Středa 03 duben 2019
P.C.Roberts: Fareed Zakaria žádá na CNN Trumpa o rozpoutání války s Ruskem   
Pridal tk Středa 03 duben 2019 - 18:04:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Máme zde v cizině narozeného imbecila a rádoby novináře Fareeda Zakariu, požadujícího v CNN prezidenta Trumpa, aby ještě víc vyeskaloval napětí s Ruskem, a to mezi jinými i těmito slovy: „Trump není ochoten jít do konfrontace s Putinem ani v jediné otázce...stane se Venezuela oním bodem obratu, kterým prezident konečně ukončí svoji ústupčivost?“

Nabízí se tato otázka: Proč se v Americe narození Američané mají smiřit s tím, že člověk narozený v Indii naléhá na prezidenta Trumpa, aby zničil svět v nukleární válce? Máme přece dost vlastních a u nás narozených šílenců, kteří se snaží o totéž, např. tzv. experta na Rusko Michaela Falla, který se přece už roky nemůže Armageddonu dočkat. A jak se vůbec stalo, že tento druh stupidních , neinteligentních a nemorálních lidí má dnes hlavní slovo ve Washington Post, CNN, MS NBC a vůbec ve zbytku presstitutek?

Lidé si neuvědomují, že Russiagate dosáhla svého cíle už tím, že zabránila prezidentu Trumpovi normalizovat vztahy s Ruskem. A nyní zde navíc máme i idioty, jako je Zakaria, naznačující, že prezident Spojených států je zbabělec. A to proto, že neicinuje válku s Ruskem.

Novinář Caitlin Johnstone dává v tomto článku Zakariovi za vyučenou: https://caitlinjohnstone.com/2019/04/01/cnn-and-wapo-demand-that-trump-further-escalate-tensions-with-russia/ 

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSvodka mafie: Vyšetřovací spis “Karel” odhaluje napojení ČSSD a TOP09 na finanční toky podnikatelské a justiční mafie!   
Pridal tk Středa 03 duben 2019 - 03:41:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Svodka mafie: Vyšetřovací spis “Karel” odhaluje napojení ČSSD a TOP09 na finanční toky podnikatelské a justiční mafie! Během vyšetřování mizí důkazní materiály, státní zastupitelství dává od všeho ruce pryč, do chapadel mafie jsou zapleteny nejvyšší špičky státní moci! Mafie ve spolupráci s politiky oškubala český stát o téměř 14 miliard korun! Výbušný vyšetřovací spis odhaluje financování politických stran skrze nastrčené firmy, fiktivní faktury a bílé koně!

Redakce AE News obdržela od anonymního zdroje snad vůbec nejvýbušnější balík informací, který jsme kdy měli možnost spatřit. Materiály a dokumenty zjevně pochází přímo z policejního vyšetřování jedné z nejbrutálnějších kauz současné doby, o které se ale na mainstremaových médiích vůbec nedozvíte. Kauza je natolik nebezpečná, že od ní dávají ruce pryč nejen všechny velké mainstreamové redakce a noviny, ale dokonce i státní zastupitelství a policie se snaží veškeré informace o této kauze eliminovat, protože případ zasahuje do nejvyšších pater české polistopadové politiky. Vyšetřovací spis je doslova obžalobou dvou parlamentních politických stran z účasti na operacích mafie v České republice.

Materiály a dokumenty ukazují a odhalují, že v České republice jsou některé politické strany napojené po stránce financování na organizační struktury mafie, jejíž chapadla ovládají policii, ministerstvo vnitra, justici a politické sekretariáty. Kvůli těmto kauzám umírají lidé, a to nejen různí Františkové Mrázkové. Část informací z těchto dokumentů už zazněla v sobotu na YouTube v pořadu Petra a Michala, kteří odvádí fantastickou práci. My jsme však od anonymního zdroje dostali daleko více materiálů a v tomto článku poznáte, že pravá alternativa jde na dřeň a jádro pravdy. A pravda o České republice a její politice je ve skutečnosti příběhem mafie o jejím modus operandi v nejvyšší politice.

Vyšetřovací spis “Karel” a dvě politické strany v parlamentu napojené na aktivity mafie a loupež necelých 14 miliard ze státního rozpočtu za 3 roky

Pravda a láska prochází žaludkem, říká se mezi lidmi. Jenže čeští politici mají ovšem kachní žaludek, který je mnohem odolnější než ten náš. Až nás během eurovolební kampaně začnou TOP09, její derivát STAN a ČSSD zahlcovat vzletnými frázemi o zodpovědném hospodaření státu a EU, podívejme se raději na to, jak se mafiánští podnikatelé napojení na tyto partaje napakovali během tří let částkou ve výši 13,5 miliardy Kč.

Jak už to tak v našich luzích a hájích bývá, dnes se z toho všeho soudí pouze maličká provize 186 milionů korun, zatímco 13,5 miliard se propralo, a zmizelo v nenávratnu. V tomto exkluzivním článku odtajníme popisovou část tzv. spisu Karel, který přistál na stole bývalému řediteli ÚOOZ Robertu Šlachtovi, ale i Lence Bradáčové. Oba dva ale spis potichu vrátili jak bývalému ÚOOZ, tak i ÚOKFK (nyní NCOZ).

Spis Karel je jedinečný v popisu způsobu, kterým si podnikatelé navázaní na TOP09 a ČSSD vyprali a rozkradli během tří let 13,5 miliard z našich daní. Následně si podrobně projdeme grafický materiál, díky kterému pochopíme tunel, kterým byly peníze kradené. Abychom věc pochopili v celé své šíři, podívejme se na začátky vzniku TOP09 a propojení s kmotry ČSSD. Jedná se o pohled elitních vyšetřovatelů policie, nikoliv o subjektivní názor naší redakce, to je třeba zdůraznit!

Vznik TOP09 jako z filmu Kmotr, cikán nakupující uran, doma směnky Čepra, tajná operace BIS a dodávky zbraní Saddámu Husseinovi

Miroslav Kalousek potřeboval peníze na nově zakládanou TOP09 a tudíž byl vymyšlen plán, jak to zaplatí stát. Nebyl to první ani poslední případ, ale soustřeďme se pouze na tento. Vedle Michala Kuzmiaka měl Kalousek oprášit své staré známosti s Lubomírem Oravcem, jeho synem Michalem, Ladislavem Zoulou a dalšími lidmi kolem Jiřího Rušikvase.

Jiří Rušikvas byl šéfem expozitury BIS v Hradci Králové, později byl zástupcem ODS ve Vrchlabí. Jiří Rušikvas má vazby na Karla Randáka, který byl dříve ředitelem Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) a Karel Randák aktuálně působí ve Fondu proti korupci Karla Janečka. Takže Miroslav Kalousek oprášil staré známosti s lidmi pohybujícími se okolo Jiřího Rušikvase, šéfa expozitury BIS v Hradci Králové, který velmi dávno pro Stanislava Grosse (ČSSD) zařizoval prodej českých zbraní do Iráku. Toto bylo nejčernější memento Grossova života, který skončil poté náhlou, podivnou a zákeřnou nemocí rozpadu mozkové tkáně.

Ke Grossovi ty peníze ale nikdy nedorazily, to je jiná historie, protože si zejména severočeši vzpomenou na Dušana Pintyeho, který seděl 15 let za vraždu, kterou nespáchal. Mimochodem, Dušan Pintye je cikán na sociálních dávkách. Co se ale nestalo, při domovce se u něj našly neuvěřitelné originály směnek Čepra ve prospěch jeho osoby, tedy ve prospěch cikána na sociálních dávkách! Tomu bychom neuvěřili nebýt jeho zapojení v této akci jako bílého koně. To je zapeklitý příběh, ve kterém šlo o zbraně dodávané do Iráku tehdy embargovanému Saddamu Husseinovi. V tomto velmi dávném příběhu figuroval Stanislav Gross (ČSSD), Tomáš Pitr, operativci BIS a a tvrdí se, že i Andrej Babiš (ANO), ale vyšetřovatelé toto nemají 100% ověřené.

Tato parta dodávala embargovanému Saddamu Husseinovi zbraně. Jenže, potom přišla dvojčata, 11. září 2001 a BIS musela začít “uklízet”. Uklízelo se velmi hustě zvláště potom, co Stanislava Grosse napadla šílená a pro něho později zničující myšlenka zveřejnit důkazy, kterými chtěl Husseinovi dokázat, že Hussein skutečně vlastnil jaderné zbraně. Dušan Pintye byl jako bílý kůň skutečně vybraný k tomu, aby nakoupil uran, není ovšem ze spisu jasné, jestli surový uran, anebo již obohacený štěpný materiál.

