Neděle 02 prosinec 2018
Tento Čech se pořádně naštval a napsal pravdu o tom, o čem se v ČR nesmí mluvit   
Pridal tk Neděle 02 prosinec 2018 - 17:04:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tento Čech se pořádně naštval a napsal pravdu o tom, o čem se v ČR nesmí mluvit…

1) revize kotle (800-1500 CZK)
2) revize komína (800 CZK)
3) v elektřině platím nesmyslné větráky či Slunce
4) ve vodě platím Francouze
5) v tabáku neziskovky
6) uhlí už je dneska drahé jako s*ině, a je čím dál horší
7) cenu dřeva vyšroubovali na šílenou výšku kvůli nesmyslným štěpkám pro skopčáky
8) zakázali mi kouřit v hospodě
9) vnitráci mě sledují na internetu, kdekdo mě může udat za cokoli, všude mě sledují kamery
10) kdekdo mi může vlézt do baráku na kontrolu bůhvíčeho
11) když chci jet někam autobusem, tak abych si na tu cestu šetřil
12) platím na auto pojistku, dálniční známku, technickou, teď i nějakou pokutu, mám nařízené pneumatiky, spoustu vybavení, které musím nesmyslně měnit
13) k doktorům musím dojíždět a když jdu do lékárny, tak se nestačím divit
14) v krámě kupuji jedovaté potraviny
15) výrobky nikdo neopravuje, všechno se vyhazuje
16) na baráku, který jsem koupil za zdaněné peníze, musím stejně platit daň státu, pojištění, a musím ho z něčeho udržovat, aby mi nespadl na palici
17) kamkoli vlezu na úřad, platím nějaké poplatky, a ještě na mě čumí jak na otravný hmyz
18) Halík, Singr, Rusnok, Kalousek, Sobotka, Chovanec, Bělobrádek, Marksová, Šabatova, Benda, Gazdík, Schwarzenberg, Fiala, Kubera, Babiš a řada dalších darmojedů, které platím, ze mě dělají venkovského burana a nevzdělaného pitomce…

A mohl bych pokračovat… Už mě to pořádně se*e!!!

A kdekdo se mi snaží vnutit, že můj největší nepřítel je Rusák!!!

Ho*no…, spíše EU, Merkelová, Söros a podobní!!!

Můj největší nepřítel je tenhle stát a jeho politici…

Žádný Rusák, žádný soused, žádný normální člověk mě ku*va tak zavile nepronásleduje a neokrádá, jako tenhle náš dobytek, který sedí za moje ale i tvé peníze ve vládě, parlamentu, senátu, ale i v jiných kancelářích státní správy a státní moci!!!

Já nemám strach vyjádřit svůj názor. PROSÍM TĚ, JESTLI SE CÍTÍŠ JAKO ČECH V NAŠÍ REPUBLICE A NELÍBÍ SE TI KONÁNÍ NAŠÍ VLÁDY, ALESPOŇ SI TO PŘEČTI, KDYŽ S TÍM SOUHLASÍŠ, NEBUĎ NETEČNÝ A PŘEPOŠLI TO TVÝM DALŠÍM PŘÁTELŮM, MOC TI DĚKUJI ZA PODPORU… NIC TĚ TO NESTOJÍ, ALE DÁŠ ASPOŇ VĚDĚT DALŠÍM, DĚKUJI TI!!!!!

Milí Češi, Moraváci i Slováci,

tento režim je již tak zkorumpovaný a politici tak pyšní a přesvědčení o své neomezené moci, že se nestydí rozkrádat stát různými privatizacemi, amnestiemi a rozprodáváním státního majetku za hubičku kamarádům s tučným všimným pro sebe, a potom přidat důchodcům s příjmem okolo deseti tisíc 40 korun, ale poslancům, kteří s vedlejšími přivýdělky v různých podnikových radách berou statisíce dají 14 % ze základu, soudcům 9 % a další vyjmenovávat by bylo na týden.

