Pátek 22 březen 2019
Češi jsou rasisté, Švédové chtějí migranty domů! Těší se. Autentické video s českými titulky a budete zírat!   
Pridal tk Pátek 22 březen 2019 - 06:41:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Zastaví někdo ten hnus?

Chcete znát konkétně ty, kteří žádají, abychom brali migranty do svých domovů? Ve Švédsku se ptali těch, co demonstrují, aby je každá rodina brala domů. A žasnete, jak jsou narozdíl od Čechů či Maďarů ochotní!

Velmi zajímavý průzkum ve Švédsku

" Vzali byste si domů přistěhovalce?"
" Ano, jistě, proč ne?"
" je tu jeden. Vezměte ho domů?"


Ta špína se rozlévá celou Evropou. Mám rád migranty, mám rád nepřizpůsobivé. V televizi a v rádiu...

Tahle zvrácenost a přetvářka se šíří západním světem jak lepra! Všichni se bojíme, chceme chránit své domovy a děti, ale nahlas musíme říkat opak!


Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2359-cesi-jsou-rasiste-svedove-chteji-migranty-domu-tesi-se-autenticke-video-s-ceskymi-titulky-a-budete-zirat

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump se snaží penězi dosáhnout zničení palestinské státnosti a vymazání zločinů Izraele   
Pridal tk Pátek 22 březen 2019 - 06:34:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
To bylo poprvé v moderní arabské historii, kdy Amerika nabídla úplatky ještě dříve, než kdokoliv souhlasil s podmínkami.

„Palestina“ je přirovnávána k mnoha věcem. Nejdelší koloniální válka na světě, „pekelná pohroma“ - nezapomenutelný Churchillův epiteton - a místo izraelské „války proti teroru“, což je konflikt, o kterém nás nutí věřit, že Palestinci hrají roli al-Káidy nebo Isis, nebo nějaké jiné skupiny, které Západ a jeho spojenci dopomohli k existenci, a že Izrael bude bojovat naším jménem.

Občas nastanou chvíle, kdy je Palestina pohlcena Bermudským trojúhelníkem. Palestinci prostě zmizí. Přestanou existovat. Jsou zapomenutí, bezvýznamní, vytrácí se strach, bolest, nespravedlnost a okupace, o čemž jsme tak často slýchávali. Nikdo si neumí představit, co se s těmito Palestinci stalo. Stejně jako s letadly a loďmi, které zabloudily do mýtického trojúhelníku, kde v prvé řadě vůbec neměly být. Je to smutné, že takto zmizí. Ale je to záhada.

Poslední dva týdny byly názorným příkladem. Trumpův potrhlý a domýšlivý zeť Jared Kushner, zastánce izraelské koloniální expanze na arabské půdě, má s Trumpovým „zvláštním představitelem pro mírový proces“ Jasonem Greenblattem (muž, který tvrdí, že „osady na Zapadním břehu nejsou překážkou k nastolení míru“) za úkol vypracovat ekonomické východisko Trumpovy „dohody století“, která má vyřešit palestinsko-izraelský konflikt.

Kushner odjel na návštěvu několika muslimských vraždících států, přičemž v některých z nich jsou velmi zlí a tyranští lídři - mj. Saúdská Arábie a Turecko - aby si promluvil o „ekonomické dimenzi“ této mýtické dohody.

Hlavní představitelé Blízkého východu mohou být vrazi se spoustou mučitelů, kteří jim pomáhají zůstat u moci, ale nejsou úplně hloupí. Je jasné, že Kushner a Greenblatt potřebují hodně peněz, aby podpořili své plány na konečné zničení palestinské státnosti - mluvíme o miliardách - avšak arabští vůdci, s nimiž se setkali, se dosud nedozvěděli nic o politické „dimenzi“ Trumpovy „dohody“. Protože pravděpodobně žádná neexistuje. Koneckonců, Trump si myslí, že přemístěním amerického velvyslanectví do Jeruzaléma a uznáním Jeruzaléma za hlavní město Izraele smetl toto nejsvatější město „ze stolu“.

Naši titáni žurnalistiky mlčeli - možná i oni zmizeli v Bermudském trojúhelníku - a neměli absolutně co říci, naprosto nic, o Kushnerově pošetilém pochodu po Blízkém východě. Nazvali to nevyhnutelně „bleskovou cestou“, na níž má tento pošetilý mladý muž - čtenáři jistě rozpoznají stejně nevyhnutelná klišé CNN - „připravit spojence na jarní rozvinutí“ onoho „plánu“.

