Čtvrtek 06 prosinec 2018
Skandál: Ukrajinské kamiony zachyceny slovenskou televizí, jak převáží z Česka neoznačené transportéry BVP-2 na Ukrajinu!   
Pridal tk Čtvrtek 06 prosinec 2018 - 02:25:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skandál: Ukrajinské kamiony zachyceny slovenskou televizí, jak převáží z Česka neoznačené transportéry BVP-2 na Ukrajinu! Jedná se o podvod Porošenkovy junty s dotacemi z EU, Severoatlantické aliance a od partnerů z USA? Nakupuje Kyjev své vlastní transportéry a deklaruje je jako proběhlý nákup? Jsme svědky nehorázného ukrajinského tunelu na účet ukrajinských občanů? Šokující zjištění redakce Aeronetu v kauze stanného práva na Ukrajině!

Redakce Aeronetu dnes dostala do redakční pošty doslova neuvěřitelný a výbušný materiál od našeho zdroje z okruhu zpravodajských služeb, který nás vždy informuje na výbušné kauzy a troufáme si tvrdit, že tento článek bude zajímat především protikorupční aktivisty a think-tanky nejen na Ukrajině, ale i v Evropské unii a zejména v USA. Čeští a polští zpravodajci podle našeho zdroje sledují v poslední době velmi podezřelé finanční transakce, které se odehrávají na ose mezi Kyjevem a západními partnery, především Evropskou unií, Severoatlantickou aliancí a americkou vládou. Náš zdroj nás upozornil na určité souvislosti, které se odehrály již minulý týden a způsobily spoustu dohadů a dezinformací, které bohužel unikly i naší kontrole. Jenže v souvislosti s dnešními informacemi, které jsme dostali do redakce z okruhu zpravodajců, můžeme bez obav potvrdit, o co se skutečně jedná a hraje v současné době na Ukrajině v souvislosti se stanným právem.

VIDEO: https://vimeo.com/304649667

Minulý týden jsme uveřejnili článek o tom, jak na Ukrajinu proudí ze západu vojenská technika na ukrajinských kamionech. Na získaném videu bylo možné spatřit zaplachtované transportéry typu BVP-2, resp. ruské předlohy BMP-2, ale to teď nehraje roli. Původní informace, které jsme získali z ukrajinských zdrojů, hovořily o tom, že tyto transporty zachycené na zmíněném videu (viz. video níže) míří na Ukrajinu a opouští příhraniční Lvovskou oblast. Video vidíte níže.

Jenže záhy poté se ukázalo, že začaly přicházet zprávy, že kamiony ve skutečnosti míří z Ukrajiny do Polska, což naprosto postrádalo smysl a vypadalo to jako provokační akce. Proč by proboha vláda v Kyjevě pár hodin po vyhlášení stanného práva odsunovala svoji vojenskou techniku do Polska? Naše redakce proto začala pátrat po souvislostech a rozhodili jsme naše sítě a požádali naše externí spolupracovníky v bezpečnostních složkách o informace. A opravdu se zadařilo a dokonce máme i možná nechtěný důkaz od slovenské televize, ale k tomu se ještě dostaneme.

[VIDEO] Záběry z minulého týdne, transportéry BVP-2 ve skutečnosti opouští Ukrajinu
VIDEO: https://vimeo.com/303303619

Bomba: Nejvyšší kruhy ukrajinské vlády a armády jsou zapleteny do rozsáhlého tunelování státního rozpočtu skrze fiktivní nákupy vojenské techniky z EU

Nejprve začneme od začátku. Video publikované minulý týden z Ukrajiny bylo ve skutečnosti pořízeno na hraničním přechodu Korczowa – Krakovec a kamiony vyjížděly směrem z Ukrajiny na kruhový objezd a k hraničním branám pasové kontroly. Sami si to můžete zkontrolovat zde: https://www.google.de/maps/@49.9561283,23.1221625,3a,75y,68.51h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1sf6dRGnM0BURUL4GYe0tXdw!2e0!7i13312!8i6656 pomocí Street View. Všichni si všimli, že transportéry jsou pod plachtami a nejsou tak vidět imatrikulační čísla vozů a ukrajinské výsostné znaky. Podle nich by mohly být identifikovány útvary ukrajinské armády, odkud jsou transportéry odváženy, upozornil nás zdroj z armádních kruhů. V případě ohrožení státu se vozy plachtují, aby nepřítel neviděl, která posádka a útvar je oslabený, když jeho technika je odvážena pryč. To zní logicky, ale i náš vojenský zdroj vyjádřil údiv nad tím, že v době vyhlášeného stanného práva odsunuje Porošenkova vláda vojenskou techniku pryč z Ukrajiny. Jenže s tím, co jsme se dnes dozvěděli od našeho zdroje z bezpečnostních služeb, to najednou dává hrozivý a děsivý smysl.

Podle našeho zdroje se lidé v nejvyšších pozicích ukrajinského generálního štábu a Porošenkovy vlády podílejí na orgranizovaném zločinu mohutné finanční kriminality ve vztahu ke státnímu rozpočtu Ukrajiny a také ve vztahům k dotacím z EU a v neposlední řadě od USA. České a také polské bezpečnostní složky podle našeho zdroje sledují delší dobu neuvěřitelnou operaci, která vynáší obrovské peníze nejvyšším politikům a generálům v Kyjevě. Poslouchejte pozorně. Ukrajina je dlouhodobě v situaci, kdy její armáda je v žalostném stavu a potřebuje novou techniku. Ta však musí být kompatibilní se současnými potřebami ukrajinské armády, a proto už v minulosti přišly Kyjevu nabídky od bývalých post-sovětských zemí a také východních satelitů SSSR v Evropě na odprodeje sovětské vojenské techniky. Stejně tak ale Kyjev usiluje o modernizaci a má zájem o americké tanky Abrams a další americkou techniku, která také proudí na Ukrajinu, ale o té se teď bavit nebudeme. Jde především o post-sovětskou techniku, na které stojí a padá celá ukrajinská armáda. A tady se dostáváme k jádru věci.

Tunelování ukrajinského státního rozpočtu prý trvá již od roku 2016 a dosahuje řádů stovek milionů EUR, uvedl redakci Aeronetu zdroj z okruhu bezpečnostních složek

Již počátkem roku 2016 si podle našeho zdroje začaly evropské tajné služby všímat podivných transferů. V pravidelných intervalech odjíždí na kamionech z Ukrajiny naložená a plachtami přikrytá vojenská technika a využívá k tomu polské hraniční přechody. Oficiální místa v Kyjevě na dotazy ukrajinských novinářů odpovídají, že technika je odvážena do polských vojenských opraven. Jenže v nich se ukrajinské kamiony s nákladem transportérů nikdy neobjeví, jak nám dokumentuje náš zdroj. Z Polska totiž přejedou o několik dní později kamiony do České republiky, kde setrvají dalších několik dnů. Jedná se především o právní zajištění papírů a převozů mezi zeměmi EU, což nelze realizovat bez spolupráce dalších lidí. Kauza má rozsáhlá chapadla v několika zemích.

Následně dojde k odstranění plachet z transportované techniky, která nemá žádné imatrikulační znaky a ani výsostné barvy (logicky, jde přece o nákup “nové techniky”) a kamiony vyrazí z Česka na Slovensko a vrací se přes slovenské státní hranice zpátky na Ukrajinu, ale obvykle na jiných ukrajinských kamionech a s jinými řidiči. Překládky probíhají ve třetí zemi, obvykle v ČR, protože v Polsku by to bylo podezřelé, že technika je hned po přejezdu hranic s Ukrajinou překládána na jiné ukrajinské kamiony. Jedná se tak de facto o okružní projížďky kamionů s ukrajinskou vojenskou technikou pod plachtami po několika zemích Evropy, aby se po několika dnech vrátily zpátky na Ukrajinu bez plachet a přes jiné hraniční přechody, než přes které z Ukrajiny odjížděly.

