Středa 20 březen 2019
Zatímco…(3)   
Pridal tk Středa 20 březen 2019 - 17:53:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zatímco prezident Porošenko během jednoho ze svých posledních divadelních vystoupení ve hře na prezidenta prohlásil, že nebude vařit kaši s prezidentem Putinem, vaří a připalují mu jeho menu krajanští oligarchové s americkou podporou v osobě pana Volkera. Oligarchové se rozhodli nedávat všechna vejce do jednoho koše a pánve po té, co vidí, že nenávist Poláků vůči Ukrajincům roste podobně rychle nebo pomalu, jako snaha běloruské opozice vypovědět ruského velvyslance Michala Babiče z Minsku a šance na přejmenování Astany v Nursultan.

To se nezmiňuji o představitelných následcích odcházení – neodcházení prezidenta Nazarbajeva (z prezidentského křesla do významného křesla předsedy Rady bezpečnosti státu) na bilaterální vztah RK s RF, EAHU, ŠOS a další, přejmenování všech hlavních ulic měst Kazachstánu na ulice Nursultana Nazarbajeva, a vnitropolitickou situaci, abych jmenoval několik příkladů. O pocitech v bruselských štábech EK a NATO před oslavou narozenin (4.4.1949) po vypuštění myšlenky prezidenta Trumpa do světa, týkající se Brazílie jako potenciálního člena NATO, a návštěvě prezidenta Si Ťin-pchinga v Itálii, nemluvě.

Myšlenka prezidenta Trumpa a prohlášení brazilského prezidenta Bolsonaro, vykořenit komunistické myšlenky ve světě, představují dárek síti protivníků NATO zvané No To War – No To NATO. Síť byla založena v roce 2008 ve Stuttgartu se zakládající výzvou zvanou Stuttgarter Appell. Cílem výzvy zůstává de-legitimizace NATO. Tenkrát ji podepsalo 650 organizací z více než 30 států světa. Případný vstup Brazílie do NATO by se rovnal konci NATO. Proto není divu, že si vzpomínám na Goethe a jeho citát: Tu zprávu slyším dobře, chybí jenom ta víra! (Die Botschaft hoere ich wohl, allein nur fehlt der Glaube!)

Víra mi chybí v uspořádané odcházení 3 M: Merkel, May, Macron. Tato trojice již nemůže zastavit doručení podrobné zprávy o krizi modelu EU všem příznivcům a odpůrcům EU. Model založený na virtuálních hodnotách, ne národním zájmu EU nebo ochraně zájmů jednotlivých členských států EU, byl ještě před 20 – 30 roky ideálem i pro odstupujícího velikého politika – obchodníka Nursultana Nazarbajeva a vůdců postsovětských republik. Protože se modely EU a NATO změnily v kluby orientované na hodnoty, jejich výlučnost, samolibost a úspěšnost dovolily vedení klubů zapomenout myslet na budoucnost a výchovu politicky nekorektních lídrů. Těch je potřeba jako soli. Lídři jsou totiž potřební k úspěšnému proplutí úžin, které pomohly vytvořit vyčerpané EU, NATO a 70 let trvající poválečná omezená suverenita Evropy. Té se dnešní EU a NATO beztrestně jen tak nezbaví.

Proto se omezená suverenita probouzí na národní úrovni. V sousední SRN v posledních dnech zazněla výzva k vyslání velvyslance USA z Berlína, t.č. nesplnitelná soudní výzva vládě SRN, prověřit zákonnost působení americké vojenské základny v Ramsteinu, a v neposlední řadě úporná snaha německých podnikatelů udržet hospodářské vztahy s Ruskou federací. To jak formou plynovodu, tak i rostoucími investicemi v době sankcí USA - EU a strachu malých členů EU. O spolupráci s ČLR nemluvě.