Když v USA spadly paneláky 11. září 2001, BIS začala honem rychle uklízet po dodávkách embargovaných zbraní z ČR do Iráku. Přestřelka a cikán seděl 15 let za vraždu, kterou nespáchal

BIS proto začala uklízet a v roce 2002 se na místě přestřelky Dušanovi Pintyemu po několika nábojích zasekla pistole. Přesto se ale na místě našly náboje, které Pintyemu nikdy nepatřily. Náboje nebyly v okolí místa, odkud Pintye střílel. Na místě byli schovaní lidé, kteří disponovali standardní výzbrojí BIS a stříleli po osobách, které naopak chtěly zabít Pintyeho. Plán se vydařil a Dušan Pintye seděl 15 let za vraždu, kterou nespáchal. Jednoduše BIS dost drsně uklízela, vyšetřovatelé této vraždy byli donucení raději odejít do civilu a docházelo i k vytahování částí spisů vyšetřovateli BIS. Mimochodem, Pintye se soudí s Čeprem o ty směnky stále a v roce 2016 Andrej Babiš najal přes prostředníky v jisté státní instituci Tomáše Pitra k tomu, aby tyto směnky tzv. “uklidil”. Ale zpět k Miroslavu Kalouskovi a Jiřímu Rušikvasovi, šéfu expozitury BIS v Hradci Králové.

Když si načteme Jiřího Rušikvase z obchodních rejstříků, dostaneme se k naší partě mafiánských podnikatelů kolem TOP09 a ČSSD. Najdeme jména jako Lubomír Oravec, Michal Svatý (sponzor TOP09 a zakázky na ministerstvu práce pod Jaromírem Drábkem a jeho náměstkem Vladimírem Šiškou, oba z TOP09). Dále najdeme firmy jako AMI Praha a.s. (IČO 25715909), Erbia Holding a.s. (IČO 26437554), Tipsport a.s. (IČO 18600824) atd. Tito mafiánští podnikatelé v době vzniku TOP09 objížděli republiku a bohatým podnikatelům vysvětlovali, jak okrást stát na daních pomocí korunových dluhopisů.

Přesně na tomto později zblblí čeští novináři pekli Andreje Babiše (ANO), ale korunové dluhopisy si vymyslel Miroslav Kalousek (TOP09) pro sebe a své kámoše. Za to dostávali sponzorské dary na TOP09. Vedle Lubomíra Oravce u vzniku TOP09 figurovali lidé jako Ladislav Zoula, Pavel Kopačka, Miroslav Pelta, nebo milionář a majitel fotbalového klubu Karel Kapr. Vedle nich bílí koně typu fotbalového hráče Miroslava Příložného. Jakou přesně hráli roli se dozvíme z vyšetřovacího spisu Karel níže.

Tunelování státního rozpočtu ve prospěch lidí napojených na TOP09 a ČSSD, na konci řetězce ruská mafie a bílí koně

Plán podle nálezu vyšetřovatelů fungoval zhruba takto: Šmejdi se usadili ve státní správě, začali nakupovat neexistující zboží a služby pro stát a peníze daňových poplatníků a posílali peníze za odběr neexistujícího zboží svým spřáteleným firmám. Tyto spřátelené firmy dále v řetězci nakupovaly “zboží” vždy od firmy Sky-soft. Koníci z firmy Sky-soft zajeli do firmy N59 v Plzni (IČO 49197649), viz přiložený diagram z vyšetřovacího spisu níže, a všechny peníze, které z ministerstev doputovaly na účty firmy N59 přes spřátelené firmy mafiánských podnikatelů z TOP09, ve firmě N59 tito koníci vybrali. Tuto hotovost podle vyšetřovatelů obstarávala ruská mafie, samozřejmě za odpovídající provizi. Peníze z účtů v bankách si potom ruská mafie převedla do zahraničí. Mimochodem, v této pračce na peníze, ve firmě N59, se také vybíraly peníze z Rock Oil Servis s.r.o. Ondřeje Nováka (IČO: 27242455), to byly ony miliardové podvody na DPH, což bylo řízeno podvodníky napojenými na naftu Krailing uskladněnou v Německu.

Do celé této bandy byla vedle TOP09 zapojená i ČSSD, konkrétně František Králík. František Králík byl volebním manažerem Jiřího Paroubka (ČSSD, později LEV21), dělal také kampaň pro Davida Ratha (Česká suverenita, tehdy ČSSD) a v poslední době Tour kampaně nebo-li kontaktní kampaně pro ČSSD. Také se v N59 podle vyšetřovacího spisu vybíraly peníze z biomasy, tzn. duo Andrej Babiš a brněnský vlivný podnikatel David Rusňák, zeť ministryně financí Aleny Schillerové (ANO). Peníze se vybraly v Plzni na náměstí, a jak je ve spisu uvedeno vyšetřovateli, v igelitkách ty peníze potom odváželi do Prahy. Ruská mafie dodala hotovost a naproti tomu si převedla peníze z bankovních účtů a poslala si je do světa na jiné účty v offshore destinacích. Chytře vymyšleno, že? Objem hotovosti 13,5 miliard za 3 roky jenom přes firmu Sky-soft.

To nás posouvá k ústřední kapitole článku, kterou tvoří tzv. spis Karel. Tato zpráva popisuje důmyslný způsob, jakým byly partou mafiánských podnikatelů kolem TOP09 podvodem vyváděny peníze ze státu vystavováním fiktivních faktur za neexistující služby, na kterých se napakovali. Celkem šlo o pračku peněz ve výši 13,5 miliardy korun za pouhé dva roky. Po této tajné zprávě si detailně popíšeme obrázkové schéma, na kterém jsou toky peněz graficky znázorněné. Uvidíme kam a komu peníze proudily, kdo se napakoval, a kdo byl okradený. Několik dalších podrobností si můžete poslechnout zde.

Vyšetřovací spis “Karel”

1. PREAMBULE

Tento dokument popisuje činnost firmy SKY-SOFT z pozice člověka přímo zúčastněného na činnosti zmíněné firmy. Pro tento případ je v tomto dokumentu nazýván jako pan Karel, jeho pravá identita je dokladujícím policistům známa. Tento dokument neslouží k detailnímu popisu páchané trestné činnosti, osob a dalších skutečností, jeho posláním je seznámit orgány činné v trestním řízení se základními fakty, z nichž si lze kvalifikovaně udělat představu o rozsahu a dopadech.

Pan Karel si je vědom závažnosti jím sdělovaných skutečností co se rozsahu trestné činnosti týče, počtu a především postavení dalších osob a v neposlední řadě možných důsledků pro svou osobu. V případě dohody je však připraven se v plném rozsahu doznat a především svým svědectvím napomoci úplnému objasnění této rozsáhlé trestné činnosti.

2. PACHATEL TRESTNÉ ČINNOSTI

Společnost SKY-SOFT spol. s.r.o. (IČO 62585746), byla založena 12.ledna 1995 a od svého počátku podnikala v oblasti prodeje a servisu IT, připojení k internetu a podobně. Počátek trestné činnosti zmíněné firmy se datuje cca v roce 2008, kdy zpočátku na výslovná přání svých klientů a zákazníků začala spolupracovat především na tzv. daňové optimalizaci, kdy na žádosti zákazníků začala vystavovat navýšené daňové doklady či prodávat neexistující zboží. Naprostý zvrat však přišel po seznámení s osobou Lubomír Oravec (viz níže), kdy tato činnost, tedy daňová optimalizace, resp. legalizace výnosů z trestné činnosti, byla povýšena na systém a stala se hlavní náplní činnosti firmy SKY-SOFT.

Činnost společnosti SKY-SOFT byla ukončena v únoru 2014, kdy došlo na udání k zásahu Policie ČR, konkrétně ÚOKFK, v předmětné firmě. Samotný zásah byl však proveden naprosto neprofesionálně a diletantsky, čímž došlo k tomu, že se nepodařilo zajistit nejpodstatnější dokumenty, které byly v průběhu zásahu v sídle firmy dalšími osobami uschovány a následně dopraveny na bezpečné místo. Tímto způsobem došlo k tomu, že činnost firmy je v současné době posuzována jako krácení daně, přičemž pravý a skutečný modus operandi je naprosto opomíjen, přestože od samého počátku mělo ÚOKFK jasné podněty o pravé trestné činnosti nejen osob ze zmíněné firmy, ale především z řad objednavatelů služeb, kdy byla k dispozici i řada konkrétních jmen.

3. PRINCIP TRESTNÉ ČINNOSTI, ZPŮSOBENÁ ŠKODA

Podstatou činnosti společnosti SKY-SOFT bylo především vystavování faktur ať již navýšených (kde k jistému plnění ze strany společnosti SKY-SOFT i docházelo) či k vystavování vysloveně faktur fiktivních na dodávky neexistujících služeb nebo zboží. Předmětem plnění pak v naprosté většině případů bylo dodání služeb (reklamních kampaní, softwareové řešení a podobně) nebo dodání zboží, a to jak existujícího, tak ve většině případů pouze fiktivního.