Technika z Ukrajiny je odvážena pod plachtami, vojenské transportéry jsou odřené a zablácené. Po několika dnech se vrací na kamionech na Ukrajinu umyté, dokonale vyčištěné a přelakované, aby vypadaly jako čerstvě nakoupené nové stroje

V dokumentaci jsou uvedené i detaily o tom, jak se odvezená technika čistí, aby vypadala jako nová. Jakmile ukrajinské kamiony opustí s naloženou technikou Ukrajinu, organizátoři je zavezou na místo čištění. Stroje jsou zbaveny veškerých nečistot a jsou dokonale vypucovány. Ve většině případů dostávají nový jednovrstvý nástřik nového laku, aby stroje vypadaly jako nové. Náklady na čištění a přestříkání jsou naprosto zanedbatelné. Práce zabere několik dnů a probíhá podle informací našeho zdroje na dvou místech, ve dvou městech v Polsku. Po dokončení “navonění” vojenské techniky se stroje znovu naloží na podvalníky kamionů a cesta vede do České republiky. Právě v ČR probíhají určité úkony, aby obchod měl důvěryhodný rámec. Jakmile jsou papíry v ČR pro “umyté a vyprané” transportéry připraveny, stroje vyrazí na cestu přes ČR a Slovensko zpátky na Ukrajinu.

Na celnicích a hraničních kontrolách projíždí konvoje jako transporty s legálně zakoupenou vojenskou technikou s veškerými deklaracemi. V tomto článku nemůžeme zatím rozepisovat detaily a jména firem a osob, dokud k tomu od našeho zdroje nedostaneme autorizaci a souhlas, abychom neohrozili některé osoby a vyšetřování, které je v této chvíli v běhu. Je však jasné, že se jedná o mohutný organizovaný mezinárodní gang, v jehož středu je Ukrajina, která nakupuje svoji vlastní vojenskou techniku, kterou určité firmy v Polsku umyjí a přestříkají zelenou barvou ve dvou halách, v bývalém skladu pneumatik a v bývalém skladu brambor, jak je uvedeno v materiálech našeho zdroje.

Účelově založené firmy se zbrojními licencemi v několika zemích EU, povolenky pro převoz přes státy EU, tajné služby bijí na poplach, ale politici mlčí jako zařezaní, nikdo se k tomu nechce vyjadřovat

Podle našeho zdroje z českých zpravodajských služeb se jedná o organizované tunelování ukrajinského státního rozpočtu. Sledovaná skupina osob na Ukrajině má prý deklarovat přijíždějící kamiony s transportéry na korbách jako akvizice a čerstvé nákupy nové vojenské techniky od partnerů z evropských zemí, i když jde ve skutečnosti o tytéž ukrajinské stroje, které jen před pár dny pod plachtami opustily Ukrajinu. Peníze za tyto fiktivní nákupy odchází z Ukrajiny a mizí na účtech ve Švýcarsku. Redakce Aeronetu má k dispozici od našeho zdroje i seznamy účtů, jde celkem o čtveřici švýcarských bank a účty jsou psané na právnické firmy zastupující firmy, které tyto transakce uzavírají.

Stroje, které jsou odvezeny z Ukrajiny, jsou v ukrajinské armádě deklarovány jako zničené ruskými povstalci na východě země. Jedná se tak o naprosto nehorázné tunelování ukrajinského státního rozpočtu, protože ukrajinští daňoví poplatníci nakupují svoji vlastní vojenskou techniku, která již Ukrajině dávno patří. Některé stroje jako transportéry byly takto “nakoupeny” už několikrát po sobě od roku 2016. Transakce probíhají skrze fiktivní a ad-hoc založené firmy v Evropě, od kterých Ukrajina jako tyto transportéry a techniku nakupuje. Jedná se o firmy se zbrojními licencemi, o to je situace vážnější.

Náš zdroj nás požádal, abychom z dokumentů neuváděli subjekty a názvy firem, protože jde stále o živý spis, ale abychom tuto informaci uveřejnili v obecné informační rovině, neboť i když tajné služby na tyto transfery upozorňují evropské vlády, nikdo prý proti tomu nechce zasáhnout, protože evropské státy Porošenkovu vládu podporují a nechtějí ji destabilizovat. Co je však mnohem horší, to je skutečnost, že Ukrajina dostává peníze nejen od americké vlády pro modernizaci ukrajinské armády, ale dostává peníze i od Evropské unie a jak se zdá, nikoho v Bruselu nezajímá, že peníze pro Ukrajinu nekončí v nákupech nové vojenské techniky, ani techniky použité, ale že Kyjev peníze čerpá naproti fiktivním nákupům techniky, kterou ve skutečnosti vlastní a kupuje ji de facto sám od sebe a peníze jdou do kapes přesně vymezeného okruhu politiků a osob v Kyjevě, resp. na jejich tiché účty ve Švýcarsku.

Stanné právo na Ukrajině je dobrá maskírovka pro další transakce a fiktivní nákupy zbrojní techniky z EU, která ve skutečnosti pochází z ukrajinských skladů a je deklarována jako zničená ruskými separatisty na východě Ukrajiny

Jak nás několikrát upozornil náš zdroj, jedná se o živý svazek, na kterém kromě českých bezpečnostních kruhů pracuje i polská rozvědka a není jasné, jestli někdo zasáhne a publikuje skandální závěry a oficiální obvinění proti konkrétním osobám v kyjevské vládě a v ukrajinském generálním štábu. Nejde totiž jen o ukrajinský státní rozpočet a jeho tunelování skrze tyto fiktivní nákupy vojenské techniky z EU, ale jde i o peníze evropských občanů, protože i EU dotuje a investuje peníze do reformy ukrajinské armády. Toto je největší odhalený skandál na Ukrajině za posledních několik let, se kterým přichází exkluzivně právě náš Aeronet. Zde patří velké poděkování za důvěru, kterou dostáváme od zpravodajských zdrojů, že můžeme jako první tyto informace publikovat. A to není všechno, protože zrovna včera došlo k dalšímu zpozorování takového ukrajinského transportu na Slovensku, doslova jako na zavolanou k tomuto článku.

Slovenští občané upozornili televizi JOJ, že přes Slovensko jede konvoj ukrajinských kamionů a vezou na korbách transportéry BVP-2 a míří na Ukrajinu. Reportér televize JOJ Peter Sabo se rozhodl, že bude konvoj sledovat a ověří, kam jede, a předtucha byla správná. Konvoj dorazil na východním Slovensku na hraniční přechod Vyšné Nemecké s Ukrajinou. Podařilo se mu zeptat jednoho z šoférů, odkud a kam jede. Dozvěděl se, že jedou z České republiky a míří na Ukrajinu, pochopitelně. Právě minulý týden jsme viděli, jak na přechodu z Ukrajiny do Polska v Krakovci odjíždí kamiony se zaplachtovanými transportéry BVP-2 a de facto o týden později zřejmě ty samé transportéry, ale už bez plachet (protože to už není potřeba, jde přece o “nakoupené zboží”), míří zpátky na Ukrajinu. Dámy a pánové, takovéto rozsáhlé tunelování ukrajinského státního rozpočtu nemá v jiných zemích obdoby, chtělo by se říct. Ale tak úplně přesně to není.

Čeští šíbři jsou ve srovnání s Porošenkovou juntou naprostí tunelovací žabaři

Jen si vzpomeňte, jak si čeští šíbři podojili české občany při nákupech a tendrech předražených Pandurů, letadel CASA a dalších tunelů. Jenže jedno se musí Ukrajincům nechat, že vysávat státní rozpočet do soukromých kapes oligarchů tím, že země nakupuje svoji vlastní techniku, kterou nejprve deklaruje jako zničenou a potom ji na kamionech potichu vyveze za hranice, to zatím české šíbry opravdu nenapadlo. Doufejme, že je to brzy neinspiruje. Informace o kauze jsme poslali vybraným poslancům v poslanecké sněmovně a také vybraným ukrajinským poslancům. Uvidíme, jestli budou mít odvahu tuto výbušnou kauzu a skandální odhalení interpelovat. Ukrajinský národ je za bílého dne tunelován! Nenechávejte si tyto informace pro sebe a sdílejte prosím tento článek, ať se lidé dozví, co se děje na Ukrajině a k čemu je i zneužívána Česká republika a její území. Protože přejezdy a transporty vojenské techniky nečlenské země NATO přes ČR určitě musel někdo schválit.

