Neděle 10 únor 2019
Zvací dopis pro Gringa do Venezuely   
Pridal tk Neděle 10 únor 2019 - 15:20:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vše nasvědčuje tomu, že největšímu exportérovi demokracie něco ve Venezuele nevychází. Ráno, v poledne a večer totiž postrádám, kterak ve Venezuele demokracie zvítězila a nerostné bohatství bylo pro USA zachráněno

Gringo. Dle naší wikipedie se jedná o označení převážně pro bílé Američany. Nemám nejmenších pochyb, že v případě, kdy si tito brousí zuby na Venezuelu, pak výraz „Gringo“ představuje silné opovržení a dokáže sjednotit velmi početnou skupinu Venezuelanů.

V mezičase Venezuelské patálie tak máme výsledky nic moc. Prosakují zprávy, že nějací vyzbrojení uniformovaní vyslanci demokracie, kteří přišli z Kolumbie, byli rozstříleni jak na safari. Pak taky prosáklo, že byla zadržena nějaká letecká zásilka zbraní. Dále, na CNN sice byli ukázáni aktuální zběhové z Venezuelské armády, ale co čert nechtěl – nějaká novinářská krysa si všimla, že ty jejich uniformy jsou trošku nemoderní. Přesněji, že jsou asi 10 let staré ... a tak „čerství“ zběhové prezentováni CNN kápli božskou – utekli fakt před lety a nyní žijí v Miami. Co na to říct. Jooo..., Grinka už nejsou co bejvala. Kde jsou ty časy, kdy to klaplo v Chile, Brazílii, Grenadě, Panamě, Hondurasu, Salvadoru, Haiti a jinde v Latinské Americe.

Kdyby byly exportní výsledky aspoň na Blízkém východě ... ale ani tady nic moc - jen zmar, chaos, zkáza a hromady mrtvol. Celkem by mě zajímalo, kde asi je ten jeden zběhnutý generál – nějak se s ním neprsí ... zdalipak je ještě mezi živými? Jak říkám, nějak to drhne, jinak bychom byli ráno v poledne a večer zavaleni zprávami, kterak se dobrá věc podařila. Posledním tahem tak je tzv. varianta zvacího dopisu, kterýžto mechanismus známe i z vlastní historie. Tenkrát posloužil k záchraně socialismu, dnes by akce měla posloužit k záchraně vlivu USA. Tvrdím, že ani v tomto případě to ke prospěchu venezuelské společnosti nepovede.

Ono mainstream je vůbec v těžké pozici. Poukazovat na exodus Venezuelanů moc nejde, neboť by kdejaký Jouda mohl poukázat na fakt, že z Ukrajiny emigrovalo pryč za lepším na 8 mil. lidí a to je Ukrajina vydávána za úspěch západní politiky. V této situaci rozebírat něco přes milión emigrovaných Venezuelanů by nemusel být asi dobrej tah. S policejní/vojenskou brutalitou proti demonstrujícím taky asi nebude moc dobré začínat, neboť tady máme demokratické francouzské obušky mlátící stále nespokojené Francouze. Navíc i tam jsou mrtví, aktuálně někdo přišel o část ruky po výbuchu granátu se slzným plynem. A k tomu taková Spencerová tvrdí, že za Madurem nejspíše stále asi bude stát několik miliónů lidí. Kartu popularity tak taky nelze použít, Macron se svojí popularitou u občanů totiž jen okopává kotníky Madurovi, ach jo. Pořádně rozehrát v médiích kartu demokratických voleb...? Ta zkouška už tady byla ... no, Maduro EU vzkázal něco v tom smyslu, že volby budou hnedle, jakmile EU uzná volby a hlavně její důsledky v Katalánsku. Jo, kde jsou ty časy, kdy nebyl internet a mohlo se lhát, jako když Rudé právo tisklo.

Ale zpátky k nadpisu. Venezuleský Biľak má jméno Guaidó ... i když ... on Gringa nezve, jenom jim vzkazuje, že zásah zpětně legitimizuje. Proti našemu Biľakovi bačkora ... zpětně, cha. To náš hrdina předal nedatovaný zvací dopis (dle svědků) tak nějak hrdinsky dopředu v Bratislavě. Fakt nechápu, jak někdo, kdo pamatuje r, 68, může souhlasit s daným scénářem. Nevedlo to k ničemu u nás, nepovede to k ničemu dobrému ani tam. Každému je snad nad slunce jasné, že Gringům v žádném případě nejde o blaho dolních 30 miliónů tamních občanů. Venezuelané sami musejí přijít na to, že socialismus nefunguje, což jsme my v r. 89 věděli. Zatím jen ví, že kapitalismus a lá USA u nich vytvářel extrémní nerovnost a u nejpočetnější skupiny udržoval slušnou bídu, negramotnost a nulové sociální vymoženosti. Tenhle aspekt na druhou stranu poznáváme my nyní, když ti nejchudší se daněmi skládají na majetek těch nejbohatších, kteří ani daně vlastně neplatí, neboť dotace výrazně převyšují daňové odvody.