Zmiňuji se o SRN, protože se probouzí z pocitu ponížení. SRN se snaží udržet a rozvíjet hospodářské vztahy s RF a ČLR, protože hospodářský model USA a EU se hroutí, jestliže se již nezhroutil. USA nikdy nerozuměly a nerozumí ani dnes národní a etnické myšlence EU, na níž je EU založena. USA nevidí smysl v udržování evropských a světových institucí, které založily nebo spoluzaložily, a které pomohly USA využít samo-ničení Evropy s pomocí dvou prohraných světových válek ke svému obohacení, získání a udržení role světového policisty po celá desetiletí. Tomu napomohla skutečnost, že prakticky všechny politické, vědecké a kulturní kapacity Západu se nechali zlákat americkým snem a dolarem, a ti, kdo tak neučinili, prostě zmizeli z povrchu médií, veřejnosti a systému podpory.

Ke všemu tomu, EU bez vůdce nevydržela nápor cizí kultury. To dokazují migrační vlna a krach multikulturalismu. I proto se EU dostala do hospodářských, vojensko – bezpečnostních a kulturně – hodnotových kleští. Ty tvoří USA, ČLR a RF jako střed. Bez silného vůdce se proto nelze z kleští osvobodit.

Problém je v tom, že vůdcovství může vzkvétat pouze v suverénním státu. Současné demokratické instituce nejsou objektivně schopny vychovat opravdové vůdce. Pouze manažery a parazity stěžující si na vše možné, jenom ne na své chyby a slabosti. Kazachstán byl, je dnes a doufám, že i zůstane na delší dobu, a nehledě na existující nebezpečí spojená s korupcí, klany a láskou k penězům, více suverénní než celá EU. I proto si mohl prezident v odcházení Nazarbajev mimo jiné dovolit politiku sbližování RK s EU pouze ve spolupráci s RF a přes RF. EU to odmítala poukazem na nedostatek demokracie, autoritářství a lidská práva. Přitom zapomněla na jeden z výroků prvního prezidenta USA, George Washingtona. Ten obsahově sděluje, že USA nemají (mít) potřebu trvalých spojenců, a měly by se držet dál od Evropy. Trump, obchodník – politik a prezident zřejmě ví, kde a kdy, co, jak a proč konat tak, jak doposud koná.

Možná i proto nekomentuje rozhodnutí EP ze 14. Března t.r. Toho dne EP hlasoval proti návrhu skupiny států, které chtěly zrušit jednací mandát EK týkající se obchodních jednání s USA (223 proti, 198 za). Výsledek hlasování indikuje strach EP/EU z možnosti kvalitativního zhoršení hospodářských vztahů mezi USA a EU, možnosti DG TRADE a v neposlední řadě, výsledek hlasování představuje šanci na ratifikaci úzkého jednacího mandátu EK, dovolujícího mít naději na dosáhnutí dohody s USA o netarifních bariérách, clech apod. a tím získat trochu času k pokračování v péči o mýty a klam.

Z uvedeného a s ním spojeného vyplývá možnost pro kandidáty do voleb EP definovat a představit nové modely systému moderního politického vůdcovství, nekoncentrovat se na sliby, které nelze splnit, a seznámit se s fungováním alespoň pěti tzv. šedých kardinálů moci: Otce Josefa (1577-1638), pravé ruky kardinála Richelieu, Livie (58 – 29 p.n.l.), manželky Octaviana Augusta, Henrika Ostermana (1686 – 1747), diplomata a generál admirála ruského impéria, Henricha Himmlera (1900 – 1945), zločince 3. říše, a odsouzené důvěrnice před rokem odsouzené jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje, paní Čche Son-sil. Boží mlýny melou pomalu, ale jistě, praví staré přísloví. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponObčane, vyber si svého Evropana   
Pridal tk Středa 20 březen 2019 - 03:52:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zamyšlení o podobnostech stavu společnosti za protektorátu Böhmen und Mähren a dnes. Pojem pražská kavárna asi je poněkud zavádějící, lepšolidé také nepostihuje onu podstatu i když už je blíž. Ale co slovo Evropan?

To, k čemu se chci dostat je, že před válkou také bylo rozdělení společnosti.
Byla tu jakási kasta lidí, kteří byli pozůstatkem mocnářství (jakože Rakouska Uherska) kde jsme spadali jako jedna ze zemí Císařství.

Šlechta byla uzavřená skupina lidí, která hovořila německy a vytvářela určitou společenskou vrstvu.

