Úterý 12 únor 2019
Tak abychom byli v obraze…   
Pridal tk Úterý 12 únor 2019 - 18:49:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco v Lidových novinách čteme sladkobolné čtení tuším na čtyřech stránkách, jak ten Julio zachrání Venezuelu a tu se k němu připojí jeden vojenský ataché kdesi ve Washingtonu (mimochodem, nenašel si tam už mladou kočičku a boj za osvobození Venezuely je od diktátora Madury si jistě nechá dobře zaplatit) A potom také zběhne jeden letecký generál a tuším jeden podplukovník. No sláva. A to se referuje barvitě a tučnými řádky.

Že od minulé neděle probíhá největší vojenské cvičení v historii Venezuely, které skončí 15. února, o tom u nás ani ťuk.

Aby bylo jasno, dnes nepotřebujete nějaké údajné hybridní zdroje z ruských zdrojů. Mně jenom prolítlo v paměti, že jsem někde zaznamenal, že se má to cvičení konat a stačilo nakleknout na Google pojem military exercise a okamžitě to Google doplnil sám bez mého vlivu slovem Venezuela.

Dejte si to přátelé jako samostudium, nepotřebujete naše deníky, naši Českou televizi a nepotřebujete ani ruské zdroje. Obratem máte stovky odkazů. A uvidíte pravdu.

Samozřejmě pro Západ a jeho tupé politiky, kteří si fakt myslí, že jsme malé děti je to trapné. Ti vojáci prezidentu Madurovi věří a proč by nevěřili. A jdou za ním. Ti, kteří jsou proti němu, to je ta pražská kavárna, ti havlisti, ti antizemanovci a antibabišovci. U nás taky zaplní Staromák a jindy Václavák, jen proto, že strýc Brady nedostal medaili. Ale jinak se strany s nimi spojené TOP 09, STAN, KDU -ČSL a v podstatě i Petříčkové spolu s ČSSD potácejí na hranici zvolitelnosti. Virvál umí dělat, ale jsou nedůvěryhodní

Západ je v křeči. Prohrál Ukrajinu, prohrál Gruzii, prohrál Sýrii, prohrál Libyi, prohrál Afganistán, a i Irák chce navázat strategické partnerství s Ruskem a vypudit zbytky Američanů. Dobře tak zatleskejte Západ triumfálně vyhrál džihádistické Kosovo, a drží mu muslimští Bosňáci: Skvělé.
Říká se, že je ve Venezuele špatně. To určitě. Moc špatně, hrozivě…

Kvůli západním sankcím přišla Venezuela od roku 2013 o 350 mld dolarů. Roztomilé, že. Divíte se Madurovi, že odmítá humanitární pomoc? Vraťte Venezuele 350 mld. dolarů a nepotřebuje žádnou humanitární pomoc.

Jsem realista.

Podle harwardské studie uskutečnili USA v posledních sto let 41 úspěšných převratů—zhruba to vychází na jeden puč každých 28 měsíců. K přímé intervenci došlo v 17 případech. A to buď nasazením vojáků či špionů a žoldáků, nebo místních občanů placených americkými vládními agenturami. Do tohoto seznamu pučů, uveřejněného harvardskou univerzitou v časopisu ReVista, jsou zahrnuty jenom případy, kdy svržené vlády by zůstaly u moci, kdyby USA nerozhodly jinak. Také v něm nejsou pokusy, které skončily fiaskem, jako byla invaze v Zátoce prasat na Kubě v roce 1961.

Snad na závěr stručná poznámka, jak je to s podporou obou protivníků

Když už jsme u podpory, podle nezávislé Studie Hinterlaces uskutečněné mezi 21. ledna a 2. února 2019, se 57% respondentů domnívá, že vláda prezidenta Bolívarovské republiky Venezuela Nicolas Maduro je legitimní. V průzkumu byl dotaz: Koho považujete za legitimního prezidenta Venezuela? Nicolás Maduro (57%); Juan Guaidó (32%) a v položce, Nevím, nereaguje (11%). Řekl bych, že to to je velmi realistický odhad. Madura má dokonce o 7% více než Miloš Zeman a o 30 % více než Emanuel Macron.

Tak abychom byli v obraze…

Je jasné, že dnes vlastně už nejde o Venezuelu. Je to střet mezi USA a jím částečně vedeným Západem a Ruskem, Čínou, Tureckem i dalšími. Kdysi by Venezuela určitě byla poražena, dnes má za sebou silné byť prostorově velmi vzdálené spojence.
A zejména Rusko nikdy do poslední chvíle spojence neopouští.

