Neděle 23 prosinec 2018
Šok před Vánoci? Všechno je jinak, podle dokumentu hlasovala pro Globální kompakt celá česká vláda, nikdo se nezdržel hlasování a nikdo nebyl proti!   
Pridal tk Neděle 23 prosinec 2018 - 05:03:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šok před Vánoci? Všechno je jinak, podle dokumentu hlasovala pro Globální kompakt celá česká vláda, nikdo se nezdržel hlasování a nikdo nebyl proti! Ministr zahraničí Tomáš Petříček řekl, že si nepamatuje, jestli se Andrej Babiš zdržel nebo hlasoval proti, ale dokument to jednoznačně vyvrací, vláda totiž odsouhlasila usnesení jednomyslně! Proč se premiér alespoň nezdržel hlasování, když tvrdí, že nesouhlasí s oběma globálními pakty?

A je to nakonec venku. Jak se zdá, tanečky okolo hlasování České republiky v OSN ohledně Globálního kompaktu mají nečekané rozuzlení. Jak zjistila redakce Aeronetu ve spolupráci se Svobodným vysílačem CS, na webovém serveru Vlády ČR se totiž objevil záznam z pondělního hlasování na 51. schůzi vlády, kde byl mj. projednáván i postoj České republiky ke Globálnímu kompaktu a jeho dvěma částem, Globálnímu paktu o uprchlících a Globálními paktu o migraci. Hlasování ministra zahraničí ČR Tomáše Petříčka v noci z pondělí na úterý v New Yorku v sídle OSN totiž vyvolalo obrovské emoce, protože český ministr tam hlasoval pro první jmenovaný pakt, tedy pro Globální pakt o uprchlících.

Okamžitě se strhl obrovský poprask a SPD dokonce chtěla svolat mimořádnou schůzi Poslanecké sněmovny. Andrej Babiš přitom v českých médiích a v rozhovoru pro Novinky.cz deklaroval, že odmítá oba dva zmíněné pakty. Když ovšem Tomáš Petříček hlasoval v OSN pro pakt o uprchlících, Andrej Babiš vzkázal, že je to nezávazný dokument, že se hraje hlavně o ten druhý, o pakt o migraci, a ten prý ČR opravdu nepodpoří. Ve středu se tak opravdu stalo, Tomáš Petříček v OSN hlasoval proti paktu o migraci.

Zdálo by se, že celá věc je tím jakoby uzavřena, ale vůbec tomu tak není. Ministr zahraničí Tomáš Petříček totiž na svém Facebooku a také pro česká média začal vypouštět velmi podivné informace. Podle článku na serveru Parlamentní listy doslova uvedl , že Andrej Babiš na vládě v pondělí byl opravdu proti přijetí obou paktů, ale s názorem zůstal osamocen.

Tomáš Petříček: “Jestli se nemýlím, tak pan premiér nehlasoval pro, nevím, jestli se zdržel nebo hlasoval proti.”

To tvrdí ministr zahraničí a v podstatě by se to dalo pochopit jako tak, že Andrej Babiš byl přehlasován. Jenže pozor, to není všechno. Tomáš Petříček dále uvedl, že si nepamatuje, jestli Andrej Babiš při hlasování o usnesení ke Globálnímu kompaktu byl proti, anebo se jenom zdržel hlasování. Jenže právě dnes se objevila na serveru Vlády ČR výbušná dokumentace a záznam z jednání vlády, a to, co se tam uvádí, to je doslova šok a facka.

Někdo si dělá z voličů ANO blázny, protože záznam z jednání vlády prokazuje, že vláda hlasovala pro usnesení jako jeden muž

Podle záznamu z jednání totiž celá vláda v pondělí hlasovala pro usnesení v této výbušné věci zcela jednomyslně! Jak se uvádí v dokumentu, z celkem 15 přítomných členů vlády hlasovalo pro usnesení 15 členů pro návrh. Nikdo se tedy nezdržel usnesení a nikdo nehlasoval proti. Je to všechno úplně jinak, záznam z jednání vlády to natvrdo odhaluje a dokazuje, snad jedině s výjimkou, že zapisovatelka udělala chybu a do záznamu to napsala špatně, ale to je asi nepravděpodobné, protože jak se říká, co je psáno, to je dáno.

