Čtvrtek 27 prosinec 2018
Potvrzená spolupráce Bakaly se Sobotkou! Česko přišlo o miliardy   
Pridal tk Čtvrtek 27 prosinec 2018 - 18:40:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Prodejní cenu státního podílu v podniku OKD určili v roce 2004 tehdejší ministři financí a průmyslu Bohuslav Sobotka a Milan Urban (oba ČSSD). Uskutečnilo se to na jednáních se zástupci majoritního vlastníka společnosti, Bakalovy firmy Karbon Invest.

„Cena jednotlivých akcií OKD byla tvořena na jednání mezi ministrem Sobotkou, Urbanem a zástupci Karbon Investu 11. března, nikoli na základě znaleckého posudku,“ podotkl Lis s tím, že na tomto jednání se vládní činitelé dohodli se společností na navýšení původní částky.

V mezidobí totiž přišla vyšší nabídka od společnosti Penta, která chtěla odkoupit státní podíl zhruba za tři až tři a půl miliardy korun. Mimo jiné i proto si Fond národního majetku nechal vypracovat expertizu od jedné právní společnosti, která mu s privatizací OKD pomáhala.

Ve stanovisku právníků bylo jasně řečeno, že nedoporučují prodej akcií Karbon Investu, nýbrž veřejnou soutěž, protože by prý celý obchod mohl být napaden druhým zájemcem (firmou Penta), a k tomu hrozilo, že by prodej mohl být brán jako nepovolená veřejná podpora.

Ministři se také měli dohadovat, co udělat, když přišla vyšší nabídka od firmy Penta, než jakou dosud nabízel Karbon Invest. Dokonce prý zaznívaly obavy z vězení. Ministři hovořili i o riziku, aby se stát nedostal do ještě nevýhodnější pozice nebo aby nový majitel nesnižoval počty zaměstnanců. Někteří ministři navrhovali, aby se rozhodnutí o prodeji akcií odložilo a posoudila se víc nabídka od Penty.

Definitivní cenu za státní podíl v OKD nakonec určili členové vlády, a nikoli znalecký posudek. Akcie byly prodány Bakalovmu Karbon Investu. Sobotka s Urbanem si ale dál stáli za svým, tvářili se, že za nic nemohou a nakonec uspěli. Oba jsou tedy v kauze, která nás stála miliardy, už jen v postavení svědka.

Zdroj: https://www.zastavmezlodeje.com/clanek/potvrzena-spoluprace-bakaly-se-sobotkou-cesko-prislo-o-miliardy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko neumožní Spojeným státům provést inspekci systémů S-400   
Pridal tk Čtvrtek 27 prosinec 2018 - 18:35:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký ministr zahraničí Mevlüt Cavusoglu ujistil Moskvu, že Ankara nehodlá umožnit Spojeným státům prozkoumat protiletadlové systémy S-400. Uvedl to zdroj na tureckém ministerstvu zahraničních věcí.

Cavusoglu se ve středu setkal s ruským velvyslancem v Turecku Alexejem Jerchovem. O čem šla řeč neuvedl, ale zdroj na tureckém ministerstvu zahraničí sdělil, že ho Cavusoglu ujistil, že Ankara nehodlá umožnit Spojeným státům provést inspekci ruských systémů S-400.

Před nedávnem agentura Bloomberg s odkazem na dva zdroje uvedla, že Turecko údajně navrhlo Spojeným státům, aby prozkoumaly ruské protiletadlové systémy, až je Moskva dodá. Turecký ministr obrany Hulusi Akar však tuto zprávu kategoricky odmítl.

Dříve Cavusoglu potvrdil, že Ankara koupí od Ruska systémy S-400. Minulý prosinec obě země podepsaly dohodu o půjčce, podle níž budou dodávky z 55 % financovány ruskými úvěry. Celková hodnota dodávek systémů S-400 dosahuje 2,5 miliardy dolarů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kuVK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdybych patřil mezi "lepšolidi"...   
Pridal tk Čtvrtek 27 prosinec 2018 - 04:43:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na letošním, již šestém vánočním poselství Miloše Zemana v jeho prezidentské éře, asi nejenom mě zaujalo použití termínu "lepšolidé" v závěrečné části projevu.

