Neděle 30 prosinec 2018
Další selhání české diplomacie   
Pridal tk Neděle 30 prosinec 2018 - 05:20:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za vnitřní záležitost Ukrajiny považuje české ministerstvo zahraničí novelizaci ukrajinského zákona o statusu válečných veteránů a garanci jejich sociální ochrany.

Tento zákon přiznává status veteránů příslušníkům Ukrajinské povstalecké armády a Organizaci ukrajinských nacionalistů tzv. banderovců. Tito veteráni přitom spolupracovali s nacisty na holokaustu a podíleli se na etnických čistkách, kterým padlo za oběť 80 – 130 tisíc Poláků a další tisíce Židů, Rusů a také Čechů. Současný ukrajinský prezident Porošenko označil bojovníky UPA a OPA za příklad hrdinství a vlastenectví, ale přitom zapomněl dodat, že tito „hrdinové“ brutálně mučili a zabíjeli i ženy a děti, včetně kojenců. Brutalita těchto hrdinů překvapovala i Němce a dá se srovnat snad jen s řáděním chorvatských „Ustašovců“. Poláci považují tzv. Volyňský masakr za genocidu a heroizace „banderovců“ se stává velkou brzdou vzájemnému porozumění mezi oběma národy, které dnes vidí úhlavního nepřítele v Rusku.

Mlčení české diplomacie je naopak velmi podivné v kontextu toho, že obětí těchto „hrdinů“ byli nejen potomci českých osadníků na Volyni, ale že tito vraždili, po oficiálním ukončení WW2, i v tehdejším Československu, mimo jiné i Židy, kterým se podařilo přežít holokaust. Opět se tak ukazuje, že česká diplomacie je tak „korektní“ až se stává směšnou. Chápu, že asi od ní nelze očekávat omezení diplomatických styků s Ukrajinou, či nějaké ekonomické sankce, ale alespoň na nějakou protestní nótu se ministerstvo zahraničí snad mohlo zmoci. Opět se ukazuje, že platí starý výrok amerického prezidenta T. Roosevelta, který lze parafrázovat, že i když jsou to čubčí synové, tak jsou to naši čubčí synové a nelze je tedy kritizovat. I když to asi mnoho zdejších rusofobů nepochopí, tak takové přivírání očí nevede ani k rozvoji demokracie na Ukrajině, ani k růstu důvěryhodnosti Západu, jež si často protiřečí a vede politiku dvojího metru.

Autor: Aleš Merta |

Zdroj: https://alesmerta.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=693938

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDalší gang bang znásilnění v Německu a opět ve Freiburgu. Opět byli v akci Syřané a spol   
Pridal tk Neděle 30 prosinec 2018 - 05:18:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak nám opět skupina mužů muslimského původu (7 Syřanu, 1 Alžířan a 1 údajný Němec) nejprve nasypali látku Rohypnolek do pití a pak ji skupinově znásilnili. Vše se stalo ve městě Freiburgu a informují o tom i velká media (například Frankfurter Allgemeine Zeitung). Jo a klasicky byli tihle "obohacovači" policií známi a neměli co dělat na svobodě. Ale jsou to přece chudáčci uprchlíci, takže pro ně naše zákony neplatí ... Tedy dokud se vše nedostane na veřejnost a lide nezačnou protestovat.

Autor: LH / eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDrahoš vyzval Česko, aby si bralo příklad ze Skandinávie. A znovu rozesmál internet   
Pridal tk Neděle 30 prosinec 2018 - 05:14:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český senátor Jiří Drahoš zveřejnil na své stránce na Twitteru odkaz na článek velebící práci západních zemí s evropskými fondy, čímž vyvolal znepokojení u mnoha svých čtenářů.

