Úterý 18 prosinec 2018
Sergej Lavrov oznámil, že ruská rozvědka má informace, že Porošenko na Ukrajině chystá na konec roku ozbrojenou provokaci na hranicích s Krymem ve spolupráci se západními partnery!   
Pridal tk Úterý 18 prosinec 2018 - 05:32:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Sergej Lavrov oznámil, že ruská rozvědka má informace, že Porošenko na Ukrajině chystá na konec roku ozbrojenou provokaci na hranicích s Krymem ve spolupráci se západními partnery! Odveta bude podle Lavrova tvrdá a Porošenko toho bude litovat, Rusko však do války s Ukrajinou nepůjde! Už je jasné, proč USA chtějí Kyjevu dodat šifrovací komunikační zařízení ještě před koncem roku! Bude se střílet na Ježíška nebo až na Silvestra? A proč zahodit iPhone a koupit Huawei?

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov před několika hodinami uvedl v rozhovoru pro Komsomolskou pravdu a Radio Pravda informaci od ruských zpravodajských služeb, že ukrajinský prezident Petro Porošenko poté, co vyhlásil na Ukrajině stanné právo, chystá na poslední dekádu prosince, tzn. cca. od 20. prosince až do Silvestra, ozbrojenou provokaci na hranicích s Krymem, která bude konzultována a provedena ve spolupráci se západními partnery. Část videa s jeho výrokem a českými titulky, které zapnete tlačítkem “CC” v liště videa, najdete nahoře v úvodu tohoto článku. Petro Porošenko za takovou provokaci, podle Lavrova, tvrdě zaplatí, ovšem Rusko rozhodně do války s Ukrajinou nepůjde. Porošenkův režim však Lavrov označil za vládu, která má všechny znaky neonacistického režimu.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/306858504

Toto má přímou souvislost s tím, co proběhlo 13. prosince v Bruselu, kde šéf NATO Jens Stoltenberg potvrdil Petru Porošenkovi, že NATO dodá Kyjevu americké šifrovací zařízení pro přímou komunikaci s vrchním velením ozbrojených sil NATO v Bruselu. Proč tak najednou a zrovna před koncem roku? Nemusíte být géniové, aby vám to došlo. Generálové v Bruselu potřebují komunikovat s ukrajinskými generály při vedení bojových a provokačních operací na Ukrajině. Jak uvedl Sergej Lavrov, chystaná provokace na konec prosince bude provedena ve spolupráci se západními partnery, takže je logické předpokládat, že toto šifrovací zařízení již bude použito pro komunikaci a řízení provokace přímo z Bruselu. Je přitom alarmující, že Sergej Lavrov o tom hovoří otevřeně na veřejnosti.

Porošenko-Valtzman chystá na Vánoce a Silvestra ozbrojenou provokaci na hranicích s Krymem, a to za asistence západních partnerů

V diplomacii obecně platí, že pokud diplomat oznámí takovou informaci veřejně, jedná se již o poslední zoufalý krok, jak zabránit agresi tím, že informace o útoku bude odhalena a zveřejněna dopředu, protože jinými cestami už zjevně provokaci zastavit nejde, protože již je beze zbytku připravena a naplánována. Koneckonců, když se američtí piloti cvičí na Ukrajině v ruských stíhačkách a když před dvěma týdny provedla ukrajinská armáda a tajná služba SBU provokaci v Kerčské úžině , tak je jasné, o co se tady hraje. Hledá se prostě “Casus Belli”, záminka pro válku. Znovu si uvědomte, že se jedná o širší obraz. Američané dali Rusům 4. prosince 60-denní ultimátum na likvidaci prý smluvně-závadových ruských raket “Novator”, které prý porušují dohodu INF na zákaz vývoje raket středního doletu. Další provokace na Ukrajině by prostě byla znovu záminkou pro USA odstoupit od smlouvy, ale podle mého názoru jde už v této fázi o něco jiného.

Američané si podle všeho těmito akcemi na Ukrajině, které nemusí přejít v otevřenou válku, chystají důvod a záminku pro nasunutí a rozmístění nových amerických raket středního doletu do Evropy poté, co podle očekávání Donald Trump koncem ledna, nebo nejpozději v únoru příštího roku, opravdu dohodu INF s Ruskem vypoví. To bude totiž pouze první krok, ale teď už se hraje o fázi č. 2, tzn. o vykreslení Ruska jako tak obrovského nebezpečí, aby Evropa souhlasila s rozmístěním amerických raket před údajnou ruskou agresí a Porošenkova junta v Kyjevě v tomto plánu hraje roli “kývacího psa” na palubní desce amerických zbrojařských a raketových plánovačů. Evropa musí být vyděšena a musí být rozšířena maximální hysterie a panika z Ruska do takové míry, že evropské země nejen nebudou rozmístění amerických raket bránit, ale mnohé z nich, jako např. Polsko, budou v panice a děsu o rozmístění amerických raket dokonce žádat a prosit.

Ukrajina má za úkol pro americké partnery zajistit “Casus Belli”

Protiruská hysterie v Evropě dosahuje doslova bizarních rozměrů a když se podíváte do výroční zprávy české BIS a do všech těch politických proklamací o údajných ruských hrozbách, tak si to lehce můžete přeložit jako přípravnou fázi na české občany předtím, než generální štáb AČR přijde za vládou České republiky s tím, že NATO žádá po ČR rozmístění prostředků raketových komplexů středního doletu na území České republiky. V té chvíli již bude potřeba mít v ruce argument pro občany, protože se očekává masivní a mohutný odpor podobně, jako proti výstavbě amerického radaru v Brdech, ovšem odpor proti rozmístění raket bude v ČR mnohem větší, protože zatímco s radarem mnoho lidí jakžtakž souhlasilo, rozmístění raketových odpališť je pro mnoho lidí naprosto nepřijatelné.

