Pátek 05 duben 2019
Trump dal Mexiku ultimátum kvůli migrantům a obchodu s drogami, hodlá uzavřít hranice   
Pridal tk Pátek 05 duben 2019 - 04:23:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pohrozil, že pokud drogový tok nepřestane, nebo se významně nesníží během roku, Washington zavede cla na mexické zboží, zejména na auta.

Americký prezident to dnes oznámil novinářům v Bílém domě. A dodal, že v případě, že se obchod s drogami nezastaví, hranice budou uzavřeny.

„Pokud se nezastaví drogový tok, uzavřeme hranici,“ řekl Trump.

Americký lídr také zdůraznil, že Mexiko je schopné situaci napravit. Trump opakovaně slíbil, že na jižní hranici Spojených států vybuduje zeď nebo ji uzavře kvůli tisícům nelegálních migrantů, kteří překračují hranice USA ze sousední země.

Ve středu Trump zdvojnásobil své hrozby a řekl, že uzavře hranici s Mexikem, jestliže kongres nepřijme opatření k odstranění skulinek, které umožňují nelegální přistěhovalectví.

Ve stejný den mexický prezident Andrés Manuel López Obrador uvedl, že ani Ciudad de Méxiko ani Washington by z uzavření hranic nic neměli.

Tisíce migrantů každý měsíc překračují americké hranice s Mexikem. Podle mexického ministerstva vnitra bylo v únoru po pokusu o vstup do Spojených států zadrženo více než 76 000 migrantů. Očekává se, že v březnu se toto číslo zvýší na 100 000.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mfm7

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNATO rozšíří podporu pro Gruzii a Ukrajinu v Černém moři   
Pridal tk Pátek 05 duben 2019 - 04:20:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Země NATO se dohodly na opatřeních na podporu Ukrajiny a Gruzie v Černém moři, řekl to generální tajemník Aliance Jens Stoltenberg po prvním zasedání Severoatlantické rady NATO na úrovni ministrů zahraničních věcí ve Washingtonu.

Jsou v plánu cvičení, výměna informací a připlutí do přístavů ve vodní oblasti. Stoltenberg nezveřejnil žádné podrobnosti, zopakoval pouze již dříve zmíněné plány.

Přijatá opatření podle něj pomohou zlepšit povědomí NATO o situaci v Černém moři. Generální tajemník aliance zdůraznil, že Rusko pokračuje v posilování armády v regionu, takže NATO „bude i nadále upírat svou pozornost a přítomnost v této důležité oblasti“.

Dříve ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že NATO nutí ukrajinské orgány k novým provokacím. Jako důkaz agentura citovala slova americké stálé zástupkyně aliance, Kay Bailey Hutchisonové, která vysvětlila, že nahromadění sil v regionu je potřebné pro „zaručený průchod ukrajinských lodí“.

Stoltenberg nabádá k tomu, aby rozšiřování NATO nebylo považováno za provokaci
Tři lodě ukrajinského námořnictva 25. listopadu loňského roku porušily hranici Ruska, vstoupily do dočasně uzavřené vodní plochy teritoria moře a přesunuly se z Černého moře do Kerčského průlivu.

Nebezpečně manévrovaly a nepodléhaly legitimním požadavkům ruských úřadů. Pobřežní stráž FSB zadržela lodě s 22 námořníky a dvěma důstojníky SBU. Proti nim bylo zahájeno trestní řízení o nelegálním překročení státní hranice.

Vladimir Putin označil incident za provokaci, která byla spojena s nízkým hodnocením prezidenta Ukrajiny před nadcházejícími volbami.

Zdroj: Sputniknews.com


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVedoucí představitelé Portugalska a Nizozemska uvedli, že budou dodržovat zásadu otevřeného trhu ohledně čínských investic   
Pridal tk Pátek 05 duben 2019 - 03:51:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Portugalský premiér António Costa a jeho nizozemský protějšek Mark Rutte 3. dubna v Lisabonu uvedli, že obě země budou dodržovat zásadu otevřeného trhu ohledně čínských investic a nebudou je vylučovat.

António Costa řekl, že Portugalsko nevybírá investory podle národnosti. O nejlepší možnosti rozhodne trh na základě nejvýhodnějších obchodních podmínek.

