Pondělí 04 únor 2019
Babišova vláda uznala pučistu Juana Guaida za prezidenta Venezuely a ohrozila tím bezpečnost českých občanů v zemi, kde se schyluje k občanské válce a intervenci americké armády!   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 19:08:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Babišova vláda uznala pučistu Juana Guaida za prezidenta Venezuely a ohrozila tím bezpečnost českých občanů v zemi, kde se schyluje k občanské válce a intervenci americké armády! V zemi probíhá mobilizace, rozdávají se zbraně na obou stranách, operátoři americké a ruské armády mají v zemi již své styčné důstojníky! Pouze Itálie měla dost rozumu, když odmítla Juana Guaida uznat prezidentem Venezuely!

Mohutný a ze zahraničí organizovaný státní převrat ve Venezuele se začíná přenášet i do Evropské unie a také do České republiky. Právě dnes vyplula na povrch převratná informace, že Itálie již 31. ledna vetovala výzvu Evropského parlamentu k uznání pučisty Juana Guaida za dočasného prezidenta Venezuely poté, co venezuelský parlament pod jeho kontrolou prohlásil poslední prezidentské volby v zemi za nedemokratické a 23. ledna tento parlament jmenoval dočasným prezidentem Venezuely Juana Guaida. Stalo se tak poté, co v noci 22. ledna proběhl mezi Juanem Guaidem a americkým viceprezidentem Mikem Pencem dosud utajovaný telefonický rozhovor, kde Mike Pence dal povel Juan u Guaidovi k převzetí moci v zemi s tím, že jakmile to provede, americká vláda jeho puč uzná za legitimní a americká vláda rovněž “klekne” na své evropské partnery, aby jeho vládu uznaly.

Skandální odhalení: Mike Pence volal Guaidovi den předtím, než proběhl ve Venezuele puč v parlamentu! Americký viceprezident dal po telefonu Guaidovi zelenou k zahájení státního převratu!

Výbušnou informaci přinesl americký list The Wall Street Journal s odvoláním na své tajné zdroje v Trumpově vládě. Mike Pence totiž volal Guaidovi noc předtím, než venezuelský parlament zahájil poziční válku proti prezidentu Nicolasi Madurovi a než byl Guaido jmenován dočasným prezidentem. Podle amerického listu dostal dopředu Guaido nejen ujištění o morální podpoře USA k jeho puči a převzetí moci v zemi v následující den, ale i příslib převodu peněz a získání plné disponibility nad zahraničními bankovními účty Venezuely a státní venezuelských podniků.

Juan Guaido se tak dopustil vlastizrady, a pokud by opravdu trval na své pozici dočasného prezidenta, byla by to už rovnou velezrada, za kterou i ve Venezuele je trest smrti. Juan Guaido má nyní podle posledních informací ochranku složenou z amerických žoldáků, protože mezi sebou mluví anglicky s americkým přízvukem, jak o víkendu přinesla informaci venezuelská média. Naopak v okolí prezidenta Nicolase Madura se prý mluví rusky a jeho elitní gardu doplnili prý ruští žoldáci ze skupiny Wagner, která je známá svými operacemi v Sýrii.

Česká vláda zešílela, ohrozila na bezpečnosti české občany v zemi, kde se schyluje k vypuknutí občanské války

V této výbušné situaci vyzval minulý týden Evropský parlament k uznání Juana Guaida všechny členské země EU. Zatím to tak udělalo podle informací 7 členských zemí EU. A dnes se k nim připojila i Česká republika. Na návrh českého ministra zahraničí Tomáše Petříčka přijala Babišova vláda dnes usnesení, kterým Vláda ČR, bez mandátu poslanecké sněmovny, svévolně a na základě diplomatického nátlaku z Bruselu a amerického velvyslanectví v Praze, uznala Juana Guaida za dočasného prezidenta Venezuely.

Česká vláda se tím nejen rozhodla vměšovat do vnitřních věci Venezuely, ale dokonce tímto krokem může ohrozit bezpečnost českých občanů ve Venezuele, protože tam se schyluje k občanské válce. A kterákoliv země EU, která nezůstane neutrální a rozhodne se připojit na stranu pučistů a americké hry ve Venezuele, riskuje tím bezpečnost a životy českých občanů v zemi. Jak je možné, že došlo k tomuto kroku bez souhlasu sněmovny? Co je to za neskutečný bordel? Proč Babišova vláda ohrožuje české občany ve Venezuele na životě, když se tam schyluje k občanské válce a dost možná i k americké vojenské intervenci?

Dnes pronikla na veřejnost informace, kterou někdo držel v tajnosti už od 31. ledna. Teprve dnes se dostala ven informace o tom, že italská diplomacie již 31. ledna informovala Evropskou komisi, že Itálie vetuje návrh Evropského parlamentu a neuzná Juana Guaida venezuelským prezidentem. Itálie to zdůvodňuje tím, že Evropa nemá právo vměšovat se do vnitřních záležitostí Venezuely a dalším důvodem jsou obavy o bezpečnosti italských občanů v zemi.

Česko zjevně na bezpečnost svých občanů ve Venezuele (kde je podle našich současných informací přes 2 tisíce českých občanů) úplně kašle. Podle italské diplomacie a italské vojenské rozvědky existuje vysoké riziko vypuknutí občanské války v zemi v nejbližších týdnech a pokud by Itálie porušila mezinárodní právo a přidala se v tomto vnitřním mocenském sporu ve Venezuele na jednu stranu, ohrozila by tím bezpečnost italských občanů v zemi. Těch je ve Venezuele více jak 8 tisíc v této chvíli, jde především o pracovníky v ropném průmyslu, obchodníky, učitele italštiny a diplomatický sbor.

