Neděle 16 prosinec 2018
V Sýrii zahynulo nejméně 17 lidí při leteckém útoku koalice v čele s USA   
Pridal tk Neděle 16 prosinec 2018 - 17:38:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejméně 17 civilistů se stalo oběťmi leteckého útoku mezinárodní koalice v čele s USA. K útoku došlo v syrském městě v provincii Dajr az-Zaur.

Letecký útok mezinárodní koalice vedené Spojenými státy vedl k smrti 17 vesničanů v blízkosti syrského města Hajin v provincii Dajr az-Zaur. O události informovala státní syrská televizní stanice Ikhbariya.

„V důsledku leteckého útoku koalice vedené Spojenými státy zemřelo ve vesnici Abu-Khatir sedmnáct civilistů," uvedla televizní stanice s odkazem na místní zdroje. Při leteckém útoku byli zraněni i další lidé.

Noviny al-Watan uvádí, že většinu mrtvých představují ženy a děti.

Koalice pravidelně provádí letecké útoky na město Hajin a blízké vesnice v provincii Dajr az-Zaur, a to pod záminkou pomoci Syrským demokratickým silám v boji proti Islámskému státu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kqvm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPozor, elfové otevírají vaše maily, třeste se, vyhrožuje důchodcům temně Česká televize a Deník N!   
Pridal tk Neděle 16 prosinec 2018 - 06:11:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Také jste zaznamenali "dezinformační kampaň" České televize a nového propagandistického "Deníku N" napojeného na Českou televizi z nám neznámých důvodů (zatím) o jakýchsi elfech? A starým lidem nahnali strach. Není i vyhrožování s manipulací trestné?

Dokonce je toto dezinformační médium záhadně propojené s Českou televizí, protože ho stále cituje: podepsán Jan Tvrdoň, redaktor propagandistického Deníku N redaktor, který dosud působil jako vedoucí projektu Demagog.cz. A projekt pod jeho vedením získal Novinářskou cenu za inovativní občanskou online žurnalistiku... To je tam fakt napsáno u tohoto "experta", co doslovně jako DŮKAZ napsal:

Čeští elfové zachytili stovky dezinformačních e-mailů. Podívali jsme se do jejich databáze

Před časem začali v České republice působit elfové. Anonymní skupina, která se po vzoru svých kolegů z Pobaltí rozhodla bojovat proti takzvaným trollům a šíření dezinformací na českém internetu. Deník N měl možnost nahlédnout do databáze řetězových mailů, které elfové shromažďují. K dnešnímu dni skupina nastřádala bezmála 660 zpráv, drtivou většinu z nich také bojovníci proti dezinformacím ověřili. Vedle zjevných nesmyslů a sdělení, které se netýkají české politiky (například že kmínem vyléčíte angínu), se mezi hlavními tématy objevují útoky na migranty, neziskové organizace, média (typicky Českou televizi) nebo část politického spektra. Častým terčem jsou opoziční pravicové strany, Piráti a sociální demokraté.

Takže shrnuto: partička samozvaných cenzorů a vykladačů morálky pod záštitou České televize a Deníku N se nabourala do mailové databáze (ti o tom stále informují, tudíž to podporují), veřejně ostatním vyhrožuje a popisuje, co v mailech je.

Co na to říká právo?

§
CENTRUM PRO OBĚTI DOMÁCÍHO A SEXUÁLNÍHO NÁSILÍ

Víte, co z právního hlediska můžete dělat, když …. se Vám někdo nabourá do e-mailu, čte Vaši poštu,...?

