Pondělí 03 prosinec 2018
Glosa k činnosti ruských švábů a "fake-news-makerům"   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 18:55:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
,, Drtivá většina dezinformačních webů v českém jazyce je dílem českých (ideologicky motivovaných a přesvědčených o škodlivosti NATO, EU, USA, liberální demokracie či prvoplánově proruských) občanů, které nepodporují ruské entity. Tito aktivisté jen v rámci svých občanských práv a svobod šíří to, čemu věří, že je pravdivé." (ze zprávy BIS)…...

Milí soudruzi z BIS. Sdělte svým oblíbeným politikům z řad ,,liberálně-demokratických stran", že kdyby politika Západu od 90. let byla obhajitelná, nebo alespoň obhajovaná lépe než frázemi ,,kdo nesouhlasí, je komunista, fašista a ruský šváb" či ,,raději se budu mýlit s Bushem, než mít pravdu s Putinem", psaly by ,,dezinformační weby" o ředkvičkách a nějaké Rusko by nikoho nezajímalo.

Jaroslav Polanský
Facebook


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLogika nadevše. Aneb náš zákazník, náš....?   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 18:48:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již několik let Vodovody a kanalizace a.s. Kroměříž, prostřednictvím místního měsíčního periodika HOLEŠOVSKO informují veřejnost, resp. spotřebitele o hospodaření společnosti za uplynulý rok a jako třešničku na dortu pak přidávají sdělení o „Ceně vody“ na další rok.

Na tom není nic špatného a mimořádného kromě toho, že se také každoročně zvyšuje cena vody, alias vodné a stočné, Předseda představenstva VaK Kroměříž ing. Lejsal to zdůvodňuje pozoruhodným konstatováním, cituji:

„Zvýšení cen vody pitné a odpadní je také ovlivněno úspěšným čerpáním dotací z Evropských fondů a Operačního programu životního prostředí v uplynulých letech“. Pokud mne někdo přesvědčí o správnosti, či o logičnosti tohoto konstatování pak připustím, že mé IQ je na tom dost špatně. Nicméně obraťme pozornost k jádru pudla, tedy zmíněném problému „(ne)logičnosti“ samotné.

Pan předseda Ing. Lejsal zdůrazňuje něco, co podle mého názoru nemá logiku. Díky úspěšnému čerpání dotací lze zvyšovat cenu? Pokud firma dostane ke své činnosti mimořádnou a jistě ne nezanedbatelnou finanční injekci, resp. podporu alias dotaci, může si á konto dovolit zvýšit cenu produktu? Nebo jinak: pekař, který se v rámci konkurence a dalších ekonomických faktorů potýká s řadou problémů a rentabilitou výroby, je na pokraji krachu a pro udržení své existence je nucen zdražovat své výrobky, po obdržení finanční dotace a skutečnosti, že může dál provozovat pekařskou činnost a vyrábět za výrazně lepších ekonomických podmínek by jako projev vděčnosti za finanční dotaci svým zákazníkům ještě zvýšil cenu svých výrobků? Není to jaksi nelogické, nenormální (případně nemorální)? Tedy kromě případu, že by mu šlo jenom o zisk a už méně či vůbec o spokojenost zákazníků.

Pan předseda představenstva VaK Kroměříž, a.s. rovněž sděluje, že (každoroční)“... přidělování dotací je mj. podmíněno zajištěním obnovy majetku postupným zvyšováním ceny až k dosažení údajně k tzv. plně nákladové ceny služby“. Pokud se nemýlím, pak stejně formulované podmínky v souvislosti s cenou vody uvádí VaK Kroměříž již několik let. Lze se tedy zcela oprávněně ptát za

1) je zvyšování ceny vody opodstatněné a logické s konstatováním, že ke zdražování dochází jen díky úspěšnému čerpání dotací? Pro koho má být toto úspěšné zdražování výhodné? Nebo snad mají spotřebitelé děkovat VaK Kroměříž, a.s., že jim každoročně, kromě zajištění dodávky vody také díky čerpání dotací zvyšuje cenu vody?

