Pátek 28 prosinec 2018
USA jsou proti hypersonickým střelám Číny a Ruska bezmocné, varuje zpráva   
Pridal tk Pátek 28 prosinec 2018 - 05:12:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nová zpráva Úřadu pro odpovědnost vlády (GAO) varovala, že současný systém protiraketové obrany USA je proti balistickým a hypersonickým střelám Číny a Ruska bezmocný.

Rychlost, nadmořská výška a manévrovací schopnost střely by mohly překonat všechny senzory na síti (včetně těch ve vesmíru) a pozemní a námořní radary, i pozemní a námořní obranné střely země-vzduch. V případě hypersonického raketového útoku by byly rozkaz, kontrola a řízení boje ze strany Pentagonu neúčinné.

„Čína a Rusko vyvíjejí hypersonické zbraně, protože jejich rychlost, nadmořská výška a manévrovací schopnost mohou překonat většinu systémů protiraketové obrany, a mohou být použity ke zlepšení schopnosti konvenčních a jaderných útoků na dlouhé vzdálenosti,“ uvádí se ve zprávě.

Zpráva připouští: „V současné době neexistují žádná protiopatření.“

Závody ve zbrojení hypersonickými zbraněmi vyústily v to, že americké letectvo udělilo v letošním roce zbrojovce Lockheed Martin několik smluv na vývoj „hypersonických konvenčních útočných zbraní“ (HCSW).

První dohoda byla podepsána v dubnu, v hodnotě více než 928 milionů dolarů.

O čtyři měsíce později americké letectvo udělilo Lockheed Martin, jednotce pro řízené střely, smlouvu na vývoj hypersonických zbraní ARRW (Air-Launched Rapid Response Weapon). Na vývoj tohoto druhého prototypu hypersonických zbraní firma Lockheed Martin získala 480 milionů dolarů.

„V rámci programů ARRW a HCSW je vyvíjen jedinečný potenciál pro válečného bojovníka, přičemž každý z nich má jiný technický přístup,“ uvedlo americké letectvo v prohlášení. „Snahou ARRW je ‘dosáhnout hranice současných možností’ tím, že se využije technická základna, vytvořená na základě partnerství vojenského letectva/DARPA. Snahou HCSW je využít pokročilé technologie, které dosud nebyly integrovány do leteckého zaváděcího systému.“

Ve zprávě se uvádí: „Čína a Rusko vyvíjejí protisatelitní zbraně, aby ohrozily operace ve vzdušném prostoru USA.“

„Čína rozvíjí potenciál provádět rozsáhlé protisatelitní útoky s využitím nových fyzických, kybernetických a elektronických prostředků boje,“ což dodává navrhované „vesmírné síle“ ze strany prezidenta Trumpa na důvěryhodnosti.

Ruský prezident Vladimir Putin v březnu úspěšně testoval hypersonickou nukleární střelu.

Hypersonická střela Kinžál (Dagger) letí rychlostí Mach 10, má rozsah přes 1 200 mil a může nést jadernou nebo konvenční hlavici. Rusko uvedlo, že hypersonická střela je schopná zasáhnout pozemní cíle a námořní lodě.

Nedávno ruské Ministerstvo obrany zveřejnilo online video, na němž je stíhací tryskový letoun MiG-31, který během cvičení odpálil střelu Kinžál. Ministerstvo uvedlo, že hypersonická střela nesla konvenční bojovou hlavici, která zasáhla utajované cíle v rámci testování rozsahu v jižním Rusku.

V říjnu jsme zveřejnili dramatické záběry, které zachytily hypersonické jaderné letadlo, které proletělo napříč Čínou.

Zkusme přijít na to, zda 1) je to reálné, 2) zda je to skutečně z „dnešní noci“ (zohledněme časová pásma, pokud to bylo nahráno do počítače brzy po nafilmování). 3) Ověřme možnost, zda nejde o trajektorii (padajícího) SojuzuFG…

… protože tohle je divné, pokud je o zánik rakety. Twitter


Stanice Fox News uvedla v reakci na Úřad pro odpovědnost vlády (GAO), že Ministerstvo obrany popsalo zprávu jako „přesnou, i když jde o alarmující makro obraz ohledně toho, jak si USA stojí ve světě proti nově vznikajícím hrozbám“.

Tyler Durden

US Powerless Against Hypersonic Missile Attack From China And Russia, New Report Warns vyšel 18. prosince 2018 na zerohedge.com. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/12/7794-usa-jsou-proti-hypersonickym-strelam-ciny-a-ruska-bezmocne-varuje-zprava.htm


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa co si dát pozor v 2019 (1)   
Pridal tk Pátek 28 prosinec 2018 - 05:07:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Příspěvek ve třech částech, představuje krátký přehled volně a bez priorit vybraných témat, která při hlubším zamyšlení mohou ukázat na mnohá další, patřící do kontextu dění v RF, USA a ČLR, а soupeření mezi různými státy a společenstvími.

