Pondělí 25 březen 2019
Rozvědka DLR odhalila „podlý plán“ Porošenka   
Pridal tk Pondělí 25 březen 2019 - 18:10:20 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Petro Porošenko přichystal pro Donbas „podlý plán“, sdělil náčelník tiskového oddělení Lidových milicí neuznané Doněcké lidové republiky Daniil Bezsonov. Jeho prohlášení bylo uveřejněno na YouTube.

Podle slov zástupce obranného úřadu hodlá Porošenko, který cítí blížící se nevyhnutelné fiasko, zmařit volby prezidenta Ukrajiny pomocí vyhlášení válečného stavu v některých regionech země.

Speciální jednotky podle Bezsonova dostaly za úkol řadu provokací. Jedna z nich má být zaměřena proti příslušníkům OBSE, druhá má spočívat v masové vraždě. Obě provokace mohou být uskutečněny na území, které kontroluje ukrajinská armáda.

„Přesně víme, že hraniční přechod Zolotoje, který byl jednostranně připraven k otevření, byl zaminován a že provokace začnou po zahájení vstupu civilistů na území Luhanské lidové republiky. Porošenkovi nohsledi zavírají hraniční přechod Stanica Luhanská a násilně posílají civilisty na minová pole v okolí hraničního přechodu Zolotoje. Civilisté zabití minami budou představeni jako „další agresivní čin“ z naší strany,“ řekl zástupce obranného úřadu.

Dodal, že v tomto případě bude mít Kyjev volné ruce pro aktivizaci bojových akcí na Donbasu.

Prezidentské volby se na Ukrajině mají konat 31. března. O post hlavy státu se uchází 39 kandidátů. Podle výsledků průzkumů veřejného mínění v posledních měsících vede lídr strany Baťkyvščina Julia Tymošenková, avšak v lednu ji předstihl showman Vladimir Zelenský, Porošenko má podle průzkumů asi 20 % hlasů voličů.

Zdroj: YouTube, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMašiny bez bohů   
Pridal tk Pondělí 25 březen 2019 - 17:18:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Autoři starořeckých dramat vymysleli způsob, jak vyřešit neřešitelnou krizi zásahem shůry. Ten vynález se jmenoval Deus ex machina. Spočíval v tom, že představitel některého z olympských bohů se za pomoci kladky snesl na jeviště a vědoucím projevem objasnil situaci. Pak nařídil klid zbraní, potrestal zloduchy a ověnčil hrdiny. O vnitřní očistu člověka a zušlechťování jeho života usilovali napříč časem náboženští i političtí reformátoři, filozofové a umělci z různých kultur. Až donedávna.

Současný svět náš vezdejší, v němž prožíváme své životy, se od očistného principu katarze vzdálil. Každý den se dovídáme o útocích zla, zapalujeme svíčky jeho obětem, ale není tu žádný spravedlivý deus ex machina, který by ztrestal viníky a svou autoritou nastolil smír. Zástupnou institucí se zdála být Organizace Spojených národů. Tento moderní lidskou dohodou uznaný kolektivní „bůh“ však ztrácí účinnost, když mašiny přinášející z nebe místo očisty smrt a zmar mohou směřovat ke svým cílům i bez mandátu OSN. Zlovolným předznamenáním této změny byla agrese proti Jugoslávii nazvaná bezostyšně Spojená síla.

Dnes už je to dvacet let od toho soumraku, kdy dopadaly první bomby. Ničení a zabíjení trvalo 78 dní. Teprve pak zasáhla RB OSN. Její rezoluce č. 1244 sice přiměla Spojenou sílu ukončit bombardování, ale další body rezoluce, požadující, aby Kosovo zůstalo integrální součástí svrchovaného Srbska a definující bezpečnostní podmínky soužití obyvatel, splněny nebyly. Podlomená autorita OSN nezabránila následnému odtržení Kosova a jeho nelegálnímu uznání, na kterém se podílel i K. Schwanzenberg, tehdejší ministr zahraničí ČR. Zbudování obrovské vojenské základny v protektorátu Kosovo se pak stalo dalším krokem na cestě směřující k násilné přeměně světa. Při jejím plánování je zabíjení civilistů čili takzvané vedlejší účinky či efekty od počátku výslovným předpokladem. Věděli o tom i členové české vlády, když na svém nočním zasedání 20. března 1999 odhlasovali, až na několik čestných výjimek, přelety bombardérů NATO naším vzdušným prostorem a umožnili smrtonosným mašinám používat naše letiště.

