Čtvrtek 04 duben 2019
Nová Velká strategie Spojených Států   
Pridal tk Čtvrtek 04 duben 2019 - 04:51:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lidé ve Spojených státech běžně věří tomu, že země nemá od konce studené války žádnou velkou strategii.

Velká strategie je vize světa, kterou se USA snaží prosadit, a kterou musí všechny administrativy respektovat. Takže i když prohrajete v jednom konkrétním divadle války, boj bude pokračovat dál a nakonec skončí vítězstvím. Na konci druhé světové války se Washington rozhodl, že se bude řídit pokyny velvyslance George Keenana, které uvedl ve svém slavném diplomatickém telegramu. V něm předložil popis údajného sovětského expanzionismu, aby ospravedlnil omezení vlivu SSSR. Vskutku, ačkoliv USA ve válkách v Koreji a ve Vietnamu prohrály, skončily vítězně.

Dokázat přehodnotit Velkou strategii bylo opravdu velmi výjimečné, přestože v té době existovaly jiné, konkrétně strategie Charlese De Gaulle ve Francii.

Během posledních osmnácti let Washington postupně stanovil nové záměry a nové taktiky, kterými chce dosáhnout cílů.

1991-2001: období nejistoty

Po rozpadu Sovětského svazu 25. prosince 1991 Spojené státy v čele s Bushem st. předpokládaly, že už nemají žádného soupeře. Vítězný prezident standardně demobilizoval 1 milion vojáků a měl za to, že svět je plný míru a prosperity. Liberalizoval převod kapitálu, aby kapitalisté mohli zbohatnout, a věřil, že tím obohacuje své spoluobčany.

Kapitalismus však není politickým projektem, ale prostředkem k vydělávání peněz. Hlavní americké firmy - nikoli federální stát - se proto spojily s čínskou komunistickou stranou (důvod slavné „cesty na jih“ Denga Xiaopinga). Přemístily své podniky s velmi nízkou přidanou hodnotou ze Západu do Číny, kde byli pracovníci nevzdělaní, ale jejich mzdy byly v průměru 20krát nižší. Začal dlouhodobý proces deindustrializace Západu.

Aby mohl velký kapitál spravovat své nadnárodní záležitosti, přesunul svá aktiva do zemí s nízkými daňovými sazbami, kde se mohl vyhnout sociální odpovědnosti. Tyto země, jejichž fiskální daňová úleva a diskreční pravomoc jsou nepostradatelné pro mezinárodní obchod, byly náhle zachváceny gigantickou vlnou fiskální optimalizace, dokonce i masivního podvodného systému, z něhož v tichosti profitovaly. Začala vláda financí nad ekonomikou.

Vojenská strategie

V roce 2001 ministr obrany a stálý člen „kontinuity vlády“ Donald Rumsfeld vytvořil Úřad pro transformaci vojenských složek, jehož ředitelem jmenoval admirála Arthura Cebrowského. Tento muž již armádu zautomatizoval, a nyní byl připraven modifikovat její poslání.

Bez Sovětského svazu se svět stal unipolárním, což znamená, že již nebyl řízen Radou bezpečnosti, ale samotnými Spojenými státy. Aby si USA udržely své dominantní postavení, byly nuceny „něco ztratit, aby získaly více“. Jinými slovy rozdělily lidstvo na dvě části. Na jedné straně byly stabilní státy, členové G8 - včetně Ruska - a jejich spojenců, a na druhé straně byl zbytek světa, který byl považován za prostý rezervoár přírodních zdrojů. Washington již nepovažoval přístup k těmto zdrojům za životně důležitý pro sebe, ale měl v úmyslu zpřístupnit je stabilním státům, avšak pouze se souhlasem USA. Od tohoto okamžiku bylo nutné - preventivně - zničit všechny státní struktury v těchto rezervoárech zdrojů, aby nikdo nemohl zpochybnit vůli hlavní světové velmoci, ani rozhodovat bez ní.

Od té doby se tato strategie neustále provádí. Začalo to na Větším Středním východě (Afghánistán, Irák, Libanon, Libye, Sýrie, Jemen). Avšak na rozdíl od toho, co prohlásila ministryně zahraničí Hillary Clintonová („osa do Asie“), nepokračovalo to kvůli vojenskému vývoji Číny na Dálném východě, ale v Karibské pánvi (Venezuela, Nikaragua).