Tak uvidíme…

Autor: Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřemysl Votava: Ten den Praha plakala   
Pridal tk Úterý 12 únor 2019 - 04:11:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kolem amerického náletu na Prahu se dnes chodí po špičkách, není vhodné o něm příliš mluvit. Tato tragická událost ze 14. února 1945 se stovkami mrtvých dostává stále více ideologický nádech. Historici hledají omluvy, média mlčí. Dokladem zbytečnosti náletu je, že nebyl zničen ani jeden průmyslový objekt. Skutečný důvod náletu nebyl ze strany Američanů nikdy objasněn. Nepadla ani omluva.

Připomeňme si tu událost, po které zůstaly stovky obětí a mnohé následky vidíme dodnes. Velkoněmecká Říše v únoru 1945 mlela už z posledního. Sovětská vojska bojovala 150km od Berlína, Československo si užívalo první pocity svobody, Rudá armáda společně s 1. československým armádním sborem postupovala Slovenskem, osvobozeny byly Košice, Prešov, Poprad, Kežmarok…. Na Krymu skončila Jaltská konference.
14. února 1945 USAAF a RAF poslaly na Drážďany mohutné letecké svazy, 1350 bombardérů, 700 stíhaček. Nálet nepřežilo 30 000 lidí, město hořelo několik dní.

Ten den plakala i Praha. Byla středa krátce po poledni, když zazněly sirény… Přes 60 létajících pevností B-17 svrhlo na Prahu 52 tun pum. Nálet si vyžádal 701 mrtvých, 1400 zraněných, 200 domů bylo zničeno, stovky dalších poškozeny. Nejvíce utrpěla oblast kolem Karlova náměstí, Nového Města, Vinohrad, Nuslí,…. Zcela vyhořel vzácný benediktinský klášter Na Slovanech, založený císařem Karlem IV. roku 1347.

I v březnu 1945, velice krátce před koncem války, byla Praha opět cílem amerických náletů, zasaženy byly strojírenské objekty v Libni a Vysočanech. Nálety na Prahu přinesly 1000 mrtvých a 2000 zraněných. Také devastující americký nálet na plzeňskou Škodovku 25. dubna 1945, pouhých 10 dnů před osvobozením Plzně, vyvolává vážné pochybnosti o skutečném pozadí tohoto činu.

14. února slaví mladí lidé sv. Valentýna, ve stejný den před 74 lety umírali mladí lidé i děti na prahu svého života. Mezi nimi byla i 17letá nadaná klavíristka Eva Ladová, dcera malíře Josefa Lady, zabila jí americká bomba poblíž Emauz, když hledala své rodiče.

Její smrt a smrt i těch ostatních z února 1945 byla jen maličkou kapičkou hrůzy, kterou museli prožívat lidé ve Varšavě, Stalingradu, Hamburku a v dalších místech, přes které se přehnala „totální“ válka.

Dnes se opět bubnuje, armádní kolony brázdí Evropou, zbrojní rozpočty rostou. Uvědomujeme si, že příští válka by byla ještě více zničující?

Přemysl Votava

Zdroj: Vaše Věc

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZeman a Guaidó   
Pridal tk Úterý 12 únor 2019 - 04:08:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řadu příznivců prezidenta Miloše Zemana doslova šokovalo jeho pozvání pro samozvaného prezidenta Venezuely Guaidó, známého rovněž jako Macrobama (Macron a Obama) o čemž jsem psal v rozsáhlém článku nedávno. U některých českých politiků naší demokratické vlády oligarchy Babiše i demokratické opozice slouhů oligarchů by mne takový tah neudivil. Ti by pozvali i Hitlera, Pinocheta, nebo Franca a ještě by jim o závod lezli o zadku, případně hlasitě volali, jak to voní. Konec konců to mnozí čeští demokraté předvádějí beze studu veřejně, někteří tajně, mezi půlkami Sorose, Allbrightové, Babiše, Merkelové i sudeťáka Posselta.

Zvlášť když by jim to někdo ze světových oligarchů nařídil. Ale oni jsou tak aktivní, že by závodili už před rozkazem. Kdysi před listopadem 1989 se říkalo o aktivních soudruzích, že aktivní blbec je horší, než třídní nepřítel. Tehdy i dnes je to kádrové plus. Stačí se podívat na některé zcela bezcharakterní mladé soudruhy euromarxisty, především na socialisty ovládaných ministerstvech. K tomu lze jen dodat, že oligarcha Babiš by pravděpodobně pozvání poslal a podepsal, případně to zařídil cestou socialistického slouhy Petříčka schopného pravděpodobně čehokoli. Poté by v ČT u Bakaly a na Seznamu u Sorose (viz minulý článek) vykládal, že byl proti a najdou se i troubové, kteří mu ještě věří, dokonce i mezi důchodci s celoživotní praxí v socialistické i euromarxistické demokracii oligarchů.