Spojovalo je to, že se do svého postavení rodili, často zdědili velké majetky, tím pádem nemuseli celý život pracovat. Čas trávili na honech, nebo jinými kratochvílemi.

Nějaká část, která byla v armádě, automaticky dostávala hodnost. Rozhodně nikdy by se nemohlo stát to že by byl někdo, z šlechtického rodu obyčejným pěšákem.

Tihle lidé po první světové válce přišli o tituly, nikoli však o majetek. Rozhodně museli cítit jako velkou křivdu že Češi kterými pohrdali, protože oni jsou přece rodu urozeného, a Češi jsou služebný plebs, jim zakazují užívat tituly.

Tato šlechta se necítila být Čechy, hovořili přece jiným jazykem, měli příbuzné po evropských zemích, a tak nějak byli lepší. Nová republika jím byla trnem v oku. Protože přece plebs není ani dost chytrý, ani dost ušlechtilý, aby si vládl sám.

Pak tu také byli rodilí Češi, kteří k těmto šlechticům vzhlíželi a přáli si a toužili z celého srdce stát se jedněmi z nich. A jako poturčenec horší turka, poněmčenec horší němce.
Snadno jste je mohli poznat tak, že když jste se jich zeptali na jejich národnost i když to byli Češi hlásili se ke svému němectví.

A přišel Mnichov.

A Šlechta (Němci) byla zase na koni, v sudetských územích zase začal útlak Čechů.

Ti lidé se vždy více cítili býti občany třetí říše než těmi Čechy kterými tak pohrdali. Oni se přece cítili být víc než ti Frantové a Lojzové.

A přišel Hitler s Wehrmachtem.

Tito ne-češi ho vítali hajlováním a Čechy v klidu likvidovali, protože to byla přece podřadná slovanská rasa a oni byli Árijci. Šlechtické tituly se obnovily, a začalo se etnicky čistit území od Židů, Čechů, Jehovistů, Romů a tak dále.

Všichni víme, jak skončila druhá světová i jak se naložilo s těmito lidmi.

A teď skok do dneška.

Zeptejte se lidí, s kterými mluvíte, jestli se cítí být více Čechem nebo Evropanem.

Evropanství To je taková věc trochu zapeklitá. Jak ho definovat?

Asi nejlépe to Evropská unie ilustruje sama, když se někdo stává Eurokomisařem musí přísahat že nebude hájit zájmy svého státu, tzn svého lidu, své rodiny.

Otázka ale zní, čí tedy zájmy má hájit a prosazovat?

Přece evropské unie, takže pokud začne člen EU z kterého komisař pochází zlobit, musí ho umravnit. To ani nemluvím o tom, že onen Eurokomisař to touží udělat, protože svou Novou Vlast miluje více než Čechy.

Jako třeba Špidla nebo Jourová nebo Telička.

Nyní se podívejme na jinou věc.

Máme nějakou Neevropskou stranu? Podívejme se jen parlamentní strany:

ANO 2011 (78) poslanců, Jsou pro Evropu, protože jejich majitel si z Eurodotací udělal ten nejvýnosnější business ve státě. Jinak mluví u nás a jinak v Bruselu. Teď začala legrační situace kdy Evropané v něm cítí hrozbu (Babiš je totiž štika i v evropském měřítku) a tak hrají partii s Čapím hnízdem a zemědělskými dotacemi kdy ho chtějí donutit k poslušnosti. Otázkou je jestli se Babiš nechá.

ODS (25)– Dříve opatrně Euroskeptická, po vyloučení Klause už čistě pro evropská strana. Protože vyloučit nejpopulárnější postavu strany protože se opovážila protestovat proti automatickému schvalování zákonů z Evropské říše.

SPD - Tomio Okamura (22)– Euroskeprická ale protože stále nejsou u reálné moci není možné s jistotou říci. Teda když nad tím tak uvažuji. SPD opravdu vystupovala po volbách jako rozhodná Euroskeptická síla. Proto dostal Bába (rozuměj Babiš) zákaz od Báby (rozuměj Kancléřky Merklové) zákaz utvořit s ní koalici. Protože jinak by bylo konec dotacím pro Agrfert.