Kdybych patřil mezi lepšolidi, nepsal bych dnes blog o Zemanově vánočním projevu. A co víc, jeho projev bych vůbec nesledoval a věnoval se místo toho buď vánočnímu rozjímání nebo sledování nějaké hezké pohádky. Přece poslouchat toho proruského švába a mstivého zloducha, jak ho mnozí lepšolidé trefně označují, je naprostou ztrátou času. Zvlášť když je dopředu jasné, že v něm jako vždy půjde o populistické nesmysly, doprovázené spoustou vulgarismů.

Jelikož jsem toužil aspoň jednou v roce na vánoce mezi ty lepšolidi patřit, tak jsem si ho opravdu nepustil a místo toho vyrazil za sportovními aktivitami, které ostatně ke Štěpánu patří. Když jsem však po návratu domů neodolal pokušení a zapnul počítač, na internetu jsem na titulních stranách většiny serverů narazil na zprávy o tom, jak Zemanův projev hodnotí ostatní politici. A když jsem uviděl, že se k jeho obsahu vyjadřovali i politici jako Petr Fiala, Jiří Pospíšil, Pavel Telička či Daniel Hermann, kteří nepochybně patří mezi lepšopolitiky, tak jsem si řekl, že snad nebude tak velký hřích, když si ho zpětně pustím i já.

Tak jsem zapnul O2 TV a využil její možnosti pustit si pořad zpětně (samozřejmě se dodnes hluboce stydím, že jsem pořízením si O2 TV podpořil miliardáře Kellnera, který je s tím zloduchem na Hradě jedna ruka, ale já si jeho televizi pořídil hlavně kvůli sportovním kanálům, a tak mi to snad zdejší lepšolidé odpustí...) Abych mohl Zemanův projev zkritizovat, což se od lepšočlověka nejspíš očekává, tak bych ho v rámci objektivity přece jen měl asi slyšet...

Projev tradičně moc dlouhý nebyl, takže až tak moc času jsem druhému vánočnímu svátku neobětoval. Ale když už jsem neodolal, asi bych měl po vzoru výše zmíněných pánů Fialy, Teličky či Hermana toho, kdo se na Pražský hrad dostal především díky lhaní a podpoře ruských trollů, před odchodem na večerní Štěpánskou zábavu zde na blogu zkritizovat. Jenže problém je nyní v tom, že mně se to jeho vánoční poselství vážně docela líbilo. Především ty pasáže, které se týkaly zahraniční politiky a ekonomiky.

Projev byl navíc jako obvykle přednesen spatra a prezident při něm nepůsobil nikterak unaveně (což je s ohledem na skutečnost, že mu někteří prorokovali i to, že se nedožije konce letošního roku, docela pozoruhodné). Sice použil jeden trochu vulgárnější výraz "primitivní hlupáci", ovšem ten byl v souvislosti s označením lidí, kteří letos vyhazovali do odpadkových košů květiny, položené na Národní třídě při příležitosti 17. listopadu, dle mého názoru zcela adekvátní.

Asi mě mezi ty lepšolidi opět nevezmou, ale já prostě tak nějak nemohu psát opak toho, co si opravdu myslím... Tak snad mi to, když jsou ty vánoce, všichni lepšolidé i horšolidé prominou.

Autor: Josef Nožička

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdyž Magda něco řekne, jako když koza „békne“!   
Pridal tk Čtvrtek 27 prosinec 2018 - 04:39:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pro ty, kteří by snad nevěděli, nebo nepochopili význam slov když koza „békne“ si dovoluji vysvětlit, že to není nic jiného, než přesně to, co kde zrovna řekne Magda Vašáryová. Tak například pro Parlamentní listy „zabékala“ názor, že si „ Pamatuje i dobu, kdy se (prý) slavili Vánoce tak trochu tajně, protože komunisté neviděli rádi, když Čechoslováci ctili křesťanský svátek“.