2) jaká je logika konstatování, že přidělování dotací je podmíněno zajišťováním obnovy majetku postupným zvyšováním ceny až k dosažení tzv. plně nákladové ceny služby? V jakém stadiu se dnes nákladové ceny služby VaK Kroměříže nachází? Spotřebitel se zase nutně a zcela oprávněně ptá: Kdy nastane doba, kdy VaK Kroměříž, a.s. dosáhne plně nákladové ceny služby? Bude to za rok, dva, pět, deset let, nebo je to jen taktické a nemorální ohlupování spotřebitelů?

Na závěr ještě slova předsedy představenstva „Cenová politika společnosti VaK Kroměříž, a.s. je i přes soustavný tlak na nárůst cen vody pitné a vody odpadní dlouhodobě utvářena tak, aby udržovala výši ceny vody pitné a odpadní pod průměrem cen v České republice a zároveň byla schopna zajistit zákazníkům vysokou kvalitu služeb v požadovaném rozsahu“.

Domnívám se, že poskytovat služby spotřebitelům společností VaK Kroměříž a.s., tj.

zajišťovat dodávku pitné vody, stejně jako odvod vody odpadní je primární záležitostí její činnosti, neboť pro tyto účely je společnost vytvořena a rozhodně již není zapotřebí deklarovat zásadní atributy své činnosti, alias povinnosti a snahy o co nejlepší kvalitu služeb, notabene když pro dosažení svých subjektivně definovaných cílů se zaštiťuje potřebou zvyšování ceny vody spotřebitelům. Jinými slovy: bohulibé cíle za cenu licoměrného jednání.

PS: Pokud je můj názor v článku irelevantní, omlouvám se. Děkuji.

Jiří B a ť a
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina právě zrušila kvůli stannému právu konání voleb!   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 01:32:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajina právě zrušila kvůli stannému právu konání voleb! Rozhodnutí proběhlo prý na základě obav z ruské vojenské invaze ve chvíli, kdy lidé budou ve volebních místnostech. Náhradní termín voleb bude určen až po skončení válečného stavu! Proč Merkelové selhalo letadlo při cestě do Argentiny? Přestala fungovat navigace, z oblohy zmizely satelity GPS, zmizelo spojení s řídícím střediskem, piloti se nakonec vrátili jen díky navigaci pomocí satelitního telefonu!

Válečný stav na Ukrajině a stanné právo má první reálný výsledek. Ústřední ukrajinská volební komise před několika minutami oznámila, že v 10 regionech Ukrajiny, kde je vyhlášené stanné právo od 26. listopadu, se ruší volby do místních zastupitelstev. Ruská armáda by mohla volby a jejich konání využít pro náhlé vtrhnutí na Ukrajinu ve chvíli, kdy lidé budou u voleb. Z tohoto důvodu je nutné volby dočasně zrušit, dokud hrozba ruské invaze nepomine a do té doby se volby konat nebudou. To může teoreticky trvat i několik let, protože Petro Porošenko-Valtzman včera v televizi uvedl, že pokud Ukrajina do 26. prosince nedostane od západních partnerů v EU a v USA bezpečnostní garance před ruskou agresí, požádá ukrajinský prezident parlament o prodloužení stanného práva na dalších 6 měsíců. A že to opravdu hrozí, to ukazují výroky z USA i z Berlína.

Angela Merkel na summitu G20 v Buenos Aires dnes uvedla, že německá diplomacie chce napomoci urovnání konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem, ale pouze na úrovni diplomacie, rozhodně nebude Německo souhlasit s vysláním evropského námořnictva do Kerčské úžiny. Podobně se vyjádřil i Donald Trump, že je znepokojen situací v oblasti, a že doufá, že se ji podaří brzy mírově vyřešit, aby se mohl setkat na soukromé schůzce s Vladimirem Putinem co nejdříve. Právě tato slova zazněla včera na pracovní večeři lídrů G20, kde Donald Trump s Vladimirem Putinem prohodil celkem 5 vět, a to právě ve věci obav ohledně Kerčské úžiny a naděje na schůzku s Vladimirem Putinem v co nejbližší době. Vladimir Putin na to odpověděl, že i on doufá, že celá ukrajinská provokace, kterou vyvolal Kyjev, brzy skončí. Jenže, jak se ukazuje, Kyjev a především američtí neoconi v Kyjevě mají úplně jiné plány.