Na základě těchto faktur vystavených pro objednatele (nebylo důležité, jaké plnění bude fiktivně poskytnuto, důležitá a určující byla požadovaná výše faktury, tuto částku si určovali objednatelé těchto falešných faktur). Na základě těchto faktur bylo následně ze strany objednatelů skutečně plněno, a to ve všech případech formou převodu finančních prostředků přes bankovní účet tak, aby tato transakce byla kdykoli jasně v případě kontroly příslušných orgánů na straně objednatele jasně identifikovatelná a prokazatelná.

Následně byly finanční prostředky objednavatelů buďto vybírány přímo ze strany společnosti SKY-SOFT z bankovního účtu na hotovosti, resp. byly přeposílány na další účty dalších (pro ten účel založených firem nebo firem ovládaných spolupracujícími osobami) a k výběru hotovosti docházelo potom na straně těchto firem. Finanční prostředky byly v řadě případů vyváděny i mimo ČR, například na Kypr. Získaná hotovost byla následně po odečtení provize pro společnost SKY-SOFT odevzdávána objednavatelům. Tito si jezdili pro finanční hotovostní prostředky buď osobně či byla hotovost dopraven pracovníkem SKY-SOFTU. Výše provize se pohybovala okolo 1,5 procenta z odevzdané hotovosti.

Objem takto legalizovaných finančních prostředků se pohyboval okolo 100 milionů měsíčně. Pro úplnost je potřeba uvést, že výše škody za dobu páchání této trestné činnosti, byla odhadnuta panem Karlem okolo 3,5 miliardy korun.

4. SPOLUPACHATELÉ A OSOBY PROFITUJÍCÍ Z TRESTNÉ ČINNOSTI

Služeb společnosti SKY-SOFT následně využívalo několik zájmových skupin, z nichž několik bude představeno v následujících řádcích, počet byl samozřejmě vyšší, jde pouze o ilustraci rozsahu a zúčastněných osob. Další je pan Karel schopen doložit následně.

Asi nejpodstatnějším klientem (co se legalizace výnosů trestné činnosti týče) je možno jmenovat sdružení firem kolem společnosti Erbia Holding a.s. (IČO 26437554). Společnost ERBIA Holding a.s., v čele s Lubomírem Oravcem (1961), lze ve skutečnosti identifikovat jako vysloveně zájmové sdružení firem a jednotlivců, kteří se snaží různými způsoby ve velkém rozsahu legalizovat prostředky pocházející z trestné činnosti či krácení daní. Tato skupina má velmi blízko k politické straně TOP 09.

Pan Karel se osobně účastnil turné, které tato strana pořádala v rámci předvolební kampaně za účasti Karla Schwarzenberga a především Miroslava Kalouska, který vybrané podnikatele osobně informoval a instruoval o systému získávání peněz jednak pro podnikatele samotné a především pro stranickou pokladnu. Mezi další jména související se skupinou Erbia Holding a.s. patří například Martin Dvořák (bývalý ředitel Dopravního podniku hl.města Prahy) a řada dalších významných podnikatelů.

Zúčastněných firem sdružených pod společností Erbia Holding a.s. je celá řada a jejich výčet je nad rámec tohoto dokumentu. Finanční tok od firem okolo společnosti Erbia Holding a.s. byl odhadem kolem 40 milionů měsíčně. Dalším podstatným klientem je Ing. Pavel Kopačka, kdy tato osoba měla kontakt na FAÚ (nějakého člověka původem z Českých Budějovic). Na základě informací získaných cestou Kopačky, potažmo od FAÚ, byl systém od roku 2009 několikrát upravován.

Finanční tok od firem kolem Pavla Kopačky se pohyboval okolo 30 milionů Kč měsíčně. V neposlední řadě patřil mezi význačné klienty tohoto systému majitel fotbalového klubu Karel Kapr. Zásadní informací v tomto případě je, že Kaprem poukazované finanční prostředky pocházely ve skutečnosti od Miroslava Pelty. Finanční tok od firem Karla Kapra byl cca 20 milionů Kč měsíčně. Významným partnerem v systému byla společnost N59 z Plzně (IČO 49197649), která dokázala vyplatit dohodnutým způsobem finanční hotovost ve stovkách milionů Kč.

Lidé spojení s touto společností a společností Erbia Holding a.s. (IČO 26437554) měli v minulosti úzké vazby také na společnost Viktoriagruppe AG (IČO 27093948). Dalších, z pohledu společenského postavení, osob spojených s tímto systémem je celá řada, jako příklad lze jmenovat bývalou vrchní státní zástupkyni Renatu Veseckou, která zprostředkovala vstup další firmy do systému. Velmi zajímavým klientem pak byla určitě společnost ha-vel internet s.r.o. (IČO 25354973), která poskytuje datové služby Ministerstvu vnitra a české poště.

5. SOUČINNOST STÁTNÍ SPRÁVY, POLICIE, JUSTICE ATD.

Je nasnadě, že takto rozsáhlá a sofistikovaná trestná činnost se neobejde bez součinnosti se zkorumpovanými osobami z oblasti státní správy, policie, justice a podobně. Pan Karel je schopen popsat systém klientelistických vazeb, včetně jmen příslušných osob, které za příslušnou odměnu poskytují členům zájmových skupin odpovídající servis ve formě např. předávání informací ze spisů, lustrací osob i v neposlední řadě ovlivňování rozhodování soudů. Jako příklad (i když poměrně neškodný ve srovnání s ostatními) je možno uvést osobu policisty Martina Kukla.

Jde o policistu, který je v řadách ostatních policistů velmi dobře znám svou spoluprací s osobami z podsvětí především na úseku odcizených motorových vozidel. V současné době tento policista provádí pro Karla Kapra lustrace osob a podobně. Dalším podobným příkladem je (však již s jiným postavením) osoba dalšího vysoce postaveného policisty, který velmi úzce spolupracuje s lidmi ze skupiny Erbia Holding a.s.

Asi nejpodstatnějším momentem spolupráce tohoto policisty s vlivovými osobami je forma vyplácení, kdy například společnost Erbia Holding a.s. pořádá naprosto banální přednášky (kde přednášejícím je právě dotčený policista) a je za tuto přednášku odměňován. Pan Karel je také schopen například popsat systém klientelistických vazeb například směrem k Obvodnímu soudu pro Prahu 1 (který je ovládán prostřednictvím osob spojených se společností Erbia), který je pro všechny zájmové skupiny obzvláště důležitý, vzhledem k tomu, že rozhoduje například z důvodů místní příslušnosti v drtivé většině o vzetí či nevzetí do vazby na základě návrhu ÚOKFK se sídlem na Perštýně.

Svou nezanedbatelnou úlohu hrají v celém systému také spolupracující advokáti na pozici obhájců, neboť představují důležitý informační mezičlánek mezi policií, obviněným a lidmi, kteří mají zájem na ovlivnění průběhu trestního řízení. Zde je možno vyzdvihnout úlohu například JUDr. Širokého, JUDr. Douchy a dalších. V neposlední řadě je třeba zmínit spolupráci se státní správou, především pak s finančními úřady, kde je možno jmenovat např. ředitele Finančního úřadu pro Prahu 5 (Jiří Roubíček) nebo Finanční úřad Kladno.

6. TVORBA FALEŠNÝCH NÁKLADOVÝCH FAKTUR PRO SKY-SOFT

Je samozřejmé, že masivní přísun finančních prostředků ze strany klientů SKY-SOFTU znamenal pro tuto společnost tvorbu neskutečného zisku, proto bylo potřeba tyto neexistující (neexistující proto, že ve skutečnosti byly vyplaceny v hotovosti odesílatelům, tedy klientům) finanční prostředky nějakým způsobem utratit. Dělo se tak za pomoci falešných nákladových faktur, jejichž dominantním dodavatelem pro společnost SKY-SOFT byl Ludvík Lukšik a jím ovládané firmy obsazené bílými koňmi. Důležitým sdělením v tomto případě je, že s pomocí svědectví pana Karla lze úplně objasnit další případ šetřený ÚOKFK k osobě Lukšika, který se týká vývozu falešných paměťových karet se škodou cca 300 milionů Kč.

7. DŮKAZY A DALŠÍ MOŽNOSTI

Asi nejdůležitější skutečností, mimo již zmíněného plného doznání pana Karla, je fakt, že pan Karel disponuje kompletním účetnictvím (které nebylo ÚOKFK zajištěno) a je samozřejmě schopen veškeré popisované transakce doložit a podrobně popsat. Mimo to by bylo naivní se domnívat, že s ukončením činnosti firmy SKY-SOFT došlo také k ukončení systému jako takového. Na základě zkušeností a znalostí pana Karla je tak možné zjistit, kde tento systém v současné době pokračuje.