Američané klekli na Strakovu akademii, ta musela poslušně uznat Juana Guaida venezuelským prezidentem, i když tím vláda ohrozí vlastní občany, kteří tam žij a pracují

V celé EU se otázkou uznání prezidentství zabývalo jen několik zemí a Juana Guaida uznaly v EU zatím jen Španělsko, Velká Británie, Německo, Francie, Švédsko a Rakousko a Dánsko. Všechny tyto země jsou tak v oblasti zahraniční politiky plně pod kontrolou americké imperiální lobby, tedy pod vlivem neoconů. Znovu se tak ukazuje, že odtržení Evropy od americké moci Pax Americana bude velmi těžké, protože právě u zemí, kde byste to nejvíce očekávali, že budou probíhat protiamerické procesy, jako je Francie a Německo, tak sami vidíte, že jakmile Američané (sionisté z USA) zadupou, tak hned se ukáže, které země EU mají stažené půlky před americkými (sionistickými) partnery a poslušně se postaví do pozoru a schválí cokoliv, co si americký (sionistický) nosatý pán přeje. Jak už jsem předpovídal na SVCS na rádiu, že Babišova vláda zřejmě uzná Juana Guaida, tak sami vidíte, že k tomu nakonec opravdu došlo. Nosaté právo opět zvítězilo. Teď už jenom čekáme na pana prezidenta, aby Babišův krok ostře odsoudil.

Mezitím ve Venezuele situace nebezpečně eskaluje a převrací se do chaosu a intenzivních příprav na válku. Prezident Nicolas Maduro nařídil armádě přípravu na invazi americké armády, v zemi začala venezuelská armáda obsazovat strategické silnice a mosty, v Caracasu vyrůstají vojenská stanoviště, na hranicích s Kolumbií jsou hlášena vojenská auta a ženijní oddíly, které rozmisťují zátarasy na vytipovaných místech, kde by mohla proběhnout pozemní invaze.

Bez ohledu na to, jestli americká armáda provede nebo neprovede intervenci však reálně hrozí, že země se propadne do stavu občanské války neblahé paměti jako v Nikaragui v 80. letech, kde probíhala občanská válka mezi levicovou vládní Sandinovskou osvobozeneckou frontou a povstalci generála a diktátora Somozy, kteří byli podporování americkou vládou. Sandinovci v roce 1979 svrhli Somozův pro-americký režim, jenže v 80. letech vypukla v zemi občanské válka iniciovaná a placená z Washingtonu. Americká vláda se snažila dostat znovu k moci diktátora Anastasio Somozu Debayla. Reálně hrozí, že Venezuele hrozí nikaraguiský scénář z 80. let a je skandál, že česká vláda se k tomu připojuje.

Uznání pučisty ve Venezuele prezidentem ohrozí nejen zájmy ČR v Jižní Americe, ale především životy českých občanů, kteří ve Venezuele žijí

Kde bere vláda české republiky mandát k vměšování se do vnitřních procesů v cizí zemi? Kde bere mandát k uznávání prezidentů, kteří nikdy nebyli zvoleni ve volbách a ani žádné volby nikdy nevyhráli? Kde bere Babišova vláda a jmenovitě Tomáš Petříček právo k tomu, aby svými politickými kroky a vměšováním do záležitostí cizích zemí ohrožovali na životě a bezpečnosti občany ČR, kteří pobývají ve Venezuele ve chvíli, kdy tam hrozí vypuknutí občanské války?

Poslanecká sněmovna neudělila mandát vládě Andreje Babiše k tomu, aby se vláda vměšovala do záležitostí třetí země a uznávala za prezidenta někoho, kdo nevzešel z voleb. Těmito kroky vláda ČR ohrožuje na bezpečnosti všechny občany ČR, kteří se nyní nachází na území Venezuely a tímto krokem vlády jim hrozí nebezpečí, protože občané všech zemí, jejichž vlády se připojí k americkému puči ve Venezuele, mohou být terčem nenávisti a odvet od lidí ve Venezuele, kteří se proti americké intervenci a puči chtějí bránit.

Prezident Miloš Zeman by měl svolat mimořádnou tiskovou konferenci a jménem Hradu odmítnout toto rozhodnutí vlády, aby tím byly minimalizovány škody a hrozby českým občanům ve Venezuele, které vznikly na základě dnešního rozhodnutí Babišovy vlády uznat americkou loutku a pučistu Juana Guaida za prezidenta Venezuely. Stejně tak by měl někdo interpelovat ve sněmovně premiéra a ministra zahraničí, aby vysvětlili, jak je možné, že česká vláda intervenuje do vnitřních záležitostí cizí země a uznává za prezidenta samozvance, který nikdy žádné volby nevyhrál. Tímto ohrožuje česká vláda nejen české zájmy ve Venezuele, ale především životy českých občanů! Pane prezidente, zachraňte, co se ještě dá!

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/babisova-vlada-uznala-pucistu-juana-guaida-za-prezidenta-venezuely-a-ohrozila-tim-bezpecnost-ceskych-obcanu-v-zemi-kde-se-schyluje-k-obcanske-valce-a-intervenci-americke-armady/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský lunární Nový rok se oslaví různými akcemi po celém světě   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 18:59:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tradiční čínské svátky – Svátky jara se blíží. Ode dneška začíná v Číně dovolená, a to právě v souvislosti s těmito svátky. Odhaduje se, že během novoročních dovolených bude překonán počet 40 milionů turistů, ze kterého činí téměř sedm milionů počet čínských turistů cestujících do zahraničí. A po celém světě se budou konat různé akce na oslavu čínského lunárního nového roku. Vyplývá to z nejnovější zprávy, kterou zveřejnila největší čínská internetová cestovní kancelář Ctrip.com.

V čínském Hongkongu denně projíždí dvousměrně 12 nových vlaků mezi Hongkongem a Shenzhenem(Šen-čen). A od 4. až do 11. února zavádí most Hongkong-Zhuhai-Macao volné průkazy pro malé osobní automobily. Operátoři kyvadlových autobusů a přeshraničních autobusů mostu Hongkong-Zhuhai-Macao plánují i zlepšení dopravní kapacity během novoročních dovolených, aby vyhovovaly požadavkům cestujících. Místní úřady předpokládají, že během dovolených Svátků jara bude přibližně 7,32 milionů lidí vstupovat do Hongkongu a odjíždět z Hongkongu prostřednictvím různých námořních, pozemních a leteckých transferů.

V roce 2018 přesáhl počet čínských turistů, kteří navštívili Thajsko již deset milíonů. Ve Zprávě o cestovních trendech během volna u příležitosti Svátků jara 2019 se uvádí, že Thajsko se umístí na prvním místě na žebříčku nejpopulárnějších turistických destinací pro čínské turisty během novoročních dovolených. Thajsko bude pokračovat v zavedení bezvízové politiky pro přilákání ještě více čínských turistů. V čínské čtvrti v Bangkoku se představí o Svátcích jara dračí a lví tance.