Diplomatická strategie

V roce 2012 převzal prezident Barack Obama ústřední motiv Republikánské strany a z těžby ropy a plynu hydraulickým štěpením učinil národní prioritu. Během několika let Spojené státy znásobily své investice a staly se největším producentem uhlovodíků na světě, a zvrátily tak paradigma mezinárodních vztahů. V roce 2018 se Mike Pompeo, bývalý prezident společnosti Sentry International, zabývající se ropným zařízením, stal ředitelem CIA, a poté ministrem zahraničí. Vytvořil Úřad energetických zdrojů, který předal Francisovi Fannonovi. Tento úřad je ekvivalentem Úřadu pro transformaci vojenských složek, který měl Pentagon. Vytvořil politiku, která byla zcela zaměřena na převzetí kontroly nad světovým trhem uhlovodíků. Z tohoto důvodu vytvořil vizi nového typu spojenectví, jako je „svobodný a otevřený indo-pacifický region“. Už nešlo o vytvoření vojenských bloků, jako je bezpečnostní dialog mezi čtyřmi stranami, ale o organizování těchto spojenectví s cílem ekonomického růstu na základě garantovaného přístupu k energetickým zdrojům.

Tento koncept byl integrován do strategie Rumsfelda/Cebrowského. Již nešlo o to sebrat uhlovodíky zbytku světa (Washington je absolutně nepotřebuje), ale určit, kdo je může použít k vlastnímu rozvoji, a komu budou zabaveny. To je totální zvrat doktríny o ředění ropy, kterou od 60. let podporovali Rockefellerové a Klub Říma, a poté Skupina rozvoje národní energetické politiky v čele s Dickem Cheneym. V té době se Spojené státy rozhodly, že nejenže ropa nezmizela, ale že navzdory drastickému nárůstu poptávky má lidstvo dost ropy, která vydrží alespoň další století.

Pod mnoha různými záminkami Pompeo zablokoval Íránu přístup na světový trh, poté Venezuele, a nyní udržuje americké jednotky na východě Sýrie, aby komukoli zabránily využívat ropná pole, která tam byla objevena. Současně zvyšuje nátlak na Evropskou unii, aby odstoupila od ruského plynovodu Severní proud 2, a zároveň naléhá na Turecko, aby se vzdalo plynovodu Turecký proud.

Obchodní strategie

V roce 2017 se prezident Donald Trump pokusil o navrácení některých pracovních míst, která byla přemístěna ze Spojených států do Asie a Evropské unie. Na základě doporučení levicového ekonoma Petera Navarra ukončil Trans-pacifické partnerství a znovu projednal Severoamerickou dohodu o volném obchodu. Zároveň stanovil příliš vysokou celní daň na německá auta a většinu čínských výrobků. Zakončil to fiskální reformou, která podpořila repatriaci kapitálu. Tato politika již umožnila opětovné vyvážení obchodu a oživení trhu práce.

Vojenské, ekonomické a diplomatické systémy jsou nyní kompletní. Každý odbor je jasně formulován, takže všichni ví, co musí dělat.

Hlavní síla této nové Velké strategie spočívá ve faktu, že ji dosud nepochopily elity zbytku světa. Washington si proto ponechává efekt překvapení, zesílený úmyslně chaotickou komunikací Donalda Trumpa. Podíváme-li se na fakta, namísto prezidentských tweetů, můžeme si povšimnout, jaký pokrok Spojené státy udělaly po dvojitém období nejistoty za vlády prezidentů Clintona a Obamy.

Thierry Meyssan

The New Grand Strategy Of The United States vyšel 27. března 2019 na orientalreview.org. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7872-nova-velka-strategie-spojenych-statu.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMáme tady otřesný případ. Soud snížil trest Romovi Patriku Kotlárovi, který dřevěnou násadou způsobil člověku zlomeniny lebečních kostí a další zbil... Chráněni musí být slušní lidé, nikoli grázlové!   
Pridal tk Čtvrtek 04 duben 2019 - 04:45:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Máme tady otřesný případ. Krajský soud v Hradci Králové snížil trest Romovi Patriku Kotlárovi, který v září 2017 dřevěnou násadou zbil několik mladíků v Josefově na Náchodsku a jednomu z napadených způsobil zlomeniny lebečních kostí. Původně měl jít do vězení na osm let, ale odvolací soud trest snížil pouze na 5,5 roku! To je totálně směšný trest!