Proto veškeré procesy, které nyní probíhají, jsou přípravou před rokem 2019, který bude velkým počátkem spuštění a oficiálního odstartování Nového světového řádu NWO. Po přijetí Globálního kompaktu v OSN v New Yorku, již nebude spuštění NWO nic bránit. To, že některé země dokumenty nepodepíšou, to nic nezmění na tom, že zbytek světa Globální kompakt přijme, a tím to bude dané. Globální kompakt odmítnou USA, Česká republika, Maďarsko a několik dalších zemí. Dokonce i Tomáš Petříček dnes kapituloval a oznámil, že ČR v New Yorku tento dokument nepodepíše.

Důvodem je vliv USA a amerických partnerů na českou vládu Andreje Babiše. Tento vliv je obrovský, mnohem silnější, než kolik vlivu má Brusel na Prahu v této chvíli. I proto vidíte z Bruselu výhrůžky Praze, že pokud nezačne přijímat migranty, bude Česko vyloučeno ze Schengenu. To je jasný důkaz toho, že Brusel ztrácí mocenský úchop nad Prahou a naopak posiluje vliv amerických neoconů. Radost z toho mít nemůžeme, protože takový proces přibližuje Prahu blíže Kyjevu a Varšavě, tedy ukrajinskému a polskému modelu příprav na válku s Ruskem.

Američané nemají zadní vrátka pro přístup do čínských telefonů Huawei, to je celé tajemství současné hysterie proti Huawei v USA, ale i v ČR

Spolu s tím si všimněte, jak Praha začíná kopírovat poslední hysterii z USA okolo čínské firmy Huawei. Tato firma je jedním z největších dodavatelů telekomunikační techniky pro mobilní operátory, vyrábí nejen telefony, ale především kompletní BTS síťová řešení pro mobilní operátory, vysílače a přijímače signálu, řídící jednotky mobilních věží a datová telecom-centra atd. Americká vláda chce v USA Huawei úplně odstavit od státních zakázek, protože se prý jedná o bezpečnostní hrozbu pro americké zájmy, protože Huawei je prý úzce propojený s čínskou vládou, i když jde o soukromou čínskou společnost, na rozdíl od státní čínské firmy ZTE, která také vyrábí mobilní technologie. Jenže hlavním problémem není bezpečnost USA, ale něco úplně jiného.

Huawei totiž odmítla americké NSA poskytnout do svých mobilních zařízení utajené přístupy pro americké tajné služby v rámci amerického vládního programu PRISM, jak o tom nedávno hovořil Edward Snowden. Američané nemají zadní vrátka do integrovaných čipů v čínských telefonech, protože čínské firmy vyrábějící integrované obvody nikdy s americkou NSA nespolupracovaly. Ještě donedávna to nevadilo, protože čínské telefony se prodávaly jenom v Asii a v Indii, v menší míře v Evropě.

Jenže v posledních zhruba 4 letech se stalo něco neuvěřitelného. Čínské firmy jako Huawei, Xiaomi, Honor, OnePlus, Meizo, Oppo, Vivo a Lenovo doslova válcují už nejen evropský trh, ale dokonce i ten americký. Stále více lidí si v USA místo technologicky zastarávajících a zejména brutálně předražených telefonů iPhone od Apple pořizuje jiné značky a na prvním místě to je právě produkce Huawei, která začíná předstihovat i korejský Samsung.

Válka proti Huawei je součástí obchodní války USA proti Číně. Huawei obsazuje trhy tam, kde donedávna kraloval Apple, ale třeba i Cisco

Ve chvíli, kdy najednou běžní Američané začnou kupovat čínský Huawei, do kterého americká NSA a tajné služby nemají zadní vrátka na úrovni čipů a integrovaných obvodů, potom to začíná představovat ohrožení americké národní bezpečnosti, protože tajné služby nebudou moci už tak snadno pronikat do telefonů amerických občanů a na dálku třeba vytahovat fotografie nebo dokumenty z datového úložiště telefonu.

Každá firma, která v USA nechce spolupracovat s americkou vládou, je nakonec dána na sankční seznam. Pokud zvažujete nákup nového telefonu, poohlédněte se raději po čínských značkách a zdaleka se vyhněte americkému Applu, ale i korejskému Samsungu, který úzce spolupracuje v USA s americkou vládou. Není proto divu, že i v Česku se začíná nasazovat psí hlava firmě Huawei a protičínská lobby usiluje o odstavení Huawei od zakázek ze strany českých operátorů. Čínské tajné služby určitě mají do čínských telefonů přístup, to se dá očekávat a nepochybujte o tom. Otázka potom stojí jinak, jestli chcete, aby si vaše data četli Američané a na ně napojené rozvědky a organizace, anebo jestli to dovolíte Číňanům.

Všechny tyto hysterické útoky proti Rusku a proti Číně mají společného jmenovatelé, americké globální zájmy Pax Americana pod kontrolou amerických neoconů. Huawei kromě toho, že nespolupracuje s NSA, rovněž vytlačuje americký Apple z Číny a z dalších trhů, ale rovněž i produkci americké firmy Cisco, která dodává technologie pro mobilní sítě a jejich operátory. Je to tudíž součást obchodní války proti Číně. Neoconi tuší, že právě Čína se stane novým světovým hegemonem a novou sionistickou údernou pěstí. Americká republika bude zapomenuta, ale ještě předtím bude rozvrácena zevnitř.

