Pátek 08 únor 2019
Šach-Mat: Prezident Miloš Zeman obětoval na mocenské šachovnici Nicolase Madura, svoji politickou integritu a vlastní voliče výměnou za zmírnění tlaku v kauze Mynář a za pozvánku do Bílého domu?   
Pridal tk Pátek 08 únor 2019 - 05:09:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šach-Mat: Prezident Miloš Zeman obětoval na mocenské šachovnici Nicolase Madura, svoji politickou integritu a vlastní voliče výměnou za zmírnění tlaku v kauze Mynář a za pozvánku do Bílého domu? Na Ovčáčkově Twitteru se vzápětí objevily retweety propagující Ronalda Reagana, americký neoconský narativ proti Madurovi, Jana Hamáčka chválícího prezidenta a pochvalná statistika o Donaldu Trumpovi a jeho projevu o Stavu unie!

Český prezident Miloš Zeman včera šokoval miliony občanů České republiky a je velmi těžké teď posoudit, kdo je ve větším šoku, jestli voliči Miloše Zemana, anebo Pražská kavárna, která netuší, co se stalo a je to po dlouhé a dlouhé době poprvé, kdy kavárníci pochvalně kvitují rozhodnutí Miloše Zemana uznat oficiálně Juana Guaida za dočasného prezidenta Venezuely. Miloš Zeman však zašel mnohem dál a podle hesla, že někdo je papežštější než papež, oficiálně pozval Juana Guaida ke státní návštěvě v ČR.

Juan Guaido rozhodnutím venezuelské justice nesmí opustit Venezuelu, protože čelí obviněním z podílu na organizování státního převratu ve spolupráci s Leopoldo Lópezem, který je hlavní postavou současného puče ve Venezuele, přestože je v domácím vězení, odkud řídí celou opozici. K návštěvě Guaida v ČR tak zřejmě v dohledné době nedojde a je naprosto bezpředmětné hovořit o tom, že by Miloš Zeman na osobní schůzce něco Juanu Guaidovi radil nebo mu domlouval, protože i Miloši Zemanovi je jasné, nebo mělo by být jasné, že Juan Guaido je pouze loutka, podobně jako byl loutkou Václav Havel. Povídání si s loutkami je práce pro mainstreamové novináře (a pro duševně nemocné v psychiatrických stacionářích), ne pro politické kádry formátu Miloše Zemana.

Miloš Zeman je známý tím, že je pragmatik a do značné míry politický oportunista, což v politice nemusí být na závadu, protože pokud politik umí uchopit nějaké politické téma ke svému prospěchu a je to v souladu se zájmy voličů, je takový oportunismus dokonce přínosný. Jenže v tomto případě tomu tak není. Určitě jste všichni zaregistrovali, že Pražský hrad velmi dlouho mlčel. Kauza státního převratu ve Venezuele trvá přesně již 2 týdny a zatímco všichni politici ihned zaujali svá stanoviska, Pražský hrad mlčel jako zařezaný a nijak se nevyjadřoval.

Byl to první signál toho, že probíhá nějaký konflikt, nějaký spor uvnitř Hradu nebo dilema, kdy Pražský hrad zvažuje, jak se v celé kauze zachovat. Zda-li si udržet politickou integritu a odmítnout nedemokratický a ze zahraniční organizovaný státní převrat ve Venezuele, anebo spojit nepříjemné s užitečným a využít oportunisticky tuto situaci k určitým 2 cílům. A prezident Miloš Zeman se včera, přesně po 2 týdnech, rozhodl pro cestu pragmatismu, ovšem za strašlivou cenu, která bude mít brutální dohru.

