Pátek 01 únor 2019
Záhada, kolik vlastně berou učitelé na základních a středních školách   
Pridal tk Pátek 01 únor 2019 - 05:28:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nejdříve problesklo éterem, že berou 39 000 Kč. Pak přispěchal s vysvětlením ministr Plaga, že to je prognóza a že berou 32 300 Kč. Ale už málokdo se zamyslel nad tím, že to prostě nevychází.

Co bylo vysloveno?

„Těch 39.000, co poslední týden běhá, je projekce průměru za rok 2019. To znamená, jestli se ho podařilo naplnit, budeme vědět na začátku roku 2020. Nikdy nepadlo, že to budou mít učitelé od ledna."

Z nejnovějších dat ministerstva tak vyplývá, že průměrný měsíční plat zaměstnanců představoval ve třetím kvartálu asi 28 500 Kč, u pedagogických pracovníků celkem 32 300 Kč a u nepedagogických pracovníků to pak bylo necelých 19 000 Kč.

A nyní se podívejme na tyto mzdy jinak.

Kuchařky ze škol odchází, protože mají o něco málo víc, než minimální mzdu. Pokud hovoříme o roku, za který to bylo dle ministra údajně spočítáno, byla minimální mzda 12 200 Kč a až letos vzrostla o 1 150 Kč a to na 13 350 Kč. A i z televize víme, že kuchařky a další nepedagogičtí pracovníci brali cca 13 000 Kč. (Jedině, že si mohou vzít zbytky jídel domů, či mají školní byty tam ještě mnohé drží a ředitele to nic nestojí).

A znovu se podívejte touto optikou na data o průměru. Také je vám jasné, že to nevychází, byť nemáte k ruce přesný počet té které skupiny? Kouzla čísel jsou čarovná...

Jakoby to připomínalo lékaře, kteří berou 70 - 100 tisíc, ale chudáci neuživí své rodiny, protože berou skoro minimální mzdu.

A pak se objeví zpráva, že výše průměrného důchodu k průměrné hrubé mzdě klesla ze 43% na 37%, takže ti se mají údajně stále líp. Většinou totiž neberou ani 13500 Kč. Polovina lidí ve starobním důchodu pobírá dokonce nižší penzi než 13.258 korun. Ta kvalita života s přibývajícím věkem jde jaksi do pryč. Ale kouzla čísel vytvoří imaginární bohatství.

Ó my se máme...

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/ekonomika/2236-zahada-kolik-vlastne-berou-ucitele-na-zakladnich-a-strednich-skolach
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuce pryč od Venezuely   
Pridal tk Pátek 01 únor 2019 - 05:19:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Když před dvěma lety kandidoval Donald Trump, zněly jako z jiného svět, že stane-li se prezidentem, nebude svrhávat cizí vlády, nebude určovat, jaký mají jiné země režim, nepovede proti nim agresivní války, jak to dělali všichni jeho předchůdci…

Poctivě řečeno, i teď, kdy zavedl proti Iránu snad nejdrakoničtější sankce a kdy stejným způsobem chce pokračovat proti Venezuele, pořád mu slouží k dobru, že na rozdíl od Bushe jr.,(válka v Iráku) Billa Clintona (humanitární bombardování Jugoslávie) či Obamy (válka v Libyi) volí o stupeň méně nebezpečnější postupy, tedy ekonomický tlak. Je to samozřejmě také jednoznačně v rozporu s mezinárodním právem, ale stále je to v podstatě na poměry USA, z hlediska její imperialistické minulosti absurdně velmi mírné.

Teď se k Trumpovi přifařili Merkelová, Macron a premiér Španělska Pedro Sánchez Pérez-Castejón, který dokonce v rámci EU byl nejvíce iniciativní. To je tedy ta viditelná část Západu, nikoliv ovšem celá. Z 28 zemí EU jdou to jenom tři a ostatní se víceméně chovají zatím neutrálně. Člověk neví, jak se zachová Polsko, stejně jako Rumunsko, kteréžto státy jsou vždy fanaticky protiruskými a proamerickými, ale vlastně je ten stav dosud dobrý. Většina zemí EU necítí potřebu podporovat jakoukoliv agresi vůči Venezuele, ani ekonomickou, ani vojenskou…