Co je ale do nebe volající, že „Oni, tmaví, ukřičení a stále se ohánějící diskriminací“ – dostanou bez práce byt, sociální dávky, příspěvky na energie, zařízení bytu, zdravotní péči i školné a dokonce ochranu policie. A ještě stále vykřikují, že pro ně stát nic nedělá a že je lidé označují hanlivým názvem „nepřizpůsobiví“!! Je jedno, jak je budeme nazývat, jestli Romové nebo muslimové. Státní agentura pro začleňování Romů obdržela v minulých dnech od státu opět částku 200 000 000,- Kč a na děti s leukémií se sbírají víčka od PETek! Přitom nevládní organizace v ČR berou celkem za jeden rok přes půl miliardy Kč dotací na přistěhovalce a lidi v tísni!!! Na co je používají, když tu údajně skoro žádní nejsou, proč to není pro naše nemocné děti,opuštěné děti v

Klokáncích či invalidy??? Dovážejí se v rámci humanitární pomoci s velkou slávou cizí muslimské rodiny na operace do IKEMU, ale naše děti jim za pomoc nestojí, pro ně peníze nejsou!?! Budeme s tím už konečně něco dělat a při příštích volbách se podle toho zařídíme? Náš slavný státní rozpočet nemá peníze na centra pro slepé, vozíčky pro postižené, lůžka pro staré a nemocné, děti v Klokáncích.

Ale kolik peněz z naší práce stojí taková normální „romská rodina“a co teprve bude stát daleko početnější „muslimská rodina“, pokud si je sem necháme nalézt a množit se“? MUSLIMOVÉ a ROMOVÉ budou mít téměř vše zadarmo: bydlení, léčení i školství a sociální dávky budou mít 2x takové než důchodci a lidi, co přišli o práci, tedy ti, kteří celý život pracovali pro vlast, budovali ji a hlavně – odváděli daně!!!

Ti, kdo poctivě pracují, živí líná, sprostá a primitivní individua, která nikdy pracovat nebudou a žene se sem horda ještě horších, kteří nás nebudou jen vyžírat, ale půjdou nám přímo po krku!!!!

Budeme se bát ozvat se, aby nám ještě nebylo vyčteno nějakou přiblblou ochránkyní práv, že je živíme špatně??? Ať si je vezme na měsíc domů a pak něco říkat do médií. Zrovna tak jako Husejn z OSN, který nás kritizuje a přitom jeho bohatá Saudská Arábie si nevzala jediného imigranta – bratra ve víře se stejným jazykem i zvyky!!!

Proč za nabízených 800 miliard Eur, která chtějí věnovat na výstavbu mešit v Evropě, pro ně nepostaví domy a podniky, aby měli práci???

Chtějí nás prostě zlikvidovat, naše svobody, kulturu, zvyky a zabrat naše ženy, děti i výsledky tisíce let práce našich předků! NEDOVOLME TO!!!

Kdybych vylovil zlatou rybku, přál bych si, aby se ženy politiků z nákupu vracely uličkou „černé většiny“ po pokálených schodech a měly od nich počmárané a poničené dveře. Aby za rozbitým oknem poslouchali hluk, nadávky, vulgarity a řvaní – lidové umění utiskované menšiny – a napjatě hlídali, kdy se za rohem objeví jejich ratolest, plížící se se strachem ze školy. A aby si vyzkoušely žít bez blahobytu, ochranky a střežených rodinných haciend a třásly se strachy, kdy si je vyhlídne nějaký nadržený imigrant plný testosteronu a znásilní ji, či jako zvrhlý pedofil bez váhání použije ke svému chtíči její malou dcerku a zařadí je tak obě do kolonky „neobjasněné zločiny“!

Toto už se totiž běžně děje v Německu, Francii, Anglii, Švédsku, prostě všude tam, kde je vítali s otevřenou náručí a oni už jsou rozlezlí a přesvědčují nás, že jsou pány území, která zabrali!!!
V Anglii říkají znásilněným holčičkám „EASY MEAT“ – snadné maso!!! Soudci se jich bojí a odsoudí raději místní obyvatele.

Opravdu Vám to nedochází, páni poslanci a senátoři, nebo máte pocit, že Praha je daleko a vás se to stejně netýká, neboť to vaše ochranka nedovolí?

Kolik z vás by je chtělo mít za sousedy? Nebo si tímto způsobem zvete k udržení své moci další miliony nových voličů a hodláte z nich udělat ozbrojené Lidové milice jako Merkelová??? Tam již údajně chodí po městech a upozorňují na nevhodné oblečení, zakazují Rakušákům jódlovat, chodit se psy, kde se pohybují muslimové, neboť je to nečisté. Všechno je uráží a salámovou metodou odkrajují stále více našich práv a zvyků ve jménu diskriminace a práva šária.