Okolo Pražského hradu obchází stín hrozby žaloby na prezidenta kvůli ovlivňování ústavních soudců

Jak si určitě všimlo mnoho pozorovatelů, okolo Pražského hradu se začíná stahovat smyčka v nebezpečné kauze hradního kancléře Vratislava Mynáře, na kterého se provalila informace, že se snažil údajně ovlivňovat rozhodování ústavních soudců, a to na přímý podnět prezidenta Miloše Zemana. V roce 2015 se Mynář sešel s ústavním soudcem Vojtěchem Šimíčkem a apeloval na něj ve věci případného zrušení služebního zákona. Jindy zase napsal dopis bývalému předsedovi Nejvyššího správního soudu Josefu Baxovi, jaké by chtěl pan prezident Miloš Zeman rozhodnutí v jiné kauze. Tyto neuvěřitelné kroky, pokud je to pravda a není to lež, jsou dostatečné k tomu, aby byl nejen kancléř prezidenta republiky obviněn z porušení paragrafu 335 Tr. Z. nedovoleného zasahování do činnosti soudů, ale aby žaloba padla i na prezidenta republiky, který by dokonce mohl být shledán jako objednavatel této trestné činnosti a celá věc by dokonce mohla být překvalifikována jako organizovaná trestná činnost.

Vratislav Mynář by tak mohl být odsouzen na základě hned několika paragrafů, jenže tady se nehraje o hradního kancléře, v této kauze jde o spoutání Miloše Zemana, aby začal být poslušný. A obávám se, že přesně k tomuto došlo. Kauza Mynář a jeho ovlivňování soudců na objednávku Miloše Zemana má dostatečnou razanci a sílu k tomu, aby byly zahájeny kroky k sesazení prezidenta z důvodu spáchání kriminálního činu, resp. spolupachatelství, případně podílnictví, to už by záleželo na právním posouzení. Jak jistě víte, prezident republiky požívá indemnitu, tzn. že nemůže být trestně stíhán za spáchané trestné činy, bez ohledu na to, jak závažné by mohly být. Jenže to neznamená, že nemůže být kvůli tomu sesazen z funkce, ústavní mechanismy na to pamatují. Jedna z klauzulí je, že prezident může být sesazen, pokud mj. poruší pravidla ústavního pořádku a páchaní nebo spolupachatelství na trestné činnosti v podobě ovlivňování soudců rozhodně tento parametr splňuje.

Pragmatismus spojený s oportunismem, který voliči Miloše Zemana zřejmě nerozdýchají

K sesazení prezidenta je velmi dlouhá cesta , přes návrh v senátu, dále třípětinový souhlas poslanecké sněmovny, a teprve poté žaloba podaná k Ústavnímu soudu. Jenže k této žalobě by zřejmě ani nedošlo, protože prezident a jeho jméno by bylo vláčeno po soudech vedených s Vratislavem Mynářem. Politicky by taková situace nešla ustát a Miloš Zeman by musel dobrovolně abdikovat.

Pražský hrad proto zvažoval celé dva týdny, jak se zachovat v kauze Venezuelské krize a zjevně došlo k rozhodnutí, že bude lepší zmírnit politický tlak oponentů Miloše Zemana na Hradní kancléřství určitou formou úsluhy, úlitby americkým neoconům, kteří ovládají jak Pražskou kavárnu, tak především i neoliberální média a v neposlední řadě právě soudy a především státní zastupitelství. Pokud by se Miloš Zeman postavil proti Tomáši Petříčkovi (a jeho mentorovi Miroslavu Pochemu, který stojí za ním) ve věci uznání Juana Guaida, potom by odveta amerických neoconů spustila proces odstranění a kriminalizace českého prezidenta. Opravdu nepřeháním, naše informace to opravdu potvrzují, právě proto trvalo rozhodování Hradu v kauze Juana Guaida tak dlouhou dobu.

