Středa 09 leden 2019
Michal Rusek: Čeho se bojí Kubera   
Pridal tk Středa 09 leden 2019 - 05:25:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Senátor a teplický starosta Jaroslav Kubera spojil svou kariéru s mocným kmotrem ODS Štěpánem Popovičem, který tuneloval teplické firmy. Kubera přitom kryje schodky městského rozpočtu z dalších a dalších privatizací městského majetku. Výrok ekonomky Ilony Švihlíkové: „S gaunery se nevyjednává, gauneři se trestají," vzbudil v senátoru Kuberovi obavy. Chráněn imunitou označil vystoupení za nacistické.

Podívejme se, čeho se vlastně bojí. Kubera je v ODS považován za hrdinu. Bez problémů vyhrává komunální i senátorské volby. Teplice jsou vydávány za město bez dluhů a Kuberovi se daří držet se dál od korupčních kauz. Podívejme se ovšem blíže na Jaroslava Kuberu a místo jeho působiště. Lounský rodák, bývalý komunista a vedoucí obchodního oddělení národního podniku Elektrosvit patřil od osmdesátých let mezi teplickou smetánku.

Teplice byly v té době proslulé vekslováním, prostitucí, čachry mezi tamními firmami a komunistickou nomenklaturou. Na tom se nic nezměnilo ani po roce 1989. Jaroslav Kubera okamžitě nastartoval svou politickou kariéru a stal se tajemníkem městského úřadu v Teplicích. V roce 1994 pak byl zvolen do zastupitelstva a následně se stává starostou. Tím je až dones. Od roku 2000 je pak také senátorem.

Důležitým bodem Kuberovy kariéry je spojení s faktickým zakladatelem PPF, nenápadným, ale o to mocnějším kmotrem ODS, Štěpánem Popovičem. Tento perestrojkový prominent KSČ byl na konci osmdesátých let jmenován stranou do funkce ředitele závodu Sklo Union Teplice a posléze se stává i generálním ředitelem podniku. To byla po sametové revoluci nejlepší pozice k získání kapitálu i moci. Popovičovi se podařily v té době dva neuvěřitelné tunely. Nejprve vyvedl ze Sklo Unionu výdělečné provozy a ty nechal velmi výhodně zprivatizovat zahraniční firmou Glaverbel (nyní skupina AGC). Za to zůstal v jejím vedení. Druhým geniálním tahem bylo založení Prvního privatizačního fondu s kamarády Kellnerem,Vinklerem, Maděryčem a Přerostem. Tomuto spolku Popovič ze státního podniku Sklo Unionu půjčil 40 milionů korun a za to se stal jako soukromá osoba – tedy nikoli jako zástupce půjčující firmy – členem představenstva PPF. Jaroslav Kubera měl vždy podporu Štěpána Popoviče, což bylo v Teplicích, kde na Glaverbelu závisela ekonomika zásadní mírou, velmi důležité. Zběsilá Kuberova privatizace takřka všeho pomohla generovat v Teplicích rezervní fondy, kterými se kryje vysoký schodek rozpočtu města – ten se již několik let pohybuje na úrovni 30 procent příjmů.

Ovšem netransparentní privatizace a správa vodovodů, kanalizace a hromadné dopravy připravila Teplice o možnost žádat na nové investice příspěvek od EU. Tuto ostudu Kubera vydává za svůj úspěch – nepotřebujeme peníze od EU, máme na to za své. Přilepšit si díky této privatizaci dokázala rodina Popovičů, která reálně vede a nejspíš i vlastní Lázně Teplice v Čechách a.s. Ty byly postupně převzaty dvěma subjekty.

Nejprve to byla naprosto netransparentní firma Spanet B.V. se sídlem v Amsterodamu, k níž se následně přidala PPF investiční holding a.s. Zajímavé je, že Spanet B.V. a skupina PPF sídlí ve stejné budově na Strawinskylaan v Amsterodamu. Jedná se evidentně o strukturu, jejímž cílem je vyhýbání se placení daní, převod prostředků na netransparentní účty v daňových rájích a zajištění anonymity vlastníků.