V konečné fázi bývají impéria nejvíce agresivní, když padal Řím, tak římské legie válčily po celé Evropě a v Malé Asii a veškeré finance šly na války a v poslední fázi dokonce na úvěry. Když se podíváme na Evropu, ta se bude muset rozhodnout, jestli chce jít s Američany do války s Ruskem, anebo jestli chce s Bruselem vstříc islamizované budoucnosti. A taková volba ze dvou zel je strašlivá a minimálně některé země ve Střední Evropě tuto volbu podstoupit nechtějí. Otázkou je, jak dlouho půjde balancovat mezi dvěma židlemi.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/video-sergej-lavrov-oznamil-ze-ruska-rozvedka-ma-informace-ze-porosenko-na-ukrajine-chysta-na-konec-roku-ozbrojenou-provokaci-na-hranicich-s-krymem-ve-spolupraci-se-zapadnimi-partnery/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMigrační pakt: Petříček po Babišově kritice bude proti   
Pridal tk Úterý 18 prosinec 2018 - 05:11:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček avizoval, že se Česko hodlá zdržet hlasování při jednání o tak zvaném migračním paktu. Rozhodne-li vláda, že má Česko hlasovat proti, bude Česko v OSN proti.

Premiér Andrej Babiš vyjádřil veřejně nesouhlas s tím, aby se Česko při hlasování o tak zvaném migračním paktu v OSN zdrželo hlasování. Podle něj by Česko mělo hlasovat proti. Premiéra podle novinky.cz překvapilo, že resort zahraničí dosud neoznámil OSN, že ČR odstupuje od globálního paktu OSN o migraci.

Vrátil jsem se proto ke zprávě o jednání vlády ze 14. 11. 2018, o němž referoval idnes.cz takto:

Podle očekávání ve středu vláda odmítla účast na globálním paktu OSN o migraci. Společně s ministrem zahraničí Tomášem Petříčkem (ČSSD) už odmítavý postoj avizovali minulý týden. Podle stanoviska, které připravilo ministerstvo zahraničí, vadí Česku na dokumentu to, že se do něj nedostaly některé jeho priority, mimo jiné jasné rozlišení mezi legálními a nelegálními migranty nebo označení nelegální migrace za nežádoucí.

Z výše uvedeného textu připravenému na ministerstvu zahraničí se hovoří o tom, že česká vláda „odmítá účast na globálním paktu“. To je jistě významově posunuto vůči občas šířenému stanovisku, že česká vláda tento pakt odmítá. Odmítnou něco nebo odmítnout účast jsou prostě dva naprosto odlišné významy. Právě proto mohl ministr zahraničí Tomáš Petříček vystoupit po Babišově kritice takto: Stanovisko, které budou čeští diplomaté prezentovat na středečním jednání Valného shromáždění OSN při hlasování o globálním paktu o migraci, bude vycházet z dřívějšího stanoviska kabinetu, podle něhož se ČR zdrží. Pokud by se vláda rozhodla, aby se země postavila proti dokumentu, pokyny pro diplomaty se změní. V pondělí to uvedl ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

Zdá se mi, že Petříček zahrál na zasedání vlády v listopadu jakousi podivnou kličku. Nevysvětlil, že odmítnutí účasti je v diplomatickém žargonu zdržení se hlasování. Po Babišově kritice pak uvedl, že pokud vláda rozhodne jinak, pokyny pro diplomaty se změní.

Nezbývá mi než konstatovat, že Petříček je ministr zahraničí „na baterky“. Je-li Česko proti migračnímu paktu, pak nestačí jenom zdržet se hlasování na půdě OSN, ale aktivně proti paktu hlasovat. Hraním si se slovíčky Petříček Česku rozhodně nepomůže.

Autor: Jan Bartoň

Zdroj: https://janbarton.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=692445

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAnalýza některých manipulačních technik ve zprávách o dezinformačních webech   
Pridal tk Úterý 18 prosinec 2018 - 05:04:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tato analýza smí být volně šířena a kopírována, dále doplňována a předělávána. Autor si nečiní žádné nároky na copyright. I přes množství zdrojů, které si autor prostudoval o dané problematice, jedná se o výstup autorova samostudia a nikoliv o přísně vědecký materiál. Podklady jsou zmíněny v textu. Autor sám si přeje zůstat v anonymitě.

Oblíbenou činností dnešních hlasatelů jediné správné pravdy je vytváření obskurních seznamů „nepřátelských“, „dezinformačních“, „šířících nenávistnou propagandu“, „proruských“ či „prokremelských“ webů. Název seznamu vždy co nejvíce odpovídá názvu grantu, který lze za vytvoření takovéhoto seznamu čerpat. Seznam oněch webů jako takový se ovšem příliš nemění. Zpravidla je zároveň tvrzeno, že tyto seznamy vede BIS.

Tento text není určen lidem, kteří z článku nepřečtou více, než 350 slov. U těchto lidí je šance na pochopení této analýzy nulová.

Ke zpracování této analýzy mě přimělo tvrzení jednoho diskutéra na internetu, že BIS (či Ministerstvo vnitra) disponuje seznamem webů, které sleduje. A k podpoře tohoto tvrzení mi onen dotyčný zaslal odkazy. Jednotlivé odkazy jsem navštívil, prostudoval a následně jsem se rozhodl vytvořit tuto analýzu.

Jedná se o tyto konkrétní odkazy:

https://neovlivni.cz/proruske-servery-maji-na-ceske-publikum-zasadni-vliv-pise-bis/

https://neovlivni.cz/vnitro-ma-databazi-dezinformacnich-webu-koho-na-ni-zaradilo/

https://www.securitymagazin.cz/zpravy/cesky-rozhlas-zverejnil-seznam-ceskych-dezinformacnich-webu-1404053853.html

https://interaktivni.rozhlas.cz/dezinformace/

https://echo24.cz/a/isYwV/42-ceskych-a-slovenskych-webu-ktere-siri-ruske-lzi

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/az-sto-vlivnych-lidi-siri-myslenky-odporujici-zajmum-statu-t/r~86622924568f11e7a83b0025900fea04/?_ga=2.89801496.2003622618.1498106377-1995071804.1495628891&redirected=1530213166

Kapitola I:

Než přistoupím k dalšímu výkladu, nejprve vydefinuji nový termín – tímto termínem je „Manipulace, spoléhající na digitální demenci“.

