Pátek 08 březen 2019
Protiruská hysterie za účelem konfiskace libyjské ropy   
Pridal tk Pátek 08 březen 2019 - 05:30:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britský deník Telegraph hodil do mediálního prostoru další protiruské dezinformace o údajné „přítomnosti žoldnéřů z Ruska“ v Libyi.

Zajímavé na tom je, že samotné noviny Telegraph přímo píší o tom, že nepodložená tvrzení o „stovkách žoldáků“ z „ruské skupiny Wagner PMC“ v Libyi jsou založena na fámách.
Nicméně noviny vyvozují dalekosáhlé závěry z těchto falešných zpráv.

Noviny tvrdí, že „žoldnéři z Ruska“ podporují velitele Libyjské národní armády Chalífu Haftara v operacích proti teroristům v Libyi, aby zajistili „ekonomickou expanzi“ Moskvy v Africe.

Telegraph tvrdí, že Rusko chce zabránit tomu, aby Západ reguloval tok libyjské ropy, která jde do Evropy.
Podobné falešné zprávy, které se řinou ze stránek novin z mlhavého Albionu, se hromadně dostávají do rozsáhlého počtu médií v různých zemích.

Připomeňme si, že v roce 2011 Británie, Spojené státy a další země, členové kriminální aliance NATO, zahájily zrádnou agresi proti nezávislé svrchované libyjské džamahírii, aby neokolonizovaly bohaté přírodní zdroje země, které před 50 lety libyjský lid, podporující revoluci FATEH, nabyl zpět. Tato agrese pokračuje do dnešních dnů. Země, která se stala jednou z nejrozvinutějších v arabském světě během vůdcovství Muammara Kaddáfího, byla zcela zpustošena, část území je v rukou teroristických gangů. Tyto teroristy financuje a vyzbrojuje aliance NATO a jejich satelity v arabském světě.

Navíc všechny miliardy z libyjské džamahírie, které Západ v roce 2011 zmrazil, a jež byly určeny pro mezinárodní rozvojové projekty, mají pod kontrolou Spojené státy a jejich spojenci a používají je ke svému obohacení.

Ropná pole, ropovody a terminály mají ve skutečnosti pod kontrolou západní společnosti.

Vláda loutky Sarraje v Tripolisu je pod jejich kontrolou.
Je potvrzeno, že západní sdělovací prostředky, především ty anglosaské, mají za úkol šířit podvrhy a falešné spekulace, aby očernily Rusko a hanobily jeho rostoucí vliv na procesy mírového politického urovnání v Libyi.

Avšak libyjští vlastenci, kteří připravují čestné a otevřené prezidentské a parlamentní volby v zemi pod záštitou OSN, dobře ví, která ze zemí - externích hráčů na libyjské šachovnici - důsledně podporuje mírový dialog v Libyi. Občané Libye si dobře uvědomují, kdo jim chce podstrčit korupční loutky a vůbec se nezajímá o národní zájmy libyjského lidu.

Existuje takové oční onemocnění - ŠEDÝ ZÁKAL. A jen ti, kteří trpí touto nemocí, nevidí, že protiruské, protilibyjské jedovaté zamlžení je součástí samotné kriminální anglosaské koloniální politiky „rozděl a panuj!“.

Anti-Russian hysteria¸ to seize Libya's oil vyšel 4. března 2019 na katehon.com. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/03/7848-protiruska-hysterie-za-ucelem-konfiskace-libyjske-ropy.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSymbolem současné EU je zkažené polské maso   
Pridal tk Pátek 08 březen 2019 - 05:19:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Asi nic nevystihuje „fungování“ Evropské unie lépe, než nechutný příběh masa z nemocných polských krav, které se bohužel dostalo i na talíře českých zákazníků v restauracích a jídelnách.

Evropská unie se oficiálně prsí tím, že je založena na rovných podmínkách pro všechny a volném pohybu osob, zboží a služeb.

Realita je samozřejmě krutě odlišná. Není bohužel žádnou nadsázkou, když konstatuji, že Češi jsou v rámci EU občany druhé kategorie. A v kauze zkaženého masa nám to Brusel opět hlasitě připomněl.

Ale pěkně popořádku. Pokud žijete v přesvědčení, že čeští zemědělci mají stejné podmínky jako jejich polští kolegové, tak se pořádně mýlíte. Poláci jsou totiž zvýhodněni hned několikrát. Dotace v Polsku nejsou předmětem daně z příjmu, a to ani u obchodních společností. Jejich majitelé tak celé dotace mají jako čistý zisk. V Polsku se z orné půdy zároveň neplatí ani daň z nemovitosti.