Jenže prezident Miloš Zeman má ještě jeden důvod, proč obětoval svoji vlastní politickou integritu a Nicolase Madura. Je to chystaná návštěva Andreje Babiše v Bílém domě u Donalda Trumpa. Minulý týden v rozhovoru pro česká média totiž ministr zahraničí Tomáš Petříček odhalil, že v únoru poletí do USA a tam bude mj. vyjednávat i o návštěvě českého premiéra v Bílém domě. Jenže o schůzku stojí i český prezident, a to opravdu moc, ale dosud nebyla politická vůle na americké straně, protože Miloš Zeman je v Bílém domě zapsaný jako “proruský politik z Prahy” a Donald Trump se doslova paranoidně bojí stýkat s kýmkoliv, kdo má co společného s Ruskem, aby nemusel doma čelit útokům médií o tom, že je v koluzi s ruskou mocí. Jak se tedy Miloš Zeman může dostat do Bílého domu? No jedině tak, že udělá vstřícné gesto, které bude tak křiklavé a viditelné, že nepůjde přehlédnout ani v protokolární kanceláři Bílého domu.

Zemanovi nestačilo jenom uznat Guaida prezidentem, rovnou ho pozval na státní návštěvu v ČR. Snad si toho Trump všimne…? A nepřijdou naopak další požadavky na Zemana?

Tím gestem je uznání americké loutky ve Venezuele Juna Guaida dočasným prezidentem a ta křiklavost je podtržena tím, že Miloš Zeman rovnou pozval Juana Guaida na státní návštěvu do České republiky. To si totiž zatím nedovolil žádný prezident nebo premiér z těch zemí, které dosud Guaida uznaly. Je to křiklavé neoconské “haló” do Bílého domu, aby si tam všichni všimli, že český prezident “přišel k rozumu” a zařadil se politicky na stranu americké moci Pax Americana ve Venezuele.

A právě Tomáš Petříček na to margo poletí do USA a pokusí se tam vyjednat schůzku pro Babiše. A ten by následně mohl dojednat i schůzku pro Zemana. Průser bude, pokud to nevyjde a Trump si ani tak čas neudělá. Může se stát, že neoconi budou po Miloši Zemanovi chtít ještě jeden důkaz, že to myslí se změnou své politické orientace vážně, že nejde jenom o trik, jak se dostat k pozvánce do Bílého domu. Může přijít třeba podnět, aby Pražský hrad uznal Tibet jako Čínou okupovanou zemi. Může přijít podnět, aby Hrad odsoudil ruské porušení smlouvy INF o zákazu vývoje raket středního doletu. Prostě neoconi budou chtít Miloše Zemana spoutat tím, že se dobrovolně zdiskredituje v očích svých podporovatelů a nebude již cesty zpět.

Buďme realističtí a podívejme se na to jinak. Miloš Zeman už nikam kandidovat nebude, potřetí již na prezidenta nemůže kandidovat, takže v roce 2023 odejde do důchodu, tentokrát natrvalo. Nepotřebuje proto už zápasit o důvěru voličů, už žádné voliče potřebovat nebude. Do sbírky úspěchů mu chybí jen málo věcí, např. fotografie s americkým prezidentem v Bílém domě. Tu s ruským prezidentem už má. S čínským rovněž. Ale s americkým prezidentem Donaldem Trumpem má pouze fotku ze září z roku 2017 při slavnostní recepci v New Yorku během zasedání Valného shromáždění OSN. Nejde však o fotografii z Bílého domu a nešlo o oficiální pozvání do Bílého domu. Miloš Zeman je globalista a když má fotografii s Vladimirem Putinem v Kremlu a má i fotku s Xi-Tin Pingem v paláci v Pekingu, logicky usiluje i o fotku s Donaldem Trumpem v Bílém domě.

