Neděle 03 únor 2019
Nepokoje ve Francii pokračují. Demonstranti žlutých vest se střetli s policií   
Pridal tk Neděle 03 únor 2019 - 19:49:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Utajené informace, které se nesmíme dozvědět!

V sobotu 2. únoru proběhla ve Francii již 12. vlna protestů tzv. hnutí žlutých vest. Tuto vlnu sami protestující označili za „Zlomené čelisti“. Demonstrace se neobešla bez střetů s policií a použití slzného plynu.

Tisíce protestujících lidí se vypravily do ulic francouzského hlavního města a shromáždily se na náměstí Republiky (La Place de la Republique). Na daném místě demonstranti používali kameny z chodníků a vrhali se na policejní důstojníky, kteří reagovali pomocí slzného plynu a vodních děl. Během akce bylo zatčeno několik lidí.

Podle předběžných údajů Ministerstva vnitra Francie do ulic vyšlo přes 58 tisíc lidí. Organizátoři demonstrací však mluví o více než 73 000 lidech. Protestů se zúčastnili i aktivisté, kteří byli během předchozích protestů žlutých vest zraněni.

Hnutí žlutých vest ve Francii odstartovalo jako protest proti plánovanému zvýšení cen na paliva. Během protestů, které probíhají již několik měsíců, zemřelo podle informací médií více než deset lidí a další stovky byly zraněny.

Ukázka demokracie! Umíte si představit kdyby se obdobně demonstrovalo v Rusku? To by se naše hovloidní galerka mohla zbláznit a vyhlásila by Rusku válku!

Zdroj: https://sptnkne.ws/kChh

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeď se EU ukaž jak umíš bránit zájmy Evropanů!   
Pridal tk Neděle 03 únor 2019 - 04:52:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
EU žije Brexitem. Nepopírám, důležitý problém. Nyní tu je ale další hrozba. Závažnější. Zatímco Brexit může způsobit dlouhou řadu převážně ekonomických, snad i společenských problémů, nová hrozba se ovšem týká přímo životů veliké části obyvatel starého kontinentu. V přímém slova smyslu. Spojené státy i Ruská federace odstoupili od smlouvy INF!

USA svalují vinu na RF. Staví na faktu, či domněnce, že nově vyvíjená ruská raketa může doletět dál, než oněch 500 km. Rusku se zase nelíbí, že Gorbačov smlouvu o likvidaci raket malého a středního doletu podepsal, přestože se to týkalo jen nosičů, vystřelených ze země a nikoliv těch vypálených z lodí a letadel, tedy US vojenské techniky, která na rozdíl od druhé strany operuje v blízkosti ruských hranic. Je tu ještě ten důvod, že ke smlouvě nepřistoupily další jaderné země. USA vadí především Čína (ta ovšem již deklarovala, že k mnohostranné smlouvě by byla ochotna se připojit).

To vše jsou veřejně uváděné důvody. Jsou určeny médiím a veřejnosti a pravdy tak na nich nemusí být možná ani za mák a skutečné příčiny budou ležet jinde. Média, jak je jejich dobrým zvykem, se totiž vždy snaží překroutit každou informaci tak, aby se hodila do jejich výkladu událostí a o skutečných zájmech jednotlivých mocností mohou komentátoři jen hádat. Přitom šance, že se trefí do černého, je menší, než to zrnko písku.

Pak jsou tu ovšem slova. Zaznamenaná, médii nepřežvýkaná, neupravená. Mezi nimi i slova ruského prezidenta, který uvedl, že Rusko nebude samo umísťovat rakety malého a středního doletu do doby, kdy se na určitých územích světa neobjeví podobné americké zbraně.

Strašně důležitá věta.

Obávám se však, aby nezůstala zapomenuta a aby byla zejména politiky zcela pochopena. A s tím pochopena i šance, co se přímo nabízí!

V té větě je opravdu obrovská šance! Především pro nás, obyčejné lidi v Evropě! Pokud nebudou na území členských států EU rozmístěny americké jaderné zbraně malého a středního doletu, nebudou na nás mířit adekvátní ruské rakety!