Když si v Polsku chcete postavit farmu s kravínem, tak tyto stavby na orné půdě nepodléhají vyjmutí z půdního fondu. Díky výjimce, kterou si Poláci vyjednali u Evropské unie, mohou používat zastaralé postupy a metody chovu. Ty jsou samozřejmě mnohem levnější než ty moderní. Takhle bych mohl ještě na mnoha řádcích pokračovat. Ve stručnosti jde ale o to, že Poláci mohou prodávat maso za mnohem nižší ceny než čeští zemědělci. To je jednoznačně nespravedlivé.

Aby toho nebylo málo, tak v Polsku na rozdíl od České republiky nijak zvlášť nebazírují ani na kontrolách zdravotní nezávadnosti a kvality. Proto se až nepříjemně často stává, že k nám z Polska dorazí zkažené maso či jiné zemědělské produkty. Nechutnou třešničkou na dortu potom byla nedávná kauza, kdy se v České republice objevilo maso z problematických polských jatek, kde se porážely nemocné krávy. Tuto šílenost navíc neodhalily polské úřady, ale novináři z polské soukromé televize TVN (těm patří velké díky).
České úřady naprosto logicky v zájmu ochrany zdraví obyvatel zavedly kontroly polského masa. Očekával bych, že zpřísnění kontrol nařídí Polákům i Evropská unie. Místo toho se ale stal pravý opak. Evropská komise vyzvala Česko, aby ukončilo mimořádné kontroly polského hovězího. Nejsou podle ní přiměřené riziku výskytu salmonely.

Čeští veterináři se naštěstí tomuto neuvěřitelnému bruselskému diktátu vzepřeli. Ale za to nám nejspíš Brusel vyšije nějakou pokutu.

Absurdní situace, co říkáte? Jenže přesně takhle absurdní je dnes celá Evropská unie. Je úplně jedno, že každý normální člověk včetně Poláků by nepochybně souhlasil, že je správné kontrolovat, jestli maso, které jedí lidé, není zkažené. Brusel to vidí po svém. Nepostupuje podle zdravého rozumu. Místo toho hlídá, aby si příliš nevyskakovali občané druhé kategorie.

Má smysl v takovém spolku zůstávat? Podle mě rozhodně nemá. Je nejvyšší čas z EU vystoupit.

Autor: František Matějka

Zdroj: https://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=703648
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChudák Mirka z toho měla málem smrt!   
Pridal tk Pátek 08 březen 2019 - 05:11:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ten Vondráček se nám ale pěkně vybarvil, že jo, paní Němcová! Čeho je moc, toho je příliš! On si dovolil brnkat na kytáru v Poslanecké sněmovně, no to je vrchol! Odezva na sebe nenechala dlouho čekat, přišlo velmi silné politické (kategorické) prohlášení od někdejší Vondráčkovy předchůdkyně Miroslavy Němcová.

Zasloužilá občanská demokratutka vyzývá Vondráčka k rezignaci na nejvyšší sněmovní funkci. „Jedinou možnou reakcí na projev neúcty Sněmovně je rezignace předsedy Vondráčka,“ uvedla Němcová když se dozvěděla o odsouzení hodném, těžce dehonestačním přestupku Radka Vondráčka.

Tento prohřešek R. Vondráčka se udál už před dvěma léty, když na základě téměř dva roky starých fotografií vyšlo najevo, že nynější šéf Sněmovny v říjnu 2017 na řídícím pultíku hrál na kytaru. To „nynější“ má svůj význam, protože v tu dobu byl Vondráček jen řadovým poslancem, zstímco dne s je předsedou Poslanecké sněmovny. Protože však, alespoň podle demokratutky z ODS Němcové, se staré hříchy se neodpouštějí a Radek Vondráček, coby člen konkurenčního hnutí ANO, by měl být bez pardonu potrestán tím, že by měl akceptovat nesmlouvavou výzvu M. Němcové, občanky s takřka domovským právem v objektu PS ČR ve Valdštejnské ulici a sice, že by měl rezignovat na funkci předsedy Poslanecké sněmovny a jít brnkat někam ke kolotočům. Jak vidno, pan Vondráček nebrnkal jen v PS, ale také pořádně zabrnkal na nervy ctnostné paní Němcové, která byla tímto činem velmi, ale opravdu velmi pobouřena!