Tato naprostá mlhavost je ohromující, protože fandango Kushner-Greenblatt je ve skutečnosti opravdovou historickou událostí. Bylo to bezprecedentní a zároveň bizarní, nepřekonatelné v současné arabské historii, a to kvůli troufalosti i pobuřující domýšlivosti.

Neboť to je poprvé v moderní arabské historii - skutečně moderní muslimské historii - že Amerika vytvořila a připravila úplatek ještě PŘEDTÍM, než získala souhlas těch, kteří mají peníze převzít; předtím, než vlastně řekla Palestincům a ostatním Arabům, co mají udělat, aby získali kořist.

Obvykle Američané nebo EU přicházejí s nabubřelými „mírovými“ návrhy - dva státy, bezpečnost pro Izrael, schůdnost pro Palestince, rozhovory o společném kapitálu, konec židovských kolonií na okupované arabské zemi, budování vzájemné důvěry, uprchlíci, a tak podobně - a pak jemně naznačí, že by mohlo být finančně přínosné, kdyby začali všichni jednat.

Nyní je však bankovní účet zřizován ještě před souhlasem zákazníků. Samotné banky - musíme zahrnout Saúdskou Arábii, že ano? - dosud ani nedostaly informace o tom, jaké investice mají jejich fondy podporovat. Kolikrát můžete dosadit bublinu v Jižním moři do Bermudského trojúhelníku?

Američané nechtějí od Arabů bianko šek. Bude to totiž velmi velký šek na konkrétní částky, které budou poskytnuty lidem, kteří nikdy - coby okupovaná, potlačovaná a opuštěná komunita - nepožadovali hotovost od nikoho. Jistě - a to je Kushnerovo téma - Palestinci by byli šťastnější, kdyby na tom byli lépe.

Ale kdo kdy viděl během všech těch krvavých palestinských protestů, demonstrací, výkřiků zoufalství a masakrů, třeba jen jediný plakát - jediný požadavek - na nejlepší obchodní příležitosti, nové dálnice, pětihvězdičkové hotely, nemocnice nebo prenatální kliniky?

Požadavky Palestinců jsou jednotně totožné: spravedlnost, důstojnost, svoboda a - ano - navrácení ztracené půdy, i kdyby mělo jít jen o pozemky, které jim ukradl Izrael na Západním břehu. Tisíce neozbrojených nevinných lidí padlo ve válkách v Gaze, a jejich rodiny mají nyní vzít zavděk americkým šekem výměnou za ukončení ideálů, snů a politických požadavků? Ale zase jsme u toho, záleží nám na některých z těchto rodin?

Bermudský trojúhelník v posledních několika dnech nasál do svého víru další palestinskou oběť: předběžnou zprávu OSN o tom, jak izraelští vojáci a ostřelovači masově vraždili neozbrojené Palestince v Pásmu Gaza, kteří zde vloni demonstrovali od 30. března proti svému uvěznění v enklávě, a také kvůli svému právu - na základě rezoluce Valného shromáždění OSN č. 194 (z roku 1948, pozn. překl.) - vrátit se do původních domovů svých rodin nebo místo toho získat náhradu.

Bylo zabito přes 200 Palestinců a přibližně 18 000 jich bylo zraněno. OSN vyšetřovala 189 případů úmrtí. Vyšetřovatelé zjistili, že snad při dvou příležitostech mohli ozbrojení palestinští muži proniknout davem a střílet na izraelskou armádu, ale i jen zběžné přečtení 22stránkové zprávy OSN zcela jasně ukazuje, že mrtví byli převážně oběti úmyslného a cíleného střílení. Mezi mrtvými byli novináři, zdravotníci, děti. Zpráva OSN došla k závěru, že Izrael zřejmě spáchal válečné zločiny.

Avšak každá nová válka, každá nová řada obětí, každá nová zpráva OSN se stane normální. Nebo je snad tím správným slovem „normalizovaná“. O nic víc, než dokument OSN z 25. února. Demonstranti podle Izraele totiž patřili k „teroristickému“ hnutí Hamás. Vyšetřování bylo „absurdní divadlo“, oznámil mluvčí Izraele, jde o „zprávu, která je nepřátelská, lživá a zaujatá vůči Izraeli“.

