Pondělí 17 prosinec 2018
NÁRODNÍ DEMOKRATÉ A ROZUMNÍ PŮJDOU DO EUROVOLEB SPOLEČNĚ   
Pridal tk Pondělí 17 prosinec 2018 - 18:29:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jak ND, tak i Rozumní si uvědomují roztříštěnost naší národovecké scény. Mrzí nás, že mnohé strany (SPD, DSSS) nemají zájem o spolupráci a za každou cenu hodlají kandidovat samostatně.

Proto jsme se rozhodli spojit síly našich politických stran a kandidovat do Evropského parlamentu v podobě společné koalice.
Současnou EU považujeme za zlo, které je bezpečnostním rizikem pro náš stát. Podpora masové migrace, nerozumné ekonomické kroky (např. euro), přezíravá politika vůči Visegrádu nebo diktování důležitých vnitřních zákonů jednotlivým státům nevolenou Evropskou komisí – to vše zcela popírá hodnoty tradiční Evropy.

My naopak prosazujeme Evropu svrchovaných států, v níž není žádná Komise, která by zemím nařizovala zákony, ani žádná armáda úředníků placených z našich daní. Chceme Evropu založenou na svobodě, demokracii, bezpečí a dobrovolné spolupráci států např. v obchodu či výzkumu.

Dobře víme, že podobná změna nebude jednoduchá. Ač je očekáván úspěch euroskeptiků (Le Penová, Salvini aj.), jejich vítězství bude jen prvním krokem, po němž nás čeká náročné odstavení nevolených eurokmotrů od moci. Národní demokraté a Rozumní udělají vše proto, aby se to podařilo co nejdříve a aby Brusel konečně přestal zasahovat do našich životů. (Pokud se toto evropské obrození nepodaří, tak bude pochopitelně nutné z EU vystoupit.)

Jsme též ochotni jednat se zástupci dalších vlasteneckých stran, hnutí a spolků, kteří budou ochotni se připojit k naší koalici a napomoci tak k dalšímu sjednocení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo se na G20 nestalo, je mnohem důležitější, než to, k čemu došlo   
Pridal tk Pondělí 17 prosinec 2018 - 04:04:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Někdy nám řekne mnohem více to, co se nestane, než to, k čemu dojde - jako v Sherlocku Holmesovi, v případě o psovi, který v noci neštěkal. Ano, dvě věci se na summitu G20, který se konal koncem minulého týdne, nestaly: Proč? Co to znamená?

Co nám tyto dvě chybějící části říkají, je důležité: prezidentství Trumpa dosáhlo klíčového bodu inflexe - konec začátku, nebo snad začátek konce?

Za prvé, nedošlo k „žádné dohodě“ s Čínou. Jak upřímně vypověděl Christopher Balding, bývalý docent a profesor podnikání a ekonomie na čínské univerzitě HSBC Business School: „Nelze to dostatečně zdůraznit: Toto není dohoda, není to rezoluce. To je ujednání za účelem pozdržení další eskalace. Ani jedna strana ve skutečnosti nedala nic, s výjimkou sladkých řečí. Nic zásadního.“

Většina následných mediálních komentářů se soustředila na to, že se vše vrátí do zákopů studené války, až skončí lhůta devadesáti dnů (nejzazší termín, který mimochodem Čína ještě musí potvrdit), nebo dokonce ještě dříve, neboť Trump se vrací k útočným poznámkám na Twitteru. Ale skutečná otázka nezní, co se stane ke konci prvního čtvrtletí 2019, ale proč v sobotu nedošlo k „žádné dohodě“?

Trump sliboval „velikost“: „Jsem muž, prosazující clo,“ prohlásil na Twitteru, a dodal: „Učiňme Ameriku opět bohatou.“ Administrativa stále opakuje, že americká ekonomika je silná, zatímco čínská ekonomika je slabá: „Máme veškeré páky,“ tvrdí v pravidelných intervalech. Můžeme „uvalit clo“ dvakrát větší, než zboží, a také zdvojnásobit clo, upozornil Trump, zatímco USA si pravidelně protahují vojenské svaly, a to přímo před tváří Si Ťin-pchinga.

A pak? Přijde summit G20, a „nic“. Trump nahlodá G20, je nervózní, a zaujímá obranný postoj. Neprojevoval se jako alfa muž, který by tento summit ovládal. Vypadal omšele. Skutečně, bylo to celé tak trochu fiasko.

