Čtvrtek 07 únor 2019
Odhalení: Za venezuelským dočasným prezidentem stojí korupčník, bývalý tunelář, agent CIA a vůdce násilných protestů ve Venezuele, který je v této chvíli v domácím vězení!   
Pridal tk Čtvrtek 07 únor 2019 - 05:29:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odhalení: Za venezuelským dočasným prezidentem stojí korupčník, bývalý tunelář, agent CIA a vůdce násilných protestů ve Venezuele, který je v této chvíli v domácím vězení! Nasadil tak místo sebe mladičkého asistenta a pobočníka Juana Guaida! České uznání Juana Guaida venezuelským prezidentem je zřejmě navíc neplatné a v rozporu s českou Ústavou! Samozvaný prezident Venezuely vůbec ani nekandidoval a opozice prezidentské volby bojkotovala!

V českých médiích se dnes objevila neuvěřitelná informace, že pondělní usnesení české vlády o uznání Juana Guaida dočasným venezuelským prezidentem je zřejmě neplatné a v rozporu s českou ústavou. Uvedl to prof. Oskar Krejčí, který je odborníkem a specialistou na mezinárodní a ústavní právo. Krejčí upozornil , že ústavní zákony v ČR nedávají vládě a ani ministerstvům žádnou autorizaci a pravomoc zasahovat do vnitřních záležitostí cizích zemí a uznávat nebo neuznávat prezidenty. Jediným mechanismem, který je ústavně platný, je zvolení prezidenta na základě ústavy dané země, se kterou má Česká republika navázány diplomatické vztahy. Pokud totiž ČR naváže s jakoukoliv zemí diplomatické vztahy, tak tím automaticky akceptuje a uznává ústavu a ústavní pořádek takové země. Pokud by Česká republika nesouhlasila s ústavním pořádkem dané země, potom by nedošlo k navázání diplomatických styků.

Jinými slovy, česká vláda je vázána diplomatickým protokolem a nesmí porušovat svrchovanost cizí země, se kterou navázala diplomatické vztahy. Jenže přesně to česká vláda právě neudělala a porušila svrchovanost cizí země tím, že uznala prezidentem osobu, která nebyla ústavním způsobem ve Venezuele zvolena. V celém tomto skandálu nezaznívá historie celého příběhu, jak to vlastně ve Venezuele bylo. Konce roku 2017 si venezuelská opozice vydupala předčasné prezidentské volby. Ty se konaly v květnu minulého roku a volby doprovázela velmi nízká volební účast okolo 46% oprávněných voličů . Ve volbách zvítězil Nicolas Maduro, který získal dvě třetiny hlasů, jeho hlavní konkurent a opoziční kandidát Henri Falcon získal okolo 20% hlasů. Nízká účast byla způsobena bojkotem ze strany opozičních stran, kterým vadilo, že Nicolas Maduro zakázal ve volbách účast těm kandidátům, kteří přijímají peníze ze zahraničí. To odstavilo z voleb prakticky všechny opoziční kandidáty, kteří odmítli ústřední volební komisi předložit výpisy o původu darů do své volební kampaně.

Nicolas Maduro čelí státnímu převratu organizovanému CIA, v čele převratu je aristokrat jako skrytá osoba v domácím vězení

Dalším důvodem bojkotu bylo ověřování vlasteneckých průkazů, na jejichž základě získávají lidé ve Venezuele slevy při nákupech a nárok na kontribuce ze zisků z prodeje ropy. Kontribuce jsou finanční a hmotné, obvykle ve formě potravin. Tyto vlastenecké průkazy jsou de facto občanské průkazy, na jejichž základě vzniká i politická přidruženost, protože na tyto průkazy chodí nakupovat jen chudí lidé a Nicolas Maduro spojil své volební kampaně právě i s charitativními akcemi a rozdáváním potravin a léků pro nejchudší. Opoziční předáci a jejich američtí poradci toto označili za nakupování voličských hlasů skrze vlastenecké průkazy. Volby minulý rok v květnu měly položit Nicolase Madura, ale místo toho ho pouze posílily.

Juan Guaido je loutka a neznámá figura, která se ovšem dlouho pohybovala v roli asistenta nejznámějšího venezuelského opozičního vůdce Leopoldo Lopeze, který je duchovním mentorem Juana Guaida. Tady si musíme říct více o této figuře, o které se v českých médiích nedočtete. Leopoldo Lopez se narodil v roce 1971 do rodiny venezuelské aristokracie a je přímým pokrevním potomkem prvního venezuelského prezidenta Cristobala Mendozy, kterého dosadil k moci Simón Bolívar. Jako mladý byl poslán do internátní školy Hun School of Princeton v USA, která je proslulá tím, že na ní studují děti Saúdské královské rodiny. Poté pokračoval na Kenyon College v Ohiu a následně na Harvard’s John F. Kennedy School of Government. Američtí novináři odhalili, že už době při studiu na Kenyon College byl mladý Leopoldo naverbován americkou CIA pro spolupráci.