Česká pirátská strana (22)– Juchů to je Euro Zeleno Marksisticko totalitní strana. Založená v cizině (Česká je jenom česká pobočka) ve vedení nadnárodní pirátské organizace sedí muslimové. Tomuto fenoménu se asi budu věnovat v jiném blogu. Ale fakt hustý.

ČSSD (15)– Na staré české sociální demokracii vyrostlá strana která je zapojena do nadnárodního suběktu a otevřeně se hlásící ke snaze zavést nový světový řád. To že by se postavila proti EU a bojovala za naše zájmy je naprosto vyloučeno. Viz jejich stanovy Čl2 Odst 4 kde uvádí že koordinuje svoji politiku a kopíruje cíle Socialistické internacionály a Evspské strany sociálně demokratické – takže název ČSSD je zavádějící ale je to spíše ESSD (Evropská Strana Sociální Demokracie)

Naštěstí se koexistencí s ANO postupně ubírá do neexistence. A pokud ano tak sekera 300 mil rodině Alternaji stejně dorazí. (pokud je nepovraždí všechny)
KSČ (15)– Ty opravdu nejsou EU. Ale s nima se bojim že by k nám zase přišli spřátelená vojla SSSR nicméně s EU nám už velice brzy budou hrozit spřátelená vojska EU (Respektive Francousko Německé koalice utvrzené podpisem smlouvy v cáchách)

KDU ČSL - (10)EU strana také potácející se nad propastí neexistence. Momentálně jsou naprosto neviditelní, v minulém volebním období byl z nich viditelný jen antidepresivy sfetovaný Bělobrádek který se proslavil tím že jistou slečnu začal opravovat že její pejsek neumřel ale Chcípnul.

TOP 09 (7)– To je přímo strana která je čistě Evropslá, a nikdy se ani v nejmenším tím netajila, I to že ji dlouhodobě vedl představitel zhrzené šlechy Karel Schwancenberg vypovídá o svém. Vůbec fenomén Kharla a jeho nohsledů také stojí za proskoumání ale možná se mi toto lejno nechce rozmazávat protože také směřuje do neexistence. Btw. Myslím že dnes jsou v parlamentu protže v EU se vyskytla metodologie jak zfalšovat volby pomocí korespondenčních hlasů.

Starostové a nezávislí (6)– To je také taková strana která nedá bez EU ani ránu, a možná brzy už nedá ránu asi s tou EU.

Takže pokud si to shrneme.

V Parlamentu jsou jediné dvě strany které se nepoklonkují EU a to SPD a KSČM

Takže přesila Evropanů proti Čechům nyní v zastupitelské politice stojí v poměru:

37 ČechůA jeden Václav Klaus mladší vs. 162 Eurohujerů.

Občaneopravdu máš pocit, že ve volbách si ještě vybíráš svoje zástupce?

Výběr z EU-ČSSD, EU-ANO, EU-ODS, EU-TOP 09 a podobně.

Proto ti občane radím, vybírej si podle postoje k EU a nevol parlamentní strany.

Já jednu favoritku mám.

Autor: Petr Koláček

Zdroj: https://petrkolacek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=705301
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEuroposlanec Telička. Říct o něm, že je politický grázl, tak je to pro něj pocta!   
Pridal tk Středa 20 březen 2019 - 03:46:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Už o tom pánovi bylo napsáno ledacos, ale tady to někdo "rozhráb". To je jasný od začátku. Doufám, že Vás nikoho nenapadne ho volit! Ti ostatní v EU sice nejsou o moc lepší, nicméně Telička, to je v EU naše jednička! Europoslanec Pavel Telička se ohradil proti slovům premiéra Andreje Babiše (ANO), který tvrdě kritizoval české zástupce v EP za to, že nehájí dostatečně zájmy země.

V nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce Telička také uvedl, že Babišova slova jsou absurdní a jde buď o politický marketing, nebo neznalost.

Pan Telička je jedním z největších bezpáteřních a bezcharakterních českých kariéristů. Doufejme, že ve volbách do EP vyhoří jak svíčka na hřbitově! Telička byl hlavním vyjednávačem přístupové dohody do EU. Přistoupil na podmínky téměř likvidující naše zemědělce.