Uvědomte si však, že summit G20 probíhal bezprostředně po „přiznání viny před soudem“ v rámci týmu zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera – že Trumpův bývalý právník a vyjednavač Michael Cohen lhal Kongresu. To, jak poznamenal Dershowitz, profesor práv na Harvardu, svědčí o tom, že Mueller znovu vytváří nové trestné činy (chycením do pasti), místo toho, aby vyšetřoval možné spáchání trestných činů v minulosti – je jasné, že Mueller jde jasně po Trumpovi: Možná neprokáže žádný zločin (tajná dohoda, kdyby k nějaké došlo, stejně není žádný zločin) - ale o to vůbec nejde. Mueller žene Trumpa do kouta politicky, nikoli právnicky, neboť ho vykresluje jako odporného člověka, který je obklopen lháři a ničemy. Mueller se zaměřuje na Trumpovu marnivost: Ničí Trumpovo sebehodnocení coby hrdinské postavy, která se zaměřuje na obnovu velikosti Ameriky v rámci hesla „Učiňme Ameriku opět bohatou“. Mueller pomalu paralyzuje sílu a moc prezidenta, a zároveň pracuje na tom, aby se Trump jevil jako pouhá prázdná nádoba.

Bývalý americký diplomat James Jatras naznačil odpověď na otázku, „proč nedošlo k žádné dohodě“:

„S tím, jak demokraté zhruba za měsíc ovládnou Sněmovnu reprezentantů, budeme brzy svědky intenzivnějšího vyšetřování – které bude koordinovat Mueller – za účelem najít jakoukoli možnou záminku k impeachmentu Trumpa v rámci pracovního či soukromého života. Existuje obecné povědomí, že i když demokraty ovládaná Sněmovna najde něco, co by podpořilo body obžaloby, Senát, ovládaný republikány, bude Trumpa chránit. Blbost. Demokraté se semkli kolem svého prezidenta Billa Clintona, ale byli to právě republikáni, kdo předhodil Richarda Nixona vlkům. Existuje alespoň tucet republikánských senátorů, kteří by byli připraveni odkopnout Trumpa a dosadit do Oválné pracovny Mike Penceho? To se vsaďte. Začněte u Mitta Romneyho.“

A co by mohlo, podle Trumpa, stát mezi ním a nesnesitelnou potupou - a ránou pro jeho ego – že by ho jeho strana „odkopla“, načež by byl ještě více ponížen, neboť by ho vyštvali z prezidentského úřadu? Nuže, co by nestálo mezi tím, je hroutící se trh a ekonomika USA, zabředávající do blížící se recese. To samo o sobě by zřejmě mohlo dovést prezidenta právě do rukou těch republikánských senátorů, kteří jím pohrdají, a kteří by podpořili demokraty, pokud by se domnívali, že se mohou zbavit prezidenta - jak uvedl Jatras.

Americký trh začal stagnovat již týden před summitem G20. Strach z obchodní války, který byl zpočátku ignorován, začal ovládat náladu trhu. Začínají se objevovat zvěstovatelé (ačkoliv ne zcela rozhodní) ekonomiky v recesi (jako např. inverze výnosové křivky Treasury a křivka ropného futures, které jsou v kontangu. Obojí je považováno za signál globální ekonomiky, která zřejmě zpomaluje).

Jde prostě o to, že Trump zcela otevřeně postavil své prezidentské úspěchy na rostoucím akciovém trhu a fantastické ekonomice. Takže pokud by trh mohl zabránit tomu, aby byl zničen jeho image coby zdatného obchodníka, proč nenabídnout dočasnou úlevu od obchodní války s Čínou? Proč nepostrčit trhy v tomto předvánočním čase?

Na summitu G20 byla vynechána další významná událost: Další pes, který nezaštěkal, přičemž to bylo velmi důležité. Prezidenti dvou hlavních vojenských a jaderných mocností, kteří sedí obkročmo na velkých geopolitických zlomových liniích, a kteří spolu musí mluvit, chodili kolem sebe, ani si nepotřásli rukou – dokonce se ani nesnažili najít nějakou příležitost, aby mohli sedět vedle sebe.

