádějí, že na každou osobu zabitou ve válce připadne dalších deset osob zraněných. To by znamenalo, že lidé, zranění během amerických válek, by měli být počítáni ve stovkách milionů.

K tomuto odhadu, zveřejněnému ve studii, musíme připočítat nevyčíslený počet mrtvých, pravděpodobně stovky milionů od roku 1945 až do současnosti, jako nepřímý následek válek - hladomory, epidemie, nucená migrace, otroctví a vykořisťování, škody na životním prostředí, odečtení prostředků od životních potřeb obyvatel kvůli pokrytí vojenských výdajů.

Studie dokumentuje války a státní převraty, které provedly Spojené státy ve 30 asijských, afrických, evropských a latinskoamerických zemích. Bylo zjištěno, že vojenské síly USA jsou přímo odpovědné za úmrtí 10 - 15 milionů lidí v důsledku velkých válek - proti Koreji a Vietnamu, a dvou válek proti Iráku. Dalších 10 - 14 milionů úmrtí bylo zapříčiněno proxy válkami ze strany spojeneckých ozbrojených sil, které Spojené státy vycvičily a jimž velely - v Afghánistánu, Angole, Kongu, Súdánu, Guatemale a v dalších zemích.

Válka ve Vietnamu, která se rozšířila do Kambodži a Laosu, způsobila ohromný počet úmrtí – odhad je 7,8 milionů (plus obrovské množství zraněných osob a genetické poškození, postihující celé generace kvůli dioxinům, které rozprašovala americká letadla).

Proxy válku v 80. letech v Afghánistánu zorganizovala CIA, která vycvičila a vyzbrojila - ve spolupráci s Usámou bin Ládinem a Pákistánem - přes 100 000 mudžáhedínů pro boj proti sovětským vojskům, která tak padla do „afghánské léčky“ (jak později popsal Zbigniew Brzezinski, který upřesnil, že výcvik mudžáhedínů započal v červenci 1979, pět měsíců před sovětskou intervencí v Afghánistánu).

Nejkrvavější státní převrat byl zorganizován v roce 1965 v Indonésii agenturou CIA – ta předala indonéským vražedným jednotkám seznam prvních 5 000 komunistů a dalších osob, určených k likvidaci. Odhaduje se, že bylo zavražděno 500 000 - 3 miliony osob.

Tak tohle je „svobodné a otevřené mezinárodní uspořádání“, o které Spojené státy, nezávisle na Bílém domě, neustále usilují, aby „ochránily lid před agresí a násilím“.

Manlio Dinucci

From 1945 until today - 20 to 30 million people killed by the USA vyšel 20. listopadu 2018 na Voltairenet.org. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/12/7771-od-roku-1945-az-do-dneska-usa-zabily-20-30-milionu-lidi.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko opět elegantně ukázalo, jak umí zesměšnit Západ. Azyl pro bělošské farmáře z Afriky   
Pridal tk Sobota 01 prosinec 2018 - 18:12:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již řadu let žijí evropští potomci na jihu Afriky pod trvalým tlakem a v poslední době i ohrožení života. Mnozí se pokoušeli žádat své původní vlasti o azyl, nicméně setkali se s neúspěchem. Asi nečekali, že se ocitnou v Rusku.

Západní politici dlouho žili v naději, že lidé v Evropě o dění v Africe nevědí. Evropská média vytrvale situaci ignorovala. V současně vládnoucí ideologii vyzdvihování všech menšin nad většinu, by bylo nepohodlné mluvit o tom, že existují i diskriminovaní běloši. Nicméně díky dokumentům Netflixu nebo aktivistky Lauren Southern z Libertariánské strany Kanady, se o rasismu vůči farmářům dozvěděly miliony lidí.Evropské státy (a hanba i nám) odmítaly pomoci a dokonce ani státy z nichž ohrožení lidé pochází, jim nepomohly. Vše samozřejmě bude divákům bít do očí ještě více v kontrastu s politikou nekontrolovaného rozdávání azylů lidem, kdy mnozí přicházejí z ekonomických důvodů a narozdíl od farmářů z úplně odlišné kultury, kterou za desítky let nikdo nedokázal integrovat.