8. ZÁVĚR

Tento dokument byl sepsán osobou spolupracující s Policií ČR, totožnost této osoby je dokladujícímu policistovi známa. Pan Karel byl s obsahem tohoto dokumentu seznámen a vyjádřil s ním souhlas.
Dokument nebyl Policii ČR předán z bezpečnostních důvodů v elektronické podobě a existuje pouze v jednom tištěném originálním provedení v počtu pěti číslovaných stran.

Diagramové schéma vyšetřovatele

Schéma znázorňuje podvod ve výši 13,5 miliard korun. Schéma je malované rukou policisty, který byl hlavním vyšetřovatelem daných podvodů, a podařilo se mu celý systém kompletně rozkrýt za pomoci několika dalších analytiků.
Uprostřed schématu vidíme firmu Sky-soft spol. s.r.o. (IČO 62585746) ovládané Petrem Hruškou. Na levé straně jsou zobrazení stabilní dodavatelé Lubomír Oravec s Ladislavem Zoulou, Pavel Kopačka a Karel Kapr. Od každého čtverečku po levé straně vede ke Sky-softu plná čára značící tok faktur a bankovních peněz. Zpět potom vede přerušovaná čára značící hotovost, tedy odnášení peněz v igelitkách. Po pravé straně od Sky-softu vidíme falešné faktury – hotovost. Ty představuje Ludvík Lukšik, Petr Stružínský a Tomáš Vilím.

Toto jsou lidé, kteří vykrývají daňový podvod, jednoduše dodávají falešné faktury. Je třeba si uvědomit, že firma Sky-soft nageneruje obrovskou hotovost, kterou ale nemá, protože ji vrátila v podobě hotovosti v igelitkách (viz přerušovaná čára na levé straně). Proto se jí Sky-soft musí nějak zbavit, a tedy nakoupit falešné faktury z pravé strany. Od všech tří osob po pravé straně vede plná čára značící falešné faktury, a zpětná přerušovaná čára značí provize. To znamená, že Ludvík Lukšik, Petr Stružínský a Tomáš Vilím dostávali provize za vystavení těchto falešných faktur.

Do čtverečku Ludvíka Lukšika je znázorněná velká stáj mnoha dalších firem. Podvod ve výši 13,5 miliard Korun nemůže provádět malý počet firem. Linie vede do daňové kobry Slovenské republiky. U Petra Stružínského vidíme Tomáše Švejdu, který má na starosti řadu bílých koní, kteří pod něj spadají a VBV Výroba betonovej výstuže s.r.o. Slovensko 300 mil. Kč. Opět další firma slovenské daňové kobry, která dodala falešné faktury tak, aby se tento celý podvod neodhalil.

Hospimed a N59 jako průtokové pračky na peníze v igelitkách

Podívejme se na horní část schématu, kde vidíme firmu Hospimed spol. s.r.o. (IČO 00676853). Opět zde vidíme plnou čáru značící faktury, které jdou z Hospimedu vč. hotovosti, a zpátky proudí hotovost v igelitkách. Vedle Hospimedu vidíme Rock Oil Servis s.r.o. Ondřeje Nováka PHM (IČO: 27242455), což představuje totéž jako Hospimed. Jednatel Hospimedu Jindřich Řehák byl obviněný za podvod, ale měla ho doporučit JUDr. Renata Vesecká doporučením na konferenci.

Pod Sky-softem vidíme v dalším čtverečku firmu N59 (IČO 49197649), ve které figuruje Bohumil Kámen. Do N59 tečou faktury a hotovost. Zde to probíhá přesně obráceně. Zatímco např. Sky-soft vydává hotovost do všech svých čtverečků, tak N59 je naopak dodavatelem hotovosti. Jednoduše Sky-soft nevlastní žádné účty, ale má je pronajaté u N59.

Potom tu vidíme měsíční tok peněz. Lubomír Oravec 20-30 mil. Kč, Pavel Kopačka 10 mil. Kč, Karel Kapr 25 mil. Kč. Převod na hotovost ve velkém, N59 si bere provizi ve výši 2% za převod peněz. Čistý výsledek N59 ze 13,5 miliard korun je 260 milionů jen na provizích. Zbytek si rozebrali mafiánští podnikatelé blízcí TOP09.Tento dokument pocházející ze spisu 41T 2/2017 převzal Mgr. Ondřej Černý, asistent soudkyně Mgr. Blanky Bedřichové městského soudu Praha.

Z dokumentu jsme odstranili osobní data analytiků i konkrétní instituce. Dokument jednoznačně prokazuje, že tito analytici zpracovali účetnictví firmy Sky-soft uvedené ve spise Karel, a poté toto účetnictví ve zpracované formě předali policii ČR, jak ÚOKFK, tak ÚOOZ (nyní NCOZ). Ovšem obě složky tyto nosiče vědomě nezařadily do soudního spisu! Analytici, kteří účetnictví Sky-softu zpracovali, byli z daného stavu velmi rozčarovaní. Měsíce namáhavé analytické práce rozkrývání podvodů ve výši 13,5 miliard, účetnictví předané policii, která účetnictví ale nezařadila do spisu!

Zametání stop na nejvyšších místech policie

Tedy ve finále se soudí pouze maličká provize 186 milionů pračky peněz firmy N59, nikoli celých vypraných 13,5 miliard podnikateli blízkými TOP09! Ba co víc, pouze provize osob, které stály v čele Sky-softu, tedy ani 260 milionů, ale pouhých 186 milionů! Dokument tedy prokazuje, že z celého spisu Karel, který jsme si představili na začátku, zůstalo jen torzo spisu 41T 2/2017 za maličkých 186 milionů, zatímco celkem bylo propraných a vyvedených podnikatelskými mafiány blízkých TOP09 13,5 miliard. Všechno ostatní zmizelo/bylo ztraceno v ÚOKFK a ÚOOZ.

Dokument dále dokazuje, že to, co se ztratilo, tito analytici znovu zrekonstruovali a předali Mgr. Ondřeji Černému, asistentovi soudkyně Mgr. Blanky Bedřichové městského soudu Praha. Ondřej Černý dokument převzal. Otázkou zůstává, jakým způsobem se bude/nebude vyšetřovat dále. Zda mafiánští podnikatelé blízcí TOP09 budou hnáni k odpovědnosti, anebo se nám opět budou vysmívat do ksichtu, protože mají koupenou nejen politickou stranu TOP09 včele s Miroslavem Kalouskem, Karlem Schwarzenbergem či Jiřím Pospíšilem, ale i příslušné státní zástupce, justici, a jak je patrné i dotčené složky policie.

Právě Jiří Pospíšil coby tehdejší ministr spravedlnosti na doporučení Romana Juračky (expředseda představenstva Plzeňské teplárenské) navrhl do vrchního státního zastupitelství v Praze Lenku Bradáčovou a do Olomouce na nejvyšší státní zastupitelství Pavla Zemana. Jiří Pospíšil nejprve ODA, potom ODS, nakonec TOP09. Ještě mu ten jeho nevinný kukuč někdo baštíte?

Sponzoři TOP09 a malé všimné, které nestojí za řeč, ale dokresluje celé mafiánské chucpe

Závěrem se podívejme na několik sponzorských darů TOP09 od doby jejího vzniku. Zde vidíme přesně ty mafiánské podnikatele, kteří proprali a vyrýžovali na státu 13,5 miliardy korun během tří let. Podrobné výpisy z transparentního účtu TOP09 za roky 2009 a 2012 najdete zde: https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/03-2009-seznam-darcu-top-09-za-rok-2009_31.pdf a zde: https://aeronet.cz/news/wp-content/uploads/04-2012-seznam-darcu-top-09-za-rok-2012_682.pdf

Oravec Lubomír 252 44 Psáry 100 000,00 Kč (2009)
Oravec Lubomír 50 000,00 Kč (2012)
Svatý Michal 266 01 Beroun 100 000,00 Kč (2009)

A takto bychom mohli pokračovat dále. Představte si, že si zaplatíte sto nebo dvou set tisícový sponzorský dar do TOP09 výměnou za 20-30 milionů měsíčně po dobu tří let. Neberte to! Princip geniálního plánu spočíval v tom, že spřátelení mafiánští podnikatelé blízcí TOP09 a ČSSD pošlou peníze na účet bílých koní. Tím se tito mafiánští podnikatelé zbaví odpovědnosti, protože těmi penězi se vytvoří důkazy na bílé koně, kteří se zavřou. Kalousek tím vyřešil dvě věci. Basy se plní bílými koníky, na které padají trestné činy podvodů, zatímco členové TOP09 a ČSSD, včetně spřátelených podnikatelů, si mnou ruce, jak se dílo daří. Zároveň se utěšeně plní stranická pokladnička, nebo spíše trezor TOP09 i ČSSD.