Proč? Údajně kvůli tomu, že remorkér a pár ukrajinských ozbrojených pobřežních plavidel vpluly do Azovského moře, přičemž ignorovaly pravidla, která jsou požadována k získání povolení. Opravdu? Kvůli čemu? Jak bizarní. Copak si Trump nemohl vzít prezidenta Putina stranou, poslat pryč své asistenty, sednout si a promluvit si? Ještě zajímavější je, že mluvčí Kremlu následně řekl, že „došlo k výměně názorů“ s Washingtonem, a že John Bolton přijede do Moskvy, aby projednal možné budoucí setkání Trumpa s Putinem. Cožpak k tomu nemohlo dojít tváří v tvář v Buenos Aires? Kvůli zadrženému remorkéru? A nyní je požadováno, aby schůzku opět schválil Bolton, a aby do toho byl zapojen?

Celkem vzato se prezident Trump nyní s ohledem na summit jeví jako slaboch. Má silácké řeči, ale činy žádné: Nečiní toho příliš v tuzemsku; nevykonal nic pro vyčištění bažiny; a obecně toho nečiní příliš. Jatras došel k závěru, a spíše se smutkem, než ve zlosti, tvrdí: „Bylo by trochu přehnané říci, že pokud jde o zahraniční a bezpečnostní politiku, Trump je nyní pouhou loutkou deep state. Dokonce i kdyby se Trump a Putin skutečně znovu setkali, co může Putin očekávat od Trumpa, že mu řekne, aby došlo k nějaké změně?“

Proč? Můžeme pouze spekulovat: Důvodem může být jen to, že se obává, že trhy a ekonomika se obrací proti němu. Možná se Trump obává, že republikánský „Brutus“ ucítí jeho slabost (bude zbaven svého „kouzla“, spojeného s rostoucím trhem) a vrazí mu dýku do zad?

Ray Dalio, zakladatel investiční firmy Bridgewater Associates, rozlišuje ve své knize „Zásady navigace ve velkých dluhových krizích“ různé dluhové cykly: Krátkodobé cykly a dluhové „supercykly“. Krátkodobé dluhové cykly se pohybují víceméně souběžně se skrytými ekonomickými cykly, a trvají v průměru 7 - 8 let, v souladu s průměrnou délkou ekonomických cyklů. Dluhové „supercykly“ obvykle trvají 50 - 75 let a mají dlouhou historii. Dalio poznamenává, že jsou zmiňované již ve Starém zákoně, kde se popisuje, že je třeba vymazat dluh přibližně každých padesát let, a odkud pochází označení „jubilejní rok“.

„Dluhové supercykly vždy končí velkým třeskem,“ napsal Nils Jensen: „Předchozí dluhový supercyklus skončil vypuknutím 2. světové války, a nový dluhový supercyklus započal svou existenci, když kanóny utichly v roce 1945. Nyní jsme již téměř 75 let v současném supercyklu; to znamená, že se zapíše do historie jako jeden z těch delších.“

Trump má smůlu v tom, že se jeho prezidentství překrývá se zakončením nikoli jen nějakého „obyčejného“ supercyklu, ale turbulentního, globálního dluhového supercyklu, který je ještě podpořen radikálním potlačením úrokových sazeb a vytvářením masivních úvěrů (což může vysvětlovat, proč je supercyklus takto „dlouhý“). Zřejmě je „neštěstí zdvojeno“, protože zároveň - z podobných důvodů - Spojeným státům prostě dochází fiskální „prostor“. Ministerstvo financí má v tomto a nadcházejících letech velké požadavky na půjčky (biliony), cizinci již nekupují americký dluh. Stručně řečeno, poprvé za sedmdesát let je pro držitele rezervní měny těžké financovat sám sebe – a v současné atmosféře polarizace Washingtonu se USA ani nemohou reformovat. Nelze s tím hnout.

To představuje základní paradox, který amerického prezidenta svazuje: Politicky potřebuje rostoucí trh a fantastickou ekonomiku, avšak „věštba“ hlásá, že prosperující trhy už jsou minulostí. Trump chce, aby Fed (Federální rezervní systém) pozvedl trh, ale Fed si dělá větší starosti s přípravami na další fázi ekonomického cyklu. K tomu potřebuje dostatečný prostor, aby mohl snížit úrokové sazby o 4%, což je samozřejmě nyní nemožné. A Fed potřebuje štíhlejší bilanci - v případě, že bude třeba připsat k tíži záchranu ekonomiky.