Minimálně v této chvíli to znamená, že na české občany byla celý tento týden hrána habaďůra, aby si každý myslel, že premiér byl proti, anebo že premiér byl přehlasován na vládě, anebo že se premiér zdržel hlasování. Ne, nic z toho není pravda, protože pravda je prostě taková, že celá vláda, včetně Andreje Babiše, hlasovala jednomyslně pro celé usnesení, kterým vláda ukládá ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi, aby hlasoval PRO globální pakt o uprchlících, a aby hlasoval PROTI globálnímu paktu o migraci. To znamená, půl napůl. A premiér Andrej Babiš pro tento návrh usnesení hlasoval.

Bez komentáře.


Toto zjištění zcela mění situaci, protože to znamená, že nejenom, že Andrej Babiš se nechce přiznat k tomu, že hlasoval na vládě pro globální pakt o uprchlících, kromě toho, že tedy hlasoval proti paktu o migraci, a co je zajímavé, ministr zahraničí Tomáš Petříček dokonce premiéra tak trochu jako kryje, protože jak uvedl pro média, jmenovitě na Českém rozhlasu a také na svém Facebooku, prý si nepamatuje, jestli Andrej Babiš hlasoval proti návrhu usnesení, anebo jestli se zdržel.

Vzhledem k tomu, že tento bod č. 32 byl na programu jednání vlády v pondělí jako úplně poslední, nelze věřit tomu, že by měl Tomáš Petříček tak krátkou paměť a nepamatoval by si, jak dopadlo hlasování na vládě k této výbušné věci. Pokud by premiér byl proti, hned by se to rozmázlo a řeklo by se, že Andrej Babiš je osamělý jezdec. Jenže když hlasování dopadne jednomyslně pro návrh, potom jsou vytáčky a bláboly o tom, že si na nic nepamatuje, už velice trapné.

Babiš se mohl alespoň zdržet při hlasování o usnesení, protože v návrhu mu prošel odpor proti jednomu ze dvou paktů, ale on se rozhodl podpořit celé usnesení, a to i s tím paktem o uprchlících

Andrej Babiš si mohl zachovat tvář, mohl se prostě v rámci kompromisu zdržet hlasování, a to z toho důvodu, že v usnesení je Babišův návrh na odmítnutí globálního paktu o migraci, takže aby Babiš nehlasoval proti vlastnímu návrhu, tak by se symbolicky zdržel hlasování, protože by řekl, že nesouhlasí s tím druhým paktem v usnesení, s globálním paktem o uprchlících. Jenže Andrej Babiš se rozhodl, že bude hlasovat pro vládní usnesení jako celek, že usnesení prostě podpoří aktivně svým hlasem na vládě, tedy včetně té výzvy ministru zahraničí, aby v OSN aktivně hlasoval PRO pakt o uprchlících.

Vláda jednomyslně hlasovala PRO toto usnesení.


Tohle opravdu není dobré a nevysílá to dobrý signál k voličům, protože někdo si z nich dělá blázny. Premiér tvrdí, že byl proti, ministr zahraničí tvrdí, že Babiš byl proti, ale nevzpomíná si, jestli hlasoval proti nebo se jen zdržel, a nakonec se o víkendu ukáže záznam z vlády, který tomu nasadí korunu, protože se provalí, že vláda vesele zvedla ruku pro oba pakty “sakum prdum” jednomyslně. Ty vole, to nevymyslíš! Vždyť to je jak u blbejch na dvorku, když startujou motorku.

Andrej Babiš‏ @AndrejBabis
Sledovat Sledovat uživatele @AndrejBabis
Víc

Před 20 minutami hlasovala Česká republika na zasedání OSN v New Yorku PROTI Globálnímu kompaktu pro bezpečnou, řízenou a legální migraci, tzv. “Marakéšské deklaraci”. Tak, jak jsme slíbili Držíme naši strategii proti ilegální migraci. A nepřijmeme ani jednoho migranta.
9:33 - 19. 12. 2018


Tady vůbec nejde o to, jestli ty pakty jsou závazné nebo ne, protože to je automatické, že budou zahrnuty do zákonů EU na úrovni Evropského parlamentu. A tím pádem budou závazné i pro ČR, která tím bude přehlasována v EU. Jenže tady jde o důvěru vlády, o důvěru slovům, které pronáší premiér, ale i ministr zahraničí. Pokud někdo na vládě v pondělí odhlasuje jednomyslně podpisy dvou brutálních paktů OSN a už v pátek si nikdo nepamatuje, jak kdo hlasoval na vládě, tak potom opravdu jsou z občanů děláni blbci, kteří prostě si myslí něco jiného, než co ve skutečnosti vláda dělá.