Už samotné nabourání se do cizí pošty, i když v elektronické podobě, je trestným činem § 182 Porušení tajemství dopravovaných zpráv, za který hrozí odnětí svobody až na dvě léta. Toto chování naplňuje i skutkovou podstatu trestného činu § 183 Porušení tajemství listin a jiných dokumentů uchovávaných v soukromí. Ten, kdo neoprávněně zveřejní, zpřístupní třetí osobě nebo jinak použije takto získané informace, hrozí mu trest odnětí svobody až na jeden rok. Může se jednat jak o elektronickou komunikaci (maily, chaty, soukromé zprávy na sociálních sítích), tak i o materiály v ní získané (osobní fotografie, videa atp.). Až na dva roky potom bude pachatel potrestán, chová-li se popisovaným způsobem v úmyslu ohrozit společenskou vážnost oběti nebo způsobit jí jinou újmu. To v praxi znamená, že pokud je motivací pachatele dotčenou osobu veřejně zesměšnit, hrozí mu za to až dvojnásobný trest.


Ve chvíli, kdy se pachatel takového jednání dopouští vůči druhému z rasových, náboženských, národnostních, etnických a politických důvodů, hrozí mu dokonce odnětí svobody nejméně na šest měsíců a nejvýše až na pět let. V daném případě je tedy podstatné to, čeho se pachatel zmíněným jednáním snaží docílit a proč. Takové jednání je ale samozřejmě trestné i bez speciálního motivu, jak zmiňuji výše.

A teď se podržte, nebo si sedněte!

Expert na propagandu a dezinformace NATO podplukovník Christian Bella říká:
když máme dělat propagandu a dezinformace, tak to nesmíme nazývat propagandou. Prostě jsme krativní!!!!


Ne, to vážně není dezinformace, ani vtip. Už jsme pochopili: Evropská unie a NATO nedělá dezinformace, nerozesílá HOAXY a News Fake, ale jsou kreativně inovativní! A pod tímto názvem se to smí!!!

TO NEMÁ CHYBU!

Ta naše pravda je ta jediná správná, a tu vám vnutíme, protože jsme kreativní, říká expert NATO Bella.

V rozhovoru pro Deník N popisuje, jak taková „bílá“ propaganda funguje i jak se v Německu učí bojovat s fake news. „Můžeme si dovolit říkat pravdu, protože víme, že jsme na té správné straně,“ říká. (A my jsme na té nesprávné straně? To jako posoudí kdo?)

Strávil víc než čtvrtinu století „praktikováním temného umění psychologických operací“, jak sám říká.

Takže ještě jednou, zatímco "my, obyčejní lidé" jsme se svým názorem dezinformátoři, Česká televize, eurosvazáci Evropských hodnot či NATO a další "oni" nejsou dezinformátoři, ale kreativně inovativní experti.

DĚLAJÍ Z NÁS IDIOTY?Takže vážení čtenáři, už je vám to jasné?

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2116-pozor-elfove-oteviraji-vase-maily-treste-se-vyhrozuje-duchodcum-temne-ceska-televize-a-denik-n

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDr. Edvard Beneš v Moskvě   
Pridal tk Neděle 16 prosinec 2018 - 06:00:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každá historická zmínka o Sovětském svazu či Rusku, se hodí k protiruské rétorice. Před měsícem jsme si připomenuli 80. výročí mnichovské zrady, na politicích i médiích bylo vidět křečovitou snahu nevířit tyto události. Tedy rychle nechat zapomenout a hledat jiné vhodné téma. Kdo hledá. najde, proto dnes usilovně hledáme ruské špiony, přitvrzujeme v sankcích, přepisujeme historii, odstraňujeme pomníky….

V těchto dnech si připomínáme 75let podpisu „Smlouvy o přátelství a vzájemné pomoci… “, mezi Československem a SSSR, podepsané v Moskvě 12. prosince 1943. Tato smlouva navazovala na obdobnou smlouvu z května 1935. I toto výročí našlo živnou půdu pro protiruské výpady, pravicoví politici a jejich média hovoří opět o zradě prezidenta Beneše a o naší následné orientaci na Východ.

Vím, že je to marné, marné…. mají své noty. Přesto je třeba zdůraznit, že Dr. Edvard Beneš přijel do Moskvy až po Teheránské konferenci (28.11. - 1.12. 1943), která se konala za účasti nejvyšších představitelů USA, Británie a SSSR. Tedy Roosevelta, Churchilla a Stalina. Právě tato jednání v Teheránu byla zásadní pro poválečný vývoj v Evropě.