Protože jsem o cosi málo starší a také si víc a hlavně reálně pamatuji tak vím, že do kostela a na Vánoční svátky zvlášť se chodilo naprosto normálně, kdo chtěl šel, kdo nechtěl, nešel. Ale je tu jeden fakt a sice, že pokud někdo slavil Vánoce, případně chodil do kostela tajně, pak to byli spíše funkcionáři KSČ. Že by to byl případ soudružky Magdy Vašáryové, která se dnes tyto „békance“ snaží populisticky prezentovat jako „komunistický útlak čechoslováků“? Apropó, řadoví komunisté jako obyčejní lidé, se nikdy nijak neomezovali slavit Vánoce a pokud chtěli jít do kostela, tak šli. Třeba do vedlejší vesnice. To jsou fakta, ale M. Vašáryová má buďto jiné zkušenosti, nebo si vymýšlí a cílevědomě lže.

Nehodlám se hrabat ve všech jejich výrocích nebo hodnotit, kdy „zabékala“ větší tu pitomost, tu hovadinu, někdy i krávovinu, ale pravda je, že pokud jsem stačil vysledovat odezvy čtenářů portálů všude tam, kde se Vašáryová vyskytla, tak ať mi ruka, která to píše upadne když budu konstatovat, že jestli se např. ze sta příspěvků, to jest odezev v diskuzních příspěvcích, našel jeden jediný příspěvek pozitivní, tak je to moc. Jenže výroky Magdy Vašáryové, jakkoli jsou ujeté, velmi nízké úrovně, si je stovky čtenářů či posluchačů vždy rádi s pobavením přečtou nebo poslechnou a dle toho se také projevuje úroveň diskuze. A jistě také ne každý čtenář na ty pi..iny (dosaďte podle libosti) Vašáryové v diskuzi také odpověděl.

Zarážející však je, že tato kdysi populární herečka, díky Václavu Flaška Havlovi také diplomatka, dnes už jen pražskou kavárnou protlačovaná politická „dámička“, která v Česku dává na odiv své rádoby „fundované“ občanské a politické názory, hlavně však nevhodné kritické připomínky k životu v naší české společnosti, jsou našimi čtenáři, diváky či posluchači přijímány s velkou nelibostí a despektem. M. Vašáryová je sama o sobě natolik nesoudná, nekritická, neřku-li nespolečenská (lidově splachovací), že jakkoliv si všímá různých jevů a záležitostí ve společnosti (po čem jí je s prominutím ho..o), které následně emocionálně ventiluje v TV, videu, případně v rozhovorech ještě nepostřehla, jakou převážně nepříznivou odezvu na svá vystoupení výroky, názory atd má u české veřejnosti. Tím, že na tyto skutečnosti nereaguje dává najevo, jak ji názory českých občanů na svou osobu nezajímají a jak jimi (českými občany) veřejně pohrdá.

Je s podivem, že jak M. Vašáryová, tak také další, bohužel čeští politici a osobnosti, nereagují na odezvy občanů na svá vystoupení, názory či projevy. Velmi často se totiž stává, že tito lidé rozdávají rady, rozumy, dávají návrhy a doporučení, vyjadřují své osobní názory, postoje, často velmi kontroverzní, nepřijatelné, rozporuplné,nelogické, ale i netaktní a dehonestující, přičemž nejsou ochotni, lépe řečeno nemají zájem o tzv. zpětnou vazbu, tedy o to, jak všechna jejich vyjádření, názory a stanoviska přijímají ti, kterým je to určeno, to je občané.

Mohou pro to být dvě vysvětlení a sice, že je názory občanů skutečně nezajímají, což jejich pověst poslance, senátora či jiné osoby veřejně činné rozhodně nectí, nebo si jsou moc dobře vědomi, co by se na sebe nepěkného dočetli a dozvěděli. Faktem je, že řada reakcí čtenářů na některá veřejná vystoupení, stanoviska nebo názory těchto lidí jsou velmi, ale opravdu velmi drsné, často vulgární. Nicméně, vinu či příčinu těmto často velmi nespolečensky vyjádřeným odezvám nutno přičíst právě těm, kteří takovou odezvu svým jednáním vyvolali. Tím, že na to nereagují a strkají hlavu do písku, se animozita a vztahy mezi politiky a občany nevyřeší a napětí zůstane. Bohužel. Zda je to neschopnost nebo záměr, ví jen oni sami.