Cena za pozvánku do Bílého domu bude strašlivá, reálně hrozí, že Miloš Zeman šokuje ještě dalšími neoconům “vstřícnými kroky”

Panu prezidentovi fotografii přeji, ale děsím se toho, jakou cenu za ni bude muset zaplatit. Bude za ni zaplaceno vlastní politickou integritou a vlastní ctí? Bude za ní zaplaceno důvěrou milionů voličů v ČR, kteří věřili panu prezidentovi zásadovost demokratických a volebních principů a odpor proti povstáním z ulice, řevu z ulice a dosazování a odvolávání prezidentů a premiérů z ulice? Bude český občan akceptovat politický pragmatismus a oportunismus výměny zásadovosti za pozvánku do Bílého domu, kterou zařídí pan ministr Petříček, kterého pomocí dálkového ovládání řídí důmyslně ve stínu schovaný Miroslav Poche, kterého pan prezident kdysi ještě nedávno odmítl jmenovat ministrem zahraničí? A není to najednou absurdní, pane prezidente? Stojí ta fotografie s Donaldem Trumpem za to? Ani ruský prezident nemá fotografii s Trumpem v Bílém domě. Obětuje snad pro tu fotografii Bašára Asada v Sýrii?

Pochopil bych tiché uznání Juana Guaida ze strany Miloše Zemana s cílem zmírnit politický a mediální tlak na Pražský hrad v kauze Vratislava Mynáře a té kauzy s ovlivňováním ústavních a dalších soudců. Je to nebezpečná kauza v kriminální rovině, která ohrožuje i prezidenta, takže by se dala najít omluva, proč to bylo nutné udělat a vytvořit si tak lepší profil u amerických neoconů v ČR v okolí státních zastupitelství a různých policejních plukovníků.

Jenže při pohledu na Twitter mluvčího prezidenta, pana Ovčáčka, vidíme něco úplně jiného. Lezení do pozadí americkým prezidentům (živým, i těm již mrtvým), americkým neoconům v tažení proti demokraticky zvolenému prezidentovi Nicolasi Madurovi a pochvaly prezidenta od člena Bakalova pražského Aspen Institute Jana Hamáčka, jak si pochvaluje krok prezidenta k uznání Juana Guaida. Výkřik s pozváním Juana Guaida ke státní návštěvě v ČR ve chvíli, kdy Guaido sám o sobě říká, že je pouze dočasným prezidentem, a navíc nemá cestovní pas a nesmí opustit Venezuelu, je možné vnímat jako prázdné gesto, kterého si má někdo všimnout v Bílém domě. Jenže, jak to tak chodí, reálně teď pro změnu hrozí, že Zemanova gesta si nikdo v USA nevšimne, zato v České republice si ho všimnou úplně všichni, hlavně zděšení voliči prezidenta.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/sach-mat-prezident-milos-zeman-obetoval-na-mocenske-sachovnici-nicolase-madura-svoji-politickou-integritu-a-vlastni-volice-vymenou-za-zmirneni-tlaku-v-kauze-mynar-a-za-pozvanku-do-bileho-domu/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIvan David: Senátor Jiří Drahoš se prohlásil prezidentem ČR...   
Pridal tk Pátek 08 únor 2019 - 04:49:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Senátor Jiří Drahoš se po včerejší konzultaci na Velvyslanectví USA prohlásil za nového dočasně dočasného prezidenta České republiky. Obdržel blahopřání ke svému zvolení od prezidenta USA Donalda Trumpa a od představitelů demokratických zemí Evropy a Kanady a také předsedy vlády Babiše i ministra zahraničních věcí Petříčka. Prezident Drahoš oznámil, že jeho úkolem bude vyhlášení demokratických prezidentských voleb v nichž se bude ucházet o funkci definitivního prezidenta ČR.

Dosavadní prezident Miloš Zeman přivítal rozhodnutí dočasného prezidenta Jiřího Drahoše a uznal, že předchozí volby neměly mezinárodní parametry demokratických voleb, protože jeho vystupování v České televizi bylo sice silně omezeno a jeho vystupování v Českém rozhlasu bylo zcela zabráněno, ale bylo mu umožněno se prezentovat v jiných sdělovacích prostředcích, což neodpovídá demokratickým standardům.

K podpoře nového prezidenta bylo na Václavském náměstí svoláno shromáždění. Jeho účastníci mávali zelenými kartami a volali: "Pane prezidente Drahoši, s vámi nezabloudíme!"