Tohle je to napětí, které „svazuje“ Trumpa: Může jednat politicky a riskovat hlubší „velký třesk“, spojený se zakončením cyklu; nebo může jednat uvážlivě, omezit potenciální důsledky možné dluhové krize. Avšak jednat „uvážlivě“, to také znamená chápat, že fiskální situace USA - muset prodávat horu amerických dluhopisů na trhu, z něhož zmizeli zahraniční kupci - pravděpodobně povede ke zvýšení úrokových sazeb, a ceny akcií půjdou dolů (neboť instituce prodávají akcie, aby nakoupily vyšší výnosy u státních dluhopisů). Stručně řečeno, politicky chce, aby šly akcie nahoru a úrokové sazby dolů, avšak současná fiskální situace Ameriky pravděpodobně vyvolá opak - a proto bude vystaven potenciálnímu „Brutovi“, který číhá na chodbě Senátu.

Co si z toho vybere? No, již je to patrné: Trump chce zoufale udržet akciový trh nahoře. S tím je spojena jeho vlastní bezpečnost: Nutí Jerome Powella, aby zastavil plánované zvýšení úrokových sazeb Fedu; a chce, aby se snížila cena ropy - aby Powell neměl žádnou výmluvu (rostoucí inflaci), a nezvyšoval sazby. Zdá se, že Trump byl tak zoufalý, že se připravil na ústupky s ohledem na kupce íránské ropy. Z jeho tweetu z 25. listopadu je zcela jasně patrné, že existuje souvislost mezi nízkými cenami ropy a jeho očekáváním, že Fed by neměl zvyšovat sazby.

Skvělé, že ceny ropy klesají (děkuji, prezidente T.). To vše sečteno, je to jako velké snížení daní, navíc k našim dalším dobrým ekonomickým zprávám. Inflace klesá (posloucháš, Fede?)!

Co to všechno znamená? Znamená to, že Trump, jehož celková obchodní kulturní asimilace zvýhodňuje dluh - více dluh, a nízké či na nulovém základě úrokové sazby – bude doufat, že dosáhne svého, a může se mu to částečně podařit. Existují náznaky, že Fed tento měsíc zvýší sazby, ale v příštím roce může zpomalit tempo růstu. (Přinejmenším to naznačuje tvar křivek futures.)

Avšak předzvěsti jsou nepříznivé: Světový obchod zpomaluje; Čína zpomaluje; Japonsko zpomaluje; Německo a Evropa zpomalují - a první výhonky, které naznačují, že USA dosáhly vrcholu v 2. čtvrtletí 2018, si razí cestu. Trump možná skončí tak, že nedosáhne ani úspěšného akciového trhu, ani - což hrozí více - trhu s dluhopisy, bez problémů vstřebávajícího americký dluh v řádu bilionů dolarů.

Pokud jde o zahraniční politiku, tu řídí jestřábi: Pence, Navarro a Lighthizer budou pokračovat v „celovládní“ studené válce s Čínou, ale kdo ví, jaký bude stav amerického trhu za 90 dní. Nesázel bych na to, že se v dubnu objeví dodatečná cla a 25% sazby. Si Ťin-pching to sehrál dokonale: Sun Zi by byl pyšný.

A pan Bolton bude nadále tlačit na Rusko - na všechna místa hranic; bude se snažit narušit Rusko ekonomicky, prostřednictvím pravidelné dávky sankcí, zvyšujícími se problémy na Ukrajině a snižováním politického procesu Ruska v Sýrii (astanský mírový proces).

Alastair Crooke

What Didn’t Happen at G20 Is Far More Important Than What Did vyšel 10. prosince 2018 na Strategic Culture Foundation. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/12/7785-co-se-na-g20-nestalo-je-mnohem-dulezitejsi-nez-to-k-cemu-doslo.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKult Václava Havla rozkládá státy!   
Pridal tk Pondělí 17 prosinec 2018 - 04:01:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Opozice čínského a ruského režimu hlasitě volají po západním marasmu, kriminalitě, otroctví a zadlužování. Jsou tedy pro nastolení bezohledného kapitalismu na celém světě, který zničil morálku, životní prostředí a ekonomiku našeho státu!

Opozice čínského a ruského režimu hlasitě volají po západním marasmu, kriminalitě, otroctví a zadlužování. Jsou tedy pro nastolení bezohledného kapitalismu na celém světě, který zničil morálku, životní prostředí a ekonomiku našeho státu!

Pořád se nemůžu smířit, že je kult Václava Havla často falešně skloňován s dodržování lidských práv, ale o dodržování lidských práv se vůbec nejedná, neboť to dodnes znamená špatné směřování naší země, a to již třetinu století od Sametu.