Na žebříčku nejpopulárnějších turistických destinací pro čínské turisty zaujalo Japonsko druhé místo stejně jako v loňském roce. Japonské vlády a různé civilní organizace také přijaly řadu příznivých politik pro uvítání návštěv čínských turistů během dovolených.

V nákupních centrech, v obchodech s elektronickými spotřebiči, v drogériích a dalších nákupních zařízeních pracují i čínští prodavači. Při nakupování mohou čínští turisté komunikovat s nimi v čínštině. A v některých velkých obchodních centrech mohou čínští zákazníci přímo platit pomocí aplikace Alipay nebo Wechat.

Singapur je také jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro Číňany. Od třetího února začínají v Singapuru tradiční chrámové trhy na oslavu příchodu čínského lunárního nového roku. Zde mohou turisté nejenom sledovat tradiční lampiony, představení starých zvyků, ochutnat místní speciality, ale také se podívat na představení s ohňostroji ve večerních hodinách. Sváteční atmosféra je stále silnější.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV ruské Soči bude jednat Rusko, Turecko a Írán   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 18:57:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Soči na jihu Ruska budou 14. února jednat prezidenti Ruska, Íránu a Turecka. Uvedl to 3. února tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitri Peskov.

Jak bylo oznámeno, ruský prezident Vladimíru Putin a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se sejdou 14. února v ruské Soči. Putin také plánuje uspořádat třístranné rozhovory se svým tureckým protějškem Erdoganem a íránským protějškem Hassanem Rouhanim ve stejný den, napsal ruský list Izvestie.

Podle ruských médií v Soči budou jednat prezidenti Ruska, Íránu a Turecka o situaci v syrské provincii Idlib. Témata jednání se také budou týkat stažení amerických vojsk ze Sýrie.

Putin s Erdoganem jednal v Moskvě 23. ledna. Lídři států projednali kroky k urovnání syrského konfliktu a zřízení „bezpečné oblasti" na území Sýrie, a to na hranici mezi Tureckem a Sýrií. Ruský prezident se svým tureckým protějškem se také dohodl na konání vrcholné schůzky Ruska, Turecka a Íránu, aby se podpořil proces z Astany.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOdsoudit nevinného českého řidiče ve Francii je zločin   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 03:50:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jedete autem do práce. Zastaví vás policie a chce, abyste otevřeli kufr. Divíte se, ale poslechnete. Vždyť co se může stát? Jen vás zavřou za týrání lidí, protože vám tam nalezl bezdomovec. Když se odvoláte, trest vám zvýší...

Úvodní příklad možná někomu zní bizarně, realita je ale ještě absurdnější. Potvrdit to může řidič kamionu z Kladna Jiří Sagan. Ten 5. července loňského roku jel s kamionem ze Španělska přes Francii do Británie. Ve svém chladírenském voze vezl kukuřici při 3 °C. Kvůli bezpečnostním předpisům zastavil v noci na údajně bezpečném parkovišti, aby se mohl trochu prospat. Když se po pár hodinách probudil, zkontroloval vozidlo, zámky, zapsal údaje o kontrole a jel směrem ke Calais. Zde zcela bez komplikací prošel kontrolou od francouzských policistů a rozjel se k hranici s Anglií.

Jen po pár desítkách metrů se ale najednou začaly ozývat zvláštní rány. Okamžitě sjel ke krajnici a zastavil. Rozhodl se, že tedy otevře náklad, což se jinak kvůli bezpečnosti převážených potravin jen tak po cestě nesmí. Zámek šel otevřít velmi ztuha a vzhledem k tomu, že k ranám už slyšel i tlumené výkřiky, začal poprvé tušit, že se do chlaďáku přeci jen nějak dostali lidé. Okamžitě proto zavolal na opodál stojící celníky. Čekal totiž, že mu pomohou černé pasažéry zajistit.

V té Čečně Tě hledat nebudeme!

Celníci, kteří před tím potvrdili, že dokumenty i vůz jsou v pořádku a povolili další cestu, ale místo zajištění migrantů, „vzali do želízek“ šokovaného řidiče, který nebyl schopný slova. Z chlaďáku totiž postupně vylezlo hned 15 očividných nelegálních migrantů, jako první žena s pětiletým dítětem v náručí, zbytek muži. Všichni v nepříliš vhodném oblečení a podchlazení. V tu chvíli proto určitě vše muselo být velmi emotivní a zmatené – a někdo to musel odskákat. Řidič „kdesi z východu“ byl pro tento účel ideální, protože jej limitovala neznalost francouzštiny.

Došlo proto k podstatě okamžitému zadržení řidiče, zatímco migranté byli propuštěni na svobodu. Český řidič byl okamžitě označen za pašeráka a mafiána. Následovalo dramatické nasazení pout a zatčení. Zatímco jiné francouzské a španělské řidiče by v podobné situaci nejspíše pustili, zde prohlásili, že jej nebudou nikde v té Čečně hledat a hned ho proto odvedli do vyšetřovací místnosti. V tento moment Jiří Sagan naposledy stihl zavolat velmi krátce domů partnerce Gábině: „Je zle, našli mi tam migranty, vůbec nevím, kdy a jak se tam dostali. Vůbec nevím, co teď bude, jen mi hnusně nadávají do mafiánů...“
Tlumočení překladatelky do slovenštiny bylo naprosto tragické

Vyšetřování na místě proběhlo velice povrchně a extrémně zaujatě. Dokonce zajistili jen překlad po telefonu, a to od Slovenky, která sice možná uměla dobře francouzsky, ale prostě neuměla překládat tak, aby člověk pochopil smysl vět a jejich dopad. Nebyla schopná se na cokoliv zeptat, poradit, prostě čistě jen tlumočení, a to ještě velmi nekvalitní.

Jestli čekáte, že teď se do toho vložil český konzulát ve Francii, víc se mýlit nemůžete. Byla to zmiňovaná překladatelka, která pak zavolala domů paní Gábině informaci, že Jiří Sagan byl zatčen a je nyní ve vyšetřovací vazbě. Policie, která mu dohodila slovenskou překladatelku tvrdí, že kontaktovala ambasádu.