U Babiše je takové jednání běžné, ale u Zemana dosud nikoli. O to víc prezident mnohé udivil. Situaci kolem Venezuely vtipně komentoval Ivan David, který napsal článek ve stylu očekávání, kdy se Drahoš prohlásí prezidentem a v Bruselu mu to odhlasují, zatímco Tereza Spencerová pojala věc z jiného úhlu úvahou, kdy europarlament odhlasuje sesazení Macrona, kterého nesnáší převážná většina Francouzů. Zde bych doplnil, že prezidenta Madura podporuje podle obtížně ověřitelných informací kolem 80% Venezuelců a 83% odmítá prolhaného komedianta a samozvance Guaidó a americkou agresi (viz minulý článek) podporovanou nestydatými reprezentanty EU, včetně většiny našich politiků, a to bez ohledu na mezinárodní právo. Ilustrativní je, že euromarxisté, kteří pod vedením multimiliardáře Babiše hrají před volbami do europarlamentu komedii sociálních hesel a žebráckých úplatků voličům a tváří se pomalu jako starostliví komunisté, zároveň napadají legálně zvoleného venezuelského prezidenta Madura. Logicky by měli dělat pravý opak, protože Maduro se snaží zvýšit životní úroveň většiny Venezuelců, ale euromarxisté z Bruselu i Prahy podporují podvodníka, který se ani nezúčastnil voleb, prohlásil se za prezidenta a podporuje oligarchy, jejichž cílem je Venezuelu rozkrást a kolonizovat. Hned je vidět, kdo je kdo.

Situace je udivující, protože Zeman by dříve nepozval nejen nějakého samozvance z latinské Ameriky, ale ani domácího samozvaného kněze Halíka, který prokazatelně nevystudoval seminář, ani nebyl vysvěcen. A přesto se nám ho někteří čeští demokraté kdysi pokoušeli vnucovat jako prezidenta. Zeman se v případě Venezuely evidentně a nečekaně postavil na stranu pražské havlérky, která sdružuje demokratickou vládu oligarchy Babiše i demokratickou opozici slouhů oligarchů, kde soupeří o první vniknutí auromarxisté Fiala, Kalousek, Bartoš i Bělobrádek. Téhož dne Mitrofanov napsal na Seznamu, že Zeman je prezident neschopný vládnout, k čemuž přidal svoji obvyklou, dosti vyčpělou propagandu. Slouha cizáků a oligarchů Mitrofanov evidentně ztrácí kontakt s realitou a patrně by Zemanovi nadával, i kdyby včera předal post prezidenta Drahošovi, Hilšerovi, Fischerovi nebo i Halíkovi, což by vyšlo nastejno.

Soros by si měl udělat ve vedení svého Seznamu a tamní produkci pořádek, protože je čím dále, tím ubožejší. Čtenář tam najde kromě popisu nahatých umělkyň a různých úchylů, reklamy, protiruské propagandy a neodborných, ne-li přímo pitomých a podlézavých vojensko-odborných blafů Security Magazínu samozvaného vlastence a válečníka Víta Bárty a jemu podobných expertů s modrou knížkou, především oslavy uniformovaných germánských zločinců. Mimo to stále hloupější komentáře a zakuklenou propagandu od stále stejných slouhů na stále stejná témata. Jen nám nějak vyčpěl Novičok. Časy, kdy Seznam byl české médium, jsou dávno pryč. Totéž platí pro ČT. A demokratické vládě oligarchy Babiše, který sám vlastní mediální protinárodní impérium, stejně jako demokratické opozici slouhů oligarchů situace v médiích, především v ČT nevadí, naopak mají z ní radost. Hned se poznají vlastenci, kterým leží na srdci blaho vlasti a národa, což by mělo začínat pravdou hlásanou již Husem i Masarykem.

