Neděle 10 březen 2019
Podpora boje za svobodu, nebo festival pokrytectví?   
Pridal tk Neděle 10 březen 2019 - 05:24:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zase nám zavlály Tibetské vlajky, do ulic možná opět vyrazí bývalí i současní politici od Kalouska, přes Kocába až po Kateřinu Jacques a budou před čínskou ambasádou halasně protestovat proti čínskému záboru Tibetu.

Média budou mít o čem informovat, ale jak se říká, psi štěkají, ale karavana jde dál. Každý soudný člověk si jistě přeje, aby Tibeťané získali přinejmenším kulturní autonomii, aby se v této zemi, jako ostatně kdekoliv jinde ve světě, dodržovala lidská práva. Jenom mne trochu zaráží, proč takovou podporu získávají jen Tibeťané, když podobných národů toužících po samostatnosti, či alespoň autonomii je ve světě určitě více. Zmíním například Kurdy, obyvatele Západní Sahary, či mediálně známějšího Katalánska.

Proč tedy nevyvěšujeme také vlajky těchto a dalších národů usilujících o vlastní emancipaci. Není ta podpora Tibetu jen tak trochu móda, kterou se někteří starostové a obecní zastupitelé snaží zviditelnit, zvláště když Číňané jsou navíc ideologicky vhodný terč. Proč nevyvěšují palestinskou vlajku, když přece vědí, že Izrael dlouhodobě okupuje palestinská území? Proč místo populistického gesta nejdou příkladem a nebojkotují Čínské zboží.

Pokrytecky odsuzují Čínu a sami chodí v oblečení vyrobené v této zemi, používají počítače a mobily vyrobené tamtéž, dívají se na televize plné součástek vyrobené v čínských továrnách. Já vím je jednodušší jednou za rok vyvěsit vlajku a mít splněno. Navíc tito politici, pokud jsou jen trochu realisté, dobře vědí, že Čína se nikdy nevdá Tibetu, stejně jako se Rusko již nevzdá Krymu, stejně jako Spojené státy již nepřipustí návrat Kosova k Srbsku, stejně jako se Izrael již nevzdá všech dobytých území.

Místo planých gest by měli tlačit na představitele svých rodných stran, aby otevírali otázky porobených národů na mezinárodních fórech, kde jedině lze dosáhnout zlepšení jejich situace. Neměli by se přitom soustředit jen na Tibet, ale férově poskytovat podporu všem, kdo to potřebují. Kurdům, Palestincům, Krymským Tatarům a všem těm dalším, o niž jsme možná ani nikdy neslyšeli. Férovost, ale asi nejsilnější stránkou těchto politiků není, podporou pouze Tibetu dávají většinou jen najevo jen svou ideovou vyhraněnost a osud Tibeťanu je jím tak říkajíc šum fuk.

Autor: Aleš Merta

Zdroj: https://alesmerta.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=703965krytectví?

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmecký bojovník Islámského státu žádá Německo o pomoc. Tedy přesněji africký uprchlík z kterého udělali Němce ...   
Pridal tk Neděle 10 březen 2019 - 05:17:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Díváte se na německého bojovníka Islámského státu. Opakuji - díváte se na německého bojovníka Islámského státu. Nešťastník se "somálským pozadím" pevně věří, že ho jeho starý Heimat nenechá ve štychu a vysvobodí ho z pekla kurdského zajetí "so schnell wie möglich".

Kdepak - pomáhat uprchlíkům, to se nakonec vždycky vyplácí. A to je taková pěkná tečka za tím naším příběhem.

Autor: Martin Gust

Zdroj: bild.de

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuela přesvědčivě odpoví na každý akt agrese USA, prohlásil Maduro   
Pridal tk Neděle 10 březen 2019 - 05:12:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Každý akt agrese ze strany USA vůči Venezuele se setká s příslušnou odpovědí, prohlásil venezuelský prezident Nicolás Maduro. Ve Venezuele se koná velký pochod proti imperialismu.

