Neděle 09 prosinec 2018
Ukrajina se za podpory USA připravuje na fázi vojenských provokací   
Pridal tk Neděle 09 prosinec 2018 - 06:01:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Existuje skutečný a velmi vážný důvod k obavám. Ukrajina je tlačena do války. Kyjev neblafuje. Za podpory svých amerických učitelů se účastní nebezpečných her, které sledují politické účely. Nejedná se o sankce, varování, prohlášení, ani deklarace - chtějí vyprovokovat skutečné střílení. Je třeba začít bít na poplach, než bude příliš pozdě.

To, že prezident USA Donald Trump odmítl samostatnou schůzku s prezidentem Putinem na summitu G20 v Argentině, přičemž jako důvod uvedl incident v Kerčském průlivu, nebylo až tak nečekané. Je zřejmé, že Washington má zájem na zhoršení rusko-ukrajinských vztahů. Zavedení výjimečného stavu na územích, sousedících s Ruskem, koncentrace ukrajinských jednotek v regionu Donbas, a povolání záložníků ukrajinským prezidentem - všechny tyto kroky svědčí o tom, že válečné přípravy jsou v plném proudu. Washington ani Brusel nepožádaly Kyjev, aby projevil zdrženlivost.

Ukrajina nedávno oznámila své rozhodnutí - že nepovolí ruským mužům ve věku 16 - 60 let vstup do země. Tato politika Kyjeva je v ostrém kontrastu s tím, co činí Moskva. Podle ruského náměstka ministra zahraničí Grigorije Karasina se ruský prezident Vladimir Putin rozhodl, že neprovede odvetný útok. Ne, udělal naprostý naopak - nařídil zjednodušit postupy pro Ukrajince, kteří žádají o ruské občanství. Záměrem tohoto kroku je ukázat dobré úmysly. Koncem října podepsal ruský prezident Koncepci státní migrační politiky Ruské federace na období 2019 - 2025 s cílem usnadnit příliv rusky mluvících obyvatel do země.

Americké bezpilotní letouny RQ-4 Global Hawk a P-8A Poseidon, námořní hlídkový letoun námořnictva USA, operují nad Černým mořem a východní Ukrajinou. Představitelé Ukrajiny potvrdili, že zpravodajští důstojníci Služby bezpečnosti Ukrajiny (SBU) byli na palubě ukrajinských námořních plavidel, zadržených v Kerčském průlivu poté, co překročili námořní hranice Ruska. Je otevřeným tajemstvím, že SBU spolupracuje s americkými speciálními agenturami. USA se podílely na protestech na „Majdanu“ v roce 2014. Bylo oznámeno, že Valentin Nalyvajčenko, bývalý šéf ukrajinské SBU, má záznam o tom, že pracoval pro americké speciální agentury. CIA má dlouhou historii vměšování se do záležitostí Ukrajiny. Podle Olega Ljaška, předsedy Radikální strany a poslance Nejvyšší rady Ukrajiny, se ukrajinský prezident Petro Porošenko tajně setkal s ředitelem CIA Mikem Pompeem během své návštěvy na Ukrajině, která se konala v březnu.

Alexandr Zacharčenko, „proruský“ vůdce samozvané Doněcké lidové republiky, byl zabit 31. srpna. Následující den po atentátu, 1. září, se Vasyl Hrytsak, šéf SBU, setkal s delegací Kongresu USA a Atlantické rady, kterou vedl bývalý velvyslanec na Ukrajině John Herbst, aby diskutovali o způsobech, jak čelit „hybridním hrozbám“, přicházejícím z Ruska. Vedení Doněcké republiky je přesvědčeno o tom, že za vraždou Zacharčenka stojí ukrajinské tajné služby SBU, podporované západními agenturami. Byl to právě John Herbst, kdo navrhl, aby bylo ruským lodím, plujícím z Azovského moře, zakázáno kotvit v přístavech Evropy a Spojených států. Uvedl to ve zprávě, kterou zveřejnila expertní skupina Atlantická rada 21. listopadu - jen čtyři dny před incidentem v Kerčském průlivu. Dokument doporučil Washingtonu a Bruselu, aby zvážily „proaktivní použití sankcí za účelem odstrašení Kremlu před další agresí“. Koncem září ministr vnitra Ryan Zinke prohlásil, že jednou možností je námořní blokáda proti Rusku. Podle něj mají „Spojené státy tuto způsobilost, s naším námořnictvem se ujistit, že jsou plavební trasy otevřené, a pokud to bude nezbytné, zahájit blokádu… ujistit se, že se jejich energie nedostane na trh“.