Mark Rutte zdůraznil, že Evropa musí zůstat otevřená s dobrou vůlí vůči ostatním zemím světa.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník NATO: NATO nechce izolovat Rusko   
Pridal tk Pátek 05 duben 2019 - 03:50:31 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg 3. dubna v projevu v Kongresu USA řekl, že NATO se nesnaží izolovat Rusko, ani nechce novou studenou válku.
Stoltenberg uvedl, že NATO chce dosáhnout lepších vztahů s Ruskem a doufá, že obě strany sníží riziko konfliktu prostřednictvím dialogu a vyhnou se nebezpečným incidentům a nesprávným odhadům. NATO nechce nové závody ve zbrojení a novou studenou válku a doufá, že Rusko bude moci znovu splnit Smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu. Uvedl, že NATO by mělo být připraveno čelit světu bez Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu, ale zdůraznil, že NATO nemá v úmyslu rozmístit v Evropě rakety středního dosahu vybavené jadernými hlavicemi.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuský ministr zahraničí: Ve Venezuele nedojde k opakování kubánské raketové krize   
Pridal tk Pátek 05 duben 2019 - 03:49:41 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov 3. dubna řekl, že vyslání vojenského personálu a dodávek z Ruska do Venezuely je v souladu s dohodou mezi oběma vládami, Rusko nemá v úmyslu přeměnit Venezuelu na druhou Sýrii, ani zopakovat ve Venezuele kubánskou raketovou krizi.

23. března dorazila do Venezuely ruská vojenská letadla, která přepravila skupinu vojáků a 35 tun zboží. Poradce amerického prezidenta pro národní bezpečnost John Bolton 29. března uvedl, že zahraniční posádka ve Venezuele představuje hrozbu pro mezinárodní mír a regionální stabilitu. USA se staví proti vojenským dodávkám do Venezuely a varují, že „země, které nejsou na západní polokouli", by neměly přijímat příslušná opatření.

Sergej Lavrov téhož dne řekl, že toto americké prohlášení je neslušné. Vyslání vojenského personálu do Venezuely probíhá v souladu s dohodami podepsanými mezi Ruskem a Venezuelou v roce 2001. Cílem ruského vojenského personálu je dodat Venezuele technické vojenské vybavení.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChorvatská odbornice: Mechanismus spolupráce 16+1 přispívá ke stabilitě v regionu střední a východní Evropy   
Pridal tk Pátek 05 duben 2019 - 03:48:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Chorvatsku proběhne 8. zasedání vedoucích představitelů Číny a zemí střední a východní Evropy. Známá chorvatská odbornice, předsedkyně Fóra pro regionální ekonomiku Jasna Plevniková před několika dny v rozhovoru s novinářem našeho rozhlasu řekla, že v rámci mechanismu spolupráce 16+1 mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy se prohlubuje spolupráce mezi Čínou a Chorvatskem a současně tento mechanismus také významně přispívá ke stabilitě v tomto regionu.

V uplynulých 7 letech od zahájení mechanismu spolupráce 16+1 mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy se postupně zdokonaloval model bilaterální spolupráce a přinesl úspěchy. Jasna Plevniková řekla, že Chorvatsko věnuje velkou pozornost mechanismu spolupráce 16+1 a prohlubování spolupráce mezi Čínou a Chorvatskem.

„Čínsko-chorvatská spolupráce dosáhla zřejmých úspěchů. V uplynulém roce se chorvatský premiér setkal pětkrát s čínským premiérem, a také přiletěl do Číny k účasti na prvním Čínském dovozním veletrhu a jednal s čínským prezidentem Xi Jinpingem (Si Ťin-pching). Vzájemné návštěvy na vysoké úrovni posílily čínsko-chorvatskou obchodní spolupráci. Multilaterální mechanismus spolupráce jako 16+1 má velký vliv na regionální spolupráci ve střední a východní Evropě," řekla Jasna Plevniková.

Dále poukázala na to, že Čína a Chorvatsko v uplynulém roce spolupracovaly v oblasti infrastruktury a výroby. Chorvatsko je také oblíbená světová turistická destinace a chce upevnit spolupráci s Čínou i v oblasti turismu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Kam směřuje svět?   
Pridal tk Pátek 05 duben 2019 - 03:44:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od roku 2016 se USA zmítají v podvodu Russiagate, vymyšleném vojenskobezpečnostním komplexem s cílem zabránit prezidentu Trumpovi normalizovat vztahy s Ruskem. Ty by totiž devalvovaly RUSKOU HROZBU, která není ničim jiným než klamem, chránícím bilionový roční rozpočet tohoto komplexu.