Co je to „Manipulace, spoléhající na digitální demenci“?
Tento typ manipulace míří zejména na tzv. „digitální generaci“, čímž jsou míněni jedinci, narození kolem roku 2000. Tento způsob manipulativní techniky vychází z poznatků o tom, jak lidský mozek zpracovává informace na webu. Při odhalení této manipulativní techniky jsem vyšel z knihy Manfreda Spitzera „Digitální demence“.(překlad František Ryčl 2014, Czech edition © Host–vydavatelství, s.r.o., 2014, ISBN 978-80-7294-872-7). V této knize je dopodrobna popisováno, jakým způsobem náš mozek pracuje s digitálními médii. Tyto poznatky jsem porovnal s poznatky o eyatrackigu.

https://media.nngroup.com/media/reports/free/How_to_Conduct_Eyetracking_Studies.pdf

Eyetracking vědecky zkoumá to, jakým způsobem čtenáři vnímají text na internetu. Informace o manipulačních technikách a jejich rozpoznání jsem čerpal ze zdrojů:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta%C4%8Dn%C3%AD_klam
https://manipulatori.cz/argumentacni-fauly/
https://zvolsi.info/
https://www.misantrop.info/trvale-udrzitelna-krava/

Kombinací těchto poznatků jsem dospěl k závěru, že manipulativní text, spoléhající na digitální demenci je záměrně zpracován tak, aby digitální dement (v dalším textu – méně pozorný čtenář) pochopil text jinak, než jak je prezentován, a aby přehlédl jinak zcela zjevné manipulační techniky.

Je vědecky prokázáno, že text na internetu vnímáme zásadně jinak, než text tištěný. Podle seriózních průzkumů většina uživatelů internetu namísto klasického čtení používá „skenování“. Z celé zprávy čteme jen nadpis, první odstavec, něco významnějšího uprostřed, ale jinak jen asi 2-3 počáteční slova z každého řádku! Přes 70 % obsahu nečteme vůbec! A co více – pokud již v prvních dvou odstavcích obdržíme kýženou informaci, pak zprávu ani nedočteme. Viz např. zde:
https://www.prochlapy.cz/clanky/mlada-generace-hloupne-cteni-na-internetu-je-drogou-pro-mozek-ale-nerozviji-osobnost/

Manipulativní sdělení na webu má tedy následující strukturu:

Pod zavádějícím titulkem je v prvním odstavci obsaženo zavádějící tvrzení. Toto tvrzení bývá ještě někde uprostřed článku zopakováno, formou odkazu, zvýrazněného podnadpisem, seznamem s odrážkami apod. Klíčová informace, která je v rozporu s nadpisem a s prvním odstavcem, se nachází nejdříve na samém konci druhého odstavce, nebo ještě dále. Formálně je text v pořádku a čtenáři poskytuje všechny relevantní informace. Ve skutečnosti se ovšem takto zformátovaný text úplně sprostě spoléhá na to, že jej pochopíte jinak, než jak je ve skutečnosti napsaný. Zjednodušeně – přijmete nadpis a první odstavec jako fakt (on totiž bývá umně zformulován jako hotové tvrzení, ale při troše snahy připouští i jiný, ne-li přímo opačný výklad), a tento je dále potvrzen povrchním pojetím článku jako celku. A to přesto, že další text (ten správně umístěný do správného místa) neodpovídá ani titulku, ani prvnímu odstavci. Text pak může pokračovat vesele dále – pokud neobsahuje již nic významného a není ani graficky odlišný, aby nějak upoutal pozornost, pak jej většina lidí stejně ani nedočte.

U takto zformátovaného textu mnoho – a troufám si říct, že většina - čtenářů vůbec nepostřehne, že jsou manipulováni k falešnému závěru. Viz případ, kdy mi diskutující na Facebooku poskytnul všechny studované odkazy s tím, že dokazují jeho – a nikoliv můj – názor. A že BIS vede seznam závadných webů.
Pro upřesnění zde znovu opakuji: jedná se o digitální, nikoliv o tištěná média. Noviny, časopisy a knihy fungují jinak.
V digitálně zprostředkovaném sdělení nejde o sdělení jako takové, ale o jeho pocitové přijmutí. Je zaútočeno na emocionální rovinu sdělení, bez ohledu na skutečný obsah. Záměr celého snažení je přesvědčit. Celá věda o tom, jak jsou zprávy z internetu přijímány se jmenuje eyatrackig a je v praxi využívána k jiným, naprosto mírumilovným a bohulibým účelům (třeba ke zvýšení prodejnosti a k optimalizaci webových stránek).

Tím se – sice trochu obloukem, který ovšem považuji za důležitý, dostávám k odkazům ke studiu.
Kapitola II: co píšou na webech se seznamy „fake news“ a jak je manipulováno se čtenáři?
Zpráva neovlivní.cz z 6.9.2015
https://neovlivni.cz/proruske-servery-maji-na-ceske-publikum-zasadni-vliv-pise-bis/

Tento článek je příkladem „manipulace, spoléhající na digitální demenci “ z předchozí kapitoly. Prozkoumejte sami. Klíčová informace se nachází za nadpisem, dlouhým podnadpisem (délkou odpovídajícímu odstavci) a prvním „opravdovým“ odstavcem. Článek jako takový je primárně zaměřen na méně pozorného čtenáře. Staví vedle sebe dvě tvrzení a ponechává na čtenáři, aby si tato tvrzení sám spojil a vytvořil si tak zkreslený závěr. První (pravdivé) tvrzení je, že BIS ve své zprávě z roku 2014 zmiňuje proruské webové projekty. Druhé (rovněž pravdivé) tvrzení je, že deník Neovlivní.cz vede databázi „prokremelských webů.“ Pro pochopení toho, jak je konstruována manipulace se čtenářem, cituji klíčové souvětí:
„Deník Neovlivní.cz sestavuje už půl roku unikátní databázi serverů a médií, které se v Česku propagandě Kremlu věnují. Jde v ní nejen o čistou a neskrývanou propagandu, ale i o média, která nekomentované Putinovské vidění světa nabízejí mezi standardními zpravodajskými texty. Znovu vám ji předkládáme.