Ale co jsme od toho mohli čekat? Od té doby, co Izrael zpráskal, ponížil a politicky zničil skvělého židovského právníka Richarda Goldstona, který vyslovil drtivou kritiku izraelského bombardování Gazy v letech 2008-2009 - Izrael a židovští Američané ho obvinili z antisemitismu a vrozeného „zla“ (to druhé vyslovil Alan Dershowitz, samozřejmě); v porovnání s tím vypadají hříchy americké demokratky Ilhana Omara (Ilhan Omar je Somálka, zvolena do US Kongresu v Minnesotě. Na veřejnosti nosí šátek/ turban/nidžáb nebo co to je. Tady jsou její názory. Poznámka editora) naprosto dětinsky - zprávy OSN nejsou nic jiného, než jakási tapeta. Nic z toho nemá význam.

Palestinci byli dokonce podle všeho podvedeni, neboť došlo k uzavření amerického konzulátu v Jeruzalémě a jeho sloučení s velvyslanectvím Washingtonu v Izraeli s cílem posílit „účinnost a efektivitu diplomatických závazků [Ameriky]“, jak řekl velvyslanec David Friedman, který také, což je nezvyklá náhoda, podporuje Izrael ve vyvlastnění půdy na Západním břehu, přičemž zároveň tvrdí, že chce „řešení pro oba státy“.

Hanan Ashrawiová jednoduše a výmluvně vysvětlila, že sloučení konzulátu s velvyslanectvím „není administrativní rozhodnutí. Je to akt politického útoku na práva a identitu Palestinců, a popření historického statusu a funkce konzulátu, datující se zpět o téměř 200 let.“ Měla naprosto pravdu, avšak nikdo tomu nevěnoval sebemenší pozornost. Americký konzulát prostě pohltil Bermudský trojúhelník.

Děje se tohle všechno proto, že Trump nyní převálcoval morálku a tak nesmazatelně zašpinil americkou vlajku, že jsme všichni nějakým způsobem zanevřeli v případě Blízkého východu na takové ideje, jako jsou zásady, sliby a lidstvo, a přijali jsme věčnou noc - i když se má v tomto případě jednat o dohodu století? To je to, co se stane, když se ocitnete v Bermudském trojúhelníku? Rozlučme se s Palestinci. Cožpak nevěděli, že to je nebezpečné území? Neslyšeli ty příběhy? Pokud se ptáte mě, je to všechno záhada.

Robert Fisk

Trump is trying to pay his way to an annihilation of Palestinian statehood, and an erasure of Israel’s crimes vyšel na britském Independet. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/03/7860-trump-se-snazi-penezi-dosahnout-zniceni-palestinske-statnosti-a-vymazani-zlocinu-izraele.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKaždý druhý Čech chce být manager a manuální práci u nás musí dělat přistěhovalci …   
Pridal tk Pátek 22 březen 2019 - 06:15:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V dnešní době se nejen u nás, ale téměř v celé Evropě stává trendem, že přibývá vysokoškolsky vzdělaných lidí, kteří nemají žádné praktické zaměření a tím pádem, ani žádné reálné upotřebení v životě a zaměstnání.

Tito života naprosto neznalí junioři, kterým ještě doma maminka pomalu „utírá zadek“, a kteří sami ještě bez cizí pomoci v životě nic nedokázali, si myslí, že díky titulu, který mnohdy získají i díky protekci, nebo penězům a známostem svých rodičů, vědí vše nejlépe.

Je s podivem, že nikomu ve vládě nedochází, že taková situace je dlouhodobě neudržitelná, a že bez podpory učňovského školství tu brzy budeme mít samé vedoucí pracovníky, pány ředitele a managery, ale v továrnách, skladech, nebo obchodech, nebudeme mít za chvilku kdo dělat. Z osobních zkušeností vím, že 80% novodobých vysokoškoláků, je v běžném životě naprosto nepoužitelných a dělá jim problém jakákoli manuální práce. Zatímco ostatní udělají hromadu práce, páni vysokoškoláci se marně snaží pochopit smysl počínání a raději, než aby něco udělali, pokládají často naprosto stupidní otázky a řeší, proč se to, či ono dělá takto, když se to možná dá dělat jinak.