Akutalizace

Slovenské ministerstvo obrany právě uvedlo, že o transportu vojenské techniky přes Slovensko a hraniční přechod Vyšné Nemecké vůbec nic nevědělo. To samo o sobě potvrzuje závažnost celé kauzy, protože přesuny vojenské techniky nečlenské země EU a nečlenské země NATO přes několik zemí NATO a současně EU podléhají přísné kontrole. Zde se ale jaksi ukrajinský konvoj bez problému nechal odbavit na slovenském hraničním přechodu s Ukrajinou. Sami si domyslete souvislosti.

-VK-

Zdroj: https://aeronet.cz/news/skandal-ukrajinske-kamiony-zachyceny-slovenskou-televizi-jak-prevazi-z-ceska-neoznacene-transportery-bvp-2-na-ukrajinu-jedna-se-o-podvod-porosenkovy-junty-s-dotacemi-z-eu-severoatlanticke-aliance/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZlatý věk špiclování   
Pridal tk Čtvrtek 06 prosinec 2018 - 02:01:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávné „řádění Facebooku“, jak čeští náruživci internetové svobody rádi nazývají vymazávání vstupů a bourání celých stránek v posledním roce (nejen v masivní statisícové míře v Německu, ale už i v naší „malé české“ míře tady), vzbuzuje obavy z blížícího se konce nejen svobody informací, nýbrž i bezpečného soukromí. Že mu fandí i někteří politici a veřejní činitelé na čele s místopředsedkyní rádoby pravicové demokratické strany a předsedou Ústavního soudu, tyto obavy posiluje. V západní Evropě je už hlídání, vymazávání a stíhání „nesprávných“ názorů a nepohodlných faktů tak pokročilé, že se málokterý politik odváží proti cenzuře protestovat.

Jestliže lze nastavit mechanismy ke globálnímu lovení a odstřelu „nekorektních“ faktů (ne už jen názorů) a perzekuci jejich sdělovatelů, může to v nás budit úzkost, že na této planetě se už není kam schovat. Surveillance technology čili špiclovací technologie je už na takovém stupni, že si nás najde kdekoli. Vtipem pomalu přestává být otřepaná židovská anekdota o židovském manželském páru ztroskotaném na pustém ostrově:

„Sáro, zaplatilas členský poplatek synagogy?“„Hrozně se omlouvám, měla jsem už podepsaný šek, ale zapomněla jsem ho poslat.“„Školné za děti v židovské škole jsi ale už zaplatila?“„Panebože, taky jsem zapomněla.“„Ale novoroční příspěvek na naši charitu jsi určitě poslala?“„Panebože, taky zapomněla.“„Ale aspoň ten příspěvek na opravu střechy synagogy?“„Bože, božíčku, zapomněla.“„Sárele, ty jsi zlato. Oni si nás najdou.“

Orwellův Velký bratr, přesazený do dnešní reality, několikanásobně překonává fantazii svého autora. Není také náhodou, že špiclovací technologie je jedním z nejlukrativnějších britských exportů, jehož kvalita a sortiment překonávají světovou konkurenci. Potenciální nákupčí a dozorčí si ji mohou prohlédnout v reperezentativních showroomech. Jeden takový je hned pod Trocaderem na Piccadilly Circus. Tam vás laskaví průvodci uvítají, svezou výtahem dvě podlaží do suterénu a zavedou do špiclovského bunkru s velkými obrazovkami napojenými na 160 kamer v bezprostředním okolí Piccadilly, nepřetržitě sledujících a zaznamenávajících v dokonalé barevné zaostřenosti každé šustnutí v každé okolní ulici. Stačí je obsloužit tři lidé na každé šichtě. Funguje to od roku 2002 a každý rok showroom navštíví na špiclovací instruktáže bezmála tisícovka špiclovacích expertů a nákupčích z desítek zemí. Baví se precizními záznamy puberťáků čmárajících graffiti a opilců čurajících v zákoutích, kapsářů a rvaček. Některé kamery byly vybaveny mikrofony a ampliony, takže vás nejen sledují a poslouchají, ale i hlasitě napomínají. A dělají to dětským hláskem, abyste se jo sakra styděli a neodmlouvali.

Geniálním britským patentovaným vynálezem je malý bateriemi poháněný a dálkově řízený vrtulníček zvaný Microdrom, s kamerou a mikrofonem, který může vletět kamkoli otevřeným oknem. Dnes už se vyrábějí ve velikosti a v podobě čmeláka. Dalším jsou rentgenové kamery rozmístěné na ulicích, které mohou kohokoli „prošacovat“ až na kost. To taky dělají některé detekční systémy na letištích.

Britové na špiclovacích technologiích pracují už od roku 1919, kdy založili speciální školu pro kódování a dekódování. Tam vznikla jednotka dekódovačů pod vedením geniálního matematika Turinga, který za druhé světové války dekódoval německý komunikační systém Enigma vynálezem zařízení, jemuž se později začalo říkat computer. Z této školy a dekóderské jednotky se postupně vyvinulo největší špiclovací centrum na světě, zvané Government Communication Headquarters (GCHQ) zaměstnávající téměř 6.000 pracovníků s ročním rozpočtem 2,6 miliardy liber a sledující téměř vše, co se kde na světě šustne v elektronických telekomunikacích.

Jiní se snaží Brity dohonit. EU vyvíjí technologii pozorování a odposlouchávání pasažérů komerčních letadel, zabudovanou do sedadel. Američané instalují zařízení na poznávání tváří na letištích. V kvalitě a účinnosti je vylepšila Čína, která je má instalované prakticky všude, od letišť po veřejné záchodky. V některých čínských obchodech a restauracích můžete platit tím, že se usmějete do kamery a z vašeho elektronického konta přeskočí penízky do konta jejich. Celostátní projekt Xü Liang (znamenající „bystré oči“) propojuje bezpečnostní kamery silnic, obchodních center, dopravních uzlů se soukromými kamerami na budovách a prostranstvích a integrují je do jedné celostátní špiclovací platformy.

Americké prodejny mají zaveden systém sledující zákazníky ve všech řadách regálů. Všude na světě dnes používaný systém GPS neboli satnav (satelitní navigace) vás nejen naviguje bez zdržování mapou, ale zároveň taky umožňuje sledovat, kde se nacházíte. V některých státech USA se zavádí kilometrážní daň, měřená na vašem automobilu satelitní elektronikou podle ujetých kilometrů.

Švédové vymysleli aplikaci, která vám vaším mobilem vyfocenou osobu okamžitě přes Facebook identifikuje, se všemi údaji. To sice může pomoct policii identifikovat zločince, ale taky třeba sexuálnímu maniakovi identifikovat a lokalizovat vyfocenou ženu.

Tak dobře, řeknete si, jsou to všechno bezpečnostní opatření proti krádeži nebo násilí, nebo terorismu, která policii ušetří čas v přelidněném světě. Ale zároveň z nás všech dělají trvale viditelný terč. A nutí nás věřit, že kdo se nedopouští ničeho nekalého, nemá se čeho bát. Jenže s nekonečným růstem eurounijních zákazů a příkazů a facebookových cenzur, kdo ještě dnes ví, co všechno už je nekalé a na co všecko vás můžou dostat.