Andrej Babiš prohlásil na svém Twitteru, že ČR nepřijme ani jednoho migranta. Doufejme, že pokud ta situace přijde, že to nedopadne jako v pondělí na zasedání vlády. Může jít totiž pouze o záměnu slovíček a nedorozumění. Je možné, že ČR opravdu nebude přijímat migranty, jak píše pan premiér na Twitteru nahoře, ale jak to bude s těmi uprchlíky? S těmi stovkami tisíc uprchlíků v Itálii, kteří už více jak 3 roky mají uprchlický status a chtějí do Evropy, pane premiére? Migranty ne, ale uprchlíky ano? Není to nebezpečné slovíčkaření? Takto si máme vysvětlovat pondělní usnesení?

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/sok-pred-vanoci-vsechno-je-jinak-podle-dokumentu-hlasovala-pro-globalni-kompakt-cela-ceska-vlada-nikdo-se-nezdrzel-hlasovani-a-nikdo-nebyl-proti-ministr-zahranici-tomas-petricek-rekl/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak to je fakt řacha: možná nejzkorumpovanější je neziskovka...? Tramtará... Transparency International!   
Pridal tk Neděle 23 prosinec 2018 - 04:52:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neměli by občanům definici korupce vysvětlit?

Tak to fakt nevymyslíš. Ale tentokrát dovolte, abych výjimečně přesně kopíroval, protože za a) v tomto případě jsem si jist, že to "originálu" vadit nebude a za druhé, v tomto případě je nutná citace do slova a do písmene, pokud by se Transparenci International chtěla výjimečně trasnparentně soudit!

SMRDÍ, SMRDÍ, TOTO VÁŽNĚ SMRDÍ -

JE REKLAMA V TELEVIZI

To vážně nemá chybu - slavní údajní studentští vůdci SSM 17.listopadu se od sebe nerozliší: Monika Pajerová (sestra Jau Jau Biomasové Bursíkové) a konto na vstup do EU se svým bývalým manželem a jejich rodinou.

David Ondráčka, sveřepý samozvaný vůdce a obhájce transparentnosti a NE - KORUPCE

Vážně dostávali peníze na to, aby manipulovali s korupcí?

Jak může dostávat peníze od subjektů, které údajně kontroluje?

Jaký je rozdíl mezi Ondráčkou, Transparenci a Českou televizí, které dotují ti, kteří by jimi měli být kontrolováni a přitom totéž vytýkají Babišovi, jeho novinám a Agrofertu a udávají v Bruselu!

Neskutečné!

„Dobrý den, posílám Vám do Prahy podklady, aby i čeští občané věděli, jaké peníze mohou téct do takzvané neziskovky. Ono totiž bude z tabulky, kterou přikládám, vidět, že platí heslo – koho chleba jíš, toho píseň zpívej,“ řekl náš zdroj, jehož identitu jsme se rozhodli po vzájemné domluvě tajit.

ParlamentníListy.cz již v pondělí ráno oslovily všechny subjekty na území České republiky s dotazy, proč vlastně peníze do TI poslaly. Zajímalo nás i to, kdo o převodu finančních prostředků rozhodl. Stranou našeho zájmu nezůstávají ani jednotlivé resorty, Úřad vlády či soukromé společnosti, jako je například SKANSKA.

A nyní konkrétně.

Z přesných podkladů, které máme v dispozici, vyplývá, že Transparency International v posledních letech na darech a příspěvcích získala astronomických 80 milionů korun. Na tuto sumu se složilo zřejmě několik desítek firem, subjektů či státních institucí. Například České dráhy přispěly na provoz TI 1 302 300 korunami, poměrně zajímavá je rovněž částka, o jakou se zasloužil Sociologický ústav AV ČR. Ten poslal 435 622 korun. Dalším zajímavým zjištěním je, že několika stovkami tisíc přispěl TI v minulosti Český svaz ledního hokeje. Důvody? Zatím nejasné, naše redakce čeká na odpovědi zástupců shora uvedených subjektů.