Článek v Českých novinách, na který se odvolal Drahoš, cituje několik odborníků, kteří tvrdí, že by Česko mělo následovat příklad západních zemí co se týče rozvoje vědy a image státu. Například místopředseda Rady pro výzkum, vývoj a inovace Karel Havlíček uvedl, že Česko by mělo čerpat více dotací a nespoléhat jen na národní zdroje. Vyzval, aby jeho země přestala být zemí piva, křišťálu, Karlova mostu a českokrumlovských zákoutí a začala se prezentovat jako země vědy a inovací, stejně jako Švýcarsko, Švédsko a Finsko.

„Ano, je to přesně tak. Budoucnost Evropy je ve výzkumu, inovacích a používání moderních technologií. Ve Skandinávii či Bavorsku to pochopili už dávno. Co u nás? Kdy přestaneme být pro ostatní zemí montoven a levného piva?" zeptal se Drahoš ve svém příspěvku.

Ale většina čtenářů nebyla Drahošovým návrhem nadšena.

„Jak pokračuje stavba fabriky na recyklaci, na kterou jste dostal dotace?" zeptal se Jarda Ká.

„Budeme tedy velmoc v recyklaci plastů? Nebo nějaký konkrétnější nápad? Nevíte?" položil další otázku Lukáš Pohan.

„Tak s tím pivem prrr. Za kvalitním českým pivem se skrývá mnoho lidského poctivého umu," zdůraznil Přemysl Sousedík.

„Ve Skandinávii jsou hlavně na cestě pěkně do prd*le," zasmál se uživatel s nickem D. a přidal smajlík.

„Upřímně, nikde jsem ve Vašich textech nenašel ani řádek, jak přesně by se to mělo provést. A už vůbec jsem si nevšiml, že by pro to něco dělala nejhlasitější opozice z TOP 09, když byla ve vládě," uvedl Václav Š. David.

„Já tedy proti českému pivu a jeho ceně žádnou výtku nemám… Vy ano?" podivil se Ladislav Hrbáček.

„Jiří, že jste pro to něco neudělal, když jste byl v čele Akademie!" napsal Miroslav Lakomy.

„Tyhle náhodné neurčité tweety končící vždy znovu otázkou, bez pointy, bez návrhu řešení… Mudrování jako dědkové v hospodě. Jediný rozdíl je, že vám pod nos v kanceláři nesmrdí zvětralé pivo," domnívá se Mark Evans.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kvQR

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŽluté vesty zapálily vchod do Banky Francie v Rouenu   
Pridal tk Neděle 30 prosinec 2018 - 05:06:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Účastníci protestního hnutí žlutých vest ve francouzském Rouenu zapálili vchod do Banky Francie, informuje radio Europe1.

Je to už sedmá sobota, kdy se v Paříži a dalších francouzských městech konají rozsahlé protestní akce, které probíhají v doprovodu s nepokoji a střety s policií.

Podle informací demonstranti umístili několik popelnic u vchodu do banky a zapálili je. Uvádí se, že v důsledku podpálení byl vchod do banky poškozen. Podle údajů prefektury ve druhé polovině dne v Rouenu protestovalo 800 až 1000 lidí.

Akce žlutých vest začaly v polovině listopadu, protestující žádají, aby vláda nezvyšovala daň na palivo a ceny na benzín. Účastníci hnutí, teří nejsou spokojeni se sociální politikou francouzské vlády, stále vycházejí do ulic po celé zemi, nehledě na opatření vyhlášené vládou na uklidnění situace. Protestů se účastní také studenti.

Zdroj: radio Europe1
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠokující rychlost. Dluh USA vzrostl od minulých Vánoc téměř o 1,4 bilionů dolarů   
Pridal tk Neděle 30 prosinec 2018 - 05:01:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Meziroční nárůst státního dluhu v USA činil 1,37 bilionu dolarů, ukazují poslední údaje vydané americkým ministerstvem financí. Informuje o tom portál RT.

Státní dluh se údajně zvýšil na 21 863 635 176,72.12 dolarů k 20. prosinci tohoto roku ve srovnání s 20 492 874 492 282,58 dolary 25. prosince 2017.