K pochybnostem o ústavnosti tohoto rozhodnutí nebude brán zřetel.

Rozhodnutí demokratických zemí bylo označeno oficiálními politology jako nová etapa ve vývoji demokracie v Evropě. Tato nová forma demokracie nemá dosud přesnější označení po předchozích formách demokracie (socialistická demokracie, liberální demokracie), pravděpodobně bude podle návrhu Evropské komise nést označení "řízená demokracie".

Ivan David

Zdroj: Nová republika
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrávo na zapojení do „řádně regulované domobrany“ patří mezi nejzákladnější občanské svobody. Bez tohoto práva jsou i právo na život, svobodu a majetek jenom hesla bez jakékoli síly   
Pridal tk Pátek 08 únor 2019 - 04:31:10 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Právo na zapojení do „řádně regulované domobrany“ patří mezi nejzákladnější občanské svobody. Bez tohoto práva jsou i právo na život, svobodu a majetek jenom hesla bez jakékoli síly. Když lidé nemají dostatečnou moc, aby si své životy, svobody a majetky uhájili – a to i proti vlastní vládě – potom jsou závislí na libovůli panstva, a není možné mluvit o žádných právech.

Nicméně je tu ještě jeden významný pozitivní efekt. Ve světě, kde jsou preferovanými hodnotami zbabělost, ubožáctví a ochota podřídit se komukoliv a čemukoliv vytváří domobrany kus světa, kde jsou pěstovány staré ctnosti jako odvaha, zdravá agresivita, houževnatosti a odhodlání. Lidé, co jim takové vlastnosti chybí a co je ani nechtějí pěstovat, se tomu budou posmívat, ale to je normální.

Autor: Petr Hampl

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÍrán představil novou balistickou střelu Dizful   
Pridal tk Pátek 08 únor 2019 - 04:25:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Írán představil novou balistickou raketu Dizful s délkou doletu 1 000 kilometrů. Ceremonie se konala v podzemní továrně, kde se balistické střely vyrábějí pro Íránské revoluční gardy. Informoval o tom portál Farsnews.com.

Ceremonie se rovněž zúčastnil velitel Íránské revoluční gardy Muhammad Alí Džafarí.

„Během ceremonie… byla představena chytrá balistická střela Dizful typu země-země." Dálka doletu nové zbraně je tisíc kilometrů, uvedla agentura Fars.

Dříve íránský brigádní generál Hossein Salami oznámil, že jeho země učiní „strategický skok" v oblasti raketových zbraní jako odvetný krok na pokusy evropských zemí a dalších států snížit raketové síly Teheránu.

Řada evropských států včetně Německa a Francie, které jsou členy jaderné smlouvy, odsoudila dřívější zkoušku balistické rakety a uvedla, že raketový program je neslučitelný nebo neodpovídá platné rezoluci Rady bezpečnosti OSN 2231 z roku 2015, která schválila dohodu o íránském jaderném programu.

Ministerstvo zahraničí Íránu v reakci na obvinění z testování balistické rakety uvedlo, že raketový program země neporušil rezoluci OSN, a íránská armáda zdůraznila, že Teherán bude pokračovat v testování raket a nebude nikoho žádat o povolení.

Zdroj: Farsnews.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrpělivost došla. Rusko a Írán se vzdaly dolaru   
Pridal tk Pátek 08 únor 2019 - 04:16:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rusko a Írán, jež se dostaly do dalšího sankčního seznamu Washingtonu jako spojenci Sýrie, jsou připraveny definitivně zavřít dveře před dolarem. Ruský velvyslanec v Teheránu prohlásil, že americká měna již nebude používána ve vzájemných obchodech. Pouze rubl a rial, v krajním případě euro.

Írán se rozloučil s dolarem

Asi 70 % světových obchodů dnes probíhá v dolarech, ale již v dohledné budoucnosti bude muset „Američan" zmírnit své choutky. Protidolarový blok má stále více účastníků, proti kterým byly vyhlášeny sankce a kteří jsou unaveni z agresivní a nepředvídatelné zahraniční politiky Washingtonu.