Má to logiku: Francie a Německo svou jednostrannou smlouvou o spolupráci z Cách zrušilo eurounijní jednotu a v podstatě, i když si to jistě nepřáli, fakticky zdůraznili, že zejména v zahraničních otázkách si může každý stát postupovat podle vlastních měřítek. A za to jim buďme vděční. Evropa není soubor poloanonymních státu ÚSA, které většina z nás by určitě ani neuměla vyjmenovat. Každý stát, každý národ má své názory a často diametrálně odlišné od těch, které platí už metr od jeho hranic…

Proti této západní protimadurovské frontě stojí v podstatě stejně silný val: také silný val : Východ, které dnes tvoří Rusko, Čína, Turecko a zčásti například Indie…

Západ od roku 1989 rozejel mnoho pučů, válek, ozbrojených útoků. Někdy zdánlivě v první fázi zvítězil, ale oběti nezapomínají na agresora. Sice formálně vyhrál v Iráku, ale za drastickou cenu a milióny uprchlíků se vrací jako bumerang, Afganistán svým výsledkem připomíná pro Američany, a nás jako tupé pomahače, fiasko Sovětů a naši vedoucí politici by měli přestat blábolit, že se v Afganistánu bojuje o Prahu, v Libyi Američané způsobili totální rozvrat, a pokud nastane stabilizace, bude opět za pomoci Rusů (nevím proč Babiš mluví o síle EU a setkává se s libyjským premiérem, který fakticky neznamená nic), Sýrie je jasná, tam Západ dostal od Rusů a jejich spojenců na prdel a jde o první zvrat, od roku 1989, kdy Západ řekl : Někdo musí jít, ale on neodešel a s pomocí Ruska vítězí…

Jinými slovy : válka v Iráku, humanitární bombardování Jugoslávie a sebevědomé Srbsko, které vřele vítá Putina a odmítá vstoupit do agresivního paktu NATO, Američané (i jejich pomahaši z NATO) kteří dostávají na prdel v Afganistánu, a naposledy zcela zhroucená Ukrajina, která viděla v Západu spásu a je na dně, a vlastně i Gruzie, která na radu amerických jestřábů, zejména McCaina vyvolala válečný konflikt s Ruskem a dodnes se z něho nevzpamatovala…

V konečném důsledky Západ tyto střety prohrál a vývoj přesunu ve prospěch hlavního tandemu Východu, tj. Ruska a Číny bude postupovat.

A tak Západ jako z nouze cnost se pokouší zlikvidovat vliv Ruska a Číny ve Venezuele… Je to jeho poslední šance dokázat, že není na kolenou. Tandem Rusko – Čína je totiž nepřekonatelný. Putin absorboval skvělé strategické vojenské umění a Čína v příštím roce podle agentury Bloomberg přeskočí v ekonomické výkonnosti USA. Kombinace tvrdé a měkké síly jádra dnešního Východu (a připomínám, že k němu dnes již patří i členská země NATO s 2. největší armádou Turecko a s lehkou rezervou i budoucí druhá ekonomika světa (dle agentury Bloomberg v roce 2030) Indie, když USA budou třetí.

Zatímco již před pěti lety jsem jasně prohlásil, že euromajdan změní poměr sil ve světě, ale přesně naopak, než jak si Západ myslí a ono se tak stalo, protože Rusko je supervelmoc a Ukrajina je failed state, určit, jak dopadne Venezuela není lehké.

O čem jsem přesvědčen, že se Maduro a jeho armádní stoupenci nevzdají a občanská válka zřejmě rozhodne, kdo z koho.
V zájmu vyváženého světa by neměl padnout. Když už má Západ v podbřišku Ruska Ukrajinu, bude jen dobré, bude- li mít Východ v podbřišku USA Venezuelu.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponProhlášení DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT ke změně názvu strany   
Pridal tk Pátek 01 únor 2019 - 05:09:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera bylo představitelům DSZ doručeno rozhodnutí Ministerstva vnitra o registraci politické strany Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT /DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT/.

Doplněním názvu vyústila spolupráce, resp. spojení Demokratické strany zelených s ochránci zvířat. Spolupráce započala již před lety a v loňských podzimních komunálních volbách byly podány v 36 městech a obcích společné kandidátky DSZ a ochránců zvířat.