Naše republika, dříve prosperující, se stala montovnou, skládkou odpadu, objektem vydírání ze strany západu, jenž si nepřeje prosperitu našeho státu, nýbrž úpadek, vždyť stovky miliard tečou z krve a potu českých občanů do daňových rájů!

Špatné školství plné inkluze falšuje studujícím informace, odlišní lidé jsou šikanováni za svůj projev, vzdělanost a národní povědomí pod bodem mrazu! Přesto se studujícím vymývají mozky kulty západních potentátů, kteří by správně měli skončit na smetišti dějin.

Katastrofální úroveň literárních webů, festivalů, anket a uměleckých soutěží je výplodem pro-západních hlupáků.

Pochybného kultu Václava Havla, který okleštil a ožebračil naši zemi, se bohužel chytají politické neziskovky na politickou objednávku. Izraelité, kteří zemřeli za druhé světové války v nacistických koncentračních táborech, se obracejí v hrobě, neboť Německo sílí tentokrát v režimu nacismu zkříženého s islámským státem!

Ani Tibet nemá povědomí, co zlého zavinil hamižný a sobecký západ. Vážení občané, vážím si tedy přírodních krás a půvabů planety Země, všech slušných lidí, ale jsem toho názoru, že je třeba ty slušné lidi osvobodit od západního otroctví. Pochybný kult Václava Havla vůbec nepomůže Izraeli, Tibetu, Ukrajině, Balkánu, ani západu, ani východu.

A proto se západ a celý svět musí zbavit diktatury západu, jiná cesta nevede. Také se západní svět musí zbavit agresivní diktatury USA a Evropské unie. Je třeba, aby i střední Evropa našla odvahu vystoupit z dluhových spirál a morálního marasmu.

Původní obyvatelstvo křesťanské Evropy si zaslouží slušně a kvalitně žít, stejně tak indiánské kmeny v USA a původní kmeny "rozvojových" zemí. Ekonomické sankce na adresu Ruska musejí být zrušeny.

Václav Kovalčík, Zlín

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVodní dělo na Tebe ty šmejde ultrapravičáckej !   
Pridal tk Pondělí 17 prosinec 2018 - 03:57:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To máš za to, že se ti nelíbí migrační pakt. V Bruselu se s Tebou mazat nebudeme. A slzný plyn máš na cestu, aby sis to pořádně zapamatoval.

Poblíž sídla Evropské komise se sešlo na demonstraci cca 5.500 lidí, kteří v rámci "Pochodu proti Marakéši" vyjadřovali svůj nesouhlas s migračním paktem OSN, ke kterému belgická vláda minulé pondělí v Maroku přistoupila. Tito lidé požadovali "upřednostňování vlastního národa", uzavření hranic a odstoupení belgického premiéra.

Úřady demonstraci nejprve zakázaly, ale na základě rozhodnutí soudu ji musely povolit.

Úřady si ale vědí rady a tak se s těmi "krajními pravičáky" vypořádaly zcela demokraticky. Vodním dělem a slzným plynem.

Před pár dny bruselští mocipáni řešili, že se musí razantně zvýšit boj proti nebezpečným dezinformacím, zejména s ohledem na skutečnost, že se blíží volby do Evropského parlamentu.

Přeloženo - že se musí razantně zvýšit cenzura nepohodlných názorů.

Europapaláši tuší soumrak nad jejich koryty a tak chtějí ovlivnit jarní volby do evropského parlamentu. Věřím, že budou smeteni a vše zlé, co v Evropě napáchali bude napraveno a oni budou hnáni k trestní odpovědnosti.

Doufám, že toto je jejich poslední křeč ...

Autor: Pavel Op

Zdroj: https://opl.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=692338

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa krvavou lázeň křesťanů Egypt nereaguje   
Pridal tk Pondělí 17 prosinec 2018 - 03:55:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sedm poutníků bylo zastřeleno "jen proto, že byli křesťané," prohlásil po tomto útoku papež František.

"Poutníci byli zabiti tak divokým a sadistickým způsobem, jako by to byli bojovníci nepřítele, přitom to byli prostí křesťané, kteří si přišli do kláštera pro požehnání." - koptský biskup Anba Makarios z Minjá, Egypt.