Na studiích v USA byl naverbován CIA, ve Venezuele tuneloval peníze z ropné státní firmy PDVSA

Při studiích v USA založil López v roce 1992 skupinu Primero Justicia (Spravedlnost na prvním místě), která se později stala politickou stranou, která má zásadní význam v pravicové venezuelské politice. Po svém návratu do Venezuely v roce 1996 López neskočil hned do politiky, místo toho získal lukrativní práci jako analytik v polo-privatizované venezuelské státní společnosti Petroleos de Venezuela (PDVSA), kde pracoval až do roku 1999. Během této doby, on a také jeho matka, která rovněž pracovala ve společnosti, vytunelovali stovky tisíc dolarů do jejich společnosti a politické strany Primero Justicia.

Tento korupční skandál se však objevil až o několik let později, když vyšetřování nařízené Hugo Chávezem z roku 2007 odhalilo tyto zločiny a zabránilo tomu, aby López několik let zastával politické funkce. Poté, co opustil svou práci v PDVSA, vstoupil López do venezuelské politiky a v roce 2000 byl zvolen starostou města Chacao v okresu Caracas, který je znám jako jedna z nejbohatších oblastí ve Venezuele. O dva roky později začal López navštěvovat Washington, DC a navštívil ústředí IRI (Mezinárodní republikánský institut) a setkal se s úředníky z administrativy George W. Bushe, uvádí novinářka Eva Golingerová.

IRI je jednou ze tří nadací, kterou tvoří Národní nadace pro demokracii (National Endowment for Democracy), nevládní organizace financovaná vládou Spojených států, spojená s nesčetnými snahami o změny režimů v zahraničí, včetně Egypta (2013) a Ukrajiny (2014). Institutu předsedal americký senátor John McCain (R-AZ). IRI společně s Národním demokratickým institutem (NDI) také přímo financuje stranu, kterou López založil, tedy Primero Justicia, stejně jako jeho současnou politickou stranu Voluntad Popular, kterou López založil v roce 2010.

V roce 2002 se López, přestože stále sloužil jako starosta, přímo podílel na pokusu o převrat podporovaný Spojenými státy, jehož cílem bylo odstranění demokraticky zvoleného prezidenta Huga Cháveze od moci. López se konkrétně podílel na nezákonném zadržování tehdejšího ministra vnitra a spravedlnosti Ramóna Rodrígueze Chacína a také na násilných útocích na kubánské velvyslanectví v Caracasu, kde se skupina demonstrantů pokoušela násilně dostat do budovy. Když si nemohli vynutit vstup, přerušili vodu a elektrickou energii do budovy a rozbili okna a vozidla. Chávez Lópezovi odpustil za svou roli v převratu v roce 2007 a Lópezovi bylo od roku 2008 do roku 2014 pouze zakázáno ucházet se o politické úřady po odhalení jeho minulých korupčních jednání v PDVSA a jeho zneužitých veřejných peněz v době starostování.

Primero Justicia a podíl na pokusu o státní převrat pod taktovkou CIA v roce 2002

V následujících letech se López snažil distancovat od pokusu o převrat v roce 2002, který je Venezuelany na obou stranách politického spektra spatřován jako velmi nepopulární. Lópezovi advokáti v roce 2014 tvrdili, že “v žádném okamžiku nebyl López nikdy zastáncem převratu, ani nebyl spojen s vůdci, kteří převrat řídili“, přestože existují videozáznamy, které ukazují, že se účastnil únosu Chacína, nebo že jeho vlastní otec, Leopoldo López Gil, který byl jedním z vůdců převratu a podepsal dekret o pozastavení venezuelské ústavy, jenž byl vydán krátko trvající pučistickou vládou v roce 2002.

V letech následujících po pokusu o převrat proti Chávezovi se López začal setkávat s různými pravicovými osobnostmi, které byly známy po celé Latinské Americe, včetně četných setkání s nechvalně známým bývalým prezidentem Kolumbie Alvaro Uribem, který byl známý svými vazbami na vražednou polovojenskou armádu Kolumbijská frakce. Brzy poté začal López podporovat násilné taktiky jako ty, které byly použity při pokusu o převrat v roce 2002, a přijal svoji roli vůdce nejvíce extrémní frakce venezuelského pravého křídla. V důsledku toho se v rámci venezuelské opozice rychle stal neuvěřitelně rozporuplným.

Podle diplomatického kabelogramu americké ambasády z roku 2009 Mary Ponte ze strany Primero Justicia, kterou založil López, uvedla, že “jediný rozdíl mezi Lópezem a Chávezem je, že López mnohem lépe vypadá.” Ve stejném kabelogramu úředníci amerického ministerstva zahraničí označili Lópeze jako postavu, která rozděluje opozici, často je označován za arogantního, odpuzujícího a hladového po moci – ale úředníci strany prý připouštějí jeho trvalou popularitu, charisma a talent organizátora, uvádí se v kabelogramu.