Je to hlavně bezcharakterní lobbista, více jak dobře placený pobyt europoslance v Bruselu umí šikovně spojit se svou lobbistickou profesí. Do EP se vyšplhal po zádech ANO a Babiše, aby se vzápětí spojil s opozicí do tažení proti němu. Koryto v EU však neopustil.

Telička byl kariérista i v minulém režimu (již za studií vstoupil do KSČ) a pochází z rodiny bývalého českého komunistického diplomata Františka Teličky, který v době jeho narození působil v kubánském oddělení velvyslanectví ČSSR ve Washingtonu.

František Telička byl členem KSČ a byl evidován jako spolupracovník StB ”TYL”. Pavlík byl ale šikovný a včas převrátil. Umí se otáčet jako vrtule. Teličkové byli, jsou a budou ! Jejich prototypem je Vocílka ze Švandy dudáka a např. i Rudolf Mrva z románu Zlá krev a také známý Hujer z filmu "Marečku, podejte mmě pero ! " Krásně vykreslené krysí charaktery! Už se pro jeho pokrytectví, podrazy a patolízalství vžil výraz - TELIČKOVINA.

To předvádí „soudruh" z nomenklaturní rodiny. Tento holohlavý vych..ný chameleon, který vystudoval prestižní NGIMO v SSSR, vstoupil do KSČ a pracoval na Ministerstvu zahraničních věcí ČSSR, kde byl veden jako nomenklaturní kádr ÚV KSČ. V době normalizace zahraniční politika zcela podřizovala SSSR, byl horlivým členem KSČ, děla l kariéru v právním odboru, pak po 89 rychle obrátil kabát. a přešel přes všechna možná seskupení a strany. V době přístupových rozhovorů o vstupu České republiky do Evropské unie vedl český vyjednávací tým a podělal nám přístupové podmínky vstupu do do EU.

To je ten pán co nám vyjednal doslova strašné podmínky pro vstup do EU, zvláště pak v zemědělství, zřejmě nejhorší pro nás ze všech zemí, které tam chtěli. A vůbec se za to nestydfí nebo se za to třeba omluvil! Poté se stal velvyslancem a vedoucím Stálé mise ČR při EU. V prosinci 2004 spoluzaložil lobbistickou firmu BXL Consulting v Bruselu, které byl spolumajitelem a ředitelem.

Od 11. září 2007 je též členem představenstva těžařské společnosti New World Resources, pod kterou spadalo i OKD . Od prosince 2008 do prosince 2011 byl členem dozorčí rady společnosti RPG Byty. Takže spolu zloděj s Bakalou, nepřímo, přesto bezostyšně sál z Bakalových zlodějin a dostal některé horníky až na dno jejich existence ... Soudruh Telička, který v tandemu s Bakalou tuneloval OKD, čachroval s OKD byty a dalšími nemovitostmi a nakonec se opět dostal díky Babišovi do EU parlamentu a po nakopnutí Babiše do zadnice před vánocemi dostal dáreček od EU-Santa Klause v podobě místopředsedy EU a tak řádí ještě více než před tím.

Je rovněž členem Římského klubu. Nu a dnes tento pán ještě kecá a kecá. Je typickým zosobněním jakousi podivnou zlobou zaslepených fanatiků. Jeho charakter už dost vystihuje skutečnost, že se za hnutí ANO nechal upelešit v Bruselu, aby odtud "za odměnu" nominující hnutí napadal. Odporný typ, hnusný egoista, prospěchář a farizej tento bohužel náš europoslanec! Bylo by na čase, aby darebák Telička skončil, složil své účty a současně národ s ním a šel „pracovat“někam hodně daleko pro nějaké jiné národní zájmy nežli pro Českou zemi.

Někam, kde si takového bezcharakterního křiváka budou ochotni ponechat. Bohužel nepochybuji, že se těch, co by se jej případně ujalo, bude víc než dost. Ideologický diverzant, ekonomický dehonestátor a v neposlední řadě také zrádce českých národních zájmů Telička ne že by neměl, ale nemůže a nesmí více zastupovat zájmy české země v cizině!

(PS: Došlo jako nevyžádaný email).