Část finančních zdrojůJestliže jsme se nyní bavili v řádech stovek tisíc korun, přejděme na miliony. I na ty se totiž Transparency International v letech 2009–2017 mohla těšit. Ministerstvo vnitra zaslalo 14 812 458 korun a resort zahraničních věcí dalších 14 273 573 korun. I zde čekáme na odpověď, proč český stát přispívá (nebo přispíval) gigantickými sumami v době, kdy politici hovoří o nutnosti zvyšovat platy členů bezpečnostních sborů či učitelů. Ale ani tím nekončíme. Hodně zajímavé položky v rozpočtu totiž tvoří i instituce, jež nemají ústředí na území našeho státu.

Evropská komise dala TI přes 9 milionů korun, protikorupční OLAF (dlouhodobě se věnující premiéru Babišovi) přispěchal s částkou 4 231 583 a v neposlední řadě je tu také neziskovka Open Society Fund (blízká americkému miliardáři Georgovi Sorosovi, který mimo jiné podporuje masovou imigraci, sponzoroval kampaň Hillary Clintonové a údajně podporoval protesty proti Donaldu Trumpovi). Open Society Fund se blýskl částkou 8 936 704 korun. A že by nebylo na platy učitelů? To asi těžko, když ministerstvo školství poslalo na účet TI 3 055 393 korun.

Perličkou na dortu je pak doslova pakatel, o který se postaralo velvyslanectví Kanady, které nyní vede Barbara C. Richardsonová. To zřejmě nepovažuje práci TI za jakkoli záslužnou, a proto velvyslanectví věnovalo jen 5 tisíc korun. Asi na hezký oběd. Velvyslanectví Dánska, Finska, Norska a Švédska se také příliš nepochlapila, zástupci těchto států dali dohromady 28 tisíc.

Otázkou tak zůstává, proč česká ministerstva, ale i Úřad vlády nebo Technologická agentura České republiky v čele s profesorem Konvalinkou poslala na provoz neziskové organizace takto nepředstavitelné peníze.

Transparency International brala, kde to šlo. Peníze zkasírovala i za Kurzy občanské protikorupční sebeobrany. Ministerstvo školství jí za to zaplatilo přes 3 miliony

Peníze do neziskovky ovšem poslala i Asociace inovativního farmaceutického průmyslu. Důvod? „Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP) v České republice implementovala projekt Transparentní spolupráce. Je inspirovaný americkým Sunshine Act a je prosazovaný v celé EU Evropskou federací farmaceutického průmyslu a asociací (EFPIA). Cílem tohoto projektu je primárně objasnit rozsah a podstatu spolupráce mezi zdravotnickými odborníky, zařízeními a farmaceutickými společnostmi a ozřejmit výši souvisejících plnění. To vše proto, aby vztahy mezi průmyslem, lékaři a zdravotnickými zařízeními byly maximálně transparentní. Projekt byl spuštěn v roce 2014. Za tento kalendářní rok byla v červnu 2015 data poprvé zveřejněna,“ konstatovala Asociace pro PL.

Nadační fond nezávislé žurnalistiky na dotaz, proč a za co poslal do TI peníze, odpověděl: „Jedná se o grant z loňského roku. Jeho tématem bylo zvýšení povědomí o praxi ve vypisování veřejných zakázek. Celkově bylo přiděleno 150 000 korun.“

Téměř půl milionu odeslal do TI rovněž Sociologický ústav AV ČR (nynějším ředitel je Tomáš Kostelecký). Také v tomto případě nás zajímal důvod. „Společnost Transparency International zpracovávala analýzy pro projekt Snižování bezpečnostních rizik korupce a organizovaného zločinu v ČR, který byl realizován v letech 2010 až 2013 a jeho poskytovatelem bylo Ministerstvo vnitra.“

Necelých sto tisíc dostala TI překvapivě i od Ministerstva financí, respektive od Finančního analytického úřadu. Podle oficiálního vyjádření pro PL se jednalo o úhradu dvou zpracovaných studií v rámci projektu CZ10 z Norských fondů. Neziskové organizace jsou do těchto projektů zahrnovány velmi často povinně.