Stanné právo umožní Kyjevu povolat do práce zaměstnance bez nároku na výplatu a doplatky nevyplacené mzdy

Dnešní rozhodnutí o zrušení voleb v 10 regionech Ukrajiny, kde platí stanné právo, je nástrojem na udržení a prodloužení nestability a provokace tak dlouho, dokud to bude možné. Stanné právo umožňuje v jednotlivých regionech rekvírovat soukromé zdroje, povolávat do služby civilní osoby na základě stanného práva a nikoliv na základě pracovní smlouvy a vyplácené mzdy, což je hlavní účel stanného práva. Ukrajina je koncem roku v hluboké platební neschopnosti. Policisté a vojáci nedostali mzdy už 4 měsíce, učitelé ve školách už od konce minulého školního roku. Evropská unie nechce nadále Ukrajinu subvencovat a ani Američané v poslední době už nemají za prioritu Ukrajinu, protože pozornost se přesouvá k Číně.

Summit G20 přitom ještě ani nezačal a už v pátek ráno se začaly dít podivné věci. Vládní speciál Airbus A-340 německé kancléřky Angely Merkel se musel po zhruba hodině letu vrátit do Německa, protože došlo k závažné poruše. Během letu úplně zmizel komunikační a navigační systém. Německá televize ARD přinesla v sobotu detaily o incidentu. Když stroj opustil letový prostor Holandska a dostal se nad otevřené moře, najednou z navigačních počítačů zmizely veškeré letové údaje a hlavní palubní počítač začal hlásit, že navigační družice GPS nebyly nalezeny a zmizely z oblohy.

Atentát a pokus o zmizení letadla Angely Merkel nad Atlantikem? Poruchu letadla vyšetřuje dokonce už i německá tajná služba BND

Po několika vteřinách přestalo fungovat i radiové spojení s řídícím střediskem, letadlo tak úplně ztratilo veškerou orientaci. Piloti nakonec museli použít poslední šanci záchrany, satelitní telefon na palubě, zavolat na telefon řídícího letového střediska a letový dispečer potom naváděl piloty pomocí telefonu, a to až do přistání! Podle ARD incident vyšetřuje kromě letecké inspekce i německá tajná služba BND, protože mohlo jít o sabotáž, a to buď z paluby letadla, anebo z hladinového plavidla na moři, útok mohl být vedený prostředky elektronického boje.Někdo usiloval o to, aby se německá kancléřka summitu G20 v Buenos Aires neúčastnila. Právě dnes totiž došlo v Bueons Aires k pracovní snídani (video výše) Vladimira Putina a Angely Merkel, při které hovořili o vzájemné spolupráci, o výstavbě Nordstream 2, který byl právě zahájen a o dalších věcech. Někdo usiloval právě o to, aby nedošlo k tomuto setkání.

Vladimir Putin rovněž Angele Merkel vysvětlil pozadí Kerčského incidentu a vysvětlil jí, že až dosud ukrajinské lodě proplouvaly Kerčskou úžinou bez incidentu, teprve 6 dní před summitem G20 se ale rozhodly provést provokaci a opustit plavební vytyčenou trasu pro lodní přepravu a vnikly úmyslně do tzv. pobřežních vod Krymu, které nejsou určeny pro tranzitní průplavové účely. Angela Merkel vysvětlení akceptovala, nicméně vyzvala k propuštění námořníků a navrácení lodí Ukrajině. Vladimir Putin uvedl, že o tom rozhodnou ruské nezávislé soudy.