Pod přehlednou tabulkou, která odkazuje na kremelské přisluhovače, naleznete výseč zprávy BIS, v níž se zpravodajci ruské propagandě věnují.“

Je zde tedy vložena tabulka, kterou bychom mohli pro zjednodušení nazvat druhým tvrzením. Tedy nikoliv BIS, nýbrž server Neovlivní.cz sestavuje databázi takzvaných „prokremelských webů“. Vše pěkně označeno v dolní části webových stránek : „Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha“

Kliknutím na písmeno A této tabulky se dostaneme na stránku: https://neovlivni.cz/databaze-ruskych-stop-a/ Pod tabulkou takto onálepkovaných webů, které (opakuji) sestavuje deník Neovlivní.cz článek z 6.9.2015 pokračuje dalšími „výseky“ z výroční zprávy BIS.

Na méně pozorného čtenáře má celek působit dojmem, že se jedná o materiály z téhož (jediného) zdroje. Článek se dovolává autority - v tomto případě BIS, z jejíž výroční zprávy cituje. Méně pozorný čtenář je tak manipulován k přijmutí falešného závěru, totiž, že BIS vede nějaké seznamy webů. Originál zprávy BIS z roku 2014, na který se článek odkazuje, je zde:
https://www.bis.cz/vyrocni-zprava6c8d.html?ArticleID=1096 V této zprávě ovšem žádný seznam webů nenajdete.

Do očí bijící je ovšem vyjadřování ve směru emotivně zabarveného nálepkování „Putinovské vidění“, „propaganda Kremlu“, „ruská propaganda“. Takovéto nálepkování je považováno za typický příznak falešné zprávy. Tedy alespoň podle: http://zvolsi.info/manual-2/ Surfařův průvodce po internetu; kapitola „Svalování viny a nálepkování.“

Další zpráva Neovlivní.cz z 22.6.2017

https://neovlivni.cz/vnitro-ma-databazi-dezinformacnich-webu-koho-na-ni-zaradilo/

Zpráva se odvolává se na článek z Aktuálně.cz a doplňuje jej o to, kdo konkrétně je na seznamu. V nadpisu samém je uvedeno, že Ministerstvo vnitra sleduje zhruba čtyři desítky českých dezinformačních webů, jejichž seznam se v zásadě shoduje s databází, kterou od roku 2015 sestavuje redakce Neovlivní.cz.

Tedy jinými slovy: je zde tvrzeno, že Ministerstvo vnitra vede nějaký seznam. A že tento seznam je skoro totožný s tím, co je čtenáři předkládáno. Cituji: „K nejvlivnějším dezinformačním webům podle nich patří AC24, Svět kolem nás, Lajkit, Vědomosti a Parlamentní listy s jejich subportály. Dále třeba New World Order Opposition, Svobodné noviny, Vlastenecké noviny a Aeronet,” popsal serveru vysoce postavený zdroj z ministerstva vnitra.“ Jinými slovy – vysoce postavený, neznámý a nejmenovaný zdroj. Nebo taky já. Nebo taky redaktůrek samotný.

Nebo třeba Putin. Tedy učebnicový příklad manipulace s odvoláním na neznámou a neověřitelnou autoritu.
Článek je ovšem také propojen na tabulku „proruských webů“. A kampak to vede odkaz po kliknutí na písmeno „A“ ??? https://neovlivni.cz/databaze-ruskych-stop-a/ . Vede na úplně stejnou stránku, jakou jsme měli možnost shlédnout už dříve u článku z 6.9.2015 a u níž si můžeme přečíst, že seznam webů sestavuje server Neovlivní.cz a pochopitelně, že „Projekt podpořila Nadace Open Society Fund Praha“.

Článek, na nějž se zpráva Neovlivní.cz z 22.6.2017 odkazuje, je k dohledání na Aktuálně.cz:

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/az-sto-vlivnych-lidi-siri-myslenky-odporujici-zajmum-statu-t/r~86622924568f11e7a83b0025900fea04/?_ga=2.89801496.2003622618.1498106377-1995071804.1495628891&redirected=1530083927

Článek na aktuálně.cz místy vyvrací sám sebe. Jádrem článku je další manipulace s odkazem na neověřitelný zdroj: „I přesto, že resort nechtěl řadu měsíců říct, které dezinformační kanály sleduje, Aktuálně.cz na to nyní přišlo z interních dokumentů ministerstva. (…)"Sledují jich hodně. K nejvlivnějším dezinformačním webům podle nich patří (…)popsal serveru Aktuálně.cz vysoce postavený zdroj z ministerstva vnitra.
… Vyplývá to z interních dokumentů, které má Aktuálně.cz k dispozici, a z informací od několika vysoce postavených zdrojů z vnitra…“