Krizi ve Venezuele je možno odstranit jedině tak, že odstraníte důvod proč většina volila Cháveze a nyní Madura. Cesta je buď zlepšit postavení oné většiny nebo ji nějak zbavit možnosti volit. Ale Gringa možná laškují s myšlenkou, že s indiány si taky poradili ... ostatně i tehdy šlo o ropu a jiné nerostné bohatství.

Autor: David Dvořák

Zdroj: https://daviddvorak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=700311

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNicolas Maduro má být podle USA obviněn z válečného zločinu a Juan Guaido zvažuje odeslat do Washingtonu zvací dopis pro americkou armádu   
Pridal tk Neděle 10 únor 2019 - 03:16:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nicolas Maduro má být podle USA obviněn z válečného zločinu a Juan Guaido zvažuje odeslat do Washingtonu zvací dopis pro americkou armádu, má prý k tomu uznaný mezinárodní mandát i díky českému prezidentovi! Venezuelský ústavní soud označil Juana Guaida za uzurpátora moci a bude na něj v nejbližších hodinách vydán zatykač! Válka a invaze je na spadnutí, opozice bude střílet, pokud dojde k pokusu o zatčení Guaida!

Hodinu od hodiny situace ve Venezuele dramaticky eskaluje a pomalu začíná být jasné, proč Miloš Zeman musel Juana Guaida na dálku uznat venezuelským prezidentem. Dnes totiž vše vyplulo na povrch, že je to opravdu velké, co se chystá. Dočasný a samozvaný prezident Juan Guaido totiž dnes poskytl Reuters odhalující rozhovor, ve kterém uvedl, že pokud Nicolas Maduro v nejbližších hodinách neodstoupí z funkce prezidenta, potom Juan Guaido oficiálně napíše žádost americkému prezidentovi o vojenskou pomoc v zemi s cílem ochrany a obrany demokracie. Juan Guaido v rozhovoru uvedl, že světové mezinárodní společenství mu udělilo výkonný mandát k dočasnému řízení země na cestě k návratu demokracie do Venezuely, ovšem diktátor Nicolas Maduro prý nadále odmítá odstoupit z funkce, zabíjí a vraždí členy opozice a ta podle něho nemá pod kontrolou většinu venezuelské armády.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/316299551

Podle Guaida přešlo na stranu opozice několik desítek velících důstojníků, ale z rozhovoru bylo zřejmé, že se jedná o naprosto zanedbatelné množství a právě z tohoto důvodu zvažuje Juan Guaido žádost prezidentu Donaldu Trumpovi, aby přišel venezuelské opozici na pomoc. Donald Trump během projevu o Stavu unie vyjádřil plnou podporu Juanu Guaidovi a jeho boji za demokracii ve Venezuele a odsoudil Nicolase Madura jako tyrana a diktátora. České titulky ve videu nahoře zapnete tlačítkem “CC” v liště videa. Jenže to zdaleka není všechno. Argentinský server Infobae přinesl čerstvou informaci, že americký senátor Marco Rubio, o kterém jsme na Aeronetu před několika dny psali v souvislosti s Leopoldo Lópezem, právě dnes oznámil, že navrhne americkému kongresu, aby obvinil Nicolase Madura z válečného zločinu, a to kvůli tomu, že Nicolas Maduro zablokoval na hranicích s Kolumbií silnice a mosty pro americkou humanitární pomoc pro opoziční Venezuelce.