Náruživým sběratelem informací o špiclovací technologii je americký odborník na spiknutí mocných a občasný humorista Mark Dice. Na YouTube ho často vídáme, jak si dělá srandu z politické korektnosti amerických studentů a jejich ignorance základních historických faktů, nebo se jich vyptává, co je to vlastně ten „bezpečný prostor“ (safe space), o nějž se tolik na univerzitách bojuje a jehož narušení třeba jen vyslovením nesouhlasného názoru působí dětem této „vločkové generace“ (flake generation) bolest v duši a psychické trauma. Taky se rád bavívá novými špiclovacími vynálezy a pilně je shromažďuje, analyzuje a klasifikuje. Z jeho unikátní bohaté sbírky pochází většina zde dále uvedených špiclovacích zbraní.

Dokončují se už projekty na zavedení mikročipu do těla, nebo do tetování, který by zaznamenával, co kde a za kolik kupujete, a odpočítával by vám to z vašeho elektronického konta v prostoru, na něž by vám automaticky chodily i vaše příjmy, abyste už nikdy nemuseli (nebo nemohli a nesměli) u sebe nosit peníze. Managementy firem pomocí této technologie taky mohou kontrolovat, jak dlouho se zaměstnanci poflakují, tráví čas na internetu a emailováním, nebo kolegiálním plkáním, místo pilné práce.

Čtečky mysli a emocí, navrhované pro americkou vnitřní bezpečnost a zvané Future Attribute Screening Technology (FAST) dovedou s 80% jistotou identifikovat emoční a myšlenkový stav osob se zlými úmysly nebo něco skrývající. Podobný výsledek má ruský Institut psychologického výzkumu. Berlínské Centrum komputační neurologie dokáže z vaší mysli vyčíst, kde jste byli, tím, že vám promítne různá místa a měří vaše vibrace jinak reagující na zobrazení míst vám známých a neznámých. Massachusetts Institute of Technology vyvíjí umělý nos, který vyčichá adrenalin přítomný ve zvýšené kvantitě při trémě. Honda už má robota čtoucího myšlenky svého pána a podle nich se chovajícího. Firma Intel vyrábí mozkový implantát zvaný Neural Interface, který vysílá mozkovými myšlenkovými vlnami informace ven, ale zároveň vás může vybranými informacemi indoktrinovat a manipulovat, změnit vám myšlenky, vymazat vzpomínky, naprogramovat činnosti. Klasický film Mandžuský kandidát s Frankem Sinatrou a Lawrencem Harveym, v němž za korejské války komunisté naprogramovali americké zajatce až k atentátu na prezidentského kandidáta, už dávno nepatří do kategorie sci-fi.

Americké letectvo má patent na „psychotronické zbraně“, které ovlivňují mysl radiovými vlnami, infrazvukovými vibracemi, dokážou vám změnit náladu, zhypnotizovat do nečinnosti nebo naopak do činnosti, jakou byste normálně neprovozovali. Jiné „nesmrtící zbraně“ (non-lethal weapons) vám dokážou do mysli „pumpovat“ hlasy, které vám říkají, co dělat, a dokážou si hrát i na Boha a boží vnuknutí. Tím z vás dovedou udělat paranoidní schizofreniky, čímž zaručují, že i kdybyste měli sebejistější důkazy, že se s vámi manipuluje, nikdo by vám to jako paranoidním schizofrenikům nevěřil.

Nechybí těm zbraním ani smysl pro humor, možná spíš bezděký. Za první irácké války v roce 1999 měli prý Američané připravenou projekci mohutného Boha na nebi, sdělujícího, že přichází osvobození, než jim někdo znalý islámu vysvětlil, že tamním obyvatelům by to nic neříkalo, neboť islámský Bůh je nezobrazitelný. Na Kubu zase americké námořnictvo plánovalo ze speciálně vybavené ponorky nebeskou projekci Ježíše sdělujícího „Kubánci, svrhněte ten bezbožný komunismus“.

Vynález zvaný Silent Subliminal Presentation System čili „tichý podprahový prezentační systém“ vám neslyšitelným infrazvukem dokáže do mysli vpravit myšlenky, které pak pokládáte za vlastní.

Příchod internetu narušil kontrolu mainstreamových médií a jejich monopol na informace. Nějakou dobu se těšil neomezené svobodě, která však končí. Dnes v Evropě už běžně zaváděná cenzura internetových fake news začala ve Spojených státech za Obamova prezidentství založením „Úřadu pro věci informační a regulační“ (Office of Information and Regulatory Affairs), který připravoval zákaz a cenzuru „konspiračních teorií“, čili de facto jakýchkoli informací, které se establishmentu nelíbily. Za Clintonovy vlády se zavedl systém, který umožnil internetovým poskytovatelům – a potažmo bezpečnostním službám – zaznamenávat a ukládat informace o každém uživateli a jeho každém kliknutí na každou navštívenou webovou stránku v každé době. Ten dnes běžně užívají téměř všichni poskytovatelé. Včetně kdejakého internetového prodejce všeho možného, který si podle vašich nákupů dělá obraz o vašich zájmech a tužbách a podle toho na vás zaostřuje reklamu. A samozřejmě včetně bezpečnostních složek, které si podle návštěvnosti těch či oněch webů mohou dělat politické profily kohokoli.

Vlády usilovaly vždy a všude o kontrolu nad svými občany. Jak moudře sděloval kdysi v 60. letech nápis u jedné moravské hospody se záchodem ve dvoře s vypadlými dveřmi:

Vláda už nám nevěří
proto serem bez dveří.


Dnes k tomu jen mají sofistikovanější prostředky.

Špiclovací systém zvaný Echelon zaznamenává a je schopný propojením na satelity analyzovat každé elektronické sdělení od mobilní textové zprávy po komplexní internetové komunikace. Monitoruje souběžně miliony sdělení a dokáže z nich podle nastavených „chytacích“ slov identifikovat jednotlivá sdělení nebo jednotlivé sdělovatele, jejich identitu, životní historii a lokalitu. Systém zvaný Carnivor (masožrout) sbírá informace z internetu. Desítky podobných systémů špiclují po celé planetě.

A když jsme u té planety, zde pár slov o firmě zvané Planet, o níž něco málo psal National Geographic. Založili ji v San Franciscu dva bývalí vědci z NASA. V roce 2013 vypustili první čtyři satelity, dnes jich tam už mají přes dvě stovky. Tímto počtem přetrumfli americkou vládu a dohánějí vládu čínskou, která jich má jen o tři víc. Jejich satelity dokážou zobrazit každou píď zemského povrchu. Prý pro dobro světa. Hledání jaderných výroben v Severní Koreji, teroristické útoky v Iráku, ilegální kácení pralesů v Brazílii, takové věci. Ale taky třeba neohlášené a nepojištěné zahradní bazény v Kalifornii, nebo bez stavebního povolení postavené budovy, o nichž informace pak prodává pojišťovnám, kontrolním úřadům nebo berňáku.

Výrobců špiclovacích zařízení jsou už po světě stovky a nepodléhají žádné kontrole ani monitoringu, kdo všechno je kupuje. Prodávají se za zavřenými dveřmi na trzích se zbraněmi. Prodejci odmítají podávat informace o svých zákaznících. Sděluje to organizace Privacy International, jejíž investigativní reportéři a analytici se pokoušejí tento tajný svět odkrýt a podřídit jej nějaké mezinárodní kontrole. Jenže tempo stále sofistikovanějších vynálezů veškeré naděje na kontrolu předhání.

Kalifornští elektroničtí majstři nejnověji vymysleli systém zvaný The Interet of Things, zkratkou IoT, který stojí na senzorech vbudovaných do různých domácích zařízení, mobilních telefonů nebo dětských hraček, a který vám jednak usnadňuje život, ale jednak přenáší obrovské množství osobních informací o vás prostřednictvím cloud computing čili něčím jako zpracováváním informací do „mraků“. Tedy v obrovských kvantitách a obrovsky snadno propojitelných. Prodej takto zpracovaných informací o komkoli a čemkoli bude zlatý důl, odhadují znalci. A začínají hovořit o „Zlatém věku špehování“.