Česká politika je prolezlá korupcí a mafií. Za vzletnými slovy o právním státě a demokracii se skrývají operace a transakce mafie, která prorůstá chapadly až do státních zastupitelství a do politických stran zastoupených v parlamentu. Žádný server v ČR neměl dosud odvahu tento vyšetřovací spis odtajnit, protože odhaluje nejen příběh financování politických stran, ale především vnitřní práci polistopadové mafie v úzkém napojení na vybrané vrcholové politiky, kteří zázračně přicházejí k penězům a potom umírají za záhadných okolností kvůli podivné nemoci.

Vidíte okolo těchto osob zbrojaře a obchody se zbraněmi, s uranem, se strategickými zásobami paliv, vidíte kšefty i přes zbrojní embargo. A vidíte i cikány na sociálních dávkách, kteří zázračně disponují směnkami státního podniku Čepro, kteří se dostanou do přestřelky, které se účastní i operativní křídlo zásahových událostí BIS. Potom se nemůžete divit, že Česko není právním státem, ale zemí pod kontrolou mafie, která se dostala k moci po roce 1989. Kdokoliv nadzvedne koberec této hniloby, je v ohrožení vlastního života.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/svodka-mafie-vysetrovaci-spis-karel-odhaluje-napojeni-cssd-a-top09-na-financni-toky-podnikatelske-a-justicni-mafie-behem-vysetrovani-mizi-dukazni-materialy/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNěmci vraždili v Charkově Čechoslováky a Sověty stejně brutálně jako dnes vraždí Islámský stát   
Pridal tk Středa 03 duben 2019 - 03:22:24 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jsou události a výročí, zdánlivě ztracená v minulosti, na která bychom ale ve vlastním zájmu neměli zapomínat. Historie totiž má v případě, že se z ní nedokážeme poučit, výraznou tendenci se opakovat. 17. března uplynulo 76 let od tak zvaného charkovského masakru. V tento den roku 1943 příslušníci německých jednotek SS brutálně povraždili 800 zraněných vojáků, které zajali v nemocnici v ukrajinském Charkově. Povraždili také zdravotní personál nemocnice, který se je snažil chránit.

Němci po obklíčení nemocnice nejprve nahnali místní obyvatelstvo na kopání velkých jam a po jejich dokončení začali s popravami. Zranění vojáci byli nejprve stříleni do týla, více než 300 jich bylo nakonec zaživa upáleno plamenomety.

Mezi zavražděnými rudoarmějci byla i skupina Čechoslováků, zraněných v bitvě u Sokolova. Rotmistr František Foltýn, četař Erik Freschl, který se raději sám zastřelil, svobodník Karel Fridrich, desátník Michal Horovský, vojín Josef König, vojín Albert Kornhauzer, vojín Ivan Markus, vojín Josef Řepík, vojín Bedřich Scharf, vojín Arnošt Schudmak, rotný Jaroslav Tachecí, který se bránil se zbraní v ruce a zemřel až o den později, a svobodník Vítězslav Wittmann.

Několika statečným Čechoslovákům se podařilo uniknout ještě před zahájením masakru. Zraněný podporučík Antonín Sochor dokázal z města vyvést raněné Marii Pišlovou a Viléma Raveka, další skupince, podporučíkovi Královi, vojínu Řepíkovi a desátníku Průdkovi, v útěku pomohla místní studentka Tamara Voskobojnikovová.

Vzpomeňme památky mrtvých a podnikavosti a statečnosti těch, kterým se podařilo uniknout. Vzpomeňme i těch povětšinou bezejmenných, kteří jim s nasazením vlastního života v útěku pomáhali. A nezapomeňme ani na to, kdo vraždil a co těmto vraždám o pouhé 4 roky dříve předcházelo.

Autor: Jaroslav Štefec

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEvropa v ohrožení: v EU chodí teroristé s kreditními kartami   
Pridal tk Středa 03 duben 2019 - 03:19:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podezřelý terorista islámského státu, který hledal azyl v Evropě, údajně obdržel předplacenou debetní kartu určenou pro uprchlíky z Evropské unie. Incident odráží nebezpečné nové období pro Evropu, řekl analytik RT.

Podezřelý terorista islámského státu, který hledal azyl v Evropě, údajně obdržel předplacenou debetní kartu určenou pro uprchlíky z Evropské unie. Incident odráží nebezpečné nové období pro Evropu, řekl analytik RT.

Maďarští policisté pro boj proti terorismu minulý týden zadrželi syrského občana v Budapešti, který byl označen za vysoce postaveného člena islámského státu. Podezřelý terorista, který vystupoval jako uprchlík, údajně obdržel předplacenou debetní kartu z EU po svém příjezdu do Evropy - jeden ze 64 000 jednotlivců, kteří obdrželi karty placené daňovými poplatníky.

Zatímco EU trvá na tom, že se používá přísný screeningový proces, aby se zajistilo, že se eurobankovky dostanou ke správným lidem, maďarská vláda argumentovala tím, že náhodné objevy upozorňují na vážné bezpečnostní hrozby, jimž Evropa čelí, neboť džihádisté prchající ze Středního východu hledají útočiště v zahraničí.

Philip Ingram, bývalý britský vojenský zpravodajský důstojník, souhlasil, když řekl RT, že Evropa musí být ostražitější, protože islámští militanti utíkají ze Sýrie a Iráku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/meps

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponV OSN uvedli, jak se změní počet obyvatel Země do roku 2050   
Pridal tk Středa 03 duben 2019 - 03:15:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V letošním roce počet obyvatel Země dosáhl 7,7 miliard lidí a průměrná délka života 72,3 let. V budoucnu čísla budou i nadále růst, uvádí se v dokladu OSN. Jak se za třicet let změní počet obyvatel na Zemi?

„V roce 2019 dosáhl počet obyvatel na světě 7,7 miliardy. Číslo stále roste, i když jeho tempo růstu klesá. Očekává se, že v roce 2050 bude i nadále růst a dosáhne 9,7 miliardy lidí. Do konce století by se podle odhadů měla světová populace rozrůst na 11 miliard,“ píše se ve zprávě.

Uvádí se také, že populace se stává „starší, mobilnější a koncentrovanější v prostoru než kdykoliv jindy“ v historii. Další nárůst počtu obyvatel může vést ke snížení a nedostatku přírodních zdrojů a rostoucímu zatížení ekosystému planety.

Podle zprávy se počet obyvatel ve městech může zvýšit z 56 % v roce 2019 na 68 % do roku 2050. Průměrná délka života v roce 2019 je 72,3 let, přičemž se očekává, že do roku 2030 by toto číslo mohlo být 74,3.

Sputnik doporučuje ke čtení: Hra na Boha? Umělá neuronová síť dokáže velmi přesně předpovědět smrt člověka.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mepr


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKvóty na migranty, kvóty na černochy – kvótová obsese EU. Není to rasizmus, když rozhoduje barva kůže?   
Pridal tk Středa 03 duben 2019 - 03:12:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
EU je posedlá myšlenou kvót. Nápad na přidělování migrantů jednotlivým členským zemím podle kvót se loni podařilo na chvíli odrazit. A už je to tu zase. Minulý týden Evropský parlament schválil usnesení v němž vyzývá orgány EU i členské státy k zavedení pozitivní diskriminace černochů, kteří přišli z Afriky. A jak bychom to podle představ Bruselu asi měli provést, když nemáme dost černochů? Podle europoslanců asi budeme muset přijmout migranty. Tak jak nám to Brusel loni vnucoval - podle kvót. To už je ale opravdu obsese.

Když se EU rozhodne něco zavést, tak není vůbec jednoduché jí v tom zabránit. EU dávno nejsou členské státy sdružené v mezinárodní organizaci, která jejich spolupráci poskytuje potřebný servis. Dnes už je to více než 170 tisíc úředníků zaměstnaných v orgánech EU. Jen v Evropské komisi pracuje 34 tisíc lidí. Kromě tohoto nejznámějšího evropského úředního molocha však existují ještě více než dvě stovky specializovaných úřadů a agentur. Každým rokem jich přibývá. Jsou roztroušeny na územích prakticky všech členských států. U nás máme dislokovánu Evropskou agenturu pro navigační systém Galileo. O jeho zřízení umístění do Prahy bylo rozhodnuto během českého předsednictví v Radě EU v roce 2009. Takto předsedající země vždy dostane do svého státu nějaké nové zaměstnance EU na jejichž platy se skládají všichni občané Unie. V době, kdy Radě předsedala Itálie se tehdejšímu premiéru Silviovi Berslusconimu (AI) podařilo do Bogně usadit Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA). Německá kancléřka Agnela Merkelová (CSU) zase pro německý Kolín nad Rýnem získala Evropskou agenturu pro bezpečnost civilního letectví (EASA). I na malé státy se dostane. Tedy pokud podporují to co chce Brusel. Během minulé vlády byla do Polska přestěhována centrála Evropské hraniční a pobřežní stráže FRONTEX. Malta zase během svého předsednictví získala Evropský úřad pro podporu azylu (EASO).

