Neděle 24 únor 2019
Další obohacení v Německu: Muslimští uprchlíci naháněli dvě německé dívky jako lovnou zvěř   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 12:32:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V německé městě Pforzheim si skupina muslimských uprchlíku chtěla zpříjemnit večer a tak si zašla zalovit nevěřící německé dívky. Naddržení muslimští uprchlíci ze Sýrie, Afganistanu a Iranu si vyhlédli za cíl ukojení svých sexuálních tužeb dvě dívky a začali je nahánět a osahávat. Napadli i německého kolemjdoucího muže, který se dívek zastal. Pro dívky naštěstí v poslední chvíli zasáhla německá policie a zachránila je. Skupina lovících muslimských uprchlíků byla tak naddržená, že agresivně napadala i německé policisty a dožadovala se vydání své kořisti - dvou německých dívek.

Určitě teď nastoupí armáda právníku z neziskovek, která udělá vše pro osvobození lovících muslimských uprchlíků a jen co cela kauza mediálně odezní, tak sluničkáří v řadách úředníků a politiků udělají vše pro zametení kauzy pod koberec, jak se to stalo v případě silvestrovských útoků v Kolíně nad Rýnem.

A také nezapomeňme, že tohle to uprchlické obohacení k nám chtějí dovézt politici KDU-ČSL a ČSSD ...

Autor: LH | eurabia
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBLOOMBERG: V konfrontaci se Západem Putin vybudoval z Ruska finanční pevnost   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:58:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká zpravodajská agentura Bloomberg analyzovala středeční projev ruského prezidenta k Federálnímu shromáždění. Podle ní Putin prostřednictvím přijetí nepopulárních opatření vybudoval z Ruska pevnost, která je schopna vzdorovat dlouholeté konfrontaci se Západem.

Rusko překonalo krizi i sankce

Během světové ekonomické krize před deseti lety ruská burza ztratila tři čtvrtiny své hodnoty. Před pěti lety v důsledků sankcí a propadu ropných cen rubl ztratil oproti dolaru polovinu své hodnoty. Rusko zasáhla nejdelší recese za období vládnutí Vladimira Putina. Jak upozorňují novináři Bloombergu, Moskva poté přijala jedny z nejtvrdších úsporných opatření ze všech velkých ekonomik. Letošní výdaje ruského rozpočtu dosahují kolem 270 miliard dolarů, což není ani polovina výdajů amerického ministerstva obrany.

Rusko má rozpočtový přebytek a nejnižší státní dluh

Rusko je jednou ze tří zemí uskupení G20, která měla rozpočtový přebytek a má zdaleka nejnižší dluh. Podle informací Bloombergu, který odkazuje na tři informované zdroje, na podzim roku 2016 Putin za zavřenými dveřmi přijal rozhodnutí, které překvapilo všechny jeho ekonomické poradce. Veškeré příjmy z prodeje ropy při ceně nad 40 dolarů za barel měly jít do ruských rezerv. Jednalo se o ten pesimističtější scénář. Cíl 40 dolarů za barel nebyl ani polovinou průměrné ceny ropy v předchozím desetiletí. Toto rozhodnutí bylo přijato kvůli zvyšujícím se politickým rizikům. Ekonomika klesala a Rusko zahájilo riskantní vojenskou operaci v Sýrii. Kromě toho Kreml očekával v amerických prezidentských volbách vítězství protirusky naladěné Hillary Clintonové, která drze přirovnala Putina k Hitlerovi.

Zvýšení mezinárodního ratingu Ruska

Ruská vláda snižovala výdaje, kde se dalo a rozpočtové škrty se dokonce dotkly i obrany. „Centrální banka se vzdala své nákladné a neúspěšné politiky obrany rublu a místo toho začala hromadit zlato a jüany a bez varování zlikvidovala většinu amerických cenných papírů,” píše Bloomberg. Tato opatření získala podporu Mezinárodního měnového fondu a dalších finančních institucí. Agentura Moody’s tento měsíc po rozhodnutí S&P zvýšila suverénní rating Ruska zpět na investiční úroveň. Jejich analytici předpokládají, že Rusko získalo „neprůstřelnou vestu, která dokáže absorbovat dopad dalších sankcí”.