Český dramatik Václav Havel jistě znal mravní princip antických dramat. Jistě znal i Chartu OSN. Přesto nálety na srbské cíle hájil a pokládal je za legitimní: Domnívám se, že během zásahu NATO existuje jeden činitel, o kterém nikdo nemůže pochybovat: nálety, bomby, nejsou vyvolány hmotným zájmem. Jejich povaha je výlučně humanitární: to, co je zde ve hře, jsou principy, lidská práva, jimž je dána taková priorita, která překračuje i státní suverenitu. A to poskytuje útoku na Jugoslávskou federaci legitimitu i bez mandátu Spojených národů.

Je to přesná citace slov někdejšího českého prezidenta. Slov, ze kterých vyplývá, že Srbům nelze přiznat lidská práva, ale naopak jen kolektivní vinu.

Je ohromující, kam se ve svém smýšlení posunul obdivovatel Ghándího a přítel tibetského dalajlámy.

Čekat pokání od mrtvého je samozřejmě marné. Důležitá je katarze těch, kteří žijí. Současný prezident ČR už k ní dospěl svým nedávným vyjádřením, v němž schválení aliančního bombardování bývalé Jugoslávie českou vládou hodnotí s odstupem dvaceti let jako chybu a označuje akci Severoatlantické aliance uskutečněnou bez mandátu OSN za akt mocenské arogance. Václav Klaus toto věděl už před dvaceti lety.

Někdejší ministryně zahraničí USA M. Albrightová však dodnes pokládá výsledky bombardování za svůj největší politický úspěch a těší se z medaile za zásluhy o demokracii, kterou jí nedávno připnul ministr zahraničí ČR - tentýž osvícený člověk, který hajlování banderovců pokládá za lokální záležitost nepodléhající kritice.

Když význam slov jako demokracie, lidská práva, spravedlnost nebo humanita ztrácí smysl a mezinárodní smlouvy připomínají jen cáry papíru, když mašiny bez bohů a dálkově řízené střely rozhodují o bytí či nebytí lidí, co ještě zbývá člověku, aby dál věřil, že jeho život má vyšší smysl než jenom přežívání podle diktátu mocných, kteří si dali amputovat svědomí?

Tato otázky si mnozí pokládáme každý den , ovlivňují i obsah našich snů.

Naše děti, až na výjimky, si ale takové otázky nekladou a našemu neklidu nerozumí. Ztratily instinkt, záměrně jim bylo odepřeno vnímat, chápat a hodnotit souvislosti. Necítí ve vzduchu předzvěst veliké války. My ano a to nás činí odpovědnými za dobu, ve které žijeme.

Truchlit nad mrtvými je lidská přirozenost, ale dnes už to nestačí, my musíme ve jménu člověčenství uhájit smysl života - a to i pro ty, co se teprve narodí. Jediné, o co se můžeme opřít, je naše vlastní odvaha. S odvahou ke společnému odporu proti zvůli programátorů, kteří planetu Zemi pokládají za svou laboratoř, dokážeme, že nejsme pokusná morčata, ale lidé. Lidé disponující rozumem a svědomím. Nic není ztraceno, dokud to nevzdáme my sami!

Lenka Procházková

- Projev na pietní akci před srbskou ambasádou k dvacátému výročí zahájení náletů sil NATO na Jugoslávii)
25.3.2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozvrat měsíc před volbami? Leader SPD do evropských voleb Ivan David na odchodu řekl: “Takhle zanikají partaje, na to seru!” a předčasně se odhlásil z konference SPD v Praze!   
Pridal tk Pondělí 25 březen 2019 - 04:38:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Rozvrat měsíc před volbami? Leader SPD do evropských voleb Ivan David na odchodu řekl: “Takhle zanikají partaje, na to seru!” a předčasně se odhlásil z konference SPD v Praze! Situace je vážná, potvrzují zdroje zevnitř Okamurova hnutí. Po rozvratu moravskoslezské buňky začínají lidé v SPD chápat, že projekt alternativní strany byl unesen lidmi, kteří nemají s odporem proti EU, NATO a migraci nejen nic společného, ale naopak ještě z těchto organizací a migračních procesů profitují!