Byrokratický aparát EU ročně stojí více něž 200 miliard korun. Výdaje na správu EU jsou nejrychleji rostoucí položkou v rozpočtu EU. Eurokraté mají nad volenými vládami členských států obrovskou početní převahu. Když každý z nich vyrobí ročně 1 lejstro, tak to ministři zasedající v Radě nejsou schopni učíst. A eurokraté těch lejster vyrábí opravdu hodně. Takže jim spousta nesmyslů projde.

Evropských orgánů navíc stále přibývá. Další úřady na své zřízení čekají a stále se o nich jedná. V legislativním procesu je návrh Nařízení Evropského parlamentu a Rady o zřízení Agentury EU pro azyl. Jde o součást balíčku reformy azylového práva EU označované jako Dublin IV. Řada lidí si vzpomene jaké vášně loni budilo jednání o tomto projektu. Média hlavního proudu z balíku navrženého Evropskou komisí nejvíce informovala o návrhu směrnice o povinném přerozdělování migrantů do členských zemí. Známé kvóty na migranty se loni státům Visegradské čtyřky podařilo odrazit ve spolupráci s novou vládou Rakouska, v níž jsou zastoupeni Svobodní.

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se před necelým rokem vracel ze summitu Evropské rady s tím, že se mu podařilo kvóty zlikvidovat. Moc přitom nezdůrazňoval, že to byla především zásluha Maďarska, které od počátku proti kvótám bojovalo všemi prostředky. Našim občanům také Babiš ráčil zamlčet, že ČR nepodpořila ukončení jednání o zřízení Agentury EU pro azyl a dalších součástí reformy azylového práva. EU stále ještě jedná o zřízení evropského orgánu, který by místo členských států rozhodoval o tom, kdo bude vpuštěn na území EU a komu bude udělen azyl.

Itálii se podařilo po nástupu vlády Giuseppe Conteho díky razantním postupu nového ministra vnitra Mattea Salviniho (Lega) výrazně omezit příliv migrantů. Lodě s migranty nejsou vpouštěny do italských přístavů a vláda posílila ochranu jižní hranice. Pokud by však bylo schváleno Nařízení o zřízení Agentury EU pro azyl, tak by to byla jen dočasná epizoda v migračním seriálu. Pravomoc rozhodovat o vstupu na území celé EU, a tím i jednotlivých členských států, by převzala EU. Italská vláda by mohla opět jen bezmocně přihlížet, jak se na její území valí statisíce migrantů. A po čase by opět vznikla „nutnost“ migranty nějak po EU rozmisťovat. A opět by tu s největší pravděpodobností byl návrh na zavedení kvót.

Přesně v těchto souvislostech je nutno vnímat usnesení Evropského parlamentu ze dne 26. března 2019 o základních právech lidí afrického původu v Evropě. U nás vyvolaly u řady lidí vlnu posměchu návrhy na větší zastoupení černochů v evropských televizních pořadech. Spousta čtenářů si myslela, že europoslanci už asi opravdu „neví roupama co dělat“, když žádají členské státy, aby zavedly do učebnic dějepisu kapitoly o útlaku černochů v Africe při kolonialismu. Nebo když vyzývají Evropskou komisi, aby zřídila zvláštní specializovaný tým na potírání afrofobie.

Alternativní média už stihla vytáhnout na světlo, že usnesení ze Štrasburku vyzývá členské státy a orgány EU aby připravily a provedly právní rámec pro zlepšení zapojení černochů do vzdělávání v přístupu k justici, nebo na trhu práce. Politickou hantýrkou se to nazývá „pozitivní diskriminace“. Jako první byla zavedena před půl stoletím v USA. Začínalo se tím, že školy a university měly povinnost v případě stejných výsledků přijímacího řízení přednostně přijmout černocha. Později byly pro barevné občany dokonce zavedeny kvóty na obsazování míst u policie nebo v justici. Časem se tento přístup prosadil i v politice a nakonec i ve všech profesích. V mnoha případech o zaměstnání člověka nerozhodovaly jeho schopnosti, ale barva kůže. Je to rasismus? Není to rasizmus, když rozhoduje barva kůže? Loni byly v USA tyto zákony zrušeny prezidentem Donaldem Trumpem. Protože se neosvědčily. Kromě toho, že jsou otevřeně rasistické a tím i protiústavní, jejich platnost nesplnila očekávání. Ke zlepšení sociální situace většiny nebílých obyvatel nevedly. A místo snížení rasové zášti naopak vedly k jejímu zvýšení. Nyní je paradoxně hodlá zavádět EU. U nás to vzbudilo mezi čtenáři mnoho veselí a otázek jak to asi máme plnit, když u nás téměř nejsou černoši.

Jenže přesně takhle funguje dnešní EU. Mezi spoustou balastního a často i bizarního textu se často skrývají velmi závažná ustanovení.

Toho, kdo si přečetl celé usnesení Evropského parlamentu o základních právech lidí afrického původu v Evropě (europarl.europa.eu) nutně musel udeřit do očí odstavec 23, kde je uvedeno:

„23. Evropský parlament žádá žádá Komisi a členské státy, aby s ohledem na stávající právní předpisy a postupy zajistily bezpečné a legální cesty pro přistěhovalce, uprchlíky a žadatele o azyl, kteří chtějí vstoupit do EU.“
V tomto bodě je ukryt klíč k odpovědi, jak to máme podle europoslanců udělat, abychom mohli do televize, k policii nebo do justice přednostně přijímat černochy. Podle EU máme otevřít své hranice a umožnit jim sem přijít. A návdavkem se podle bodu 22 nově příchozím státy mají postarat o bydlení. V dalších bodech jsou státy vyzývány aby se postaraly u příchozích též o zdravotní a sociální péči. Že není dost bytů za přijatelnou cenu pro domácí? Že se zdravotní a sociální systémy kvůli globalizaci o tunelování veřejných rozpočtů nadnárodními firmami potýkají už nyní s velkými problémy. To už, jak je zřejmé většinu europolanců nezajímá. Ale nás by mělo zajímat jak kdo z našich europolanců hlasoval. Proto přinášíme přehled hlasování po jménech tak jak je zachycen z zápisu o jednání EP:

Martina Dlabajová (ANO) pro
Dita Charanzová (ANO) pro
Petr Ježek (ANO) pro
Pavel Telička (ANO) pro

Jan Keller (ČSSD) pro
Miroslav Poche (ČSSD) pro
Olga Sehnalová (ČSSD) pro
Pavel Poc (ČSSD) nepřítomen

Jaromír Kohlíček (KSČM) pro
Kateřina Konečná (KSČM) pro
Jiří Maštálka (KSČM) pro

Luděk Niedermayer (TOP 09p pro
Stanislav Polčák (TOP 09) pro
Jiří Pospíšil (TOP 09) pro
Jaromír Štětina (TOP 09) pro

Michaela Šojdrová (KDU-ČSL) pro
Pavel Svoboda (KDU-ČSL) pro
Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) pro

Jiří Payne (Svobodí) proti

Evžen Tošenovský (ODS) zdržel se
Jan Zahradil (ODS) zdržel se

Všichni se samozřejmě hájí, že je to jen nezávazná rezoluce, kterou Evropský parlament vyjadřuje svůj názor. Stejně jako to tvrdil v případě Marrákéšské deklarace podporující migraci Afričanů do Evropy bývalý ministr vnitra Lubomír Metnar (ANO). Jenže právě taková usnesení dávají Evropské komisi mandát k předložení legislativních návrhů. A ty pak v případě schválení Radou a Evropským parlamentem už pro státy závazné jsou!

Ivan David

Zdroj: Nová republika

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČESKO SNESE FŠECKO? ZÁSADNÍ STANOVISKO FILMOVÉ SEKCE KULTURNÍ KOMISE SVAZU GAY PORNOHERCŮ K PŘETRVÁVAJÍCÍMU VÝSKYTU GENDEROVÝCH, RASOVÝCH A DALŠÍCH STEREOTYPŮ VE VYSÍLÁNÍ ČESKÉ TELEVIZE   
Pridal tk Středa 03 duben 2019 - 03:08:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vyslovujeme tímto hluboký podiv a zásadní znepokojení nad faktem, že televize veřejné služby, která by měla předávat svým divákům nezpochybnitelné hodnoty liberální demokracie a pokrokového humanismu, opakovaně prezentuje v hlavním vysílacím čase rádoby zábavná, zastaralá a požadavkům naší doby neodpovídající filmová díla, jejichž hlavní představitel, herec Jean-Paul Belmondo, je ztělesněním machistické, bělošské a heterosexuální dominance. Není snad dost progresivních děl mladých současných evropských tvůrců, v nichž jsou menšiny a mezilidské vztahy prezentovány s patřičným důrazem na formování nového člověka?

