Úterý 26 únor 2019
Konec Brexitu? Britská Labour Party Jeremyho Corbyna právě oznámila, že podpoří předlohu zákona na konání nového referenda o Brexitu!   
Pridal tk Úterý 26 únor 2019 - 18:34:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Konec Brexitu? Britská Labour Party Jeremyho Corbyna právě oznámila, že podpoří předlohu zákona na konání nového referenda o Brexitu! Theresa Mayová nemá v britském parlamentu podporu pro měkký Brexit na základě dohod s EU a tvrdý Brexit je naopak nepřijatelný pro její spojence! Britové byli podušeni ve vlastní šťávě a teď budou chtít v EU zůstat, podruhé už budou hlasovat tak, jak je potřeba pro plán realizace NWO!

A je to venku. Dušení ve vlastní šťávě, které přivedlo Velkou Británii do stavu parlamentního patu, kdy poslanci nechtějí hlasovat ani pro měkký Brexit s dohodou s EU, ani pro tvrdý Brexit bez dohody, dovedl britské socialisty a druhou největší stranu v Británii k rozhodnutí, že podpoří předlohu zákona o novém referendu o Brexitu. Šéf Labouristické strany Jeremy Corbyn před několika minutami ohlásil, že ačkoliv on sám byl dlouho proti opakování referenda, neschopnost vlády Theresy Mayové a patová situace v parlamentu dovedla zemi k tomu, že je potřeba se znovu zeptat občanů po 3 letech, jestli chtějí zůstat v EU, anebo chtějí odejít. Odpor Jeremyho Corbyna pro myšlenku nového referenda byl dlouho vnímán jako pojistka pro Theresu Mayovou, která také odmítá opakování referenda.

Jenže současná patová situace v parlamentu nemá řešení. Theresa Mayová potřebuje prosadit dohodu s EU, protože její vlastní koaliční partneři z Demokratické unie bez dohody s EU tvrdý Brexit nepodpoří. Jenže znění dohody s EU je pro změnu nepřijatelné pro tvrdé jádro poslanců konzervativní strany a pro velkou část parlamentu. Situace je tak naprosto patová a v parlamentu tak není podpora a dostatek hlasů ani pro měkký Brexit, ani pro ten tvrdý. Theresa May tak dnes ráno oznámila, že odloží Brexit o další dva měsíce. A to je moment, který už není pro Labour party akceptovatelný, protože tlak ze strany voličů levice na vypsání nového referenda je tak obrovský, že Jeremy Corbyn už nemá další manévrovací prostor a musel dnes oznámit, že Labour Party podpoří návrh zákona na nové referendum o Brexitu.

Dohoda s EU o Brexitu je ve skutečnosti dohodou o Nebrexitu

A to je opravdu zásadní bod zlomu, protože v britském parlamentu se snadněji domluví obě strany na novém referendu, než na tom, jestli odejít z EU natvrdo bez dohod s EU, anebo odejít s dohodou s EU, která je ale opravdu velmi špatná pro Velkou Británii, protože jí odepírá právo na plnou kontrolu hranic mezi Irskem a Ulsterem, tedy Severním Irskem. Podle dohody s EU by na hranici dál po dobu několika let fungoval Schengen oběma směry, což je pro členy konzervativní strany naprosto nemyslitelné, protože by tím došlo k tomu, že žádný Brexit by se vlastně vůbec nekonal, zboží EU by mohlo do Velké Británie skrze Ulster proudit i nadále a odtamtud samozřejmě do celého zbytku Británie.

Došlo by tak pouze k tomu, že evropské firmy a podniky by vozily své zboží do Velké Británie obklikou, nejprve tedy do Irska a odtamtud šupem do Ulsteru a hned potom zpátky dolů na Britské ostrovy. Export z Velké Británie by potom probíhal přesně opačně, nejprve do Ulsteru, odtamtud do Irska a z Irska do Evropy. Tento systém by fungoval několik let, v návrhu smlouvy se hovořilo nejprve o 7 letech, potom o 5 letech a poslední varianta hovořila o tom, že tento systém by se mohl každé 2 roky přehodnocovat, jestli funguje, anebo by se našel jiný mechanismus, přičemž by se neustále tento systém prodlužoval o další 2 roky. Tento neuvěřitelný kočkopes typu Chytrá Horákyně, oblečená/neoblečená, je doslova hotový Brexit/Nebrexit, protože takový systém by znamenal, že Velká Británie vlastně v EU zůstává, pouze se změní hraniční přechod, kde zboží překračuje čáru doteku mezi EU a Velkou Británií.

