Středa 05 prosinec 2018
Evropská komise vyzvala všechny země EU, aby podepsaly pakt OSN o migraci   
Pridal tk Středa 05 prosinec 2018 - 04:37:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská komise v úterý vyzvala členské státy EU, aby podepsaly migrační pakt OSN. Celosvětová dohoda o bezpečné, uspořádané a pravidelné migraci musí být oficiálně schválena na mezinárodní konferenci 10. března v Marrákeši (Maroko).

„Naposledy vyzývám všechny členské státy EU, aby podepsaly dohodu," řekl evropský komisař pro migraci, vnitřní věci a občanství Dimitris Avramopoulos novinářům.

Podle něj migrační pakt odráží zájmy všech států EU a „pomůže snížit neregulární (pozn. ekonomickou) migraci" do Evropy.

V EU předsedající Rakousko odstoupilo od dohody na konci října 2018. Podobná prohlášení byla později provedena několika dalšími zeměmi, včetně České republiky, Bulharska, Maďarska a Polska, stejně jako Izraelem, Švýcarskem a Austrálií. Spojené státy opustily jednání o dohodě v roce 2017 a prezident Donald Trump uvedl, že je naprosto neslučitelná s migrační politikou země.

Dokument se týká problematiky minimalizace negativních faktorů migračních procesů, ochrany a integrace přistěhovalců, jakož i zvýšení dostupnosti pravidelných migračních cest. Není právně závazný.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kj6e

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDny dolaru jsou sečteny: předpověděli mu propad o 30 %   
Pridal tk Středa 05 prosinec 2018 - 04:33:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V posledních dnech se americká měna prudce propadla. Investor Ray Dalio si je jistý, že dolar se dlouhodobě propadne až o 30 % kvůli „trojitému deficitu USA“, což nakonec povede k tomu, že dolar ztratí status světové rezervní měny.

Drahé peníze

Od konce roku 2017 Federální rezervní systém zpřísnil měnovou a hypoteční politiku tím, že důsledně zvyšoval úrokové sazby. Logika regulátora je jednoduchá. Krize je dávno pryč, americká ekonomika se zotavuje, a proto je na čase skončit se stimulačními opatřeními.

Jenom tento rok Federální rezervní systém zvýšil základní sazbu třikrát. Takové míry zhodnocování peněz dovedly mnoho společností do velmi obtížné situace. Čerpání nových úvěrů je dražší a je zapotřebí splatit staré dluhy. Trump již zkritizoval strategii regulátora a uvedl, že Federální rezervní systém se „zbláznil" a stal se vážnou hrozbou pro americkou ekonomiku.

Nebezpečí je zcela reálné. Trh s nemovitostmi již reagoval na opatření Federálního rezervního systému zpomalením, a ceny za bydlení překročily úrovně, které předcházely krizi v roce 2008. Analytici nevylučují, že regulátor může v roce 2019 udělat pauzu. Powell však stejně vysvětlil, že trh by se měl připravit na postupné zvyšování základní sazby.

Roky deprese

Mezitím analytici z JPMorgan Chase spočítali, jak změny měnové politiky USA ovlivní dolar. Podle jejich odhadů pokles začne do konce příštího roku a americká měna nebude schopna odvrátit klesající trend, protože pokles bude trvat roky.

To vše povede k „ochlazení" americké ekonomiky a k pauze v cyklu zvyšování sazeb Federálního rezervního systému ve druhé polovině roku.

Podle ekonomů z JPMorgan se ekonomika USA zpomalí na 1,9 %.

„Pokles tempa růstu na 2 % je scénář, při kterém dolar čeká na víceletý pokles," uvedli bankovní analytici.

Chronický nedostatek

Jeden z předních amerických finančníků, zakladatel největšího světového hedge fondu Bridgewater Associates, miliardář Ray Dalio je také přesvědčen, že situace v ekonomice dolaru nepřinese nic dobrého. Podle jeho názoru však není třeba mluvit o plavném a dlouhodobém poklesu. Dolar se zhroutí kvůli dalšímu nárůstu „trojitého deficitu",tedy rozpočtového deficitu, obchodní bilance a běžného účtu.

Jak vysvětluje Dalio, trojitý deficit USA vystraší zahraniční kupce státních dluhopisů, což vyvolá obrovský nárůst jejich ziskovosti a dramatický pokles dolaru až o 30 %.

V takovém případě, je si investor jistý, americká měnová jednotka nevyhnutelně ztratí status světové rezervní měny. Dalio neupřesnil, jaká měna může nahradit dolar, ale uvedl, že tento scénář bude pro Spojené státy „nejhorší noční můrou".

Zlato, ne dolary

To, že dny dolaru v roli nejdůležitější měny na světě jsou sečteny, naznačuje i další americký ekonom, profesor na Kalifornské univerzitě v Berkeley, Barry Eichengreen. Síla moderních finančních technologií ničí „síťové efekty", které vytvořily přirozený měnový monopol, vysvětluje. Dnes je snadnější přepínat mezi měnami, dá se to srovnat s vývojem operačních systémů osobní elektroniky.