Skutečně, zákaz vplutí do přístavů by byla pro ruskou ekonomiku rána. Avšak tento nápad potřebuje mezinárodní podporu, a USA hledají způsob, jak ji získat. Nutit Ukrajinu k tomu, aby přilévala olej do ohně, slouží právě tomuto účelu.

Prezident Porošenko tvrdí, že Rusko se chystá obsadit ukrajinská města Berdjansk a Mariupol, zatímco se jeho vlastní země připravuje na válku a elitní jednotky jsou posílány do Donbasu. Jednotky ve východní části země jsou ve stavu vysoké pohotovosti, a posily stále přicházejí. Rozhodně se nepřipravují na mírovou misi. Není tajemstvím, že Kyjev je nakloněn vojenskému avanturismu, neboť to považuje za způsob, jak posílit oblíbenost prezidenta Porošenka. Zatímco Ukrajina „falešně volá o pomoc“ a ukazuje prstem na Rusko, chystá se provést záměrné provokace, podporované Spojenými státy.

Arkady Savitski

Encouraged by US, Ukraine Prepares to Stage Military Provocation vyšel 4. prosince 2018 na Strategic Culture Foundation. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/12/7777-ukrajina-se-za-podpory-usa-pripravuje-na-fazi-vojenskych-provokaci.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Několik slov ke zprávě BIS   
Pridal tk Neděle 09 prosinec 2018 - 05:54:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je opravdu zážitek sledovat reakce té části politické reprezentace, která se
nachází v opozici, když do éteru vyjde nějaká informace nebo zpráva, týkající se Ruska nebo Číny a to ze všech úhlů pohledu.

Zpráva BIS, určená veřejnosti (jiná zpráva byla určena pro vládu a prezidenta) vyvolala rozruch něco na způsob, že „Potrefená husa se ozve“.

No a jako první husa se ozvala ta pravá – poslankyně TOP 09 paní Langšádlová, která svým vystoupením vyvolala bohatou odezvu názorů z celého politického spektra.

Aby bylo zřejmé, co vyvolala bylo, že navrhla zřídit další, bůhví kolikátou, účelově založenou a zcela zbytečnou „sněmovní vyšetřovací komisi“. Tuto potřebu zdůvodnila slovy: „... abychom vyhodnotili vliv autoritářských režimů na Českou republiku, protože i tato zpráva potvrdila, že nás tyto autoritativní režimy ohrožují. Cílem není jen vyhodnotit jejich vliv, ale i přijít s konkrétními návrhy opatření jak v oblasti exekutivy či legislativy, tak aby naše země byla odolnější vůči těmto vlivům.

Mají vyloženě destruktivní vliv na naši demokracii a na náš demokratický vývoj.“ A spustila se lavina podpory této myšlence a návrhu, v níž excelovali, podle očekávání a bez překvapení, poslanec za ODS Pavel Žáček, následoval neúnavný místopředseda KDU-ČSL, poslanec Jan Bartošek, za Piráty Jan Lipavský a nemohl chybět ani předseda poslaneckého klubu STAN, tolik věhlasný Jan Farský. Ti všichni usilovně táhli za jeden antiruský a antičínský provaz.