Američtí neoconi postupují ve Venezuele jako v Libyi, doslova systematicky přesně krok za krokem s cílem získat “just cause” pro mezinárodní intervenci

Opakuje se tak scénář z Libye, kde Muammar Kaddáfí v roce 2011 odmítl mezinárodní humanitární pomoc pro povstalecké město Benghází, což následně vedlo k útoku NATO na Libyi a k vytvoření bezletové zóny nad Libyí. Je to klasická snaha kriminalizace prezidenta Venezuely v očích médií jako tyrana, aby veřejnému mínění později už nevadilo jeho plánované zavraždění, protože nikdo nebude protestovat proti zabití tyrana a zločince, kterého mezinárodní společenství označí za pachatele válečného zločinu. Sionisté si tak dopředu chystají alibi pro fyzickou likvidaci Nicolase Madura. Marco Rubio zdůvodnil už včera pro americká média, že ve Venezuele probíhá válka mezi vládou a opozicí, takže země je de facto ve válečném stavu a zablokování humanitární pomoci je podle Rubia aktem válečného zločinu. Marco Rubio návrh předloží americkému kongresu příští týden.

Následně poté, co bude Nicolas Maduro obviněn z válečného zločinu, Juan Guaido obratem požádá americký neoconský kongres, senátora Marco Rubia a rovněž prezidenta Donalda Trumpa o internacionální vojenskou pomoc ve Venezuele. Americká armáda by však do země podle čerstvých informací Alexe Jonese nešla sama, ale pokusí se vytvořit mezinárodní fíkovou koalici dalších zemí, zřejmě vojenské jednotky z těch zemí NATO, které uznaly Juana Guaida. Tedy možná by se to týkalo i vojáků české armády. Cesta ministra zahraničí Tomáše Petříčka do USA plánovaná na tento měsíc, kde se má setkat s ministrem zahraničí Mikem Pompeem, by se tak mohla týkat i žádosti o podporu koaliční operace USA a zemí NATO ve Venezuele, zřejmě bez mandátu OSN, protože Rusko a Čína něco takového v RB OSN budou vetovat.

Nevypadá to už na americkou invazi, ale nově na mezinárodní mírovou koalici zemí NATO, které uznaly Juana Guaida. A poděkování letí na Hrad prezidentovi. Tohle jste chtěl?

Prvním krokem ke svržení Nicolase Madura bylo vytvoření mezinárodní koalice zemí, které byly vyzvány americkou vládou, aby uznaly Juana Guaida dočasným prezidentem Venezuely. Druhým krokem bude eskalace a vykreslení Nicolase Madura jako válečného zločince, který blokuje mezinárodní humanitární pomoc. Prostě obraz lidské stvůry pro světová média a veřejnost. Ve třetím kroku Juan Guaido, jako prezident uznaný mezinárodním společenstvím, požádá o vojenskou pomoc USA s cílem odstranit tyrana a válečného zločince od moci. Všechno, co bude následovat potom, už může mít mnoho podob. Leteckou bombardovací kampaň, přesné rakety namířené na budovy venezuelské armády a národní gardy, přesné útoky na prezidentský palác a vyhlášení bezletové zóny nad Venezuelou, kterou Marco Rubio navrhoval v rozhovoru pro MSNBC už ve čtvrtek jako jednu z možností.

Poté, co by byla bombardováním oslabena venezuelská armáda, by potom proběhla spojenecká invaze do země pod velením americké armády. Americký prezident Donald Trump by toto označil nikoliv za americkou akci, ale za mírovou misi široké mezinárodní koalice a světového společenství s cílem osvobodit Venezuelu od tyrana a válečného zločince. Všechny země NATO, které uznaly Juana Guaida, budou požádány, aby tuto mezinárodní akci podpořily svými jednotkami a vojáky. A protože Venezuela leží na ropě, každá země, která pomůže Juanu Guaidovi svrhnout Nicolase Madura, dostane jako projev díku zaplaceno od Venezuely ropou. Takže nepůjde o žádnou charitu, ale o vojenskou operaci, na jejímž konci bude pro země koalice značný profit.

Zemanovi může ulpět na rukách krev z Venezuely, jako ulpěla Schwarzenbergovi z Libye po jeho uznání dočasné libyjské vlády v Benghází v roce 2011 místo té Kaddáfího v Tripolisu

A že situace k tomuto scénáři opravdu směřuje, to včera potvrdila i další událost. Venezuelský ústavní soud označil veškerá rozhodnutí venezuelského parlamentu od 20. května 2018 za neústavní a neplatná. Od toho dne totiž venezuelský parlament, v rozporu s ústavou, blokuje a sabotuje ústavní proces inaugurace zvoleného prezidenta, který byl 20. května 2018 zvolen v lidovém hlasování. Tímto včerejším rozhodnutím ústavního soudu je tak neplatné i jmenování Juana Guaida dočasným prezidentem Venezuely ze dne 23. ledna 2019.