Dalio rovněž poukazuje na zlato, jako na jeden z nejspolehlivějších nástrojů pro zajištění měnových a politických rizik. Existuje zde racionální vysvětlení. V případě kolapsu dolarového systému (a to je mimo jiné podporováno obrovskými nezajištěnými dluhy), se zlato nikdy neznehodnotí. Zachováním funkce platebního nástroje ve světovém obchodu tento majetek snižuje závislost na jakékoli měně.

„Jsem si jistý, že celosvětové restartování nastane, až se vlády světa budou potřebovat zbavit dluhů a přiváží vše k ceně zlata. To je důvod, proč země jako Rusko a Čína shromažďují zlato, vědí, co se může stát za pár let," uvedl Keith Neumeyer, předseda představenstva společnosti First Mining Gold.
Autor: Natalja Dembinskaja

Zdroj: https://sptnkne.ws/kj6b

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNaši vlast vovinul temný mrak hybridních hrozeb   
Pridal tk Středa 05 prosinec 2018 - 04:29:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Těsně před polednem jsem si pustil ČT 24 a měl jsem štěstí. A to proto, že jsem milovníkem absurdních scén, absurdních řečí a absurdních lidí.To všechno totiž v ideálních rozměrech představovala nevábná skupina lidí, která s velice zachmuřenými tvářemi právě nastupovala na obrazovku, aby národu sdělila, v jak příšerném a až témě nesdělitelném nebezpečí se v tento čas, v tuto hodinu a snad i v těchto vteřinách nacházíme. Hrozí nám nebezpečí ruského napadení, sdělovali nám Langšádlová za TOP 09, Farský za STAN a jakýsi mladíček za Piráty, životem dosud tak málo otlučený, že jsem jej vnímal, byť jsem se tomu bránil ze všech sil, s mlékem na bradě. A všichni tito tři vespolek se dovolávali zprávy bezpečnostní agenury BIS, která prý o nebezpečí, hrozící nám z ruských tunder jasně hovoří, a je proto jejich povinností co by zodpovědných politiků, národ na tuto nesmírně závažnou situaci upozornit. A současně mu též oznámit, že oni, tzn. tihle tři zástupci tzv. demobloku, budou společně se svými spolustraníky už na příští schůzi sněmovny žádat, aby byl v rámci sněmovny vytvořen speciální výbor pro potírání tzv. hybridních (rozuměj ruských) hrozeb, který se těmito hrozbami bude stále, průběžně a možná už až do konce tohoto současného našeho světa zaobírat. A to proto, že vážnější a urgentnější úkol, než je tento, v České republice v současnosti neexistuje. Vážnější a urgentnější prý i proto, že současný předseda vládý prohlašuje, že on osobně v Rusku hrozbu nevidí, a prezident je tak proruský, že víc proruský už být nemůže.

Takže rozumějme: hybridními hrozbami nerozumí současná fašizující opozice jen hrozby ze zahraničí, a v tomto případě tedy hrozby ruské, jak je na hrozby hybridní s ohledem na názor naší veřejnosti, zhruba před dvěma lety rychle přeformuloval tehdejší ministr vnitra Chovanec, ale míní též hrozby vycházející ze samého nitra našeho státu. A to dokonce z úřadů nejvyšších: prezidentského a vládního.

Že by nové kolo štvanice proti předsedovi vlády a vládě obecně, když to kolo poslední s využitím premiérova nemocného syna, nevyšlo tak, jak bylo naplánováno? S tou ovšem změnou, že tentokrát
má v síti uváznout i český prezident?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSmutné přiznání Evropské komise   
Pridal tk Středa 05 prosinec 2018 - 04:25:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Uniklý posudek právníků Evropské komise je devastující nejen pro Andreje Babiše, ale i pro samotnou Evropskou unii. Dokument popisuje, jak může Babiš zneužívat peníze z evropských fondů ve vlastním komerčním zájmu. To logicky znamená, že kterýkoli jiný premiér členské země může ze svého titulu zneužívat evropské peníze za účelem získání osobní či politické výhody pro sebe nebo kohokoliv dalšího.

Posudek prozrazuje, že Evropská unie není schopna kontrolovat využívání evropských fondů, a vlastně ani nechce, pokud jsou dodržována formální pravidla o střetu zájmů. To už je skoro stejné jako přiznat, že zneužívání evropských peněz politiky je zabudováno do systému jako nástroj Bruselu k získání politické podpory pro koncepty a projekty, které by racionální člověk s dobrými úmysly nikdy nemohl přijmout.

Pokud by Babiš předal Agrofert českému nebo slovenskému „rivalovi” podobným způsobem, jakým Lakshmi Mittal přihrává společnost ArcelorMittal Ostrava Sanjeevu Guptovi, žádný střet zájmů by neexistoval a všechno by bylo prostě príma.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1800 sec,0.0658 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,594kB