Dosažení makroekonomické rozpočtové stability

Tato tvrdá opatření však vedla ke značnému snížení popularity ruského prezidenta. Hospodářský růst je stále slabý, reálné příjmy nadále klesají, úrokové sazby jsou poměrně vysoké, inflace začíná stoupat a důchody přestaly růst. Kromě toho po svém vítězství ve volbách v březnu minulého roku Putin podepsal zákon zvyšující věk odchodu do důchodu o pět let. Zvýšení DPH dále snižuje kupní sílu obyvatelstva, což spolu s růstem spotřebitelských dluhů prohlubuje nespokojenost veřejnosti. Díky těmto opatřením však byla dosažena makroekonomická a rozpočtová stabilita, cituje Bloomberg Jaroslava Kuzminova, děkana Vyšší školy ekonomické v Moskvě. „Vedení naší země rozhoduje podle velmi konzervativního scénáře: šetřit, kde to jen jde, a utrácet co nejméně,” uvedl Kuzminov.

Páté největší rezervy centrální banky na světě

Za poslední čtyři roky rezervy centrální banky vzrostly o 125 miliard dolarů na 475 miliard. Jsou teď páté největší na světě. Ve svém projevu k Federálnímu shromáždění Putin oznámil, že „poprvé v našich dějinách naše rezervy zcela pokrývají náš zahraniční dluh, jak státní, tak i komerční”. „Putin dal jasně najevo svým voličům, že Rusko je obléháno jak západními finančními institucemi, tak i silami NATO. Rovněž dal najevo, že nehodlá opakovat stejnou chybu jako Sovětský svaz a neodhodlá se ke katastrofickým výdajům,” uzavírá překvapivě pozitivní článek o Rusku americký Bloomberg.

Rudolf Hruboň

Zdroj: https://www.narodninoviny.cz/bloomberg-v-konfrontaci-se-zapadem-putin-vybudoval-z-ruska-financni-pevnost/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkandální ovlivňování studentů: vedení pražského gymnázia pozvalo na besedu europoslankyni Šojdrovou a od dětí dopředu sbírá otázky...   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:54:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Skandální ovlivňování studentů: vedení pražského gymnázia pozvalo na besedu europoslankyni Šojdrovou a od dětí dopředu sbírá otázky, které jí budou položeny. Zákon přitom politickou agitaci na školách zakazuje

To, že se různé moderní ideologie, od multikulturalismu přes gender po pseudoliberalismus, který silně připomíná totalitní myšlení, valí do hlav i dětem ve školách, je bohužel smutným faktem. Studenti jsou manipulováni tak, aby byli poslušní a příliš nepřemýšleli – rovnou se jim říká, co je správné a co si mají myslet. Asistují v tom i různé celebrity a neziskovky typu Člověka v tísni, jejichž úkolem by přitom mělo být pomáhat lidem v nouzi, nikoli provádět ideologická školení.

Přesto, že je trend zřejmý, konkrétní podoba tohoto neblahého přístupu člověka i tak může zarazit. Něco jiného je vědět, že se něco takového děje, a pak narazit na konkrétní projev této „výchovy budoucích kádrů“.

V týdnu mi přišel e-mail od čtenářky se slovy „přeposílám a zuřím“. Syn této paní, říkejme jí třeba Nováková (redakce její skutečné jméno zná), navštěvuje Arcibiskupské gymnázium v Praze. Na začátku tohoto týdne ji čekalo nepříjemné překvapení. Vedení školy na pondělí 25. února domluvilo besedu s Manfredem Weberem, německým europoslancem a předsedou poslaneckého klubu Evropské lidové strany a kandidátem na předsedu Evropské komise, a jeho kolegyní, českou europoslankyní Michaelou Šojdrovou. To je ta paní, která v rámci své předvolební kampaně shání v uprchlických táborech sirotky a snaží se je dovézt do České republiky.