Tento článek tedy nestojí na žádném ověřitelném tvrzení, nýbrž opět jen a pouze na tvrzení autora. Autor článku nám bezostyšně servíruje k uvěření, že mluvil s několika vysoce postavenými - ovšemže nejmenovanými - zdroji z ministerstva vnitra (s jakými?) a že má k dispozici interní materiály ministerstva vnitra (jaké?). Když je v tomtéž článku požádán mluvčí ministerstva o vyjádření, pak to dopadá takto (včetně překlepu): „… Ministerstvo ale nechce podobnou informaci oficiální potvrdit. Tuto informaci nelze poskytnout," opakuje mluvčí ministerstva Jiří Korbel… Mnohem rafinovanější manipulační techniku nám článek předvádí spojením předchozí fabulace s citací: „…V Česku je podle ministerstva navíc 50 až 100 vlivných lidí, kteří dezinformace šíří.“ (tato věta, obsahující nepotvrzenou informaci, patří ke článku, Jiří Korbel jí – alespoň podle pravidel českého pravopisu, kde má být citace uvedena do uvozovek - neřekl! A navíc se zde mluví o lidech, nikoliv webech. Souvětí pokračuje větou…) "Jednak v to počítáme aktivní autory alternativních médií, jednak skupinu pseudoexpertů či autorit, které se snaží intenzivně prosazovat narativy, které jsou v rozporu s českými bezpečnostními zájmy definovanými Bezpečnostní strategií ČR, do veřejné debaty a mediálního prostoru," dodal Korbel….“ Ve dvou větách je zde spojeno nepotvrzená informace autora článku s citací, což má vyvolat u čtenáře dojem, že ministerstvo sleduje 50 až 100 vlivných lidí, což jsou lidé, stojící za tzv. proruskými weby a že se takto vyjádřil mluvčí ministerstva! A na závěr je takto vyfabulované tvrzení podepřeno odkazem na externí zdroj: „… Evropské hodnoty také samy vytvořily seznam, na němž se servery sledované ministerstvem vnitra objevují…“ Což má ve čtenáři vyvolat dojem, že Evropské hodnoty mají stejný seznam, jako má ministerstvo vnitra. Existence seznamů Evropských hodnot má tedy potvrzovat a dokazovat existenci seznamů ministerstva vnitra. V podstatě je zde předloženo tvrzení, že pokud existuje B, nutně musí existovat A. Jenomže A existovat nemusí. Opravdu nemusí. Z existence B nijak existence A nevyplývá. A jak je to tedy se seznamy Evropských hodnot?

Zpráva securitymagazin.cz z 26.11.2016

https://www.securitymagazin.cz/zpravy/cesky-rozhlas-zverejnil-seznam-ceskych-dezinformacnich-webu-1404053853.html ve kterém je uvedeno, že seznamy webů byly vytvořeny Evropskými hodnotami. Uvedený článek se odkazuje na další článek na webu Českého rozhlasu: https://www.irozhlas.cz/zpravy-z-domova/neznami-vlastnici-redaktori-a-nepruhledne-finance-prectete-kdo-v-cesku-siri_1611250606_dbr z 25. listopadu 2016, kde je rovněž uvedeno, že seznamy webů byly vytvořeny Evropskými hodnotami … „Zpravodajský web Českého rozhlasu na základě studie think-thanku Evropské hodnoty vybral nejúspěšnější tuzemské servery, které spadají do této kategorie…“ Zde tedy nefigurují žádné seznamy BIS, nýbrž seznamy Evropských hodnot.

Zpráva interaktivnirozhlas.cz z 26.11.2016

https://interaktivni.rozhlas.cz/dezinformace/ článek se zabývá tím, že dezinformační texty mají nad pravdivými navrch. Jako úplně první příklad typické dezinformace uvádí článek: „Pokud je to pravda, nastane šok. Rozdělení ČSFR v roce 1992 je neplatné!“ Je zajímavé, že byl zvolen právě tento příklad.

Protože už samotný nadpis tohoto – takzvaně dezinformačního článku - zpochybňuje sám sebe a nečiní si nárok na pravdu! Navíc se článek odkazuje na skutečně existující a schválený zákon. Článek, nadepsaný „Pokud je to pravda…“ má podle mého názoru spíše za cíl vyvolat diskusi a vyzvat k hledání pravdy, než záměrně a cíleně dezinformovat. Následující citace z článku mě šokovala ještě více - je sice trochu delší, ale neodpustím si ji:… Ve Spojených státech krátce před prezidentskou volbou zahltily Facebook a Twitter tisíce vymyšlených zpráv z nových, neznámých webových stránek. V drtivé většině podporovaly Donalda Trumpa: jedna o tom, jak mu vyjádřil důvěru papež, další třeba o připravované žalobě FBI na Hillary Clintonovou. Redaktoři webu BuzzFeed se rozhodli zjistit, jak lživé zprávy vznikají. Prozkoumali přes stovku protrumpovských webů a došli k překvapivému zjištění. Fake news má na svědomí skupinka makedonských teenagerů, kteří si tak vydělávají skrze zobrazování webové reklamy…Bác. To bolí. Moc. To je fakt rána do hlavy. Médium, které je mi doporučeno ke změně mého názoru na fake news mě informuje o tom, jak to vlastně bylo s ovlivněním amerických voleb. Jak je možné, že už se světová (potažmo česká) média neomluvila Putinovi a Rusku za křivé nařčení z ovlivnění amerických voleb? Proč se o téhle zprávě dovídám naprostou oklikou, při hledání faktů o něčem úplně jiném? Kdo si dá tu práci dohledat zdroje a omlátit mainstreamu o hlavu jejich dokola omílanou „ruskou stopu“ ve věci ovlivnění amerických voleb?