Jak upozorňuje B. Unger ve své zprávě pro nizozemské ministerstvo financí: „Nizozemí je daňo vým rájem a proto je náchylné na praní špinavých peněz." PPF investiční holding a.s., kousek z konglomerátu PPF, u jehož zrodu Popovič stál, se transformoval do RAVIN HOLDING a.s., jehož vlastníkem je JR HOLDINGS Ltd. sídlící v dalším evropském daňovém ráji, na Kypru. Shodou okolností ve stejné budově, ve stejném patře a ve stejných místnostech jako advokátní kancelář Antis Triantafyllides & synové, která nabízí registraci zahraničních společností a tzv. daňovou optimalizaci. Na Kypru je nejen možné snižovat daně a výhodně ukládat peníze, ale přes instituci trustů také zajistit naprostou anonymitu vlastníků.

Po té, co Kubera s Popovičem v radě lázní podpořili převzetí dvěma naprosto nejasnými vlastníky, přesunul se Kubera nakrátko do dozorčí rady, kterou brzy opustil, aby mohl zájmy lázní prosazovat na radnici bez podezření ze střetu zájmů. Řízení lázní převzali Popovičové, senior je předsedou správní rady, syn Radek se stal generálním ředitelem. Vzhledem k napojení PPF a následných organizací na Popoviče zůstává otázkou, kdo stojí za firmou Spanet B.V.

Kuberovi rozhodně leží zájmy lázní na srdci, a tak se i přes vysoké schodky v rozpočtu rozhodl zrušit lázeňský poplatek a zvýšit tak zisky lázní odtékající do zahraničí. Společenství s bývalými nomenklaturní kádry a tuneláři, podivné privatizace a vysoké schodky financované prodejem takřka všechno, co město má, mohou představovat kostlivce v Kuberově skříni. Poslední jeho výmysl, že bude vracet kupcům pozemků 50 – 75 procent z nákupní ceny, pokud na něm postaví obytný dům, je další originální nápad, který nemá ve světě obdoby, a je evidentní, komu asi nejvíce prospěje. A s ohledem na zlé teplické jazyky, které tvrdí, že z každé úspěšné privatizace tečou i příjemné provize, není divu, že teplického senátora slova Ilony Švihlíkové o trestání gaunerů tak vylekala. A to i v tak letargickém prostředí, jakým zatím jsou Severní Čechy, mé rodné Teplicko a jejich obyvatelé, o kterých již v osmdesátých letech básník zpíval:

„Hluboké úvahy koňovi necháme, Za byt a za stravu, za oděv děláme." Ale i ve stínu Krušných hor platí: „Všeho do času!"

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChtějí vládnout, ale nenést odpovědnost   
Pridal tk Středa 09 leden 2019 - 05:09:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mám takový pocit, že když se občan se stranickou legitimací v kapse stane jedním ze zákonodárců, nějak automaticky sám sebe povýší do role nadčlověka, který, jak se zdá, má automaticky patent na rozum a nějak zapomene důvod toho, proč ho voliči do parlamentu zvolili.

Podobné to je na ministerstvech a krajích. Bez ohledu na požadavky svrchovaného lidu si byrokrati za pomoci mediálního prostoru vytváří absolutní mandát moci, vztahující se prakticky na všechno. Především na to, že jich se zákony, normy, slušnost a morálka jaksi netýkají.

Politici a lidé kolem nich (placení z daní vybraných od občanů) si v zaslepení náhlého přílivu peněz ve výši, o které si sami rozhodli, nevšímají rostoucí občanské nevole vůči politikům a úředníkům, neboť nerespektují vůli suverénního lidu a bez pokory k vlastní sebe-odpovědnosti doslova pohrdají společenskou objednávkou na prosperitu, spravedlnost a pravdu.

