Pondělí 04 únor 2019
Státní duma odpověděla na Trumpova slova o možném vyslání amerických jednotek do Venezuely   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 02:49:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Možné vyslání vojenských jednotek Spojených států do Venezuely bude Ruskou federací v souladu s mezinárodním právem považováno za akt zahraniční agrese, prohlásil člen Výboru pro mezinárodní záležitosti Státní dumy Anton Morozov.

Prezident USA Donald Trump v rozhovoru pro televizní stanici CBS potvrdil, že uvažuje o vyslání vojenských sil do Venezuely jako o „jedné z možností".

„Pokud k tomu dojde, podle mezinárodního práva bude daný čin považován za akt zahraniční agrese, protože, jak víte, existují pouze dva důvody legálního pobytu cizích vojsk na území svrchovaného státu," řekl Morozov novinářům.

Člen parlamentu vysvětlil, že jediným důvodem pro legitimní pobyt vojenských jednotek na území suverénního státu je rozhodnutí Rady bezpečnosti OSN a druhým důvodem je pozvání současného nejvyššího vládního představitele státu.

„Pokud tomu rozumím, je nepravděpodobné, že Maduro pozve americké jednotky na své území, a vůdce opozice nemá pravomoc takové rozhodnutí učinit. Pokud se tak stane, bude to tragické rozhodnutí, které ve výsledku přinese obrovské ztráty civilního obyvatelstva, a Amerika bude znovu vypadat jako agitátor a agresor," uzavřel poslanec.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kCp4

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecko a Francie vyzývaly příslušné strany, aby udržely dialog o ochraně smlouvy INF   
Pridal tk Pondělí 04 únor 2019 - 02:44:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poté, co americká vláda dne 1. února oznámila program o odstoupení od Smlouvy o likvidaci raket středního a kratšího doletu (INF), Německo a Francie vyzývaly příslušné strany, aby udržely dialog o ochraně smlouvy INF, ale NATO vyjádřilo podporu rozhodnutí USA o odstoupení od smlouvy INF.

Francouzské ministerstvo zahraničí dne 1. února vydalo prohlášení, ve kterém se uvádí, že francouzská strana vyjádřila politování nad tím, že Spojené státy oznámily program o odstoupení od smlouvy INF. Francie vyzvala Evropu a příslušné strany, aby zachovaly stávající smlouvu o kontrole konvenčních a jaderných zbraní. Zopakovala, že smlouva o kontrole zbraní pomáhá zajistit strategickou stabilitu.
Pokud Spojené státy odstoupí od Smlouvy INF, tak „Nová smlouva o snižování strategických zbraní" podepsaná Spojenými státy a Ruskem v roce 2010 se stane jedinou zbývající smlouvou o kontrole zbrojení mezi oběma zeměmi. Tato smlouva vyprší v roce 2021 a může být prodloužena o pět let po uplynutí její platnosti.

Německá kancléřka Angela Merkelové řekla, že Německo bude pokračovat v dialogu s Ruskem o smlouvě INF v dalších šesti měsících. Domnívá se, že okno jednání by mělo zůstat otevřené.
NATO dne 1. února vyjádřilo podporu rozhodnutí USA o odstoupení od smlouvy INF.

Smlouvu INF podepsaly v prosinci roku 1987 Sovětský svaz a USA a samotná smlouva začala platit od roku 1988. Podle smlouvy měly obě strany zlikvidovat všechny své rakety středního a krátkého doletu. V posledních letech se Spojené státy a Rusko mnohokrát vzájemně obviňovaly z porušování zmíněné smlouvy.
Poté, co americká vláda dne 1. února oznámila program o odstoupení od Smlouvy INF, ruský prezident Vladimir Putin dne 2. února reagoval tak, že Rusko pozastaví své závazky dané smlouvou INF.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1158 sec,0.0406 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,220kB