Prezident Beneš ještě před jednání v Moskvě se Stalinem, jednal v květnu 1943 v USA s F. D. Rooseveltem. A právě na základě těchto všech jednání Dr. E. Beneš vyhodnotil vzniklou politickou situaci a jel do Moskvy jednat, Beneš si byl vědom poválečného vývoje, tedy válkou oslabené Francie, Británie, ale také rostoucího vlivu SSSR na poválečné uspořádání ve světě. Odhal zcela správně, že Československo bude osvobozeno Rudou armádou. Zároveň chtěl odstranit důsledky Mnichova, proto hledal bezpečnostní záruky a cestu k obnovení Československa.

Kdo dnes žije těmito událostmi před 75lety? Většina pamětníků této válečné doby již není mezi námi… Historie je mnohdy ohebná. Připomínám, že v době podpisu smlouvy Rudá armáda postupovala Ukrajinou, Běloruskem… S úctou připomínám, že 1. československá samostatná brigáda společně s Rudou armádou osvobodila 6.11.1943 Kyjev. Naši vojáci bojovali na východě proti agresorovi, naopak na západní frontě byl klid. Československo i díky jim patřilo ke státům vítězné koalice.

Prezident Beneš si byl při jednání se Stalinem vědom i skutečnosti, že „Slovenský štát“ se v červnu 1941 po boku německé armády se vydal do boje proti SSSR, do boje za „novou Evropu“. Přes 100.000 vojáků se zúčastnilo tažení proti SSSR. Bylo tomu i v době jednání prezidenta Beneše se Stalinem v Moskvě. Za slovenskými jednotkami zůstaly tisíce mrtvých rudoarmějců, přes 16 000 zajatců, dle historické literatury slovenští letci sestřelili kolem 250 letadel… Příliš se o tom nemluví, možná časem, až se z nich stanou hrdinové. I to je možné.

Autor: Přemysl Votava

Zdroj: Vaše Věc
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo že to vyhazuje V4 ze Schengenu?   
Pridal tk Neděle 16 prosinec 2018 - 05:55:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Belgický premiér Charles Michel zpochybnil na závěr evropského summitu oprávněnost členství zemí Visegrádu v schengenském prostoru.

Na summitu Evropské unie tento týden země V4 opět musely odolávat tvrdým požadavkům ze strany Itálie a Řecka na přerozdělování imigrantů. Snesla se na ně očekávaná nevole z bruselské centrály a také od představitelů té “lepší“ západní Evropy, která s imigranty tak cítí.

Nejhlasitějším kritikem V4 byl tentokrát belgický premiér Charles Michel, který prohlásil, že země V4, tím že odmítají solidaritu, otevírají automaticky otázku jejich vlastního dalšího setrvání v schengenském prostoru.

To, prosím, prohlásil premiér země, která zbohatla ze svých kolonií, odkud nyní právě imigranti do Evropy přicházejí. Belgická kolonizace přitom patřila k těm nejkrvavějším a nejkrutějším. Belgický král Leopold II. nechal ve své soukromé kolonii na konci 19. století jen za léta 1885 až 1908 zavraždit či zmrzačit nejméně deset až dvacet milionů konžských Afričanů. Na jeho kaučukových plantážích museli pracovat všichni jako otroci. A tresty za neplnění kvót byly extrémně kruté, provaz nebo "jen" useknuté ruce. Dnešní Belgie vděčí těmto zotročovaným lidem opravdu za hodně a má jim také hodně co vracet.

A stejně nebo podobně se chovaly ke svým koloniím v Africe, Jižní Americe nebo Asii i další země té dnešní „ušlechtilé“ západní Evropy. Jsem proto toho názoru, že přišel čas, aby tyto země svým bývalým koloniálním územím odtud naloupené bohatství vrátily a napravily křivdy, bezpráví a krutosti, kterých se tam dopustily. Potom by tyto země rázem zbohatly a jejich obyvatelé by neměli žádnou motivaci stěhovat se do Evropy, kde přece pořád sněží.