Připusťme, že to nebylo od pana Radka Vondráčka a jeho kolegy zrovna „to nejlepší řešení“, že to bylo takové faux pas, nicméně je zajímavé, že na půdě Poslanecké sněmovny (a nejen tam) došlo k mnoha podobným nebo i jiným mnohem závažnějším „průserům“ lidí jak ze strany členů ODS, tak TOP 09, ale nepamatuji, že by paní Němcová, nebo někdo jiný, požadovali např. po panu Topolánkovi, aby rezignoval na svůj post, když jako premiér exhiboval na pláži v Itálii, nebo když (ne jednou) opilý Kalousek Poslanecké sněmovně se zdviženým prostředníčkem dával „fyzicky“ najevo postoj k názoru kolegy a podobná extempore. Nebo když skupinou Ztohoven byla velmi hrubým, v podstatě trestuhodným způsobem zneuctěna standarta prezidenta republiky (viz červené trenýrky), dnešní kritici mlčeli, pokud se zrovna se neradovali! A jak řekl Jiří Ovčáček: „Navíc standarda prezidenta republiky je ústavou definovaný a zákonem chráněný státní symbol,“ na rozdíl od v tu dobu nefunkčního pultíku předsedy Sněmovny.

Demokratutka Mirka Němcová má prostě morální zásadu, že když už má být někdo „z druhého břehu“ potrestán, tak exemplárně! Otázka je, jestli by stejně pokrytecky ječela, stejně razantně a důrazně postupovala, kdyby šlo o někoho z řad předních členů ODS, že?

Jiří Baťa

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJan Campbell: Střípky paradoxů (4)   
Pridal tk Pátek 08 březen 2019 - 05:06:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Příběh z Talmudu: Přišel pohan k Šamajovi a řekl mu: Stanu se židem, pokud mě naučíš celému učení Tóry po dobu, co vydržím stát na jedné noze. Šamaj se rozlítil, neboť to považoval za drzost a pohana vyhnal. Tentýž pohan přišel k Hilelovi a učinil mu tentýž návrh. Hilel řekl: Co nechceš, aby druzí činili tobě, nečiň ty jim. To je podstatou Tóry, vše ostatní je jen komentář. Nyní jdi a uč se. Ano. Měli bychom se učit z historie, abychom rozuměli přítomnosti a mohli si představit budoucnost. O ní dnes víme pravděpodobně méně než kdykoliv předtím v historii.

Pro snazší porozumění paradoxů, o kterých se dnes zmíním bez vysvětlení a řešení, připomínám judaismus (jako náboženství) a židovství (jako kulturně-nábožensko-nacionální soubor) a nutnost, že je nutné mezi nimi rozlišovat. Teologie judaismu, tj. monoteistického náboženství uctívajícího jediného Boha slouží jako základ mj. křesťanství a islámu. Skrze křesťanství a islám judaismus nepřímo ovlivnil cca dvě a půl miliardy lidí na světě. Neškodí si proto uvědomit, že nejenom sedmidenní týden, kostel a mešita, slova jako amen, haleluja či košer, ale i třetina běžně užívaných českých jmen, jsou hebrejského původu.

Proč se zmiňuji o judaismu, etnicko - religiózní skupině čítající v roce 2015 cca 14.3 milionů lidí, tj. cca 0,2% obyvatel Planety, z nichž cca 42 % žije v Izraeli, 42 % v USA a většina zbytku v Evropě, a náboženství, které u mnohých z nás vzbuzují často i nekontrolované emoce? Odpověď: Jedná se o paradox, obsahující mimo jiné skutečnost, že obrovská většina voličů a mladé generace nemá nejmenší ponětí o tom, co se opravdu ve světě děje. A proč tomu tak je. Výsledkem nevědění je, že na podvědomé úrovni většina z nás cítí zradu.

Zrada je spojena s Jidášem Iškariotským (podle Kralické bible, hebrejsky יהודה איש־קריות), jedním z 12 apoštolů Ježíše Krista. Představuje sama o sobě paradox, což dokumentuje i přepis hebrejsko-aramejského výrazu: Ten, který ho měl zradit. Historie biblického výkladu obsahuje různé interpretační problémy a také aktuální otázky. Například: Jak je možné, že si Ježíš vyvolil člověka, o němž věděl od počátku, že v jeho životě jsou nebezpečí a možnosti udělat nesprávná rozhodnutí? Jidáš se totiž staral o peníze (Jan 12, 6b; 13, 29a). Podobně se o naše peníze starají politici. Jak se starají, je spojeno s druhou otázkou. Týká se jednání: Proč zradil Ježíše? Podobně zrazují politici? Stejně tajemnou zůstává postava Jidáše. Kolem ní existuje mnoho smyšlenek a teorií. Podobně je tomu s politiky. Krátkou odpovědí je to, co přežilo celá staletí: skutečnost, že záporná postava Jidáše se stala ztělesněním všech židů a příběh Jidášovy zrady se stal jedním ze zdrojů křesťanského antijudaismu.