Musíme si položit otázku, proč se Zeman tak trapně shodil a udělal ze sebe hlásnou troubu oligarchů. Možnosti jsou v podstatě dvě. Jednou z nich je jeho vydíratelnost, druhá jeho personální politika a z toho všeho vyplývající informační servis a svoboda rozhodování a projevu. Vydíratelnost za nějaké chyby, omyly, či špinavosti, ne-li trestné činy z minulosti je ostatně profesním požadavkem na získání postu demokratického politika v EU, stejně jako v naší republice, a je úplně jedno, zda konkrétní figura hraje roli vládní, nebo opoziční. Dokladem jsou Merkelová, Juncker, Babiš i soudruh Filip (jehož vydíratelnost je v Mariánských lázních, zatímco u soudruha Dolejše v herně) i pokrytecký promuslimský papež František, který je výsměchem a urážkou křesťanstva a křesťanů, především díky své ostudné činnosti v Argentině. A zde si nedělejme iluze, prakticky na každého českého politika se něco najde z jeho, případně rodinné minulosti a pouze takoví mají možnost se dostat do popředí české komediální politiky. Pouze oni se dostávají jak ve vládních, tak opozičních partajích pražské havlérky na volební seznamy a v nich na volitelná místa. Slušní a vlastenečtí občané to v partajích demokratické vlády oligarchy Babiše, stejně jako demokratické opozice slouhů oligarchů nikam nedotáhnou, samozřejmě, pokud se nestanou bezcharakterními a bezectnými slouhy. Pražská havlérka a její šéfové v Aspen Institutu, Bruselu a Berlíně jiné kandidáty nedovolí.

Důvod Zemanovy vydíratelnosti se skrývá za zdmi zadluženého lihového domu, kde euromarxistický charakter Hamáček zdatně plní plán při udržování pravdivosti tohoto pejorativního označení. Stačí si připomenout, že Zeman zcela nelogicky dlouhodobě podporuje ČSSD, přestože její vedení ho sprostě podrazilo a opakovaně a beze studu jej napadá. Výjimkou jsou vyložené kreatury typu Pocheho, který řídí slouhu Petříčka podle zájmů oligarchů a euromarxistů. Ostatně charakter Petříček se nechává řídit rád, stejně jako dříve jeho tatík, nomenklaturní i demokratický kádr, hlavně když z toho něco kouká. Nicméně je evidentní, že vedení ČSSD, přestože je proti Zemanovi, nesnaží se ho sesadit. Jako poslušný spolupracující prezident má pro ně větší hodnotu, než jako bývalý prezident nahrazený nějakým tvrdším slouhou oligarchů typu Drahoše, Hilšera, Fischera, nebo Pavla. Ti by použili slouhy z vedení ČSSD nanejvýš jako toaletní papír, na což má aktuálně monopol pouze vládnoucí oligarcha Babiš, případně jeho kamarád Balala a vedení Aspen Institutu. Připomenout můžeme i fakt, že přední slouha především německých euromarxistů a Zemanův nepřítel Špidla zlikvidoval kdysi fungující opoziční smlouvu mezi ČSSD a ODS, čímž zahájil finální likvidaci české levice. Patrně to dostal za úkol a dodnes je šedou eminencí hošanů v lihovém domě a prodlouženou rukou Berlína.

Zcela nelogické a nepochopitelné láskyplné obětí plné nenávisti mezi Zemanem a vedením ČSSD bude proto pravděpodobně pokračovat až do konce jeho prezidentování. Poté pravděpodobně dojde i na utajovanou informaci. Vztah mezi Zemanem a ČSSD je dokladem odporné špinavosti a politiky, té české buranské obzvláště. Nezměnila se od roku 1918 a připomíná chůzi ve výběhu u kravína, kde je třeba si dávat neustále pozor, kam člověk šlape. Nicméně naši demokratičtí politici si natáhli gumáky a tváří se, že si vykračují po vyleštěné podlaze chirurgické ordinace, zatímco nemyslící voliči miliardářského oligarchy Babiše se cachtají naboso a radostně se ze všech sil vzájemně přesvědčují o nádherné vůni a radostném hygienickém zážitku.

O Zemanově personální politice není třeba se příliš rozepisovat. Stačí si připomenout jména politických podrazáků jako Gross, Buzková, Sobotka, nebo Špidla, kteří mimo bezcharakterního chování vůči svému šéfovi zahájili pohřeb ČSSD. Hamáček, Petříček, Dienstbier, Sobotka a další vůdcové ČSSD a jejich poradci jsou jejich aktivní následovníci. Arogance, hrabivost a podlézání zájmům cizáckých oligarchů a jejich slouhů v Bruselu a Berlíně v socialistickém striptýzu bez závoje. ČSSD se ze strany pracujících lidí stala postupně partají namyšlených a hrabivých hošanů protinárodní pražské havlérky. Ostatně i Zeman na tom má svůj podíl. Stačí připomenout neslavný sjezd v Bohumíně, kde byla zakázána spolupráce s KSČM. Tím byl znemožněn vznik silné levicové opozice a podpořeno bezuzdné řádění takzvaných demokratů v české ekonomice, posluhování cizákům a německá kolonizace. Bohumínské usnesení je platné dodnes, ale jak vedení ČSSD, tak KSČM se tváří, jako by neexistovalo, hlavně když to vynáší a lásku oligarchů přináší.