To ale není ještě ta nejhorší zpráva, která paní Novákovou a další rodiče žáků Arcibiskupského gymnázia rozčílila. I když i to je samo o sobě na hraně etiky a hlavně zákona. Vedení školy se de facto podílí na volební kampani politické strany, přičemž zákon propagaci politických stran zakazuje. Debata je navíc určena jen pro studenty ve věku 18 a 19 let, tedy těch, kteří mohou volit. Záměr je tedy jasný. Nejpříšernější je ale na celé události email, který vedení školy rozeslalo všem pedagogům, a ti jej následně přeposlali svým studentům.

Stojí v něm nejen oznámení o besedě s organizačními pokyny a informacemi, ale i žádost, aby učitelé předem zajistili od žáků dotazy a instrukce, jak mají otázky vypadat. Jinými slovy, žákům je předem řečeno, na co se mají ptát, a není jim umožněno se ptát spontánně při debatě na to, co je bude případně zajímat.

Návrhy otázek jsou: práce europoslance a jak funguje Evropský parlament na příkladu nějakého aktuálního tématu, jaké možnosti nabízí EU speciálně mladým lidem a otázky na téma, jaký vidí studenti konkrétní přínos EU ve svém životě a co by na ní rádi zlepšili.

Takhle rafinovaní nebyli snad ani komunisti, kteří budovali vlast a posilovali mír. Celý týden tedy učitelé Arcibiskupského gymnázia sháněli povinně vhodné otázky pro paní Šojdrovou a její sirotky a pro kandidáta na šéfa EU (Evropská komise je právě ten orgán, který Evropě neomezeně vládne) ze země, která se nedávno spojila s Francií v jeden velký superstát, který má ještě více diktovat ostatním evropským národům.

To by bylo, aby z této snahy nevypadla nějaká záslužná otázka, třeba „Jak to ta Evropská unie dělá, že je tak skvělá, úspěšná a demokratická?“ Vedení školy asi dobře odhadlo, že kdyby ponechalo průběh akce náhodě, mohlo by nastat trapné ticho, protože by studenti nevěděli, na co se mají eurobyrokratů zeptat. Anebo, což je ještě nebezpečnější varianta, by mohli položit nějaký kritický dotaz v tom smyslu, co to v tom Bruselu předvádějí. Takhle dle instrukcí studenti dopředu vědí, na co se neptat. Tomu se říká výchova ke kritickému myšlení.

Zdroj: https://www.casopis-sifra.cz/skandalni-ovlivnovani-studentu-vedeni-prazskeho-gymnazia-pozvalo-na-besedu-europoslankyni-sojdrovou-a-od-deti-dopredu-sbira-otazky-ktere-ji-budou-polozeny-zakon-pritom-politickou-agitaci-na-skolach/?fbclid=IwAR3XWic4ltmrBLLhO2Fs2gQstRzohQq_HLnHM525DHFWt64sT6_cD1keydQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN vyzvala k odpolitizování pomoci Venezuele - USA chtějí konflikt vyprovokovat   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:50:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Po opakovaných vystoupeních v OSN zemí, které nesouhlasí s americkou intervencí do Venezuely, mezi jinými Čínou, Ruskem, Karibskou unií a dalšími, a osobním rozhovoru ministra zahraničí Venezuely Jorge Arrezy s generálním tajemníkem OSN António Guterresem, OSN vyzvalo k depolitizaci pomoci Venezuele, a jejím poskytnutí v souladu s principy nestrannosti, lidskosti a neutrality. Vůči americkým výhrůžkám intervencé mezinárodní organizace vyzvala dodržování Charty OSN.

Legitimní základ a oporu v mezinárodním právu tak USA k vojenské intervenci do Venezuely nemají, proto se budou podle dostupných informací prý snažit ozbrojený konflikt vyprovokovat.

Zdroj: https://news.un.org/en/story/2019/02/1033411

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMaduro prohlásil, že přerušuje vztahy s Kolumbií a vyhošťuje diplomaty   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:46:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maduro uvedl, že přerušuje vztahy s Kolumbií a požaduje, aby kolumbijští diplomaté opustili zemi. Na pozadí událostí, které se odehrály na hranicích Brazílie a Kolumbie také uvedl, že řídí a vládne zemi.