Z něho (antijudaismu) vznikl kolem roku 1800 nacionalistický, sociálně – darwinistický a rasistický antisemitismus . Dnes jedno z aktuálních témat a nebezpečí nejenom v EU. Pro zájemce o více, nabízím: R. Niemann et al.: Kdo jsi, Jidáši? Návrat domů, Praha 2004. ISBN 80-7255-102-7, nebo Heiko A. Oberman: Wurzeln des Antisemitismus. Christenangst und Judenplage im Zeitalter von Humanismus und Reformation. 2., Severin und Siedler, Berlin 1981, ISBN 3-88680-023-7. A také analýzu NZZ týkající se 26.000 islámských teroristických útoků od roku 1970, z níž vyplývá: 1) islámské teroristické útoky mají 2x více obětí, než ostatní útoky. 2) jak militantní Islám funguje, jaké má motivy a 3) co to znamená pro Evropu.
Paradox, že o nebezpečích a budoucnosti dnes víme méně než kdykoliv předtím v historii, má své kořeny především ve strachu. Ten způsobují transformace všeobecně platných a kreace virtuálních hodnot, snaha udržet si pracovní místo a kariérismus, a v neposlední řadě, denní boj o trochu pitné vody a jídla ve velké části světa. Ke strachu se řadí všeobecný pocit zrady a otázka: jsou vůdci opravdovými vůdci, jsou vůbec našimi vůdci? Otázka platí pro EU, RF, ČLR, Koreu a další státy, o kterých se denně mluví a píše. Proto se nabízejí další otázky: Věří vůdci opravdu sami sobě, nebo někomu jinému? Uvědomujeme si, že existuje rozdíl mezi informací, fake news (zprávou) a fake think (myšlením)? Kdo zradí vůdce, jestliže sami nejsou zrádci (povolaní k vykonání moci v zájmu nám neviditelných)? Na tomto místě se dotýkám otázek čtenářů a známých, na které se pokusím dát krátkou odpověď.

Víme, že v Ruské federaci jsou ruští liberálové v nouzi. Proto se stupňuje tlak na prezidenta Putina ze všech stran. Zástupně ze strany Alexeje Kudrina, židovského lobby, ze strany tzv. oligarchů a v neposlední řadě i některých členů vlády. Jedním z mnoha příkladů představuje dnešní přerušení referátu ministra hospodářského rozvoje (Maxima Oreškina) předsedou Dumy RF (Vjačeslav Volodinem) v rámci vládní rozpravy (Правительственный час). Vystoupení nepřipraveného ministra se mi jeví jasnou sabotáží národních projektů a příkazů prezidenta Putina. O neplnění příkazů a nebezpečí opakování jsem se jasně zmiňoval v příspěvku Ruští liberálové v nouzi (21.1.2019). Od konce 2018 jsem věděl, že ministr Oreškin vytáhl nepracujícího Tadžika do funkce vedoucího katastrálního úřadu, netušil jsem však, že ministr by si rád sedl alespoň na chvíli do křesla prezidenta v Кremlu. Že bude mít odvahu popsat (15.února 2019) satiricky své ministerstvo (занозой для других министерств) bylo pro mne nepředstavitelné. Potvrdilo se, že jsem se mýlil na základě fake think (myšlení).
Podobně nepředstavitelné bylo pro mne zveřejnění příspěvkuNicolas Bavereze – Amerika roku 1945 je mrtvá, v Le Figaro. Ale i skutečnost,že po dnešním přidělení statusu persona non grata velvyslanci SRN ve Venezuele,Danielu Krienerovi, samo vyhlášený prezident Venezuely Juan Guaidó si dovolí přidělit status persona non grata velvyslanci RF ve Venezuele, Vladimíru Zajemskému. Nebo že se dnes prezident Putin rozhodne sdělit světu, že v roce 2018 bylo v RF odhaleno 129 kádrových spolupracovníků a 465 agentů zahraničních bezpečnostních služeb, tj. špionů. Nedivím se, že byl přijat zákon o kontrole severní mořské cesty. Ten dovoluje v případě ignorování mimo jiné potopení lodí, nejenom NATO.