„Říše USA opět podceňuje svědomí a odhodlání venezuelského národa. Ujišťuji vás, že každý pokus agrese narazí na přesvědčivou odpověď vlastenců, kteří milují a statečně brání svou vlast,“ napsal na Twitteru.

Velký pochod proti imperialismu se koná ve Venezuele 9. března – v den, kdy byl ve Washingtonu vydán dekret označující zemi jako hrozbu pro USA.

Ve Venezuele začaly 21. ledna masové protesty proti současnému prezidentu Nicolási Madurovi krátce po jeho přísaze. Po zahájení nepokojů se předseda opozičního parlamentu Juan Guaidó nezákonně prohlásil za dočasného prezidenta. Řada zemí Západu v čele s USA uznala Guaidóa. Maduro na to odpověděl tím, že nazval předsedu parlamentu loutkou USA. Rusko, Čína a řada dalších zemí podpořily legitimního prezidenta Venezuely. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaidóa za neexistující.

Zdroj: Twitter, https://sptnkne.ws/kTUk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNa sedmnácté akci žlutých vest ve Francii se shromáždilo více než 28 tisíc účastníků   
Pridal tk Neděle 10 březen 2019 - 05:09:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Francouzské ministerstvo vnitra oznámilo v sobotu večer, že 17. akce hnutí žlutých vest se v celé zemi v 18:00 místního času zúčastnilo 28,6 tisíc lidí, z toho 3 tisíce v Paříži.

Jedná se o nejnižší ukazatel od začátku akcí tohoto hnutí v listopadu loňského roku. Minulou sobotu orgány zaregistrovaly v celé Francii 39,3 tisíc účastníků a 4 tisíc v hlavním městě.

Pokaždé, když jsou tyto oficiální čísla napadány žlutými vestami, kteří se domnívají, že úřady úmyslně snižují rozsah demonstrací, aby se snížil význam hnutí.

Média informovala o fiasku 17. akce žlutých vest, konkrétně setkání na Martově poli, které mělo trvat celý víkend, ale rychle se ztroskotalo bez masové podpory.

Podle televizního kanálu BFMTV se během hlavní demonstrace několik desítek vzbouřenců dostalo do řad účastníků a policisté proti nim použili vodní děla.

Televizní kanál TF1 uvedl, že policie ve Francii zadržela 40 osob, z toho 19 v Paříži.

Demonstrace žlutých vest se konaly v sobotu také v Lyonu, Besanconu, Štrasburku, Lille, Bordeaux, Montpellier, Avignonu a několika dalších francouzských městech.

Zdroj: TV TF1

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA pohrozily Turecku „vážnými následky“ nákupu komplexů S-400   
Pridal tk Neděle 10 březen 2019 - 05:05:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nákup ruských protiletadlových raketových komplexů S-400 Tureckem bude mít „vážné následky“. Ruským médiím to sdělil oficiální mluvčí Pentagonu Eric Pahon.

Uvedl, že Washington chápe snahu Turecka o zdokonalení svého systému protivzdušné obrany, nákup S-400 však způsobí omezení spolupráce Ankary s USA a NATO.

8. března tiskový tajemník Ministerstva obrany USA Charles Summers prohlásil, že nákup S-400 Ankarou zablokuje dodávky amerických stíhaček F-35 a protiletadlových komplexů Patriot. 2. března nejmenovaný americký úředník obeznámený s průběhem jednání agentuře Bloomberg sdělil, že Washington nabídl Turecku výhodnější cenové podmínky nákupu a společné výroby komplexů Patriot než Moskva. V Ankaře však i nadále hledají záminku k tomu, aby dohodu odmítli.

Týž den turecký ministr obrany Hulusi Akar potvrdil, že rozmístění komplexů S-400 začne letos v říjnu. Uvedl, že nákup právě ruských komplexů nebyl otázkou priority, ale naléhavým požadavkem národní bezpečnosti. „Turecko musí chránit 82 milionů svých občanů,“ řekl.