Současná americká populace je 328 082 386 obyvatel. Hrubé výpočty ukazují, že růst federálního dluhu za rok se rovná přibližně 4,178.10 dolarům na jednoho občana USA.

Podle odhadů úřadu pro sčítání lidu se v roce 2018 v zemi nachází 127 586 000 domácností, což znamená, že průměrná americká rodina dluží přibližně 10 743,82 dolarů.

Navíc od konce uplynulého roku do 20. prosince federální vláda přidala na státní dluh země přibližně 340 miliard dolarů. To znamená, že dluh vzrostl na zhruba 3,8 miliardy dolarů za den, nebo téměř 44 000 dolarů za sekundu.

Očekává se, že americký dluh v blízké budoucnosti dosáhne 22 bilionů dolarů a pokračující vládní výdaje zvednou dluh na 33 bilionů dolarů během desetiletí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kvPX

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJuncker pohrozil Orbánovi   
Pridal tk Neděle 30 prosinec 2018 - 04:50:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda Evropské komise veřejný opilec Jean-Claude Juncker vyzval, aby maďarskou stranu Fidesz vyloučili z Evropské lidové strany EP. Prohlásil to v rozhovoru pro německý list Welt.

Podle Junckera by strana Fidesz neměla být členkou konzervativního bloku stran.

„Podal jsem žádost pro Evropskou lidovou stranu o vyloučení maďarské strany Fidesz Viktora Orbána. Domnívám se, že politika Fidesz se už dlouho neshoduje s křesťansko-demokratickými hodnotami, na kterých je založena Evropská lidová strana," řekl předseda EK a dodal, že jeho žádost byla odmítnuta.

Předseda Evropské komise také varoval, aby tradiční politické síly nenapodobovaly populisty.

„Pokládám za velkou chybu, že mezi tradičními stranami je stále více těch, kteří nerozumně napodobují populisty," uvedl.

Podle Junckera je zapotřebí vysvětlit lidem, že populisté jsou schopní jen hlasitých řečí a nemohou nabídnout řešení pro výzvy současné doby.

Zdroj: WeltSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa jižních Filipínách došlo k zemětřesení o síle 7,1 stupně   
Pridal tk Neděle 30 prosinec 2018 - 04:47:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dopoledne 29. prosince došlo v jižní části ostrova Mindanao na jižních Filipínách k zemětřesení o síle 7,1 stupně na Richterově škále. Zatím nejsou zprávy o počtu obětí ani zraněných.

Podle výsledků monitorování Institutu pro výzkum vulkanické činnosti na Filipínách došlo k zemětřesení v 11:39 místního času. Epicentrum se nacházelo v mořské oblasti 162 km jihovýchodně od provincie Davao Oriental na ostrově Mindanao, ohnisko leželo přibližně v hloubce 49 km.

Podle obyvatel města Davao, což je největší město na jižních Filipínách, trvaly otřesy ve městě asi 15 sekund. Mnoho lidí vyběhlo z kancelářských a obytných budov a doprava v ulicích upadla do krátkého chaosu.

Podle studie Institutu pro výzkum vulkanické činnosti šlo o tektonické zemětřesení a zatím nebyly hlášeny ztráty způsobené zemětřesením. Není vyloučeno, že by mohlo dojít k následným otřesům.

Tichomořské varovné středisko proti tsunami v Pacifiku uvedlo, že v některých částech Tichého oceánu existuje hrozba tsunami. Filipínský Institut vulkanické seismologie také vydal varování před tsunami po zemětřesení, podle kterého může jižní pobřeží ostrova Mindanao čelit malé tsunami, jejíž výška překročí normální úroveň vln o méně než 1 m. První vlna tsunami by měla přijít 29. prosince v době od 12 do 14 hodin místního času.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2018
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2833 sec,0.0866 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,348kB