„Dlouho jsem trpěl kvůli kolumbijskému lidu, který žije mezi námi. <…> Rozhodl jsem se, že zruším všechny diplomatické a politické vztahy s Kolumbií…," řekl Maduro a nazval prezidenta Kolumbie Ivána Duqueho „ďáblem v těle".

„Jsem tak silný jako předtím, tak silný jako strom, který řídí zemi teď další roky,“ řekl a zaklepal na tribunu, u které přednášel.

„Není čas na zrady, je to doba loajality vůči zemi a nejvyšších ideálů pro Venezuelu,“ řekl.

„Dávám příkaz lidem a ozbrojeným silám: pokud jednoho dne uslyšíte zprávu o tom, že se mi něco stalo, neváhejte jít do ulic pro ochranu vlasti," řekl Maduro.

#AHORA Nicolás Maduro a Iván Duque: Eres un diablo en persona y te secarás por meterte con Venezuela #23Feb https://t.co/wGYj1CNDEc pic.twitter.com/zBvFMcuwi4
— NTN24 Venezuela (@NTN24ve)

Maduro se objevil v sobotu před svými příznivci, kteří se vydali do ulic, aby ho podpořili. Jeho projev byl zveřejněn na Twitteru.

Od 23. února se venezuelská opozice snaží poskytnout humanitární pomoc na území země a vláda legitimní hlavy státu Nicoláse Madura ji kategoricky nechce přijmout. Venezuelská viceprezidentka Delcy Rodríguezová dříve zdůraznila, že podle mezinárodního humanitárního práva je humanitární pomoc poskytována v případě přírodních katastrof, ozbrojených konfliktů a války. Podle ní jsou tvrzení o humanitární krizi navržena tak, aby ospravedlnily invazi do Venezuely, ale lidé to nedopustí.

Zdroj: Twitter

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGuaidó: Několik vysoce postavených úředníků Venezuely uprchlo do Turecka   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:38:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řada vysoce postavených venezuelských úředníků opustila zemi a zamířila do Turecka. Uvedl to na Twitteru vůdce opozice Juan Guaidó.

„Jdeme s tunami pomoci, zatímco uzurpovací režim má dnes jen vraždy na Bolívaru, vojáky, kteří je uznávají, a vysoce postavené úředníky, kteří ho odsoudí nebo už odjeli do Turecka," oznámil Guaidó na Twitteru.

Guaidó, který se koncem ledna prohlásil za úřadujícího prezidenta Venezuely, nezmiňoval jména žádného z úředníků, kteří opustili zemi, a také neposkytl důkazy toho.

23. ledna se předseda národního shromáždění Juan Guaidó prohlásil sebe za hlavu státu po dobu trvání prozatímní vlády. Spojené státy a několik dalších zemí, včetně více než 20 evropských zemí, uznaly své uznání. Rusko, Čína a několik dalších zemí podpořily Nicoláse Madura jako legitimního prezidenta Venezuely.

Vamos con toneladas de ayuda, mientras la usurpación hoy sólo tiene asesinatos en Bolívar, soldados que los desconocen y altos funcionarios que los condenan o ya se fueron a Turquía.

Desde Santa Elena hasta Ureña, el Pueblo exige el paso de la ayuda.

¡Vamos a lograrlo! Sí o sí.
— Juan Guaidó (@jguaido)

Zdroj: Twiter
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuelská armáda nařídila okamžité nasazení sil na hranici s Kolumbií   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:35:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelská armáda odesílá vojska na hranici s Kolumbií podle pokynů prezidenta Nicolase Madura. Uvádí se v prohlášení ozbrojených sil Venezuely.

​„V rámci plnění rozkazů od našeho vrchního velitele Nicolase Madura, vedoucí operačně-strategického velitelství Remihio Ceballos nařídil rychlé rozmístění systému územní obrany venezuelských ozbrojených sil na venezuelsko-kolumbijské hranici pro zajištění míru a bezpečnosti lidu po uzavření hranic," píše se v prohlášení.