(Ilustrační video z ruské televize)Do toho vstupují Rusové. Vydají do světa zprávu, že přijímají 15 000 farmářů. A my se můžeme jen dívat na šťastné rodiny, které unikly naprosto reálné hrozbě smrti, jak je vítají na letišti s chlebem a solí. Jak jim Rusko přiděluje pozemky a sděluje, že rodiny na nich budou hospodařit a navíc si každá přináší desítky tisíc dolarů úspor. Myslím, že schválně zůstalo nevyřčeno jedno, aby ještě více vyzněl kontrast se Západem - "my do Ruska bereme lidi v ohrožení života a ještě pracovité, kteří budou hned přispívat do ekonomiky."Já nejsem rusofil ani rusofob. Nicméně i ten největší nepřítel Ruska musí uznat, že evropští politici teď vypadají jako úplní, s prominutím, idioti. I ten nejnaivnější televizní divák na západě, fandící politikům typu Merkelové či Macrona, teď uvidí jednoduché emoční srovnání (které je v politice to rozhodující).


A západ s tím nemůže nic dělat, protože by musel ustoupit ze své ideologie politické korektnosti. Rusko mezi tím zasadí další významný kamínek do mozaiky svého pozitivního obrazu v Evropě.A přibude lidí, kteří se vysmějí politikům typu TOP09. Přibude lidí, kteří budou vidět Putina jako zachránce skutečných evropských hodnot, ne těch smyšlených EU "hodnot". Takže pokud je v Evropě někdo skutečný rusofil, tak jsou to lidé typu Merkelová, Macron nebo TOP, protože svou bezmeznou podporou EU politik vytvářejí to nejlepší prostředí pro prezentaci Ruska v tom nejhezčím světle.

Autor: Miroslav Jahoda

Zdroj: https://miroslavjahoda.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=690160Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOrbán: Evropské instituce jsou přepravními agenturami imigrantů   
Pridal tk Sobota 01 prosinec 2018 - 18:05:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
A v nich zřejmě skutečně nejde o nic menšího než o zničení Evropy imigrací. Právě to si totiž vzájemně předhazují současná pro-imigrantská nomenklatura EP a nastupující proti-imigrantský tábor konzervativně-evropských stran.

“Evropské instituce se stávají přepravními agenturami imigrantů. Zatímco EU své občany stíhá za praní špinavých peněz, imigrantům, o kterých ani nevíme, kdo jsou a mnozí z nich se ukazují jako zločinci a teroristi, rozdává anonymní bankovní karty a víza. A to je šikmá plocha, která může vést k rozbití Evropy“, prohlásil minulý týden v rozhovoru pro rádio Kossuth maďarský premiér Viktor Orbán. Takovou situaci mohou změnit jedině květnové volby do Evropského parlamentu, řekl dále.

Premiér Orbán v této souvislosti poukázal na skutečnost, že aparát EP tváří v tvář kynoucí ztrátě mandátu teď panikaří, a snaží se nám narvat pro-imigrantskou agendu jako huse šišky do krku. V této souvislosti připomněl, že maďarští občané se již několikrát vyjádřili ve veřejných referendech pro „více suverenity a méně Bruselu“.

Zdroj: https://www.eurabia.cz/Articles/32687-orban-evropske-instituce-jsou-prepravnimi-agenturami-imigrantu.aspx

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKrize v Paříži. Policie použila slzný plyn proti demonstrantům   
Pridal tk Sobota 01 prosinec 2018 - 17:52:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Žluté vesty“ v ulicích Paříže. Policie použila slzný plyn během akce v Paříži proti zvýšení cen benzínu. Dnes bylo zatčeno už 81 lidí u Champs-Élysées, informuje kanál LCI.

Masové protesty hnutí Žluté vesty začaly ve Francii 17. listopadu. Minulou sobotu se jich zúčastnilo více než 100 tisíc lidí. V Paříži byly demonstrace doprovázeny nepokoji na Champs Élysées.