Marshallův plán pro Afriku, o kterém často mluví premiér Babiš, je určitě jediným správným řešením dlouhodobého zabránění migrace do Evropy. Na jeho financování by se měly ale podílet především ty evropské země, které v minulosti ze svých kolonií kořistily. Belgie je jejich zářným příkladem!

Autor: Milan Šarapatka

Zdroj: https://milansarapatka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=692208

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeská televize je arogantní monstrum, které si myslí, že může beztrestně mediálně popravovat lidi. Místo, aby o politice informovali, tak ji vytváří a dělají...   
Pridal tk Neděle 16 prosinec 2018 - 05:48:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Česká televize podala trestní oznámení na Jaromíra Soukupa. V čem je podstata celé věci? Česká televize se podáním trestního oznámení domáhá práva kriminalizovat své kritiky. Česká televize dlouhodobě manipuluje veřejné mínění v zájmu globalistů z EU. Její pořady vymývají hlavy našim dětem a naprosto cíleně útočí na každého, kdo politicky není dostatečně korektní a multikulturní.

Lidé se začínají smát u pořadů ČT, kde se vysvětluje, že terorista možná vlastně nebyl terorista a islám vlastně není tak úplně islám. Připomenu reportáže šířící nesmysly o SPD nebo mé osobě, například jak jsem prý údajně rozkrádal hnutí Úsvit. Nikdo se mi nikdy za tyto prokázané lži neomluvil.

Česká televize je arogantní monstrum, které si myslí, že může beztrestně mediálně popravovat lidi. Místo, aby o politice informovali, tak ji vytváří a dělají. Je to monstrum s hospodařením, které vyžaduje pořádnou kontrolu. Naše hnutí SPD prosazuje zásadní změny ve fungování České televize a tyto změny dříve či později prosadíme. Proto budeme i nadále terčem nevybíravých kampaní České televize. Chci říct svému příteli Jaromíru Soukupovi, že jsme na jeho straně. Nedej se kamaráde.

Autor: Tomio Okamura

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDotace pro Babiše jsou téměř třikrát vyšší než jeho zaplacené daně. A to se vyplatí!   
Pridal tk Neděle 16 prosinec 2018 - 05:46:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poslední týden muselo premiéru Andreji Babišovi zvonit v uších permanentně. Nejprve se Evropský soud pro lidská práva odmítnul vůbec zabývat (pro „nepřijatelnost“) Babišovým tvrzením, že není estébák.

Pak o něm jednala Evropská komise.

A do třetice Evropský parlament.

To už je obstojná sbírka evropských institucí. Český premiér se tak v Evropě stává slušnou celebritou. Evropskou komisi a Parlament ale nezajímalo, zda je Babiš Bureš či Nebureš, ale to, jestli náhodou nezneužívá svého postavení.

Právníci Evropské komise nakonec dospěli k závěru, že Babiš podle nich stále profituje z činnosti Agrofertu, ačkoli jej převedl do svěřenského fondu. Argumentují tím, že jako premiér má zásadní vliv na rozhodování spojené s využíváním peněz přicházejících z evropského rozpočtu, a proto by podle nich prý Agrofert neměl mít nárok na podporu z evropských fondů. Jinými slovy, evropští právníci jsou toho názoru, že Babiš je podle pravidel platných od léta stále ve střetu zájmů, a to bez ohledu na svěřenský fond. Evropský parlament došel ke stejnému závěru, který ještě navrch korunoval schválením usnesení vyzývajícího Komisi, aby zakročila.

Celkem očekávatelně premiér střet zájmů popírá. Argumentuje závěrem analýzy českého ministerstva spravedlnosti, podle kterého je prý vše v cajku. A navíc prohlásil, že česká vláda je v kontaktu s Evropskou komisí a věc s ní řeší. Tolik stručný popis situace. Což ovšem není to, co hodlám komentovat.