Nově jen 38% Britů by dnes po necelých 3 letech hlasovalo pro Brexit

V současné době je to Calais/Dover a spojnicí je tunel pod kanálem La Manche, po Brexitu v případě dohody s EU by to byla pro změnu hranice mezi Ulsterem a Irskem. Nic jiného by se nezměnilo. A je logické, že na takto mizernou dohodu velká část konzervativců Theresy Mayové odmítá přistoupit. Po 3 letech dušní Britů ve vlastní šťávě tak přichází chvíle pro repete, kdy dozrál čas k tomu, aby politici poslali britské voliče znovu k referendu. A jak ukazují průzkumy, tentokrát už by Britové opravdu Brexit nepodpořili.

Prosincový průzkum ukázal, že dnes si v Británii myslí jen 38% občanů, že Brexit v roce 2016 bylo správné rozhodnutí. Celých 49% je potom přesvědčeno že to byla chyba a nikdy k tomu nemělo dojít. Je proto logické, že tyto průzkumy se potom stávají i kalkulem pro politiky, protože strana, která dnes prosadí opakování referenda, zřejmě vyhraje i příští parlamentní volby, které klidně mohou být i předčasné, a to dříve, než bychom si mysleli.

Theresa May nemá v ruce už žádné vyjednávací karty. Vedení Evropské unie už minulý týden zopakovalo, že o žádné nové a lepší smlouvě o Brexitu s Velkou Británii jednat nebude a Londýn buď musí akceptovat tu, která byla už dojednána ve vztahu k zachování Schengenu mezi Ulsterem a Irskem, anebo ať si Velká Británie odejde bez dohody. Britský parlament minulý týden znovu zablokoval odchod Británie na základě této dohody s EU a rovněž parlament zablokoval i tvrdý Brexit. Therese Mayové tak nezůstalo nic jiného, než odchod Velké Británie odsunout, a to prý zatím o dva měsíce. Pozorovatelé v britském tisku se však shodují, že to je signál porážky Theresy Mayové a paradoxně její jedinou záchranou teď bude souhlas s novým referendum.

Opakování referenda je lepším řešením než špatná dohoda s EU, tvrdí už i vlastní poslanci Theresy Mayové

Pokud by totiž Theresa Mayová nadále udržovala patovou situaci v parlamentu a Brexit by byl stále odsouván kvůli nedostatku hlasů britských poslanců pro jednu nebo druhou variantu, potom by to vedlo k tomu, že by vznikl tlak na její demisi. Theresa May před 3 týdny ustála hlasování o vyslovení nedůvěry, jenže to bylo v době, kdy se uvažovalo, že v parlamentu přinejhorším budou hlasy pro tvrdý Brexit, když tedy dohoda s EU je tak špatná. Jenže hlasování koncem minulého týdne ukázalo, že v parlamentu nejsou hlasy ani pro tvrdý Brexit, což znamená pat a dnešní zlom v postoji Labour Party může znamenat zásadní obrat. Tlak na opakování referenda, když ho kromě menších opozičních stran bude podporovat i největší opoziční Labouristická strana, bude nyní obrovský a demise Theresy May je zase o něco blíže.

Několikrát prohlásila, že opakování referenda o Brexitu by se mohlo konat pouze bez její účasti, ona by se prý na tom jako premiérka nepodílela, čímž nepřímo naznačila abdikaci v takovém případě. To by automaticky znamenalo předčasné volby do parlamentu, které by se mohly konat současně i s referendem o Brexitu. Dokonce taková varianta by byla východiskem hlavně pro Konzervativní stranu, protože ta by do čela kandidátky navrhla zřejmě někoho, kdo by se nebál tvrdého Brexitu, protože snaha o dohodu s EU je jednou z věcí, která vadí konzervativcům nejvíce na současné premiérce. Ta však nemá na výběr, protože musí udržovat křehkou vládní koalici s Unionsty, se kterými je ve vládě, a kteří mají de facto obdobnou roli jako česká ČSSD uvnitř Babišovy vlády.