Např. v Praze DSZ kandidovala pod názvem S.O.S. ZA PRÁVA ZVÍŘAT, s názvem ZVÍŘATA JSOU MŮJ ŽIVOT v Brně, ZA PRÁVA ZVÍŘAT A ZDRAVOU PŘÍRODU v Pardubicích, PROTI ZABÍJENÍ A TÝRÁNÍ ZVÍŘAT v Chomutově, ZVÍŘE NENÍ VĚC v Kolíně, ZVÍŘE NEUMÍ ŘÍCT NE, MY ANO!, v Trutnově, S.O.S. POMOZME ZVÍŘATŮM ve Vsetíně, ZA ZVÍŘATA A JEJICH PRÁVA v Dobřanech, S.O.S. ZA PRÁVA ZVÍŘAT, STOP JEJICH TÝRÁNÍ v Úpici, JSEM PROTI TÝRÁNÍ ZVÍŘAT v Břvanech, ČAS NADĚJE, ZA PRÁVA ZVÍŘAT A BUDOUCNOST NAŠICH DĚTÍ v Brankovicích, S.O.S. ŽIVOT PRO KONĚ v Mířkově.
DSZ spolu s ochránci zvířat kandidovali i v Plzni, Uherském Hradišti, Písku, Letohradě, Klatovech, Domažlicích, Poběžovicích, Kolovči, Klenčí pod Čerchovem, Postřekově, Chodově, aj. Strana získala 14 zastupitelů a obsadila ve vedení měst a obcí celkem 38 postů: 1x starosta, 1x 1.místostarosta, 1x místostarosta, 1x radní, 3x předseda výboru, 1x předseda komise, 14x člen výboru a 16x člen komise. Celkový výsledek pro stranu byl 7,85 % - ve městech 1,81 % a v obcích 13,88 %.

Hlavní prioritou DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT je ochrana zvířat a jejich práv, ale i ochrana přírody a životního prostředí.
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT prosazuje přísnější tresty za týrání zvířat, zlepšení podmínek chovu zvířat a zacházení s nimi, ale i např. zákaz ohňostrojů a petard - s ohledem na ochrana lidí, zvířat, majetku a životního prostředí.

ŘV DSZ – ZA PRÁVA ZVÍŘAT

V Domažlicích 31. 1. 2019
-------------------------
www.dsz321.webnode.cz/news/prohlaseni-dsz-za-prava-zvirat-ke-zmene-nazvu-strany/
--
DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT

Demokratická strana zelených - ZA PRÁVA ZVÍŘAT
***ochrana zvířat a jejich práv***

Více zde: www.dsz321.webnode.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponImigranti zlynčovali 14-letého chlapce a hrozili mu zabitím   
Pridal tk Pátek 01 únor 2019 - 05:05:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Těžko říct, zda vítači věděli nebo nevěděli, jaká bude realita soužití imigrantů s Evropany. Možná někteří ne. Ale teď když už jsme v tom, asi nemá moc cenu si a veřejnosti něco nalhávat. Kdyby imigrace nebyl každodenní dlouholetý chleba eurohujerů, určitě by se tvrdilo, že takovou ránu jako imigraci jistě evropským národům způsobilo Rusko. Nicméně zatím „tuto práci KGB“ se vší vervou dělají mnozí evropští pohlaváři.

A tak, jak už to tak v Evropských dějinách bývá, v každém století někdo s nějakým –izmem přichystá ránu celokontinentálního utrpení evropských národů. A co hůř -ismus nastupující obvykle překoná –izmus předcházející. Z této historické empirie tak kyne, že dnešní multikulturalizmy, dženderizmy a bezuzdné liberalizmy, zřejmě překonají fašizmus minulého století. A stejně jako fašizmus byla legální, prestižní a nedotknutelná záležitost, je to tak i s –ismy dnešní doby. Než si zas Evropané prožijí svou centuární dávku hrůz a utrpení, a odsoudí je jako zločin proti lidskosti.