Procesy se urychlují a je to tady dříve, než by se dalo čekat. Včera večer se na Facebooku členů a příznivců SPD začala šířit neuvěřitelná informace. Leader kandidátky SPD do evropských voleb MUDr. Ivan David se předčasně odhlásil z konference SPD v Praze a při odchodu sdělil několika svědkům slova, ze kterých doslova mrazí. Ivan David měl prohlásit, že: “Takhle zanikají partaje, na to seru!” a spěšně odešel. Informaci přinesly nezávisle na sobě osoby, které se konference zúčastnily a přímo s Ivanem Davidem mluvily při jeho předčasném odchodu z konference. Prvně se informace objevila na Facebooku Petra Hornáta. Zatím nejsou známy podrobnosti a detaily celé kauzy, není jasné, co bylo důvodem a startovacím mechanismem této události, ale naše zdroje zevnitř SPD nám potvrdily, že situace je opravdu mimořádně vážná.

Server Aeronet v poslední době přinesl sérii článků a investigativních materiálů, které odkryly velmi podivné a nebezpečné procesy uvnitř SPD, které vedly k rozpadu moravskoslezské organizace SPD, k odchodu Lubomíra Volného, ale i k procesům rozpouštění buněk SPD v Královéhradeckém kraji, předtím v Brně a v neposlední řadě podivné zákulisní taktiky z Plzně, kde už minulý rok po volbě prezidenta se začaly ukazovat podivné postupy a instrukce přicházející z Prahy z předsednictva SPD rozčarovaným členům SPD v Plzni.

Když k tomu připočítáme podivné dosazování cizích lidí a osob do čel regionálních kandidátek SPD, mnohdy navzdory souhlasu místních členů, tak dostáváme velmi nebezpečný obraz vnitřního rozvratu a destrukce strany, která měla definovat a prosazovat v parlamentu vystoupení z EU a odpor proti migraci. Odpor proti migraci zatím zůstává, ale z vystoupení z EU se už stala reforma EU, aniž by uvnitř SPD proběhlo referendum mezi členy SPD, jestli s takovou zásadní ideovou změnou volebního programu členové SPD vůbec souhlasí.

Lídr SPD do evropských voleb utekl se znechucením z konference SPD v Praze, takto prý zanikají partaje a tudíž na to sere

Jenže v Praze na konferenci SPD se včera něco stalo, co donutilo Ivana Davida jako šéfa volební kandidátky SPD do evropských voleb k tomu, že doslova podle slov svědků z konference utekl, rozmrzelý, plný znechucení a zklamání. Nemůžeme ani vyloučit, že Ivan David může rezignovat na svoji pozici leadera do voleb, a to by byla opravdu rána pro SPD. Ivan David je totiž v SPD jako leader do voleb pouhý měsíc a jeho včerejší spěšný odchod z konference musel být opravdu něčím podmíněn.

Jeho expresivní výrok o tom, že takto zanikají partaje, a že na to sere, připomínají do značné míry výroky jiných bývalých členů SPD, kteří již z Okamurova hnutí odešli. Jenom doufám, že teď nezačneme slyšet slova a plivání na pana Davida. že je zrádce a podobné bláboly, které zaznívají na adresu každého, kdo se opováží postavit trojici kmotrů v předsednictvu SPD, kterými se obklopil Tomia Okamura. Ovšem takovéto výroky od leadera kandidátky do EU parlamentu jsou opravdu potvrzením toho, o čem na Aeronetu průběžně informujeme o procesech uvnitř SPD.