Nebudu se divit, kdyby došlo ke zradě prezidenta Putina. V USA jsou totiž nadále přesvědčeni, že Putina lze odstranit zradou, podobně jako to bylo na Ukrajině, Hondurasu, Brazílii nebo Argentině. Lekci nabízí zatím nepodařený pokus ve Venezuele. Znající ruštinu se mohou seznámit s interview generálplukovníka Leonida Ivašova (Леонид Григорьевич Ивашов), na sanosa.ru a jinde: Кремль жаждет революцию? Jedna z jeho myšlenek, proč doposud nedošlo k odstranění vlády, proč jsou Rusové trpěliví, a proč nedošlo – podle generála, k nevyhnutelné revoluci v privatizovanému státu se zakládá na skutečnostech spojených s Ukrajinou, Sýrií a sankcemi. Jinými slovy: Vnější okolnosti oddalují řešení vnitřních problémů, dovolují získat čas a tím nahrávají zrádcům uvnitř RF.
Paradox představují březnové téze francouzského prezidenta Emanuel Macrona týkající se Evropské agentury pro ochranu demokracie, azylového úřadu EASO a dalších. Téze neobsahují ani náznak algoritmu a metod realizace a dopadové analýzy na jednotlivé státy EU. Nic jiného než paradox představuje snaha EK zavést povinnost otisku prstů občanů EU do průkazů v době IT, aplikací umělé inteligence a podobných technologií. Paradox lze označit jako návrat (cesta zpět) do budoucnosti. Podobný kasovnímu trháku, a v roce 1985 nejvýdělečnějšímu americkému filmu vůbec, Back to the Future.

Paradox představuje chování (Gulmana) dcery nebožtíka – prezidenta Uzbekistánu, Karimova. Za slib, zaplatit pouhé 2 miliardy USD za škody jí způsobené rodné zemi, si měla odsedět místo 10 let, pouze 5 let v bytu své dcery. Pro neplnění slibu, zaplatit 2 miliardy USD a nevycházet z bytu bez povolení, si ji včera vzali do vězení. Bude mít konečně důvod si stěžovat na vězeňské podmínky v Uzbekistánu u evropských zastánců lidských práv. Ti ochotně odletí na služební cestu. Podobně, jako to udělali členové EP kvůli návštěvě tří bojovníků za demokracii v Kazachstánu, ve věznici v Almaty v roce 2018.

Paradoxy různých druhů a forem nabízí Běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Jejich tvorbu umožňuje smířlivý přístup a reakce prezidenta Putina na nebezpečné provokace USA a EU a prezidentovo (Lukašenko) fake think (myšlení). To se projevuje v jeho chování a falešné představě o nekonečném trpění působení zrádců v RF. Přesvědčení, že otevřená ruská společnost a prezident Putin budou trpět do nekonečna, je mylné. Prezident Lukašenko a podobní na Západě předpokládají kritickou závislost prezidenta Putina na ruské oligarchii a z ní potenciálně vyplývající slabost. Nemohou si představit, že současná americká vnitřní a zahraniční politika jsou výsledkem vlivu a fake think antiutopických románů typu Kafkova Procesu, fake news o sovětské, dnes ruské hrozbě, a v neposlední řadě i vědomých lží typu existence zbraní masové ničení (v Iráku), atomových zbraní (v Iránu) nebo chemických zbraní (v Sýrii). Autory lží jsou ti, kteří proces zničení zbraní sami kontrolovali.

Včerejší projev, výroky a formulace prezidenta Lukašenko během zasedání vlády (5.března) se mi jeví jako dráždění, když již ne jako provokace. Málo chybělo k tomu, aby ohlásil pohřeb eurasijské integrace, protože výrok - объединительные процессы поворачиваются вспять, neznamená nic jiného, než návrat (cesta zpět) do budoucnosti. Tj. prezident myslel při projednávání komplexní tématiky (mj. účast Běloruska v integračních strukturách EAHU a Svazovém státu RF a RB) v kategorii americké sci-fi komedii Back to the Future.

Stěžování si na překážky v obchodu, odvlékání pozornosti od konkrétní práce na jejich odstranění pomocí digitální agendya otázka, co je to ta digitální agenda, ВЕТИС (státní informační veterinární služba), АРГУС (systém veterinární kontroly na hranicích celní unie), Меркурий (certifikace nákladů a monitoring pohybu nákladů na území RF) indikují, že prezident je schopný fabrikovat spojení odborných funkcí hospodářské unie se ztrátou Běloruské suverenity. Suverenita, jako citlivé téma, slouží v této situaci k odvlečení pozornosti od problémů běloruských obchodních manipulátorů. Ti ochotně a s radostí přepravují evropské zboží i ve formě minských ústřic, gomelských krevet a podobných lahůdek, do sankcemi postižené RF. Paradoxem prezidenta Lukašenko je neuvědomění si, že Eurasijská hospodářská unie není kolchoz pod jeho vedením, že dosáhnout společné měny s ruským rublem vyžaduje mnohem více, než dát slib, a že plná implementace digitální agendy EAHU představuje konec pro velkou část běloruského a současně začátek nového hospodářsko - finančního modelu.