Všechny důkazy jsou jen v jeho prospěch

K prvnímu soudnímu stání došlo až koncem září, tedy po třech měsících od incidentu. Za celou tu dobu Jiří Sagan nemohl nikomu zavolat, prý by ovlivňoval svědky apod. Přeci vědí, že je součástí východní mafie. Z podkladů ve spisu pak vyplývá, že i další vyšetřování bylo plné procesních chyb. Právníka, Francouze, kterého Saganovi poskytla a zaplatila firma, viděl poprvé a naposled krátce před soudním stáním. Do té doby si nikdo jeho verzi nevyslechl, nikdo za ním do vězení nesměl. Francouzský prokurátor navrhoval maximální tresty, už i proto, že „týral lidi v mrazáku“ a někteří migranti z toho měli omrzliny.

I přes všechny ty procesní chyby se u soudu ukázalo, že:

Zámek byl poškozen a zpětně nainstalován na místo tak, aby to při běžné kontrole nebylo možné poznat.

Mezi migranty (případnými dalšími komplici) a Jiřím Saganem neproběhla nikdy žádná komunikace, a to ani e-mailová, ani telefonická. Kontrolovali i zprávy zaslané přes aplikaci WhatsApp apod. Vše prostě jen s rodinou či dispečerem z práce.
Nikde se nenašly žádné peníze či podezřelé transakce na účtech – a to kontrolovali i příbuzné Jiřího Sagana.

Spolehlivě se prokázalo, že řidič neměl jak poznat, že se v nákladovém prostoru po vstupu migrantů musela zvednout teplota. Byl tam automatický termostat, který prostě začal sám chladit víc, aby se ty 3 °C udržely.

Také bylo prokázáno, že řidič neměl jak poznat přítomnost migrantů na základě zvýšené hmotnosti návěsu. Byl už plně naložen, a v takovém případě hmotnost ani těch 15 lidí neudělá žádný rozdíl na jízdních vlastnostech vozu.

Bylo prokázáno, že proběhly řádné kontroly vozu, které byly i správně zdokumentovány.

HLAVNĚ: sami migranti zcela jasně svědčili ve prospěch Jiřího Sagana a všichni potvrdili, že do vozu vlezli násilně a bez jeho vědomí. Schválně si jej vytipovali, protože spal. Ozývat se začali, protože byli přesvědčení, že už jsou na území Anglie...

Jiří Sagan prostě měl být okamžitě propuštěn, protože proti němu soud neměl jediný důkaz, tedy kromě toho, že tam ti Iráčani, jak se později zjistilo, skutečně byli. Přesto dostal neskutečných 18 měsíců nepodmíněně a na dva roky zákaz vstupu do Francie. Iráčani byli ošetřeni, nakrmeni a po výslechu bez trestu propuštěni do péče neziskovek.

Jak více má řidič dokázat svou nevinu?

Po vynesení tohoto nejen pro mě zcela absurdního a neskutečného rozsudku rodina hledala pomoc, kde se dalo - až se dostali ke mně. Po projití zaslané dokumentace jsem okamžitě začal jednat. Bylo totiž jen deset dní na to se rozhodnout, co bude dál a jestli se proti rozsudku podá odvolání. Konzulát se ukázal jako zcela slepá cesta a muselo se proto jít přes medializaci a interpelaci na plénu – více v mém starším blogu Skandální rozsudek francouzské justice s českým řidičema také v naší tiskové zprávě Tisková mluvčí MZV by měla přestat šířit fake news.

Odvolání se hodně rozmýšlelo, protože:

Původní právník řekl, že když se neodvolá, nejdéle začátkem dubna 2019 jej propustí za dobré chování a práci ve vězení. To mělo být výhodné předně kvůli tomu, že s odvolacími soudy se ve Francii opravdu nespěchá a dřív než na březen by to prý stejně nevyšlo.

Při odvolání mu mohou trest zvýšit, dostal teď prý prakticky nejnižší možný...

Chce okamžitě zálohu alespoň 10 000 euro, které rodina neměla a firma už odmítla další výlohy hradit, i když byli zcela přesvědčeni o jeho nevině. A kvůli těm dvoum důvodům výše to rodina chápala.

Díky medializaci případu se ale poměrně rychle podařilo sehnat českého právníka se specializací na francouzské právo a díky neuvěřitelnému vesnickému faráři Zdeňku Fučíkovi z Protivanova, který se rozhodl darovat rodině velkou část svých životních úspor a spolu se mnou se tak podílet na zaplacení soudních výloh, se mohlo podat blankytní odvolání. Všichni jsme věřili, že nyní Jiřího Sagana už musí propustit. Migranty z Iránu opravdu nedovezl, není žádný pašerák. Nic neudělal a je jasná oběť francouzské justice. Vždyť co jiného měl ještě dodat na svou obhajobu? Jaký jiný důkaz měl předložit? Byl tu odsouzen zcela nevinný člověk, který ke všemu přišel jak slepý k houslím! A skuteční pašeráci unikají!

Francie je odpovědná za migrační krizi

Po několika mých interpelacích se podařilo, že soud byl už 3. ledna, kdy jinak jsou justiční prázdniny. Věděl jsem, že vše neproběhlo ideálně, přesto jsem ještě pořád věřil, že je Francie právním státem a očividně zcela nevinného člověka hned propustí, už i proto, že jsem se dozvěděl víc o tom, jak skutečně funguje pašerácký byznys ve Francii, kvůli čemuž jsem poslal další oficiální dopis prezidentu Macronovi – podrobnosti a jeho kopie v tiskové zprávě ​Zdechovský opět apeloval na prezidenta Macrona, aby řešil situaci řidičů kamionů a zvláště Jiřího Sagana.

Francie ale očividně není právní stát. Potvrdil se totiž ten úplně nejhorší scénář, kdy českého řidiče nejen nepustili, ale ještě mu naprosto svévolně a bez jediného důvodu zvedli trest na 2 roky nepodmíněně a 4 roky zákaz vstupu do Francie, takže ani nebude moci dále pracovat pro současného španělského zaměstnavatele, protože všechny cesty do Británie jsou přes Francii.