O setrvání Londýna v EU usilují především američtí neoconi, kteří v odchodu Velké Británie z EU vidí hrozbu nebezpečného posílení Německa a jeho námluv s Ruskem

Pomalu tak dochází na moje slova z června 2016, když jsem na minulém rádiu varoval, že do realizace Brexitu je dlouhá doba několika let a za tu dobu se může stát lecos, dokonce i snaha o opakování referenda podobně, jako se opakovalo v Irsku ve věci schvalování Lisabonské smlouvy. Procesy jsou nastavené tak, že stačí vytvořit podmínky, aby sami voliči po určité době se dobrovolně vzdaly svých snah o nezávislost své země, protože stačí zvednout ceny zboží, vyvolat obavy, krizi, nejistotu a najednou nejsou po Brexitu ani památky, všichni jenom přemýšlí, jak vyrobit nové referendum, které by omluvilo fakt, že nikdo z elit ve skutečnosti nechce na globalizačním postavení Velké Británie nic měnit. Konzervativci si chtějí udržet globální moc Commonweatlhu a ve spolupráci s americkými partnery a neocony sabotovat snahy Německa o emancipaci Evropské unie a labouristé chtějí naopak udržet migraci a souručenství s EU a právě Berlínem. Paradoxně tak odpískání Brexitu může vyhovovat nejen eurohujerům, ale především britské korporátní lobby.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/konec-brexitu-britska-labour-party-jeremyho-corbyna-prave-oznamila-ze-podpori-predlohu-zakona-na-konani-noveho-referenda-o-brexitu-theresa-mayova-nema-v-britskem-parlamentu-podporu-pro-mekky-brexit/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKde jsou „prázdné regály“?   
Pridal tk Úterý 26 únor 2019 - 03:44:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Max Blumenthal v supermarketu v Caracasu

Korporátní média naříkají nad holými regály a prázdnými pupky ve Venezuele, ale je údajný nedostatek potravin realitou? Max Blumenthal navštívil jeden supermarket v Caracasu a našel spoustu zboží - dokonce i pivo Craft.

„Regály v obchodech se skví prázdnotou, neboť potraviny se čím dál více stávají vzácností“ ve Venezuele, naříká UK Independent. Obchody v zemi zůstávají otevřené, ale „zřídkakdy jsou zásobené“, lamentuje deník Guardian. Dokonce ani „základní zboží“, jako jsou zubní kartáčky, není k dostání, běduje CNN. „Hladoví“ Venezuelané si musí vybrat mezi „týráním nebo vyhladověním“, uzavírá zasmušile Bloomberg. Mainstreamová média, podávající zpravodajství o Venezuele, vytváří dojem, že prezident Nicolás Maduro nechává svůj vlastní lid pomalu vyhladovět – což je naprosto klamná verze, jak zjistil novinář Max Blumenthal poté, co prozkoumal obrovský supermarket v Caracasu.

Obchod nabízel široký sortiment masa, zemědělské produkce a mléčných výrobků (ačkoli neměli nízkotučný řecký jogurt, což je potupa, zřejmý důsledek Madurova týrání, jak Blumenthal vtipně poznamenal). Nejdůležitější však je, že pivo Craft, které je charakteristickým znakem heroického konzumu, se nacházelo v supermarketu v uličce s alkoholem.

Blumenthal se také rozplýval nad obrovskou škálou parfémovaných toaletních papírů, šamponů a toaletních potřeb – což je „základní zboží“, které není nikde ve Venezuele, podle CNN, k dostání.