Podle zdroje naší redakce se náhlý útěk Ivana Davida z konference SPD může týkat události, která proběhla před 5 dny, když Tomio Okamura překvapivě oznámil, že nebude kandidovat do Evropského parlamentu. Původně chtěl Tomio Okamura kandidovat z posledního místa kandidátky a pokud by byl zakroužkován a zvolen z posledního místa, přenechal by své místo v EU parlamentu někomu jinému, více o tomto plánu zde: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Okamura-nebude-kandidovat-v-eurovolbach-Zde-je-duvod-574559

Ovšem ministerstvo vnitra takový postup zpochybnilo, a to z toho důvodu, že už dříve soudy rozhodly, že se nelze získaného mandátu vzdát účelově ve prospěch jiného kandidáta. To by totiž ve skutečnosti byla volba mandátu v zastoupení, a tu český a ani evropský právní řád neumožňuje. Pokud by byl Tomio Okamura zvolen do EU parlamentu, automaticky by mu totiž podle zákona zanikl mandát poslance parlamentu ČR. Vnitro tento původně zamýšlený Okamurův pokus označilo za nezákonný, protože by šlo de facto o tunelování voličského hlasu skrze známou osobu, která by poté předala svůj mandát osobě, která by nikdy neměla u voličů šanci na zvolení.

SPD chtěla kšeftovat s euromandáty? Kandidovat a zvolen měl být někdo jiný, než kdo by nakonec usedl do EU parlamentu, mělo v plánu vedení SPD, vnitro ale zasáhlo

Jenže, co se stalo potom, to je velmi zajímavé. Tomio Okamura na to margo totiž oznámil, že když tedy nemůže kandidovat z posledního místa kandidátky a potom se vzdát mandátu v EU ve prospěch jiného řadového kandidáta SPD, tak že nebude do EU kandidovat vůbec. Jak jsme se však dnes dozvěděli v redakci, na některé kandidáty v SPD prý měl být vyvíjen nátlak na souhlas s tím, že když budou zvoleni, tak budou souhlasit s mechanismem, že odstoupí od zvoleného mandátu v EU parlamentu, pokud v budoucnu o to budou požádáni předsednictvem SPD.

Pokud totiž zvolený europoslanec rezignuje na svoji funkci poté, co získal status člena EU parlamentu, potom na jeho místo nastupuje další kandidát, který ve volbách skončil za ním a nebyl zvolen. Jak nám sdělil zdroj do redakce, některým lidem v předsednictvu SPD jde o to, aby v lavicích europoslanců seděli konkrétní lidé, kteří ale nemusí získat sympatie voličů SPD. Jejich možnost dostat se do EU parlamentu je tak možná jen v pozici náhradníků, že zvolený kandidát po zvolení na mandát v EU rezignuje.

Nevíme, co stálo za útěkem Ivana Davida ze včerejší konference, ale teoreticky se můžeme dohadovat, že pokud mu navrhli požadavek, aby třeba podepsal nebo ústně souhlasil s něčím takovým, jako jsou různé účelové rezignace a přenechávání mandátů někomu “privilegovanému”, potom si dokážu představit, že MUDr. Ivan David se upřímně naštval, uvedl nahlas, že takto zanikají partaje, a že na to sere.

Voliči SPD měli původně zvolit Okamuru do EU parlamentu a ten by obratem mandát předal někomu jinému, kdo byl dopředu předsednictvem interně předurčen jako výkonný kádr do EU, bez ohledu na výsledek voleb a pořadí kandidátů SPD

Normálně bychom takové informace v redakci Aeronetu považovali za hoax, že někdo chce kšeftovat s mandáty europoslanců po jejich zvolení a potom účelově se mandátů vzdávat ve prospěch nezvolených kandidátů v pořadí na kandidátce. Jenže, když jsme před 5 dny byli svědky tohoto pokusu přímo od Tomia Okamury , který se svým jménem celebrity chtěl nechat důvěřivými voliči SPD zvolit do EU parlamentu, ale jakmile by k tomu došlo, chtěl obratem ruky se svého mandátu v EU vzdát a přenechat ho někomu jinému na kandidátce, koho voliči z SPD by nikdy nezvolili, protože ho ani neznají. Teprve když vnitro upozornilo Tomia Okamuru, že takové kšeftování s euromandáty je v rozporu se zákonem, tak teprve poté se Tomio rozhodl, že kandidovat pro změnu vůbec nebude.