Mzdové šílenství

Vládní politici korumpují navyšováním mezd státní zaměstnance s motivační vidinou toho, že je budou volit, bez ohledu na skutečnost, že pro tyto peníze stát musí drze sáhnout do kapes formou daní těm, kteří je vytvořili.

Ten, kdo vědomě porušuje pravidlo vyváženosti příjmů a výdajů, porušuje makroekonomickou rovnováhu státu a koleduje si o pořádný hospodářský průšvih. Každý ekonomicky vzdělaný člověk vám řekne, že není možné, aby ve státní sféře, která ničím nepřispívá k hospodářské produkci, byly vyšší platy, než v privátní sféře. Je to cesta k vytváření dluhu.

Kde jsou Babišova slova o zodpovědném hospodáři? V roce 2013 činily výdaje státu na mzdy cca 130 miliard. V roce 2018 se náklady vyšplhají téměř na 190 miliard. To je zřejmě to proslulé odšpuntování ekonomiky, o kterém Babiš před vstupem do politiky hřímal.

Je ale třeba pravdivě pojmenovat, co ve skutečnosti odšpuntoval. Mimo jiné i to, že počet státních zaměstnanců narostl za pět let o 40 tisíc.

Odšpuntované zdražování všeho
nemovitosti vyletěly raketově do takových výšin, že jsme se v rychlosti růstu dostali téměř na světovou špičku;
současně s tím ČNB zvýšila úrokové sazby a znepřístupnila řadě občanů dosáhnout na hypotéky. To bude mít obrovský vliv na budoucí spotřebu a hlavně další prohloubení nedostatku už tak chybějících bytů;
razantně zdražují všechny potraviny;
zdražují se všechny služby;
obrovský nárůst ceny el. energie a následně i plynu;
ceny stavebního materiálu stoupají neustále.


Ve své podstatě se musí zdražit vše, co je zatíženo mzdovým nárůstem. A tak občan radující se z navýšené mzdy netuší, že o ni vzápětí přijde navýšením cen všeho. To jsou neúprosné zákony ekonomiky. Jediný, kdo na této falešné hře vydělal, je „politik“, který dosáhl svého cíle a vděčný, ale oklamaný, lid ho opět zvolil.

Zběsilý růst mezd zapříčiněný politickou korupcí voličstva, razantním zvyšováním mezd státním zaměstnancům, je neudržitelný a je cestou do pekel. Zdravý růst je podmíněn zejména růstem produktivity práce a růstem produkce, který lze zabezpečit především modernizací a robotizací firem, nebo, nejefektivněji, snížením daňového zatížení. Za těchto podmínek klesají ceny a občan bohatne, protože koruna posiluje. V této oblasti stát zcela selhává a naopak svírá produkující firemní oblast daněmi a stále narůstající byrokracií, kterou ale nezapomíná za její neproduktivní zbytečnost velmi dobře platit.
Babiš se holedbá „efektivním“ výběrem daní, ale to, že za jeho vlády se zvýšily náklady na státní správu o 60 miliard, ho už vůbec nezajímá. Stát sebere daňovému poplatníkovi formou mnoha nemravných daní 70 % ze sta a ještě má málo. O neoprávněných zajišťovacích příkazech a EET u drobných živnostníků ani nemluvě.

Opět, tak jako Kalousek, i Babiš láká investory na státní dluhopisy, aby zalepil díry v rozpočtu a mohl do médií lhát, že má vyrovnaný rozpočet.

Státní dluh je stále téměř na 1.7 bilionech a každý z nás, včetně nemluvňat, je zatížen dluhem ve výši 166 tisíc. Za šest let Babišova vládnutí se nic k lepšímu nezměnilo, a to i přes to, že ekonomika šlape na plné obrátky.

Otázka zní: Proč?