Tato situace ve finále vede k tomu, že to na pracovištích začíná vypadat tak, že na každých deset pracovníků podnik platí v průměru čtyři i více vedoucích a managerů a z těch deseti pracujících, jsou tři Ukrajinci, tři Slováci, dva Bulhaři, Moldavani, nebo Vietnamci a pouze dva Češi. V poslední době ještě přibývají pracovníci z Afriky, bez nichž se, jak se nám snaží političtí lídři z Bruselu a naší vlády namluvit, Evropa prostě neobejde. Na mladé lidi u nás povětšinou opravdu pracují jen lidé ze starších generací, kteří vyrostli ještě v době, kdy bylo běžné, že na vysoké školy se bralo jen nejchytřejších 10% žáků a ostatní šli na nějaký učební obor.

Je s podivem, že se nad tímto vším nikdo nezamyslí a nezeptá se, proč potřebujeme na práci cizince, když dříve tu bylo mnohem více výrobních a zemědělských podniků, jako ocelárny, sklárny, továrny na výrobu tramvají a lokomotiv apod. a v každé druhé vesnici prasečák, nebo kravín v nichž pracovalo 99% domorodců, bez přispění pracovních sil z Ukrajiny, Afriky, nebo odjinud. Evropa začíná být kolosem na hliněných nohou a pracovní a imigrační politika Bruselu způsobí ve svém dopadu agónii a zánik, který není nepodobný pádu Římské říše. Naše civilizace se stává slabou a přechytralou, neschopnou uživit, ani ubránit sebe samou, a právě to, se kdysi stalo i Římu …

Ladislav Kašuka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritské úřady hájí islám a diskriminují bývalé muslimy za kritiku islámu. Výsledek multikulturalismu   
Pridal tk Pátek 22 březen 2019 - 06:12:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britské ministerstvo vnitra zamítlo žádost o azyl Íránci, který do ní napsal, že po seznámení s násilnou podstatou islámu přestoupil na křesťanství, které je náboženstvím míru.

Úředník mu odpověděl, že křesťanství je náboženství násilné, což doložil šesti citáty ze Starého zákona a žádost odmítl.

Evropa, jakou máme rádi. Allahu akbar.

Autor: Martin Gust

Zdroj: telegraph.co.uk


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKomu a kam leze šéfredaktor Fóra 24? Plesl zveřejnil „kompromitující materiály“ na Šafra   
Pridal tk Pátek 22 březen 2019 - 06:06:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Šéfredaktor deníku Mladá Fronta DNES Jaroslav Plesl zveřejnil na svém facebookovém účtu fotografie, na kterých je zachycen šéfredaktor portálu Forum24 Pavel Šafr ve společnosti bývalého českého prezidenta Václava Klause. Fotografie by měly podle Plesla dokázat, že Šafr dříve „lezl Klausovi tam, kam tvrdí, že nikdy nelezl“.

„Bývaly doby, kdy Pavel Šafr lezl Klausovi tam, kam tvrdí, že nikdy nelezl. A hele, jsou z toho i fotky!“ uvedl Jaroslav Plesl.

Své svědectví připojil i sociolog Petr Hampl, který uvedl, že šéfredaktor deníku Forum24 byl nejfanatičtějším stoupencem Václava Klause. Podle něj to bylo v době, kdy politika bývalého prezidenta byla opodstatněná.

„Sdílím a připojuji své osobní svědectví, že v dobách, kdy se klausismus vyplácel, byl Pavel Šafr nejfanatičtějším fanouškem Václava Klause v celé zemi (byl to tehdy můj šéf). Inu, to jsou ty morální ikony,“ napsal Petr Hampl.

Pavel Šafr často ostře kritizuje Václava Klause. Například nepodporuje postoj bývalého prezidenta vůči politice Evropské unii a Rusku, které nepovažuje za hrozbu pro Evropu. Šéfredaktor Forum24 označoval Klausovy názory za absurdní a strašné. V silnějších formulacích dodával, že Klaus st. a Klaus ml. „se spolu ocitli v divné společnosti proruských hovňousů, kteří by nás rádi odvedli z civilizace do pralesa“.

Názory Václava Klause v oblasti domácí politiky rovněž vyvolávali nesouhlas Šafra. Podle něj bývalý prezident „vždycky výrazně nadřazoval ekonomické otázky nad otázky občanských a politických svobod“, čímž „nebyl schopen docenit vazbu ekonomických svobod na svobody politické“.