V neděli v mládežnickém centru v rakouském Insbruku došlo k potyčce mezi 14-letými rakouským a aghánským chlapci. Afghánci přispěchali na pomoc hned dva další a Rakušana zlynčovali tak, že musel být převezen do nemocnice. Přitom mu spílali, že ho zabijí. A jak už to tak bývá, Afghánec tasil nůž. Na ten ovšem už naštěstí nedošlo. Policie případ - bla, bla, bla - vyšetřuje. Zděšení rodiny chlapce, jakož i clého širokého okolí, je bezprecedentní.

Zdroj: https://www.regionews.at/newsdetail/Innsbruck_Afghane_(14)_verletzt_Einheimischen_(14)_in_Jugendzentrum_festgenommen-215912

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOd roku 2008 v USA uzavřeli více než polovinu uhelných dolů   
Pridal tk Pátek 01 únor 2019 - 04:58:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokles poptávky po uhlí v USA a rostoucí poptávka po zemním plynu a obnovitelných zdrojích zasáhla produkci uhlí a počet aktivních uhelných dolů ve Spojených státech klesl o více než polovinu od vrcholu výroby uhlí v roce 2008.

Produkce uhlí v USA klesla o více než třetinu od vrcholu v roce 2008 a počet aktivních uhelných dolů v roce 2008 klesl na 671 dolů z 1 435 dolů v roce 2008, odhaduje agentura EIA.
Nižší poptávka po uhlí od roku 2008 vedla k uzavření menších a méně účinných dolů. Nejvíc uzavřených dolů je v Appalačké oblasti.

„Počátek zavírání od roku 2008 bylo do značné míry řízeno ekonomikou a menší, méně výnosné doly byly náchylnější k uzavření," uvedla EIA.

Koncem loňského roku EIA odhadla, že spotřeba uhlí v USA v roce 2018 klesla na nejnižší úroveň spotřeby uhlí od roku 1979.

Americký sektor elektřiny představoval 93 % celkové spotřeby uhlí v USA od roku 2007 do roku 2018. Od roku 2007 se však spotřeba uhlí v odvětví výroby elektřiny snížila z důvodu uzavření uhelných elektráren a nižší míře využití uhelných elektráren, které čelí rostoucí konkurenci v oblasti výroby elektřiny vyráběné ze zemního plynu a z obnovitelných zdrojů energie. Podíl uhlí na trhu se snížil na úkor zemního plynu a obnovitelných zdrojů, uvedla EIA.

Ve svém nejnovějším inventáři elektrických generátorů na začátku tohoto měsíce EIA uvedla, že vítr, zemní plyn a solární kapacita budou vést v roce 2019 novou kapacitu elektřiny ve Spojených státech.

V roce 2019 se očekává, že sektor elektrické energie v USA přidá novou kapacitu 23,7 gigawattů (GW), zatímco kapacita 8,3 GW postupně vymizí. Je také v plánu snížit kapacitu uhlí (53 %), zemního plynu (27 %) a jadernou kapacitu (18 %).

Zdroj: https://sptnkne.ws/kBj9

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump oznámil podmínku, na základě které Spojené státy stáhnou jednotky z Afghánistánu   
Pridal tk Pátek 01 únor 2019 - 04:35:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
USA a Talibán údajně uzavřely dohodu, která ukončí 17letou válku v Afghánistánu. Dohoda údajně zajistí, že teroristické skupiny nebudou moci využívat zemi jako základnu pro své operace a že USA a další cizí země stáhnou své vojáky.

Americký prezident Donald Trump 31. ledna uvedl, že stáhne americké jednotky po 17 letech vojenských operací v Afghánistánu, až bude s Talibánem uzavřena mírová dohoda. Prohlášení pochází z oznámení zvláštního amerického mírového vyslance Zalmaye Khalilzadeho, který řekl, že USA a militanti dosáhli rámcové dohody o ukončení konfliktu v Afghánistánu.

Dohoda bude zahrnovat úplné stažení cizích vojsk do 18 měsíců, přičemž Talibán údajně poskytne záruky, že země nebude použita jako základna pro teroristické skupiny jako Al-Káida* nebo Daesh. Dokument ještě nebyl podepsán a jeho další podrobnosti zůstávají nejasné.

Současně bojovníci nedosáhli dohody s Kábulem, který vyzývá Talibán k účasti v mírových jednáních a slibuje, že sníží zahraniční vojenskou přítomnost na nulu.