Odpověď zní: Stát z toho všeho sežere 70 % na rozhazování a vlastní spotřebu, která je čím dál vyšší.Stát opět rozdává nadnárodním korporátním molochům, stovky miliard z daní Čechů, podporuje tak odtok vysoké přidané hodnoty z naší země, a tím likviduje českou prosperitu proradným nadržováním cizákům.

Občanské protesty lidí proti politické zlovůli jsou ignorovány a přehlíženy politickou, obchodní, akademickou a mediální „elitou“. Firmy a samospráva jsou šikanovány rostoucími byrokratickými nesmysly na každém kroku. Sílící kritika je stále častěji svazována mediální cenzurou, kdy pravdu se občan nedozví z veřejnoprávních médií, ale ze svobodných informačních serverů.

Justice jako pilíř ochrany práva občana je v rozkladu a stává se z ní spíše obhájkyně gaunerů, kteří jsou společnosti prezentováni jako VIP. Vedle toho jsou justicí stíháni lidé za projevy svobody slova, např. i za to, že na vojenský konvoj vystrčí zadnici, ale nahá vystrčená zadnice na pochodu homosexuálů Prague Pride, rovnou do kamery, je v naprostém pořádku.

Stát a státní zaměstnanci jsou k občanovi v podřízeném postavení

Ctihodní občané, prezident, premiér, vláda, poslanci, senátoři a 463 tisíc státních zaměstnanců jsou vašimi, našimi, zaměstnanci. Jak budou hospodařit se 70% procenty toho, co vám seberou na daních, je na vás, neboť, ať se vám to zdá divné nebo ne, vy těm úžasným politikům podepisujete pracovní smlouvu tím, že jim dáte ve volbách hlas.

Netuším, jak dlouho se lid ještě nechá do nekonečna urážet arogancí mocných a jak dlouho ještě bude snášet kriminalizaci svobodného vyjadřování zakotveného v Ústavě, za použití lidmi vytvořeného kapitálu proti nim. Mějte na paměti, že tyto finanční prostředky jsou v rukách politického establishmentu neomezené a politické nástroje, ukryté třeba za pitomou koblihou nebo neoprávněným destruktivním navyšováním platů státním zaměstnancům, jsou vychytralým nástrojem, jak se udržet u plného státního koryta. Mějte v patrnosti, že jejich vliv na média (kterých celou řadu vlastní), je totální.
Stovky miliard utopených v korupčních aférách za asistence politických špiček dělají z naší země pohádkového třesoucího se OSLA.

Hloubka všech dosavadních nemravností politické korupce je, jak se zdá, bez hranic a to vždy v minulosti vedlo k rozkladu společnosti.

Jsme svědky uplatňování jednostranného práva establishmentem vůči společnosti, ale bez jejich vlastní odpovědnosti. Politici nám nesdělují fakta, ale jen svůj názor, ten je ale v rozporu s prospěšností reality.

Dostali jsme se do bodu, kdy o chodu společnosti rozhodují neeticky smýšlející „elity“ bez morální pevnosti, v rozporu se zájmem celé společnosti, jež odmítá nadvládu nepodložených názorů a nehospodárnou spotřebu jí vyprodukovaných peněz.
SORY JAKO

Tento článek lze libovolně šířit mediálním prostorem.
Autor: Petr Havlíček

Zdroj: https://havlicekpetr.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=695268
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo nastražil tuto past?   
Pridal tk Středa 09 leden 2019 - 05:03:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jednou z velmi mála zemí na světě, kde životní náklady přesahují příjem běžného pracujícího člověka, je právě Česká republika. Mnozí naši lidé, aby vůbec přežili, jsou nuceni získávat část prostředků nezbytných k obživě různými pokoutnými, nepoctivými, nelegálními či dokonce nezákonnými způsoby.

Na konci měsíce totiž obvykle zjistí, že jim na zaplacení složenek a dalších nutných plateb chybí několik tisícikorun. Ti, co mají ještě nějaký majetek, ho rozprodávají. Prodávají např. dřevo z lesů, chaty, chalupy či půdu zděděnou po předcích.