Upravil Jiří B a ť a

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOkamura vyzval českou pilicií, aby nevydávala muslimům povolení vlastnit zbraně. Okamura opět i upozornil na radikalismus českých muslimů   
Pridal tk Středa 20 březen 2019 - 03:44:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nově zvolený šéf pražské muslimské obce Leonid Kušnarenko vyzývá otevřeně muslimy v ČR k ozbrojování! Sám jim prý pomůže získat zbrojní pas… Podívejte se na video. Kušnarenko obhajoval imáma a bývalého šéfa Muslimské obce v Praze Sámera Shehadeha, který měl v mešitě nenávistná kázání a je v současnosti policií stíhán za podporu islámského terorismu. Hnutí SPD naprosto odmítá šíření nenávistné islámské ideologie a ozbrojování islámských extremistů!

„Samera znám a mám ho rád. Je to charakterní člověk, dobrý muslim,“ řekl Kušnarenko o Shehadehovi. Kušnarenko tedy potvrzuje, že „dobrý muslim“ podporuje islámský terorismus.

Vyzýváme policii, aby nevydávala zbrojní průkazy nikomu, kdo je podezřelý, že sdílí nenávistné a agresivní ideologie nepřátelské naší společnosti jako je například islám.

Kušnarenko chce v ČR založit muslimskou politickou stranu, chce dosáhnout toho, aby v České republice získali muslimští duchovní právo oddávat ai toho, aby si muslimové mohli otevřít muslimské školy. To je pro nás naprosto nepřijatelné a islamizaci ČR odmítáme! Islám v naší krásné zemi nechceme. Stop islámu, stop terorismu!

Podporovatel terorismu Shehadeh své podnikání převedl právě na právníka Kušnarenka. Ten tak dnes ovládá například 67 procent Shehadehovy firmy Alminbar, zbylou třetinu vlastní Miroslav Krakovič – konvertita, který byl v roce 2014 zvolen místopředsedou Muslimské obce v Praze.

„Firma Alminbar si pronajímala prostory modlitebny v Opletalově ulici v Praze a poskytovala je muslimské obci,“ říká zdroj MF DNES, vysoce postavený policista. Potvrzuje to i předseda Muslimských obcí v ČR Muneeb Alrawi.

Vůbec není pravda, že muslimská komunita je v ČR umírněná, jak tvrdí zpráva BIS. Vedení českých muslimů je napojeno na saudskoarabské wahhábisty, kteří propagují pravověrnou, tedy nenávistnou interpretaci islámu.

Připomeňme předáka muslimů Vladimíra Sáňku, který šířil extrémně islámskou salafistickou knihu Základy tauhídu. Předseda Ústředí muslimských obcí v České republice Muneeb Hassan Alrawi ve svém kázání v brněnské mešitě vysvětloval, že období mezi sedmi a devíti lety je nejlepší čas na vštěpování lásky k islámu i nenávisti ke všem, kteří neuznávají Alláha, a děti, které se nechtějí modlit, mají rodiče s láskou bít. Ředitel Muslimské unie České republiky Mohamed Abbas v debatě na TV Barrandov prohlásil, že právo šaría je „moudré“.

Exmuslim Lukáš Lhoťan ve své knize Islám a islamismus v ČR upozornil na to, že čeští muslimové a české mešity jsou financovány z wahhábistické extrémně islámské Saudské Arábie. V českých mešitách se šíří wahhábismus. Samer Shehadeh měl kázáni v pražské mešitě, ale působil i v brněnské a teplické mešitě. Při kázáních schvaloval teroristické útoky. A takhle bychom mohli dále pokračovat.

Hnutí SPD naprosto odmítá islamizaci České republiky. Již jsme do Sněmovny navrhli zákony na zákaz propagace islámské ideologie a zákaz islámského zahalování. Ostatní strany ale naše návrhy zdržují.

Ukazuje se, že islám je pro nás reálnou hrozbou. Volte prosím SPD a zabráníme tomu, aby Česká republika byla islamizována stejně jako státy západní Evropy. Islám v naší krásné zemi nechceme. Stop islámu, stop terorismu!