Někteří starostové měst již vyvlastňují nadměrné byty, aby měli ubytování pro imigranty, vlastní vojáky vystěhovali z kasáren do stanů, blíží se zima a vůbec jim to není blbé. Kdy začnou totéž dělat i naši přisluhovači EU s námi?!

Dr. Hnízdil kdysi napsal, že vláda tím, že stresuje svůj národ nekompetentním rozhodováním, podporováním korupce a zlodějen a vytvářením nejisté budoucnosti, je přímo odpovědná za kvalitu zdraví národa!

Musím s ním souhlasit jen napůl, vláda je totiž nyní přímo odpovědná nejen za naše zdraví, ale přijímáním kvót a příkazů z Unie již dnes ohrožuje i naše životy!!!

Ale na to jsme jí ve volbách mandát nedali. Pokud si pamatuji, žádná z volených stran neměla ve svém programu z nás islamizací naší země nadělat otroky!!!

ISLÁM není slučitelný s jakoukoli demokracií, je to TROJSKÝ KŮŇ V EVROPĚ!!!

Čím víc nás bude nesouhlasit, tím více se budou nuceni i politici zamýšlet nad svou i naší existencí. Zlo využije vždy náš soucit jako slabinu ve svůj prospěch!!

My jsme je sem nezvali, ani je tady nechceme!!!

NECHCEME BÝT DISKRIMINOVANÍ VE VLASTNÍ ZEMI A ZE SVÉ PRÁCE ŽIVIT DARMOŽROUTY ODKUDKOLI!!! CHCEME BEZPEČNOU BUDOUCNOST A SVOBODY PRO NAŠE DĚTI!!! A POKUD NAŠI POLITICI NECHTĚJÍ BOJOVAT ZA NAŠE PRÁVA A BRÁT OHLEDY NA NAŠE POŽADAVKY, MUSÍ BÝT ODVOLÁNI, JSOU NÁM NA NIC!!!

Kdo souhlasí, po přečtení změň a přidej o jeden stupeň vyšší číslo, ale musíš kliknout na přeposlat a pak jej přepsat!!!

zdroj: http://www.na-septande.cz/jak-vidim-deni-kolem-sebe/tento-cech-se-poradne-nastval-a-napsal-pravdu-o-tom-o-cem-se-v-cr-nesmi-mluvit
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA.C.A.B. ČR mají ve svém čele opět bolševického SNBáka   
Pridal tk Neděle 02 prosinec 2018 - 04:40:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
PRAHA | Novým policejním prezidentem bude dosavadní ředitel pardubické krajské policie bývalý bolševický SNBák Jan Švejdar. V pátek ráno to oznámil ministr vnitra a islamofilní deviant Jan Hamáček, který uvedl, že Švejdara nejlépe vyhodnotila výběrová komise. Informaci přinesla česká média, tak jako i web zločinecké organizace policie.cz.

Jan Švejdar okamžitě vyloučil, že by za jeho kandidaturou stál Andrej Babiš. Připustil však, že se s českým premiérem několikrát pracovně setkal. Také měl sdělit, že nikdy nebil žádné demonstranty, což se ovšem nedá ověřit, jelikož jeho životopis zveřejněný policejním huhlalem a parazitem na veřejných penězích plk. Mgr. Jozefe Bocánem sice uvádí, že ke sboru nastoupil 1. 3. 1987, avšak jeho první zařazení je uvedeno až k 1988 a to na SNB VB OOP Pec pod Sněžkou. Jakou má bolševickou praporčickou školu? Není to taky Pohotovostní pluk? Proč to není v tiskové zprávě uvedeno?

„Na prvním místě v hlasování komise se umístil plukovník Jan Švejdar,“ uvedl ministr vnitra a socanský sviňák s tím, že bude policejním prezidentem jmenován s platností od soboty, tedy od 1. prosince.