Nám, milovníkům svobody a soukromí, z toho může být mdlo. Ale nic s tím nenaděláme. Kdykoli, kdekoli a při čemkoli nás bude někdo moci sledovat, archivovat, analyzovat a kdykoli na nás moci něco vytáhnout, zač by nás mohl potrápit, vydírat, umlčet, zavřít. Jestliže dřív bohabojní lidé věřívali, že Bůh je stále sleduje a vše o nich ví, my dnes na rozdíl od nich budeme s jistotou vědět, že je to pravda. Budeme stejně vystrašení, jako bývali oni. Akorát nebudeme vědět, kdo je ten Bůh, kde sedí, co s námi zamýšlí, za co nás potrestá, kdy a čím.

Benjamin Kuras

Zdroj: http://blog.aktualne.cz/blogy/benjamin-kuras.php?itemid=32961
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPorošenkova Armada jde ke dnu   
Pridal tk Čtvrtek 06 prosinec 2018 - 01:56:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Srážka mezi ukrajinským a ruským loďstvem v prostoru Kerčského průlivu, jenž spojuje Azovské moře a Černé moře nás opět posunula o kousek blíž k cizí válce. Výsledek incidentu je ilustrativní z více pohledů a kromě získání další účelové propagandistické podpory ze strany NATO a EU pro Ukrajinu spíše potupný. Mohli bychom mluvit o neslavném konci Porošenkovy Armady, která sice nešla ke dnu jako španělské invazní loďstvo v sedmnáctém století, či jako nedávno válečná loď evropského státu NATO s genderově feministickou posádkou po srážce s tankerem za bílého dne.

Nicméně tonoucí Armadu připomíná celá Ukrajina, která zajímá EU a NATO pouze jako válečné nástupiště proti Rusku. Ilustrativní je z tohoto hlediska fakt, že na výrobní projekt na Ukrajině nedá nikdo v EU úvěr. Na druhé straně cizinci ve velkém skupují tamní půdu. Bývalá obilnice Evropy by se mohla dostat do situace, že neuživí ani vlastní, stále ubývající obyvatelstvo.

Komická námořní bitva

Tři malá ukrajinská plavidla, jedno oficiálně civilní remorkér, v jejichž posádce se nalézali rovněž agenti ukrajinské tajné služby, vplula do ruských vod, byla atakována ruským námořnictvem a zajata. Zde je třeba uvést, že podle mezinárodního práva existují oficiálně uznávané pobřežní vody do vzdálenosti 12 nautických mil od břehu (hruba 22 km), takzvaná Přilehlá zóna, což je dalších 12 nautických mil (dohromady téměř 45 km) a Ekonomická zóna, což je 200 nautických mil od břehu. Vzdálenost mezi ruským břehem a pobřežím Krymu je mnohonásobně kratší, než pobřežní vody. Nad tímto prostorem se rovněž nalézá most, který spojuje Rusko s Krymem a nese neoficiální jméno Putinův most. V roce 2003 byla z důvodu propletence ruských a ukrajinských vod podepsána smlouva mezi oběma zeměmi, z níž vyplývá, že průjezd válečných lodí druhé strany kerčskou úžinou a vodami bude hlášen předem. Vstup Krymu do Ruské federace situaci poněkud upravil, ale i kdyby zůstal poloostrov ukrajinský, povinnost hlášení by zůstala. Ruská strana tvrdí, že ukrajinská strana průjezd nehlásila, Ukrajinci tvrdí opak. Při zásahu ruských lehkých hlídkových plavidel došlo k poškození ukrajinského remorkéru taranováním a celkově byli lehce zraněni dva ukrajinští námořníci. Lodě byly zajaty a následně předány na Krym. Obdobný incident není první. Opakovaně docházelo k napadání ruských lodí ukrajinským námořnictvem a jedna byla zabavena, protože podle ukrajinské strany vplula do ukrajinských vod a byla dříve registrována na Krymu. Kolem toho ovšem povyk propagandy EU a NATO nenastal.

Cílem propagandistické kritiky se stal rovněž most, k jehož zničení vyzýval americký novinář. Vzhledem k opakovaným teroristickým akcím ukrajinské tajné služby v oblastech Doněcka a Luhanska je něco takového zcela reálné. Nelze se proto divit, že ruské námořnictvo kontroluje lodě proplouvající kerčskou úžinou, což je samozřejmě zdržuje. Kdyby se politici EU soustředili na mírové urovnání občanské války na Ukrajině a zastavili protiruskou válečnou psychózu v médiích a hybridní válku proti Rusku, podobné problémy by nevznikaly. Bohužel jim jde stejně jako v Sýrii, nebo v Afghánistánu právě o to, aby problémů přibývalo a konflikt se protahoval. A to se v prvním bodě atlantické smlouvy píše o mírovém řešení problémů. Jen pro informaci, podobný plavební řád jako v kerčské úžině je nedaleko, konkrétně v prostoru Bosporu a Dardalel, kde musí být rovněž ohlašován průjezd válečných lodí Turecku, které má právo kontroly.

Dále se objevily námitky, že most neumožňuje proplouvat kontejnerovým lodím Ro-Ro, které se pod něj nevejdou. K tomu následuje mediální povyk o tom, že 85 % ukrajinského exportu se realizuje po moři. Ve většině případů se jedná o propagandistickou mistifikaci. Především většina ukrajinského námořního exportu se provádí z Oděsy, která je mimo Azovské moře a Krym, nikoli z Mariupolu, či Berdjanska v Azovském moři. Naložená kontejnerová loď pod mostem propluje, snad až na jednotlivé výjimky. Nicméně v případě prázdné lodě, která může mít ponor o deset i více metrů menší, a tudíž vyčnívá výše nad hladinu, existuje jednoduché řešení, o němž protiruská propaganda nemluví. Všechny tyto lodě mají zátěžové komory, které lze naplnit vodou, čímž se ponor zvýší, v případě potřeby, až na úroveň takzvané vodorysky, jako v případě plného naložení. Tyto komory se naplňují například před bouří, nebo velkým vlnobitím, kdy by hrozilo převržení nestabilního plavidla s vysokým těžištěm. Jedná se tedy z velké části o účelovou výmluvu, nicméně nadšeně zneužívanou protiruskou propagandou.

Musíme se ptát, proč ukrajinské velení poslalo svoje lodě s velkou pravděpodobností na provokativní plavbu. Důvody jsou hned dva, a to mezinárodně politického rázu. Především zde byla snaha o zviditelnění před setkáním Putina a Trumpa, případně snaha o vyvolání sporu mezi nimi. Dále se blíží prezidentské volby na Ukrajině, kde bez ohledu na válečnou a nacionalistickou propagandu šance prezidenta Porošenka stále klesají. Proto se mu hodí vyhlásit vyjímečný stav, což umožňuje odsunutí voleb. Podle svědků sice chodí v posledních letech k volbám už jen staré báby, protože chlapi jsou okamžitě chytáni, dostanou povolávací rozkaz a jsou eskortováni do kasáren, ale to už asi nepomáhá. Zoufalý nedostatek vojáků dává za pravdu obtížně prověřitelným informacím, které se vyskytly na internetu, že počet obyvatel Ukrajiny, která je v současnosti nejchudší zemí Evropy s dlouhodobě nejnižší porodností, klesl ze 40 milionů v roce 2001 na současných 26 milionů. Takové tvrzení lze obtížně dokázat, ale faktem je, že kolem pěti milionů Ukrajinců pracuje trvale v zahraničí, z toho zhruba 40 % v Rusku (!) a tento proud spíš zesiluje. Nelze se divit, že chybí vojáci, zvlášť když se podle svědectví z Polska, Slovenska a Maďarska skrývají na jejich území tisíce mladých Ukrajinců před odvodem. Kromě toho další desítky tisíc se snaží získat s odkazem, na historický vývoj území Maďarské občanství. Je evidentní, že stále více Ukrajinců už nemůže současný blahobyt vydržet. Ptal jsem se jednoho ukrajinského řemeslníka, který pracuje a dobře si žije v Praze, proč emigroval. Dozvěděl jsem se, že Ukrajinu si rozdělilo šest rodin oligarchů, kteří chtějí, aby na ně ti ostatní dřeli zadarmo. Někteří Ukrajinci u nás nadávají na Rusko, nicméně za Porošenka a spol. nejde domů bojovat nikdo a těžce hledají k vysvětlení tohoto rozporu výmluvy. Ilustrativní je fakt, že na Krym v letošním roce dorazilo se rekreovat 1,6 milionu Ukrajinců. Bez nacionalistického povyku, zbraní, pochodní a trojzubců. Zdá se, že bez válkychtivé vlády v Kijevě a její podpory ze strany EU a NATO by se situace brzy srovnala.