Hnutí SPD podporuje právo a spravedlnost, zvýšení trestů u násilných trestných činů a izolování recidivistů a nenapravitelných násilníků. Takovýto pseudohumanismus, kdy je chráněn agresor, odmítáme. To budeme čekat, až příště někoho zavraždí? Chráněni musí být slušní lidé, nikoli grázlové!
Třiadvacetiletý Kotlár byl v minulosti šestkrát souzený, ale z toho pětkrát jako mladistvý. K těmto rozsudkům se tak nepřihlíží. Kotlár přitom čin spáchal v době, kdy byl v podmínce za úvěrový podvod…Podle spisu držel obžalovaný násadu oběma rukama. Udeřil mladíka tak, že mu praskla lebka.
Takže za rozbití lebky, které mohlo skončit smrtí, 5,5 roku vězení? Podle znaleckého posudku z oboru psychiatrie má obžalovaný vrozenou poruchu osobnosti, kterou nelze léčit. V posudku se píše, že jde o explozivní a agresivní osobnost s emočně nestabilními impulzivními rysy…

Takže takový člověk se za necelých šest let bude opět pohybovat na svobodě? Takovýto pseudohumanismus, kdy je chráněn agresor, odmítáme. Společnost musí být chráněna před nenapravitelnými agresivními jedinci. Hnutí SPD podporuje zvýšení trestů u násilných trestných činů a pokud jsou tito lidé psychicky narušení s tím, že mohou kohokoli znovu brutálně napadnout, musí být izolováni od společnosti v psychiatrických léčebnách. Chráněni musí být slušní lidé, nikoli grázlové!

Autor: Radim Fiala

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIrácky uprchlík si cestoval po Evropě a znásilňovat v klidu dívky. Úřady jen neschopně přihlížely   
Pridal tk Čtvrtek 04 duben 2019 - 04:39:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
FINSKO / KULTURNÍ OBOHACENÍ: Životopis 27-letého Iráčana: Z Dánska vypovězený za znásilnění, zadržen ve Finsku, ve městě Tampere, je podezřelý z dalších dvou znásilnění: za znásilnění 17-leté dívky byl odsouzen v Dánsku již v roce 2013, přičemž do této severské země přišel v roce 2011. Dostal dokonce i zákaz vstupu na území Schengenu.

Ve Finsku žádal o azyl, ale evidentně se nemínil nijak omezovat protože i zde má na kontě minimálně další dvě znásilnění: v roce 2018 a další letos...

A takto my si tu v Evropě celkově žijeme...

Zdroj: aamulehti.fi

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOrbán ostře odpověděl na obvinění Junckera z xenofobie a rasismu a připomněl mu Marxe   
Pridal tk Čtvrtek 04 duben 2019 - 04:38:04 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Maďarský premiér Viktor Orbán odpověděl na obvinění předsedy Evropské komise Jeana-Claude Junckera z rasismu a vzpomněl si na jeho účast na ceremonii věnované Karlu Marxovi. Dodal, že Juncker nemá právo poučovat jiné o xenofobii. Napsal o tom maďarský portál ATV.

Orbán odpověděl na komentář Junckera pro italskou televizi ohledně nepřátelství dvou politiků. Předseda EK tehdy prohlásil, že se nezajímá o to, že ho umístili na billboardy strany Fidesz s kritikou EU před volbami do Evropského parlamentu. Vadí mu ale xenofobie a nepřátelství Orbána vůči cizincům. Juncker také uvedl, že zvláštní charakter nacionalizmu Orbána a ignorování ostatních vede k válce.
Ve své odpovědi maďarský premiér prohlásil: „Ten, kdo představil sochu Marxe, by neměl nikoho poučovat o xenofobii.“ Navíc poznamenal, že právě Karl Marx byl mistrem xenofobie.