Coby ekonom vskutku neaspiruji na to, že rozštípnu něco, na čem si armáda českých právníků už nějaký ten čas láme zuby. (Mají evropské instituce pravdu? Nemají pravdu? Je to střet zájmů? Není? Jak ty zatracené předpisy vlastně vykládat?)

Coby ekonom ale vidím něco docela jiného.

České ministerstvo spravedlnosti prý provedlo analýzu. Česká vláda „věc řeší s Komisí“. Takových státem zaměstnaných právníků. Tolik věnovaného času těchto státních zaměstnanců. Tak drazí právníci jsou. Jejich hodinová sazba je pro člověka s průměrným příjmem astronomická. Jejich honoráře platí daňoví poplatníci.

Příjemcem dotací je přitom soukromý podnik Agrofert. To znamená v logice evropských právníků sám Andrej Babiš. Kdyby Agrofert neměl s Babišem nic společného, byl by patrně už dávno prodán. On je ale ve svěřenském fondu. Fyzická osoba tak v konečném důsledku získává dotace. Právníky fyzické osobě platí stát. Právníky, kteří aktuálně nemakají pro veřejný zájem, pro zájem daňových poplatníků. Makají za veřejné peníze na vysekání soukromé osoby.

To se pak najednou jeden přestává divit, jak je to možné, že tak rychle roste armáda státních úředníků. No jo no, když připravují podobné analýzy v soukromém zájmu?

A že český premiér není žádnou soukromou osobou, nýbrž osobou veřejnou? Ale houbeles, v tomto sporu vystupuje skutečně coby soukromá osoba: Žádné ministerstvo totiž takovou analýzu nepotřebuje pro žádné řízení, v němž by figurovalo jako jedna ze stran. Vláda žádné takové analýzy nepotřebuje pro žádný spor, ve kterém by vystupovala jako rozhodující orgán. Analýza patrně nemá sloužit k plnění žádného z úkolů vlády. K čemu tedy slouží? K „ochránění investic“ soukromé osoby.

Nevím o žádném předpisu, na základě kterého by měl jakýkoliv veřejný orgán povinnost za soukromou osobu takovou analýzu dělat a šetřit jeho kapsu. Z toho plyne, že jediný, kdo by měl analýzu platit, kdo by měl zaměstnat soukromé právníky a využít jejich soukromý čas, je soukromý investor Andrej Babiš.

Co kdyby ještě náhodou nějakého šťouru napadlo, že by se na to měl mrknout Nejvyšší kontrolní úřad kvůli nejasnému používání veřejných peněz ve velmi nejasném veřejném zájmu...? To se pak jeden nemůže divit, že právníci si marně lámou hlavu nad „výkladem střetu zájmů“ a ne a ne se v něm zorientovat, když se dosud nezorientovali ani v tom, že by se celé to jejich analyzování taky dalo vykládat dosti kontroverzně...

Asi takhle: Stát je v poslední době velmi rychlý, když má na někoho zakleknout. Přijal za svou presumpci viny: Vlastě vychází z předpokladu, že každý podnikatel je gauner, který se vyhýbá placení daní. A pokud náhodou gauner není, pak má povinnost to státu dokázat.

A pak tady máme premiéra, u kterého stát přijal presumpci neviny. Automaticky vychází z předpokladu, že musí velmi dobře majetkově situované soukromé osobě za veřejné peníze pomoci při ochraně jeho investic a jeho dotací (daně nechte rovnou stranou).

A že se ty dotace pěkně množí. Zatímco v roce 2011 koštovaly lehce přes 600 milionů, vloni to bylo už přes 2,1 miliardy. Na dani z příjmu však zaplatil Agrofert jen 739 milionů korun. Dotace jsou tak skoro třikrát vyšší než daně. Tak jestli tohle není dvojí metr, pak už nevím, čemu se tak říká.