Demokratická strana, která zcela jistě není demokratická, tento klam podporovala v naději, že s jeho pomocí prezidenta Trumpa přece jen udolá, a do boje proti němu zmobilizovala všechna svá prostitující se média.
Dnes, kdy skálopevná ujištění amerického establishmentu o tom, že Trump je zrádce, který ve spiklenectví s Putinem ukradl americké volby proto, aby Amerika sloužila ruským zájmům, se i v konečné Muellerově zprávě o aféře prokázala být lživá, jsou důvěřivé americké hlavy hotovy k přijímaní lživých kampaní dalších. Docela jako by toto lživé vlnobití mělo rozbít veškerou dosavadní reputaci Ameriky.

Samozřejmě se nejšílenější z demokratů a mediálních děvek s Russigate jen neradi loučí a nejraději by ji vrátili zpět tam, kde byla. A už jeden nebo dokonce dva profesoři vyhlásili, že Mueller byl možná i součástí „ututlání Trumpovy aféry“ a jeho úloha v něm by se měla tedy prošetřit. Což všechno dohromady ovšem jen podtrhává fakt, že USA sledováním této aféry zmarnily tři roky své existence.

Je přirozené, že ostatní země se mezitím hnuly vpřed. Rusové např. zjistili, že washingtonské sankce mají stříbrný okraj: Rusko se ekonomicky stalo soběstačné a vyvleklo se tak z nevděčné role pouhého vývozce surovin do západních zemí, kterou Západ pro Rusko považoval ještě za jakž takž přijatelné. A americké vojenské hrozby směrem k Rusku přivedly na svět nové zbraňové systémy, proti nimž nemají USA obranu – a tím se staly vojenskou mocností až druhořadou. A Čína se stala největší ekonomikou světa a tím i státem, který ve stále rostoucí míře ignoruje washingtonská spílání jednou na to, a po druhé na ono.

Podobně se chová též Irán a Washingtonu se dokázala postavit i Venezuela. Zkrátka svět došel k názoru, že USA nejsou takovou mocností, jakou si ony samy o sobě myslí, že jsou.

Washingtonské zneužívání své role rezervní měny a jeho porušování mezinárodního práva povzbudilo světové hnutí obejít se v mezinárodních transakcích bez dolaru. Což je pro moc Washingtonu možná ještě větší hrozbou, než ruská převaha ve zbrańových systémech.

Prezident Roosevelt měl z 2. světové války též jistý druh potěšení, protože si uvědomoval, že z ní Britanie vyjde hospodářsky zubožena a zbavená svého impéria, zatímco zisk z války připadne Spojeným státům. A že to tedy budou ony, které převezmou roli světové rezervní měny a budou proto schopny platit všechny své účty pouhým tiskem svých peněz. A vláda se tudíž nebude muset ohlížet na svá rozpočtová omezení.

Pro zemi, tak fatálně zadluženou, jako jsou USA, by její ztráta role rezervní měny představovala drtivou ekonomickou pohromu. A je to právě tato pohroma, které dnes Washington čelí v důsledku své politiky sankcí a nerespektování mezi národního práva.

A je zde ještě jedna hrozba navíc. Tak jako římské impérium padlo pod náporem cizích nájezdníků, kteří překročili jeho hranice, tak padá pod cizí mocí i impérium washingtonské. Evropu, jako jeho královskou korunu, dnes zaplavují miliony muslimů, neschopných i neochotných asimilace s obyvatelstvem původním, takže Evropa už přestává být Evropou v původním smyslu toho slova. A prezident Trump nenašel až dosud dost síly ani k uhájení hranic Spojených států. Demokratická strana a presstitutky totiž nechápou, proč by se měl objem prostředků směrovaný na bilionový rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu snižovat kvůli stavbě nějaké obří hraniční zdi.

Američtí neokonzervativní sionisté, řídící americkou zahraniční politiku ve prospěch izraelských zájmů už od časů \Clintonových, pokřikují dál, jako bychom byli ještě i dnes pupkem světa, když dokonce i tak patetičtí vazalové USA, jací jsou v Evropě, si dovolí např. vyslovit svůj nesouhlas s Trumpovým darem Golanských výšin Izraeli. No a pokud jde o autoritu morální, pak tu po Afghánistánu, Iráku, Libyi, Somálsku, Sýrii, Jemenu, Ukrajině, Hondurasu a nyní Venezuele, promrhal Západ naprosto dokonale.

Svět si už dnes zkrátka nemyslí, že Západ je cosi, k čemu by měl s úctou vzhlížet. Vidí jej spíš jako velkého ďábla, či podle slov Matta Taibiho „jako velkou upíří chobotnici, člověka připomínající jen obrysem hlavy, do jejíhož tělního oběhu proudí peníze smisené s krví“.

Vybral a přeložil Lubomír Man


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2309 sec,0.0699 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,719kB