Lópezova schopnost vytvářet si podporu mezi radikální pravicovou mládeží ve Venezuele i v zahraničí byla klíčem k ovládnutí venezuelské opozice. V roce 2013 se López připojil k několika dalším klíčovým postavám v opozici, které začaly volat po “rozpuštění” zvolené vlády, zejména po tom, co opozice zažila zdrcující volební porážku a 75% pozic městských primátorů v zemi obsadili socialisté.

Krvavé studentské protesty úmyslně používané na vyvolání destabilizace v zemi

Také v roce 2013 byla zveřejněna vyčerpávající konverzace zahrnující největšího politického spojence Lópeze, Marii Corinu Machado. Rozhovor popsal, co řekl Ramon Guillermo Aveledo, předseda zastřešující skupiny Mesa de la Unidad Democrática, místopředsedkyni pro latinskoamerické záležitosti Robertě Jacobsenové, se kterou se předtím setkal ve Washingtonu. Řekla: “Zjistila jsem, že Ramon Guillermo Aveledo řekl na ministerstvu zahraničí (USA), že jediný způsob, jak to to vyřešit (svržení vlády ve Venezuele), je provokace a zdůraznění krize nebo převratu. Nebo proces utahování šroubů a domestikace za účelem vytvoření systému úplné sociální kontroly.”

Následující rok se López a Machadová snažili o příležitostné využití studentských pochodů připomínajících Venezuelský národní den mládeže podněcováním násilných protestů opoziční mládeže, na níž López má značný vliv. Co byl původně mírový pochod, to se rázem změnilo v chaos, když mladí opoziční členové vedli paralelní pochod, který se najednou stal násilným, když demonstranti začali ničit veřejné budovy, včetně kanceláře generálního prokurátora, a použili Molotovovy koktejly, aby zapálili majetky a zablokovali silnice.

Střety si vyžádaly tři životy, ale 40 dalších lidí brzy přišlo o život, protože López – po počáteční události – požadoval více “odporu” v ulicích. Tento odpor získal podobu násilných barikád na ulici nazývaných guarimby, které i nadále zůstávají populární taktikou mezi opozičními protestujícími. Navzdory zvýšenému počtu úmrtí se López i nadále snažil o další násilné protesty a byl později zatčen za svou roli při podněcování a plánování událostí. Lópezovo zatčení se stalo důvodem pro další násilné protesty, které následovaly, zejména v okrese Chacao, který kdysi vedl jako primátor, což bylo ústředním bodem tehdejších nepokojů. Ze zákulisí López nadále vyzývá k násilnému odporu vůči současné Madurově vládě a dokonce vyzval ozbrojené síly národa, aby se “vzbouřili” proti prezidentovi Madurovi.

Podle serveru Telesur představitelé Venezuely doufají, že umístění Lópeze do domácího vězení povede opozici – demonstranty a jejich lídra – k míru a dialogu. Vzhledem k pozadí Lópeze a tomu, kdo za ním stojí (CIA), se to však jeví jako velmi nepravděpodobné. Úloha Lópeze v násilí, stejně jako násilí extremistických frakcí venezuelské opozice, byla z velké části dlouho ignorována, neboť takové nepohodlné pravdy a jejich odhalení nejsou v souladu s americkými zájmy. Američtí politici a média chtějí s Lópezem jednat jako s hrdinským politickým vězněm, zatímco odmítají uznat zvěrstva spáchaná opozicí, která ho idolizuje jako vůdce.

Lópezova manželka se zjevila v Bílém domě po boku prezidenta a viceprezidenta USA a hned poté přišla Trumpova výzva k propuštění Lópeze z domácího vězení

Například mediální pokrytí o umučení 21-letého Orlando Figuery bylo v USA zcela minimální. V květnu 2017 byl Figuera napaden poté, co opoziční demonstranti předpokládali, že je Madurův podporovatel, prý kvůli jeho barvě kůže. Srazili ho na zem, polili benzínem a zapálili ho. Mezi nezávislými novináři, kteří ohlásili situaci z Caracasu, bylo násilí z velké části soustředěné v bohatých čtvrtích Caracasu. Nezávislá americká novinářka Abby Martinová cestovala do Caracasu, aby si popovídala s opozičními členy a vládními stoupenci, ale rychle se ocitla spolu s jejím producentem Mikeem Prysnerem cílem smrtelných výhrůžek poté, co venezuelské opoziční vedení je obvinilo z toho, že jsou špehy Madurova režimu a snaží se opozici infiltrovat.

I přes jeho násilnou taktiku a smíšenou popularitu ve Venezuele, americká vláda a mezinárodní média se shromáždila za Lópezem a jeho pobočníkem Juanem Guaidem, který dělá pouze to, co mu Leopold López řekne. Zatímco byl López uvězněn, jeho manželka, bývalá modelka a televizní osobnost Lilian Tintori, se setkala se senátorem Markem Rubiem a prezidentem Donaldem Trumpem v USA. Rubio už před časem představil zákon o humanitární pomoci a obraně demokratické správy ve Venezuele, který následně poskytl venezuelské opozici až 10 milionů dolarů. Po setkání s Lópezovou manželkou tak Trump hned tweetoval, že López je politický vězeň, který by měl být okamžitě osvobozen.