Blumenthal dochází k závěru, že „zde není žádný problém s distribucí potravin nebo nedostatkem potravin“, a dodává: „Problém je, že kupní síla Venezuelanů byla naprosto zničena, protože jejich měna byla tak výrazně oslabena hyperinflací, spekulací a přívalem dolarů, které zde vláda nemůže řídit, a také tím, že si soukromé kapitalistické živly, které podporují opozici, hromadí zásoby.“

Tato zábavná reportáž přímo z Venezuely byla natočena uprostřed patové situace, kdy se Spojené státy snaží doručit do země to, co Washington označuje za humanitární pomoc pro Venezuelu, a to navzdory vládě. Juan Guaidó, samozvaný „prozatímní prezident“ Venezuely, jehož podporují Spojené státy, ve čtvrtek prohlásil, že osobně pojede na hranici s Kolumbií, aby získal zásilku z USA, přičemž vyzval řidiče, aby jeli s ním a vzepřeli se pohraniční stráži, která má nařízeno zabránit doručení dodávek.

Humanitární organizace se distancovaly od údajného balíčku pomoci na základě obvinění, že „humanitární pomoc“ může obsahovat vojenské vybavení nebo být použita pro politické účely.Where are the ‘empty shelves’? Max Blumenthal tours Caracas supermarket vyšel na rt.com 22. února 2019. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/02/7839-kde-jsou-prazdne-regaly.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: To se gangsterizmu USA nikdo nepostaví?   
Pridal tk Úterý 26 únor 2019 - 03:31:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přesný popis naplánované zinscenované akce USA na hranici venezuelsko-kolumbijské vyvěsil Saker na svůj web už 20. února: http://thesaker.is/alert-this-would-be-the-plan-for-next-february-23-2019/

Větší půlka světa ji vnímá jako ukázku ryzího gangsterizmu. Ale nikdo proti ní nehnul prstem.

John Wight se ptá: To si opravdu někdo myslí, že Donaldu Trumpovi, Mike Pompeovi a Elliot Abramsovi jde o blaho venezuelského lidu? Vždyť jsou to lupiči a zákeřníci ve skvěle padnoucích oblecích, jejichž myšlení je mnohem blíž myšlení Al Capona než Thomase Jeffersona:
https://www.rt.com/news/452274-venezuela-us-intervention-gangsterism/ 

Fakt, že prezident Maduro se dosud nerozkolébal k tomu, aby do vězení vsadil Jeana Guaida, loutku vybranou americkým impériem k ovládnutí Venezuely, může vyústit v zánik venezuelské demokracie. Venezuelští armádní velitelé si totiž mohou položit otázku, proč by měli tolik riskovat oni, když Maduro nečiní to, co je třeba. To je zatknout Guaida, obvinit ho ze zrady a popravit ho.

Chavezův nedostatek odvahy k rázné obraně venezuelské demokracie prokazuje dnes, bohužel, i Maduro. Vydává tím svědectví o své nedostatečné důvěře v sebe sama, která, vždy, Američany u cizích státníků rozpoznána, vedla k americkému puči.

Madurovým omylem byl i jeho souhlas s účastí amerických a britských médií na „humanitární pomoci“ na hranici venezuelsko-kolumbijské, která nepřátelům současné Venezuely umožnila natočit celou řadu propagačních filmů.
Po Venezuele přijde na řadu Bolívie.

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIslám v současné podobě musí být v Evropě postaven mimo zákon   
Pridal tk Úterý 26 únor 2019 - 03:26:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ať se na problém, a on je to skutečně obrovský problém, dívám zleva či zprava, povolení Islámu jako náboženství je proti všem pravidlům a zákonům, které v Evropě platí.

Mohu zde jmenovat desítky, stovky, tisíce konkrétních událostí v Evropě, které se staly ve jménu proroka Mohameda, ve jménu Islámu a vykonali je věřící tohoto náboženství. Jde o terorismus, vraždy, hromadná znásilnění. Ale také bohapusté zneužívání extra liberálního přístupu Evropy, kterému se fanoušci proroka Mohameda doslova a do písmene vysmívají, který je jimi bezostyšně zneužíván proti naší civilizaci.
Bylo by to však zbytečné příklady zde uvádět, kdo chce, ví to co já, možná i mnohem více, a kdo má zavřené oči a zacpané uši, nebude mu stačit nic z toho, co bych mohl uvést.