Pozoruhodný však byl vyslovený názor pana Bartoška, který ve své řeči mj. řekl něco, nad čím asi moc neuvažoval, zde: „ Za lidovce mohu říci, že jsem velmi rád, že jsme součástí této vyšetřovací komise, jejíž vznik jsme podpořili. Širší zpráva BIS jasně hovoří o tom, že cizí mocnosti zvyšují své aktivity a mají tendenci zvyšovat svůj vliv a potažmo ovlivňovat rozhodování v České republice. Za lidovce mohu říci, že my Českou republiku nedáme. Odmítáme, aby se Česká republika stala vazalem nějakých velkých mocností. Jsme připraveni v této komisi pracovat a aktivně navrhovat účinné nástroje, které budou eliminovat vliv cizích mocností na chod České republiky.“ Zvýrazněné věty či slova jsou z ústa pana Bartoška natolik farizejská, natolik licoměrná a neupřímná, až to vyvolává pocit, že pan Bartošek se v zápalu řeči přestal kontrolovat.

Pan Bartošek např. říká, že cizí mocnosti zvyšují své aktivity a mají tendenci zvyšovat svůj vliv. Proč není konkrétní (a upřímný) a neřekne, které cizí mocnosti má na mysli? Je to jen Rusko a Čína, nebo má také na mysli USA, resp. státy, které podporují antiruskou politiku USA a tím také ovlivňují politiku a směrování České republiky? Např. Velká Británie, Francie, Německo atd? Jak si pan Bartošek asi představuje aktivně navrhovat účinné nástroje, které budou eliminovat vliv cizích mocností na chod České republiky? To už neříká a neříkají to ani ostatní, kteří se staví za zřízení sněmovní vyšetřovací komise. Ale chtějí vyšetřovat! Co asi? To ale není zdaleka vše, jak politici perlili. Tak třeba Jan Lipavský od Pirátů mluvil v podobném duchu, kdy zřejmě také řekl víc, než chtěl, nebo si to asi neuvědomil, co říká: „Měli bychom zachovat naši Českou republiku jako suverénní stát, nesmíme se stát provincií silnější země nebo bojištěm cizích mocností“, říká pan poslanec.

O oprávněnosti jeho slov není pochyb, nicméně není od věci se pana poslance zeptat zda , pokud se nemáme, resp. nesmíme stát provincií silnější země, potažmo bojištěm cizích mocností, měl (vedle Ruska a Číny) na mysli rovněž USA? Ty totiž, pokud si to pan poslanec neuvědomuje, činí právě to, o čem mluví a to je, že ztrácíme svou suverenitu, stáváme se provincií a pomalu i bojištěm cizích mocností. Nebo si toho pan poslanec ještě nevšiml, nebo mu to tak nepřipadá?

Nebyl by to ani pan Farský, aby si také neřekl své. „Ředitel BIS pan Koudelka před 14 dny řekl, že cílem ruských tajných služeb je snaha zničit Evropskou unii a NATO“, připomněl pan Farský, aniž by zvažoval, co pan Koudelka (pokud je to pravda) řekl za hloupost. Prohlásit, že Rusko cestou svých tajných služeb chce zničit EU a NATO je totiž stejně (ne)reálné, jako když politici cestou vyšetřovací komise se chtějí zabývat činností a výsledky BIS, jak o tom plamenně mluví paní Langšádlová a další. Návrhem na zřízení „vyšetřovací komise“ dali totiž politici jasně najevo, že BIS nedůvěřují, že práce a činnost BIS není dostatečná a věrohodná. Pan Koudelka jistě těmto politikům brzy pošle děkovný dopis. K tomu malá poznámka. Zničit znamená co? Vyškrtnout EU a NATO z nějakého seznamu, nebo je zničit fyzicky, cestou teroristického útoku, nebo jak?