Talibán je islámská povstalecká skupina, která v roce 1996 obsadila moc v Afghánistánu, ale byla svržena poté, co USA vpadly do země v roce 2001 v rámci boje proti Al-Káidě, když se mstily za útoky 11. září roku 2001. Washington uváděl, že se země stala bezpečným útočištěm pro teroristickou síť během přítomnosti Talibánu u moci.

Většina amerických vojsk byla stažena z Afghánistánu do konce roku 2014, ale malý kontingent pokračoval v podpoře afghánských ozbrojených sil v boji proti terorismu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kBj3

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropský parlament uznal Guaida za „legitimní“ hlavu Venezuely   
Pridal tk Pátek 01 únor 2019 - 04:32:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropský parlament schválil rezoluci, ve které uznal lídra venezuelské opozice Juana Guaida za legitimního dočasného prezidenta země. EP také vyzval diplomatickou službu EU a členské země k přijetí stejného rozhodnutí.

Rezoluce byla schválena 439 hlasy, 104 poslanců bylo proti a 88 se zdrželo.

„Rezoluce je schválena. Vyhlašuji, že Evropský parlament uznal Guaida za legitimního prezidenta Venezuely. EP je první evropskou institucí, která to udělala," prohlásil během zasedání předseda parlamentu Antonio Tajani.

Politická krize ve Venezuele

Masové protestní akce ve Venezuele probíhají od 21. ledna. Podle údajů nevládních organizací bylo během protestů zadrženo 791 lidí a 29 dalších zahynulo.

Ve stejnou dobu se předseda Národního shromáždění země Juan Guaidó prohlásil za dočasného prezidenta, následně jeho krok podpořily USA a další státy.

Legitimní prezident Nicolás Maduro označil Guaida za loutku Washingtonu.

Velká Británie, Německo, Francie a Španělsko 26. ledna prohlásily, že uznávají Guaida za dočasného prezidenta země, pokud ve Venezuele během osmi dnů nebudou vyhlášeny nové volby. Rusko vyhlásilo podporu legitimnímu prezidentovi Madurovi.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kBeZ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJean-Claude Juncker: EU nebude znovu jednat s Británií o smlouvě o odstupu z EU   
Pridal tk Pátek 01 únor 2019 - 04:27:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker reagoval 30. ledna na žádost britského parlamentu o úpravu smlouvy o odstupu Velké Británie z EU. Řekl, že o této záležitosti nebude s britskou vládou znovu jednat.

Juncker téhož dne v Evropském parlamentu uvedl, že dosažená smlouva o odstupu Velké Británie z EU je nejlepší a jediná smlouva. EU už k tomu několikrát objasnila své stanovisko. Výsledky hlasování britské dolní sněmovny nemají na postoj EU vliv.

Jean-Claude Juncker řekl, že EU a Velká Británie několikrát objasnily stanovisko, že na Irském ostrově nebudou umístěny pevné hranice. Ve snaze neopakovat chyby z historie je třeba vypracovat náhradní opatření jako zajištění.

Hlavní vyjednavač EU téhož dne v Evropském parlamentu také prohlásil, že smlouva o odstupu Británie z EU včetně náhradních opatření je výsledkem těžkého jednání mezi Velkou Británií a EU, proto také odmítá další kolo jednání.
Britská vláda předtím dospěla společně s EU ke smlouvě o odstupu z EU. Britská dolní sněmovna ale 15. ledna tuto smlouvu v hlasování odmítla. 29. ledna schválila britská dolní sněmovna návrh na úpravu smlouvy a vyzvala premiérku Theresu Mayovou, aby jednala s EU o úpravě současného obsahu o hranicích s Irskem. To znamená, že britská vláda chce nové jednání s EU o této smlouvě.

V současnosti je otázka týkající se hranic s Irskem bodem největšího rozporu ve smlouvě. EU se neshodla s Velkou Británií v otázce pevných hranic. Pokud Británie vystoupí z EU a mezi Severním Irskem a Irskem nebude pevná hranice, budou moci lidé a zboží volně proudit přes hranice, což nepřinese žádnou změnu pro Severní Irsko ve srovnání s minulostí. Britové, kteří zastávají pevné stanovisko k odstupu z EU, jsou silně proti tomu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1963 sec,0.0556 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,751kB