Teherán se vzdal americké měny již v dubnu 2018 a začal obchodovat v eurech. „Dolar je i beztak v Íránu nepopulární, tradeři dávají přednost alternativním měnám. Neexistují tedy důvody k používání dolarových faktur," prohlásil tenkrát mluvčí íránské Centrální banky Mehdi Kasreipur.

Indie již Íránu platí za ropu v evropské měně, přičemž v této zemi se rychle rozvíjí ekonomika (očekávaný nárůst podle výsledků roku 2018 činí 7,5 % HDP) a potřebuje stále více energetických zdrojů. Také úspěchy Ruska a Íránu v dedolarizaci ekonomiky mohou být příkladem pro ostatní účastníky OPEC a OPEC+.

Evropská unie se rovněž hodlá vzdát dolaru v placení za íránskou ropu. Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker loni v září prohlásil, že Evropa ztratí kvůli obchodním válkám rozpoutaným Trumpem stovky milionů dolarů, a připomněl, že 80 % energetického importu platí v americké měně, což je v rozporu s jakoukoli logikou.

„Skutečnost, že evropské společnosti kupují vlastní evropská letadla za dolary, je vůbec absurdní," poznamenal Juncker.

Evropané tedy začali přecházet od slov k činům. Německo, Francie a Velká Británie již vytvořily mechanismus pro obchodování s Íránem, který je založený na použití evropské měny, INSTEX (Nástroj na podporu obchodních transakcí).

Bude to pokračovat dál

Zřeknutí se dolaru v placení za hlavní exportní zboží, ropu, je závažný krok, který je ochotno udělat také Rusko. Analytici jsou přesvědčeni, že americká měna může být vyloučena již dnes z obchodu nejen s Íránem, ale také s Čínou a Tureckem. Tento proces již byl zahájen.

Rusko, Írán a Turecko se na jiném způsobu placení za ropu, plyn a některé další zboží dohodly v polovině roku 2018. Ale již podle výsledků roku 2017 vyvezlo Turecko do Ruska asi 9 % zboží za domácí měnu a hodlá v tom pokračovat dál.
Sdružení vývozců Turecké republiky má za to, že je třeba použít všechny možné prostředky a mechanismy v obchodu, aby stoupl podíl výpočtů v národních měnách, tento úkol vytyčila vláda.

Ankara dokázala svůj záměr, když uzavřela důležitou mezinárodní obchodní smlouvu. Na podzim 2019 dostane turecká armáda ruské protivzdušné raketové systémy S-400. Obchod má být uzavřen bez účasti americké měny.

Totéž hodlá učinit také Indie, největší partner Ruska ve vojenské technické sféře. Za pět baterií S-400 v částce téměř 5,4 miliardy dolarů hodlá New Dillí zaplatit v rublech.

Turecko a Indie také hodlají přejít ve vzájemných obchodech na liry a rupie. „Exportní a importní transakce mohou probíhat v národních měnách, což oslabí negativní vliv výkyvů kurzů měn," prohlásil turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan. První na řadě je jaderná energetika.

Příkladem správného oslabení závislosti na dolaru je obchod Ruska se svým největším obchodním partnerem Čínou.

V lednu-listopadu 2018 se rozsah vzájemných výpočtů v národních měnách v pohraničním obchodu mezi oběma státy zvýšil o 48 %. Podíl národních měn v celkovém obchodu dosáhl 15 % a stále roste.

Natalja Dembinskaja

Zdroj: https://sptnkne.ws/kEaK

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEurasijský hospodářský summit vyzval k posílení spolupráce při řešení globálních problémů   
Pridal tk Pátek 08 únor 2019 - 04:11:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Včera byl v tureckém Istanbulu zahájen 22. Eurasijský ekonomický summit, na kterém účastníci vyzvali k větší spolupráci při řešení globálních problémů, jako je problém uprchlíků a klimatických změn.