​Opozice, kterou vede Juan Guaidó, očekává, že humanitární pomoc začne dnes přijíždět do země. Vláda Nicolase Madura nemá v úmyslu povolit dovoz. Maduro dříve oznámil, že úplně uzavírá hranici s Brazílií. Ve středu venezuelské úřady také uzavřely námořní hranice s Malými Antilami, mezi něž patří i Curaçao, kde se nachází jedno ze středisek charitativní sbírky. Další dvě střediska se nacházejí v kolumbijské Cúkutě a brazilském státě Roraima.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kMEu


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerický prezident Donald Trump se setkal s Liu He   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:32:15 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump se 22. února setkal v Bílem domě se zvláštním vyslancem čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching), členem Politbyra ÚV KS Číny, čínským vicepremiérem a vedoucím čínské delegace pro účast na čínsko-americkém všestranném ekonomickém dialogu Liu He (Liou Che).

Liu He nejprve vyřídil pozdrav prezidenta Xi Jinpinga prezidentu Trumpovi, ve kterém poukázal na to, že v posledních letech vedou hospodářské a obchodní týmy obou zemí intenzivní ekonomické a obchodní konzultace, které dosáhly pozitivního pokroku. Doufá, že obě strany budou nadále dodržovat vzájemný respekt a spolupráci a usilovat o dosažení oboustranně výhodné dohody.

Liu He uvedl, že cílem jeho opětovné návštěvy Washingtonu jako zvláštního vyslance prezidenta Xi Jinpinga je realizovat důležitý konsenzus, kterého dosáhly hlavy obou států, a na stávajícím základě podporovat další pokrok hospodářského a obchodního jednání. V posledních dvou dnech vedly hospodářské a obchodní týmy obou zemí plodné konzultace a dosáhly pozitivního pokroku v oblasti obchodní bilance, zemědělství, přenosu technologií, ochrany duševního vlastnictví a finančních služeb. V dalším kroku budou obě strany usilovat o dokončení hlavních úkolů svěřených oběma nejvyššími vedoucími představiteli.

Donald Trump uvedl, že má úzké a silné vztahy s prezidentem Xi Jinpingem. Americko-čínské vztahy jsou zvláštní a významné, a současné bilaterální vztahy jsou velmi dobré. Toto kolo hospodářských a obchodních konzultací dosáhlo obrovského pokroku a současně je stále třeba udělat spoustu práce. Za tímto účelem se obě strany rozhodly prodloužit jednání o dva dny. Spojené státy jsou ochotny spolupracovat s Čínou a vynaložit úsilí na dosažení dalších výsledků. Věří, že obě strany nakonec dosáhnou dohody, která bude smysluplná a prospěšná pro obě země.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Washingtonská orwellovština   
Pridal tk Neděle 24 únor 2019 - 02:28:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Daniel Ortega byl zvolen prezidentem Nicaraguy už dvakrát a zastává tuto funkci už od roku 1979. Neokonzervativní válečný zločinec John Bolton, kterého Trump pověřil praktickým vedením ahraniční politiky USA, prohlásil, že Washington se chystá prezidenta Nicaraguy svrhnout a nahradit jej americkou loutkou. A pak, řekl Bolton, bude lid Nicaraguy svobodný.

Čímž Bolton samozřejmě mínil, že v momentu, kdy se Nicaragua ocitne znovu pod americkým palcem, stane se svobodnou pro veškeré americké kořistnické zájmy. Ve washingtonské verzi orwellovského jazyka je svobodou míněno vazalství a demokracie se stává svým přímým protikladem. To je vedením, které bylo zemi vnuceno cizí mocností.

Viz: https://www.rt.com/news/452023-john-bolton-nicaragua-ortega-regime-change/

Ve stejném čase se váleční zločinci Bolton a E.Abrams pokoušejí propašovat americké zbraně osobě, kterou Trump jmenoval novým venezuelským prezidentem. A to s tím cílem, aby v zemi byla svržena demokracie a vlády se zde chopila americká loutka. Která následně předá venezuelské ropné bohatství (největší na celém světě), do rukou amerických ropných společností.

Američtí občané by měli být hrdi na to, jak jejich stát pečuje o svobodu a demokracii. Vždyť kdyby Washingtonu nebylo, lidé by se dnes už jen dohadovali, co to ta svoboda a demokracie kdysi vlastně byly.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1735 sec,0.0446 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,576kB