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStarosta Řeporyjí Pavel Novotný získal imunitu. Teď už může všechno   
Pridal tk Čtvrtek 27 prosinec 2018 - 04:33:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Starosta Řeporyjí Pavel Novotný si dal slavnostně na zeď svého kanclu obrázek Václava Havla a získal tak imunitu.

Teď už může na veřejnosti ukazovat zadek, mektat v rozhovorech o znásilňování letlampou, a dál nadávat jako dlaždič.

Teď už může klidně třeba masturbovat s Jakubem Jandou na společném novoročním videu. Teď už může...úplně všechno.

Zdroj: eportál

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZeman: V4 se podařilo téměř nemožné. Varoval také před problémy v hospodářství   
Pridal tk Čtvrtek 27 prosinec 2018 - 04:20:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český prezident Miloš Zeman přednesl dnes tradiční roční projev. Dotkl se jak ekonomických, tak i politickým témat. Diváci se dočkali i tradičních bonmotů.

Na začátku poděkoval svým voličům. „Bylo jich téměř tři miliony. Nesmírně si toho vážím a slibuji, že i nadále budu usilovat o obranu národních zájmů a suverenity České republiky jak v oblasti migrace, tak v oblastech dalších. Slibuji, že i nadále budu podporovat ekonomickou diplomacii, jak náš vývoz do zahraničí, tak investice. A konečně slibuji, že i nadále se budu setkávat s normálními občany tváří v tvář," prohlásil Zeman. Ocenil ale i ty, kdo odevzdali hlas jeho konkurentům, protože přišli k volebním urnám. Následně navrhl povinnou volební účast, protože v komunálních a senátních volbách byla účast menší než v prezidentských.

Také se Zeman vyjádřil k několika ekonomickým tématům.

„Před třemi lety jsem vám říkal, že skončila blbá nálada. Všichni jsme se radovali a dosud radujeme nad ekonomickým růstem. Dnes bych chtěl poněkud varovat, před zpomalením ekonomického růstu, který má několik příčin," uvedl Zeman.

Varoval například mezi obchodní válkou mezi USA a Čínou, brexitem. Zmínil i nedostatek pracovních sil, který brzdí ekonomický růst.

Blíže ke konci projevu vysvětlil, proč by koalice neměla opouštět Afghánistán. Podle jeho názoru by jinak mohlo dojít k zopakování 11. září. „V Afghánistánu chráníme i bezpečnost českých občanů a jednáme v souladu s národním zájmem," domnívá se prezident.

Podle jeho slov je třeba, aby lidé protestovali proti něčemu konkrétnímu, jako to bylo se žlutými vestami, kteří protestovali proti proti zvýšení spotřební daně na benzin. Ale demonstrovat proti vládě v podmínkách svobodných voleb je podle něj pohrdáním vůlí voličů.

„A já bych chtěl jenom připomenout dva Masarykovy citáty: Tož demokracii již máme, teď ještě nějaké demokraty. A demokrat je ten, kdo respektuje výsledky svobodných voleb, i když se mu třeba nelíbí. A druhý citát zní: Rozčilení není program," podotkl Zeman.

Co se týče zahraniční politiky, gratuloval Visegrádské čtyřce.

„Té se podařilo téměř nemožné — že už se v zásadě přestalo diskutovat o nesmyslné myšlence migračních kvót. Když jsem mluvil o hájení národních zájmů, chci připomenout, že je důležité, že si tato země sama rozhodne, koho chce a nechce přijmout na svém území," řekl.

Došlo i na špionománii.

„Víte, ti, kdo nás neustále varují před špiony, z nás tak trochu dělají nesvéprávné a manipulovatelné bytosti, které se nedokážou samy ubránit. Někdy jsem se domníval při vzpomínce na staré špatné časy, že se objeví mandelinka bramborová. Neobjevila se, ale místo ní objevily čínské mobily. A když jsem posuzoval tuto hysterii, pak mě zaujal výrok jednoho nejmenovaného ústavního činitele, který mě říkal: Miloši, ale Číňané tady opravdu provádějí technologickou špionáž. Oni se sem jezdí seznamovat s tím, proč naše vlaky jezdí tak pomalu, když jejich jezdí 300 km/h," zažertoval si Zeman.