Včerejší článek na tomto serveru ( https://1url.cz/bMlK9 ) upozornil na jeden ze zcela zásadních kriminálních, zločinných prvků Islámu. Totální zákaz odklonu od této víry. Islám tvrdě zakazuje odpadnutí svým věřícím, a trest pro "zbloudilce" je nejvyšší - Islám volá otevřeně po trestu smrti.

Neumím si představit, že dnes založím nové náboženství, získam dostatečný počet oveček a pak požádám o jeho uznání před zákonem, a budu mít ve "Svaté knize" 1% odporností, které otevřeně hlásá Islám. Pokud má mít Evropa respekt, pokud má být ochránkyní práva a zákonnosti, nelze od ní požadovat nic jiného, nic menšího, než okamžitý zákaz Islámu v jeho současné podobě. Naše hlavy pomazané musí vyžadovat zřeknutí se těch zásadních dogmat, která jsou v příkrém rozporu s naším viděním světa, s naší západní civilizací, s lidskostí, a podle mne i zdravým rozumem.

Pokud to bude pro představitele Islámu nemožné - a je mi jasné, že to je požadavek opravdu zásadní - nelze u nás v Evropě Islám podporovat, ale ani tolerovat.

Dovolte mi na závěr připojit Churchilův citát, který je z diskuze pod výše zmíněným článkem, umístil ho pan Matoušek:

„Jednotliví muslimové mohou mít skvělé vlastnosti, ale vliv toho náboženství paralyzuje společenský rozvoj jeho následovníků. Na světě neexistuje mocnější zpátečnická síla.“ Winston Churchill, 1899

Dnes, o 120 let později, je to stále pravda.

Autor: Jiří Kučera

Zdroj: https://jiri.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=702153

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN: Evropa bude akutně pociťovat negativní následky krachu smlouvy INF   
Pridal tk Úterý 26 únor 2019 - 03:18:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropa bude akutně pociťovat negativní následky kolapsu Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), nesmí se dopustit nové závodění ve zbrojení, oznámil generální tajemník OSN António Guterres na konferenci o odzbrojení v Ženevě.

„Ukončení smlouvy INF, pokud k tomu dojde, způsobí, že svět bude ještě nebezpečnější a nestabilnější. Tato absence bezpečí a stability se v Evropě znatelně projeví, prostě si nemůžeme dovolit vrátit se k neomezené konkurenci v jaderné oblasti, která provázela nejtemnější dny studené války," prohlásil.

Vyzval, aby Rusko a Spojené státy využily zbývající čas až do definitivního odstoupení od smlouvy INF, aby zahájily upřímný dialog o všech vznesených otázkách.

„Je velmi důležité zachovat tuto smlouvu," zdůraznil generální tajemník OSN.

Americký prezident Donald Trump dříve uvedl, že Washington zahájí 2. února řízení ohledně ukončení smlouvy s Ruskem. Jak poznamenal americký ministr zahraničí Mike Pompeo, „pokud se Rusko nevrátí k plnému a ověřitelnému dodržování smlouvy v průběhu šestiměsíčního období", smlouva bude vypovězena.
Ruský prezident Vladimir Putin 2. února uvedl, že Ruská federace zrcadlově zareaguje na rozhodnutí Spojených států ukončit smlouvu INF a rovněž pozastaví účast v dohodě.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kNEy

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPobouření ve švédském městě. Uvítací billboard s muslimskou ženou čelí ostré kritice   
Pridal tk Úterý 26 únor 2019 - 03:15:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Radnice švédského města Gävle vysvětlila fotografii ženy v hidžábu na svém uvítacím billboardu jako demonstraci „velké rozmanitosti" města. Následné novinářské vyšetřování však odhalilo, že žena má vazby na místní mešitu, jejíž lídr údajně oslavoval Islámský stát a dokonce se pokusil získat finanční prostředky pro teroristy.

Švédské město Gävle umístilo muslimskou ženu na svůj digitální reklamní billboard, aby přivítalo návštěvníky, uvedla švédská zpravodajská agentura Nyheter Idag. Billboard se nachází u severního vjezdu do Gävle.

Johan Adolfsson, manažer komunikace městského úřadu Gävle, vysvětlil, že žena představuje jednu z mnoha muslimských žen Gävle a uvedl, že její vzhled zdůrazňuje velkou rozmanitost města. Podle Adolfssona se dnes v Gävle mluví 120 jazyky.