To je špatné proto, že ve Španělsku paní Gábina podstupovala specializovanou léčbu její rakoviny. Tu už ale kvůli nedostatku financí musela nyní přerušit. Půl roku žila jen z úspor, zdravotní stav jí nedovoluje pracovat, navíc se kvůli celé situaci teď zhoršil. Je tedy velmi pravděpodobné, že odsouzení Jiřího Sagana bude mít naprosto katastrofické důsledky pro celou jeho rodinu.

Francouzi mají dvojí metr

Od roku 2015, co se situací řidičů kamionů systematicky zabývám, jsem se setkal se stovkami řidičů kamionu, kteří měli podobný problém. Namísto toho, aby Francie řešila, jak někdo byl z Pákistánu do Francie dovezen, začali Francouzi a Britové tvrdě postupovat proti řidičům, kteří jsou však obětmi. Způsobů, jak jim naskákali migranti do kamionů, bych mohl popsat stovky. Třeba střechou 290 km od Calais nebo jen při zastavení u krajnice na 7 minut, aby se přehodili řidiči... Pod článkem i jedno názorné video, kdy to řidič natočil.

Kdyby si také francouzští politici přečetli Globální pakt OSN k migraci, který tak hrdě podepisovali, našli by tam pasáž (článek 25e), že ten, kdo nevědomky převeze migranty, nemůže být postihován. To je v kontrastu k tomu, že francouzské úřady opakovaně nezadržely loď Lékařů bez hranic a dalších neziskovek, které jezdily do Libyjských vod nakládat migranty z Afriky a vozili je do Evropy. Díky tomu se totiž rozjel neskutečný migrační byznys pašeráků, za který nyní musí pykat český řidič Jiří Sagan!

Rozsudek je naprosto nespravedlivý

Postup francouzské justice si dokážu vysvětlit jedině tak, že jde o pomstu za to, že se Jiří Sagan opovážil odvolat a že systematicky upozorňujeme na bezpráví, které se ve Francii děje. Skuteční pašeráci zde totiž mají dostatek peněz na to zaplatit si „dobrého právníka“, dostanou jen půl roku, kdy jdou po třech měsících domů. A to díky "spravedlnosti" ve Francii, která v případě Jiřího Sagana byla neskutečně slepá a hluchá.

Autor: Tomáš Zdechovský

Zdroj: https://zdechovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=699262

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvatojánský spolek k výrokům Tomáše Halíka v rozhovoru pro Lidové noviny dne 5. 1. 2018 - Mladí lidé touží po intelektuálně poctivé víře   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 03:43:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již dlouho s tichým nesouhlasem pozorujeme různá mediální vystoupení Tomáše Halíka, který se snaží vytvořit mediální obraz o nevzdělaných, nenávistných konzervativních katolících a těmi vzdělanějšími, hledajícími, kteří měli to štěstí, že v hledání víry natrefili právě na něho. Toto pyšné rozdělování věřících a povyšování se nad druhé se nám jeví od kněze zvláště odporné. Po rozhovoru, který pan Halík poskytl Lidovým novinám 5. 1. 2018 - Mladí lidé touží po intelektuálně poctivé víře, jsme se rozhodli reagovat.

Kromě jiných nepřijatelných postojů se nás přímo dotýká výrok: Snaha udržovat tento typ lidové zbožnosti pořádáním pseudobarokních „svatojánských slavností“ a božítělových průvodů či „eucharistických kongresů“ je sebeklam. Tyto nápodoby minulosti dnes fungují jako konzumní folklor, který má s vírou málo společného.

Nejsme mizející tradiční venkované, jak se snaží pan Halík ve svém článku klamat veřejnost. V našich řadách jsou lidé, kteří na rozdíl od pana TH trpěli v komunistických kriminálech v době, kdy pan Halík pracoval jako normalizační kádrovák. Jsou mezi námi opravdoví vzdělanci a odborníci ve svých oborech, kteří bezcenný brak z předvánočních trhů opakovaně nevydávají za vědecká díla jako TH. V neposlední řadě jsou mezi námi také obyčejní lidé i maličcí, ke kterým se na rozdíl od pana Halíka rádi hlásíme. Tak by to asi mělo v církvi být. I když nejsme jako TH tak mediálně obratní, nenecháme se jím urážet, že naše víra je intelektuálně nepoctivá a má s vírou málo společného. Papež František, na kterého se Halík rád odvolává, by ho za podobná slova jistě nepochválil.

Možná, že to pan Halík neví, ale Svatojánské slavnosti NAVALIS nepořádá katolická církev, ale laický, na církvi nezávislý Svatojánský spolek. Slavnosti vznikly zdola, obnovil je v roce 2009 konvertita Zdeněk Bergman, převozník pražský, který takto chtěl uctít patrona všech lidí od vody. K úctě ke svatým, a s tím souvisejícím projevům vyzývá katolická církev v mnoha dokumentech. Nejedná se zde, jak tvrdí pan Halík o žádný folklor. Vysmívat se lidem, jež účastí na náboženských slavnostech projevují a obohacují svoji víru, je podle našeho názoru zvrácené. Nejde se o žádnou nápodobu minulosti, ale o projev živé víry, které se každoročně účastní desetitisíce lidí.

Je zajímavé, že se nám jakožto svým sousedům u Karlova mostu, pan Halík se svými výhradami k Svatojánským slavnostem nesvěřil. Raději s poctami přijímá různé šarlatány v oranžových prostěradlech, ale své křesťanské spolubratry v sousedství ignoruje. Naši žádost o schůzku odmítl. Nebyli jsme tím ale překvapeni. Víme, že pan Halík není moc velký myslitel, a dialogu se svými oponenty se přímo děsí a vytrvale je odmítá. Tvrdí sice pokaždé o sobě, že je filosof, sociolog, teolog či filosof. V žádném z těchto oborů ale nevyniká. Svým studentům religionistiky po léta opakuje stále stejné fráze, bez nějakého vývoje. Stačí si přečíst něco z Hanse Künga či C. G. Junga a mají vyhráno. Důležité je se nevyhraňovat pro žádný směr, to je podle TH známka intelektuální vyspělosti.