Právem tedy, jako občan země v srdci Evropy očekávám, že EU, její lídři a s nimi vlády a parlamenty jednotlivých evropských zemí kromě výzev, aby si velmoci, společně s ostatními mocnostmi disponujícími jadernými zbraněmi, v této otázce opět sedly k jednacímu stolu, bude jasně a nekompromisně deklarovat, že EU na území svých členských států nestrpí umísťování žádných raket malého a středního doletu

Tak jednoduché to je. Tak snadné, aby EU dokázala, že jí především leží na srdci blaho a životy nás občanů! Pokud toho nebude aktuálně schopna, pak je v blížících se volbách do evropského parlamentu nutné volit takové zástupce, kteří toho schopny budou. A pokud ani to nepomůže, potom ten spolek pod značkou EU, tolikrát zdůrazňující, že zajistil mír na starém kontinentu, nemá cenu ani zlámané grešle!

Petr Sedláček

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVítězství má jméno Stalingrad   
Pridal tk Neděle 03 únor 2019 - 04:48:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
2.února 1943 kapitulovaly poslední jednotky německé 6.armády. O dva dny dříve, 31.ledna kapituloval velitel německé 6. armády maršál Friedrich Paulus. Nad Stalingradem zavlály bílé prapory kapitulace. Skončil německý sen o vítězství na Volze. Uplynulo již 76 let od porážky německé armády u Stalingradu, ta přišla po více než dvouměsíčním obklíčení ve stalingradském kotli. Selhaly Hitlerovy snahy o leteckém zásobování 6.armády, selhaly i všechny pokusy o proražení obklíčení z venku. Rudá armáda pod velením generála Čujkova každým dnem svírala obklíčení.

V historických filmových dokumentech i hraných filmech je vidět zoufalá snaha o přežití, boj demoralizovaných německých vojáků o odlet posledními letadly ze Stalingradu. Letadlo bylo tou poslední nadějí, ty ostatní čekala smrt v pouličních bojích, smrt mrazem, hladem, nebo vyčerpáním na pochodu do zajateckého tábora. To byl Stalingrad na přelomu zimy 1942 - 1943.

Z původní 270.000tisícové elitní německé armády odešlo do zajetí kolem 100.000 zubožených a vyhladovělých německých vojáků. V obklíčeném stalingradském kotli zemřely desetitisíce německých, ale i rumunských a italských vojáků. Již 8. ledna 1943 byla obklíčené armádě nabídnuta velkorysá kapitulace, ta však byla odmítnuta. Po odmítnutí zbyl jen zoufalý boj o přežití i o ta poslední místa v letadlech od Stalingradu, však i ten poslední kůň byl sněden.

Německý sen o bleskové válce proti SSSR se u Stalingradu zhroutil. Rudá armáda nesla hlavní tíhu boje proti nacismu, tolik slibovaná západní druhá fronta byla v nedohlednu. Stalingrad se stal symbolem vítězství nad nacistickým Německem. To ocenil i britský král Jiří VI, který nechal vyrobit ocelový meč, jako důkaz vděku za toto vítězství. Z pověření krále meč předal na Jaltě v únoru 1945 Stalinovi britský premiér Churchill.

V duchu dnešního protiruského tažení je snahou západních politiků, médií překreslit události spojené s druhou světovou válkou, ponížit podíl a zásluhy SSSR na porážce hitlerovského Německa. Proto je připomínán Stalingrad, dnešní Volgograd.

Za německou armádou zůstaly tisíce vypálených vesnic a měst, miliony obětí,… Těm neznalým nutno připomenout, že od Stalingradu Rudá armáda hnala Němce přes Kursk, Charkov, Kyjev, Krym, …až do Berlína. Naši hrdinové v československých uniformách společně s Rudou armádou osvobozovali Kyjev, Ukrajinu, Slovensko i Polsko….

Psali dějiny a domů se vraceli jako vítězové…..!!

Přemysl Votava (Národní socialisté)Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinistr zahraničí opět k ničemu! Nevinný český řidič vyfasoval od francouzů 2 roky   
Pridal tk Neděle 03 únor 2019 - 04:30:39 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Za co se jiným dostává chvála, úcta a vyznamenání, český řidič kamionu Jiří Sagan dostal dva roky vězení. Ministře Petříčku, odstupte ze své funkce!