Uvedl také, že hlasováno bylo jednomyslné. „Pana plukovníka Švejdara pokládám za špičkového profesionála. Je to člověk, který nastupuje do čela policie v situaci, kdy je policie stabilizovaný sbor. Jsem přesvědčen, že bude dobrým policejním prezidentem,“ uvedl Jan Hamáček, který po svém předchůdci Milanovi „samésádlo“ Chovancovi pokračuji v budování totalitního policejního státu posilováním agrese policejního dobytka vůči občanům.

Zveřejněný a neúplný pracovní životopis nového šéfa věšáků na uniformy s většinovým defektem absence inteligence a mozku v lebce:

Plukovník Švejdar nastoupil ke sboru 1. 3. 1987 a během své služby prošel řadou pozic, jejichž výčet je následující:

•1988 – 1989 OOP Pec pod Sněžkou
•1989 – 1991 OOK OŘ Trutnov
•1991 – 1993 vedoucí OOK OŘ Trutnov
•1993 – 2006 velitel SKPV PČR Správy Východočeského kraje Hradec Králové
•2006 – 2007 ředitel ÚSKPV Policejního prezidia ČR
•2007 – 2013 náměstek ředitele pro SKPV KŘP Královéhradeckého kraje
•2013 – 2018 ředitel KŘP Pardubického kraje
•od 1. 12. 2018 policejní prezident

Autor: Ferdinand Pištora

Zdroj: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=211638

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObčané se ptají   
Pridal tk Neděle 02 prosinec 2018 - 04:17:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mnozí lidé začínají porovnávat politické uspořádání před rokem 1989 a po něm a začínají si klást otázky typu: proč měli za socialismu všichni zajištěnou práci, proč mohli vydělávat tolik, aby každý mohl vyžít, proč byly postaveny továrny v každém městě, jak jsme mohli elektrifikovat a plynofikovat celou zemi a postavit vodní a tepelné elektrárny, jak jsme mohli v každém městě vybudovat nové nemocnice či zdravotnická střediska a zajistit kvalitní
bezplatnou zdravotní péči, vystavět tolik bytů posměšně nazývaných králíkárny (které ale dnes mají hodnotu milionů), jak jme mohli zajistit levné nájmy, jak jsme mohli zajistit levné energie, jak jsme mohli zajistit opravdu bezplatné školství na všech stupních, vybudovat školní budovy s tělocvičnami, hřišti a jídelnami, vybudovat v obcích vodovody, kina, knihovny, kulturní domy, požární zbrojnice, obchody atd. atd. atd…..?!

Otázky jsou oprávněné, logické - ALE….

Když začneme klást tyto a podobné otázky, musíme si uvědomit, že porovnáváme dvoje společenská uspořádání, která jsou navzájem neslučitelná a vzájemně antagonistická. Státní zřízení před rokem 1989 bylo tzv. socialistické a po tomto roce kapitalistické, lépe řečeno – údajně se jednalo o kapitalismus volné soutěže, ve kterém hospodářské vztahy má řídit „neviditelná ruka trhu“.

Jaké ale bylo skutečně zřízení před rokem 89? Byl to fakticky státní kapitalismus, ve kterém, tím „kapitalistou“ byl stát a obyvatelstvo bylo jeho zaměstnanci. Stát obchodoval, vyráběl a inkasoval. Obyvatelstvo – zaměstnanci - získávalo mzdu a různé benefity. Tedy zdarma školství, zdravotní zabezpečení, byty atd. Výhodou takového zřízení je, že je plánované a rozvoj společnosti se vyvíjí bez velkých krizí a zejména existuje odpovědná osoba a řídící subjekt - tehdy KSČ.

A za vše, co se stane, je odpovědný subjekt, který v takovém zřízení vládne. Na jednu stranu se jedná o výhodu, při které společnost zná odpovědný subjekt a může ho za negativní jevy označit jako viníka a činit ho odpovědným. Například: nejsou banány či toaletní papír a může za to právě a jedině vládnoucí subjekt. V tomto případě KSČ. Na druhou stranu se ale jedná o nevýhodu, protože jakékoliv pochybení – a to nejen ve vyšších, ale i nižších článcích zřízení anebo i samotných zaměstnanců - odnáší právě vládnoucí vrstva.