Od Zemanovy katastrofální personální politiky se logicky odvíjí i jeho informační servis a možnosti. Právě personální politiku můžeme označit za Zemanovu celoživotně nejslabší stránku, což je pravděpodobně dáno jeho povahou. Navíc vzhledem k všemožným formálním povinnostem a odrážení neustálých útoků ze strany slouhů oligarchů sotva může sám sledovat a vyhodnocovat veškeré informace. Prostě na to nemá čas. Tím se dostává do závislosti na informačním servisu druhých. O jeho partě na Hradě si nelze dělat žádné iluze. Je to sám o sobě doklad pokračování jeho katastrofální personální politiky. Kdysi dostal nápad vytvořit externí expertní tým odborníků. Někdy před dvěma, možná už více roky se konala první a poslední schůzka. Tím to skončilo a monopol na informace si uchovala jeho hradní parta a její kamarádi.

Zde bychom mohli připomenout, že dodnes je Zemanovým vojenským poradcem operetní generál a jeden z nejneschopnějších ministrů obrany Picek. Ženatý generál, specialista na slavnostní nástupy a kladení věnců, který ze svojí vdané sexuální podpory udělal ředitelku odboru, čímž přetrumfl i Nečase, jehož podpora a ředitelka na rozdíl od té Pickové aspoň byla střízlivá, údajně dřela jako kůň, a nebyla vdaná. A tato dvojka komických politických erotomanů vydala písemně morální(!) kodex pracovníků ministerstva obrany. Zemanovým bezpečnostním poradcem byl, možná ještě je (?) podezřelá figurka z ministerstva vnitra, o níž se již v době mise v Iráku veřejně říkalo, že je agentem CIA. Takové poradce má Zeman a nebudou sami. S takovým informačním servisem se můžeme dočkat ještě dalších úžasných prezidentských nápadů a úletů.

Nelze rovněž vyloučit, že v rámci vydíratelnosti a faktu, že další prezidentské volby se ho již stejně netýkají, dostal Zeman za úkol odpudit část svých voličů a tím podpořit některého z kandidátů oligarchů a pražské havlérky. Proto takové neuvěřitelné pozvání samozvance připomínajícího Franca, Pinocheta, či některého z vražedných latinskoamerických diktátorů. Je jen otázka, za se má umést cestička na hrad slouhovi cizáků s blízkým vztahem k Aspen Institutu bývalému generálu, který zapomněl na svoji čest a přísahu Pavlovi, nebo záložnímu favoritovi oligarchů Fischerovi. Hilšer, Horáček, případně nějaký další komik budou vytvářet divadelní kulisy, zcela jistě zadarmo. Pokud nám oligarchové připraví takový seznam prezidentských kandidátů, nemusíme k příštím prezidentským volbám ani chodit a budeme na Zemana rádi vzpomínat.

Nicméně bez ohledu na pozvání prolhaného samozvance a cizáckého slouhy oligarchů z Venezuely bychom neměli Zemana hned zatracovat. Má úžasné znalosti, skvělé analytické myšlení a verbální projev na úrovni starořímského senátora, čímž předčí i ve svém věku veškeré protivníky. Stačí si připomenout trapného Drahoše, který neuspěl ani s králíky, dominou, obrovskou podporou pražské havlérky, samozvaného kněze Halíka a cizáckých médií. Zeman se dlouhá léta v rámci krajně obtížné situace snažil vybojovat aspoň něco pro naši republiku a české občany, a to jak v ekonomické, tak i bezpečnostní oblasti. Na rozdíl od Havla to byl a je do značné míry národní prezident. Z hlediska mezinárodní politiky stál Zeman většinou na správné straně. Stačí připomenout jeho odpor k válečným štváčkům v Evropě, stejně jako podporu Izraele proti palestinským a jiným islámským teroristům podporovaným naopak euromarxisty. Exprezidentu Klausovi se dostane spravedlivého ocenění pravděpodobně v delším časovém odstupu.

Za vlastenecké názory a podporu zájmu většiny občanů se Zemanovi dostávalo a dostává dlouholeté neutuchající nenávistné mediální kritiky a sprostých, primitivních útoků ze strany většiny médií, které ovládají pražské havlérka, Soros a jeho slouhové Bakala a Babiš a rovněž mnohých politických nul, protinárodních aktivistů a neziskovkářů. Babiš se samozřejmě tváří, že se ho tažení proti Zemanovi netýká, ale to je jeho typický způsob jednání. Na základě vlastní zkušenosti mohu konstatovat, že se mu nedá věřit ani pozdr