Ostatní, kteří už nemají žádnou možnost jak získat chybějící peníze, jsou nuceni se zadlužovat. Dnes už jen málo domácností v ČR nemá žádné dluhy. Statisíce rodin uvízlo v dluhových pastích. Jejich důsledkem jsou živořící, nešťastní, vystresovaní lidé a také více než milion exekucí ročně. Smutná bilance, skrývající mnoho lidských tragédií.

To vše se děje za netečného přihlížení státních institucí, přestože stát má především chránit své občany a vytvářet jim co nejlepší podmínky k životu.

Evropa je dodnes do značné míry ovlivněna poměry ve starověkém Římě. Tam bývalo zvykem, že vlastník pozemků přidělil svým otrokům půdu a poskytl jim prostředky na postavení domu. Za to jim otrok odváděl 10 % z toho, co na obdělávané půdě vypěstoval...

My dnes odvádíme státu několikanásobně více na různých daních a poplatcích. A to jsme prý svobodní občané, a ne otroci...

Náš stát zparchantěl. Mnohem více bere než dává. Jde na ruku více nadnárodním společnostem, bankám, lichvářům, obchodníkům s lidskou bídou, exekutorům a dalším šmejdům a podvodníkům než svým občanům.

Naši lidé snesou dost. Ale zase ne všechno. Až se pohár naplní, hrozí, že budou hořet státní úřady a lichváři, exekutoři a podobní zmetci budou viset na pouličních lampách.

Tím, kdo nám přisoudil roli odbytiště podřadných, předražených výrobků, levné manufaktury, ždímané kolonie, byla EU. A to i přesto, že náš národ je jedním z nejschopnějších a nejvíce tvořivých národů světa. A není se čemu divit, když v ní rozhodující slovo mají naši odvěcí nepřátelé – Němci. Ti se po více jak tisíc let pokoušeli náš národ zničit či podmanit.

Pokud z EU brzy nevystoupíme, tentokrát se jim jejich záměr může podařit.

Slávek Popelka
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJan Ziegler - moralista, vychovatel, nebo nebezpečný rusofil?   
Pridal tk Středa 09 leden 2019 - 04:59:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak nám pan Ziegler na PL.cz barvitě povyprávěl otřesné zážitky které, nevím zda prožil osobně, nebo to má z rádia Jerevan, způsobili „těžce“ opilí výtržníci, kteří se v Plzni, v půl jedné ráno na Nový rok porvali . Přitom rozbili vchodové dveře domu, házeli po sobě popelnice a jeden z nich dokonce mlátil ženu.

O koho vlastně jde? Kdo zná pana Zieglera, nemusí hádat, protože hned pozná, že se jedná o skupinu totálně opilých Rusů, kteří se v Plzni servali do krve a navíc, jak na potvoru, byly u toho i malé děti (co tam dělaly děti v půl jedné ráno?). Jeden z nich prý dokonce hlavou rozbil vchodové dveře. No, hotová jatka. Naštěstí si prý jejich řádění všiml člověk z jedné bezpečnostní agentury a zavolal policii. A pohádky je konec.

Vlastně není, protože jak dál pan Ziegler barvitě popisuje situaci u nás, tak to aby se člověk bál vyjít na ulici. Jde totiž o to, že stejně jako tisíce ruských špionů a agentů potkáváme denně všude tam, kam se „vrtneme“, tak stejné je to i s tisíci Rusy žijící u nás, kteří se chovají nadutě, myslí si, že jsme jejich poddaní a oni si u nás mohou dělat, co chtějí. Tak to alespoň vidí rusofobní, Rusy nenávidící pan Jan Ziegler. Zda to má z vlastních zkušeností, nebo co JPP (jedna paní povídala) není jasné. Aby těmto informacím dodal více na vážnosti, odvolává se na diskuse na facebookové skupině „Plzeňáci“, která prý vyzněla jednoznačně ve stylu, že „takové tady nechceme, tato země je naše, pokud nerespektují naše pravidla, ať táhnou, stop nepřizpůsobivým ruským imigrantům v Česku“ atd. A dodává, že opravdový český vlastenec prý tady nepotřebuje trpět takové hrubé a arogantní přivandrovalce. Škoda, že plzeňáci nezmíní, jak příkladně slušně vzorně se v Plzni chovají „Amíci“ při oslavách osvobození Plzně! O tom se na facebooku ale nepíše.