Za pozitivní výsledky působení Klause na postu prezidenta Šafr však uvádí založení a etablování ODS, která měla masovou podporů voličů a iniciovala velmi pozitivní reformy, stejně jako poražení „havlovského přístupu k politice“, ten podle Šafra byl založen na tezi, že strany jsou pro straníky.

Zdroj: https://sptnkne.ws/kZa8


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmeriku podezírají z nových válečných zločinů   
Pridal tk Pátek 22 březen 2019 - 05:55:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Američtí vojáci mohou být vinni z válečných zločinů v Somálsku. Informoval o tom The Business Insider s odkazem na vyšetřování Amnesty International.

Ve zprávě této organizace na ochranu lidských práv se poukazuje na to, že za dva poslední roky zahynulo v důsledku pouhých pěti z více než stovky leteckých útoků amerických letadel a dronů v Somálsku minimálně 14 civilistů a sedm utrpělo zranění.

„Tyto útoky porušily mezinárodní humanitární právo, některé z nich se dají pokládat za válečné zločiny,“ praví se ve zprávě Amnesty International.

Když africké velení USA (AFRICOM) obdrželo tuto zprávu, ještě jednou vyvrátilo smrt civilistů v důsledku amerických operací v Somálsku proti teroristické frontě Aš-Šabáb, která je součástí Al-Káidy v Africe.

Ve článku se uvádí, že Amnesty International požádala o rozhovor přes 150 očitých svědků, příbuzných, válečných přesídlenců a expertů. Organizace poukázala na to, že provedla pečlivou analýzu satelitních snímků, částí munice a fotografií s následky leteckých útoků.

Ochránci lidských práv z Amnesty International se domnívají, píše Business Insider, že počet mrtvých civilistů může být mnohem větší.

Ředitelka Amnesty International pro bezpečnost v oblasti lidských práv Daphne Eviatarová si postěžovala na to, že Pentagon a americká vláda nebyly čestné ohledně obětí mezi civilisty v důsledku operací v Somálsku.

„AFRICOM pořád prohlašoval, že nehledě na desítky leteckých útoků ročně nedošlo k žádným obětem mezi civilisty,“ poznamenala Eviatarová.

Tato tvrzení amerických vojáků vzbudila vážná podezření Amnesty International, která se rozhodla, že podnikne vlastní vyšetřování.

Podle Eviatarové má americká vláda přiznat existenci těchto obětí, k nimž patří také děti, farmáři, kopáči studen. Domnívá se, že vojáci útočili na předpokládané teroristy, tedy muže vojenského věku, dokonce v případě, jestli doopravdy nevěděli, jestli jsou ve spojení s bojovníky nebo extremistickými skupinami.

„Je to naprosto protizákonné,“ zdůraznila Eviatarová. Řekla, že právě kritika podobných válečných metod přispěla k tomu, že předcházející americký prezident Barack Obama schválil nová pravidla ochrany civilního obyvatelstva.

Zdroj: The Business Insider


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTrump: Pro USA nastal čas přiznat suverenitu Izraele nad Golanskými výšinami   
Pridal tk Pátek 22 březen 2019 - 05:52:18 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump napsal na Twitteru, že nastal čas, aby Spojené státy americké přiznaly suverenitu Izraele nad Golanskými výšinami.

Mezitím izraelský premiér Benjamin Netanjahu hostí v Jeruzalémě amerického ministra zahraničí Mika Pompea. Sám Netanjahu byl pozván na návštěvu Bílého domu na večeři s americkým prezidentem Donaldem Trumpem před volbami 9. dubna.

„Po 52 letech je na čase, aby Spojené státy plně uznaly suverenitu Izraele nad Golanskými výšinami, která má pro stát Izrael a regionální stabilitu zásadní strategický a bezpečnostní význam,“ napsal Trump na svém Twitteru.

Tweet přišel během návštěvy amerického ministra zahraničí Mika Pompea v Jeruzalémě. Oficiální představitel USA se však odmítl vyjádřit k prohlášení, když o to novináři požádali.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu rychle reagoval na Trumpovo prohlášení a poděkoval americkému prezidentovi za jeho podporu.

„V době, kdy se Írán snaží využít Sýrii jako platformu pro zničení Izraele, prezident Trump odvážně uznal izraelskou suverenitu nad Golanskými výšinami. Děkuji vám prezidente Trumpe,“ napsal Netanjahu.