Tomio Okamura není jediná známá celebrita, tou je také Ivan David a lze se domnívat, že jeho naštvaný útěk z konference v Praze včera měl něco společného s určitými mechanismy mandátů v EU parlamentu. Když si uvědomíme, že to samé předsednictvo SPD nutilo nedávno vedení moravskoslezské buňky SPD k tomu, aby na čelo kandidátky v Ostravě dosadili cizího člověka z Rotary klubu výměnou za sponzorský dar SPD ve výší 1 milionu korun, tak potom si dovedu představit, že podobné tlaky mohou probíhat i na kandidáty do eurovoleb, a ne každý na to má žaludek. K této věci by se měl především vyjádřit samotný Ivan David, který zatím k celé věci mlčí. Každopádně se znovu ukazuje, že to, o čem jsem hovořil poprvé již v říjnu 2017 před volbami a sklidil jsem za to psí hlavu, začíná dnes nabírat děsivé obrysy v přímém přenosu přímo v podání leadera kandidátky SPD do evropských voleb. A to tu ještě nebylo.

Záznam pátečního pořadu o situaci uvnitř SPD, analýza útoku v Christchurch a další témata


Zdroj: https://aeronet.cz/news/rozvrat-mesic-pred-volbami-leader-spd-do-evropskych-voleb-ivan-david-na-odchodu-rekl-takhle-zanikaji-partaje-na-to-seru-a-predcasne-se-odhlasil-z-konference-spd-v-praze-situace-je-vazna/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKonvička: Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji" a mezitím Muslimskou komunitu v Praze ovládli radikální muslimové   
Pridal tk Pondělí 25 březen 2019 - 04:23:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vlevo, klečící, LEONID KUŠNARENKO, nový pražský imám. Vpravo, stojící, dva SIROTCI, vojáci Islámského státu. Všimměte si zdvižených ukazováčků - znamní radikálního alláhování - u všech tří.

Úplně vlevo ze Kušnarenkem VLADIMÍR SÁŇKA, nedávno souzený (a soudem osvobozený) za vydávíní salafisitcké literatury.

Čučkaři z BIS zatím bojují s "dezinformačními zdroji".

Zdroj: eurabia


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponCenzura na internetu zesiluje. Česko-švédská spisovatelka je cenzurovaná kvůli Tommymu Robinsonovi   
Pridal tk Pondělí 25 březen 2019 - 04:20:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve Švédsku žijící publicistka Kateřina Janouchová dostala ban na Facebooku za text o Tommy Robinsonovi, v němž se odvážila napsat: "Bránit svobodu projevu těch, se kterými souhlasíte, je snadné, ale pokud máme zachovat opravdu nějakou svobodu projevu hodnou tohoto pojmenování, musíme ji bránit i když se týká těch, s nimiž nesouhlasíme."

Dobře jí tak. Měla svobodu zůstat zticha a soukromá firma má samozřejmě naprostou svobodu zacpat ústa každému, koho uzná za nevhodného.

Jak totiž víme od pana Uljanova, skutečně pokroková svoboda je poznaná nutnost.

Autor: Martin Gust

Zdroj: voiceofeurope.com

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDLR: Ozbrojené síly porušily příměří šestkrát během 24 hodin   
Pridal tk Pondělí 25 březen 2019 - 04:16:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinští vojáci šestkrát porušili příměří v Donbasu během uplynulých 24 hodin, sdělili v neděli novinářům na zastupitelství jednostranně vyhlášené Doněcké lidové republiky ve Společném středisku pro kontrolu a koordinaci režimu příměří.

Včera zastupitelství DLR ve Středisku informovalo o 14 případech porušení příměří během 24 hodin ze strany ukrajinské armády. „Jarní“ příměří, dohodnuté na videokonferenci bezpečnostní podskupiny, platí v Donbasu od 8. března.

„Během uplynulých 24 hodin bylo příměří porušeno ze strany ukrajinské armády celkem šestkrát,“ řekl zástupce DLR ve Středisku.

Podle jeho slov stříleli Ukrajinci na území republiky z minometů, zbraní obrněných vozidel pěchoty, granátometů a střelných zbraní. „Celkový počet munice použité ukrajinskou armádou činil 37 kusů,“ dodali na zastupitelství DLR v Středisku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/manr

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIS plánuje nové teroristické útoky v Evropě,   
Pridal tk Pondělí 25 březen 2019 - 04:13:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teroristická skupina Islámský stát plánuje, že pokud ztratí kontrolu nad Sýrií, uchýlí se k teroristickým útokům v Evropě. Informovaly o tom noviny The Sunday Times s odkazem na dokumenty, které byly nalezeny na území, jež bylo osvobozeno od teroristů.