Orbán má na mysli slavnostní ceremoniál na počest 200. narození Karla Marxe. Této události se zúčastnil předseda EK minulý rok v květnu v německém Trevíru, a dokonce slavnostně otevřel bronzový pomník filosofovi, který darovala Čína. Orbán neupřesnil, jaké výroky Marxe pokládá za xenofobské, ale možná jde o postoj německého filosofa o irské migraci do Anglie na konci 19. století.

Dříve se strana Fidesz ocitla v konfliktu s vysoce postaveními politiky EU, když v Maďarsku nechala nainstalovat billboardy, které naznačovaly, že EK a Juncker jsou pod vlivem miliardáře George Sorose a jeho proimigrační politiky. Nakonec středopravicová skupina v Evropském parlamentu hlasovala pro pozastavení členství Fidesz. Orbán tehdy prohlásil, že politici v Bruselu žijí v bublině a vytvořili systém, který zcela ztratil smysl pro realitu.

Zdroj: ATV
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJak se herec a uctívatel svých kořenů Zelenskyj stal favoritem prezidentských voleb   
Pridal tk Čtvrtek 04 duben 2019 - 04:34:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Herec a bavič Volodymyr Zelenskyj postoupil do druhého kola prezidentských voleb na Ukrajině s předběžným výsledkem 30,23 %. Jisté vítezství kandidáta, který je jedním z nejúspěšnějších komiků, vyvolalo překvapení a rozrušení. Novináři zjistili, čím mladý politik získal značnou přízeň voličů.

O možné účasti Zelenského v prezidentských volbách se spekulovalo již od roku 2016. Avšak politické ambice si Zelenskyj nejprve vyzkoušel na televizní obrazovce v seriálu Sluha národu s téměř prorockým heslem „Příběh budoucího prezidenta Ukrajiny“. Dá se říct, že si svou novou možnou funkci doslova „zahřál dopředu“.

Humoristický pořad je o příběhu středoškolského učitele dějin, který díky virálnímu videu na Youtube získal přízeň voličů a na základě legračního podnětu svých studentů vyhrál volby na Ukrajině. Pořad má tři série a točil se od roku 2015.
Vtipný příběh obyčejného středoškolského učitele se zalíbil nejen na Ukrajině. Sluha národu získal ocenění na mezinárodní soutěži v USA WorldFest Remi Award, kde vyhrál ve dvou kategoriích, byl mimo jiné oceněn i na televizních soutěžích v Německu, v Jižní Koreji a byl nominován na Soul International Drama Awards.

Po celosvětové popularitě pořadu bylo v roce 2017 rozhodnuto o založení politické strany pod stejným názvem. Nicméně do konce minulého roku Zelenskyj tvrdil, že zatím nemá o svých politických ambicích rozhodnuto. Překvapení přišlo během Silvestrovské noci, kdy herec v novoročním pozdravu na Youtube oznámil, že se hodlá ucházet o funkci prezidenta Ukrajiny. Nebyla náhoda ani ta skutečnost, že své oznámení načasoval ve stejnou dobu, kdy současný prezident Ukrajiny Petro Porošenko pronášel novoroční projev.

Rychlá a samostatná kariéra televizního komika

Jeho rychle stoupající popularita a talent mu přinesly v letech 2009 až 2016 role v několika společných rusko-ukrajinských projektech, například Láska ve velkém městě, 8 prvních rande, Pracovní románek, Naše časy a pořad Dohazovač (Ukrajina).

Osvědčený showman vedl v roce 2005 také televizní pořad o vaření Kapitán Kuk a založil vlastní pořad Večerní kvartál, jehož scénáristou, režisérem a hercem doposud byl. Jeho humoristický tým se zapojil do projektu Studio Kvartál 95, který založil několik úspěšných televizních a filmových projektů na Ukrajině. Studio Kvartál 95 lze připodobit i humoristickému show Partička na televizi Prima.