Konkrétně se jednalo o projekt „Podpora odhalování a vyšetřování korupce“ financovaného z Norských fondů. V rámci programu byl realizován jeden předem definovaný projekt ve spolupráci s Radou Evropy, jehož hlavním cílem bylo posílení institucionálních kapacit v boji proti korupci a praní špinavých peněz. Řešitelem předem definovaného projektu byl Finanční analytický útvar MF ČR.

Další peníze obdržela TI například od Českých drah. Jejich zástupci ParlamentnímListům.cz slíbili dodat veškeré podklady v dohledné době. Totéž se stalo i v případě Ministerstva zdravotnictví, MMR, norského a britského velvyslanectví.

Bezdůvodně se k našim dotazům staví zády resort vnitra (Jan Hamáček), zemědělství (Miroslav Toman), zahraničních věcí (Tomáš Petříček), Evropská komise, OLAF, Nadace rozvoje občanské společnosti, Úřad vlády, MPSV (Jana Maláčová) nebo také Český svaz ledního hokeje, jemuž předsedá Tomáš Král. I přes nevoli poskytnout médiu, které má stovky tisíc čtenářů, jakékoli informace o zacházení s veřejnými prostředky, budeme v tématu nadále pokračovat.

Některé z výše uvedených reakcí byly kráceny, ani v jednom případě nebyl jakkoli pozměněn obsah.

„Je paradoxní, že na chod organizace, která tak vehementně bojuje proti vašemu premiérovi, přispívají právě ti, kteří dělají totéž z výkonu své funkce. Připadá mi to jako snaha násobit tlak, ale pořád působit věrohodně a nezávisle. Věřím, že vás to téma zaujme a lidem otevře oči,“ uzavřel.

Ještě jednou se omlouvám Parlamentním Listům za přesnou kopii, protože je to příliš závažné a my informace neměli, ale jsem naproto přesvědčen, že v zájmu našeho státu, v zájmu České republiky, v zájmu občanů České republiky je třeba vědět, co je to za lidi, kteří nás udávají, kdo je za to platí, kdo si platí jejich služby a abychom měli utajené zdroje udavačů, co od nás žádají transparentnost je šílené, když samozvaní cenzoři a mstitelé nás chtějí mít jako na dlani.

Když transparentnost, tak transparentnost! PRO VŠECHNY! Navíc je to tak šílené, že tuto stopu budeme nadále sledovat a děkujeme Parlamentním Listům za jasné důkazy.

Petr Pokorný

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2123-tak-to-je-fakt-racha-mozna-nejzkorumpovanejsi-je-neziskovka-tramtara-transparency-international


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStanovisko Institutu Václava Klause ke dni 19. 12. 2018: Soros „osobností roku 2018“ je signálem zkázy   
Pridal tk Neděle 23 prosinec 2018 - 04:36:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
S každým končícím rokem jsou publikovány nejrůznější žebříčky (údajně) podstatných událostí uplynulého roku či (obvykle sporných) osobností roku. S jednou takovou „osobností“ přišel i deník Financial Times, když vyhlásil osobností roku 2018 George Sorose za to, že „reprezentuje hodnoty liberální demokracie a otevřené společnosti“ a že „denně čelí nacionalistickým a populistickým silám, které proti liberální demokracii otevřeně bojují“.

Financial Times, kdysi snad respektovaný zdroj informací z hospodářského a finančního světa, svojí volbou pouze potvrdil to, že už dávno není třeba jeho názory brát vážně, neboť stojí na straně pokrokářů a tvůrců sociálně-inženýrských konstruktů post-moderního světa.

Institut Václava Klause v polovině letošního roku publikoval vážný manifest „Obrany demokracie proti liberální demokracii“. Objasňujeme v něm, že pojmy liberální a demokracie byly ukradeny a zneužity k zakrytí ideologie, která nemá s liberálností a demokracií nic společného. Dnešní „liberální demokracie“ je pláštíkem k prosazení dílčích menšinových zájmů na úkor většiny. Zvolit osobností roku právě Sorose jako „vlajkonoše liberální demokracie“ je proto kouzlem nechtěného rozhodnutím správným.