Předseda tureckého Velkého národního shromáždění Binali Yıldırım na summitu řekl, že různé země v tomto regionu by měly posílit spolupráci v oblasti technologií, komunikace a obchodu. S cílem vyřešit problém nelegálního přistěhovalectví, vyzval také země na celém světě, aby přijaly účinná opatření.

Předseda známého tureckého fondu Marmara Group Fundation Akkan Suver uvedl, že iniciativa Pásmo a stezka hraje důležitou roli při udržování míru, stability a prosperity v regionu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRusko nespěchá s reakcí na Trumpův návrh na podepsání nové Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu   
Pridal tk Pátek 08 únor 2019 - 04:10:21 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov 6. února v turkmenském hlavním městě Ašchabadu uvedl, že pokud jde o to, že americký prezident Donald Trump 5. února v projevu ve státním kongresu ohledně Státní zprávy uvedl, že nevylučuje podepsání nové Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu s Ruskem, ruská strana nespěchá s reakcí.

Lavrov v Turkmenistánu na tiskové konferenci řekl, že Rusko už vyjasnilo svůj postoj, že pokud Spojené státy pozastaví dodržování Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu, Rusko provede předem vysvětlená opatření na toto americké rozhodnutí. Ruský prezident Vladimir Putin jasně vyjádřil ruské stanovisko k tomu, zda bude Rusko jednat se Spojenými státy o podepsání nové smlouvy.

Sergej Lavrov řekl, že Rusko v otázkách ochrany globální strategické stability a vojenské kontroly mnohokrát navrhlo Spojeným státům a zemím NATO a mnohokrát je vyzvalo k jednání s Ruskem o ochraně globální strategické stability a o vojenské kontrole. Ale Spojené státy a země NATO na tyto ruské návrhy nereagovaly. Putin požádal ruskou stranu, aby klidně čekala na reakci těchto stran a přemýšlela o jednání s nimi o ochraně globální strategické stability a o vojenské kontrole, poté, co zareagují na ruské návrhy.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump navrhl kandidáta na nového prezidenta Světové banky   
Pridal tk Pátek 08 únor 2019 - 04:09:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump navrhl 6. února náměstka amerického ministra financí pro mezinárodní záležitosti Davida Malpasse jako kandidáta na příštího prezidenta Světové banky.

Trump téhož dne v Bílém domě během slavnostní nominace řekl, že Malpass odpovídal ve funkci náměstka amerického ministra financí za obchod Mezinárodního měnového fondu a Světové banky a má čtyřicetileté zkušenosti v oblasti hospodářské, finanční a diplomatické politiky. Označil Malpasse za „správného kandidáta" na prezidenta Světové banky.

Vysoký úředník americké vlády téhož dne na tiskové konferenci uvedl, že pokud bude David Malpass schválen výkonným předsednictvem Světové banky k nástupu do funkce prezidenta Světové banky, bude usilovat o větší podporu hospodářského růstu.

David Malpass má letos 62 let, sloužil ve vládě Ronalda Reagana a George Bushe staršího, byl také hlavním ekonomem wallstreetské investiční banky Bear Stearns. V roce 2016 pracoval Malpass jako Trumpův ekonomický poradce při prezidentských volbách.