Neméně tristní je Halíkova činnost pastorační. Zájemci o křest se na úvod dozví, že je k Bohu mnoho cest, přičemž katolická církev je zřejmě cestou nejhorší. Příprava na svátosti v atmosféře všeobecného relativismu a frajírkovskému vymezování se vůči vlastním církevním nadřízeným, vede k tomu, že tito mladí lidé z valné většiny postupně ztrácí víru. Máme osobní zkušenosti, že praktikujících katolíků je po letech bohužel jen hrstka z nich. Není důvod být křesťanem, když toto náboženství nevychovává lepší lidi než islám, což si uvědomil na svých cestách (!). Proč tedy na rozdíl od svého souputníka Štampacha v katolické církvi stále zůstává? Nejspíš si uvědomuje, že by bez kněžství ztratil jeho hlas na zajímavosti, v profánním světě je takových pseudointelektuálů jako vod.

Celé Halíkovo duchovno je založeno na relativismu, jak náboženském tak i filosofickém. Jeho náboženská nezakotvenost a filosofická bezradnost ho dovedla do náruče politického aktivismu. Z vlastní duchovní nouze dělá cosi ctnostného. Bohužel, jeho nábožensky negramotní obdivovatelé toto nemají šanci rozpoznat. Pokud se ovšem sami nerozhodnou zajet „na hlubinu“. U TH máme co do činění s chabě maskovanou nevírou ať už v život věčný, Vzkříšení, moc svátostí atd. Kardinál Špidlík si dělal s těchto „teologů“ legraci, když podle jejich způsobů vkládal Andělu Páně do úst větu: „Neboj se! Já jsem jen literární forma!“

Velkého chlubení jsme se dočkali po otevření vylobované posluchárny Tomáše Halíka v Oxfordu. Výstavbu sponzoroval komplic kmotra Mrázka předlistopadový komunista a udavač Luděk Sekyra. Studenti v Oxfordu se proti financování východoevropského mafiána bouřili i v tamějším studentském časopise, ale nebylo jim to nic platné. Univerzita peníze neodmítla, stejně jako v případě syna Muhamada Kadáfího. S kým je ještě schopen se v honbě za slávou tento „duchovní“ spolčit?

Ve svých vystoupeních vždy ostře osobně napadá své názorové oponenty. Zažil někdy někdo u něj nějaký upřímný pokus o smíření? Sám sebe opovážlivě označuje za proroka. Kdo si s ním dovolí nesouhlasit, toho obvykle přes média posílá na psychiatrii. Každému křesťanovi musí být z tak pyšných výroků, zvláště kněze, smutno.

Není to poprvé, kdy pan Halík použil Svatojánské slavnosti jako munici k podlému vyřizování si osobních účtů přes média s panem kardinálem Dukou. Pustil se tím ovšem i do upřímné víry katolických věřících a do úcty ke světcům jako takovým. To mu ovšem jen tak lehce neprojde a svůj zoufalý zápas s Církví oslavenou samozřejmě prohraje. Jeho pomíjivá a pochybná, světská sláva rychle zmizí, ale úcta ke svatým mučedníkům pro víru bude žít dál.

Zdeněk Bergman

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponO venezuelských problémech   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 03:09:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pokud dovolíte, nebudu hovořit o Madurových šancích ani o jeho protivnících, pravděpodobnosti zahraniční intervence a tak dále. Budu mluvit o ekonomice a hospodářském modelu. A začít je třeba připomenutím základní teze: ve většině latinskoamerických zemí je dosti specifická struktura společnosti. Nevyskytuje se v nich „střední třída“ v evropské, severoamerické ani (bývalé) sovětské variantě. Jde o to, že tyto země v průběhu 150 let hrály pro USA roli současné Číny a Jihovýchodní Asie. To znamená,že byly zdrojem levné pracovní síly a surovin. Ne nadarmo jedním z hlavních „hráčů“ místní úrovně byla americká společnost United Fruit...

Struktura společnosti se vytvářela úměrně tomu následujícím způsobem:

Na vrcholu – nevelká skupina oligarchů, která měla podíl na projektech z USA. Jedná se o velké vlastníky půdy, bankéře, oligarchy četných diktatur. Nepředstavují více než 1,5-2 % obyvatelstva.
Uprostřed – obsluha oligarchů. Je to jejich četné potomstvo, lékaři, architekti, vysokoškolští učitelé a učitelé, umělci a hudebníci. A samozřejmě důstojnícký sbor, který zajišťuje „zákon a pořádek.“ Ti dohromady netvoří více než 10 % obyvatelstva a kdysi se měli lépe, než lidé analogických profesí v Evropě. V 50. letech rozhodně profesor z Buenos Aires mohl bez problémů jezdit do Paříže, zatímco profesor ze Sorbonny do Argentiny nikoliv.

Všichni ostatní tvoří pracovní třídu. Levnou. Dobytek, který žije ze dne na den, je bez vzdělání. Není důvod, aby se mu dostalo víc, protože jeho úkolem není být prostě pracovní silou, ale udržovat vysokou konkurenceschopnost. Za těchto podmínek mohly „horní“ třídy vytvářet iluzi krásného života, „svobody,“ „demokracie,“ ale „dole“ přitom bylo tak, jak to v takových podmínkách bývá: nezaměstnanost, narkomanie a banditismus. A nikdo se to nechystal změnit.

Problémy začaly v polovině 20. století, když rozpad koloniálních systémů otevřel pro USA trhy práce v Africe a Asii. V důsledku toho prudce zeslábl přítok amerických investic do latinskoamerických ekonomik, což podstatně zesílilo sociální napětí a místní elity začaly hledat řešení, co s tím…

Východiska byla dvě:

Buď tvrdá pravicová diktatura (která pro kontinent s takovou specifickou sociální strukturou byla v minulosti normou), která nutí i vlastní oligarchy, aby stahovali za posledních 100 let do zahraničí vyvážené peněžní prostředky zpět do domácí ekonomiky.
Anebo silně levicové režimy, které fungují víceméně stejně, pouze s důrazem na přerozdělování prostředků ve společnosti prostřednictvím státního rozpočtu.

V prvním případě tvoří podpůrnou základnu režimu podnikatelé a vojáci, v druhém případě „lid“, který je protikladem velkých vlastníků jak oligarchického tak menšího měřítka.