Autor: Tomio Okamura

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrezident Zeman: „Proč útočí Turci na Kurdy? No protože jsou faktickými spojenci Islámského státu"   
Pridal tk Středa 20 březen 2019 - 03:42:14 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„To znamená, i když jsou členy Severoatlantické aliance (NATO) a hlásí se do Evropské unie - a tam je ovšem málo pravděpodobné, že budou přijati - tak existovaly informace o tom, že v době, kdy Islámský stát okupoval podstatnou část jak Sýrie, tak Iráku, bylo právě Turecko, které zprostředkovávalo některé logistické operace pro zásobování Islámského státu. Konkrétně například vývoz ropy a podobně," řekl prezident Miloš Zeman.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJakub Janda svolává české vlastence do zbraně… proti Rusku   
Pridal tk Středa 20 březen 2019 - 03:40:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Homosexuální pornoherec a výkonný ředitel české neziskovky Evropské hodnoty Jakub Janda na své stránce na Facebooku hledá české vlastence, aby se připojili k jeho boji proti „ruské hrozbě“.

Jakub Janda na svém Facebooku publikoval inzerát. V něm hraje na city českým vlastencům. Janda je žádá, aby se připojili k boji proti Rusku.

„Nehledáme lidi, kterým se jen líbí, co děláme. Hledáme každodenní tiché hrdiny, kteří se budování obrany proti ruské hrozbě chtějí věnovat celým srdcem,“ napsal Janda.

Dále poukazuje na skutečnost, že se jedná o práci pro vlastence, kteří jsou ochotni pracovat na sto procent.

„Je to bitva pro ty vlastence, kteří ví, co bráníme a jsou ochotni se do toho pořádně položit,“ dodal Janda.

Janda poukazuje na skutečnost, že jeho činnost napomáhá „mapování a rozkrývání ruského vlivu v Česku a širším středoevropském regionu“.

Sputnik dříve informoval o pražské neziskové organizaci Prague Civil Society Centre, která sponzorovala provedení semináře CampCamp 2018 v arménském Jerevanu, během něhož školitelé učili přítomné aktivisty a novináře lhát a manipulovat tak, aby bylo možné vyvolat občanské nepokoje vedoucí ke svržení nepohodlných vlád či hlav států. Neziskovka sama na svých stránkách uvádí, že oblastí jejích „zájmů" jsou státy východní Evropy a střední Asie — území bývalého Sovětského svazu.

Na rozdíl od pražské neziskovky Prague Civil Society Centre, v jejímž čele stojí Šimon Pánek, Janda hledá „vlastence“ pro práci „v širší střední Evropě“.

Zdroj: Facebook
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSpojené státy zavedly nové sankce proti Venezuele   
Pridal tk Středa 20 březen 2019 - 03:37:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Minulý týden zvláštní zástupce Elliot Abrams prohlásil během tiskové konference, že USA zavedou nové sankce proti Venezuele v nejbližších dnech.

USA uvalily sankce na venezuelskou státní těžební společnost Minerven, informoval v úterý na svém webu departament pro kontrolu za zahraničními aktivy Ministerstva financí USA.

Ministerstvo financí také umístilo jméno Adriana Perdomo Mata, prezidenta společnosti Minerven, na sankční seznam, vyplývá ze zprávy úřadu.

Dnes se Venezuela nachází ve stavu hluboké politické krize. Opoziční lídr Juan Guaido se prohlásil za dočasného prezidenta 23. ledna. USA a dalších 54 zemí uznaly Guaida za venezuelského dočasného prezidenta.

Kromě toho Spojené státy zavedly několik etap sankcí proti Venezuele v reakci na politické události v zemi. V lednu Washington zablokoval aktiva v hodnotě 7 miliard dolarů, které patřily venezuelské ropné společnosti PDVSA. Nynější venezuelský prezident Nicolas Maduro prohlásil, že sankce USA jsou srovnatelné s nezákonným převzetím suverénních aktiv země.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kYkj


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zahraničí odsoudilo NATO za zvyšování vojenských sil v oblasti Černého moře   
Pridal tk Středa 20 březen 2019 - 03:32:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské ministerstvo zahraničí 19. března odsoudilo NATO za zvyšování vojenských sil v oblasti Černého moře.