Vliv a právo na projev nových ekonomik a rozvojových zemí v globální ekonomice stále stoupají. Mnoho odborníků se domnívá, že Světová banka by měla překonat tradici, že na místo prezidenta je dosazován Američan, a víc přemýšlet o zájmech a obavách rozvojových zemí. Analytici poukázali na to, že vzhledem k tomu, že Malpass je skeptický k multilaterálním mezinárodním institucím, mohli by být členové předsednictva Světové banky proti jeho nominaci.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMohl by se u nás stát ministrem i šílenec?   
Pridal tk Pátek 08 únor 2019 - 04:07:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K té otázce mě přivedly činy, slova a dokonce i vzezření našeho nového ministra zahraničí Petříčka. Tvář má hlaďoučkou, nezbrázděnou duševními rozbroji či váháními ducha, vše se v něm zdá být v pohodě, je usměvavý, ale trošku tak, jako by nebyl stoprocentně příčetný. A ten dojem ve vás zesílí, když si přečtete, co povídá, když třeba vycestuje na Ukrajinu. Dobře už znáte všechny lži, které o Ukrajině a Rusku napsaly americké neokonzervativní hyeny New York Timesy nebo Washington Post, jak je nazval P.C.Roberts, a teď, když čtete Petříčkova vyjádření z Kyjeva, žasnete nad tím, že český člověk dokáže tyhlety nenávistné protiruské fantasmagorie ještě vystupńovat. A to stále s tím svým jakoby nevinným, ale i mírně výsměšným úsměvem, který jako by do okolí vysílal následující vzkaz: Ani zbla mi nezáleží na tom, co si o mých řečech myslite, protože já vím jedno. Stojí za nimi a proto i za mnou moc. A proto si říkám, co chci a budu to říkat i nadále. Můžete mi vlézt na záda.

A má svým způsobem pravdu. On nemusel žádnému odbornému kolegiu prokazovat, že je osobou pro úřad ministra vhodnou či přijatelnou, jemu stačilo, že si jej pro funkci vybrala jedna z vládních stran. Posadili ho do Černínského paláce a tam ho teď drží v jistém druhu karantény. Mezi lidi, zvláště pak mezi politické oponenty, ho v podstatě nepouštějí. Zvláště pak ne, jsou-li vedle kamer přítomny i mikrofony. V tom případě se na české půdě většinou jen usmívá, nebo mlčí. A můžete vzít jed na to, že i v budoucnu jej budou před politickou diskuzí jako před ohněm chránit, protože ta by byla zhoubou nejen pro něj, ale i pro celou naši současnou zahraniční politiku. Takže nečekejte, že ho např. redaktor Moravec pozve do ČT a posadí proti němu např. Zdeňka Zbořila, či Stanislava Novotného, či Václava Umlaufa nebo Petra Žantovského. Protože kdyby to udělali, národ by viděl, že král je nahý. A nejen on.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP. Poc: Je Evropská komise hluchá, nebo je opravdu chyba na straně členských států?   
Pridal tk Pátek 08 únor 2019 - 04:05:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropský parlament i farmáři se shodují na tom, že potřebujeme zrychlit schvalování biologických přípravků na ochranu rostlin, které nepředstavují takové zdravotní rizika jako chemické pesticidy. Osobně jsem kvůli tomu skoro před dvěma lety inicioval parlamentní rezoluci. Evropská komise však místo toho začala se zdlouhavým procesem přehodnocováním vlastní legislativy (tzv. REFIT), na jehož konci nemusí dojít k žádnému zlepšení. Dnes dokonce přiznala, že s žádnou novou legislativou, která by proces schvalování zrychlila, ani nepřijde. Podle Komise je totiž chyba na straně členských států, které nedodržují ani současnou legislativu, a kterým nic nebrání, aby pesticidy schvalovaly rychleji.

Komise má pravdu, že členské státy nerespektují současná pravidla, to však neznamená, že budeme tolerovat její „nový“ přístup v otázce našeho zdraví, který se projevil už při aféře Dieselgate a narůstající rezistenci bakterií, kdy známe způsob, jak problém řešit, ale neustále to odkládáme.

Obcházení legislativy ze strany členských států nezodpovědnost Komise neospravedlňuje. Jako člen jediného přímo voleného orgánu EU se domnívám, že její nečinnost vážně ohrožuje důvěryhodnost evropských institucí či dokonce podkopává samotné zásady demokracie. Co jiného si ale myslet o situaci, kdy byrokracie vytváří technické překážky k provádění demokratických rozhodnutí?

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2958 sec,0.1068 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,820kB