Dohody o dodávkách Ankaře čtyř divizí S-400 bylo dosaženo v září 2017. Hodnota kontraktu činí 2,5 miliardy USD, polovina této částky bude ale hrazena ruským úvěrem.

Zdroj: Pentagon - Eric Pahon
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Presstitutky zamlčují zprávu OSN o Venezuele   
Pridal tk Neděle 10 březen 2019 - 05:00:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nepokládáte za podezřelé, když si presstitutky vymyslí příběh o „humanitární krizi“ ve Venezuele a přitom obě oči i uši zavřou před skutečnou humanitární krizí v Jemenu a v Gaze?

Nemyslíte si, že je podivné, když expert Alfred Naurice de Zayas, vyslaný OSN do Venezuely, aby zjistil, jaká situace tam skutečně je a OSN o tom informoval, najednou shledává, že o jeho svědectví nemá zájem ani jedno západní médium a ani jedna západní vláda?

Nemáte za to, že je za hranou, když Washington ukradne Venezuele 21 miliard dolarů, uvrhne na ni hospodářské sankce s cílem tuto zemi destabilizovat a dostat ji do kolen, a obviní venezuelský socializmus a konkrétně pak jeho znárodněný ropný průmysl z toho, že přinesl lidu jen „hlad“? A pak nabídne Venezuele humanitární „pomoc“ ve výši žalostných 21 milionů dolarů?
Pokud jde o domnělý hlad a humanitární krizi ve Venezuele, uvádí se v de Zayasově zprávě pro OSN tohle:

„Organizace OSN pro výživu a zemědělství uvádí ve své zprávě z prosince 2017 a března 2018 37 zemí, trpících nedostatkem potravin. Bolivarská republika Venezuela mezi nimi není“.

V roce 2017 požadala Venezuela Globální fond pro boj s AIDS, tuberkulózou a malárií o pomoc ve formě dodávky léků. Její žádost však byla odmítnura s tím, že Venezuela zůstává bohatou zemí a jako taková nemá na tuto pomoc nárok.
„Krizi ve Venezuele“ nelze ani v nejmenší přirovnat ke krizi v Gaze, Jemenu, Libyi, Syrské demokratické republice, Iráku, Středoaafrické republice, Somálsku a na Haiti“, píše se v Zayasově zprávě pro OSN. A v paragrafu 37 své zprávy de Zayas uvádí:

„Současné hospodářské sankce lze přirovnat ke středověkým obklíčením měst, vedených s úmyslem přimět tato města ke kapitulaci. Sankce 21. století nesměřují ovšem k tomu, aby se vzdala města, ale suverénní státy. A další rozdíl spočívá v tom, že sankce 21. století doprovází manipulace veřejného mínění s pomocí falešných a vymyšlených zpráv a pseudohumanitické rétoriky, jež jsou šířeny s úmyslem posílit ve veřejnosti názor, že „porušování“ lidských práv ospravelňuje použití kriminálních prostředků coby odpovědi.
Lidská práva se tak v rukou mocných stávají zbraní proti méně mocným rivalům“.

Bez ohledu na to, že Zayasova zpráva o Venezuele pro OSN byla první takovou zprávou o Venezuele za posledních 21 let, nesetkala se podle názoru jejího autora s takovým ohlasem, jaký by si zasloužila. Ignorovala ji nejen OSN a média a nevyvolala významnější debatu ani v Radě OSN pro lidská práva.
A.N. de Zayas má pro to logické vysvětlení: „ Je ignorována proto, protože jde proti oficální západní linii, tvrdící, že Venezuela potřebuje změnu režimu“.

A co je za tím vším ještě hlouběji?

A.N. De Zayas má i zde jasno:

„Venezuela má nejen největší přírodní zásoby ropy na světě, ale vlastní i bohatá ložiska zlata, bauxitu a koltanu. Za vlády Madura však není toto bohatství volně přístupné americkým či nadnárodním korporacím“.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1662 sec,0.0595 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,515kB