Především, Zeman udělal mnohé k záchraně naší země před jadernou válkou. V rámci katastrofální a stále horší situace se snažil podporovat české výrobce a jejich export. V tom mu úspěšně škodila právě ČSSD. Opakovaně se snažil podávat občanům objektivní informace, ať již šlo o Tibet, Novičok a další lži a podvody šířené v médiích. Měl nepopiratelně sociální myšlení a snahu podporovat občanskou většinu, stále chudnoucí pod tlakem oligarchizace a germánské kolonizace podporované pražskou havlérkou. Zeman podpořil a stmelil doslova národní frontu lidového odporu proti islamizaci a afrikanizaci naší země a cizáckým slouhům, profesorům, rektorům a neziskovkářům, kteří takové protinárodní a protibělošské rasistické projekty EU podporují. Zeman vytvářel čas a podmínky k odporu proti kolonizaci, islamizaci a afrikanizaci naší země. Místy musel takticky ustupovat a volit priority. Občas se nevyjadřoval zcela ideálně, ale do mnohých oponentů měl daleko.

Nicméně představte si na jeho místě Halíka, Schwarzenberga, Allbrightovou, Švejnara, Drahoše, Horáčka, Dlouhého, Dientsbiera, Němcovou, Fischera, Kuberu, Hilšera, Pavla, případně jiné cizácké slouhy, které se nám pražská havlérka snažila vnutit jako prezidenty, a k tomu několik šašků, které je zbytečné jmenovat, protože dělali pouze křoví. Už chybí jen perspektivní prezidentští kandidáti pražské havlérky Bartoš, Janda, Putna a Feri. Slušnější kandidáti by se vešli na prsty jedné ruky a ještě by zbylo a samozřejmě neměli šanci. První funkční období prezidenta Zemana lze hodnotit jednoznačně pozitivně. Jako každý měl a má svoje kladné a záporné stránky, přičemž ty kladné dlouho převažovaly, především ve vztahu k vlasti a národu. Jako každý dělal a dělá chyby, nicméně jich dělal méně, než jeho nepřátelé. Svojí politikou jednoznačně chránil a spojoval národ a nepodporoval slouhy cizáků, čímž plnil prezidentskou přísahu. Tím se dostal daleko před většinu českých politiků. Druhé funkční období už bude pravděpodobně slabší, ale stále vytváří čas k odporu v rámci odpočítávání blížícího se konce EU. Po odchodu prezidenta Zemana s jeho přednostmi i chybami nám hrozí doba temna v rámci oligarchizace Evropy.

Autor: Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNechala se na internetu “sbalit” muslimem z Pákistánu. Sen o luxusním životě dopadl několikaměsíčním vězením, nuceným přijetím islámu a trvalým znásilňováním...   
Pridal tk Úterý 12 únor 2019 - 03:59:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lara Hall, 30-letá mladá žena se nechala nalákat sympaticky vypadajícím pákistánským muslimem jménem Sajjád na internetu. Sen o luxusním životě dopadl několikaměsíčním vězením, nuceným přijetím islámu a trvalým znásilňováním, píše Daily Mail.

Lara pracovala jako právnička. Seznámila se s Pákistánkou, které pomáhala s vyučováním angličtiny a z rodiny Rhianny se stali její přátelé. Jak sama říká, pochází z nefunkční rodiny a rodina Rhiany byla vše, co potřebovala. Přes ní se přes Facebook seznámila i se Sajjádem.

Mladá Lara, i přes profesní úspěchy, měla své potíže. Trpí obsesivně kompulzivní poruchou. “Sajjád přišel do mého života v pravou chvíli, v době, kdy jsem byla velice zranitelná,” řekla. Sajjád ji řekl, že má pět domů a jeden z nich ji poslal.

Vzhledem k tomu, že Sajjád byl představen jako rodinný známý od Rhiany a psal jí slova jako “vyplním všechna tvá prázdná místa,” věřila mu. Přes Facebook se kontaktovala s jeho příbuznými. Na email Laře i babička Sajjáda řekla, že se nemá čeho bát a že Sajjád ji zabezpečí.

Na začátku roku 2018 ji Sajjád pozval na svatbu svého bratra. Do Pákistánu. Brala to jako skvělou šanci se poznat osobně. 23. dubna tedy odletěla do Lahore. A představy o luxusu byly rázem pryč. Přesto mu však věřila: “Dům byl špinavý. Ve 4 místnostech bylo přes dvacet lidí. Sajjád mi ale řekl, že jsou to účastníci svatby. I přesto byl tak milý, stále jsem mu věřila.”

Znásilnění i při zvracení

Brzy však i jeho milé chování odpadá. Sajjád ji neustále nabízí svatbu a hlavně konvertování k islámu.”Jeho nabídkami jsem začala být otrávená,” řekla Lara.