Všeobecně k médiím, žurnalistice a bloggerům:

Masová média, žurnalistika a bloggeři se nacházejí v krizi, podobně jako mnohé instituce, politické strany, veřejní činitelé apod. Krizi způsobilo rozmývání hranic mezi profesionalitou, na faktech založeném zpravodajství a metodami šíření zpráv a informací. Hon na čtenost, lajky, zisk a udivení, spojené s cílevědomým narušováním obecně přijatých norem a pravidel chování a vyjadřování, podporují nezodpovědnost, narcismus (především bloggerů, většinově dobrovolně se zříkajících vyšší úrovně, než mají jejich čtenáři) a ztrátu smyslu pro kontext. Uvedené nahrazuje senzacechtivost, ztráta důvěry (i k bezpečnostním složkám) a vědomá lež. Uvedené v době lineárního vývoje technologií neřešících otázku etiky, praktické nemožnosti garantovat informační bezpečnost a základní práva člověka, mění kvalitu a život v dým.

Případ vyznamenávaného reportéra – lháře renomovaného týdeníku Spiegel, který případu věnuje titulní stránku svého posledního vydání, a o kterém jsem se zmínil v jednom z prosincových příspěvků, jasně indikuje nutnost trestat žurnalisty, blogerry i vydavatele v případě šíření prokazatelně nepravdivých, nebo neprověřitelných zpráv a informací. A také nutnost posoudit možnost zrušení anonymity respondentů veřejně urážejících a používajících obscénní výrazy v elektronických médiích, provokující výtržnost a ničící zbytek důvěry mezi lidmi a médii. Nutnosti vyplývají z problému, který všeobecně představuje lež. Akceptování lži vede k životu ve lži, neschopnosti identifikovat fakta a pravdy. Lež rozrušuje spolužití, vede k paranoidní společnosti, konspirologické argumentaci a válečnému cynismu. Lež, již ze své podstaty prakticky vylučuje možnost chránit jakékoli hodnoty. A jsou to hodnoty, o které se dnes vede boj na různých frontách všech civilizací. Skutečnosti, že neexistuje absolutní jistota a jediné prostředí, a že člověk nacházející se v procesu nezvratitelných změn je dodatečně ke všemu profesionálně manipulován, vybízí k zamyšlení, jak zabezpečit (státem, kým jiným) možnost úniku a rozhovoru, diskuze a dialogu v době, kdy se život dál mění v dým, nutí člověka stát se mnichem nebo k úplné izolaci od společnosti.

Ruská federace – je připravena k míru i válce

V posledních letech a prakticky ve všech vystoupeních prezidenta Putina bylo možné slyšet o nutnosti technologického průlomu, o mladé generaci jako záruky přežití a rozvoje RF a v neposlední řadě, o kvalitě života bez války.

Do kategorie technologií, které budou určovat směr vývoje, konkurenceschopnost a upevňovat kulturní suverenitu státu patří bezpochyby přírodě podobné a kvantové technologie. Jedny z posledně uvedených představují kvantová gravitace a antigravitační motor. Кvantová gravitace dovoluje s pomocí našeho rozumu si přiznat a vysvětlit mimo jiné, že realita není to, čím se nám jeví. Аntigravitační motor (vědce z Brjanska, laureáta ceny Vlády RF, Vladimíra Leonova) a teorie super-sjednocení (теория суперобъединения) představují pokračování práce Einsteina a nový přístup k teorii jediného pole. Leonova práce a poslední zveřejněné výsledky, jsou li pravdivé (nemohl jsem je osobně prověřit), znamenají kvantový skok ruské vědy v první lize věd, konkrétně nové fyziky.
Leonovův antigravitační motor, který lze používat v kosmu, atmosféře (letadla), na zemi (v dopravních prostředcích) a pod vodou (u torpéd apod.), může totiž dosáhnout maximální rychlosti 1000 km/sec. Pro srovnání: rychlost současných raket dosahuje cca 18 km/sec. Zkoušky a praxe dokázaly, že světově známý a stále kupovaný Spojenými státy ruský raketový motor série RD 180, vytvoří z 1 kWt síly trakci 1 Newton.