No je tu ještě jedno řešení, ale o něm může uvažovat jen člověk, který má místo mozku květák. To řešení je zničit tyto subjekty válkou! Každý soudný člověk však ví, že je naprosto nereálné, aby Rusko na záměr nebo snahu „zničit“ EU a NATO použilo teror nebo vojenskou sílu! Je sice pravda, že Rusko má tendenci oslabit EU (ostatně o efektivnosti EU se vedou tvrdé debaty nejen u nás, viz Brexit atd.), stejně jako chce čelit (ne zničit) silám a snahám NATO. Důvodů k tomu mají víc než dost.

Ale abychom nebyli zas až tak velcí optimisté, najde se u nás dost lidí, kteří jsou o takovém jsou o vojenském řešení nejen přesvědčeni, ale dokonce by si jej i přáli (např. paní Langšádlová, že?), protože by to byla v hodná záminka pro USA a (po celém světě rozlezlá armáda) NATO, aby mohli použít sílu a oficiálně napadli Rusko! To jsou názory, úsudky a výzvy poslanců z řad opozice, kteří sice zprávu BIS vítají, ale také příliš ji nedůvěřují. Není divu, tolik špionů a agentů, co běhá po Česku a žádný usvědčený, to je opravdu k vzteku!

Jsou však i další poslanci, kteří návrh na zřízení sněmovní vyšetřovací komise hodnotí jinak, protože o tom na rozdíl od výše jmenovaných vážně, racionálně a rozumně uvažují. Jen namátkou: poslanci Hamáček, Zaorálek, Veselý, Foldyna, Filip, Růžička, Chalupa, paní Konečná a mnozí další.

Závěrem názor poslance Hrnčíře z SPD: „Vlivem cizích mocností na území státu se musí zabývat kontrarozvědka. V případě Česka je to BIS, tedy zmíněná Bezpečnostní informační služba, popřípadě Vojenské zpravodajství. Poslanecká sněmovna nemá žádné pravomoci a ani možnosti suplovat práci kontrarozvědky, takže zřízení komise v tomto směru je naprosto bezpředmětné!“ a já dodávám, že také zbytečné a nákladné.

Tím je řečeno vše.

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Útok občanů na Evropský parlament!   
Pridal tk Neděle 09 prosinec 2018 - 05:49:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozezlení občanů vůči stále totalitnější EU nabírá na obrátkách a šíří se Evropou. Demonstrace žlutých vest se již minulý týden rozšířila z Francie do Belgie a Holandska, a vystrkuje růžky i tak, kde z nich mají nejvíc nahnáno – v Německu. Evropští papaláši a jim podkuřující média už se svou povýšeností a ignorancí dál neprojdou.

V sobotu dopoledne v Bruselu občané pokoušeli vzít útokem evropské instituce a sídlo Evropského parlamentu. Policie zatím budovu ubránila. Občané vrhali na policisty rachejtle, lahve dopravní značky a vše, co jim přišlo pod ruku. Policisté odpověděli vodními děly a slzným plynem.

Zdroj: https://www.nouvelordremondial.cc/2018/12/08/belgique-des-gilets-jaunes-sen-prennent-au-parlement-europeen-a-bruxelles/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Čína pohrozila Kanadě kvůli zadržení finanční ředitelky Huawei   
Pridal tk Neděle 09 prosinec 2018 - 05:45:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína slibuje Kanadě vážné následky, jestli okamžitě nepropustí finanční ředitelku společnosti Huawei Meng Wan-čou, uvádí se to v prohlášení čínského ministerstva zahraničí.

Ministerstvo zahraničí Číny si předvolalo kanadského velvyslance a vyjádřilo mu protest.

„Čínská strana rázně trvá na tom, aby Kanada propustila zadrženou pracovnici, zajistila dodržování jejích zákonných práv a zájmů, jinak to bude mít vážné následky a Kanada ponese plnou odpovědnost," oznámili diplomaté.

Místopředsedkyni představenstva společnosti Huawei Meng Wan-čou — dceru zakladatele společnosti Ren Zhengfei — zadrželi ve Vancouveru 1. prosince. USA požadují její vydání kvůli podezření z porušení amerických obchodních sankcí proti Íránu.