USA usilují o destabilizaci Venezuely už mnoho let, oslabení a svržení demokraticky zvolené vlády Venezuely je hlavním cílem. Od ekonomické války až po přímé financování opozice a “demokratizačních” nevládních organizací se USA staví proti vládě Chavistů a věnovaly venezuelské opozici přes 100 milionů dolarů od roku 2002 do roku 2010. Obamova administrativa přidala potom dalších zhruba 20 milionů dolarů. To se stalo rozhodujícím faktorem právě v době, kdy Chávez v roce 2007 znárodnil venezuelský ropný průmysl, který vykopl z Venezuely hned několik silných amerických ropných firem a opozice jejich odchodem tak ztratila dary a financování. Jednou z těchto společností byla firma ExxonMobil, jejíž generální ředitel v té době byl i minulý Trumpův ministr zahraničí Rex Tillerson. Není to překvapující, byla to Tillersonova osobní vendetta proti režimu ve Venezuele, pamatujeme i jeho výzvy ke změně režimu, která zazněly jen pár dní poté, co Trump nastoupil do úřadu.

Jak napsala v roce 2014 María Páez Victor, venezuelská socioložka: “Opravdovou opozicí ve Venezuele jsou USA, jejich spojenci a jejich agenti, kteří financují svými dolary nevládní organizace a opoziční strany.” Leopoldo López není jen jedním z největších vůdců “skutečné opozice”, je také jejím maskotem. Jeho kriminální a korupční minulost je však neprůchodná pro světové společenství, a proto byla místo Lópeze do čela současného puče ve Venezuele dosazena Lópezova loutka, jeho bývalý asistent z jeho kanceláře, Juan Guado. Leopldo López je momentálně v domácím vězení ve Venezuele a nemohl se tak postavit do čela současného státního převratu. To však mu zjevně nevadí, protože ze zákulisí všechno orchestruje a řídí, Juan Guaido je jeho více než schopným tlumočníkem a marionetou.

Česká vláda se tak ve světle tohoto odhalení jeví buď jako spolek naprostých diletantů, anebo naopak jako spolek servilních kompliců americké státní moci, která stojí za tímto převratem ve Venezuele. Zjevně vůbec netuší, koho uznávají prezidentem v cizí zemi za mořem, a navíc v rozporu s vlastní českou ústavou. Nejsou kádry, všude jsou jenom všehoschopní diletanti. Šiřte prosím tento článek na sociálních sítích, sdílejte ho, posílejte v řetězových emailech, ať se lidé dozví, jakého “prezidenta” na dálku česká vláda uznala v rozporu s mezinárodním právem a vlastní ústavou. A jestli je pravda, co se píše v článku zde: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/prezident-milos-zeman-venezuela-navsteva.A190206_185407_ekonomika_evam , jak se v této situaci zachoval Miloš Zeman, tak potom už opravdu je jasné, že celá Česká republika padá do náruče neoconů už kompletně celá, už ani z Hradu nevychází žádné světlo, temnota už dorazila i tam. Baal sequimini honoris causa ad victimas.

-VK-
Šéfredaktor AE News

Zdroj: https://aeronet.cz/news/odhaleni-za-venezuelskym-docasnym-prezidentem-stoji-korupcnik-byvaly-tunelar-agent-cia-a-vudce-nasilnych-protestu-ve-venezuele-ktery-je-v-teto-chvili-v-domacim-vezeni/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKorupce v Romských neziskovkách   
Pridal tk Čtvrtek 07 únor 2019 - 05:03:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výsadou demokracie, je skutečná svoboda slova. Každý novinář je podle mého názoru svědomím našeho národa. Dnes, je ale velmi obtížné s otevřeností popisovat témata a problémy, které tuto společnost tíží. Chce to odvahu. Např. cikánská problematika se stala uměle chráněným tématem. Nic jiného, než politický kalkul.

Vyhnout se za každou cenu zahraniční kritice, že Česká republika upírá cikánům jejich lidská práva. S „cikánu jsou chudáci a trpitelé společenské averze“.

Nikde se nedočtete o střetu zájmů, korupci, nehorázných machinacích cikánských organizací. Nespornou výhodou je, že cikánské téma není v popředí zájmu. To je klíč jejich úspěchu. Cikánské spolky a sdružení, jsou zcela mimo veřejnou kontrolu. Nikdo jim nevěnuje pozornost. Muzeum romské kultury Brno, sdružení Romodrom, Slovo21, RomanoNet, Romea.cz nejslavnější spolky, které bezpracně vydělávají desítky milionů ročně.