V obou případech je nezbytná silná podpora silových struktur. V prvním případě z tradiční vrstvy, ve druhém případě, v němž proběhla výměna starých důstojnických kádrů za nové, přizvaných „z lidu.“ Vzhledem k tomu, že životní úroveň důstojníků v Latinské Americe je vysoce nadprůměrná, tak brání systém, jinak by se s touto životní úrovní museli zkrátka rozloučit.

Jak se dá předpokládat, každý model má své teoretiky a praktiky. V prvním případě samozřejmě z privilegovaných vrstev obyvatelstva (Che Guevara byl lékař a syn architekta), ve druhém případě z jakéhokoliv prostředí. Ale možné modely jsou právě dva. K jakýmkoliv pokusům o vytvoření parlamentní demokracie může dojít až po poměrně dlouhém období vlády jednoho z modelů, během nějž jsou všechny alternativní síly vyloučeny z vládnoucí elity, občas včetně fyzické eliminace.

Upozorňuji, že socialistická rétorika se obvykle v praxi nerealizuje a to ani v případě, že se příslušné skupiny dostanou k moci (např. rodina Ortegových v Nikaragui). Důvod je jasný, veškerá infrastruktura se nachází v rukou velmi stabilní (posledních 150 let) skupiny rodin. I když je možné něco znárodnit (především oligarchům úzce spjatým s USA), celkové znárodnění by znamenalo úplné rozvrácení stávající hospodářské infrastruktury. K tomu je připraven málokdo.

Příklad je vlastně jen jeden – Kuba. Ale tam neexistovala vlastní hospodářská infrastruktura a svou roli sehrála také hospodářská pomoc Sovětského svazu (a americká hloupost, která nad ní zlomila hůl ze strachu přes SSSR). Všechny ostatní země jsou jasně uspořádány v rámci jednoho ze dvou popsaných modelů, které v principu nepředpokládají budování socialismu. Je to v podstatě nemožné, protože zbavit „obslužnou“ vrstvu jejího postavení znamená vytvořit mohutnou sabotérskou a zrádcovskou skupinu, a zaměnit ji není kým – vzdělaná střední třída v zemích Latinské Ameriky není.

Chávez ještě stihl na úkor příjmů z ropy provést prakticky úplnou záměnu důstojnického sboru v armádě a zpravodajských službách. Ale podívejme se na Salvadora Allende v Chile, který se snažil realizovat důsledné socialistické reformy (koncem 60. a počátkem 70. let představovaly úspěšné a vítězné ideje) a co tím dosáhl: podporoval ho lid a nenáviděla „horní“ třída. Proto došlo ke státnímu převratu – Allende by vyhrál jakékoliv volby a následný vývoj by mohl vést k tomu, že by se vytvořila vrstva odborníků z těch částí obyvatelstva, které nebyly součástí hospodářské elity posledního století.

Ale tady začínají další problémy. Všechny přerozdělovací systémy potřebují stále nové a nové zdroje. Chávez se pokusil vyřešit problém favel (slumů, chudinských čtvrtí, pozn. překl.) a začal budovat ve městech levné bydlení. V první fázi to velmi posílilo jeho lidovou podporu, ale všechny ty domy stály peníze stejně jako udržování jejich infrastruktury. To znamená, že peněz je potřeba stále víc. Ale na finančních tocích sedí „vážení lidé“ především ze „starých elit.“ Těm je úplně jedno kdo formálně vládne, zato se nechtějí rozhádat se Spojenými státy.

Spojeným státům se příliš nelíbí pronikání Ruska a Číny do Latinské Ameriky (zvláště po nástupu Trumpa) a proto proti tomu aktivují celou “starou elitu“ (tj. obslužnou vrstvu bývalých oligarchů). Metoda je jednoduchá: obviňování z obchodu s narkotiky. Libovolná obchodní aktivita v Latinské Americe se nějakým způsobem týká narkokartelů. Vyhnout se tomu není možné tím spíš, že na ně pevně dohlížejí zpravodajské služby USA, které podstatnou část jejich zisků využívají na financování vlastních operací. To znamená že jakýkoliv více či méně úspěšný a zámožný člověk z tohoto regionu se může stát obětí amerických sankcí. A u amerických soudů „cizí člověk“ nemá žádnou šanci.

To znamená, že jakýkoliv diktátorský režim v Latinské Americe (zejména takový, který si začíná zahrávat s Ruskem a Čínou) má před sebou málo času, pokud zcela nezlikviduje místní elity tak, jak to bylo realizováno na Kubě. Pokud ne, je přinucen začít sdílet „pravidla hry“ (Nikaragua!), nebo začít nesmyslnou válku proti vlastním elitám a USA, kteří vystupují jako jednotná fronta. I když je to ze strany národních elit částečně vynucená politika.

Teoreticky můžeme (tj. Rusko, pozn. překl.) jednat stejně a například obvinit všechny proamerické politiky v zemích Střední Asie z obchodu s drogami. Řeknete, že by to z naší strany bylo neodůvodněné? Ruku na srdce, Spojené státy tak činí vždy odůvodněně? Vítěze nesoudí a právo silnějšího nikdo nezrušil. Ale my to z určitého důvodu neděláme…

Ale Spojené státy to dělají a z toho důvodu (s přihlédnutím ke 100-leté historii, kterou nicméně my za sebou ve Střední Asii máme taky) jsou v Latinské Americe prakticky nepřemožitelné. Nicméně, pokud v této oblasti budeme s Čínou působit společně (ideálně vtáhnout do toho také Indii, neboť s celým BRICSem už to nepůjde, USA si podle tohoto scénáře už podmanily Brazílii), pak je šance legitimního prezidenta Madura zachránit.

Druhá věc je, že se sám příliš dlouho neudrží – už je dost pozdě na to provádět skutečné reformy, to znamená stavět továrny a podniky a zakládat socialistickou ekonomiku. I když možná by to nějaký smysl mělo, samozřejmě pokud by to nebyly ztracené investice do umírající země, jak se to stalo s posledními úvěry pro Ukrajinu. Celkově to ale je závažný problém, který vyžaduje připravit kádry, přičemž ne kvůli jednomu podniku, ale pro vybudování celých odvětví. Přitom je třeba chápat, že stávající vlastníci a manažeři budou proti takovým podnikům nebo dovozcům potřebných technologií aktivně zasahovat a klást jim odpor. A to s ohledem na místní tradice až v měřítku velkých teroristických útoků a teroru vůči stavitelům těchto podniků a jejich pracovníkům.