​Podle kanálu došlo ke střetu s policejními důstojníky u lékárny Publicis kolem Vítězného oblouku (Etoile). Demonstranti se pokoušeli obsadit kontrolní stanoviště před vchodem do protestní zóny. Ještě před zahájením akce bylo zadrženo 24 lidí. V důsledku protestů v Paříži je uzavřeno 7 centrálních stanic metra.

Francouzský prezident Emmanuel Macron předtím řekl, že vláda chápe obavy lidí, ale kurz nezmění.

Od 1. ledna by měly ceny benzínu ve Francii stoupnout o 2,9 eurocentů, cena motorové nafty o 6,5 eurocentů za litr. Podle údajů evropské rozhlasové stanice Europe1 v roce 2018 cena motorové nafty vzrostla přibližně o 23 procent a cena benzínu o 15 procent.

Aktuální informace uvádí kanál LCI.

Zdroj: https://sptnkne.ws/khkn

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerál Fejk v. v.   
Pridal tk Sobota 01 prosinec 2018 - 04:49:35 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jedu autem, točím volantem, poslouchám jakousi rozhlasovou stanici. Jako hlavní zpráva dnešního půlodpoledne se z rádia line informace, že dnes, po devětatřiceti letech, opustil armádu gen. Petr Pavel. Ohromující zpráva. Dech beroucí.

Kladu si otázku jak zveřejnění této zprávy interpretovat. Jaký byl důvod pro její sdělení veřejnosti. Vždyť každý den, týden atd. do výslužby odchází hejno bývalých vojáků z povolání. Bez povšimnutí. Bez barnumské reklamy. Tak proč tato obsahově prázdná informace právě o P. P.? Protože nakonec působil ve velících strukturách NATO? Tedy informace jako následek jeho rozporuplného působení?

Ano rozporuplného: Neshledávám nic zářného na tom, že se z Pavla stal Šavel, že soudruh přísahající věrnost socialistickému Československu, snad i Komunistické straně Československa (to nevím přesně, protože jsem tuto přísahu neabsolvoval), ale určitě věrnost československému lidu, tedy že taková osoba později přísahá na prapor NATO, svého bývalého vojenského nepřítele.

Ale zpět ke zprávě – na ni samotné nic podstatného není. Nemá být tečkou za rozporuplným vojenským a politickým působením pana P. P. Ne, v tom její váha není.

Uvedená obsahově prázdná informace o P. P. v. v. je důležitá v tom že sděluje, že pan P. P., přes odchod do v. v., má za politický úkol, daný mu Severoatlantickým paktem, být v roli výrazného, snad hlavního, vedoucího, řídícího válečného roztleskávače; v roli, na kterou jsem již upozorňoval (zde a zde). Takovou roli nemůže mít z vlastní hlavy, v ní se urodit nemohla. Ale snaží se. V posledních dnech se činí při fejkování o ruském nebezpečí, cpe občanům do hlavy nesmysly o ukrajinské slušnosti a serióznosti, a o ruských hrdlořezech, kteří si dovolili zadržet tři vojenské ukrajinské lodě jen kvůli takové maličkosti, totiž že u Krymského poloostrova vpluly do ruských výsostných vod.

Myslím, že roli válečného roztleskávače bude i ve výslužbě pan P. P. plnit perfektně. Zadání přece dostal jasné. A rozkazy umí plnit přesně, přísně a bezodkladně. Počet hvězd hodnostního označení na ramenou a množství cingrlátek na prsou jsou toho důkazem. A tak pan gen. P. P. v. v. bude nadále zahnojovat veřejný prostor svými primitivními fejky.

Vladimír Pelc

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSrbské reakce na vyhrocování situace za strany Kosova - Rezignace a deklarace srbských starostů   
Pridal tk Sobota 01 prosinec 2018 - 04:38:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na severu Kosova rezignovali starostové čtyř srbských obcí. Na společném zasedání prezentovali čtyři hlavní body, které vedly k jejich rozhodnutí opustit funkce a přerušit jakoukoliv komunikaci s úřady v Prištině.