Byla však ve vězení. Sajjád ji nejdříve přinutil, aby se před ním vysprchovala. “Když mi zbylo trochu šamponu na vlasech, nadával mi a surově hodil do bazénu.” Pak ji přinutil nějakou dobu ležet nahá na posteli s roztaženýma nohama. A pak začalo to nejhorší. Pravidelné znásilňování.

“Jednou mně znásilnil, když jsem byla nemocná. Přišlo mu zábavné mít se mnou sex, když jsem zrovna zvracela,” popisuje Lara. Sajjád ji nepustil, ani když ji mělo vypršet 30 denní vízum. Řekl, že jeho prodloužení zařídí a ona nevyjde z domu.

Konzulát nepomohl, s penězi pomohli až místní křesťané
Lara tak naléhavě kontaktovala australský konzulát, který byl podle ní samotný velmi nevýrazný a podle jejích slov byla přístupem konzulátu velmi zklamaná. Oznámila přitom, že je sexuálně zneužívána a kvůli prošlému vízu nemůže utéct, aby ji nezatkla policie. Bez podrobností to potvrdilo i australské ministerstvo zahraničí.

Přes Facebook tak Lara kontaktovala místní úřady. Ty ji poskytly informace a pomohly v útěku z muslimského vězení. Během útěku se Sajjád dozvěděl, kdo ji pomáhá a dožadoval se informací o jejím stavu. Samotné Laře vyhrožoval tím, že ji vymaže z povrchu. Doktor Rafiq, který byl hlavní postavou při útěku, však pomohl Laře dostat se z dosahu Sajjáda. Dostala ozbrojenou ochranu, pod kterou byla dva týdny.

Lara se pak přesunula do Islambádu a navštívila ministerstvo zahraničí. Tam ji hrozili až vězením za překročení víza. Následně ji bylo vízum prodlouženo a tak s pokutou 400 dolarů dostala příkaz do 10 dnů odletět domů. Jenže neměla peníze. A tak znovu požádala konzulát. Její vlastní konzulát ji však prakticky ignoroval.

Lara tak narychlo zřídila GoFundMe a oslovila místní křesťanský spolek. Její šéf Wilson Chowdry a křesťanská organizace za ni zaplatili pokutu a zařídila její přesun zpět do vlasti.

“Australský konzulát a vysoká komise neposkytly své občance dostatečnou pomoc ani přesto, že věděly, že je obětí sexuálního zneužívání,” řekl Chowdry. Australské úřady její oznámení, včetně detailů údajně braly jako žert.

A tak se mladá naivní Lara dostala domů díky místním křesťanům a vzpamatovává se z hororu, který zažila. Je však teké zklamána svou vládou, která se na ni vykašlala. “Proč se na mě vykašlali?” ptá se dokola.

Zdroj: http://www.stop-multikulti.cz

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNetanjahu vzkazuje Teheránu: „Zaútočíte na nás a bude to poslední výročí, které slavíte“   
Pridal tk Úterý 12 únor 2019 - 03:48:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pondělí během oslav 40. výročí islámské revoluce jeden z velitelů Íránských revolučních gard médiím řekl, že „Tel Aviv a Haifa budou srovnány se zemí“, pokud Spojené státy zaútočí na Írán.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu na tuto tvrdou rétoriku o něco později reagoval. Premiér uvedl, že přestože nepodceňuje riziko ze strany íránského režimu, toto prohlášení ho nezaskočilo.

„Pokud režim učiní takovou chybu, že nám vyhrožuje a pokusí se zničit Tel Aviv nebo Haifu, tak neuspěje. Neuspějí a bude to jejich poslední výročí revoluce, které slaví. Musí s tím počítat," cituje izraelského premiéra deník Haaretz.

Již v pondělí mluvčí Íránských revolučních gard Jadolláh Džaváni varoval před tím, že Írán zaútočí na Izrael, pokud bude čelit hrozbě ze strany Washingtonu. Dříve další mluvčí Íránských revolučních gard, brigádní generál Ramezán Šaríf, zdůraznil, že Írán dosáhl takových obranných schopností, že dokáže „tvrdě potrestat jakéhokoliv agresora".

V pondělí se v Íránu slaví 40. výročí islámské revoluce. Dne 11. února 1979 svrhly masové protesty íránského šáha Muhammada Rezu Pahlavího a k moci se dostal ajatolláh Rúholláh Chomejní. Od té doby se Izrael a Írán vzájemně považují za úhlavní nepřátele. Izrael po vypuknutí války v Sýrii příležitostně provádí letecké a raketové útoky proti íránským silám v zemi, které pomáhají režimu Bašára Asada v boji proti povstalcům.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kFCZ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIzraelský tank ostřeloval Sýrii. Zasáhl opuštěnou nemocnici   
Pridal tk Úterý 12 únor 2019 - 03:43:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Opuštěná nemocnice, kterou zasáhl výstřel z izraelského tanku, se nachází na jihu Sýrie, poblíž Golanských výšin. Podle státní agentury SANA nebyl při incidentu nikdo zraněn.
V pondělí izraelský tank ostřeloval opuštěnou nemocnici a observatoř v syrské provincii Kunejtra.