V tomto kontextu se nachází paradox, který představuje stahování bankovek v hodnotě 500 Euro a současný vstup švýcarské bankovky v hodnotě 1000 CHF na platební scénu. Na ní se pohybuje nejmladší miliardářka na světě, 21 letá americká modelka Kylie Jenner (1997). Té se netýká další evropský paradox: požadavek německé veřejně právní ARD a ZDF. Obě chtějí, podobně jako ČT si přeje, více peněz. To proto, že jejich vztah k realitě je narušený, letité krimi-filmy a show ztrácejí na kvalitě, a manipulační procesy TV diváků jsou dražší. Proto se plnění politických zadání stává pro mnohé (vy)volené těžkou prací se skandály.

Těžkou práci v plnění politických zadání prezentuje právě probíhající (5. – 15.3) Všečínské shromáždění lidových zástupců (v českém přepisu Čchüan-kuo Žen-min Taj-piao Ta-chuej, pchin-jin Quánguó Rénmín Dàibiǎo Dàhuì, zjednodušeně 全国人民代表大会). Tento jednokomorový parlament ČLR zasedá každoročně v Pekingu a s 2 987 poslanci volenými na 5 let, je největším parlamentem světa. V mezidobí je zastoupen Stálým výborem Všečínského shromáždění lidových zástupců, menším orgánem, čítajícím cca 130 členů. Kdo chce vědět více, doporučuji studium hlavních bodů Zprávy o činnosti čínské vlády v roce 2018. Mnohem zajímavější je obsah poslání, který ke dnešnímu dni lze shrnout následovně: 1) připravme se všichni na těžkou dobu, 2) vojenská výchova, výzbroj a odhodlání bránit národní zájmy a suverenitu ČLR nejsou diskutovatelné, 3) podpora R&D se zvýší, podobně jako podpora vývoje a vzdělání v TCM (Tradiční čínské medicíny), pediatrii, veřejného vzdělání v kardiopulmonální resuscitaci (pomoci) a v neposlední řadě, v oblasti výživy. Tou se bude zabývat speciální komise odpovědná za národní výživový plán (national nutrition plan). Na toto téma jsem referoval již v roce 2001 a po té v průběhu let zveřejnil několik příspěvků pod společným názvem Kultura výživy jako nový hospodářský model.
Vedle zmíněného se lze dovědět ze zprávy o činnosti vlády, že mzdová propast mezi průměrnými platy mužů žen v ČLR (6.497 yuan představuje 78,3% platu mužů) se zvětšila o 8,7%, za poslední rok. Mzdová propast je nejmenší u mladé generace (cca 10%), u střední a generace seniorů je větší. Pro srovnání uvádím, že průměrná mzdová propast v EU je cca 6%. Více na https://news.cgtn.com/news/3d3d514f3341544d33457a6333566d54/index.html, na zhipin.com a dalších serverech.

Těžkou práci v plnění politických zadání představuje řešení protikladů vzniklých z obchodního deficitu, sankcí a nezákonných zákazů. V případě Huawei byla podána společností žaloba na vládu USA. Ta s vládou ČLR zatím netvoří pár, který by lákal k napodobení. K němu vybízí chladná hlava Huawei. S ní budou mít potíže mnohé české vládní hlavy. V kritických situacích totiž jednají většinově emociálně. Bez emocí a věcně sdělilo včera MO USA, že v prosinci 2018 se zvýšil obchodní deficit USA o dalších 9,5 miliard USD, na celkový ve výši 59,8 miliard USD. To je největší deficit od října 2008. Nehledě na politiku USA a EU se Italská vláda chystá na konci března podepsat memorandum o porozumění s vládou ČLR. Tím vyjádří zájem zapojit se do iniciativy Pásma a cesta, kterou v roce 2013 prezentoval čínský prezident Si Ťin-pching. Dopisovatel agentury Bloomberg´s Ferdinando Giugliano interpretuje memorandum jako znamení zásadního rozchodu Itálie se svými tradičními spojenci. Osobně s ním souhlasím, protože něco o stavu Itálie vím. Podobně vím, že zvýšená cla na čínské výrobky a další instrumenty, obchodní deficit s ČLR nezmenší. Za to se zmenšuje s časem něco jiného.

Podle sdělení Daily Mail zemřel 65 letý král diamantů Ehud Arye Laniado zemřel na pařížské soukromé klinice během operace na zvětšení penisu. Protože se má o zemřelých vždy mluvit a psát s respektem, připomínám pouze, že těžkou práci představuje kritické myšlení a poznání, že myšlení začíná tam, kde si samo sobě staví své meze. Meze mezi tím, co můžeme vědět, a tím, co nemůžeme vědět. Touto poznámkou chci v době všeobecné a rostoucí dezorientace ve veřejnosti připomenout 50 let od smrti (26. 2) německého filosofa, lékaře a jednoho z nejvýznamnějších představitelů existencialismu, Karl Jasperse (1883 – 1969). Jeho odborné dílo z roku 1913, Allgemeine Psychopathologie, podobně jako Otázka viny (1946) a Die Atombombe und die Zukunft des Menschen (1957), abych uvedl alespoň tři, mohou i lajku napomoci porozumět významu paradoxů a co mám na mysli tímto příspěvkem.