Sorosovi je totiž vlastní vše kromě demokracie, úcty k výsledkům svobodných voleb a respektu k zájmům většiny. Soros skrze svůj Open Society Fund po celá léta organizuje a financuje tzv. „barevné revoluce“, kde skrze „zmajdanizované“ davy vyvolává rebelie proti legálně zvoleným vládám. Právě Sorosův Open Society Fund je bohatým finančním zdrojem pro nejrůznější neziskové organizace, které posléze ve svých zemích plní roli jakýchsi „pátých kolon“, snadno pronikají do domácích sdělovacích prostředků, napomáhají útokům na zvolené autority a podporují rozklad demokratického řádu. Právě Sorosem financované neziskové a nevládní organizace zastupují zájmy menšin a vnášejí do společnosti cizorodé názory multikulturalismu, feminismu, environmentalismu či genderismu a spolu se Sorosem se netají vášnivou podporou migrační invaze do euro-atlantického civilizačního prostoru.

„Sorosovští mládežníci“ jsou expedováni do neziskových organizací ze Sorosovy Středoevropské univerzity. Ta se sice v Čechách díky prozíravému rozhodnutí tehdejšího premiéra Václava Klause na začátku 90. let „nechytla“, své útočiště ovšem našla v Maďarsku. V této a okolních zemích působila takové „dobro“, až se její vytlačení z Maďarska stalo jedním z významných maďarských předvolebních témat.

Vyhlášení Sorose za „osobnost roku 2018“ ovšem není možné považovat ani za směšnou absurditu, ani za formu nepozornosti. Nejde snad ani o Sorose samotného. Jde o to, co ztělesňuje a svými penězi platí. Proto nesmíme význam tohoto signálu podceňovat! Informuje nás o tom, jak vážná je krize naší civilizace a jak rychle se starý dobrý svět tradičních dobrých hodnot kolem nás hroutí.

Ivo Strejček
22. 12. 2018

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPikantní: Proimigrantský poslanec EP Verhofstadt chce zakázat video, které o něm zveřejnilo Maďarsko   
Pridal tk Neděle 23 prosinec 2018 - 04:31:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Protiimigrantský poslanec a šéf liberálů Evropského parlamentu Guy Verhofstadt, soustavný osočovatel Maďarska, teď soptí. Obrátil se na Facebook, aby odstranil video, které tam o něm pověsila maďarská vláda. Na videu jsou shrnuty katastrofální důsledky imigrace do Evropy, která sem zavlekla islámský terorizmus, znásilňování, vraždění a další zločinnost. V kontrastu s tím na videu Verhofstadt cituje své po léta okřídlené “potřebujeme více imigrace!”. Video komentuje Verhofstadtovo konání jako sveřepou bezohlednost a vyzývá k zatřesení Bruselem a k obraně Evropy.

Nyní Verhofstadt láteří, že video šíří nenávist k imigraci. Přitom video jen shrnuje fakta o imigraci a poukazuje na Verhofstadta, který se za ni na půdě EP vždy zasazoval a zasazuje. S neblahými smrtonosnými důsledky své zamilované imigrace však Verhofstadt nechce mít nic společného. Asi jako když si uděláte ohníček v seníku a hlásíte se jen k tomu ohníčku a ne k požáru, který způsobil. To samo…

A potvrzuje se staré známé, že nejlepší obranou je protiútok. Dokud se Vehofstadt navážel do Maďarska, bylo vše v pořádku. Teď, když mu Maďarsko oplácí jeho metodami, vytáčí ho to, a snad začíná o svém počínání více přemýšlet. Západní politici si až příliš zvykli na to, že budou východní peskovat, a ti srazí paty či nanejvýš se defenzívně bránit. Teprve stejně tvrdá odezva, jak vidět, se na Západě počítá. Tak tomu bylo ostatně po staletí.

Zdroj : https://dailynewshungary.com/orban-cabinet-to-issue-english-language-video-responses-to-attacks-against-hungary-watch-here/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzští vědci našli způsob, jak zničit buňky infikované HIV   
Pridal tk Neděle 23 prosinec 2018 - 04:25:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzští vědci z Institutu Pasteur objevili způsob, jak zničit buňky infikované HIV pomocí inhibitorů metabolické aktivity, tvrdí tisková zpráva na internetových stránkách institutu.