"Minimální odezvou, která se očekává od prezidenta as-Sísího, je odvolání velitele policie a guvernéra guvernorátu Minjá, jako jasné znamení, že úředníci za tyto excesy nesou zodpovědnost. Kromě toho, vzhledem k trvalé neschopnosti vlády chránit Kopty, Coptic solidarity (Koptská solidarita) důrazně trvá na nezávislém vyšetřování ze strany OSN, které by zhodnotilo situaci Koptů a doporučilo nezbytná opatření ke zmírnění jejich stále se zhoršující situace... "- Coptic Solidarity, Washington, DC.

2. listopadu 2018 těžce ozbrojení islámští teroristé zaútočili a zmasakrovalikřesťany, kteří se vraceli domů ze starobylého kláštera sv. Samuela Vyznavače v guvernorátu Minjá v Egyptě.

Sedm poutníků - včetně 12leté dívky a 15letého chlapce - bylo zastřeleno. Více než dvacet z nich bylo zraněno střelbou, nebo střepy rozbitého skla z oken autobusu. "Modlím se za oběti, poutníky zabité jen proto, že byli křesťané," prohlásil po tomto útoku papež František.

Fotografie zveřejněné na sociálních sítích odhalují "těla zbrocená krví a zkormoucené tváře mužů a žen." V jednom uveřejněném videu je slyšet pláč muže: "Střelili tě do hlavy, synku!" a opakuje: "Taková ztráta!"

Poté, co první a největší autobus projel místem útoku, se objevili teroristé v černých autech a proti druhému autobusu zahájili palbu z automatických zbraní; šest poutníků bylo zraněno, včetně malého dítěte. Naštěstí se řidiči autobusu podařilo uniknout a ujet. Následně teroristé napadli třetí nejmenší autobus. Poté, co byl řidič zabit, obklopili stojící autobus a zahájili na něj palbu ze všech stran. Autobus vezl 20 lidí - 14 dospělých a 6 dětí - všichni cestující byli členy jedné rozvětvené rodiny, kteří navštívili klášter, aby pokřtili dvě děti.

Teroristé nejprve otevřeli zadní dveře autobusu a podívali se, kdo z cestujících ještě zůstal naživu. Pak střelili všechny muže do hlavy a všechny ženy a děti do kotníků nebo nohou.

Jedna z přeživších žen, která byla střelena do nohou, opakuje na videu jen to, že na jejich autobus se náhle ze všech stran začalo střílet; a než si uvědomila co se děje, tak spatřila na svém klíně kusy mozku svého švagra.

Jiná žena, když si uvědomila, že její manžel i dcera byli zabiti, prosila džihádisty, aby ji zabili také. Odpověděli jí: "Ne, vás necháme naživu a trpte si nad svým manželem a dcerou." Pak ji střelili do kotníků, aby z místa útoku nemohla odejít.

V jiné zprávě uvedla další přeživší, že jí teroristé řekli: "Zabijeme ti muže a děti a necháme tě žít zbytek života v mizérii."

Prakticky všichni, kteří přežili, "se z toho co viděli, nervově zhroutili a jsou nyní v nemocnici."

Koptský biskup Anba Makarios z Minjá potvrdil, že "poutníci byli zabiti tak divokým a sadistickým způsobem, jako by to byli bojovníci nepřítele, přitom to byli prostí křesťané, kteří si přišli do kláštera pro požehnání."

Reakce křesťanů v Egyptě jsou podobné jako u předchozích incidentů. "Můj Bože, ty děti studovaly v naší škole!" plakal jeden místní učitel. "Neumím si představit, že jsou teď mrtvé!"

Reakce egyptské vlády den po útoku na křesťany vyvolala více otázek než odpovědí. Vláda oznámila, že bylo zabito 19 teroristů, kteří byli považováni za spolupachatele útoku z 2. listopadu. Jak poznamenává jedna zpráva:

"S podezřelými, kteří jsou nyní mrtví, není možné potvrdit, zda byli skutečně zapleteni do pátečního útoku. Křesťanskou komunitou v Egyptě se nadále šíří strach."

Další zpráva upozornila na to, že vládní fotografie údajně zabitých teroristů "vypadají naaranžované a podobají se popravám podezřelých teroristů, které egyptské bezpečnostní složky provedly v minulosti."