Jen čistě namátkou z nepřeberného množství tohoto braku lze jmenovat filmy jako Zvíře, kde je nevkusným ponižováním senzitivního gay herce demonstrována dobově podmíněná homofobie tvůrců, nebo film Muž z Acapulca, kde jsou v negativních rolích dehonestačním způsobem vykresleni pokrokoví intelektuálové i poctivý kapitalista.

Jsou to díla, která pod rouškou nevkusné zábavy předvádí jako jakousi samozřejmost dávno překonané, v atmosféře naší doby zcela neakceptovatelné modely chování, které podněcují nenávist, rozdělují lidi a podporují schematické a překonané stereotypy, předsudky a sociální konstrukty. Nezbývá než s lítostí konstatovat, že odpovědní pracovníci naší televize v tomto případě trestuhodně polevili v angažované bdělosti a budeme doufat, že na základě této připomínky dojde k okamžité aktivaci a konsolidaci progresivních sil, aby dále nedocházelo k podkopávání úsilí o výchovu nových generací v duchu všeobecné lásky, tolerance a nápravy minulých křivd, spáchaných na utlačovaných menšinách. Tedy že dojde k okamžitému zákazu vysílání těchto fašizoidních výplodů a že bude provedena sebekritika příslušných orgánů, následovaná samozřejmě omluvou.

Podezřele často je vysílán film Profesionál, mezi pomýleně orientovanými skupinami obyvatelstva zřejmě pozitivně přijímaný. V tomto šovinisticko-rasistickém dílku dochází k bezprecedentnímu ponižování a urážení rasových, národnostních a sexuálních menšin.

Opakovaně se vyskytuje výraz „negr“. Je známo, že u některých citlivějších diváků může toto slovo vyvolat až šokovou reakci. Brooke Baldwinová, moderátorka CNN, stěží zadržovala slzy, když host v jejím pořadu použil slovo „nigger“ (při kritice jeho používání). Měl použít korektní výraz „N-word“! Hodlá ČT riskovat podobnou psychickou újmu u svých diváků, nebo snad nepředpokládá mezi svými diváky výskyt mravně vyspělých, humanisticky smýšlejících lidí?

Hlavní hrdina je mučen a justičním spiknutím odsouzen ve fiktivní africké zemi, přičemž jeho věznitelé a mučitelé jsou vesměs lidé neevropských etnik, vyznačující se prohnaností a krutostí, aniž by byl ve filmu zohledněn specifický historický vývoj národů Afriky, který vinou bílého útlaku vedl k některým excesům těchto jinak z podstaty mírumilovných, kulturně a civilizačně nesmírně cenných lidí. Film tak přispívá k udržování vědecky vyvrácených, krajně populistických až rasistických názorů, že původní africké obyvatelstvo má sklony k násilí, nepořádku, diktátorskému vládnutí či vytváření bezprávních a ekonomicky neúspěšných společenských struktur. Takový obraz afrického kontinentu by dnes už na Západě nebyl akceptovatelný a důrazně vyzýváme Českou televizi, aby hodnotově vzhlížela k vyspělému Západu, ne někam do ruských stepí.

Děsivá je scéna v kanceláři, kde se odehrává jakási závažná porada. V místnosti je pět mužů a jedna žena. Přítomný ministr nervózně žádá o kávu. Muž poblíž, ačkoli sám stojí poblíž kávovaru, osloví jedinou přítomnou dámu a panovačně na ni kývne. Tato žena se následně bez jediného slůvka odporu či nesouhlasného nebo udiveného gesta ujme přípravy kávy! S takovou samozřejmostí prezentované ponížení ženy, degradované na hospodyňku, ačkoli viditelně jak krásou, tak velmi pravděpodobně i schopnostmi a ambicemi dalece převyšuje přítomné muže, je nesmírnou urážkou všech probíhajících bojů o konečné osvobození ženy z patriarchálních okovů šovinisticky prohnilé západní tradice.

Nositeli dějotvorných akcí a hybateli příběhu jsou v této androcentrické exhibici výhradně muži, jimž ženy nejsou rovnocennými partnerkami, nýbrž mají pouze úlohu zdobných věcí, pasivních tvorů, sloužících jen k uspokojení bílého muže, jsou jeho hračkami a navíc k němu vzhlížejí v jakémsi obdivu. Tento obdiv ale není zasloužen tím, že by hrdina smýšlel pokrokově nebo byl feministicky vnímavý k potřebám a tužbám ženy, nýbrž proto, že se projevuje odvážně, přímočaře a „mužně“, čímž ze záhrobí vyvolává přesně tu nešťastnou představu rytíře, bojovného, heterosexuálního, v mnoha směrech poměrně netolerantního hrdiny, jež vedla v minulosti tak často k válkám, nepochopení, nenávisti a utrpení celých národů. Ušlo snad odpovědným strukturám v ČT, že dnes už uznáváme jiný typ hrdiny, citlivého, čistotného metrosexuála? Přičemž pokud by už někdo měl být skutečně citlivým k světu ženské duše, bylo by vhodné, aby to z podstaty věci byl vždy homosexuál!

Ostatně ve filmu nelze přehlédnout zastaralý koncept poměrně výrazného dělení lidí na muže a ženy, odlišných jak oblečením, tak chováním, sexuálními preferencemi, a dokonce i pohlavím. Tímto genderově nesmírně zjednodušujícím a neakceptovatelným zobrazováním sociálních rolí nepochybně trpí především sám ideál Člověka!

K tomu je třeba s jistým údivem dodat, že hrdina filmu v žádném okamžiku neprojevuje sexuální či alespoň erotickou náklonnost k žádnému z vystupujících mužů, ačkoli právě to komise pečlivě sledovala a odborně hodnotila. Tím by mohlo dojít u našich utlačovaných menšin, zejména homosexuálů nebo bisexuálů k pocitu, že tento druh umění dostatečně neakceptuje jejich vztahově – sociální preference a mohli by tedy být takovým filmem pokráceni na svých lidských právech a vystaveni psychickému utrpení. Nehledě na pocity transsexuálů, neboť hrdina chodí po celou dobu filmu v mužských šatech a ani jednou během celého filmu nezmění pohlaví, a co hůř, dokonce se zdá, že o této možnosti snad na okamžik neuvažuje.

Pokud jsou v záběrech patrné výjevy z běžného života pařížských ulic, nevyskytují se zde prakticky jiní lidé než příslušníci bílé rasy. Tato skutečnost není omluvitelná poukazem na dobu vzniku díla, neboť může i dnes vyvolávat reminiscence a falešnou nostalgii po době, kdy byla evropská města vinou značně rozšířené xenofobie, rasismu a útlaku menšin ještě rasově a kulturně nudně monotónní a prakticky neobohacená. Což v době, kdy stále ještě mezi námi žijí fašisté, nacisté a vlastenci, může vyvolávat zbytečné a nežádoucí emoce. Z tohoto důvodu žádáme, aby, pokud by ještě někdy snad došlo k odvysílání podobně odpudivého filmu, byly příslušné pasáže s rasově jednostranným zobrazením evropských reálií vystřiženy, případně aby byly počítačově upraveny a doplněny o výjevy ilustrující přítomnost neevropských etnik a kultur, tak, aby scéna neodpovídala hloupé realitě, ale ideálu pokrokové budoucnosti.

Africký diktátor je vylíčen jako utlačovatel svého lidu, korupčník, který vydírá a manipuluje, a návštěvu Evropy zneužívá k vlastnímu obohacení a dokonce ke styku s prostitutkami. Podobné sklony sice nelze u některých afrických státníků zcela vyloučit, ale v rámci vyvážení dlouhodobě negativního stereotypního pohledu na rasové menšiny by bylo záhodno, aby do budoucna byli nositeli podobně negativních vlastností v uměleckých dílech, formujících myšlení širokého publika, výhradně jedinci evropského původu, bílé pleti, křesťanského vyznání a pravicově extremistické politické orientace, jak je již dnes ostatně běžnou praxí v uvědomělých dílech současných evropských tvůrců.

S hlubokou úctou kvitujeme váš rozhodný postup v kauze filmu Jan Cimbura, po jehož odvysílání v roce 2007 se objevila oprávněná kritika na výskyt antisemitské scény v tomto protektorátním díle. Tehdy jste reagovali s pevnou rozhodností a film již není reprízován, ačkoli někteří vykukové z řad protispolečenských živlů by jistě rádi zdůvodnili jeho vysílání falešnými poukazy na to, že jde o zfilmovanou klasiku české literatury nebo o jakýsi „dokument doby“. Nepochybujeme, že podobné vějičky kryptonacistů nemají šanci. Jediný správný přístup je ten, který jste zvolili vy. Co je špatné, zakázat! Máte naši plnou podporu. Díky vám za tento pevný hodnotový postoj.