Nedávno mluvil o sporném území Golanských výšin izraelský premiér Benjamin Netanjahu a obvinil Írán, dlouhodobého soupeře Izraele v tomto regionu, že v této oblasti založil teroristickou síť. Znovu také vyzval mezinárodní společenství, aby uznalo Golanské výšiny jako izraelské území.

Spojené státy projevily svou podporu Izraeli jak v konfliktu s Palestinci, tak se Sýrií ohledně Golanských výšin. V nedávné zprávě amerického ministerstva zahraničí o lidských právech americká strana vynechala termín „obsazené” ve spojitosti s Golanskými výšinami, a změnila ho na „kontrolované Izraelem”.

Kromě toho v roce 2017 Washington uznal město Jeruzalém, který se se nachází sporně mezi Izraelem a Palestinou, jako izraelské hlavní město, a v roce 2018 sem přesunul americké velvyslanectví.

Zdroj: Twiter, Sputniknews.com


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvětová ekonomická recese je nepravděpodobná, tvrdil britský think-tank   
Pridal tk Pátek 22 březen 2019 - 05:48:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Nejhorší moment" světové ekonomiky již proběhl a je nepravděpodobné, že v budoucnu opět dojde k recesi. Vyplývá to ze zprávy, kterou včera zveřejnil britský think-tank Oxfordský ekonomický výzkumný institut.

Zmíněná zpráva analyzuje a předpovídá čínskou ekonomiku, ekonomiku eurozóny, rozvíjející se trhy, globální polovodičový průmysl, globální likviditu, trend amerického dolaru, globální finanční situaci, obchodní konflikty a fiskální politiku USA. Zpráva se domnívá, že většina těchto ukazatelů se zlepšuje.

Ve zmíněné zprávě se uvádí, že negativní dopady obchodních konfliktů na světovou ekonomiku v uplynulém roce nebudou obecně pokračovat a nebudou se systematicky ani dále rozšiřovat.

Zpráva se také domnívá, že rozvíjející se trhy povedou k celosvětovému hospodářskému oživení. Díky pozitivním měnovým a fiskálním opatřením a díky oslabení negativních dopadů se začne ve druhé polovině letošního roku zvyšovat tempo růstu světové ekonomiky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelká Británie oficiálně podala žádost EU, aby odložila Brexit   
Pridal tk Pátek 22 březen 2019 - 05:47:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská premiérka Theresa Mayová 20. března v Dolní sněmovně britského parlamentu uvedla, že již předložila dopis EU a formálně podala žádost o odložení „odchodu z EU".

Theresa Mayová v dopise uvedla, že Velká Británie se snaží odložit termín Brexitu, a to ze dne 29. března na 30. června. Zdůraznila, že potřebuje více času, aby přesvědčila parlament o zahájení třetího hlasování s cílem schválit dohodu o Brexitu.

Podle vládního návrhu pokud Dolní sněmovna britského parlamentu schválí dohodu o „odchodu z EU" do 20. března, britská vláda bude jednat s EU o odložení konečného termínu „odchodu z EU" na 30. června. V opačném případě bude konečný termín Brexitu odložen na později. Ale mluvčí Dolní sněmovny parlamentu John Bercow citoval parlamentní tradici a odmítl třetí předložení dohody Brexitu parlamentu, pokud v ní nebudou změny podstatného obsahu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPodpora terorismu   
Pridal tk Pátek 22 březen 2019 - 05:43:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr vnitra za ČSSD Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny za ANO Radek Vondráček a další politici hovoří o tvrdém postihování těch, kdo na internetu projevují sympatie teroristovi, který na Novém Zélandu zabil 50 lidí.

Čím více o tom ale čeští vládní představitelé a zákonodárci mluví, tím více si pod sebou podřezávají větev. Podle českého práva je trestné veřejně schvalovat spáchaný zločin a zakázaná je i podpora a propagace terorismu.

Široký výklad trestního zákoníku tedy umožňuje stíhání lidí, kteří píší na Facebook vzkazy podporující teroristu. Co se ale stane, až se česká vláda rozhodne následovat Američany a stáhne vojáky z Afghánistánu?

Tálibán se loni v srpnu přihlásil k odpovědnosti za smrt tří českých vojáků. Jakýkoli krok české vlády, který by schvaloval participaci Tálibánu na moci v Afghánistánu, by mohl na základě široké interpretace českého práva představovat trestný čin podpory terorismu.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2064 sec,0.0535 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,813kB