Nikoho nezajímá provázanost těchto spolku s Radou vlády pro záležitosti Romů, Agenturou pro sociální začleňování, do které doslova tečou miliardy. Že členové těchto orgánů zasedají v komisích, kde se rozhoduje o dotacích, které si pak svorně doporučují ke schválení a financování. Že by střet zájmů? Možná se to zdá přitažené za vlasy, ale je to tak.Vychytralé cikánské metody fungují a cikánský byznys nevládních organizací vzkvétá. Pro ilustraci částky na jeden rok:

Romodrom o.p.s – 40.909.374 Kč
Slovo21 - 21.628.836 Kč
Muzeum romské kultury – 12.000.000 Kč

Jak jistě víte, stát jen doplácí na tuto zcela neužitečnou menšinu. Nic nevytváří, nebuduje hodnoty ani zisk, ale ročně nás, cikáni příjdou na miliardy. Kromě státem podporovaného zahálčivého způsobu života cikánů, jim ještě štědře přispívá na všechno možné. Zamyslete se, udělejte si zdravý a rozumný názor jestli je toto v pořádku?

Cikánské Muzeum romské kultury v Brně dostává, každý rok 10-12 milionů korun údajně na práci. Víc jak polovina jde na výplaty mezd. Romano Hangos. Cikánské noviny, které nikdo z negramotných cikánů nečte. Roční dotace od 850 až 1.1 milion korun. Z celkového nákladu 68 tisíc kusů se pár stovek rozesílá poštou na adresy odběratelů. Obchody a trafiky s tiskem je k prodeji neodebírají, protože je nikdo nekupuje. Víte co se stane se zbytkem? Z tiskárny putuje rovnou do sběru a drtiček. Ale redaktoři mají slušný plat 25-30 tisícměsíčně. Je to podle Vás normální??!!! Informace jsou ověřitelné a dohledatelné, ale nikdo neřekne, jak to doopravdy je!!!!

Organizační struktura a rodinná provázanost se subjekty:

Společenství Romů Na Moravě
Členové: Karel Holomek, Jana Horváthová, Monika Horáková, Gejza Horváth

Muzeum romské kultury
Členové: Karel Holomek, Jana Horváthová, Gejza Horváth

Romano Hangos
Členové: Jana Horváthová,Karel Holomek,Gejza Horváth

Romea.cz
Monika Mihaličková
Karel Holomek,Jana Horváthová – otec a dcera
Gejza Horváth,Monika Mihaličková – otec,dcera (mění svá dřívější přijmení dle potřeby
Horváthová,Horáková)
Jana Horváthová-Gejza Horváth-snacha,tchán
Monika Mihaličková-Jana Horváthová švagrové

Tato rodinná cikánská firma dokonale propojila své organizace a vysává státní rozpočet už desítky let. Kromě toho Muzeum romské kultury očekává správcovství v Letech u Písku. To bude trvale vynášet mnohamilionový zisk a zaplatíme to My občané této země!!!!

Romea.cz má statutárního zástupce, p. Zdeňka Ryšavého.

Nastrčená figurka, ze kterého si cikáni udělali svého bílého koně. Ve skutečnosti, ji vede a řídí Monika Mihaličková. Kromě toho, že získává od státu pro Romea.cz 850 až 1 milion korun na vydávání časopisu Romano Vodi, který postihuje naprosto stejný osud, jako zmiňované noviny Romano Hangos, je úspěšná lobbystka. V rozhodovacích procesech výrazně podporuje rodinný podnik, jako je Muzeum romské kultury, Romano Hangos, Společenství Romů na Moravě. Společně s ředitelem Agentury pro sociální začleňování mají rozhodující vliv i na celkové uspořádání vládní Rady a komisí pro posuzování projektů.
David Beňák, ředitel Agentury pro sociální začleňování. Jeho spolupracovníky jsou Jan Baláž, bývalý osobní asistent senátora Jiřího Čunka a také Zdeněk Duna, bývalý pracovník tehdejší Meziresortní komise pro záležitosti Romů. Kromě napojení Agentury na již uvedené organizace, si tato skupina vydělává nejenom svým souhlasem a podporou různých projektů. Jan Baláž provozuje po celé ČR síť ubytoven pro chudé a lidi bez domova. Zejména se jedná o cikány. 3500 až 5.000 za 1 osobu. Při početnosti cikánských rodin? Slušný přivýdělek.

Další oblastí jsou úklidy městských a obvodních úřadu v Praze. David Beňák coby státní úředník a bývalý vedoucí sociálního a zdravotního odboru na Praze 14 zajišťuje svým kolegům, právě úklidy těchto úřadů.

Naprosto stejným způsobem, jakým je brněnský rodinný model NGO, funguje i Občanské sdružení Slovo21, které si po vzoru Brna založilo další organizace jako RomanoNet, Khamoro. Autorkou je Jelena Silajdžič. Právě v současných dnech u ní probíhá finanční kontrola nad tím, jak nakládá s dotacemi státu a EU. Ročně si příjde na 22.milionů korun mimo zvláštní státní dotaci na cikánský festival.