Tento útok byl možným opakováním jiného útoku, k němuž došlo 26. května 2017. Islámští ozbrojenci tehdy zaútočili rovněž na autobusy plné křesťanů, kteří se vraceli ze stejného kláštera. Tehdy bylo zmasakrováno 28 křesťanů včetně deseti dětí, z nichž dvě byly dívky ve věku dvou a čtyř let. Podle výpovědí očitých svědků teroristé nařídili cestujícím, aby opustili autobus ve skupinách:

"... každý poutník, když vystoupil z autobusu, byl požádán, aby se vzdal své křesťanské víry a aby přestoupil na islám, ale všichni - dokonce i děti - odmítli. Poté byl každý chladnokrevně zabit výstřelem do hlavy nebo do hrdla."

Při diskusi s biskupem Makariosem o nedávném masakru prohlásil televizní reportér: "Toto je zopakování činu, který se na stejném místě udál před rokem a pěti měsíci - jak se to mohlo stát? Co to znamená?" Makarios odpověděl: "Upřímně řečeno, ty nejlepší osoby, které by měly odpovědět na tuto otázku, jsou státní orgány... Připojuji svůj hlas k vašemu a pokládám stejné otázky."

"To, že stejný útok proběhl na stejném místě, znamená, že navzdory všem řečem, ochrana egyptské křesťanské menšiny není součástí vládní agendy," prohlásil při telefonickém rozhovoru s Gatestone Magnet Khalil, egyptský politický analytik a redaktor egyptského týdeníku Watani International.

Navzdory mnoha smířlivým a přátelským slovům egyptského prezidenta Abd al-Fattáha as-Sísího ke křesťanským menšinám trpí tyto menšiny pod jeho vládou více než pod vládou kteréhokoli dřívějšího egyptského vůdce moderní doby. Částečně je to důsledkem toho, že ISIS vznikl během jeho funkčního období. V prosinci 2017 zabil ISIS 10 věřících v kostele v Helwánu. O rok dříve bylo při útocích na kostely zabito 29 křesťanů. Při sebevražedných pumových útocích na kostely, které proběhly na Květnou neděli v dubnu 2017, zahynulo téměř 50 lidí a více než sto jich bylo zraněno.

I když je pochopitelné, že as-Sísí nemůže odstranit terorismus úplně, existují důkazy, že na pronásledování egyptských křesťanů se podílí i samotná vláda. Podle World Watch List (2018) jsou egyptští "úředníci na všech úrovních od místních až po celostátní silně zodpovědní" za "útlak" egyptských křesťanů. "Vládní úředníci",dodává zpráva, "působí také jako hnací síla pronásledování tím, že jsou neschopni ochránit práva křesťanů, a také prostřednictvím svých diskriminačních zásahů a nařízení, které porušují základní práva křesťanů".

Koptská solidarita (Coptic solidarity), organizace založená ve Washingtonu DC, která se věnuje lidským právům egyptských křesťanů, odsoudila útok z 2. listopadu v tiskové zprávě:

"Koptská solidarita znovu zdůrazňuje zprávu zveřejněnou po útoku, který proběhl v květnu roku 2017, že egyptská vláda nedokáže ochránit koptskou menšinu. Koptská solidarita jednoznačně tvrdí, že toto násilí není pácháno zahraničními teroristy, přestože by egyptská vláda chtěla, aby tomu svět věřil, ale je to násilí domorodé, vytvořené v Egyptě kulturou nenávisti a beztrestnosti."

"Koptská solidarita považuje egyptskou vládu za plně zodpovědnou, vyzývá k průhlednému vyšetření těchto útoků a k zavedení účinných opatření za účelem předcházení budoucím útokům. Minimální odezvou, která se očekává od prezidenta as-Sísího, je odvolání velitele policie a guvernéra guvernorátu Minjá, jako jasné znamení, že úředníci za tyto excesy nesou zodpovědnost. Kromě toho, vzhledem k trvalé neschopnosti vlády chránit Kopty, Koptská solidarita důrazně vyzývá k nezávislému vyšetřování ze strany OSN, které by zhodnotilo situaci Koptů a doporučilo nezbytná opatření ke zmírnění jejich stále více se zhoršující situace, abychom se vyhnuli opakování těchto tragických útoků na křesťany v Iráku a Sýrii."

"Naše životy se změnily v peklo," řekl jeden muž. "Jsem Kopt a každý den se proklínám, že jsem pomohl as-Sísímu k moci. On nás zklamal a prodal."