Politickou satiru umí aplikovat i vůči současnému prezidentovi a zároveň se umí vysmát i sám sobě. Jedno z videí, ve kterém hraje Porošenka, nasbíralo dokonce 10 milionů shlédnutí. V dalším populárním videu připravil Zelenský scénář o izraelské klinice v Oděse, která má kolem 6,6 milionů shlédnutí.
Na webových stránkách Studia Kvartál 95 je uvedeno, že jednou ze silných vlastností Zelenského je jeho okouzlující „chraplavý hlas“, po kterém ženy blázní a kterým je dokonce na Ukrajině namluven medvídek Paddington ze slavného animovaného filmu.

Sníval o kariéře diplomata

Komediemi a herectvím žije Zelenskyj už od svého mládí. Svůj zájem realizoval už na vysoké škole, kde působil v humoristickém Klubu vtipných a pohotových (KaVeEn) za město Krivoj Rog, jehož tým se na Ukrajině v roce 1997 stal vítězem. Tento úspěch ho přiměl k založení vlastního týmu pod názvem „Kvartál 95“, který se účastnil hlavní ligy humoristické soutěže v Moskvě, kde se Zelenskyj se svými parťáky na 4 roky zabydlel a zároveň pravidelně cestoval na představení v rusky mluvicích zemích.

Kromě mnoha úspěchů na televizním a filmovém plátně má kandidát na funkci prezidenta i pozoruhodnou akademickou biografii. Je absolventem gymnázia se zaměřením na angličtinu. Už na střední škole byl účastníkem hereckého kroužku, hrál na klavír, věnoval se společenskému tanci. Nadaný mladík v 16 letech dokonce získal grant na studium v Izraeli, ale jeho otec se postavil proti vycestování syna do zahraničí. Zelenskyj pochází z technické rodiny. Jeho maminka je inženýrka a otec je profesor a vedoucí katedry kybernetiky a jedním ze zakladatelů velkého důlního a zpracovatelského závodu v Mongolsku, kde celá rodina Zelenských bydlela po dobu 4 let.

Své kořeny Zelenskyj ctí a na Youtube v pořadu s Dmitrijem Gordonem zminíl, že je vděčný svému rodišti na Ukrajině: „Za všechno, čeho jsem v životě dosáhl, jsem vděčný svému rodnému městu Krivoj Rog. Jsem vděčný, že mě rodiče nikam neodvezli, zůstali na tomto městě, kde jsou pohřbeni i naši předkové… Člověk musí jít k hrobce s květinami, člověk musí žít a umírat tam, kde se narodil,“ prozradil herec.

Kdysi Zelenskyj sníval o kariéře diplomata a chtěl studovat na Moskevském státním institutu mezinárodních vztahů. Kromě solidního akademického pozadí se na střední škole setkal i se svou budoucí manželkou, která s ním společně působí jako scenáristka. Nakonec vysokoškolské vzdělání a titul právníka získal na Ukrajině, je absolventem Kijevské státní ekonomické univerzity. Kromě povinné vysokoškolské praxe však ve svém oboru nikdy nepracoval.

Zelenskyj není jediným komikem v politice

Změna povolání z herce Zelenského na vlivného politika zdaleka není unikátním případem ve světové politice. Podle portálu vz.ru se v Guatemale prezident Jimmy Morales dostal do čela státu v roce 2016 díky úspěšné kariéře producenta a vedoucího komediálního pořadu. Provozuje konzervativní politiku s úctou ke katolicizmu a svůj směr koordinuje se sousedními Spojenými státy, kterým vyslovuje podporu.

Premiérem Slovinska je od roku 2018 herec a politik Marjan Šarec, který svou kariéru začínal také jako parodista a politický satirik. Jeho vizitkou se v televizi stala role nevrlého obyvatele slovinské provincie, kterou ale po zahájeni politické funkce musel opustit. Kritiku nízké důvěryhodnosti jeho předchozích zkušeností oponuje tvrzením, že politiku bere naprosto vážně. Hlava administrace v arménském Jerevanu je Ajk Marutjan, bývalý scénárista a režisér komediálních projektů v arménské televizi. Primátorem islandského Reykjavíku byl od roku 2010 do roku 2014 humorista a komik Jón Gnarr, který se voleb účastnil z legrace, ale ke svému překvapení je vyhrál. Povedlo se mu společně s týmem odborníků provést řadu důležitých a prospěšných změn ve městě.