Ukrajina a protiruská propaganda

Na závěr bychom měli uvést na pravou míru některé bludy o Ukrajině, které dlouhodobě šíří v rámci protiruské propagandy a válečné psychózy mnohá česká média. Stejnými výmysly jsou mnoho let krmeni Ukrajinci. Především Ukrajina historicky neexistovala jako samostatný stát před rozpadem SSSR. Název Ukrajina vymyslela rakouská tajná služba s cílem rozeštvávání obyvatel ruské monarchie v době první světové války, protože Rusko bojovalo na straně spojenců. Do té doby se Ukrajina jmenovala Malá Rus, či Malorusko. Ukrajinci jsou součástí ruského slovanského etnika tvořeného Velkorusy, Malorusy a Bělorusy. Německo v době první světové války pro změnu financovalo Lenina a další země, především USA Trockého se stejným cílem rozbití Ruska. Již v roce 1914 byla v Moskvě s německou podporou vytvořena národnostní kancelář vytvářející Ligu neruských národů Ruska s cílem rozeštvávání občanů carské monarchie a vytváření revolučních nálad. Ukrajinci a Ukrajina byli uznáni až sovětskou vládou Lenina na základě práva národů na sebeurčení. Mimochodem, podle stejného práva uznalo tehdejší Sovětské Rusko právo na samostatnost i pro české země, dávno před spojenci.

Hladomory na Ukrajině zavinilo koncem první světové války a v době občanské války především vyrabování země německou a rakouskou armádou. Německo chtělo vytvořit z Ukrajiny vazalský stát, případně svoji kolonii v rámci projektu Mitteleuropy se zaměřením proti Rusku s cílem války ukrajinských Slovanů, proti ruským Slovanům. To se podařilo realizovat až v současnosti. V době německé okupace, kterou podporovali tamní nacionalističtí vůdci Skoropadskij a Petljura vypukla na Ukrajině občanské válka, v jejímž rámci bylo zabito 22 000 německých vojáků a 30 000 kolaborantských ozbrojenců. Proto zde muselo Německo udržovat armádu v počtu kolem milionu vojáků, kteří chyběli na západní frontě. Německo tedy prohrálo první světovou válku díky svému imperialismu, kolonialismu a tažení na východ. Značnou část Ukrajiny a polovinu Litvy okupovalo s pomocí především Francie Polsko po vítězné válce se SSSR v roce 1921. Válka byla zahájena polským tažením na Ukrajinu v roce 1919, které bylo provázeno otřesnými zvěrstvy proti Ukrajincům. Rudá armáda zahnala Poláky zpět až k Varšavě, ale tam byla roku 1921 odražena. Polský ministr zahraničí Dmowski označil Ukrajinu za organizovanou anarchii, která není státem. V polských zajateckých táborech zahynulo 60 000 ruských a ukrajinských vojáků.

Pozdější hladomor v třicátých letech se nelišil od hladomorů v jiných částech SSSR, který, mimo jiné, zavinilo brutální vymáhání splátek úvěrů z Británie a Německa ve formě právě exportu obilí po dvou neúrodných letech, a to pod sankcemi. Nicméně současná propaganda mluví pouze o hladomorech na Ukrajině a označuje je dokonce za záměrně vyvolané. Jako další důvod propaganda uvádí rekvizice obilí pro vývoz do zahraničí. Realita je taková, že podle ukrajinských vědců se v roce 1931 urodila třetina obilí ve srovnání s předchozími lety a v roce 1932 byla ztráta 40 %. Hlavními platidly do zahraničí byly ropa, dřevo, kožešiny, případně zlato a umělecké předměty. V roce 1932 byl plán výkupu obilí na Ukrajině snížen o 30 %. Vykoupené, případně rekvírované obilí směřovalo především do strategických zásob na pokrytí problémů v neúrodných letech, nikoli na export. V krizovém roce 1932 se export obilí snížil na méně, než polovinu, přičemž konkrétně Ukrajina dostala ze státních rezerv pomoc, která objemově tvořila 160 % exportu obilí. Problém byl v tom, že rolníci obilí zatajovali a část byla rozkradena. Na hladomoru se podepsala i špatná organizace dopravy potravin.

Druhou světovou válku, především slasti německé okupace a odvážení obyvatel na otrocké práce do Německa nepřežilo více, než čtyři miliony Ukrajinců z celkově 26 až 29 milionů obětí v celém SSSR. Zrádců a zločinců, kteří spolupracovali s okupanty, sloužili v divizi SS Galicien, další jako dozorci v nacistických vyhlazovacích táborech a pořádali pogromy na Poláky, Rusy a Židy, místy i na Volyňské Čechy bylo celkem méně, než čtyřicet tisíc. Ukrajinci se v současné době prohlašují z neznámého důvodu za nejevropštější národ, ale také jsou v Evropě největšími antisemity, evidentně na základě tradice. Nicméně mnozí odborníci srovnávají současnou Ukrajinu spíše s africkými státy. Ukrajinci vítali Rudou armádu potupující na západ jako osvoboditelku a miliony z nich v ní sloužily. Ukrajina získala mezinárodní statut až díky Stalinovi po druhé světové válce a stala se členskou zemí OSN. Kromě toho Ukrajina získala po válce rozsáhlá území západně od svých hranic. Chruščov, který se již v meziválečném období prezentoval jako Ukrajinec, předal Ukrajině v roce 1954 Krym a zvláštní oblast Sevastopol v rozporu s ústavou SSSR. Předání Krymu bylo právně neplatné, protože k něčemu takovému neexistoval prováděcí zákon (muselo by se vypsat referendum podle článku 33 Ústavy SSSR, což se nestalo) a předání odhlasovalo méně, než polovina členů tehdejšího Prezídia Nejvyššího sovětu. Sevastopol se stal součástí Ukrajiny až podle ukrajinské ústavy z roku 1996. Můžeme tedy mluvit spíš o nezákonné ukrajinské okupaci Krymu od roku 1954.

Rovněž rozpuštění SSSR v Bělověžském pralese, které vedlo k vzniku samostatného státu Ukrajina, bylo v rozporu s ústavou. V roce 1991 se na Krymu konalo referendum, které jednoznačně požadovalo setrvání Krymu jako autonomní republiky v tehdejším SSSR, následně v Rusku s výsledkem 93,26 %. Nicméně Gorbačov ani Jelcin neměli pro svoje občany pochopení. Ruský zásah do situace na Krymu v roce 2014 pravděpodobně zabránil občanské válce, vraždění a etnickým čistkám proti Rusům, které jsme mohli vidět v Oděse a na Donbasu. Rusko tak prosadilo první z lidských práv, tedy právo na život za doprovodu nenávistné propagandy EU a NATO. V referendu 16. března 2014 hlasovalo 96,77 % obyvatel Krymu pro nezávislost na Ukrajině a vstup do Ruské federace. Na Krymu zůstala i naprostá většina ukrajinských vojáků a policistů. Svobodné konání referenda, bez nátlaku na účastníky se nepodařilo zpochybnit a potvrdili to i zahraniční pozorovatelé.