Jako rozumný člověk jistě pochopíte, že by bylo mnohem vhodnější využít těchto peněz účelněji. Naši důchodci nemají na léky, svobodné matky nemají kde bydlet, sociální sytém nefunguje, silnice jsou v katastrofálním stavu viz.dálnice D1 a další, nemáme na obědy pro naše děti ve školách. Ale? Podporujeme a dotujeme cikány!!!!!!! Na úkor našich občanů a to je nehoráznost!!! Snad Vás můj skromný námět inspiruje a otevře Vám oči nad touto cikánskou nespravedlností.

Přeji Vám sílu a odvahu

S pozdravem

Ing. Vladimír Kvásek
Pisárky Brno-střed

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŠtěpánek s mírnou nadsázkou: ČT se postupně přeměnila v informační zločineckou organizaci   
Pridal tk Čtvrtek 07 únor 2019 - 04:36:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Český mediální expert Petr Štěpánek střílel ostrými na Českou televizi. Na svém Facebooku ji s "mírnou nadsázkou" označil za zločineckou organizaci neplnící své zákonné úkoly, kterou všichni platí, nehledě na to že publikuje názory jen jedné názorové skupiny.

Petr Štěpánek, bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a bývalý člen Rady Českého telekomunikačního úřadu na svém Facebooku ostře zaútočil na Českou televizi. Obvinil ji z nedodržování povinností, které jí ukládá zákon.

„Česká televize dlouhodobě neplní povinnosti, které jí ukládá zákon. Zcela se zpronevěřila svému poslání a namísto poskytování „objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů" (přesně tak to předepisuje zákon) se stala hlásnou troubou jedné (eurofilní) názorové skupiny. Platíme si ji všichni, ale do hlav nám valí názory jedné (minoritní) party," myslí si Štěpánek.

Podle názoru mediálního experta Česká televize nejvíce hřeší tím, co před zraky svých diváků skrývá, a ne tím, co jim ukazuje. S ohledem na náplň vysílání Štěpánek říká, že všichni mají právo vystupovat v televizi se svým názorem.

„Problém ale není v tom, co Česká televize vysílá (i eurohujeři mají v demokracii právo říkat své bludy), nýbrž v tom, co všechno nevysílá, co selektuje, co překrucuje," prohlásil.

„K tomu, abychom se ve svých životech správně rozhodovali, potřebujeme mít správné informace. Úplné informace. Komplexní informace. Kdo nemá správné informace, rozhoduje se špatně. A kdo se rozhoduje špatně, také špatně volí. Takže na místa, kde se rozhoduje o důležitých věcech, vysílá špatné lidi. Špatní politici dělají špatná rozhodnutí. A v důsledku špatných rozhodnutí pak naše země, Evropa i svět směřují špatným směrem. Takhle jednoduché to je," dodává.

S „mírnou nadsázkou" přirovnává Českou televizi ke zločinecké organizaci vysílající „cinknuté, neúplné a zavádějící informace". Veřejnoprávní televize se podle jeho názoru změnila na propagandistický nástroj.

„Řečeno pouze v mírné nadsázce, Česká televize se postupně přeměnila v informační zločineckou organizaci. Proč? Protože vysílá cinknuté, neúplné, zavádějící informace. Protože není nezávislým informačním zdrojem, nýbrž propagandistickým nástrojem," napsal Štěpánek.

Podle názoru bývalého místopředsedy Rady pro rozhlasové a televizní vysílání jsme se během 25 let po listopadu 1989 dostali na stejnou pozici, kde jsme se jako stát nacházeli za dob komunistického režimu — do informační totality.

„Čtvrt století po sametové revoluci jsme tam, kde jsme kdysi byli. V informační totalitě. Ta totalita není úplně stejná jako za komunistů, protože historie se neodvíjí v kruhu, nýbrž v poťouchlé spirále. Nicméně řada znaků, jež totalitu definují, je podobná," myslí si Štěpánek.

Československá televize měla, podle názoru experta, ve svém slovníku speciální nálepky pro ty, kteří byli tehdejšímu režimu nepohodlní. „Eurototalitní Česká televize má pro změnu populisty, extremisty a Putinovy agenty. To jsou všichni ti, kteří nepřísahají na neomylnost Bruselu, multikulturalismus, vítání migrantů a politickou korektnost," dodal.

Štěpánek volá po odpovědnosti za „informační paskvil", jenž vytváří Česká televize. Rada České televize jako dozorující orgán je podle jeho názoru ve stávajícím složení „arogantní a zbytečný orgán, který se ani nenamáhá reagovat na kritiku veřejnosti".

"Namísto toho vytváří okolo České televize, jejího managementu a jejího špatného generálního ředitele obranný val. Neexistuje jediný důvod, proč orgánu, který pracuje tak moc špatně, prodlužovat život schvalováním jeho výročních zpráv," myslí si Štěpánek.