Čínské velvyslanectví v Ottawě označilo zadržení za hrubé porušení lidských práv.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kmjC
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Izraelský velvyslanec na Ukrajině se ohradil proti glorifikaci ukrajinských nacionalistů   
Pridal tk Neděle 09 prosinec 2018 - 05:43:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nový izraelský velvyslanec na Ukrajině Joel Lion se kriticky vyjádřil ohledně glorifikace ukrajinských nacionalistů Stepana Bandery a Romana Šuchevyče. Upozornil, že tyto osoby mají na svědomí životy Židů na Ukrajině.

Nový izraelský velvyslanec na Ukrajině Joel Lion se vyjádřil proti snahám rehabilitovat ukrajinské nacionalisty, kteří, jak se vyjádřil, byli za 2. světové války pro Židy postrachem. Jmenovitě se zmínil o Stepanu Banderovi a Romanu Šuchevyčovi.

„Vnímáme je jako vrahy Židů. Očekáváme od našich ukrajinských přátel, že budou chápat naše pocity," řekl Lion.

Na Ukrajině delší dobu dochází ke snahám heroizovat vůdce Organizace ukrajinských nacionalistů Stepana Bandery a předáka její militantní frakce Ukrajinské povstalecké armády Romana Šuchevyče. Kritici však upozorňují, že ukrajinští nacionalisté jsou odpovědni za zločiny proti civilnímu obyvatelstvu a upozorňují na jejich podíl na holokaustu.

V roce 2010 Bandera byl posmrtně vyznamenán řádem hrdiny Ukrajiny. Později však soud toto rozhodnutí zvrátil.

Předešlý izraelský velvyslanec Eliav Belotzercovskij vloni označil glorifikaci těch, kdo útočil na Židy za problém, který neodpovídá izraelským zájmům.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kmny
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Americké sankce proti Íránu jsou aktem ekonomického terorismu   
Pridal tk Neděle 09 prosinec 2018 - 05:37:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Íránský prezident Hasan Rúhání se v sobotu ostře ohradil proti americkým sankcím. Označil je za formu ekonomického terorismu a varoval, že snižují íránské schopnosti bojovat proti terorismu a obchodování s drogami. To v důsledku ohrozí i bezpečnost samotných Spojených států.

Jak uvádí íránská agentura Tasnim, Rúhání v sobotu na regionální bezpečnostní konferenci v Teheránu označil americké sankce za formu ekonomického terorismu, jejichž cílem je terorizování ekonomiky země. Dále kritizoval snahu Washingtonu zastrašit třetí země, které by chtěly investovat v Íránu.

Podle něj se však sankce mohou Washingtonu vymstít, neboť snižují íránské schopnosti bojovat proti obchodu s drogami a terorismu.

„Varuji ty, kdo uvaluje sankce, že pokud budou dotčeny schopnosti Íránu bojovat proti drogám a terorismu… neochráníte se před přívalem drog, uprchlíků, výbušnin a terorismu," sdělil íránský prezident.

Na konferenci íránský ministr zahraničí Mohammad Džavád Zaríf kritizoval USA za to, že kvůli americkým dodávkám zbraní do blízkovýchodních zemí se region proměnil v sud s prachem.

„Množství zbraní, které prodávají Američané, je neuvěřitelný a zcela přesahuje potřeby regionu. Ukazuje to na velmi nebezpečnou politiku, kterou provádějí Američané v regionu," uvedl.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kmdf

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Čínský zvláštní velvyslanec pro syrskou otázku vyzval mezinárodní společenství, aby spolupracovalo a podporovalo syrský politický proces   
Pridal tk Neděle 09 prosinec 2018 - 05:33:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský zvláštní velvyslanec pro syrskou otázku Xie Xiaoyan (Sie Siao-jen) 7. prosince v Ženevě při interview s novináři vyzval mezinárodní společenství, aby společně usilovalo o podporu syrského politického procesu k dosažení skutečného pokroku.