Nepředpokládám, že by někdo chtěl, aby se Ukrajina vrátila do podřízenosti Ruska a přejme Ukrajincům jejich rozkradenou chiméru svobody a evropskosti. Rusko by okupací Ukrajiny nic nezískalo, není tam nic, co by v Rusku nebylo. Nacionálně zapálení Ukrajinci by měli přát stejné právo na sebeurčení rovněž obyvatelům Krymu, Doněcka a Luhanska, kteří zase nechtějí být Ukrajinci, protože jsou Rusové. Je to smutný následek dlouhodobé práce především německé, později americké propagandy. Opravdu ilustrativní je, že státy EU a NATO, které se vždy a všude ohánějí listinou základních lidských práv a svobod a svobodou vůbec, se jí v přístupu ke Krymu, Doněcku a Luhansku neřídí. Dávají přednost územnímu principu před názory a zájmy lidí, kteří na něm žijí. Zároveň rovněž pohrdají, v tomto případě, na rozdíl od narkomafiánských států islámských teroristů v Bosně a Kosovu, právem národů na sebeurčení. Politikům a propagandě takzvaného západu chybí i prostý smysl pro spravedlnost, o prosazování míru a ochraně lidských životů nemluvě.

Něco takového je samozřejmě velmi nebezpečné i z hlediska naší země, která se v roce 1918 rovněž osvobodila na základě práva národů na sebeurčení, bez ohledu na Rakousko, přičemž svobodu pro Slovensko bylo nutno vybojovat. Jsem opravdu zvědav, jak se Ukrajina a její supervlastenečtí vůdcové postaví k migračnímu impactu. Aby se nakonec miliony Ukrajinců pracujících v zahraničí nedostali do nebezpečí, že se mohou vracet na Afroukrajinu.

Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStáty EU se musí vzdát své suverenity!!   
Pridal tk Čtvrtek 06 prosinec 2018 - 01:52:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Státy EU musí převést některé své pravomoci do Bruselu. To o čem se pouze spekulovalo je nyní oficiální. Merkelová má jediný recept na záchranu EU, členské státy nemohou rozhodovat o svém osudu. Suverenita států musí být osekána.

Popravdě když jsem se poprvé dozvěděl o této zvrácenosti myslel jsem, že se jedná o žert, předat více pravomocí do Bruselu a vzdát se suverenity..... i ten nejzarytější eurohujer začne pochybovat o zdravém rozumu špiček EU. Vždyť pod brexitem je nemalou měrou podepsána neochota Britů k těsnější integraci. Mainstream vždy tvrdil, že za brexit mohou nevzdělaní vidláci s nízkým příjmem. Ale David Cameron před brexitem dojednal řadu výjimek pro Británii. Stěžejní bod se týkal stále těsnější integrace členských zemí, tedy předávání více a více pravomocí do rukou Bruselu. Tedy tato otázka byla při brexitu stěžejní. A co EU, poučila se? Našel se někdo rozumný? NE !

V Česku byla široce diskutována kauza romské herečky která si zkoušela pronajmout byt. Paní ombudsmanka Šabatová oprášila ověřené Rakousko-Uherské postupy a nasadila agenta provokatéra. Nutno podotknout že tento brilantní tah vyšel na jedničku a rybka se chytla. Svéprávný majitel si nepřál pronajmout svůj majetek určité skupině lidí, nebudu se pouštět do spekulací proč měl nastavenu tuto podmínku. Ale co si ten hulvát myslí? Že on bude rozhodovat o svém majetku? Nehoráznost ! A teď se podobný model bude aplikovat na úrovni států, občané už nebudou moci rozhodovat o své zemi. Rozhodovat bude Brusel, protože jen úředník v Bruselu může fundovaně rozhodnout o zákonu který bude platit v zemi kterou on ani nedokáže najít na mapě. Jen a pouze úředník v Bruselu ví co je pro lidi dobré, opravdu to nejde jinak, toto je jediná cesta k lepším zítřkům.

Není náhoda, že tato slova padla v době kdy stále více států odmítá pakt OSN o migraci. Příliš států vyjádřilo svůj názor, příliš oveček se odtrhlo od stáda. EU nemůže tolerovat toto neposlušné chování. Nikdo nám tu bábovičky rozkopávat nebude, příště žádné hlasování. Představte si nádherný svět bez hlasování, EU nějaké nařízení/zákon zpracuje a následně schválí, členským státům jen nařídí implementaci. Žádný stres z možného zamítnutí, žádné placené články v novinách jak moc je daná věc přínosná.

Marně jsem hledal články které podrobně rozeberou slova Merkelové a provedou analýzu, marně jsem čekal na experty v naší ČT. Naše média zřejmě razí heslo "v nevědomosti je síla". Nakonec jsem svou snahu vzdal a vyhledal nějaké články sám, většina zdrojů(stejně jako já) výrok Merkelové přímo spojuje s fiaskem okolo paktu o migraci.

https://www.welt.de/politik/deutschland/article184292124/Angela-Merkel-Nationalstaaten-sollten-heute-bereit-sein-Souveraenitaet-abzugeben.html

https://www.breitbart.com/europe/2018/11/23/merkel-eu-hand-sovereignty-brussels/

https://www.kas.de/veranstaltungsberichte/detail/-/content/-das-herz-der-demokratie-

https://www.express.co.uk/news/politics/1048913/brexit-news-angela-merkel-germany-eu-sovereignty-uk

Třešničkou na dortu je souhlasné stanovisko prezidenta Francie pana Macrona, oba dva hrobníci jenž kopou hrob EU jsou opět na stejné vlně. Co na tom že Francie už pár týdnů hoří a zvažuje vyhlášení výjimečného stavu. Tedy on už ve Francii platí výjimečný stav, protože plynule přešel v normální. Pokud tedy vyhlásí výjimečný stav, bude to výjimečně výjimečný stav. Jinak řečeno svou zemi už dovedl na okraj propasti a teď to zkouší s celou EU.Pro EU je velice obtížné ovládat stádo za pomocí demokratických postupů. Tento fakt si moc dobře uvědomoval i Martin Schulz který bojoval proti "nepřátelům svobody". Ten si chtěl poslušnost "východních národů" vynutit dokonce silou. Popravdě tento výrok možná i překonává současný výrok Merkelové, nechápu proč toto prohlášení neplnilo titulní stránky novin. Nechápu tu zaslepenost eurohujerů, toto je přeci jasný důkaz kudy se bude EU ubírat.

Karty jsou vyloženy na stůl, už nemusíme spekulovat. EU to zkusila demokratickou cestou. Tento pokus selhal, nepřátelé svobody mají příliš mnoho práv. Jak lidem vnutit něco proti jejich vůli? EU se může vydat cestou diktatury, tedy plán Merkelové. Nebo zvolit koncept pana Schulze a vynutit si poslušnost silou. Samozřejmě je tu i třetí možnost o které špičky EU ani neuvažují, poučit se z chyb, zrušit Lisabonskou smlouvu, a vrátit se ke kořenům. Tedy návrat k ekonomické spolupráci.

Autor: Petr Skřivan

Zdroj: https://petrskrivan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=690260
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPremiér Babiš neplní svůj slib pravidelných jednání s profesními komorami   
Pridal tk Čtvrtek 06 prosinec 2018 - 01:49:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Profesní samosprávy tvoří obdobně jako samosprávy místní nedílnou součást demokratické společnosti. Jsou garantem bezpečnosti, kvality a odbornosti vysoce specializovaných služeb, které jejich členové poskytují. Komory dbají na to, aby jejich členové respektovali pravidla profesní etiky včetně dodržování povinné mlčenlivosti.

Komory vyzývají představitele státu i místních samospráv, aby s nimi úzce spolupracovali, aby lépe využívali odborný potenciál profesních komor a aby více podporovali profesní samosprávy v jejich činnosti, kterou vykonávají v zájmu občanů.