V prvním bodě uvádí zavedení 100 procentního cla na srbské zboží, které vážně ohrozilo právo na život, lékařskou péči a přežití kosovských Srbů, což vedlo k ještě hlubší krizi.

Druhý bod uvádí, že deklarace je podepsána kvůli neustálému násilí, bití Srbů, neustálému zatýkání a pokusu o zabití Milana Radoičiće, který také ohrožuje právo na život Srbů v Kosovu.

V bodě tři jsou uvedena porušení všech mezinárodních dohod, rezoluce Rady bezpečnosti OSN číslo 1244, Bruselské dohody a CEFTA (regionální dohody o volném obchodu), přičemž bod čtyři uvádí, že rozhodnutí bylo učiněno kvůli tomu, že Priština porušila svoje vlastní právní předpisy, podle kterých musí být respektována práva Srbů.

Také je vysvětleno, že toto gesto by nemělo být interpretováno jako neochota hájit vlastní lidi.

Krok starostů podpořil i soud v Kosovské Mitrovici, když společně se soudními složkami v obcích Zubin Potok a Leposavič přestali pracovat všichni soudci i zaměstnanci.

Tímto způsobem vyjádřili solidaritu s občany a protesty zorganizovanými kvůli opatřením Prištiny a porušování lidských práv Srbů v Kosovu.

Dačič: Několik zemí zrodilo v Prištině monstrum

Srbský ministr zahraničí Ivica Dačič v pondělí řekl, že by ho nepřekvapilo, pokud by Priština skutečně zakázala členům srbské vlády vstup do Kosova a Metochie.

Ministr řekl novinářům, že uvalení 100 procentního cla za zboží z centrálního Srbska je důkazem, že v Prištině neexistuje žádná racionální a soudná politika – „přesunuli jsme se do oblasti politického šílenství“.

„Tohle je záležitost nikoliv naše, nýbrž mezinárodního společenství, EU, a otázkou je, co s tím udělají. Několik zemí zrodilo v Prištině politickou příšeru, a je na čase, aby pro ní stanovili hranice,“ uvedl Dačič a dodal, že nevěří příběhům přicházejícím od „mezinárodního společenství“ a že „jej Priština nebude poslouchat“.

Šéf diplomacie uvedl, že si kosovský ministr Shala umístil na Facebook společnou fotografii s albánským premiérem Edi Ramou a nápisem „100 procent“ a že „Rama byl možná zneužit, avšak v každém případě se měl od toho distancovat.“

Dačič zdůraznil, že Albánie a Kosovo hovoří o odstranění hranic, zrušení cel a pohraniční policie, a dodal, že pro Srbsko nemá smysl se účastnit schůzek ohledně regionální spolupráce – „pokud Evropa skutečně nevidí, o co jde a úroveň pokrytectví Albánie a Prištiny.“

Na otázku, zda navrhne srbskou neúčast na regionálních schůzkách, Dačič řekl, že by se měla konat konference o revitalizaci regionální spolupráce. „Něco takového, co se děje v Kosovu, není typické pro 21. století a pokud si někdo myslí, že se zastavíme nebo budeme bát, či přestaneme bojovat za naše státní zájmy a uznáme Kosovo, mýlí se. Jestli si někdo myslí, že se bojíme Haradinaje – je na čase vzbudit ho z hypnózy, ve které se nachází. Obávám se, že není sám, tohle jsou loutky řízené někým z boku,“ řekl Dačič.

Na otázku, jestli by mohla být Moskva pro Bělehrad tím, co je pro Prištinu Washington, Dačič odpověděl, že „Srbsko nepožaduje od nikoho podporu, ale dodržování mezinárodního práva.“
Zdůraznil, že srbští představitelé „nebudou poslouchat od mezinárodní společenství, že za bezmyšlenkovité kroky Prištiny jsou vinni oni, a že je způsobili tím, že nebyli přijati (Kosovo) do Interpolu.“

„To není o tom, že by někdo chtěl něco udělat Srbsku, oni chtějí narušit regionální mír a stabilitu. Srbsko se nenechá zatáhnout do takového bahna, ale bude bránit své národní zájmy,“ řekl Dačič.