Tato pozice však vyvolala odpor politiků i obyčejných Švédů, včetně některých migrantů, které měl hidžáb představovat.

Na začátku někteří švédští uživatelé internetu nemohli ani uvěřit svým očím a tvrdili, že uvítací billboard byl někým úmyslně upraven, aby vyvolal rozruch. Nicméně video natočené místním mužem se ukázalo jako opravdu reálné.

Švédský poslanec od demokratů Roger Hedlund, který je součástí městské rady Gävle, kritizuje reklamu. Tvrdí, že oblečení, které pro mnohé ženy znamená utlačování a nedostatek svobody, by nemělo být žádným způsobem legitimováno.

„Je třeba se zamyslet nad tím, co to znamená, někteří skutečně používají tento oděv, hidžáb, dobrovolně, ale ne všichni. Tento oblek pro miliony žen po celém světě symbolizuje nedostatek svobody," řekl Hedlund, podle Nyheter Idag.

Jeho kolegyně švédská demokratka Ghazal Saberianová byla také rozzlobená a interpretovala znak jako posedlost politickým islámem.

„Napadlo vás někdy, že v této chvíli existují ženy, které jsou uvězněné a bičované v Íránu za to, že sundají šátek? Pomysleli jste někdy, že ženy v Saúdské Arábii jsou ukamenovány kvůli sundání šátku?" napsala Saberianová na Facebooku a překvapila, proč úřady a média stále bombardují veřejnost obrazy a zprávami o útlaku žen.

Adolfsson uvedl, že žena se rozhodla nosit hidžáb sama, na základě svého přání a jako součást své sebeidentifikace. Zdůraznil také, že byla zvolena jako „velvyslankyně Gävle".

Agentura Samhällsnytt informovala, že žena je 32letá Suzan Hindi a měla kontakty s mešitou Gävle (také známou jako mešita al-Rashideen), která byla dříve prohlášená za pevnost radikálního islámu. Podle Samhällsnytt Suzanův duchovní vůdce imám Abu Raad údajně chválil Islámský stát a dokonce se snažil získat peníze pro teroristy.

Po tomto odhalení mnozí Švédové na sociálních sítích vyjádřili své rozhořčení a požadovali od radnice omluvu.

„Je smutné, že Švédsko se stalo islámskou zemí a Norsko je na cestě k dosažení stejného cíle," napsal norský uživatel.

Jiný uživatel vyzval švédské sousedy Norsko a Finsko, aby postavili zeď, kterou označil za investici s fantastickými výsledky.

Gävle je největší město provincie Gävleborgs län, leží severně od Stockholmu a má kolem 75 000 obyvatel.

Švédsko v současné době nemá žádný úplný zákaz islámských oděvů, jakými jsou hidžáb, burka nebo nikáb. Jednotliví zaměstnavatelé však mohou zaměstnancům zakazovat, aby v práci nosili náboženské, filozofické a politické symboly. Naproti tomu policisté a hasiči mohou nosit hidžáb.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kNEv

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA uvalí další sankce na Venezuelu   
Pridal tk Úterý 26 únor 2019 - 03:05:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Poté, co venezuelská vláda uspěla při řešení kritické události dne 23. února, americký ministr zahraničí Mike Pompeo včera uvedl, že USA uvalí další sankce na Venezuelu s cílem posílit tlak na venezuelskou vládu.

Mike Pompeo téhož dne řekl, že Spojené státy mohou poskytnout Venezuele víc humanitární pomoci a najít další způsoby pro úspěšnou dopravu pomocných dodávek na území Venezuely. USA budou diskutovat se zúčastněnými zeměmi na zasedání Limské skupiny, které proběhne 25. února v Kolumbii.