Včerejší společná večeře všech lídrů G20 bylo o mnoho formálnější, právě na ní si prohodili pár vět i americký prezident Donald Trump a Vladimir Putin, ale bohužel nešlo o pracovní schůzku, která byla předtím zrušena. Na ní se mělo jednat o osudu smlouvy na zákaz výrobu raket středního doletu (INF), kterou americká vláda chce zrušit a odstoupit od ní do konce tohoto roku.

Takový krok povede k novému kolu horečného zbrojení v USA i v Rusku, a potažmo v celé Evropě, protože nové rakety středního doletu, které vyrobí USA, skončí nakonec v v Evropě na odpalištích rozmístěných v členských zemích NATO. Vyvolaný incident v Kerči měl zabránit schůzce mezi Trumpem a Putinem, oslepené a navigace zbavené letadlo německé kancléřky mělo pro změnu zabránit Angele Merkel v setkání s Vladimirem Putinem v Buenos Aires. Ta nakonec kašlala na bezpečnostní hrozby a použila náhradní komerční linku a do Buenos Aires přiletěla business třídou.

Někdo usiloval o to, aby se Donald Trump a Angela Merkel za žádnou cenu nemohli setkat s Vladimirem Putinem v Buenos Aires. Neoconi už jsou opravdu zoufalí, o to více budou nebezpeční

Sami si nyní dejte do souvislosti obraz celé situace. Někomu jde o to, aby zabránil komunikaci a schůzkám Donalda Trumpa a Angely Merkel s ruským prezidentem v Argentině, a to za každou cenu. Na Ukrajině zinscenují nebezpečnou provokaci s ukrajinskými loděmi, nad Atlantikem někdo začne rušit družicový, radiový, navigační a komunikační systém kancléřského vládního letadla, aby ho donutil otočit se a vrátit do Evropy.

Situaci začíná zkoumat německá tajná služba BND, protože pokud někdo disponuje technologií, která dokáže navigačně oslepit na dálku dopravní letadlo, potom jsou to jedině USA, jejichž navigační počítače jsou nainstalovány v Airbusech. Americké tajné služby mají zadní vrátka do těchto letových počítačů a umí letadlo nejen oslepit, ale i přeprogramovat, zavést na falešnou trasu nad moře, točit v noci letadlo v kruhu o velkém poloměru mnoha stovek kilometrů, dokud mu nedojde palivo a potom spadne do moře, aniž by si toho piloti nebo cestující všimli, že letí v kruhu atd.

Angela Merkel měla štěstí, že signály a navigace letadlu nezmizely uprostřed oceánu nad Atlantikem, protože bez navigace by piloti okamžitě začali bloudit a mohli by se řídit jen podle postavení slunce na obloze. Navigace by tak byla jen přibližná a stroj by letěl nad území Brazílie a Amazonského pralesa. Bez fungujícího rádia a navigace by nebylo možné navést stroj ani na přistání a pilot by musel přistát bez asistence počítačů a navádění na přistávací dráhu. Nikdy se asi nedozvíme, jestli vypnutí navigace nad mořem kousek od Holandska bylo výstrahou a varováním pro návrat, anebo útočník chtěl, aby letadlo nadále pokračovalo nad moře a k rušení došlo omylem příliš brzy a stroj měl čas i palivo, aby se mohl vrátit.

Pamatujte si, že když je neoconská bestie zahnána do kouta a neví, kudy kam, stává se nejnebezpečnější a odhodlanou úplně ke všemu. Na Ukrajině se nebude rozpakovat rozpoutat válku s Ruskem, nad mořem klidně nechá zmizet letadlo s německou kancléřkou. Vzpomeňte si na zmizelé letadlo MH-370, které zmizelo v Malajsii a dodnes se trosky nenašly. Nikdo nevolal o pomoc z letadla palubními telefony, letadlo nevysílalo žádný poplašný kód. Nácvik a zkouška technologie na přeprogramování palubních počítačů na dálku, selektivní rekalibrace GPS modulu stroje atd. Když zaútočí i na stroj německé kancléřky, čeho asi dalšího jsou schopni? Když padá impérium, padá ve válečném ohni.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/ukrajina-prave-zrusila-kvuli-stannemu-pravu-konani-voleb-rozhodnuti-probehlo-pry-na-zaklade-obav-z-ruske-vojenske-invaze-ve-chvili-kdy-lide-budou-ve-volebnich-mistnostech/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTomáš Halík vědomě lže jako Goebbels... Halík je opravdový škůdce   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 01:10:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svatováclavské kázání patera prof. Piťhy, i když od jeho pronesení uplynulo více než měsíc, stále hýbe jak českou politickou scénou, tak i Katolickou církví. Neomodernisté uvnitř mystického Těla Kristova, kteří tam pronikli za účelem její likvidace, se činí opravdu úžasně. Kdyby působili za bolševiků, dostali by nepochybně Leninův řád.