Kniha Otázky viny vyšla jako reakce na právě skončivší druhou světovou válku. V díle Jaspers klasifikuje vinu ze čtyř hledisek (kriminální, politická, morální a metafyzická) a připomíná, co se naučil od Immanuela Kanta: Věda je vždy partikulární a perspektivistická, schopná poznat určité předměty světa, nikdy však svět jako celek. Za každým horizontem je další horizont, nekonečno. Pro nás proto platí, že můžeme pouze částečně poznat naše bytí. Byly, jsou a budou situace, ze kterých není úniku. Ty připomínají meze naší autonomie: nemožnost odstranit smrt, utrpení, konflikt, vinu, nahodilost. Tyto tzv. mezní situace by měly odradit nejenom státy a jejich vůdce, cítící se nadřazenými, ale i každého z nás, od zneužití technického vývoje a útoku na spoluobčany a státy bez varování. Měli bychom si všichni uvědomit, že nelze beztrestně tvořit Frankensteiny, nejenom ve smyslu románu Mary Shelleyové, poprvé vydaného před sto lety (1818), ale i v podobě zrady národních zájmů a ztráty podpory lidu. Jak řekl Hilel pohanovi: Co nechceš, aby druzí činili tobě, nečiň ty jim. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína jménem rozvojových zemí vyzvala Radu OSN pro lidská práva k upevnění dialogu a spolupráce   
Pridal tk Pátek 08 březen 2019 - 05:03:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dne 7. března čínský stálý velvyslanec v OSN v Ženevě a v dalších mezinárodních organizacích ve Švýcarsku Yu Jianhua (Ju Ťien-chua) na 40. zasedání Rady OSN pro lidská práva jménem zhruba 50 rozvojových zemí vydal společné prohlášení.

V prohlášení se uvádí, že v současné době na celém světě jednostrannost, protekcionismus a populismus jsou na vzestupu. Svět potřebuje multilateralismus více než kdy jindy, vyžaduje proto, aby různé země spolupracovaly na řešení společných problémů, kterým čelí celé lidstvo. Rozvojové země jsou ochotny spolupracovat se všemi stranami na dodržování multilateralismu a prosazování kooperativního dialogu.

Yu Jianhua (Ju Ťien-chua) zdůraznil, že rozvojové země doufají, aby vysocí komisaři pro lidská práva a úřad vysokých komisařů pro lidská práva dodržovali cíle a zásady charty OSN, respektovali svrchovanost a územní celistvost všech zemí, dodržovali práci spravedlivým, objektivním, konstruktivním a neselektivním způsobem a postavili se proti politizaci a dvojímu standardu, podporovali výměny a dialogy na základě vzájemného respektu, rovnosti a vzájemného prospěchu, postavili se proti jmenování a ponižování a otevřenému tlaku a podporovali Radu pro lidská práva, aby se stala platformou pro výměnu dialogu spíše než pro tlak.

25. února v Paláci národů v Ženevě bylo zahájeno 40. zasedání Rady OSN pro lidská práva. Ve prospěch rozvojových zemí Čína vyjádřila očekávání a požadavky Vysokým komisařům OSN pro lidská práva a Úřadu vysokých komisařů o rozvoji globální správy lidských práv a rozvoji mezinárodních záležitostí lidských práv. Vyjádřila očekávání rozvojových zemí a přijala nadšenou a vřelou reakci rozvojových zemí.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump vyjádřil zklamání, pokud KLDR znovu postaví místo pro odpalování raket   
Pridal tk Pátek 08 březen 2019 - 05:01:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump 6. března uvedl, že ho velmi zklame, pokud KLDR znovu postaví místo pro odpalování raket.

Trump téhož dne uvedl, že jde pouze o předběžnou zprávu amerických médií, která nebyla potvrzena. USA budou i nadále věnovat pozornost dalšímu vývoji této události. Řekl, že současné vztahy mezi USA a KLDR jsou stále dobré a jaderná otázka KLDR bude nakonec vyřešena.