Jsou politická vítezství úspěšných herců novou tendencí, prozrazující přání obyvatel nových tváří v politice a možnost volby na základě záliby k dobrému vtipu? O dalším vývoji kolem ukrajinských voleb se dozvíme ve 2. kole, které proběhne 21. března.

Tatjana Naronskaja

Zdroj: https://sptnkne.ws/meHs
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální ředitelka MMF: Globální ekonomický růst se zpomaluje, ale neupadá do recese   
Pridal tk Čtvrtek 04 duben 2019 - 04:17:32 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální ředitelka Mezinárodního měnového fondu (MMF) Christine Lagardeová 2. dubna ve Washingtonu řekla, že růst globální ekonomiky se zpomaluje, ale neupadá do recese, v druhé polovině letošního roku dojde k oživení ekonomického růstu.

Christine Lagardeová téhož dne na 13. ročním summitu kapitálového trhu, který pořádá Americké obchodní sdružení, uvedla, že v lednu letošního roku snížil MMF prognózu globálního ekonomického růstu na 3,5 %, vzhledem k tomu, že globální ekonomika nemá sílu ke stimulaci dalšího růstu. V nové prognóze MMF, která bude zveřejněna, dojde k dalšímu snížení očekávání globálního ekonomického růstu.

Od 12. do 14. dubna proběhne ve Washingtonu jarní konference MMF a Světové banky.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDonald Trump požádal členské země NATO, aby dál zvyšovaly výdaje na obranu   
Pridal tk Čtvrtek 04 duben 2019 - 04:16:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump jednal 2. dubna s generálním tajemníkem NATO Jensem Stoltenbergem. Trump při jednání řekl, že členské země NATO by měly dál zvýšit své výdaje na obranu.
Donald Trump řekl, že i přesto, že se výdaje členských zemí NATO na obranu hodně zvýšily, stále žádá členské země NATO o další zvýšení výdajů na obranu. Trump znovu zdůraznil, že výdaje na obranu všech členských zemí NATO by měly dosáhnout 2 % HDP.

Bílý dům zveřejnil téhož dne prohlášení, podle kterého zhodnotili Trump a Stoltenberg situaci sdílení odpovědnosti v rámci NATO a navrhli, aby členské země uvolnily do konce roku 2020 dalších víc než 100 miliard amerických dolarů na obranu. Kromě toho také jednali o boji NATO proti terorismu, o čelení „nepřátelským činnostem" Ruska a o zajištění bezpečnosti energetických zdrojů a klíčové infrastruktury.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBritská premiérka Teresa Mayová chce jednat s EU o prodloužení lhůty pro odchod z Evropy   
Pridal tk Čtvrtek 04 duben 2019 - 04:14:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Britská premiérka Teresa Mayová 2. dubna uvedla, že bude jednat s EU o prodloužení lhůty pro odchod z Evropy. Zároveň poukázala to, že se setká s lídry opozičních stran, aby byla dosažena dohoda o Brexitu.

Britská premiérka Teresa Mayová včera vydala prohlášení před oficiálním sídlem premiéra poté, co předsedala sedmihodinovému zasedání kabinetu. Poukázala na to, že podle současné situace má Velká Británie záměr prodloužit lhůtu pro odchod z Evropy, ale diskuse o odchodu z Evropy již nemůže být zdržována. Z dlouhodobého hlediska se připravuje pro vypořádání se Brexitem bez dohody, ale Brexit na základě dohody je stále nejlepší volbou.

Teresa Mayová uvedla, že jejím cílem je ukončit odchod z Evropy před 22. květnem.

Hlavní vyjednavač EU o Brexitu Michelle Banier 2. března varoval, že je stále více možné, že Velká Británie opustí EU bez dohody. Poukázal na to, že pro vyhlídku odchodu Velké Británie z EU bez dohody se 27 ostatních zemí EU již dobře připravuje.