Jejich hlavní zbraní je lež. Už Voltaire v 18. století ji zdůrazňoval jako nejúčinnější arsenál v boji proti Církvi, její věrouce a mravním hodnotám. „Jen lžete,lžete, milí přátelé, ono nakonec pokaždé z toho něco zůstane…“ – to mnohokrát zdůrazňoval. „Kulhavý ďábel“ a reichspropagandminister Joseph Goebbels ve III. Německé říši to potom vyjádřil lapidárně: „Stokrát opakovaná lež se nakonec stane pravdou…“¹

1. listopadu vyšly hned dva články plné lží. Tomáš Halík v Lidových novinách polemizuje s kritikou Václava Klause na jeho adresu, v níž se exprezident staví na stranu prof. Piťhy. A na internetovém portálu christnet.eu téhož data jistá Hana Blažková zveřejnila článek pod titulem „Odkud se vzalo Piťhovo proroctví?“

Společným jmenovatelem obou příspěvků je ujišťování, že nám vlastně žádné nebezpečí ze strany genderistů a homosexualistů nehrozí, že Piťha nezodpovědně straší lidi, když upozorňuje, že za několik desetiletí nám (resp. našim dětem a vnukům) vezmou děti, jestli jejich výchova bude v souladu s přirozeným mravním řádem, jenž uznává pouze monogamní a věrné doživotní manželství muže a ženy za legitimní. V Halíkově článku se nadto setkáváme s obvyklými tirádami, že odpůrci jeho článek proti prof. Piťhovi úmyslně zkreslili, že on prý nikdy netvrdil, že pohlaví člověka je sociální konstrukt, nebo že nikdy nebyl a není ideologem militantního genderismu, feminismu a homosexualismu.

Je jasné, že Halík je příliš opatrný a chytrý na to, aby své názory prezentoval touto formou. Dělá to mnohem rafinovanějším způsobem. Nicméně jestli opravdu nezastává levičácké a neomarxistické stanovisko genderismu a homosexualismu, proč potom 13.10. v Lid. novinách tak hystericky zareagoval na Piťhovo kázání? Proč ujišťuje český národ a zejména české katolíky, že Piťhovo varování o odebírání dětí a o koncentrácích je nepravdivé? On sám moc dobře ví, že není. Nepatří k neinformovaným lidem a jistě je mu známo, že v Kanadě obránkyně nenarozeného života a praktikující katolička Mary Wagnerová neustále pendluje mezi svobodou a kriminálem jen proto, poněvadž má odvahu chodit na potratovou kliniku, rozdávat matkám jdoucím na zákrok růže a přesvědčovat je, aby své dítě nechaly žít. Ve vězení nedávno skončila i pětice osob v USA v čele s katolickým knězem, kteří se pokusili o totéž – a mohli bychom dále pokračovat.