Antigravitační motor vzoru 2014 vytvořil z 1 kWt trakci 5.000 Newton v jednom impulsu. Kdo chce na téma vědět více, může se seznámit s patentem RF № 2185526, nebo s knihami: Leonov V. S. Quantum Energetics. Volume 1. Theory of Superunification. Cambridge International Science Publishing, 2010, a Quantum Energetics: Theory of Superunification. Viva Books, India, 2011. Kdo se zajímá o doposud nerealizované myšlenky, může se zamyslet nad jednou, kterou zveřejnil mně neznámý čtenář Kok, a jejíž popis uvádím v originálu:

ХЯС лучше заменить на т.н. "безтопливный" источник энергии, например работающий на постоянных магнитах...Идеология такая: Использовать магнитное поле постоянных магнитов с целью конвертировать его в постоянное движение физического объекта, или в электрический ток. В общем, в удобную для привычного использования форму энергии, хоть тепла, хоть света. Объясню коротко суть: Обычный электродвигатель устроен глупо, ведь если вместо электромагнитов-сердечников в нём использовать магниты постоянные, наводя магнитное поле на металлический сердечник безэлектрическим способом, то ничего не меняется в старом двигателе, кроме отсутствия нужды в электрическом источнике питания. Из такого двигателя можно сделать электрогенератор…

Co se týče realizace inovací v RF, podobných té popsané, doprovází mě skepsis. Zkušenost z přístupu sovětské vědy v 80 létech, například ke kybernetice, teleportaci apod., současné oddělení RAV zabývající se pseudovědou, všeobecný konzervativní a z části závistivý přístup k nesvým, představují důvody mojí skepse. Připomínám, že USA a ČLR se již léta snaží realizovat antigravitační motor. Vývoj motoru, např. EmDrive má doposud mnohem menší úspěch a výkon, než motor Leonova. Připomínám také, že patologická věda, kterou formuloval Irving Langmuir (1881–1957, americký chemik a fyzik, nositel Nobelovy cenu za chemii 1932), o které jsem se zmiňoval již před 30 a více lety v Novosibirsku a později ji integroval do přednášek SID(I)A na mimo ruských univerzitách, nemá nic společného s oddělením současné RAV. Srovnání Lungmairem definovaných šesti symptomů s charakteristikami nových teorií postačí, aby se i ne-vědec mohl přesvědčit, jaký smysl nebo nesmysl představují mnohé hospodářské a jiné tzv. vědecké teorie, včetně citací.

Mladá generace jako záruka přežití a rozvoje RF. Není to nic nového. Je skutečností, že každá mladá generace, včetně té neznající sovětskou a perestrojkovou dobu má zcela jiné hodnoty, než si mnozí u moci přeji, a s čímž konkurenční elity počítají. Nové hodnoty (touha po míru, bezkonfliktní zahraniční politika, spravedlnost a méně výdajů na zbrojení jako příklady) se ukotvují v individuálním a masovém vědomí na dlouhou dobu. Formuluji nový, alternativní nebo i tzv. západní přístup k řešení problémů mladé generace. Nový přístup k řešení výzev, které bude muset mladá generace řešit všude na světě, vyžaduje kvalitativně jinou komunikaci, myšlení a vzdělání. To bude muset být spojené s výchovou. Jinak musíme očekávat, že cynismus, negativismus a tzv. populismus budou nabírat na síle. Transformaci síly do agrese a násilí nemohu nikde na světě vyloučit již kvůli společenské inerci. Výsledky sociologických výzkumů jsou jedna věc, druhou je život a zkušenost. Sociologické výzkumy v RF indikují, že mladí Rusové netrpí tzv. sociálním infantilismem, neprojevují zájem o populismus a naopak: začali pociťovat spoluodpovědnost za osud své země. Z takového postoje se jeví změna hospodářské politiky, zvýšení sociální spravedlnosti a spolužití s jinými kulturami oprávněným požadavkem. Tradiční, ale i pseudo-patriotismus mimo kasárny se podle mého hodnocení projeví v ruské společnosti pouze v případě ohrožení teritoriální celistvosti RF. Přičemž jako teritoriální ohrožení může být považováno i jedno z řešení Kuril, nebo demografické výzvy na Dálném východě s pomocí zjednodušené migrace Číňanů.

Kvalita života v RF bez války obsahuje mimo známé a neznámé pro cizince, Pravoslaví. Tato civilizačně kulturní hodnota ruské společnosti bude hrát po celý rok 2019 vážnou vnitro,- a zahraničně politickou roli. Proč? Protože ve své podstatě Pravoslaví neodpovídá požadavkům globalizace (ala USA), neoliberálům (ve vládě) a tzv. oligarchům bez vlasti a s několika státními občanstvími. Protože již probíhající rozkol světového Pravoslaví představuje mnohem komplexnější a nebezpečnější potenciál než oddělení Křesťanství od