Juan Guaido byl dále obviněn z neústavního jednání a uchvácení moci a očekává se, že na něj bude vydán zatykač. Právě proto Juan Guaido oznámil v rozhovoru pro Reuters, že zvažuje sepsání zvacího dopisu pro americkou armádu. Opoziční strany dnes již oznámily, že pokud se policie nebo armáda pokusí Juana Guaida zatknout, budou ho aktivně bránit i zbraněmi. Jednalo by se tak o vypuknutí občanské války v plném rozsahu, ke kterému přispěl i Miloš Zeman, protože uznal Juana Guaida a ten se nyní tímto mezinárodním mandátem ohání a zaštiťuje, že teď má v ruce mandát k pozvání amerických vojsk do Venezuely s podporou mezinárodního společenství.

O tom, že česká armáda by poslechla žádost USA o vyslání českých vojáků do mezinárodní operace ve Venezuele, o tom není potřeba pochybovat. Ministr obrany ČR Lubomír Metnar totiž včera uvedl pro česká média, že mise českých vojáků v Afghánistánu se bude řídit podle Američanů. Pokud Američané zůstanou dalších 50 let v Afghánistánu, zůstanou tam i čeští vojáci. Pokud však americká armáda odejde z Afghánistánu, odejdou i čeští vojáci. Z tohoto stanoviska českého ministra obrany je doufám jasné, jak vazalské a loutkové propojení plní česká armáda ve vztahu k americké armádě.

A když slyšíte od Miloše Zemana výroky, že v Kábulu se bojuje za Prahu, potom dost možná uslyšíme od prezidenta i to, že v Caracasu se bojuje za odkaz 17. listopadu, na který Miloš Zeman odkázal ve svém dopisu, který zaslal Juanu Guaidovi. Ve Venezuele může reálně dojít k modelu Libye a bude to Miloš Zeman, který bude mít krev na rukách stejně, jako Karel Schwarzenberg, který v roce 2011 uznal přechodnou vládu v Libyi, která byla v opozici proti Muammaru Kaddáfímu a označoval to za proces demokratizace bohaté země, která leží na ropě. Historie se opakuje.

Záznam pátečního pořadu o Venezuele


-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/nicolas-maduro-ma-byt-podle-usa-obvinen-z-valecneho-zlocinu-a-juan-guaido-zvazuje-odeslat-do-washingtonu-zvaci-dopis-pro-americkou-armadu-ma-pry-k-tomu-uznany-mezinarodni-mandat-i-diky-zemanovi/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVíme první: Chce v Čechách zakládat islámskou stranu a pražští muslimové si ho zvolili v sobotu za svého nového šéfa   
Pridal tk Neděle 10 únor 2019 - 03:01:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Před nedávnem jsme upozornili na fakt, že pražský právník ukrajinského původu a konvertita k islámu Leonid Kušnarenko se chce stát šéfem pražské muslimské komunity. V rozhovoru pro Idnes.cz pan Kušnarenko jasně řekl, že jeho cílem je v ČR budovat nejen muslimské zázemí, ale vytvořit i první islámskou politikou stranu, která by hájila práva muslimů a prosazovala jejich zájmy.

Tyto jeho vize se mohou teď realizovat, neboť podle informací ruské novinářky žijící v Praze Iriny Šulc, byl pan Kušnarenko zvolen do čela pražské muslimské komunity. -- Сегодня Леонид Кушнаренко стал (был избран) председателем мусульманской общины в Праге. --- Pražští muslimové tak dali jasně najevo, že jeho vize podporují.

Zdroj: eurabia

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPopřel papež František základ učení katolické církve o spáse? A kapituloval před islámem?   
Pridal tk Neděle 10 únor 2019 - 02:56:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
"Koukám, že se papež v tom Abú Dhabí podepsal pod větu "pluralita a různorodost náboženství...jsou vůlí Boží v jeho moudrosti." Předpokládám tudíž, že už má ve Vatikánu sbaleno, protože tím tak nějak padá důvod existence katolické církve.

Stranou nechám, že podle dalšího textu je z Boží vůle taky blíže neurčená "rozmanitost pohlaví."

Pokrokáře zase nepotěší, že se tam odmítá potrat i eutanasie a že se vyslovil proti "diskriminačnímu používání termínu menšina."

Co myslel František tím posledním, to asi opravdu ví jenom pámbu."

Takže... katolická církev de facto skočila na lep islámské takíji? A co pasáže koránu, jasně označující křesťany jako dhimmis, podřízené muslimům? Jak vyřeší fakt, že islám není islámem, pokud není zároveň přijata jako zákonná norma šaríja? Anebo byl papež František zvolen právě proto, aby tuto fúzi křesťanství s islámem posvětil?