V článku následuje dlouhý seznam „dezinformačních článků“, pod kterým je vcelku nenápadná věta, že: …Ne všechny zprávy jsou přitom fake news, tedy úmyslně lživé informace….Aha. takže pod nadpisem „seznam českých neověřených článků“ a pod seznamem, na němž se při kliknutí na odkazy zobrazuje:

máme přiznáno, že seznam samotný není relevantní a validní. Klasifikuje totiž weby jakožto entity a nikoliv obsah webů samotný. Natož jednotlivé zprávy. Připadá vám to stupidní? Mě tedy ano. I když některé z webů, u nich se ukazuje „dezinformační“ opravdu a skutečně, fakticky a vážně publikují strašné … no, jak to říct slušně? …nesmysly. Což ovšem nikoho nekvalifikuje k tomu, aby tyto weby nálepkoval a snažil se je umlčet či cenzurovat.

Článek pokračuje klasifikací fake – news do pěti kategorií, kde jsou zmatlány (myslím si, že naprosto záměrně) zjevné nesmysly se zprávami, jejichž obsah je spíše neprokazatelný či diskutabilní, nebo vyzývá ke (zcela oprávněné a potřebné) politické diskusi. Ono zmatlání má zcela nepochybně za účel vyloučit některé otázky z demokratické diskuse a onálepkovat je za „Fake“ od samého počátku. V posledním odstavci článku se můžeme dočíst o tom, kdo se v České republice zabývá fake news. Zde samozřejmě nechybí (již dříve zmíněné) Evropské hodnoty.

Co je ovšem důležité? Článek se o nějakých seznamech závadných webů, vedených BIS nezmiňuje.

Článek echo24.cz ze dne 22.6.2017

https://echo24.cz/a/isYwV/42-ceskych-a-slovenskych-webu-ktere-siri-ruske-lzi

Článek se rovněž nezabývá žádným seznamem BIS, nýbrž seznamy, které vytváří slovenský aktivista Juraj Smatana.

Článek aktualne.cz ze dne 22.6.2017

https://zpravy.aktualne.cz/domaci/az-sto-vlivnych-lidi-siri-myslenky-odporujici-zajmum-statu-t/r~86622924568f11e7a83b0025900fea04/?_ga=2.89801496.2003622618.1498106377-1995071804.1495628891&redirected=1530213166

Analýza na počátku tohoto článku, viz zpráva Neovlivní.cz z 22.6.2017.

Pro zopakování: Jedná se o manipulaci, spoléhající na digitální demenci. Jde o kombinaci manipulace s odkazem na nejmenovanou autoritu a manipulace s odkazem na neověřitelný zdroj. Viz:

… „Téměř čtyři desítky českých dezinformačních serverů monitoruje ministerstvo vnitra. I přesto, že resort nechtěl řadu měsíců říct, které dezinformační kanály sleduje, Aktuálně.cz na to nyní přišlo z interních dokumentů ministerstva.“…

... "Sledují jich hodně. K nejvlivnějším dezinformačním webům podle nich patří AC24, Svět kolem nás, Lajkit, Vědomosti a Parlamentní listy s jejich subportály. Dále třeba New World Order Opposition, Svobodné noviny, Vlastenecké noviny a Aeronet," popsal serveru Aktuálně.cz vysoce postavený zdroj z ministerstva vnitra.“

Shrnuto: Argumentuje se „dokumenty, pouze pro služební využití“ – či odkazem na „vysoce postavený zdroj z ministerstva vnitra“. Článek jako takový je primárně zaměřen na méně pozorného čtenáře, v němž má celek vzbudit dojem, že BIS vede „seznamy webů“.

ZÁVĚR:

Seznamy dezinformačních webů, zejména ty, které se odvolávají na to, že tyto seznamy jsou vedeny BIS, jsou samy o sobě dezinformací. Spoléhají se na méně pozorného čtenáře (viz první kapitola) a obsahují zcela zjevné manipulace s odkazem na neznámý (neověřitelný) zdroj a manipulace s odkazy na neznámé (neověřitelné) autority. Zcela jistě by články 1,2 a 6 samy o sobě snesly označení „Fake news“.

Autor: Jakub Junda

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNestoudná Merkelová kráčí ve stopách Hitlera i Goebbelse. Člověk si říká, kde se po tom všem, bere v Merkelová taková drzost...   
Pridal tk Úterý 18 prosinec 2018 - 04:55:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Radim Fiala - SPD: „Jak informoval die Welt, německá kancléřka Angela Merkelová před časem prohlásila, že by se národní státy měly vzdát své suverenity. „Nationalstaaten müssen heute – sollten heute, sage ich – bereit sein, Souveränität abzugeben“, prohlásila. Co si to vůbec dovoluje? Již Adolf Hitler vyzýval, aby se národní státy ve prospěch Německem budované Nové Evropy vzdaly své suverenity. V tomto smyslu hovořil i nacistický ministr propagandy Joseph Goebbels v projevu k českým novinářům. A v tomto smyslu arogantní a nestoudná Merkelová kráčí ve stopách Hitlera i Goebbelse. (Dobře o tom píše britský historik John Laughland v knize Znečištěný pramen).

Německo zrodilo Marxe, německý imperialismus vyvolal první světovou válku a Německo podpořilo Lenina a nástup bolševiků k moci v Rusku. Německo vyvolalo druhou světovou válku a bylo poraženo jen díky společnému úsilí národních států, které bojovaly za obnovení své suverenity a svobody. Německem vyvolaná druhá světová válka přispěla k vzestupu moci Sovětského svazu a k tomu, že ovládnul východní Evropu a státy středovýchodní Evropy se dostaly do područí SSSR. Projekt Německem ovládané Evropské unie je po nacismu a komunismu dalším projektem, který má zničit suverenitu a demokracii národních států ve prospěch centrální nedemokratické diktátorské moci. Člověk si říká, kde se po tom všem, bere v Merkelová taková drzost...“

Autor: Radim Fiala

https://www.welt.de/…/Angela-Merkel-Nationalstaaten-sollten…

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfrický uprchlík měl připravovat teroristický útok na Vatikán ...   
Pridal tk Úterý 18 prosinec 2018 - 04:52:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE / ZADRŽEN SOMÁLSKÝ KULTURNÍ OBOHACOVAČ, KTERÝ PRAVDĚPODOBNĚ PŘIPRAVOVAL ATENTÁT VE VATIKÁNU: Somálec, 20 let, tudíž takový ještě malý "sirotek," byl zadržen z důvodného podezření přípravy teroristického útoku.