Zdroj: https://jordankajiraskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=699155

Zatímco například Lékaři bez hranic pravidelně dováží na území Evropy stovky nelegálních migrantů a dostává se jim za to od vrchních politiků Evropské unie obdiv a poděkování, nevinný český občan, kterému násilně vniklo do přívěsného chladícího boxu 15 Iráčanů, vyfasoval od francouzského soudu 2 leté vězení. Jeho vina se neprokázala. Všech 15 migrantů tvrdí, že o jejich vniknutí do boxu Sagan skutečně nevěděl a přesto všechno mu soud tento týden přiřkl ještě o 6 měsíců víc, než měl původně vyfasovat.

Je to neskutečná absurdnost.

S velkou pravděpodobností nejste sami, pokud se ve vás mísí pocity bezpráví a absolutního zhnusení, nad českými ministry, kteří jsou opět ve věci záchrany českého občana nečinní.

K čemu je naše ministerstvo zahraničí a ministerstvo spravedlnosti, když nemá žádnou snahu pomáhat českým občanům?

Asi nejkompetentnější osobou je v tomto směru ministr zahraničí Tomáš Petříček. Ten se ale k případu staví naprosto laxně a místo, aby plnil svou funkci, domlouvám si dovolenou v Americe, se záminkou, že jede vylepšovat česko-americké vztahy návštěvou tamního ministra zahraničí.

Že to vše je víc než směšné už ale vnímají lidé, kterým osud českého krajana ve francouzském vězení není lhostejný. Dle facebookových událostí, se několik stovek podporovatelů odsouzeného českého řidiče chystá v pondělí, v 17 hodin demonstrovat před francouzskou ambasádou, za jeho propuštění a hodlají také hromadně podepisovat petici za odstoupení současného českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka.

Více o této problematice například zde píše Tomáš Zdechovský: https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=690747

Autor: Jordanka Jirásková

Zdroj: https://jordankajiraskova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=699155
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCo vadí a nevadí "demokratům"   
Pridal tk Neděle 03 únor 2019 - 04:26:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Našim "demokratům" nevadí, že si Zuckerberga zvaly vlády na kobereček, a zasahovaly tak do soukromého podnikání.

Našim "demokratům" nevadí, že Evropská unie dává desítky milionů eur na vytvoření pozic pro cenzory.

Našim "demokratům" nevadí, že vládnoucí elity chtějí určovat, co je a co není dezinformace.

Našim "demokratům" nevadí, že už i dětem je na školách vymýván mozek tzv. bojem proti Fake News.

Jedna věc našim "demokratům" ale přesto tuze vadí.

...že se proti tomu někdo postavil a dostal to téma do sněmovny i médií. A hned musí toho pána s iniciály VK (a další podporovatele návrhu onoho zákona z dalších stran) označovat za agenty Moskvy, komouše, antiEvropany apod.

No, tak dlouho naši "demokrati" bojovali proto komunismu, až se z nich samotných stali komouši par exelence.

A ti samí "demokrati" už se houfují na barikádách, aby bojovali za svoji Českou televizi. V rámci (zatím opravdu demokratické) diskuze je jejich ČT kritizována a už to samo o sobě jim hrozně vadí a hysterčí, jako kdyby jim někdo chtěl vzít oblíbenou hračku.

Opět tím potvrzují, že jsou demokrati jen v uvozovkách.

PS: Neřeším teď vůbec, jestli je ten navrhovaný zákon po technické či procesní stránce dobrý či špatný. O to mi v tomto komentu opravdu nejde...

eportál
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNATO podepíše protokol o vstupu Makedonie do aliance 6. února   
Pridal tk Neděle 03 únor 2019 - 04:22:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podpis protokolu o vstupu Makedonie do NATO je naplánován na středu 6. února, uvádí se v prohlášení Severoatlantické aliance. Slavnostní ceremoniál se bude konat za přítomnosti ministra zahraničních věcí Makedonie Nikoly Dimitrova.