„Pokud jsou cestou k ozdravění České televize personální změny, je potřeba je udělat," uzavírá svůj příspěvek mediální expert.

Petr Štěpánek je dlouhodobým kritikem obsahů vysílání České televize. Kritizuje ji zejména za jejích příklon k jednomu, prounijnímu, názorovému proudu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kDFC

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTěšíte se na cestu do Ruska? Putin podpořil krátkodobý bezvízový vstup do země   
Pridal tk Čtvrtek 07 únor 2019 - 04:30:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin podpořil rozšíření zkušenosti krátkodobého bezvízového vstupu do různých regionů Ruska. Uvedl to na fóru Obchodní Rusko, informují o tom ruská média.

Navíc se ruský prezident vyjádřil ve prospěch rozšíření používání elektronických víz a dodal, že se považuje za stoupence takových myšlenek, ale musí se brát v úvahu také postavení policie a ministerstva zahraničních věcí Ruska.

„Musím upřímně říci, že jejich postavení je často podložené, ale stále se musíme rozvíjet, protože s pomocí zákazů nevyřešíme rozvojové úkoly ani v oblasti cestovního ruchu, ani v jiných oblastech," uvedl ruský prezident.

V srpnu 2018 podepsal Vladimír Putin zákon, který umožnil držitelům pasů fanouška (fan ID) bezvízový vstup do Ruska až do 31. prosince 2018.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kDAQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko: Umístění amerického protiraketového systému v Japonsku porušuje Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu   
Pridal tk Čtvrtek 07 únor 2019 - 04:10:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské ministerstvo zahraničí vydalo 5. února zprávu, ve které uvedlo, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov téhož dne v tádžickém hlavním městě Dušanbe uvedl, že umístění amerického protiraketového systému v Japonsku porušuje Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

Sergej Lavrov řekl, že umístění amerického protiraketového systému v Japonsku porušuje Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu a vyvolalo rozpory mezi Ruskem a Japonskem v oblasti bezpečnosti. Spojené státy už umístily protiraketový systém Aegis v Rumunsku a Polsku, který umožňuje vypuštění nejen protiraketové střely, ale také střely s plochou dráhou letu Tomahawk, což vážně porušuje Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu.

Spojené státy a Sovětský svaz podepsaly v roce 1987 Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu, ve které se zavázaly k tomu, že obě země nebudou nadále vlastnit, vyrábět nebo testovat střely s plochou dráhou letu umístěné na souši, balistické střely a jejich odpalovací zařízení s rozsahem 500 až 5500 km.

Americké ministerstvo zahraničí 1. února oznámilo, že Spojené státy od 2. února přeruší dodržování Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu a zahájí program odstoupení od smlouvy. Ruský prezident Vladimir Putin poté okamžitě oznámil, že Rusko v tomto případě také nebude tuto smlouvu dodržovat a nezúčastní se dalšího mezinárodního jednání o této smlouvě.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTurecko si přeje spolupráci s Řeckem při vydání stíhaných vojáků, kteří se zúčastnili neúspěšného politického převratu   
Pridal tk Čtvrtek 07 únor 2019 - 04:09:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan 5. února uvedl, že turecká strana se těší na větší spolupráci s Řeckem při vydání stíhaných vojáků, kteří se zúčastnili neúspěšného politického převratu.

Erdoğan jednal téhož dne v Ankaře s řeckým premiérem Alexisem Tsiprasem, který je na návštěvě Turecka. Erdoğan po jednání na společné tiskové konferenci řekl, že turecká strana znovu požádala řeckou stranu o vydání stíhaných vojáků a doufá, že Řecko se nestane „útočištěm" pro stíhané zločince. Uvedl, že všechny otázky mezi Tureckem a Řeckem mohou být mírově vyřešeny na základě rovnováhy.

Alexis Tsipras řekl, že jednání s Erdoğanem proběhlo hladce a je s ním velmi spokojený.

15. července roku 2016 došlo v Turecku k neúspěšnému vojenskému převratu, po němž uprchlo osm tureckých vojáků vrtulníkem do Řecka. Řecký nejvyšší soud v lednu roku 2017 odmítl žádost Turecka o vydání zločinců. V dubnu roku 2018 odmítlo Řecko turecký návrh na výměnu těchto osmi tureckých vojáků za dva řecké vojáky, kteří nelegálně přešli do Turecka a byli zatčeni tureckou stranou.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán odsouhlasí stavbu podmořského plynovodu do Indie   
Pridal tk Čtvrtek 07 únor 2019 - 04:07:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle íránské zprávy, íránský ministr ropy Bijan Zangeneh 5. února uvedl, že Írán odsouhlasí postavení podmořského plynovodu do Indie.

Íránská tisková agentura Tasnim citovala Bijana Zangeneha a dodala, že tento projekt navrhla ruská strana, a íránská strana to vítá.

Plynovod povede podle plánu po dně Arabského moře a Indického oceánu a bude přepravovat zemní plyn z Íránu do indického státu Gudžarát. Ruská strana v současnosti sleduje vývoj tohoto projektu.