Z toho, jak znám pana Zieglera z jeho zaujatých článků mohu si domyslet, resp. jsem o tom přesvědčen, že záměrně dělá z komára velblouda, že odvolání se na facebookovou diskusi si účelově upravil k obrazu svému, i když není pochyb, že Plzeň zrovna láskou k Rusům neoplývá (na rozdíl k Američanům). Protože pan Ziegler, jeden z největších současných rusofobů a rádoby vlastenec, v souvislosti s výše zmíněnou „krvavou událostí“ neopomněl poznamenat, že není možné tuto událost jen tak přejít, odhodlaně sděluje, že „zásady naší země a naše pravidla je potřeba uplatňovat vůči každému cizinci, který chce u nás žít. Ano, můžeš u nás být, ale budeš nás respektovat“. Protože prý „bohužel mnozí Rusové žijící u nás se chovají nadutě, myslí si, že jsme jejich poddaní a oni si u nás mohou dělat, co chtějí“. Aby tomu dodal punc vážnosti připomněl, jak minulý Nový rok „těžce“ opilý ruský řidič zabil mladou holku a pokoušel se ujet. Vinou naší justice (zapomněl však dodat, že po složeni milionové kauce) odjel do Ruska, trestu nejspíš unikne. Holt s nepřizpůsobivými migranty jsou problémy. Zda to byl skutečně migrant a zda byl nepřizpůsobivý jen proto, že byl opilý a byl to Rus, je panu Ziglerovi je naprosto lhostejné, něco přece na adresu opilého Rusa musí něco odstrašujícího prohlásit, že?

Své okázalé morální kázání pan Ziegler končí zásadním ponaučení všem „přivandrovalcům“ tedy nejen Rusům s tím, že každému cizinci se musí dát jasně a zřetelně najevo, že u nás se naše pravidla musí dodržovat, jinak s námi žít nemohou. Zde je na místě opravit názor pana Zieglera o těch, co s námi údajně nemohou žít. Mohou s námi žít, ale s tím rozdílem, že budou-li páchat podobnou trestnou činnost, budou žít v našem, nicméně značně odlišném prostředí, než ve kterém žije většina slušných lidí. Ti, kteří s námi podle pana Zieglera nemohou žít nejsou lidé, kteří se občas opijí, protože opíjí se a stejně „těžce“ nejen našinci (a možná častěji a více), ale řada cizinců (viz Holanďany, Němce, Italy apod.).

Ukazovat pouze na Rusy je už jen nespoutaná rusofobie pana Zieglera. Apropó, ti lidé, kteří s námi opravdu nemohou žít a jsou panem Zieglerem zmíněni jako přivandrovalci, jsou imigranti, lidé islámského vyznání, kteří nejsou ochotni akceptovat a přizpůsobit se našemu zažitému civilizovanému způsobu života, nejsou ochotni respektovat naše zvyky, normy a zákony a z jejichž řad se také rekrutují nebezpeční teroristé. Ovšem tyto lidi, resp. imigranty a přivandrovalce, pan Ziegler jaksi nedopatřením neregistruje. Nejsou to totiž Rusové.