Řekl, že Rusko a Čína mohou Srbsku pomoci v tom smyslu, že tyto dvě země zaručují, že OSN nebude revidovat rezoluci 1244 a nebude uznávat jednostranné akty Prištiny. Chtěli bychom, aby to byl společný přístup všech stálých členů Rady bezpečnosti OSN,“ uzavřel Dačič.

Zdroj: https://www.b92.net/eng/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBuďme šťastni, že jsme v Evropské unii, že jsme v NATO, říká bývalý člen KSČ herec Jan Přeučil   
Pridal tk Sobota 01 prosinec 2018 - 04:31:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tato slova řekl jistými kruhy zvaný „herecký bard“ pan Jan Přeučil, což zcela jistě není žádným překvapením. Takových a podobných západní politice adorativních výlevů ze strany pražské kavárny je víc než dost a proto neudivuje, že podobnými názory oplývá i pan Přeučil.

Jak by ne, vždyť jak sám hrdě, značně pokrytecky říká, že: „Vašek byl strašně férový, bezvadný chlap. Byl to člověk, který měl odvahu jít do určitých situací, aby v podstatě ‚prostřel stůl‘ pro novou generaci. Stůl svobody volnosti, dýchání a radosti ze života.“ Netřeba zdůrazňovat, že tím Vaškem není myšlen ukecaný Vašek z Prodané nevěsty, ale (také ukecaný) Václav Havel, údajně velký Přeučilův kamarád, jak pan herec také hrdě poznamenává.

To vše navzdory tomu, že pan Přeučil byl na seznamech spolupracovníků Státní bezpečnosti, veden jako agent StB pod krycím jménem Klaun. Dne 20. ledna 1977
vystoupil v tendenční reportáži Kdo je Václav Havel? odvysílané Československou televizí na 1. programu, jako součást kampaně proti autorům a prvním signatářům Charty 77! Pro dokreslení ještě několik zajímavých Přeučilových výroků, které mají vztah k jeho pozoruhodné umělecké minulosti. Tak např. říká: „ Jsem velice šťastný, že žiji v demokracii. A znovu opakuji, že by to měla být demokracie s velkým D.

Prožil jsem značnou část svého života v zoufalém, šíleném komunistickém režimu,“ že „mladá generace si vůbec neuvědomuje, co jsme tenkrát prožívali. Měl jsemohromnou kliku, že jsem byl 33 let v Divadle Na Zábradlí,... kde byl doslova ostrov svobody. Čili já jsem šťastný z toho, že jsme v demokracii. Ale měli bychom ji všemi silami chránit.“ A že se snaží pan přeučil, že?

Bard Přeučil si však nejen notně protiřečí, ale dokonce i lže! Pro upřesnění: pan Přeučil s notnou dávkou falešné přetvářky říká, že prý prožil značnou část svého života v zoufalém, šíleném komunistickém režimu, aby vzápětí konstatoval, že byl 33 let v Divadle Na Zábradlí…. kde byl doslova ostrov svobody!!!

Ó, jak musel být zoufalý a trpět, že? V té době však byl pan Přeučil také aktivním členem KSČ, což se už do jeho melodramatickém narativu jaksi nevešlo. Jak si tedy máme vlastně
vysvětlit jeho život v zoufalém, šíleném komunistickém režimu? Nedělá z nás pan rétorik Přeučil blbce? Nebo si snad myslí, že když zmíní, že jeho otec byl (údajně) osobní přítel Jana Masaryka, po roce 1945 byl poslancem prozatímního Národního shromáždění, že si snad měl dopisovat s Winstonem Churchillem, že byl účastníkem v monstrprocesu s Miladou Horákovou, kde dostal doživotí (v žaláři strávil deset let), že se sám pan Přeučil také (údajně) kamarádil s Vaškem, kterého předtím podrazil v Čs. TV, že všechny ty nadnesené, dramaticky podbarvené, často nepravdivé projevy občané přijmou s obdivem a uznáním, že svůj život zasvětil boji o demokracii s velkým „D“! Herec je či snad byl dobrý, nemohou či nechci soudit, ale jako člověk je charakterem morální ubožák.