Autor: Martin Gust

Zdroj: w2.vatican.va
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolsko koupí americké mobilní raketové systémy   
Pridal tk Neděle 10 únor 2019 - 02:51:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Polsko nakoupí americké raketové systémy s délkou doletu až do 300 kilometrů, které vyrábějí Spojené státy, uvedlo polské ministerstvo obrany.

„V neděli 10. února oznámí předseda Rady ministrů Mateusz Morawiecki a ministr národní obrany Mariusz Blaszczak zprávu o nákupu mobilních raketových systémů HIMARS pro polské ozbrojené síly," je uvedeno ve zprávě.

HIMARS je vysoce mobilní raketově-dělostřelecký systém, který používá střelnou munici s rozsahem od dvou do 300 kilometrů. Spouštěč je umístěn na lehkém obrněném vozíku.

Společně s odpalovacími raketami Polsko také získá munici, školení a logistiku.

Dříve bylo zveřejněno, že ministerstvo zahraničí USA schválilo možnost prodeje 20 raketových dělostřeleckých systémů HIMARS Polsku ve výši 655 milionů dolarů.

Předpokládá se, že nabídka bude vést obchodní společnost Lockheed Martin. Schválení transakce ze strany ministerstva zahraničí není konečnou fází postupu schvalování takových dodávek a neznamená zaručený prodej zařízení.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kEUj

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKurdové se chystají osvobodit od IS „poslední" vesnici v Sýrii   
Pridal tk Neděle 10 únor 2019 - 02:49:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Arabské a kurdské jednotky Syrských demokratických sil (SDF) v sobotu oznámily zahájení operace, v rámci které hodlají „vyčistit" podle nich poslední vesnici v Sýrii od bojovníků Islámského státu*. Operace ve vesnici Baguz, která se nachází na jihovýchodě Sýrie v provincii Dajr az-Zaur, začala v sobotu v noci, informovala tisková služba jednotek.

„SDF zahájily finální boj s účelem skoncovat s IS ve vesnici Baguz, poslední pevnosti, ve které se teroristé IS* schovávají," uvádí se ve zprávě.

Jednotky tvrdí, že před zahájením operace evakuovaly asi 20 000 civilistů z oblasti kolem Baguz a ostatní byli „izolováni od nebezpečí války".

Oficiální mluvčí SDF Mustafa Bali sdělil na Twitteru, že Baguz je „poslední syrská vesnice, která zůstává pod kontrolou IS".

Arabské a kurdské jednotky Syrských demokratických sil již několik měsíců bojují proti zbytkům teroristické skupiny IS, mají leteckou podporou mezinárodní koalice pod vedením Spojených států. Média opakovaně informovala o civilních obětech v důsledku koaličních leteckých úderů.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kET9

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump oznámil, že druhé jednání s Kim Čong-unem proběhne v Hanoji   
Pridal tk Neděle 10 únor 2019 - 02:42:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump 8. února na Twitteru oznámil, že jeho druhé jednání se severokorejským prezidentem se uskuteční ve dnech 27. a 28. února ve vietnamské Hanoji.

Trump uvedl, že očekává jednání s nejvyšším vedoucím představitelem KLDR Kim Čong-unem, a doufá, že podpoří mír. Dále řekl, že KLDR se pod vedením Kim Čong-una stává silnou zemí v oblasti ekonomiky. Předchozí jednání mezi zvláštním zástupcem USA pro severokorejské záležitosti Stephenem Biegunem a severokorejskou stranou bylo konstruktivní.

Americké ministerstvo zahraničí v jednom prohlášení uvedlo, že Biegun ve dnech 6. až 8. února navštívil KLDR, kde diskutoval o realizaci dohody mezi vedoucími představiteli obou zemí ze Singapuru v loňském roce. Obě strany budou před druhým setkáním prezidentů ještě jednat.

Stephen Biegun 31. ledna uvedl, že americká strana chce před druhým setkáním prezidentů dosáhnout série výsledků a také vypracovat plán jednání. Kromě toho musí americká strana v procesu denuklearizace dostat všechny informace o plánech severokorejských nukleárních raket a dosáhnout dohody o inspekci v některých klíčových oblastech. Biegun zopakoval, že dokud nedojde k denuklearizaci Korejského poloostrova, USA nezruší sankce vůči KLDR.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2037 sec,0.0657 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,758kB