Jak je uvedeno v tiskové zprávě, v současné době léčba infekce HIV zahrnuje celoživotní terapii, protože tato léčba blokuje infekci, ale nemůže zničit virus, který je v neaktivní formě uložen v tzv. rezervoárech.

Většinou se takovými rezervoáry stávají buňky CD4 + T-lymfocyty. Vědci objevili, že příčinou šíření viru je metabolická aktivita těchto buněk, apřesněji jejich spotřeba glukózy. Proto díky použití inhibitorů metabolické aktivity byli vědci schopni zničit infikované buňky.

Ve své studii, zveřejněné v časopisu Cell Metabolism, vědci také identifikovali specifické podtypy CD4 buněk, které jsou nejčastěji náchylné k infekci.

HIV infekce je pomalu progresivní infekční onemocnění způsobené virem imunodeficience (HIV). HIV infikuje buňky imunitního systému a CD4 + T-lymfocyty. V důsledku reprodukce HIV se počet CD4 + T-lymfocytů postupně snižuje.

Infekce HIV ovlivňuje obranný systém lidského těla a organismus se stává náchylnějším k dalším infekčním a nádorovým onemocněním.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ktgc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak se lhář, jenž si roky vymýšlel příběhy, mohl stát německým nejlepším novinářem   
Pridal tk Neděle 23 prosinec 2018 - 04:21:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Německem otřásá skandál. Jeden z předních reportérů, který psal pro vlivný německý magazín Der Spiegel, se ukázal být podvodníkem. Co udělalo ze lháře hvězdu?

Claas Relotius, „brilantní reportér", se ukázal být fabulátorem, který si cestu do prestižního německého magazínu proklestil zajímavými, sentimentálními a hlubokými lidskými příběhy z každodenního života. Nehledě na to, že některé z těchto příběhů měly jasné politické směřování.

Hrdina syrského „odporu"

Za tento kousek dostal svoji poslední novinářskou cenu. V jeho středu je syrská krize. Příběh se točí okolo syrského teenagera, který žije ve městě Dará, jenž se postavil proti syrskému prezidentovi Bašáru Asadovi, přičemž používá graffiti jako prostředek svého vlastního vyjádření.

Příběh byl napsán v létě roku 2018, v době, kdy toto město bylo stále ještě v rukou militantů. Text označuje město za poslední pevnost „odporu". Teenager o sobě hovoří jako o „osvoboditeli Sýrie" a „legendě" pro „tisíce lidí". Der Spiegel musí nyní trapně přiznat, že příběh, který jednoznačně vykresluje rebely jako nezištné bojovníky proti utlačovateli, byl z velké části vymyšlený. Detaily, které se v článku nacházely, si autor sám jednoduše vymyslel.

Děti Asadem „připravené o rodiče"

Další příběh z pera Relotiuse byl věnován rovněž Syřanům. Vypráví srdceryvný příběh dvou sourozenců. Z rukou „diktátora" Asada a jeho vojáků „přišli o všechno — své rodiče, své domy, svou zemi". Článek vypráví osobní příběh dvou sirotků během bitvy o syrské Aleppo.

Článek viní z tragédie v Aleppu téměř výhradně Asadovu vládu a syrskou armádu. Nezmiňuje obrovské množství teroristů, kteří město drželi v zajetí.

Výhružky smrtí kvůli vtipu

Žurnalisté příležitostně těší své čtenáře reportážemi z exotičtějších koutů planety. Jeden z těchto příběhů, který vyvolával podivení, vypráví o Skotovi, který byl bez slitování pronásledován a téměř zabit lidmi celé země — Kyrgyzstánem — za jeden chabý vtip o jejich jídle.

Trumpovy „pohraniční lovci"

Relotious často psal o USA, ale ani zde nedokázal zůstat nestranný. Jedna z jeho posledních prací, která odstartovala vyšetřování jeho práce ze strany Spiegelu, obsahuje vymyšlené detaily, aby bylo možné zahrát na populární proti-trumpovskou notu ohledně složité situace na mexicko-americké hranici. Vypráví příběh o skupině „pohraničních lovců" — svérázné milici.