Další nevýhodou takového zřízení je, že vzrůstající životní úrovní lidé přestávají věřit tomu, že může být hůř. Dále pak narůstá pocit vlastní výjimečnosti a pocit, že každý člověk se může stát tím, který řídí tak skvěle zaběhnutý společenský stroj…. vždyť se přece nemůže nic stát - nemohu mít hlad, nemohu být opuštěný…. ale mám právo být výjimečný….

Kapitalismus, který jsme si zde zavedli po roce 1989 je ale jiný. Jedná se o společenské uspořádání, ve kterém se stát vzdává svého vlastnického práva a práva rozhodovat a také se ale naprosto vzdává odpovědnosti za chyby.

Stát se tak stává se pouhým manažerem, který se snaží svými zákony řídit vztahy ve společnosti a ovlivňovat jednotlivé subjekty, aby se chovaly podle jeho představ. Jeho jediným majetnickým právem jsou daně, různé poplatky a pokuty, které od společnosti vybírá. Nastalo období: „čím méně státu, tím lépe“.

To však nestačí k tomu, aby stát stoprocentně ovládl chování jednotlivých subjektů – kapitalistů. Naopak se stalo, že svou ekonomickou silou jednotlivé složky společnosti ovládají nyní stát. Tedy buržoazie ovládá stát – ovládá totiž „vládnoucí“ vrstvu, která se stává zaměstnancem buržoazie. V konečném důsledku dochází ke ztrátě státní suverenity a národní identity. Protože oba tyto aspekty klasické společnosti totiž buržoazie nepotřebuje. Ta potřebuje JEN zaměstnance!

A je jí úplně jedno jaké! Bílé, černé, žluté či červené, malé, velké, tlusté nebo hubené – je to opravdu jedno. Hlavně, když budou chudí a pracovití, protože jen tehdy budou zisky větší a větší. Chudý člověk nepřemýšlí o politice, ten se stará jen o to, aby přežil. V současné době je společnost v depresi. Začínají ji ovládat traumata a rozčarovaní.

Vyvstávají otázky, proč to tenkrát bylo takové a dnes onaké. Proč nemohu být výjimečný, proč jsem spadl do společenské vrstvy zaměstnanců a nejsem mezi kapitalisty a ještě k tomu jsem ve většině případech chudý? Mnoho otázek a málo odpovědí.

Karel Hais
1. místopředseda ANS

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEuroposlanec Štětina uplatňuje princip kolektivní viny. Tohle mají být ty vaše evropské hodnoty?   
Pridal tk Neděle 02 prosinec 2018 - 04:13:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Já jsem si vždycky myslel, že kolektivní vinu "jedou" jen islamofobové a ti, co mylně obviňují z válečných hrůz nikoli nácky, ale všechny Němce.

A ejhle!

Uplatňování principu kolektivní viny je vlastní i slušným lidem.

Takový slušný europoslanec Jaromír Štětina by rád, kdybychom na naše území po vzoru Ukrajiny přestali vpouštět občany Ruské federace mužského pohlaví ve věku mezi 16 a 60 lety.

Zklamal mě. Ještě, aby se pro to samé zapálili Tomáš Halík a Jiří Pehe a svět slušnosti, dobra, pravdy a lásky se definitivně zhroutí :-(.

Předpokládám, že v Respektu, Aktuálně.cz, Deníku N či v České televizi teď budou Štětinu tvrdě tepat, že jo? Protože, I kdyby byl Putin a jeho voliči zlo, tak přece nelze trestat všechny Rusy.

Nebo se mýlím a tohle platí jen pro muslimy a Němce?

Kdyby to samé udělal kdokoli z té "špatné" strany barikády, tak už mají ve "slušno-médiích" pohotovost nejvyššího stupně.Nu, počkám si na Reportéry Máry Wollnera a uvidíme...

Zdroj: eportál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko stojí za Severním proudem. Neovlivní to ani krize v Azovském moři   
Pridal tk Neděle 02 prosinec 2018 - 04:09:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německý ministr zahraničí Heiko Maas dnes zopakoval, že vláda stojí za plynovodem Severní proud 2, který považuje za komerční projekt. Mezitím ale lotyšská europoslankyně připravila rezoluci, která volá po ukončení projektu.

Vyjádření Maase přišlo poté, co Sandra Kalnieteová, europoslankyně z Lotyšska, oznámila, že připravila rezoluci, která vyzývá k zastavení projektu Severní proud 2. Podle ní plynovod zvyšuje závislost EU na ruském plynu, ohrožuje vnitřní trh EU a není v souladu s principy evropské energetické politiky.