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKlaus k pokusu o vraždu poslance AfD v Německu: 30. léta jak vyšitá   
Pridal tk Středa 09 leden 2019 - 04:55:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Václav Klaus mladší se na svém Facebooku vyjádřil k pokusu o vraždu německého politika strany Alternativa pro Německo (AfD) Franka Magnitze. Podle něho tato událost připomíná 30. léta minulého století. „Jak vyšitá,“ píše přední český politik.

Německý poslanec za stranu AfD Frank Magnitz, který je rovněž i předsedou brémského oddělení této strany, se stal terčem pokusu o vraždu. V pondělí v noci byl převezen do nemocnice s vážnými zraněními hlavy poté, co na něho zaútočili tři zatím neznámí pachatelé dřevěnými pálkami. Když už ležel v bezvědomí na zemi, nepřestávali ho kopat do hlavy.

Klaus událost okomentoval prostě:

„30. léta jak vyšitá."

Český poslanec za ODS podle všeho naráží na situaci ve 30. letech minulého století v Německu, kdy fašisté potlačovali a násilím likvidovali jakýkoli projev politické plurality názorů a odklonu od jejich představ o uspořádání světa.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kzeq

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko požádalo, aby USA předaly své vojenské základny v Sýrii   
Pridal tk Středa 09 leden 2019 - 04:49:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecko v průběhu jednání s poradcem prezidenta USA Johnem Boltonem přišlo se žádostí, aby Washigton předal své základny v Sýrii Ankaře nebo je zničil. Informují o tom noviny Hurriyet.
Podle informací zdrojů novin je Turecko kategoricky proti tomu, aby USA předaly své vojenské základny Kurdům, když americká vojska opustí Sýrii.

Bolton provedl v Ankaře jednání s poradcem a tiskovým mluvčím tureckého prezidenta İbrahimem Kalınem. O čem strany jednaly není známo. Tisková konference věnovaná výsledkům jednání byla zrušena.

V prosinci 2018 Donald Trump oznámil vítězství nad IS (teroristická skupina, která je zakázána v Rusku) v Sýrii a poznamenal, že to bylo jediným důvodem pro přítomnost amerických vojsk. Mluvčí Bílého domu Sarah Sanders sdělila, že USA zahájily stažení vojsk ze Sýrie, ale vítězství nad IS neznamená konec koalice.

Zdroj: Hurriyet.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVedoucí představitelé USA a Francie vedli telefonický rozhovor o situaci v Sýrii   
Pridal tk Středa 09 leden 2019 - 04:23:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké Bílý dům 7. ledna uvedl, že americký prezident Donald Trump téhož dne vedl telefonický rozhovor s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem o situaci v Sýrii. Mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová v prohlášení uvedla, že Donald Trump a Emmanuel Macron diskutovali o současné situaci v Sýrii, včetně boje proti IS a odsunu amerických vojáků ze Sýrie. Spojené státy stáhnou podle prohlášení své vojáky podle přesně vypracovaného plánu.

USA minulý měsíc oznámily své stažení ze Sýrie, což překvapilo jejich partnery v EU. Trump poté prohlásil, že zatím není nevypracován časový plán pro stažení vojáků. Americký ministr zahraničí zahájí 7. ledna návštěvu osmi zemí na Blízkém východě, za cíl této cesty se považuje zmírnění situace.

Občanská válka v Sýrii začala v roce 2011 a IS ji využil k rozšíření své moci v této zemi. Některé země pod vedením USA umístily své vojáky do Sýrie bez souhlasu syrské vlády. V současnosti je v Sýrii asi 2000 amerických vojáků.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPři dvou útocích afghánského Tálibánu zemřelo 36 lidí   
Pridal tk Středa 09 leden 2019 - 04:21:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle informace afghánského úředníka došlo večer 6. ledna v severozápadní provincii Bádghís ke konfliktu mezi afghánskými bezpečnostními silami a ozbrojenci Tálibánu. V boji bylo zabito nejméně 36 lidí.