Její členové chválí Donalda Trumpa a nenávidí ilegální migranty, kteří chtějí vstoupit do USA. Jeden z této skupiny, muž vystupující pod přezdívkou Bolest (Pain), řekl, že „chce vykopat ty ďábly, kteří běží do Ameriky, ven přesně jako Donald Trump". Z tohoto muže se ale vyklubal fantom, kterého vytvořila představivost novináře — podvodníka. Příběh se také ukázal jako vymyšlený.

Spiegel nyní prohlásil, že vytvořil komisi, aby vyšetřil všechnu práci Relotiuse a aby mohly být vytvořeny lepší mechanismy pro kontrolu. Nehledě na to ale německý magazín říká, že i s tou nejlepší kontrolou nebude možné zcela vyloučit podobné případy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ktga

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajina byla usvědčena z přesunu tanků do Donbasu   
Pridal tk Neděle 23 prosinec 2018 - 04:17:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ozbrojené síly Ukrajiny přesunuly na Donbas dva vlaky s tanky a dalšími zbraněmi, sdělil v sobotu 22. prosince vedoucí tiskové správy Lidové milice samozvané Luganské lidové republiky Jakov Osadčij.

„Do železniční zastávky ve městě Rubežnoje dorazily dva vlaky s tanky T-64, protitankovými děly MT-12 a BMP-1," uvedl.

Podle Osadčije tyto informace potvrzuje zpráva speciální monitorovací mise OBSE ze dne 21. 12. 2018.

V únoru se hlavy zemí, které tvoří tzv. normandskou čtyřku (Rusko, Německo, Francie a Ukrajina), dohodly na dokumentu, podle kterého má byt na Donbasu zavedeno přiměří, stáhnuté těžké zbraně a zákonodárně určen právní status regionu.

Speciální monitorovací mise OBSE na Ukrajině začala pracovat v březnu 2014 na žádost ukrajinské vlády a se souhlasem členských států organizace. Hlavními úkoly mise jsou objektivní pozorování situace v konfliktní zóně a navázaní dialogu mezi bojujícími stranami.

Ozbrojený konflikt na jihovýchodě Ukrajiny začal na jaře roku 2014 a byl způsoben státním převratem v zemi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ktfY

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMZV Íránu: Přítomnost USA na Blízkém východě byla od samého začátku chyba   
Pridal tk Neděle 23 prosinec 2018 - 04:12:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přítomnost amerických ozbrojených sil na Blízkém východě byla od samého začátku chyba, která destabilizovala situaci v tomto regionu, prohlásil oficiální mluvčí íránského ministerstva zahraničí Bahram Kásemí, když komentoval stažení amerických vojsk ze Sýrie.

„V zásadě byl vstup a přítomnost amerických sil v tomto regionu od samého začátku krokem chybným, iracionálním, který vytváří napětí a nepokoje, a pokládal se vždy za jeden z hlavních důvodů nestability a nebezpečné situace v regionu," uvádí se v Kásemího příspěvku na Telegramu.

Prezident USA Donald Trump oznámil ve středu vítězství nad teroristickou organizací IS* v Sýrii a podotkl, že to byl jediný důvod k přítomnosti amerických vojáků v této zemi. Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová později oznámila, že USA zahájily stažení vojsk ze Sýrie, vítězství nad IS* však neznamená, že koalice přestala existovat.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ksXd

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelvyslanectví Číny v Kanadě vydalo prohlášení o nepravdivých mediálních zprávách   
Pridal tk Neděle 23 prosinec 2018 - 04:09:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínské velvyslanectví v Kanadě vydalo 21. prosince prohlášení v reakci na nedávnou zprávu kanadského média, které z nepravdivých tvrzení obvinilo Čínu, a to v souvislosti s kybernetickými útoky.

V prohlášení se uvádí, že Čína je obětí počítačových útoků, nikoli pachatelem. Pokud je kanadská strana napadena kybernetickými útoky, iniciátorem není Čína, ale jiná osoba. Čína nikdy neútočila proti Kanadě kybernetickými útoky, které by byly zapojeny do státní podpory, takže je těžké říci, že Čína slíbila Kanadě, že nebude opět tyto aktivity provádět.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3124 sec,0.0844 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,454kB