Případů, kdy přišli o licenci pekaři nebo cukráři, protože z důvodů svědomí odmítli upéci dort homosexuálnímu páru, chystajícímu svoji „svatbu“, nebo přišli o zaměstnání úředníci, poněvadž z těch samých důvodů svědomí nesezdali tyto sodomity, je na Západě a za oceánem bezpočet. Zdravotní sestry a letušky jsou vyhazovány z práce, když nosí na krku kříž a odmítají ho sundat, nebo když sociální pracovnice klientce nabídnou, že se s ní pomodlí, před lety ve Velké Británii vyhodili řidiče kamionu, protože měl v kabince kříž a svaté obrázky. Odebírání dětí rodičům se děje nejen v Norsku, kde je občan bezbranný proti všemocnému Barnevernetu, ale i v sousedním Německu, když rodiče vytrvale odmítají posílat děti do hodin čuňácké sexuální výchovy, někteří z nich strávili už nějaké dny a měsíce ve vězení nebo museli zaplatit tučnou pokutu.² To nejsou fantasmagorie, o těchto konkrétních případech pravidelně informuje prorodinný katolický časopis „Information FMG“. Teď nedávno čtu na kathnetu o kauze jedné učitelky v Rakousku, která byla odsouzena k pokutě za to, že Mohameda nazvala pedofilem (byl snad něco jiného, když jako 55letý si vzal 6letou a v jejich 9 letech s ní souložil?).

Halík není tak naivní, aby si myslel, že tyto represe se nebudou stupňovat a nepřijdou dřív nebo později také k nám. Jestliže ujišťuje, že nikoliv, potažmo potom se tváří, jakoby v demokratických zemích Západu vůbec neexistovaly, pak je to voltairovsko-goebbelsovská lež těžkého kalibru, která má české zastánce rodinných hodnot ukolébat a uklidnit. Z našich dějin známe takových verbálních podvodů víc, zvláště z komunistické éry, kdy r. 1948 soudruzi slibovali, že rolníci nebudou nuceni vstupovat do družstev, nebo když Tonda Zápotocký r. 1953 den před měnovou reformou hřímal, že „naše měna je pevná“ a tudíž nic nehrozí.

Paní (nebo slečna) Blažková se zase snaží na ChN katolíky ujistit, že varování z úst prof. Piťhy a dalších obhájců rodiny a věrného heterosexuálního manželství pochází z dílny jakési nadnárodní organizace usilující o politickou moc ve světě, kterou by prý využili k legalizaci trestnosti potratů, antikoncepce, homosexuality, k zákazu rozvodů, pornografie atd. Napadá též české Hnutí Pro život ČR, že je na tuto mezinárodní agendu napojeno prostřednictvím polského Ordo iuris. Inu, i kdyby to bylo pravdou a taková nadnárodní agenda existovala, s chutí bych ji podpořil, neboť to, co hlásá a čeho se pí Blažková bojí jako fantóma, je ve skutečnosti tím, o co musí ve společenské rovině každý katolík hodný toho jména usilovat a přát si. Blažková též nevybíravě útoči i proti Gabriele Kuby za její knihu „Globální sexuální revoluce“ a sugeruje, že její varování, v podstatě identická s tím, co řekl prof. Piťha v katedrále, jsou prý výmyslem právě této nadnárodní agendy.

Inu, nikdo si nic vymýšlet nemusí, stačí jen aspoň trochu sledovat, co se děje západě a jižně od našich hranic, jak je o tom řeč výše. Že toto nebude chtít EU prosazovat též u nás, si může myslet opravdu snad jen absolvent první třídy obecné. Nejhorší na tom všem ale je, že lidé oddávající se této voltairovsko-goebbelsovské lži, vystupují jako katolíci a dokonce v pozici duchovních. Vědomě ale lžou, když zamlčují, případně popírají „demokratické“ represe proti zastáncům tradičních rodinných hodnot – a proto je nelze považovat pouze za zmýlené. Jsou to opravdoví škůdci – a platí na ně sloka jedné písně ze starého kancionálu, která se v novém zpěvníku již nenachází: „Škůdce Církve potři, Pane.“ Kéž Bůh dá!

Autor: Radomír Malý

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponA je to zde opět. Připosrané multikulti učitelky zakázaly dětem v Itálií vyslovovat jméno Ježíše, aby se neurazili nekřesťané   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 01:05:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
PŘEDVÁNOČNÍ ČAS V KATOLICKÉ ITÁLII: "Jak jen někdo může pomyslet na to, že slovo "Ježíš" vyslovené ve vánoční písničce, by mohlo někoho urazit??? Holčička je výborná, nekvalifikovatelné jsou učitelky. Ruce pryč ruce od našich tradic!"