Autor: Markéta Šichtařová

převzato z blogu autorky, titulek upraven redakcí
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzské město vystavilo vánoční betlém, ale bdělý soud zasáhl a nařídil betlém ostranit   
Pridal tk Neděle 16 prosinec 2018 - 05:43:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pravicová radnice ve francouzském Beziérs se dopustila další provokace - ve svých prostorách vystavila vánoční betlém. Soud naštěstí nařídil odstranění tohoto symbolu náboženské nadvlády s pokutou 2000 EUR za každý den upoždění.

Časopis Atlantic popsal Beziérs jako "laboratoř pravicové politiky, ukazující, jak by vypadala Francie pod vládou Národní fronty.."

Autor: Martin Gust

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický špionážní stroj létal nad Ruskem uzavřenou oblastí v Sýrii, kde cvičí   
Pridal tk Neděle 16 prosinec 2018 - 05:38:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké špionážní letadla často létají podél syrských hranic, obzvlášť v blízkosti ruské letecké základny Hmímím a námořní základny v Tartúsu, které Rusko používá jako logistická centra a základnu pro své námořnictvo.

Podle údajů z radarů americké letadlo Poseidon P-8A, které je vyvinuté k objevení nepřátelských lodí a ponorek, bylo zachyceno poblíž syrského pobřeží, nad vodami, které byly uzavřeny pro cvičení ruského námořnictva.

Letoun proletěl za hodinu 30 kilometrů od pobřeží Sýrie, kde se nachází ruská letecká základna Hmímím a námořní základna v Tartúsu.

Zpráva pro letecký personál NOTAM byla odeslána lodím a letounům s oznámením, že část Středozemního moře nedaleko syrského pobřeží byla uzavřena kvůli cvičením ruského námořnictva.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kqm6

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBez krve to nepůjde   
Pridal tk Neděle 16 prosinec 2018 - 05:25:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vím, že mluvením, ani psaním rýži neuvařím, a nenajím se. Přesto jsem se rozhodl krátce reagovat na několik podnětů čtenářů. Mají jedno společné téma a jednu společnou otázku: Může dojít s pomocí informační války ke změně systému bez krve?

Co se týče informační války, dovoluji si tvrdit, že jsme již dále. Proč? Útočné informační akce v západních médiích mají převážně americký původ a obsah nejenom proto, že USA jsou pořád ještě největším producentem zpráv na světě. Ale i proto, že Evropa a Ruská federace nejsou schopné konkurovat v mediální oblasti s USA. A ČLR? Ta bude nehledě na to, co nás čeká, a co nás nemine, dále pracovat na realizaci konceptu společnosti světové jednoty. Co tím mám na mysli? Krátké představení znaku 一 (jedna), (yī), napoví:

V čínské kultuře má tento znak hluboký smysl, neboť představuje pohled starých Číňanů na náš vesmír. Mnozí z nás slyšeli slovo Tao nebo Taiji nebo, že před tím, než vznikl vesmír, vládl chaos a nekonečno. Znak (yī) 一 (vodorovná čára) naznačoval, že vesmír vznikl v jednom momentě. Ve stejnou chvíli vznikly i protichůdné síly jing a jang. Vše ve vesmíru se vyvinulo ze vzájemného působení jinu a jangu a je věčné. Proto symbol 一 označuje také jednotu nebo celek. V tomto smyslu interpretuji hlavní myšlenku politiky prezidenta Si. Tím ale vysvětlení nekončí.

Zajímavou a důležitou lingvistickou charakteristikou je, že každý čínský překlad obsahuje nejenom zvuk jako anglické nebo jiné slovo všeobecně známých jazyků, ale také naznačuje jeho význam. To znamená, že poté, co se vytvoří znak, budují a vyvíjejí se jeho významy a rozšiřují se v průběhu dějin. Abecední jazyky, jako angličtina a čeština musí konstantně vytvářet nová slova tak, aby vyhovovala potřebám změn ve společnosti. Na rozdíl od nich jsou běžné čínské znaky používány již více než dva tisíce let beze změny. To je neocenitelná výhoda, kterou využil Mao, kterou využívám i já v sérii lekcí Vědecká diplomacie ve spojení s potřebou komunikace, kontroly a monitoringu, vše v době absence nedůvěry, konkurence bez pravidel a lineárního rozvoje nových technologií, včetně přírodě podobných a kvantových. Výhoda spočívá v tom, co praví čínské přísloví: světem vládne obraz a symbol.