„Cílem útoku byla nemocnice v Kunejtře, která byla zničena několika tankovými výstřely," uvedla televize Ikhbariya.

Mezi Izraelem a Sýrií formálně platí válečný stav, a to kvůli sporům o Golanské výšiny. Izrael okupuje toto území již od roku 1967, kdy v šestidenní válce porazil Sýrii. V roce 1981 Golanské výšiny formálně anektoval. Tento akt však žádný stát doposud nepřiznal.

Většina států na zasedání Valného shromáždění OSN hlasovala za rezoluci, která vyzývá Izrael k tomu, aby se zcela stáhl z území Golanských výšin.

Zdroj: SANA

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPři náletu americké koalice na jihovýchodě Sýrie zemřelo přinejmenším 16 civilistů   
Pridal tk Úterý 12 únor 2019 - 03:39:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V pondělí večer udeřila koalice na vesnici Baghúz. Podle syrské televize Ikhbariya zemřelo při náletu celkem 16 civilistů. Vesnice je posledním územím, které ještě kontroluje Islámský stát.

Syrská observatoř pro lidská práva (SOHR), která se nachází ve Velké Británii, tento útok potvrdila. Podle ní polovinu obětí představují děti.

Minulou sobotu kurdské Syrské demokratické síly (SDF) ohlásily začátek operace na osvobození Baghúzu. Jedná se o poslední místo, které Islámský stát (IS) v Sýrii kontroluje. Snahu SDF podporují Spojené státy a jejich koalice proti IS.

Zdroj: TV Ikhbariya


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon7. summit světových vlád se zaměřuje na globální správu   
Pridal tk Úterý 12 únor 2019 - 03:36:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Dubaji byl včera zahájen 7. summit světových vlád, kterého se účastní přes 4 tisíce delegátů z více než 140 zemí a regionů a zástupců mezinárodních organizací, aby diskutovali o otázkách jako je inovace a zlepšování globálního řízení, řešení problémů spojených s klimatickými změnami, aplikace umělé inteligence a způsob, jakým technologie může změnit budoucnost lidstva.

Viceprezident Spojených arabských emirátů Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum před zahájením summitu řekl, že summit světových vlád se koná s cílem naplánovat směr budoucího rozvoje v různých oblastech lidské společnosti a dosáhnout relevantních zlepšení. Summit spojuje veškeré úsilí a myšlenky na zlepšení štěstí lidí.

Zakladatel Světového ekonomického fóra Klaus Schwab řekl, že čtvrtá průmyslová revoluce přináší rychlé a složité změny a nejistoty a globální správa se ocitla na křižovatce. Vyzval k řešení budoucích rizik prostřednictvím udržitelného rozvoje.
7. summit světových vlád potrvá tři dny, během kterých proběhne 16 fór a přes 200 seminářů. Více než 600 řečníků bude vyzváno k vyjádření svých názorů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJihokorejský prezidentský palác: zástupci KLDR a USA plánují opětovné jednání   
Pridal tk Úterý 12 únor 2019 - 03:35:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Mluvčí jihokorejského prezidentského paláce Kim Eui-kyeom 10. února uvedl, že zástupci KLDR a USA plánují v blízké budoucnosti znovu uspořádat rozhovory, aby připravili druhé setkání vedoucích představitelů KLDR a USA.

Kim Eui-kyeom uvedl, že zástupci USA a KLDR se chtějí opět setkat v „třetí zemi v Asii" po 17. únoru. Zároveň řekl, že jihokorejský prezident Mun Če-in a americký prezident Donald Trump budou v blízké budoucnosti komunikovat o setkání vedoucích představitelů KLDR a USA. Podle korejské mediální analýzy mohou Mun Če-in a Trump hovořit telefonicky.

Zvláštní zástupce USA pro politiku Severní Koreje Stephen Biegun navštívil Severní Koreu, a to od 6. do 8. února, který jednal se severokorejskými úředníky. Poté se osobně setkal s úředníky z Jižní Koreje a Japonska v Soulu.

Trump 8. února oznámil na Twitteru, že druhé setkání mezi lídry USA a KLDR se bude konat od 27. do 28. února v Hanoji ve Vietnamu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2279 sec,0.0536 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,834kB