Podle britského portálu teroristé IS plánují útoky v Evropě, protože se jejich chalífát hroutí. K páchání teroristických útoků přitom mají v plánu využít tzv. spící buňky jejich skupiny, které se nachází v Sýrii.

Novináři navíc nijak nezpochybňují autentičnost daných dokumentů, které získaly z opuštěného pevného disku teroristů. Na něm byly obsaženy také skutečná jména, údaje o finančních výdajích teroristické skupiny či informace o skutečných střetech.

Dne 23. března americký prezident Donald Trump informoval o úplném zničení samozvaného chalífátu Islámského státu na území Sýrie a Iráku.

Velitel koaličních sil a generálplukovník Paul LaCamera však nedávno prohlásil, že se přeživší teroristé nyní skrývají v odlehlých oblastech a ve speciálních táborech. Podle něj teroristé jen čekají na ten správný okamžik.

Syrské demokratické síly (SDF), které převážně tvoří kurdští bojovníci, v sobotu ohlásili konečné vítězství nad Islámským státem v Sýrii. Dříve v pátek mluvčí Bílého domu Sarah Sandersová novinářům uvedla, že IS byl v Sýrii zcela zničen.

Zdroj: https://sptnkne.ws/manq


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVenezuelský ministr: Venezuele bylo „na žádost Trumpa“ ukradeno přes 30 miliard dolarů   
Pridal tk Pondělí 25 březen 2019 - 04:04:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Takové prohlášení přišlo několik dní poté, co venezuelský prezident Nicolás Maduro obvinil americkou vládu z toho, že této jihoamerické zemi ukradla pět miliard dolarů. Údajně se mělo jednat o peníze, které Maduro vyčlenil na výrobu léků.

Venezuelský ministr informací Jorge Rodríguez se pustil do opozice země za to, že „nacpala“ miliardy dolarů do vládních fondů v amerických bankách.

„Uchylují se ke krádeži majetků, které Venezuela drží v různých bankách. Tyto peníze jsou zabavovány na žádost administrativy (amerického prezidenta Donalda, pozn. red.) Trumpa. Za posledních několik měsíců bylo odcizeno více než 30 miliard dolarů,“ cituje ministra státní televize VTV.

Uvádí se, že toto prohlášení následovalo poté, co prezident Nicolás Maduro obvinil Washington z toho, že Venezuele ukradl „pět miliard dolarů, které byly vyčleněny na nákup základních látek pro výrobu léků a jejich dodávku do nemocnic, lékáren a ambulancí“.

Maduro trval na tom, že je za toto „kriminální opatření“ vůči venezuelskému lidu zodpovědný americký prezident, aby následně mohl prohlásit, že jsou americké úřady připraveny poskytnout Venezuele humanitární pomoc.

Již na začátku tohoto měsíce Maduro obviňoval venezuelskou opozici a vládu USA z toho, že se snaží zahájit válku o přírodní zdroje.

„Nikdo by se neměl nechat obelhávat! Venezuelská opozice a vláda USA nechtějí zemi pomoct. Naopak chtějí využít naše přírodní zdroje. Chtějí začít „ropnou válku“, aby mohly vniknout do naší země a vládnout zde! To se jim ale nepovede!“ napsal na Twitteru.

Dne 21. ledna začaly ve Venezuele masové protesty proti tamnímu prezidentovi Nicolasovi Madurovi, a to brzy poté, co složil přísahu. Šéf opozice Juan Guaidó se následně prohlásil za prozatímního prezidenta státu. Řada západních zemí v čele s USA tento krok Guaidóa uznala. Maduro jej ale označil za loutku USA. Rusko, Čína a řada dalších zemí podpořily Madura jako legitimního prezidenta. V Moskvě označili „prezidentský status“ Guaidóa za neexistující.

Zdroj: TV VTV


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2150 sec,0.0709 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,782kB