„Jedná se o ekonomický projekt. Nikomu neprospěje, pokud německé a evropské společnosti odstoupí," uvedl Maas v rozhovoru pro Neue Osnabrucker Zeitung, který byl publikován v sobotu.

Dále dodal, že výstavba plynovodu po dně Baltského moře neukončí tranzit plynu přes Ukrajinu. „Dali jsme jasně najevo, že Severní proud 2 může existovat pouze tehdy, pokud bude tranzit přes Ukrajinu zachován i po roce 2019. Od Rusů jsme tento závazek vymohli," řekl. Ukrajinský tranzit je podle něj v zájmu Evropy.

Ve středu mluvčí německé vlády Steffen Seibert uvedl, že ani incident u Kerči, kdy Rusko zadrželo tři ukrajinské lodě, nezmění německý postoj k Severnímu proudu 2.

Již dříve v tomto týdnu Spojené státy vyzvaly evropské země, aby zvážily svou účast na ruském projektu, který podle nich napomáhá ruské vládě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/khsz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina začala ve velkém shromažďovat vojáky v záloze   
Pridal tk Neděle 02 prosinec 2018 - 04:05:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinský prezident Petro Porošenko informoval o tom, že na území deseti regionů, v nichž byl vyhlášen válečný stav, začalo shromažďování vojáků v záloze.

„V oblastech, kde bylo vyhlášeno stanné právo, se bude konat výcvikové soustředění záložníků a územní obrany. Tato akce již byla zahájena," prohlásil ukrajinský prezident. Jeho prohlášení vysílala televizní stanice 112 Ukrajina.

Výjimečný stav v některých oblastech Ukrajiny, které mají přístup k moři, byl na základě rozhodnutí Petra Porošenka vyhlášen na dobu 30 dní. Toto opatření bylo přijato po incidentu v Černém moři, kdy lodě ukrajinského námořnictva vtrhly na území Ruské federace a následně byly zadrženy pohraniční službou. Porošenko uvedl, že v parlamentu navrhl, aby bylo vyhlášeno stanné právo pouze na dobu jednoho měsíce, nikoliv dvou měsíců. Učinil tak proto, aby nedošlo k narušení prezidentských voleb, které jsou naplánovány na 31. března příštího roku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/khqq

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský prezident Xi Jinping se setkal s ruským prezidentem Vladimirem Putinem   
Pridal tk Neděle 02 prosinec 2018 - 04:02:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) se 30. listopadu setkal v argentinském Buenos Aires s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Xi Jinping poukázal na to, že rozvoj čínsko-ruských vztahů odpovídá dobové tendenci a přání obyvatel obou zemí, proto má rozsáhlou budoucnost. Od začátku letošního roku dosáhla spolupráce díky úsilí obou stran série nových úspěchů. Příští rok oslaví obě země 70. výročí navázání diplomatických vztahů, což bude hlavní linie rozvoje bilaterálních vztahů mezi oběma zeměmi, a proběhne série pestrých slavnostních akcí.

Xi Jinping zdůraznil, že Čína a Rusko by měly dodržovat tradici každoročních vzájemných návštěv vedoucích představitelů obou zemí. Domnívá se, že pod vedením vedoucích představitelů obou zemí se budou čínsko-ruské vztahy plynule rozvíjet.

Vladimir Putin uvedl, že časté styky mezi vedoucími představiteli obou zemí jsou v současnosti velmi důležité.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBraňte svobodu slova   
Pridal tk Neděle 02 prosinec 2018 - 03:57:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pod záštitou europoslance Jaromíra Коhlíčka (KSČM) se 27. listopadu 2018 od 10.00 hodin se konala v Evropském dome, Jungmannova 745/24, 110 00, Praha
tisková konference byla na aktuální téma »Braňte svobodu slova«.

Moderoval Stanislav Novotný, předseda Asociace nezávislých médií.

Úvodní slovo přednesl Petr Žantovský, který nastínil základní principy svobody slova.