Poslanec za provincii Bádghís Abdul Aziz Baig uvedl, že večer 6. ledna zaútočili ozbrojenci afghánského Tálibánu na několik kontrolních bodů na jihu provincie. Bezpečnostní pracovníci se pustili do boje s ozbrojenci, při kterém zahynuli nejméně 3 vládní vojáci a 11 místních policistů. Zabito bylo nejméně 15 bojovníků Tálibánu.

K dalšímu útoku došlo na západě provincie v oblasti Ab Kamari. Konflikt si vyžádal 7 mrtvých z řad vládních bezpečnostních sil, a dalších 9 lidí bylo zraněno. Bezpečnostní síly už vyslaly do této oblasti vojáky. Do 7. ledna byli ozbrojenci Tálibánu z této oblasti evakuováni. Ozbrojené síly Tálibánu na tuto akci zatím neodpověděly.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN odsoudil pokus o převrat v Gabonu   
Pridal tk Středa 09 leden 2019 - 04:20:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí generálního tajemníka OSN Stéphane Dujarric 7. ledna uvedl, že generální tajemník OSN António Guterres odsoudil převrat v hlavním městě Gabonu, který se nepodařil.

Stéphane Dujarric uvedl, že zvláštní zástupce generálního tajemníka OSN Francois Lounceny Fall věnuje této události velkou pozornost. Pokud bude Gabon potřebovat pomoc, OSN mu poskytne podporu.

Někteří gabonští vojáci podle zprávy téhož dne prohlásili, že zahájili převrat. Obsadili národní rozhlasovou stanici a jeden voják uvedl, že novoroční projev nového prezidenta Aliho Bonga Ondimby byl zklamáním a že jeho zdravotní stav mu nedovoluje vykonávat úřad. V současné době byli čtyři povstalci zatčeni a jeden je na útěku. Situace je pod kontrolou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOzbrojení Hútíové diskutovali o příměří se zvláštním vyslancem OSN   
Pridal tk Středa 09 leden 2019 - 04:17:16 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zvláštní vyslanec OSN pro Jemen Martin Griffiths včera opustil Jemen. Jemenští ozbrojení Hútíové uvedli, že ozbrojení Hútíové už diskutovali o příměří se zvláštním vyslancem OSN Martinem Griffithsem.

Téhož dne Griffiths opustil Jemen letadlem z letiště Sana'a. Jemenští ozbrojení Hútíové uvedli, že Griffiths uspořádal intenzivní setkání s vůdcem ozbrojenců Hútíú Abdulem Malikem Houthiem a s ozbrojeným předsedou Nejvyššího revolučního výboru Mohamedem Ali al-Houthiem. Obě strany konzultovaly problémy, s nimiž se setkala jemenská vláda

Jemenští ozbrojení Hútíové také řekli, že obě strany rovněž uspořádaly konzultaci o uspořádání nového kola mírových rozhovorů v Jemenu, otevření letiště Sana'a a o humanitárních otázkách.

Mohammed Ali al-Houthi dne 6. ledna po setkání s Griffithsem řekl, že obě strany ještě nezjistily čas a místo nového kola mírových rozhovorů. Ozbrojení Hútíové požadovali znovuotevření letiště Sana'a a zrušení blokády ozbrojené kontrolní oblasti.
Griffiths dne 5. ledna dorazil do hlavního města Jemenu. Uvádí se, že také půjde do Rijádu, hlavního města Saúdské Arábie, a setká se s jemenským prezidentem.

Nové kolo mírových rozhovorů o problémech Jemenu, které hostila Organizace spojených národů, skončilo dne 13. prosince minulého roku ve Stockholmu ve Švédsku. Jemenská vláda a ozbrojení Hútíové dosáhli dohody o důležitých otázkách týkajících se příměří, výměny válečných zajatců a dalších. Následně Rada bezpečnosti OSN jednomyslně přijala usnesení k podpoře dohody mezi jemenskou vládou a ozbrojenými Hútíi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2769 sec,0.0622 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,927kB