Ruská federace je mediální trpaslík ve srovnání s USA a ČLR. Právě proto, že je mediálním trpaslíkem (RT, Sputnik včetně) je označován Západem jako mohutný propagandistický stroj, který prý může rozkolébat, a po té rozvrátit naší společnost, ba i civilizaci. Rozkolébat stát má však podmínku: stát musí být připraven (zevnitř) k rozkolébání. Rozvrátit společnost, nebo dokonce civilizaci, má také své podmínky. Jednou z nich je suverenita. Té se vzdává každý člen EU více méně dobrovolně, a EU jako celek pod tlakem USA, zatím bez boje. Dočasně tomu bylo i s RF, dalším na řadě byla ČLR. Dnes lze dokázat, že politika ČLR a RF má mimo jiné za jeden z hlavních cílů ochranu vlastní kultury. USA efektivně používají tzv. měkkou sílu. Tu mimo jiné tvoří i masová (globalizovaná) kultura jako prostředek k prosazení svých mocenských zájmů. Tím jsem identifikoval další válečné pole a také rozdíl mezi informační a psychologickou válkou: Kulturní suverenita.

Ať se nám to líbí, nebo ne, my se nacházíme nejenom v informační válce, ale již v pokročilém stádiu přípravy psychologické války. Ne bílé, ale černé. Jak skončí tato válka? Název příspěvku odpovídá jasně: Bez krve to nepůjde. Proč?

Jestliže do rozpadu socialistického bloku byla informační válka založena převážně na rozdílu ideologií a lákání občanů, založeném na klamu s použitím mýtů, jakým je štěstí, konzum a svoboda na Západě, to dnes je tomu jinak. Existuje stále ideologický prvek, ale lákání odpadá. Informační válku vedou technici s pomocí nových technologií, včetně UI, ne ideologové. Psychologickou válku vedou jiní specialisté. Protože hlavním cílem západního snažení je omezení, ideálně vyloučení ruské informace, alternativního vidění a propagandy ze západního mediálního prostoru. K vytvoření takového vakua v RF a ČLR nestačí znalost IT technologií. Proto je již dnes král nahý.

Jestliže v 70. a na začátku 80. let bylo zaměstnáno v propagandě SSSR pouze několik stovek profesionálů, to v USA to bylo tenkrát přes 20 tisíc profesionálů. SSSR používal mnoho různých prostředků pro šíření propagandy, často efektivně, u svého hlavního oponenta USA, ne. Jako příklad nechť slouží rádiové vysílání na krátkých vlnách. Efektivita tohoto vysílání do USA byla kolem nuly. Proč? Protože v USA nebylo rozšířeno používání rádia s příjmem na krátkých vlnách a odborníci v rozhlasu to nevěděli. Zatímco sovětské propagandě tak byly vystaveny především ryby v oceánu, efektivita Svobodné Evropy, Hlasu Ameriky apod. v Evropě byla vysoká. Díky i krystalovým přijímačům, které jsme si stavěli sami a doma.

Dnes USA investují ohromné finanční prostředky na informační, propagandistickou a psychologickou válku. RF nemá t.č. nemá prostředky, a také žádné efektivní, ekologické a ekonomické instituty ochrany vnitřního života společnosti. To málo mediálních institutů v zahraničí (RT a Sputnik) nemůže konkurovat kvantitou ani kvalitou. Proto i dnes dominují v ruských médiích americká témata a obsahy. Obě ve spojení s vlastnictvím medií představují těžko řiditelné riziko pro vládu. Nevylučuji, i pro Kreml. Jaká je situace v ČLR?