Pro USA je to principiální věc. Kubu nedokázali eliminovat. A teď kdyby ztratili Venezuelu… I když se to nezdá, další může být na řadě Peru, nebo dokonce Brazílie. Spojené státy to nemohou v žádném případě dopustit. V podmínkách globálního ekonomického kolapsu se může všechno změnit, ale nejdřív je třeba se toho dočkat. A proto, jak se to jeví mě, logika věci by měla být následující: Čína a Rusko musí učinit vše proto, aby Maduro zůstal u moci do tohoto kolapsu (to znamená fakticky do konce svého prezidentského období). A USA musí zase zároveň udělat všechno proto, aby se to v žádném případě nepovedlo!

Takže budeme sledovat, jak se to všechno bude prakticky odvíjet.

Michail Chazin

Překlad Croix

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/02/7819-o-venezuelskych-problemech.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodle předsedy ČSSD Jana Hamáčka prý teroristický útok v Česku nehrozí... Přitom mladý Egypťan podle policie plánoval v Česku vraždit ve jménu Islámského státu   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 03:04:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle předsedy ČSSD Jana Hamáčka prý teroristický útok v Česku nehrozí...

Přitom mladý Egypťan podle policie plánoval v Česku vraždit ve jménu Islámského státu. Měl u sebe nůž a sháněl vestu s výbušninou a zbraně.

Ministr vnitra Hamáček se ale soustředí na boj s islamofobií, protože podle Hamáčka "islám už v minulosti prokázal a prokazuje nadále, že má nezastupitelnou a nevyčíslitelnou roli ve vývoji lidské společnosti.“

Tím myslí vraždění nevěřících, homosexuálů a utlačování žen?

Autor: Radim Fiala


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMožná i imigranti budou trestáni za falešné osobní údaje..!   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 03:01:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Že s evropským azylovým systémem se mnoho imigrantů snaží vydrbat, a zneužít jej ke svým, často protievropským cílům, o tom je důkazů víc než dost. Poté co rakouský ministr vnitra Kickl inicioval na celounijní úrovni odebírání azylů kriminálním imigrantům, které mu vraždí rakouské obyvatelstvo, přichází se svou troškou do mlýna i německý ministr vnitra Seehofer.

Seehofer chce trestat azylanty za falšování a podvádění s osobními údaji, které už léta frčí jako na běžícím pásu. Imigranti lžou úřadům o svém věku, národnosti, rodinných poměrech, zkrátka o všem, co se hodí. Podle ministerstva vnitra jsou imigranti jedinými, kdo nejsou za falšování osobních údajů stíháni (!). S tím by napříště měl být konec a rovněž imigranti by měli být za sdělení nepravdivých údajů stíháni jako ostatní občané.

Nicméně socanská ministryně spravedlnosti Barleyová už dopředu prohlásila, že se jí Seehoferův návrh nezdá...

Zdroj: https://web.de/magazine/politik/identitaetsklaerung-asylverfahren-seehofer-luegner-bestrafen-33544114 https://www.krone.at/1855467

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLe Penová: Evropská unie se snaží rozpoutat občanskou válku v Irsku   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 02:56:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská unie se snaží podmínkami Brexitu rozpoutat občanskou válku v Irsku, prohlásila předsedkyně pravicové francouzské strany Národní sdružení (bývalá Národní fronta) Marine Le Penová pro televizi BFMTV.

„Evropská unie se ve skutečnosti pokouší rozpoutat občanskou válku v Irsku v nějaké formě… obnovit konflikt, který existoval v Irsku," řekla Le Penová během diskuse o dohodě Brexit.

Le Penová dodala, že cílem EU je „co možná nejbolestivější rozvod", ale zdůraznila, že to bude více pro EU než pro Spojené království.

Britští poslanci v úterý vyjádřili své stanovisko k řadě otázek týkajících se Brexitu a premiérce Therese Mayové naznačili jasný program pro další kolo rozhovorů s EU.

Poslanci potvrdili, že v současné podobě nepodporují dohodu s EU, odmítají odchod z Evropské unie bez dohody, chtějí změnit podmínky pro Severní Irsko, ale současně nejsou připraveni převzít odpovědnost za vývoj podmínek.

Otázka irských hranic je hlavním úskalím v jednáních s EU a hlavním důvodem, proč britský parlament odmítá podpořit dohodu mezi Mayovou a EU o Brexitu. Předsedkyně vlády podpořila pozměňovací návrhy, které navrhli poslanci ohledně bodů týkajících se zvláštního celního a pohraničního režimu v Severním Irsku, protože doufá, že obnoví jednání s Evropskou unií a že podpora parlamentu může být vážným argumentem v těchto jednáních.

Zdroj: TV BFMTV

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍránské revoluční gardy varují EU před pokusy omezit raketovou sílu země   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 02:53:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Írán učiní "strategický skok" v oblasti raketových zbraní jako odvetný krok na pokusy evropských zemí a dalších států o snížení raketové síly Teheránu, řekl brigádní generál Hossein Salami, zástupce elitních jednotek Íránské revoluční gardy (IRGC).

„Jestliže Evropa nebo kdokoliv jiný bude následovat spiknutí, jehož cílem je odzbrojení Íránu, budeme nuceni učinit strategický skok… Snaží se nás odzbrojit pomocí politického a ekonomického nátlaku," cituje Salamiho agentura Mehr.

Uvedl také, že Írán rozvíjí své schopnosti raketové obrany ze „strategických důvodů". Podle Salamiho neexistují žádné překážky ani „technologické bariéry" prodloužení délky letu raket.

Dříve řada států včetně Německa a Francie, které jsou členy jaderné smlouvy, odsoudila poslední zkoušku balistické rakety a uvedla, že raketový program je neslučitelný nebo neodpovídá platné rezoluci Rady bezpečnosti OSN 2231 z roku 2015, která schválila dohodu o íránském jaderném programu.

Ministerstvo zahraničí Íránu v reakci na obvinění z testování balistické rakety uvedlo, že raketový program země neporušil rezoluci OSN, a íránská armáda zdůraznila, že Teherán bude pokračovat v testování raket a nebude nikoho žádat o povolení.

Zdroj: Mehr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3157 sec,0.1023 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,881kB