Pravoslaví, představuje to, co můžeme sledovat na Ukrajině cestu k totálnímu rozkolu s lidskými obětmi. V rozkolu působí jazyk a víra jako klíčové prostředky k odpískání závěrečného boje o moc. Pro neznající historii, s těžce představitelnými následky i pro Evropu. Přesto, že nám vůdci namlouvají, že nejsme na tom (tak) špatně, abychom mohli myslet na zlepšení, je potřeba si uvědomit, že společnost bez víry vždy byla, je a bude vždy nebezpečnou. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko vzkazuje Trumpovi: jaderné zbraně v Evropě neumístíte   
Pridal tk Pátek 28 prosinec 2018 - 04:42:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poté co Spojené státy oznámily, že hodlají odstoupit od smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu, začaly se šířit spekulace, že Američané plánují rozmístění nových jaderných zbraní v Evropě. Německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas se však proti těmto případným iniciativám tvrdě ohradil.

Vypovězení studenoválečné smlouvy mezi Sovětským svazem a Spojenými státy hrozí novým kolem závodů ve zbrojení. Německý ministr zahraničních věcí Heiko Maas však v rozhovoru pro Německou zpravodajskou agenturu DPA uvedl, že je kategoricky proti rozmisťování amerických raket středního doletu v Evropě.

V rozhovoru, z něhož cituje agentura RT, Mass uvedl, že rozmístění raket středního doletu se v Německu setká s rozsáhlým odporem.

„V žádném případě se Evropa nesmí stát místem, kde se bude vést debata o nárůstu výzbroje," uvedl Mass. „Jaderné zbrojení je rozhodně špatnou odpovědí," komentoval německý ministr obvinění Washingtonu, že Rusko smlouvu nedodržuje.

V říjnu USA oznámily, že hodlají od smlouvy odstoupit kvůli tomu, že ji Rusko údajně porušuje. Rusko obvinění popřelo a uvedlo, že to jsou Spojené státy, kdo porušuje smlouvu. Podle nich americká protiraketová obrana, která je rozmístěna v Evropě, může být snadno přestavena na odpalovací sílu balistických střel.

Tento měsíc Washington Moskvě oznámil, že má 60 dnů na to, aby se vrátila k dodržování smlouvy. Pokud tak neučiní, USA od ní odstoupí.

Podle neziskové organizace Nuclear Threat Initiative, která sleduje světový jaderný arzenál, Spojené státy mají v současnosti uložené nestrategické jaderné zbraně v Belgii, Německu, Itálii, Nizozemsku a Turecku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kver

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský úředník tvrdí, že výroba zemního plynu Ruska dosáhne historického rekordu v roce 2018   
Pridal tk Pátek 28 prosinec 2018 - 04:39:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr energie Novatek včera uvedl, že se očekává, že ruská výroba zemního plynu v roce 2018 bude činit 733 miliard metrů krychlových, což představuje meziroční nárůst o 6% . Tímto bude vytvořen nejvyšší rekord v historii. Jedním z hlavních důvodů zvýšení výroby zemního plynu je uvedení projektu Yamal LNG do provozu.

Projekt Yamal LNG v arktickém kruhu je největším světovým projektem zkapalněného zemního plynu v Arktidě, který společně vyvinuly ruská společnost Novatec, čínská společnost PetroChina, francouzká firma Total a čínský Fond Hedvábné stezky. První výrobní linka projektu byla uvedena do provozu v prosinci 2017.

Nárůst spotřeby zemního plynu v Evropě navíc přiměl ruské výrobce zemního plynu ke zvýšení produkce. Rusko je největším dodavatelem zemního plynu v EU a jeho celkový vývoz do EU se v posledních letech stále zvyšuje.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zahraničí: stažení amerických vojáků ze Sýrie uklidňuje regionální situaci   
Pridal tk Pátek 28 prosinec 2018 - 04:37:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zakharova včera uvedla, že stažení amerických sil ze Sýrie mírní a uklidňuje situaci v tomto regionu.

Stažení amerických sil ze Sýrie oznámil prezident Donald Trump ve středu 19. prosince s odůvodněním, že Islámský stát je tam už poražen. Maria Zakharova téhož dne na pravidelné tiskové konferenci uvedla, že Rusko bude vážně sledovat provádění amerického rozhodnutí. Ruská strana si je vědoma významu stažení amerických vojenských sil ze Sýrie a věří, že rozhodnutí amerického Pentagonu přispěje k celkovému uklidnění situace v tomto regionu. Na druhou stranu, ruská strana má ještě určité nejasnosti ohledně programu stažení amerických vojáků ze Sýrie. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí mimo jiné poukázala na to, že po stažení svých vojsk ze Sýrie by měly Spojené státy také předat syrské vládě území, které ustoupilo americké armádě. Zatím ale nejsou žádné zprávy o konzultacích mezi USA a Sýrií ohledně této otázky.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3053 sec,0.0975 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,359kB