Profesní komory odmítají účelové politické zásahy do fungování profesních samospráv a upozorňují politickou reprezentaci, že útok na kteroukoliv z komor budou považovat za útok na všechny profesní samosprávy.

Komory upozorňují, že profesní komory, jejichž činnost je vymezena platnými zákony, nemohou být považovány za lobbisty podle připravovaného zákona o lobbingu.

Komory žádají předsedu Vlády ČR, aby plnil svůj slib pravidelných jednání s prezidenty komor v intervalu jedenkrát za čtvrt roku.

Prezidenti a předsedové profesních komor zřízených zákonem potvrdili vzájemnou spolupráci a podporu na společném jednání 4. 12. 2018 v Brně. Setkání se zúčastnili představitelé České advokátní komory, České komory architektů, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, České lékárnické komory, České lékařské komory, České stomatologické komory, Exekutorské komory ČR, Komory auditorů ČR, Komory daňových poradců ČR, Komory patentových zástupců ČR, Komory veterinárních lékařů ČR a Notářské komory ČR.

V případě dotazů se můžete obracet na jednotlivé profesní komory nebo na PR manažerku Komory daňových poradců ČR:

Ing. et Ing. Kateřina Foretová

manažer PR
T: +420 605 205 705 E: foretova©kdpcr.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZapadni vědci se zbláznili. Navrhují zabíjení narozených dětí - tzv. poporodní potrat. Je to snad plán jak udělat více místa pro migranty z Afriky?   
Pridal tk Čtvrtek 06 prosinec 2018 - 01:45:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vědci seriózně prosazují brilantní myšlenku po-porodního potratu, tedy ubíjení novorozenců. "Ne-osoby nemají žádné morální právo na život." "Zájmy "aktuálních lidí" by mohly být ohroženy požadavky nového (jakkoliv zdravého) dítěte na energii, peníze a péči."

"Kromě schopnosti cítit bolest a potěšení má "aktuální osoba" také schopnost mít své cíle, o jejichž dosažení jí usmrcením připravíme.. Tuto schopnost mít své cíle může mít novorozenec jen stěží, protože budoucnost, kterou si pro něj představujeme , je pouhou projekcí naší mysli

Na druhou stranu schopnost mít nejenom cíle, ale i propracované plány a koncepty (dalšího života) mají všichni ostatní lidé (rodiče, sourozenci, společnost) kteří by mohli být narozením dítěte dotčeni.

A proto musí práva a zájmy "aktuálních lidí" být převažujícím faktorem při rozhodování o potratu a poporodním potratu."

Já bych možná raději začal utrácením intelektuálů, jejichž uvažování prokazatelně nenese sebemenší stopy aktuální humanity......

Autor: Martin Gust / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNoční můra OPECu? Irák by jako další mohl opustit kartel   
Pridal tk Čtvrtek 06 prosinec 2018 - 01:42:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Irák by mohla být další země, která upustí OPEC, řekl Michael Cohen, ředitel pro sledování energetických trhů Barclays bank.

„Já myslím, že mezi všemi zeměmi OPEC, ta země, která ze všech nejvíce vyčnívá během posledních šesti měsíců, je Irák," řekl Cohen pro CNBC a dodal: „Irák často nedosahuje cílů… takže pokud by omezení byla přísnější, Irák by mohl pocítit, že v jeho nejlepších zájmech je nebýt nadále členem organizace."

Irák je druhým největším producentem roky v organizaci po Saúdské Arábii. Více než 90 % příjmů této země pochází z ropy, říká International Energy Agency.

Během října Irák produkoval 4,76 milionů barelů ropy denně, prohlásil bývalý ministr ropy země. Irácká státní společnost Basra Oil Company plánuje zvýšit těžbu na úroveň 5 milionů barelů denně během příštích sedmi let.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kjX7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponReforma eurozóny dosáhne pokroku   
Pridal tk Čtvrtek 06 prosinec 2018 - 01:38:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda Euroskupiny Mário Centeno 4. prosince v Bruselu řekl, že 19 ministrů financí eurozóny se dohodlo na posílení role evropského stabilizačního mechanismu s cílem zlepšit schopnost eurozóny předcházet krizím a řešit je.

3. a 4. prosince proběhlo v Bruselu pravidelné zasedání Euroskupiny věnované diskuzi o reformě eurozóny, rozpočtu členských států na rok 2019 a také přípravě na summit EU, který se bude konat příští týden. Předseda Euroskupiny Mário Centeno po setkání na tiskové konferenci řekl, že navzdory obtížnému procesu diskuze usilovaly země o dosažení průlomu v otázkách souvisejících s reformou eurozóny. „Souhlasíme s posílením úlohy evropského stabilizačního mechanismu s cílem dál posilovat schopnost eurozóny předcházet krizím a řešit je. Zvýšíme také účinnost varování v rámci evropského stabilizačního mechanismu. Současně zdůrazňujeme, že evropský stabilizační mechanismus je poslední možnost záchrany a pro jeho využití musí být splněny příslušné podmínky," řekl Mário Centeno.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN vyzval k zrychlení boje proti klimatickým změnám   
Pridal tk Čtvrtek 06 prosinec 2018 - 01:36:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na konferenci OSN o klimatické změně v polském městě Katowice generální tajemník OSN António Guterres zpracoval vize a cíle konference OSN o změně klimatu v roce 2019 a zdůraznil, že hlavním cílem konference je dosáhnout cílů snižování emisí a urychlit kroky na změnu klimatu v roce 2020.

V říjnu letošního roku vydal Mezivládní výbor Organizace spojených národů ohledně změny klimatu zprávu, v níž navrhuje, aby dosáhly průměrný nárůst teploty na úrovni 1,5 stupně Celsia, namísto 2 stupňů Celsia, což přinese skutečný přínos lidem a přírodním ekosystémům. Ovládání zvýšení teploty na 1,5 stupně Celsia vyžaduje bezprecedentní změnu.

Guterres zdůraznil, že lidé čelí rozsáhlým klimatickým problémům, ale nejsou na správné cestě. Klimatický summit v roce 2019 se zaměří na tři klíčové body: zlepšení cílů, transformace reálné ekonomiky a mobilizaci občanů a mládeže k účasti na akcích. Guterres zdůraznil, že všechny země musí splnit své závazky ke snížení emisí a ke zlepšení a zvýšení svých závazků. Vyzval vládu, podniky a další strany, aby investovali do skutečných akcí.

Klimatický summit v roce 2019 se zaměří jak na samotný problém, tak na klíčové oblasti, ve kterých se nachází řešení, jmenovitě transformace energie, průmyslová transformace, řešení založená na přírodě, na městských a místních konkrétních činech a na ekologické odolnosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠpioni, kteří lžou   
Pridal tk Čtvrtek 06 prosinec 2018 - 01:33:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Do jaké míry by měla být výroční zpráva Bezpečnostní informační služby považována za příklad semi-fake news, které je třeba brát s určitou rezervou?

Když BIS tvrdí, že nezaznamenala žádné z hlediska působnosti relevantní aktivity zpravodajských služeb dalších států vyjma Číny a Ruska, vypráví dva protichůdné příběhy zároveň. Na jedné straně zeslabuje obraz celkové důležitosti Česka na globální scéně, na straně druhé zemi líčí jako zásadní geopolitické bitevní pole, na kterém se střetávají EU a NATO s nepřátelskými obry z Východu.

Pokud je v tomto ohledu Česká republika tak důležitá, jak to, že to Rusku a Číně prochází? Proč NATO a EU neposilují přední linii obrany? Když v říjnu šéf zpravodajců NATO Arndt Freytag von Loringhoven mluvil v Českém rozhlase, budil dojem, že co se týče ruské hrozby, je vše pod kontrolou, a Čínu zmínil pouze v souvislosti s umělou inteligencí. Všichni špioni mají za úkol lhát, měli by si ale předem sjednotit scénáře.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3630 sec,0.0929 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,324kB