Svědčí proti němu důkazy odposlechů a sledování, zadržen byl v Bari.

Zdroj: .ilpopulista.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko informovalo o neúspěšném pokusu USA zmařit operaci v Sýrii   
Pridal tk Úterý 18 prosinec 2018 - 04:27:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký ministr vnitra Sulejman Sojlu oznámil, že se Spojené státy pokusily překazit tureckou vojenskou operaci v Sýrii. Turecko jim však jejich plány zmařilo. Slova ministra zveřejnila agentura Anadolu.

Sojlu poukázal na to, že Spojené státy v roce 2017 nepodporovaly operaci Štít Eufratu a během operace Olivová ratolest v roce 2018 vystoupily s hrozbami na adresu Ankary. „Nyní se Washington snaží podniknout podobné kroky na východ od řeky Eufrat. Turecko to však dříve nedovolilo a nedovolí to ani teď," prohlásil turecký ministr.

„Washington věřil v to, že bude schopen udeřit na Turecko rukama ozbrojenců, které cvičili Američané. Spojené státy se pokoušely vyvinout mezinárodní tlak na Turecko, ale Ankaře se podařilo překonat všechny překážky," dodal.

Ankara opakovaně obvinila USA z financování kurdských vojenských uskupení. Podle tureckých orgánů americký prezident Donald Trump v roce 2017 slíbil, že Kurdům přestane pomáhat. To však neudělal.

Dne 12. prosince turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan oznámil, že Turecko v brzké době zahájí nové vojenské operace proti teroristům v Sýrii.

Dne 20. ledna informovalo Turecko o zahájení operace s názvem Olivová ratolest, která je zaměřena proti kurdským uskupením v Afrínu. Ankara řadí mezi teroristy také představitele kurdské politické strany Sjednocená demokratická strana a její ozbrojené křídlo Lidové obranné jednotky.

Zdroj: agentura Anadolu

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMalajsie žaluje americkou banku Goldman Sachs   
Pridal tk Úterý 18 prosinec 2018 - 04:24:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Malajsie v pondělí podala trestní oznámení na společnost Goldman Sachs (GS.N) a dva bývalé zaměstnance americké banky. Rozhodla se tak v souvislosti s vyšetřováním podezření z korupce a praní peněz ve státním fondu podniku 1MDB.

Portál Reuters uvádí, že Malajsie bude usilovat o trest v podobě vězení, stejně jako o miliardové pokuty od Goldman Sachs a dalších čtyř osob. Ti totiž společnost 1Malaysia Development Bhd (1MDB) údajně připravili o 2,7 miliardy dolarů. Ve svém prohlášení to oznámil generální prokurátor Tommy Thomas.

Jde o první takový skandál, kdy společnost čelí obvinění z trestné činnosti, pokud jde o 1MDB. Goldman Sachs však tato nařčení odmítá.

Mluvčí společnosti Goldman Sachs ve svém prohlášení uvedl, že obvinění je „namířeno špatným směrem" a že se banka proti němu bude bránit. Také dodal, že banka se všemi orgány v daném vyšetřování spolupracovala.

Společnost Goldman Sachs byla podrobena kontrole kvůli své roli při získání 6,5 miliardy dolarů prostřednictvím tří dluhopisových nabídek pro 1MDB. Právě tyto nabídky jsou předmětem šetření v nejméně šesti zemích.

Thomas dále prozradil, že konkrétně byla podána žaloba proti společnosti Goldman Sachs, bývalým bankéřům Timovi Leissnerovi a Rogerovi Ngovi, bývalé zaměstnankyni 1MDB Jasmine Loo a finančníkovi Jho Low.

Podle Thomase bude státní zástupce usilovat o to, aby obvinění museli zaplatit pokuty. Stejně tak je možné, že Malajsie bude požadovat trest odnětí svobody, a to až na 10 let pro každého z obviněných.

Také státní zástupci USA podali minulý měsíc trestní oznámení na bývalé bankéře společnosti Goldman Sachs.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kqWF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSeverokorejský úředník: Je to provokace, že USA vyvíjí sankce vůči severokorejským úředníkům   
Pridal tk Úterý 18 prosinec 2018 - 04:19:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ředitel Kanceláře pro americkou politiku Severokorejského ministerstva zahraničí dne 16. prosince pronesl projev, ve kterém se uvádí, že je to provokace, že USA pod záminkou lidských práv zahrnula severokorejské úředníky do seznamu sankce.

Podle projevu tento nejmenovaný úředník uvedl, že v uplynulých 6 měsících od jednání vedoucích představitelů USA a KLDR v Singapuru američtí úředníci včetně amerického ministra zahraničí každodenně deformovali KLDR. V krátké době USA pod záminkou lidských práv zahrnula severokorejské úředníky do seznamu sankce.

Tento úředník prohlásil, že hrozba a tlak nejsou metody k řešení sporů. KLDR navrhuje, že by měly obě strany nejdřív založit pocit důvěry, poté postupně zlepšit vztahy mezi USA a KLDR.

Americké ministerstvo financí dne 10. prosince oznámilo sankce vůči třem severokorejským úředníkům ve vysokém postavení. Uvedlo, že jejich orgány porušují lidská práva. Zmínění tři úředníci jsou ministr organizování Severokorejské dělnické strany, ministr propagace Severokorejské dělnické strany a severokorejský ministr státní bezpečnosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3319 sec,0.0978 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,500kB