Ruslan Kocaba: ukrajinský opoziční novinář, blogger, Andrej Babickij: ruský novinář, Alexander Malnach: lotyšský publicista, Natalia Skurtul V roce 2012 jmenována šéfredaktorkou republikových novin "Podněstří", Arthur Bekmatov: slovenský novinář, Jan Rychetský, novinář internetových novin "Parlamentní Listy", Ulrich Hayden přednesl zprávu o Německu a v letech 2001-2014 byl reportérem deníku Sächsische Zeitung.

Ruslan Kocaba, ukrajinský opoziční novinář, se obrátil na české podporovatele Euromajdanu, jmenovitě Karla Schwarzenberga, Ivana Gabala, Fedora Gála, Michaela Kocába ad., aby nyní podpořili napadané a pronásledované ukrajinské novináře proti těm, kteří chtějí omezit jejich svobodu slova.

Novinářka na volné noze Natalia Skurtulová. Odposlouchávání telefonů a sledování novinářů, jejich vydírání, zadržování či zákaz vstupu do země je prý častým jevem. Mediálního trhu se zmocnila oligarchie. Květnového pochodu »Za svobodu slova« .

Svoboda slova je pošlapávána i v Lotyšsku, členské zemi EU, jak zdůraznil lotyšský novinář Alexandr Malmač. Tento proces započal na přelomu 80. a 90. let, na úsvitu lotyšské samostatnosti, kdy odpůrci Sovětského svazu zaujali nejvlivnější pozice v médiích. Omezování svobody slova má tendenci k zostření tehdy, pokud se zhoršuje ekonomická situace či narůstají třenice mezi ruskojazyčným a lotyšským obyvatelstvem v této pobaltské zemi. »A za plíživé ukrajinizace Pobaltí. Tato ‚válka' vyvrcholila, když vláda zlikvidovala vyučování v ruském jazyce.« Novináři jsou trestně stíháni.

Artura Bekmatova probíhá u našich východních sousedů »hon na konspirátory, ruské agenty«. Kdo se odchýlí od západního pohledu, je ostrakizován. »Například předseda Slovensko-ruské společnosti Ján Čarnogurský je některými lidmi označován za veřejného nepřítele, který by měl mít zakázán přístup do médií.

U Ulricha Haydena promlemy jsou stejného druhu. S ukrajinskou krizí se situace v německých médiích zhoršila, tisk nabral antiruské tendence. Uvedl pro to několik důkazů: ukrajinský velvyslanec v Německu je v německých médiích citován bez komentáře; na aktuální krymské události reagují německá média agresivněji než samotní němečtí politici. Cílem je podle Haydena další zbrojení pro NATO. »'Putin je hrozný', píše se v německých médiích, aniž by se cokoli kritického řeklo k soudobé ukrajinské moci. Němečtí diváci a čtenáři nedostávají všechny informace. Nevědí třeba, že 20 ukrajinských měst je bez horké vody.

Ruský novinář Andrej Babickij odmítl kritiku, že by v Rusku byla omezována svoboda slova od mocenských orgánů. »Není to tak docela pravda. Pro kandidáty liberálního tábora je ochotno pracovat jen pár procent obyvatel, a toto publikum má svá vlastní média, například Navalnyj má vlastní kanál na YouTube,« konstatoval s tím, že mediálních platforem, z nichž zaznívá kritika prezidenta Putina, je dost, každý mediální tábor má svou platformu a ty odpovídají jejich váze ve společnosti.

Redaktor českých Parlamentních listů Jan Rychetský. Setkává se například s trendem, že mnozí občané se bojí z existenčních důvodů vyjadřovat veřejně své názory, pokud jsou jiné než mainstream – proto se raději skrývají za anonymy.

Teša Tešanovič, podle něhož se situace se svobodou slova v Srbsku nejeví tak dramatická jako jinde, neboť v zemi prý není problém, aby novináři volně psali o neuralgických tématech současnosti - Krymu, Ukrajině, Sýrii apod.

Tato delegace dala dohromady deklaraci jako výzvu vládním politickým institucím, která byla předána v parlamentu ČR. Tato deklarace bude předána dale Senátu ČR, Úřadu Vlády ČR a prezidentu ČR Miloši Zemanovi. Dále bude předána Evropskému Parlamentu, Evropské komisi atd..

Zdroj: svoboda.slova.org©seznam.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3116 sec,0.1034 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,310kB