Ruské ministerstvo zahraničí téhož dne na svých webových stránkách zveřejnilo prohlášení, ve kterém uvedlo, že chování NATO militarizuje oblast Černého moře, doba zastávek vojenských lodí NATO v oblasti Černého moře v roce 2018 se značně prodloužila, a to z 80 dnů v roce 2017 na 120 dnů. NATO navíc aktivně zvyšuje svou vojenskou sílu v této oblasti.

Ruské ministerstvo zahraničí poukázalo na to, že NATO neustále zvyšuje své vojenské síly ve východní Evropě a modernizuje vojenskou infrastrukturu rozmístěnou ve východní Evropě. NATO umístilo protiraketový systém v Rumunsku a počet hlídek NATO podél ruských hranic výrazně vzrostl. EU a NATO stranily při událostech v Kerčském průlivu Ukrajině, což podpořilo kyjevské úřady ke konfrontaci s Ruskem.

Poté, co 25. listopadu loňského roku došlo ke konfliktu v Kerčském průlivu mezi Ruskem a Ukrajinou, bezpečnostní situace v oblasti Černého a Azovského moře se znovu dostala do středu pozornosti.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPutin: Rusko a Francie by měly odstranit překážky ve vztazích mezi oběma zeměmi   
Pridal tk Středa 20 březen 2019 - 03:30:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský prezident Vladimir Putin v pondělí uvedl, že Rusko a Francie by měly odstranit překážky ve vztazích mezi oběma zeměmi, společně bojovat proti terorismu a spolupracovat v oblasti hospodářství a ochrany životního prostředí.

Vladimir Putin se téhož dne v Simferopolu setkal s francouzskou delegací. Putin uvedl, že Rusko a Francie by se měly řídit společnými pravidly a přijímat společná rozhodnutí v oblasti bezpečnosti a ochrany životního prostředí. Obě země by také měly aktivně rozvíjet dvoustranné vztahy.

Putin řekl, že Rusko udělá vše pro to, aby obnovilo vztahy s Francií a Evropou. Podle jeho názoru se všechny evropské země zajímají o rozvoj bilaterálních vztahů s Ruskem. Putin řekl, že se obě strany mohou vzájemně doplňovat v oblasti ekonomiky a mezinárodní politiky.

Podle tiskové agentury Tass přijela na pracovní návštěvu Krymu francouzská politická delegace složená z členů francouzského Národního shromáždění.

V důsledku ukrajinské otázky došlo ke zhoršení bilaterálních vztahů mezi Ruskem a EU, která přijala řadu sankcí proti Rusku.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV Bruselu proběhlo 9. kolo čínsko-evropského strategického dialogu na vysoké úrovni   
Pridal tk Středa 20 březen 2019 - 03:29:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Člen čínské Státní rady a čínský ministr zahraničí Wang Yi (Wang I) a vysoká představitelka EU pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku Federica Mogheriniová 18. března v Bruselu společně uspořadali 9. kolo čínsko-evropského strategického dialogu na vysoké úrovni.

Wang Yi uvedl, že Čína a EU jsou všestrannými strategickými partnery, obě strany v nejisté mezinárodní situaci zahájí účinnou komunikaci a spolupráci. Úroveň a rozsah spolupráce mezi oběma stranami však mají velký potenciál. Je třeba neustále podporovat další vývoj strategických vztahů partnerství mezi Čínou a EU.

Wang Yi zdůraznil tři hlediska: Za prvé je partner podstatou čínsko-evropských vztahů. Čína a EU nemají základní konflikty zájmů, snižují se rozdíly a neustále se rozšiřují společné zájmy a společné uznání. Za druhé je jednání win-win cílem čínsko-evropské spolupráce. Doufá, že se Evropa může stát prvním příjemcem nového kola čínské reformy a otevírání se světu. Vítá účast Evropy na výstavbě projektu Pásma a Stezky. Za třetí je respekt vzájemných klíčových zájmů signálem čínsko-evropské důvěry. Doufá, že EU bude v záležitostech týkajících se klíčových zájmů Číny opatrná. Čína je ochotná spolupracovat s EU na tom, aby i nadále chránila a rozvíjela vztahy mezi Čínou a EU a učinila více pozitivných příspěvků pro světový mír a rozvoj.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2089 sec,0.0514 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,826kB