Druhé setkání vedoucích představitelů KLDR a USA proběhlo od 27. do 28. února ve vietnamské Hanoji. Vzhledem k neshodám ohledně zrušení sankcí vůči KLDR a ohledně opatření na odstranění jaderných zbraní se obě stranám nepodařilo podepsat společný dokument.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Pravda je v USA cenzurována   
Pridal tk Pátek 08 březen 2019 - 04:59:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Byl jsem nucen podniknout kroky k ochraně svého webu proti zásahům zvenčí. Celý archiv mých rozhovorů pro nejrůznější organizace se mi jednoho dne totiž z počítače vypařil. A od svých čtenářů jsem náhle začal dostávat zprávy, že se jim z jejich internetového adresáře moje pošta ztratila. A tak teprve Soren Konsgaard mi pomohl archiv mých rozhovorů obnovit a pro jistotu jej celý přesunul na adresu zašifrovaného poskytovatele.

A právě Soren Konsgaard nám osvětluje současnou šířící se cenzuru, používanou vládami ke kontrole a řízení všech vysvětlení, a vyzbrojuje nás informacemi, jež je možno použít k ochraně našeho soukromí i k nepřerušovanému přístupu k vysvětlení reálným a pravdivým.

Soren Konsgaard k těmto problémům píše:

Docela značný počet čtenářů si v poslední době stěžoval, že jim náhle přestala docházet pošta z Organizace P.C.Robertse, což je nejpravděpodobněji dílem cenzury googlu. Vláda zpolitizovala pravdu a velké částky peněz vrhla na to, aby umlčela či uvěznila všechny kritiky své politiky, a současně aby zatlačila na všechna digitální média, aby ze svých programů vyřadila kritické informace vztahující se k 11. září 2001, k psychofarmaceutickému průmyslu, k vojenskobezpečnostnímu komplexu, k izraelské lobby v USA, k Wall Streetu, k velkým bankám a k americkému imperializmu. Fakta se prostě stala personami non grata a „novou pravdou“ se stala vysvětlení oficiální. Pokud tedy chcete dostávat poštu P.C.Robertse i nadále a nepřerušovaně, odpojte se od hlavních klientů vlastněných googlem, jako jsou např. Gmail, Hotmail a Yahoo, a požádejte o poštu šifrovanou, která na rozdíl od firem vyjmenovaných od vás nepožaduje žádné vaše osobní informace. Službu takovéhoto typu poskytuje např. www.protonmail.com, která je zatím svobodná a stoprocentně zašifrována.

Vlády mohou kontrolovat a řídit příběhy a jejich vnímání veřejnosti plně jen pokud už neexistuje absolutně žádná možnost, jak se dostat k informacím skutečně pravdivým.
Zatím je tato možnost, i když v míře vskutku minimální, k dispozici.

Využijme ji.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNadšená Schwarzenbergova chvála Petříčka je nejtěžší obžalobou současné ČSSD   
Pridal tk Pátek 08 březen 2019 - 04:57:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Z nemocnice, ve které přijal v úterý reportérku Deníku N Kalenskou, vyjádřil Karel Schwarzenberg mimořádnou spokojenost s prací nového ministra zahraničí Petříčka. „Babiš by mu měl poděkovat za to, že se podívá do Bílého domu“, řekl Schwarzenberg a dodal:“ Je to radost (myšleno mít takového ministra zahraničí ve vládě).

Jistě. Pro Schwarzeberga musí být výjimečnou radostí, když ministr zahraničí jmenovaný ČSSD se chová a mluví tak, jako by pocházel z té nejvybranější líhně politiků TOP 09. Když jedná tak, jako by mu u ucha stál sám Schwarzenberg a radil mu co říct, kam se hnout a co udělat teď a co potom. Když v prozápadní a ostře protiruské linii své politiky překonává všechny někdejší české ministry zahraničí, snad jen s výjimkou období, kdy tuto funkci vykonával Schwarzenberg sám. A když ve svých výbojných protiruských výpadech vyjadřuje snad ještě větší tupost a zabedněnost, než nejproslulejší z našich bijců Ruska a Slovanstva vůbec, jako jsou vedle Schwarzenberga Kalousek, Gazdík, Fiala, Farský, Bartoš a vůbec celá naše demobloková nenávistná kohorta, které stále ještě nedošlo, že zde je a může proti Rusku soptit jen proto, že Rusové na světě jsou a že na něm byli i v době, kdy se rozhodovalo o tom, jestli slovanské národy budou žít dál, anebo na ně zůstanou jen vzpomínkové nenávistné pamflety z propagační dílny Josefa Goebbelse.

Bezpáteřnost (souhlas s bombardováním srbských měst), nevděk (ničení památníků Rudé armády), a servilita (poklonkování Západu včetně divoké soutěže, koho že se to americký pán uráčí pozvat do Bílého domu, jsou punce jakosti naší zahraniční politiky, za kterou se sebevědomý Čech může jedině stydět. A s přispěním personální politiky ČSSD dnes ještě víc, než včera.

Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2867 sec,0.0407 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,637kB