ČLR má více než 170 kanceláří Xinhua ve světě. Do roku 2020 jich bude o 30 více. China Global Television Network (CGTN), odnož China Central Television (CCTV) je odpovědná za zahraniční vysílání. Kromě centrály v Pekingu, udržuje CGTN dvě velké filiálky: ve Washington (CGTN America) a v Nairobi (CGTN Africa). Ty jsou podporovány menšími společnostmi na Blízkém Východě, v Asijsko – Pacifickém regionu, RF, Evropě a Latinské Americe. Jim napomáhá dalších 63 kanceláří rozmístěných v jiných částech světa.

CGTN je jedinou TV společností na světě, která vysílá v 6 oficiálních jazycích OSN (Arabština, Čínština, Angličtina, Francouzština, Ruština a Španělština). China Radio International, které má 27 studií ve světě, vysílá ve 38 jazycích přibližně 400 hodin denně. Přidám li k tomu China Daily, Global Times a People’s Daily, vše v angličtině, nemůže být pochyb o označení ruských medií, trpaslíkem. Pomalu a jistě trpaslíkem budou i západní média, včetně USA. Protože nebudou peníze, ani lidi. Kolik investuje ČLR do médií, jejich rozšiřování a do lidí, nevím. Jedna zpráva z roku 2009 dovoluje si udělat představu: 45 miliard Yuan bylo vyčleněno na rozvoj mediální strategie Going-out. Tím jsem se dostal k jednomu z bodů, ze kterého je vidět nebezpečí hrozící USA a EU media. Nebezpečí vyplývá z přibližování se podobné situaci, do které se dostal svého času SSSR. A také k několika z hlavních prvků černé psychologické války: Nedat uslyšet hlas z Ruska a ČLR, nehlásat nic pozitivního (výlučně negativní zprávy ze společnosti), diskreditace a démonizace vůdců RF a ČRL, a v neposlední řadě, připravit společnost na život v trvalém strachu.

Jak bojovat v černé psychologické válce, nebudu popisovat, není to předmětem příspěvku. Připomínám pouze zřejmě již i vůdcům vědomou potřebu ČLR a RF: představuje ji zefektivnění práce formou alternativních interpretací profesionály znajících prostředí adresáta, rozšiřování informace prostředky nejevícími se (sou) částí státních institucí, a v neposlední řadě plné uvědomění si komplexity tzv. měkké síly, role big data, UI, personalizovaných zpráv apod., o kterých jsem psal v příspěvku Nic nového.

Jak velice si přeji, aby nedošlo ke krveprolití v závěrečné fázi různých krizí, informační a psychologické války, tak velice se obávám, že psychologická válka, která byla doposud v historii vždy předzvěstí vojenského konfliktu, bude mít pokračování s krveprolitím. Ani čas nehraje pro mírové řešení. Motto vestfálského míru Pax optima rerum – Mír je ta nejlepší věc, již dlouho neplatí. Že rovný rovnému nemůže poroučet, tj. princip suverenity je z módy a skutečnost, že rány, jež působí slova, víc bolí než bodnutí meče, si neuvědomujeme.

Proto ČLR začala praktikovat v aféře Huawei princip Par pari respondere – rovné oplácet rovným. Podobně to dělá Izrael. Protože RF nevyléčila starou nemoc – moc je připsaná jedné straně, přičemž ji druhá vykonává, koná tak, jak koná, a jak vidno i na příkladu Marii Butina. V nerovném informačním boji na poli psychologické války, nedojde li k ukončení provokací v našem blízkém sousedství podporovaných nezodpovědnými vůdci, bude RF přinucena v rámci svého přežití a záchrany kulturní suverenity použít sílu. Jakou, a kdy, nevím. Vím ale, že bledá smrt klepe stejně na krčmy chudých i na věže králů. Nikdo by si proto neměl dělat naděje, že se může ukrýt v krytu a přežije. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3193 sec,0.0991 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,451kB