Co se stalo? Shrnuto ve stručnosti:

Na jedné základní škole v Riviera del Brenta nacvičovaly učitelky s dětmi vánoční program písní. Aby ale neurazil nějaké nekřesťanské spolužáky, vyžadovaly učitelky vynechání slova "Ježíš".

Desetiletá holčička z páté třídy se ale vzbouřila, nasbírala podpisy a proti takovémuto rozhodnutí vyvolala odpor. Pod petici se podepsala naprostá většina spolužáků, a to i některých muslimských...

Zdroj: Salvini - ilgazzettino.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLe Penová navrhla, jak zastavit protesty ve Francii   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 00:57:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Marine Le Penová, šéfka francouzské pravicové strany Národní sdružení, ve vysílání televizní stanice France 3 navrhla způsob, jak zastavit nepokoje v zemi.

Podle Le Penové by situaci pomohlo vyřešit rozpuštění dolní komory parlamentu, jelikož současná vláda čelí jakési „krizi reprezentativnosti".

„Domnívám se, že bychom měli (…) rozpustit Národní shromáždění, aby se uskutečnily nové proporcionální volby," prozradila politička deníku L'Express.

Le Penová dále dodala, že Francouzi požadují daňovou spravedlnost, ale místo toho jsou svědky skutečnosti, jak jejich daně rostou, zatímco ti movitější získávají dary.

V této souvislosti předsedkyně Národního sdružení zdůraznila, že nepožaduje demisi francouzského prezidenta Emmanuela Macrona.

„Demokracie si vážím," prohlásila politička.

Zdroj: TV France3, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMZV USA informovalo o osudu druhého balíčku sankcí proti Rusku   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 00:54:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Spojené státy i nadále uvažují o druhém balíčku protiruských sankcí, a to v souvislosti s otravou britského agenta a bývalého příslušníka GRU Sergeje Skripala a jeho dcery Julie. V neděli 2. prosince to oznámila mluvčí ministerstva zahraničí, Heather Nauertová.

„Nepospícháme s rozhodnutím o sankcích, ale hodláme dodržovat zákony (jde o americký zákon z roku 1991 o kontrole chemických a biologických zbraní a o zákazu jejich použití)," poznamenala mluvčí.

Robert Palladino, šéf tiskové služby MZV USA, na začátku listopadu prohlásil, že Washington před tím, než sankce proti Rusku zavede, důkladně prozkoumá veškeré eventuální následky pro národní bezpečnost země.

„Tento proces vyžaduje čas a my chceme, aby byly sankce zavedeny správně. Musíme pozorně prozkoumat dopad těchto sankcí na národní bezpečnost USA," řekla Nauertová závěrem.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí dne 6. listopadu oznámila, že Bílý dům hodlá jednat v souladu s ustanoveními zákona o nešíření chemických a biologických zbraní CBW, který vyžaduje zavedení dodatečných sankcí. Tentýž den Ed Royce, předseda zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů amerického Kongresu, obvinil Rusko z toho, že nedodrželo zákon o nepoužití chemických zbraní.

Washington schválil koncem srpna první balíček nových protiruských sankcí kvůli případu Skripalových. Bylo oznámeno, že v listopadu by mohl vstoupit v platnost druhý balíček opatření, který by znamenal snížení úrovně diplomatických vztahů a téměř úplný kolaps obchodu. Zatím k tomu ale nedošlo.

Rusko bylo vyzváno, aby poskytlo světovému společenství oficiální ujištění o tom, že nemá v plánu použít chemické zbraně. Zároveň bylo požádáno, aby poskytlo mezinárodním odborníkům přístup ke svým chemickým objektům.