Podle ruské zprávy, indický velvyslanec v Rusku Venkatesh Varma nedávno uvedl, že Indie má zájem o plán na výstavbu plynovodu Írán-Pákistán-Indie, o kterém se bude jednat. Zatím probíhá průzkum všech možných technologických řešení, a ruská strana bude kontaktována po provedení rozhodnutí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČínský zástupce předložil 4 návrhy pro boj proti nadnárodnímu organizovanému zločinu na moři   
Pridal tk Čtvrtek 07 únor 2019 - 04:06:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Stálý čínský zástupce v OSN Ma Zhaoxu (Ma Čao-sü) předložil 5. února čtyři návrhy pro boj proti nadnárodnímu organizovanému zločinu na moři v oblasti pomoci dotčeným zemím při posilování schopnosti v boji proti nadnárodnímu organizovanému zločinu na moři, při založení dlouhodobého regionálního mechanismu, při upevňování mezinárodní spolupráce a při posilování rozvoje pobřežních zemí.

Ma Zhaoxu na konferenci Rady bezpečnosti OSN uvedl, že v posledních letech se počet pirátských útoků v Adenském zálivu výrazně snížil díky společným akcím mezinárodního společenství, ale situace v oblasti námořní bezpečnosti v Guinejském zálivu na západním pobřeží Afriky je stále vážná.
Ma Zhaoxu navrhl, že je třeba na základě respektování suverenity pobřežních zemí pomoci s budováním schopnosti těchto zemí. Dodal, že je třeba nadále uplatňovat roli a úlohu regionálních a subregionálních organizací a založit dlouhodobý mechanismus. Čínská strana vyzývá mezinárodní společenství, aby podpořilo regionální a subregionální organizace, jako je Africká unie, Západoafrické hospodářské společenství, Středoafrické hospodářské společenství a Výbor Guinejského zálivu při komplexním uskutečňování strategií proti pirátství a aby usilovalo o vybudování středoafrického a západoafrického regionálního centra pro námořní bezpečnost a o vybudování koordinačního střediska pro námořní bezpečnost v Guinejském zálivu.

Pan Ma Zhaoxu dále konstatoval, že je třeba mobilizovat různé zdroje na posílení mezinárodní spolupráce. Příslušné agentury OSN, mezinárodní námořní organizace a Interpol by měly poskytovat pobřežním zemím větší pomoc. Řekl, že mezinárodní společenství by mělo na základě plánů na hospodářský a sociální rozvoj pobřežních zemích upevnit sílu pomoci.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrancouzský parlament schválil zákon o boji proti násilí   
Pridal tk Čtvrtek 07 únor 2019 - 04:04:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzský parlament schválil 5. února zákon o boji proti násilí s cílem zabránit násilí při demonstracích a potrestat pachatele.

Francouzský parlament schválil návrh zákona 387 hlasy pro, 92 hlasů bylo proti, a 74 členů parlamentu se zdrželo hlasování. Od listopadu loňského roku se šíří Hnutí žlutých vest, při jejichž pochodech často dochází k ničení majetku a k násilným střetům s policií. V této souvislosti poutá návrh zákona, který navrhli francouzští republikáni, velkou pozornost.

Podle zákona bude mít policie pravomoc kontrolovat zavazadla a vozidla v oblastech pochodů a v jejich okolí. Současně tento zákon umožní provinčním vládám zakázat určitým osobám účast na demonstracích, pokud budou existovat dostatečné důvody k domněnce, že akce těchto lidí představují vážnou hrozbu pro veřejnou bezpečnost.

Zákon také stanoví, že lidé, kteří budou při demonstracích úmyslně zakrývat celý nebo část svého obličeje, aby nebyli poznáni při narušování veřejného pořádku, budou čelit vězení s maximální délkou trestu jeden rok a pokutě ve výši 15 tisíc eur.

Návrh zákona bude 12. března předložen k posouzení francouzskému senátu.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzraelský premiér navštíví Rusko   
Pridal tk Čtvrtek 07 únor 2019 - 04:03:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu provede 21. února návštěvu Ruska, během které bude jednat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o situaci v Sýrii a o íránské vojenské přítomnosti v Sýrii.

5. února to řekl Benjamin Netanjahu na tiskové konferenci. Hlavním tématem jednání s Vladimirem Putinem bude zabránit Íránu v posilování jeho vojenské přítomnosti v Sýrii. Netanjahu řekl, že Izrael už využil různá opatření na zabránění Íránu v otevření „dalšího bojiště" proti Izraeli.

Netanjahu se vyslovil v tom smyslu, že půjde o důležité bilaterální jednání po setkání s Putinem v loňském listopadu.
V září minulého roku bylo v Sýrii sestřeleno ruské vojenské letadlo, což si vyžádalo životy 15 ruských vojáků. Nadcházející jednání bude první oficiální jednání mezi Netanjahuem a Putinem po této události.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2345 sec,0.0579 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,851kB