"Kdo by mohl tyto incidenty akceptovat?" zeptal se jiný křesťan při diskusi o nedávném masakru. "Každý den se stane mnoho incidentů, které ubližují křesťanům. Musíme opustit naši zemi a odejít odtud. Jsem tak vyčerpaný... všechno je dnes tak šedivé a ponuré."

Raymond Ibrahim je autor nové knihy Sword and Scimitar: Fourteen Centuries of War between Islam and the West (Meč a turecká šavle: Čtrnáct století války mezi islámem a Západem), vedoucí spolupracovník Gatestone Institute a spolupracovník nadace Judith Rosen Friedman při Middle East Forum.

Překlad původního textu: A Bloodbath for Christians, No Response from Egypt
Překlad: Josef Janeček

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/13425/egypt-krvavou-lazen-krestanu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZa porušení autorských práv v ČR hrozí třem cizincům až osm let vězení   
Pridal tk Pondělí 17 prosinec 2018 - 03:49:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mladí cizinci si na této pirátské činnosti vydělali kolem 200 000 Kč a způsobili vlastníkům autorských práv škody za více než sedm milionů korun. Podezřelé osoby již byly zadrženy, oznámil mluvčí pražské policie.

Během několika let byly v České republice na webu nelegálně nabízeny filmy a seriály ke sledování. Vyšetřování odhalilo, že tři podezřelé osoby nabízely od října roku 2014 až do prosince roku 2018 přes internetové stránky asi 863 filmů a seriálů k online sledování, a to bez souhlasu majitelů práv k daným dílům.

„Podezřelí pak získávali peníze z reklam, které se na stránkách zobrazovaly," cituje portál slova mluvčího pražské policie Jana Daňka.

Název pirátského webu policie neuvádí. Zadržení jsou stíháni za porušení autorských práv a hrozí jim až osm let vězení.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kq4F

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko předložilo Valnému shromáždění OSN návrh na zachování INF   
Pridal tk Pondělí 17 prosinec 2018 - 03:45:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí stálé zastupitelské kanceláře Ruska v OSN Fedor Strzhizhovskiy včera uvedl, že Rusko předložilo Valnému shromáždění OSN návrh na zachování Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF).

Fedor Strzhizhovskiy řekl, že Spojené státy svévolně pozastavily provádění INF, což ohrozilo budoucnost smlouvy. Rusko 14. prosince předložilo Valnému shromáždění OSN návrh na zachování INF a vyzvalo, aby související strany plnily odpovědnost vyplývající ze smlouvy a řešily současné problémy prostřednictvím mechanismu v rámci smlouvy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZasedání OSN o změně klimatu v Katovicích úspěšně skončilo   
Pridal tk Pondělí 17 prosinec 2018 - 03:44:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
15. prosince úspěšně skončilo zasedání OSN o změně klimatu v Katovicích. Na zasedání se podařilo dokončit jednání o plnění pravidel Pařížské dohody, byla schválena série komplexních a vyvážených výsledků a realizovány požadavky na různé body Pařížské dohody.

Výsledky zasedání vysílají pozitivní signál pro dodržování multilateralismu, provádění Pařížské dohody, podporu boje proti klimatickým změnám, zvyšování důvěry mezinárodního společenství ve zvládání klimatických změn a posilování politické vůle k podpoře globální správy klimatu. Čínská delegace se aktivně zúčastnila zasedání a významně přispěla k jeho úspěchu, což mezinárodní společenství velmi ocenilo.

3. prosince se konal summit představitelů v rámci zasedání. Za Čínu se ho zúčastnil čínský ministr ochrany životního prostředí Li Ganjie (Li Kan-ťie) a vyjádřil čínský postoj na podporu mnohostranného procesu řešení klimatických změn a na podporu dosažení úspěchů zasedání OSN o změnách klimatu v Katovicích.

Zvláštní zástupce Číny pro záležitosti týkající se klimatických změn Xie Zhenhua (Sie Čen-chua) se zúčastnil souvisejících akcí v rámci zasedání na vysoké úrovni. Xie Zhenhua prezentoval „čínské návrhy" a „čínskou moudrost" k problémům plnění pravidel Pařížské dohody.

Během zasedání uspořádala delegace čínské vlády 25 diskuzí o vývoji s nízkými emisemi uhlíku, o spolupráci Jih-Jih, o investicích a financování ochrany klimatu a o dalších tématech, během kterých komplexně představila politiky, akce a úspěchy Číny v boji proti klimatickým změnám a při podpoře ekologického rozvoje.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3713 sec,0.1406 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,440kB