Velká dodávka pomocných materiálů, které poskytly USA, nedávno dorazila na hranice venezuelských sousedů Kolumbie a Brazílie. Spojené státy doufaly, že materiály se podaří přepravit do Venezuely. Venezuelská vláda nicméně odmítla přijmout americkou „humanitární pomoc" a uzavřela hranice mezi Venezuelou a Brazílií. Současně oznámila zrušení diplomatických a politických vztahů s Kolumbií. Předseda venezuelského parlamentu a vůdce opozice Juan Guaidó se 23. února pokusil násilím přepravit materiály americké „humanitární pomoci" z kolumbijsko-brazilské hranice do Venezuely, ale neuspěl. Protesty, ke kterým došlo téhož dne ve Venezuele, se také podařilo v podstatě udržet pod kontrolou.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí: Rusko a Japonsko zatím nemají podmínky pro podepsání mírové dohody   
Pridal tk Úterý 26 únor 2019 - 03:04:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov 24. února ve Vietnamu řekl, že Rusko a Japonsko zatím nemají podmínky pro podepsání mírové dohody. Ruská strana nebude jednat s Japonskem podle japonských požadavků.

Japonský premiér Šinzó Abe nedávno řekl, že otázka podpisu mírové dohody mezi Japonskem a Ruskem musí být vyřešena podle japonských požadavků. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na to reagoval tak, že ruská strana neví, z čeho vychází tato důvěra Japonska. Rusko a Japonsko teď zatím nemají podmínky pro podepsání mírové dohody.

Japonsko oznámilo, že plánuje dosažení rámcové dohody s Ruskem o mírové smlouvě během účasti ruského prezidenta Vladimira Putina na summitu G20 v Ósace v červnu tohoto roku. Sergej Lavrov ale řekl, že zatím nejsou podmínky k dosažení dohody. Rusko nepodporuje takové stanovování lhůty pro vyřešení jakéhokoli problému.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSkončilo sedmé kolo čínsko-amerického obchodního a hospodářského jednání na vysoké úrovni   
Pridal tk Úterý 26 únor 2019 - 03:02:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od 21. do 24. února zvláštní velvyslanec čínského prezidenta Xi Jinpinga (Si Ťin-pching), člen Politbyra ÚV KS Číny, čínský vicepremiér, čínský vedoucí čínsko-amerického všestranného ekonomického dialogu Liu He (Liou Che) a americký obchodní zástupce Robert Lighthizer a americký ministr financí Steven Mnuchin společně ve Washingtonu uspořádali 7. kolo ekonomického a obchodního jednání na vysoké úrovni mezi Čínou a USA. Obě strany nadále prosazovaly konsenzus, kterého dosáhli nejvyšší vedoucí představitelé obou zemí při setkání v Argentině, a vyměnily si názory na přenos technologií, ochranu duševního vlastnictví, necelní bariéry, služby, zemědělství a na další otázky vzájemného zájmu a dosáhly skutečného pokroku. Na tomto základě budou obě strany postupovat podle pokynů obou hlav států, aby udělaly další pokroky ve výše uvedených oblastech společných zájmů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritská premiérka opět odloží hlasování dohody o odchodu z EU v dolní komoře parlamentu   
Pridal tk Úterý 26 únor 2019 - 03:00:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská premiérka Theresa Mayová dne 24. února prohlásila, že odloží poslední hlasování o odchodu Velké Británie z EU do dne 12. března.

Paní Theresa Mayová toto uvedla na své cestě do Egypta na summit mezi Ligou arabských států a Evropskou unií. Konstatovala, že v současné době Velká Británie vede aktivní jednání s EU, existuje velká možnost, že Velká Británie uskuteční odchod z EU, a to ve dne 29. března podle plánu.
Vedoucí opoziční strany Labouristické strany Jeremy Corbyn téhož dne kritizoval akci Theresy Mayové týkající se odložení hlasování o odchodu z EU, uvedl, že její činnost je to, že nechává plynout čas.

Dolní komora britského parlamentu by měla uskutečnit druhé kolo hlasování o odchodu z EU dne 27. února.

Theresa Mayová v minulém roce odložila první kolo hlasování o odchodu z EU v dolní komoře britského parlamentu. Dne 15. ledna letošního roku, během prvního kola hlasování, dolní sněmovna odmítla schválit dohodu. Parlament požádal, aby premiérka pokračovala v jednání s EU týkající se změn některých obsahů zmíněné dohody.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2099 sec,0.0634 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,627kB