„Ve středu zástupci 29 členů Severoatlantické aliance podepíší se Skopje protokol o vstupu," uvedla aliance.

Dříve generální tajemník NATO Jens Stoltenberg uvedl, že Makedonie se stane řádným členem NATO až poté, co všichni spojenci ratifikují protokol, ale předtím se tato země bude účastnit schůzek jako pozvaná.

Řecko a Makedonie podepsaly dne 17. června 2018 dohodu, která řeší dlouhotrvající spor o název a otevírá pro Skopje cestu do NATO a EU. Dohodu však kritizují jak v Řecku, tak v samotné Makedonii, která se nyní nazývá Republika Severní Makedonie. Parlament bývalé jugoslávské republiky 11. ledna schválil změny ústavy pro přejmenování země. Řecký parlament ratifikoval dohodu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kBWF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMaduro potvrdil, že je pro předčasné volby do venezuelského parlamentu   
Pridal tk Neděle 03 únor 2019 - 04:18:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelský prezident Nicolás Maduro v sobotu veřejně potvrdil své přání provést předčasné volby do Národního shromáždění. Vyzval také opozici, aby „myslela na blaho země“, a vyjádřil podporu iniciativám mírového dialogu.

„Národní ústavní shromáždění má ve svém programu hodnocení výzvy k předčasným parlamentním volbám v tomto roce. Aby byla legitimizována zákonodárná moc v zemi a aby to rozhodl lid. Pojďme k volbám," uvádí venezuelské MZV Madurovo prohlášení během jeho vystoupení na mítinku jeho příznivců v Caracasu.

„Venezuela musí usilovat o sjednocení… Vyzývám „pravé", aby se zamysleli nad blahem země…odmítli cestu intervencionismu…přestali vyzývat k intervenci do naší země, přestali napomáhat státnímu převratu, který už ztrosktal," řekl prezident Bolívarovské republiky na mítinku svých příznivců v Caracasu.

Maduro také vyjádřil podporu řadám mírových iniciativ včetně společné iniciativy Mexika a Uruguaye ohledně provedení mezinárodní konference v Montevideu o mírovém řešení venezuelské krize.

Očekává se, že se konference, která je naplánována na 7. února, zúčastní více než deset zemí a mezinárodních organizací. Cílem akce je to, aby byl položen základ k vytvoření nového mechanismu dialogu se zapojením všech venezuelských politických sil, který by pomohl návratu stability a míru v zemi, uvedla MZV obou zemí.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kBWD

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko je rozhodně proti zničující akci Spojených států v oblasti kontroly vojenských zbraní   
Pridal tk Neděle 03 únor 2019 - 04:15:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské ministerstvo zahraničí 1. února uvedlo, že Rusko bude pevně proti zničujícím činnostem Spojených států v oblastech kontroly vojenských zbraní, odzbrojení, a prevence rozšiřování nukleárních zbraní.

Ruské ministerstvo zahraničí téhož dne vydalo komuniké, ve kterém uvedlo, že Spojené státy odstoupily od smlouvy proti balistickým raketám, zabránily mezinárodnímu společenství před posílením Úmluvy o zakázání biologických zbraní a odstoupily od všestranné dohody o íránské nukleární otázce, což vyvolalo obavy ruské strany. Rusko bude dále rozhodně proti zničujícím činnostem Spojených států v oblastech kontroly vojenských zbraní, odzbrojení, a je pro prevenci rozšiřování nukleárních zbraní.

Podle komuniké, Rusko stále bezpodmínečně plní své závazky v oblasti kontroly zbraní, odzbrojení a nešíření jaderných zbraní, nové kolo amerického odsouzení proti ruské straně je neopodstatněné. Iniciativy, které ruská strana podporuje, jsou na základě současného Mezinárodního zákona, účelem je zajistit rovnováhu a společnou bezpečnost všech zemí. Ruská strana je ochotna intensivně koordinovat a všestranně spolupracovat se zeměmi, s kterými má společný cíl, aby posilovala strategickou stabilitu a mezinárodní bezpečnost.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1813 sec,0.0551 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,685kB