Ale tážeme se: jsou snad menším problémem, než projevy antisemitismu, projevy rasismu a ponižování žen? Zaslouží si snad řešení těchto excesů a reliktů temné minulosti na našich obrazovkách menší pozornost nebo shovívavější přístup? Mají snad být naše děti, jimž tak usilovně chystáme lepší budoucnost a jež vychováváme k všeobecné lásce, vystaveny podobným traumatům, mají snad být jejich nevinné šťastné úsměvy a rozzářené oči kaleny morem politicky nekorektní špíny?

Připomínáme zde, že politická korektnost není nějaká zábavná hra se slovy, nýbrž stěžejní nástroj při utváření osobnosti nového člověka, a jako taková budiž důsledně a nelítostně uplatňována nejen v současné tvorbě, ale i na věčné časy do budoucna a kde je to možné, pak i retroaktivně. Vždyť naše pokrokové technologie to umožňují! Nebojme se přepracovat starší, nevyhovují díla, aby odpovídala požadavkům moderní společnosti, a budou-li se této nutné změně svou samou podstatou vzpouzet, seznejme, že jsou pro nás již bezcenná.

Doufáme, že k naznačeným opatřením přistoupíte dobrovolně, uznavše hloubku vlastní viny, a že nebudeme nuceni obrátit se na příslušné orgány a instituce na úrovni EU nebo OSN, které by potom zřejmě byly nuceny vaše vysílací lapsy řešit v rámci zásadnějších ozdravných opatření.

Řečeno s panem doktorem Husákem: „Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické!“

S pozdravem Míru zdar!

Za FSKK Uměleckého svazu českomoravských gay pornoherců

Jakub Řanda

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/cesko-snese-fsecko-zasadni-stanovisko-filmove-sekce-kulturni-komise-svazu-gay-pornohercu-k-pretrvavajicimu-vyskytu-genderovych-rasovych-a-dalsich-stereotypu-ve-vysilani-ceske-televize/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPane Zárubo a ostatní: „Jen abyste se z toho neposrali!“   
Pridal tk Středa 03 duben 2019 - 03:05:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Omlouvám se za ten výraz, jen jsem si vzpomněl, že podobnou pompézní situaci zažívala paní Olga Havlová, když byl Václav Havel zvolen prezidentem.

Pravda je, že ona reagovala jen na projevy, které její manžel prožíval naprosto euforicky, hekticky a odvázaně, na což paní Olga reagovala slovy: „Jen aby ses z toho Vašku neposral!“

Takže ještě jednou sorry, ale euforie, která postihla některé naše lidi ze zvolení paní Čaputové slovenskou prezidentkou, mi přijde, jako by se utrhli ze řetězu. Množství superlativů na její straně, sice ne tak mnoho, ale o to hruběji je k ní porovnáván prezident Miloš Zeman.

Pan Záruba, ač sportovní komentátor, komentuje politickou záležitost a dosti na tom, že dosti nevybíravým způsobem. Při zmínce o charakteru paní Zuzany Čaputové říká, že „...vystupuje jako slušný člověk, a ne jako hulvát a má dveře otevřené jako vrcholná představitelka státu v zemích spojenců, ne jen v Rusku nebo Číně“. Byť nebylo jméno prezidenta vysloveno je naprosto zřejmé, koho tím asi pan Záruba myslí zvláště, když neopomene zmínit Rusko a Čínu. Na „srdečný výlev“ pana Záruby reagoval jeden občany slovy: „Hodnotit někoho po 24 hodinách je opravdu „na úrovni“, uvidíme, jestli po 5 letech obhájí svůj mandát. Kiska národ moc nespojil, když přišlo k volbám jen 41% voličů. Věnujte se raději hokeji“.

Myslím, že tímto je řečeno vše podstatné! Nadšení ze zvolení paní Čaputové ale sdílí celá řada dalších českých prominentů, kteří dokonce prohlašují, že by paní Z. Čaputová mohla být i českým prezidentem. Nicméně není jediného nadšence z volby paní Čaputové, aby se v této souvislosti neotřel o našeho prezidenta.

Např. poslankyně Dagmar Pecková (TOP 09) se nechala slyšet, že Slovákům závidí a dodala, že jim přeje zároveň - každý svého štěstí strůjce, Češi si zvolili Zemana a bohužel ho teď máme i my, co jsme ho nikdy nevolili. Tento její postoj sice zas až tolik nepřekvapuje, vždyť jde o členku TOP 09, je ale zajímavé, jakou má paní poslankyně vlastně státní příslušnost když říká „Češi si zvolili Zemana a máme ho i my, kteří jsme ho nikdy nevolili!“ Jakoby říkala, že „oni“ tedy Češi ho volili a my, zřejmě ne Češi, co jsme jej nevolili, je musíme strpět! Kdo jsou tedy ti, co jej nevolili, když paní poslankyně mluví o těch, co Zemana volili, že to byli Češi? Že by topáci už tolik srostli s nacionální myšlenkou, že jsou více sudetoněmečtí Němci, než Češi?

Jinak si ten „distanc“ paní poslankyně Peckové lze jen sotva lépe vysvětlit, když ona, potažmo „oni“ se od zvolení Zemana distancují, protože ONI jej přece nevolili? Nebo snad paní poslankyně opovrhuje těmi, co jej volili? Člověk snese ledasjaký politický úlet, faux pas, minelu nebo lidově řečeno blbost, ale pokud se někdo vyjadřuje způsobem, který jako poslankyně nectí a uuráží vlastní spoluobčany, kteří volili M. Zemana „jako Čechy“, zatímco ti, co jej nevolili (zřejmě ne Češi) to mají Čechům, co jej volili, za zlé?

To už zavání velmi tvrdým nacionalismem a paní Pecková by měla vysvětlit, co tím chtěla říct! Obecně se domnívám, že jakékoli hodnocení a přehnané nadšení ze zvolení paní Z. Čaputové za prezidentku Slovenské republiky je předčasné, i když je pochopitelné, že lidé jako je pan Záruba a celá pražská kavárna, spolu s přicmrndovači Západu TOP 09, KDU-ČSL apod., využijí tuto mimořádnou skutečnost k nechutným poznámkám na adresu prezidenta M. Zemana, který jak je známo, nebyl či není příznivcem paní Čaputové, ale jejího rivala pana Šefčoviče.

Nechval dne před večerem, praví jedno staré, dobré, české přísloví, jenže jak udržet tu naducanou eufórii, když o Čaputové celý svět tak krásně a pozitivně mluví a píše, že? Škoda, že si neuvědomují, že tak jak mnozí Češi horovali za zvolení pana Drahoše, jinak prázdnému kufru z „Nálezů a ztrát“, tak dnes ti sami horují paní Čaputové. To není žádný osobní útok na osobu paní Čaputové, jen faktické konstatování na pochlebování některých lidí na její adresu a mám-li být upřímný, je mi jí předem líto, že bude (s donucením) hrát velmi vysokou falešnou hru nejen doma na Slovensku, ale i ve světě.

Mnozí ji, pokud jde o efektivitu osobnosti, dokonce staví hned vedle Václava Havla. Budeme-li tento fakt brát ryze z hlediska politické korektnosti, pak ano, ale... velká sláva, polní tráva. My máme prezidenta, jakého jsme si zvolili, Slováci mají prezidentku, kterou si rovněž zvolili. Otázka je, zda volby na Slovensku proběhly bez nějakých problémů. Něco se totiž už proslýchá, ale zatím je to na úrovni Rádia JPP (jedna paní povídala), takže si budeme muset ještě počkat.

Jiří B a ť a

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČeští oligarchové vs. Facebook   
Pridal tk Středa 03 duben 2019 - 03:03:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čeští oligarchové, kteří své těžce nakradené peníze vynaložili na nákup médií, cítí frustraci. Svá média mohou ovládat skrze výběr těch správných šéfredaktorů, hostů a zpovídaných, a mohou dokonce mezi sebou uzavírat pakty o neútočení. Čím dál více mediálních komunikací se ale odehrává na platformách sociálních sítí, které provozují Američané, a čeští oligarchové jsou na ně krátcí.

Daniel Křetínský, který pohádkově zbohatl na majetku ČEZu a ruském plynu, svou frustraci dává najevo nejvíce. V rozhovoru pro Canal+ prozradil, že chce Le Monde využít k boji proti Googlu, Applu, Facebooku a Amazonu. Ke stejnému účelu už ostatně využívá Blesk. V pátek Blesk napsal, že 19 českých europoslanců, kteří hlasovali proti směrnici EU o autorských právech, jsou „zrádci českých zájmů.” Ve skutečnosti jsou to „zrádci” zájmů Křetínského a dalších lokálních oligarchů, kteří chtějí zcela ovládnout českou mediální scénu.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2717 sec,0.0503 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,939kB