EU minulý týden schválila usnesení o odložení Brexitu, ale řekla, že pokud Velká Británie může tento týden dosáhnout dohody o Brexitu, může být termín Brexitu prodloužen do 22. května, jinak Velká Británie ukončí odchod z Evropy termínem 12. dubna.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponWTO: V roce 2019 vzroste světový obchod o 2,6%   
Pridal tk Čtvrtek 04 duben 2019 - 04:13:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V úterý vydala Světová obchodní organizace nejnovější zprávu o statistice a pohledu na světový obchod. Ve zprávě se očekává, že růst globálního obchodu bude i nadále zpomalovat, v roce 2020 bude pokračovat v mírném růstu. Zpráva také uvedla, že celosvětový obchod s podnikatelskými službami vzrostl v roce 2018 o 8%, přičemž k tomu významně přispěl růst čínského dovozu o 12%.

Ve zprávě se uvádí, že se očekává, že tempo růstu světového obchodu poklesne z 3,0% v roce 2018 na 2,6% v roce 2019, což je v souladu s tempem růstu HDP za stejné období. Očekává se, že tempo růstu obchodu v roce 2020 vzroste na 3,0%, zatímco tempo růstu HDP se stabilizuje na úrovni 2,6%. Vzhledem k tomu, že se růst HDP v rozvíjejících se ekonomikách zrychluje. Růst obchodu v roce 2020 překročí růst HDP.

Téhož dne na tiskové konferenci generální tajemník Světové obchodní organizace (WTO) Roberto Azevedo řekl, že vzhledem k eskalaci obchodního tření a zvýšení ekonomické nejistoty čelí světový obchod v následujících dvou letech stále obrovskému tlaku. Vzhledem k tomu musíme vytvářet pracovní místa prostřednictvím obchodu a hrát pozitivní úlohu v hospodářském růstu a rozvoji.

Podle údajů ze zprávy vzrostl světový obchod se zbožím v roce 2018 o 10% na 19,48 bilionu dolarů, částečně z důvodu rostoucích cen energií. Ve stejném roce vzrostl světový obchod s podnikatelskými službami o 8% na 5,8 bilionu dolarů. Důvodem je růst cen energií. Azevedo řekl, že odvětví služeb je budoucím směrem vývoje ekonomiky a jeho silný růst je pozitivním signálem. Růst 8% je z velké části dán přispěním asijského růstu dovozu. Růst čínského dovozu obchodních služeb činil 12%.
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPremira filmu: "Donbas.Okrajina"   
Pridal tk Čtvrtek 04 duben 2019 - 04:08:52 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K pátému výročí začátku "ATO" na Ukrajině Vás srdečně zveme na premiéru filmu Renata Davleťjarova

"DONBAS. OKRAJINA"

V únoru 2014 došlo v důsledku mnohaměsíčního soupeření mezi prezidentem a opozicí ke státnímu převratu.

V Dněpropetrovsku, Oděse, Charkově a v dalších městech Ukrajiny začaly masové demonstrace, které vyjadřovaly nové kyjevské moci nedůvěru. Na Krymu, v Luhansku a Doněcku se konala referenda o faktické nezávislosti těchto regionů.

V reakci na to schválila Rada pro národní bezpečnost 13. dubna 2014 rozhodnutí o zahájení rozsáhlé vojenské operace na východě země.

Srpen 2014, okraj Doněcka. Mladý voják ukrajinské armády Andrej Sokolov vyslaný do zóny bojů jako řidič se zachraňuje před ostřelováním a dostává se do sklepení obytného domu, kde se nuceně seznámí s několika naprosto různými lidmi. Ti přišli z různých stran, mají různé osudy a světové názory. Ale všechny spojuje jeden sen, aby tato válka co nejdříve skončila.

Mezinárodní premiéra snímku „Donbas. Okrajina" se konala na Mezinárodním filmovém festivalu v Římě v říjnu 2018.

Po promítání filmu proběhne diskuse za účasti Anny Тuv, oběti občanské války z Doněcké oblasti, která po bombardování ukrajinskou armádou ztratila dceru a manžela.

Premiéra filmu a diskuse se uskuteční 10. dubna 2019 od 16.00 hodin v Nadaci ABF, Václavské nám. 21, 110 00 Praha1

Kontakt organizátorů:
Tel.: +420 737 124 026


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2217 sec,0.0668 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,805kB