Na konci projevu se zmínil o průzkumu veřejného mínění, který ukázal, že Češi nejméně důvěřují církvi, neziskovým organizacím a médiím. Tento průzkum přivedl Zemana, aby osvojil termín lepšolidé. „Lepšolidé jsou ti, kteří se považují za něco lepšího než my ostatní. A kteří nám neustále radí, co máme dělat. A které své názory považují za nadřazené názorům těch druhých. Když se ovšem na strukturu lepšolidí podíváme, tak vidíme, že sdělovací prostředky jsou mnohdy složeny z komentátorů, kteří každý den píší o něčem jiném a přitom pořádně ničemu nerozumí a tito lidí nám chtějí radit. Važte si lidí, kteří něčeho v životě dosáhli. A s úctou přijímejte jejich rádi. A naopak ignorujte radílky, kteří v životě nedokázali nic," poradil Zeman občanům.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ku2x

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko podnikne protiopatření ohledně rozmístění strategických přesných zbraní NATO v okolních ruských hraničních oblastech   
Pridal tk Čtvrtek 27 prosinec 2018 - 04:17:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
NATO umístí strategické přesné zbraně v okolních ruských hraničních oblastech, což vytvoří tlak na ruský vojenský rozvojový plán. Ruská strana podnikne v této souvislosti protiopatření. Výše uvedená slova dnes řekl vrchní velitel ruského námořnictva Vladimir Korolev.

Podle zprávy ruských novin the Redstar téhož dne Vladimir Korolev konstatoval, že Spojené státy americké a NATO dále rozmístí mořský protiraketový systém, strategické nejaderné přesné zbraně a zvětší vojenskou infrastrukturu, aby zvýšily vojenskou akceschopnost NATO.

Vladimir Korolev se vyslovil v tom smyslu, že v roce 2019 ruské námořnictvo bude nadále stavět a rozvíjet vysoce kvalitní válečné lodě nového typu a splní úkoly ohledně ochrany státních zájmů. V současné době je asi 100 ruských vojenských lodí ve službě na moři a vyrovná se s jakoukoliv hrozbou na moři.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozvoj Číny a Indie přispěje k rozvoji Asie   
Pridal tk Čtvrtek 27 prosinec 2018 - 04:15:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) a indický premiér Naréndra Módí v dubnu letošního roku v čínském městě Wuhan uspořádali historický neformální summit, kde se rozhodli podniknout další opatření ke konsolidaci dvoustranného veřejného mínění a podpoře zdravého rozvoje bilaterálních vztahů. Za tímto účelem se obě strany rozhodly vytvořit mechanismus výměny na vysoké úrovni mezi Čínou a Indií.

Minulý týden byl tento mechanismus oficiálně zahájen v indickém hlavním městě Dillí. Člen čínské Státní rady a ministr zahraničí Wang Yi (Wang I) na slavnostním zahájení uvedl, že "Dnes jsme oficiálně zahájili tento mechanismus, který je důležitým opatřením k podpoře všestranného rozvoje vztahů mezi Čínou a Indií".

Indický ministr zahraničí Sushma Swaraj uvedl, že zahájení mechanismu výměny na vysoké úrovni mezi Indií a Čínou jistě poskytne novou platformu pro kulturní výměny mezi oběma zeměmi a poskytne nový impuls pro bilaterální vztahy a spolupráci.

V mezinárodním společenství mají Čína a Indie, jako dvě největší rozvojové země, podobné názory a zájmy. Například v otázkách podpory volného obchodu, globalizace, reformy WTO a řešení problému změny klimatu, neexistují v podstatě žádné rozdíly mezi oběma zeměmi.

Čínsko-indické vztahy také mají mnoho výzev. Z tohoto důvodu je velmi důležité vylepšit čínsko-indické kulturní výměny, pomůže to snížit nedorozumění, posílí to vzájemnou důvěru a pomůže řešit problémy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3122 sec,0.0958 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,390kB