Xie Xiaoyan nedávno navštívil hlavní sídlo OSN v New Yorku ve Spojených státech a v Ženevě se setkal se zvláštním velvyslancem generálního tajemníka OSN pro syrskou otázku Staffanem de Misturem. Xie Xiaoyan řekl, že čínská strana je stále pro politické řešení syrské otázky, podporuje OSN, aby hrála roli hlavního kanálu zprostředkování, a podporuje úsilí zvláštního velvyslance generálního tajemníka OSN pro syrskou otázku ohledně zprostředkování.

Xie Xiaoyan řekl, že současná syrská situace má novou důležitou změnu, v podstatě se rozvíjí aktivním směrem.

Xie Xiaoyan uvedl, že humanitární stav v Sýrii se také zlepšuje, někteří uprchlíci se začali vracet do svých domovů, související strany začaly jednat ohledně práce pro rekonstrukci Sýrie. Ačkoli stále existuje teroristická síla, která stále působí problémy a ohrožuje regionální a mezinárodní bezpečnost, tak boj proti terorismu dosáhl velkého vítězství. Všechny strany by měly uchopit příležitost a společně podporovat politické řešení syrské otázky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



BIS ve službách demobloku?   
Pridal tk Neděle 09 prosinec 2018 - 05:30:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
UŽ KDYŽ JSEM TY TŘI, to je Farského ze STANu, Langšádlovou z TOP09 a jakéhosi neuvěřitelného mladíčka z Pirátů, viděl se šmirácky zachmuřenými tvářemi začátkem t.m. nastupovat na obrazovku ČT, a to s tím, že nesou národu nejzávažnější prý zprávu Bezpečnostní informační služby BIS o zvýšené aktivitě ruských a čínských tajných služeb u nás, a budou proto žádat o vytvoření stálé komise parlamentu, která se bude hrozbami BISem nanesenými (nemají-li např. ruští diplomaté u nás až příliš mnoho aut, či nestávají-li se levicové weby, začasté ruskou propagandou nakažené, hrozbou naší demokracie), nastálo a možná též i na věčné časy zabývat, MĚ TO NAPADLO.

A co že mě napadlo? Vsadím se, že totéž co v tuto chvíli i vás, a co je už vyjádřeno v titulku tohoto článku. Že se zde totiž formuje aliance našich protidemokratických sil sdružených v tzv. demobloku, s BISem – inspirovaná zájmy obou těchto stran. Zrovna tak, jak se v USA dal do holportu vojenskobezpečnostní komplex s CIA, FBI a dalšími šestnácti či kolika zpravodajskými agenturami, které tam existují, a umělým vytvářením hrozeb a spiknutí (např. jak Putin ukradl americké prezidentské volby), se obě tyto složky navzájem podporují a na hospodářském těle USA si pohodlně parazitují. Zpravodajské služby si nebezpečí a hrozby vymýšlejí a tím svou existenci ospravedlňují, nu a protože si je vymýšlejí tak, že téměř všechny ty hrozby se na Ameriku jakoby valí z vojensky mocného Ruska, dodávají vojenskobezpečnostnímu komplexu sdosdatek argumentů k jeho každoročnímu zvýšení dnes už bilionového rozpočtu.

Řeknete podvod – a máte samozřejmě pravdu. Tam za Atlantikem jde v podstatě o domluvenou hospodářskou vyžírku, a u nás zatím hlavně o to, odstranit z cesty síly, které se zatím, byť bez mediální podpory a prakticky jen z podzemí internetu, brání tomu, aby veškerou moc ve státě převzaly ty fašizující síly, které nás už jako ideově jednotné stádo chtějí ještě hlouběji a natrvalo nahnat do všech hospodářských a válečnických západních struktur, vyhlašujících, že jediným vládcem světa mohou být jen a jen USA (Wolfowitzova doktrína), a snad zčasti i země k nim přidružené, a kdo tohle neuzná, nechť se smaží v ohni pekelném či atomovém.