Ne všichni lidé jsou totiž zas až tak naivní a hloupí, aby panu Přeučilovi, honosně zvaném „herecký bard“ skočili na jeho na jeho „pověstnou rétoriku“, úlisné, potažmo falešné, rádoby demokratické řečičky. Opravdu nic překvapivého, je to jen reálný obraz morální úrovně jednoho z mnohých „demokratů“ a pravdoláskařů z pražské kavárny!

Jiří Baťa

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jan-Preucil-pro-PL-VasekHavel-byl-ferovy-bezvadny-chlap-Prostrel-nam-stul-svobody-volnosti-a-radosti-zezivota-560856
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCNN přerušila spolupráci s učeným černochem! Dopustil se neodpustitelné hereze   
Pridal tk Sobota 01 prosinec 2018 - 04:27:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Černošský komentátor Marc Lamont Hill se už neobjeví ve vysílání americké levicové televizní stanice CNN. Televize s ním přerušila spolupráci. Důvodem se stal protest židovských lobbistických skupin.

Marc Lamont Hill je profesorem na Temple University ve Filadelfii. Ačkoli se veřejně zapřísahal, že odsuzuje antisemitismus, nic mu to nepomohlo.

Stačilo, že ve svém vystoupení na půdě OSN během Mezinárodního dne solidarity s palestinským národem, vyzval k bojkotu Izraele kvůli jeho porušování lidských práv v Palestině, a také vytvoření palestinského státu od moře (Středozemního) k řece (Jordán).

Známá židovská pomlouvačná organizace Liga proti hanobení (ADL) usoudila, že Hill použitím slovního spojení „od moře do řeky“ vyzval ke zničení státu Izrael.

Profesor Hill se brání, že svými slovy nevyzýval ke zničení nikoho a ničeho. Jde mu prý o spravedlnost jak pro Izrael, tak i Palestince.

Zdroj: The Guardian

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina provedla vojenské cvičení v Azovském moři   
Pridal tk Sobota 01 prosinec 2018 - 04:20:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinští vojáci nacvičovali zasahování vzdušných cílů v akvatóriu Azovského moře, oznámilo tiskové středisko štábu operace sjednocených sil Ukrajiny na Facebooku.

„Útočné a armádní letectvo imitovalo letecký útok nepřítele na jednotky, které chrání mořské pobřeží. Posádky ZSU-23-4 Šilka, BM Strela-10M a obsluhy přenosných protiletadlových raketových komplexů a protiletadlových kanónů ZU-23 domnělé vzdušné cíle zasáhly," podotkli v tiskovém středisku.

Bylo uvedeno, že cvičení se prováděla pro zdokonalování návyků v řízení palby během akcí nepřátelského letectva v malých výškách v oblasti pobřeží Azovského moře.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kgXM


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFED možná znovu zvýší úrokovou sazbu   
Pridal tk Sobota 01 prosinec 2018 - 04:17:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Federální rezervní systém (FED) včera vydal zápis z listopadového setkání o měnové politice, ve kterém se uvádí, že pokud se bude americká ekonomika rozvíjet v souladu se současným očekáváním nebo bude silnější, FED možná znovu zvýší úrokovou sazbu.

Schůzka FED o měnové politice proběhla od 7. do 8. listopadu. Podle zprávy se většina úředníků FED, kteří se zúčastnili schůzky o měnové politice, domnívá, že pokud se bude americká ekonomika vyvíjet v souladu se současným očekáváním nebo bude silnější, FED možná znovu zvýší úrokovou sazbu.

Další schůzka FED o měnové politice se bude konat od 18. do 19. prosince.

Většina úředníků FED se domnívá, že americký pracovní trh byl v posledních měsících stabilní a hospodářský růst vykazoval silný potenciál.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2262 sec,0.0837 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,150kB