Dne 4. března byl v britském městě Salisbury otráven Sergej Skripal a jeho dcera Julia. Vyšetřování zjistilo, že byli vystaveni působení nervově paralytické látky třídy Novičok. Londýn obvinil z útoku Moskvu. Rusko popírá všechna obvinění a poukazuje na absenci důkazů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kh9r

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLukašenko si myslí, že Západ Bělorusko v čele s ním, jako prezidentem, nepotřebuje   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 00:51:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Běloruský prezident Alexandr Lukašenko v rozhovoru pro televizi Rossija promluvil o spolupráci se Západem a klíčovými partnery. Část rozhovoru odvysílala televizní stanice Belarus–1.

„Je mi jasné, že Západ absolutně nepotřebuje Bělorusko v čele s Lukašenkem. Musela by to být jiná vláda, aby mě na Západě vítali s otevřenou náručí. My s nimi ale chceme spolupracovat," nechal se slyšet Lukašenko.

Dále poznamenal, že Bělorusko je ochotné a připravené spolupracovat se západními zeměmi. To podle něj ale neznamená, že se Minsk od někoho někam odvrátil.

Autor: Aliaksander Paschaliuk

Zdroj: TV Belarus–1

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejvyšší vedoucí představitelé Číny a Spojených států zabrzdili obchodní a hospodářské tření mezi oběma zeměmi   
Pridal tk Pondělí 03 prosinec 2018 - 00:47:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínsko-americké obchodní a hospodářské tření, které trvá už přes 8 měsíců, má na konci letošního roku konečně důležitou šanci na obrat.

1. prosince se čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) setkal při účasti na summitu G20 v Argentině se svým americkým protějškem Donaldem Trumpem. Bylo to první setkání nejvyšších představitelů obou zemí od zahájení čínsko-amerického obchodního a hospodářského tření v březnu letošního roku. Obě strany jednaly o čínsko-americké hospodářské a obchodní otázce a dosáhly konsenzu, rozhodly o zastavení zvyšování celních sazeb a dalších opatření omezujících obchod a o okamžitém řešení otázek vzájemného zájmu. Hlavy obou zemí požádaly své obchodní skupiny, aby urychlily jednání, dosáhly dohody, zrušily zvýšení celních sazeb z letošního roku a posunuly bilaterální obchodní vztahy na dráhu normálního rozvoje.

„Vzájemné spojení znamená společný rozvoj a vzájemné uzavření znamená ústup". Současné hospodářství je vysoce globalizované, zastavení eskalace obchodní války a obchodní války mezi Čínou a Spojenými státy významně prospěje světovým podnikům i lidem. Prvního Čínského mezinárodního dovozního veletrhu, který se nedávno konal v Šanghaji, se zúčastnilo zhruba 180 společností ze Spojených států, což představovalo pouze jednu třetinu počtu japonských společností. Hlavní důvod byl, že čínsko-americké obchodní tření ovlivnilo vývoz z USA do Číny.

Podle konsenzu, kterého na tomto setkání dosáhly hlavy Číny a Spojených států, zvýší čínská strana podle své potřeby dovoz produktů ze Spojených států v oblasti zemědělství, energetických zdrojů, zpracování a služeb, aby lépe uspokojila stále rostoucí potřebu čínských lidí po krásném životě. Pokud jde o velký potenciál čínského dovozního trhu, záleží na Spojených státech, na jejich postoji a schopnostech, kolik z něj dokážou ukrojit. Čínský trh požaduje věrnost a spravedlivou hospodářskou soutěž, hospodářské hrozby a extrémní nátlak nepřinesou žádné výsledky. Čína kromě toho zvýší svůj dovoz nejen ze Spojených států, ale také z celého světa. Produkty a služby ze Spojených států musejí získat uznání čínských spotřebitelů. Na základě tohoto konsenzu budou Spojené státy aktivně řešit obchodní otázky čínského zájmu, např. obnoví dovoz vařeného drůbežího masa z Číny apod.

„Ať svítí slunce nebo prší, spolupráce a vzájemné výhody jsou jediná správná volba," řekl čínský prezident Xi Jinping na summitu G20 v Argentině. To je také očekávaný postoj Číny a Spojených států při řešení obchodního a hospodářského tření.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2964 sec,0.0936 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,222kB