Napsal kdosi v debatě na internetu: Proč BIS ve své zprávě vytváří jen představu jakéhosi neurčitého oblaku hybridních hrozeb, a proč, jsou-li tu hrozby i reálně existující, nejde a všechny ty své podezřelé nepozatýká? Anebo je to jen falešná hra vedená s cílem nedemokraticky a násilně se vypořádat se všemi, kteří nejdou fašizujícímu demobloku na ruku?

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Migranti znásilňovali ženu na vozíku 4 hodiny, policie je nechala jít. Rozzuření lidé chtěli vzít spravedlnost do vlastních rukou   
Pridal tk Neděle 09 prosinec 2018 - 05:28:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Švédská státní policie musela poslat posily na ostrov Gotland, kde vypukly nepokoje poté, co šest mladých migrantů údajně znásilnilo ženu na vozíčku. Informuje o tom server The Local.

Šest mužů bylo na začátku minulého týdne zadrženo poté, co žena kolem třiceti let nahlásila, že byla ve městě Visby znásilněna. Ve středu byli muž propuštěni, protože podle státního zástupce nebyl k dispozici dostatek důkazů, aby mohli být vzati do vazby.

Šestice mužů ve věku kolem dvaceti let je však stále vyšetřována na svobodě. Švédská policie odmítla poskytnout jakékoliv podrobnosti o údajných útočnících, podle médií však šlo o žadatele o azyl. K napadení podle zpráv došlo v tamním uprchlickém centru.

Vše začalo ve chvíli, kdy žena s jedním z mužů sdílela taxi na cestě z restaurace. Žena potřebovala na záchod, muž jí proto nabídl, aby si skočila k němu domů. „Následovala ho dovnitř a neměla obavy, že se něco stane. Pak muž využil situace. Na záchodě ji začal zneužívat,“ uvedl ženin advokát Staffan Fredriksson.

Další muži se prý objevili o něco později. „Nevíme, odkud přišli. Dělo se to několik hodin. Byla paralyzována a nebyla schopna se fyzicky bránit. Mohla jen říkat ne,“ dodal advokát. Žena totiž podle médií sice může chodit, ale jen na krátké vzdálenosti, na delší vzdálenosti musí používat vozík. Podle médií trvalo znásilňování asi čtyři hodiny.

Tamním obyvatelům se ale přístup policie a úřadů, které muže nechali volně odejít, vůbec nelíbí. Minulou středu proto více než 100 lidí pochodovalo od tamní policejní stanici až k centru, kde k útoku mělo dojít. Demonstranti později házeli na zařízení pro migranty kameny.

„Pokud se bavíme o situaci obecně, je velmi vážné, když se lidé snaží ovlivňovat právní systém. To je samozřejmě vážné, pokud je to účelové,“ řekl policejní vyšetřovatel Mats Holst listu Hela Gotland. Konkrétně ale incidenty na ostrově komentovat nechtěl.

Na místo proto bylo ze Stockholmu posláno asi 60 policistů, kteří měli spolupracovat, aby zabránili dalšímu násilí nebo eskalaci konfliktu, kolem budovy byla posílena bezpečnostní opatření, navíc měli pomáhat v dalším vyšetřování trestné činnosti na ostrově.

„My prostě nemůžeme akceptovat, když lidé berou zákon do vlastních rukou, což podle vyjádření mnozí chtěli udělat,“ uvedl v prohlášení Torbjörn Nilsson, vedoucí policie v Gotlandu. „Musíte rozlišovat mezi těmito minulými dny a tím, jaký je Gotland obecně. Gotland je ve srovnání s jinými oblastmi velmi bezpečné místo a ve srovnání se zbytkem země je se tu děje málo trestných činů,“ dodal s tím, že způsob, jakým lidé v této situaci jednali, nemá obdoby.

Podle listu Hela Gotland je na ostrově v tomto roce hlášeno celkem 28 případů znásilnění.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon



Hledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.org



www.slevyusteckykraj.cz



TOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2858 sec,0.0747 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,206kB