Neděle 07 duben 2019
Západní kultura zemřela politicky korektní smrtí   
Pridal tk Neděle 07 duben 2019 - 03:50:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Je ohromující, jak velkou moc získali politicky korektní šílenci nad jazykem, uměním a literaturou. Je to znamení, že Západ je kulturně mrtvý.

Když renomovaná muzea přejmenovávají obrazy, protože několik emocionálních slabochů prohlásí, že je název urážlivý, je zřejmé, že kustodi západní kultury ztratili víru v západní kulturu.

Když univerzity zakrývají nástěnné malby kvůli tvrzení, že jsou urážlivé pro lidi, jejichž přítomnost na akademické půdě je minimální, pokud tam vůbec jsou, víte, že učení již není smyslem univerzity.

Když se lidé bojí používat slova a výrazy svých předků, víte, že jsou zastrašeni do takové míry, že se zřekli dokonce svého vlastního jazyka a způsobů mluvení.

Západní kultura dnes sestává z pornografie, sexuálních deviantů, naříkajících slabochů, které ničí pouhá slova a sebenenávist, a zbabělců, kteří se bojí postavit sami za sebe proti nenávistným útokům, namířeným proti nim ze strany politicky korektních šílenců a podivínů.

Politicky korektní lidé jsou nejvíce odcizeným a emocionálně slabým prvkem ve společnosti. Přesto však ovládají média, zábavu, univerzity a umělecký svět. Jak je možné, že jsou Washingtoňané připraveni vtáhnout nás do války proti skutečným lidem - Rusům, Číňanům a Severokorejcům - dvěma zemím, které nám jednou daly na frak - a Peršanům, starobylému národu, s nímž dokonce i Římané měli těžké časy? Opravdu si blázni ve Washingtonu myslí, že se jejich homosexuální, feminizovaná, transgenderová armáda může utkat s Rusy, Číňany a Peršany? Hollywood může natáčet veškeré filmy, jaké chce, s ženskými superhrdinkami, ale superhrdinové jsou to poslední, čím mohou ukňourané americké feministky být.

Skutečnými otázkami pro politicky korektní davy jsou: (1) proč není válka politicky nekorektní, a (2) proč není politicky nekorektní, že politicky korektní jazykoví arbitři nenazývají ostatní pravými jmény? Skuteční rasisté v Americe jsou ti, kteří označují bílé lidi za rasisty.

Paul Craig Roberts

Western Culture Has Died A Politically Correct Death vyšel 30. března 2019 na stránkách pana Robertse. Překlad v Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7874-zapadni-kultura-zemrela-politicky-korektni-smrti.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponChová se pražský pirátský Hřib jako nechutné papalášské prase? Za peníze magistrátu navštívil Barcelonu, Drážďany a Tchaj-Wan   
Pridal tk Neděle 07 duben 2019 - 03:47:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V březnu zahraniční cesty pražských radních stály 700 tisíc korun. Musí si čeští představitelé užívat lety byznys třídou a salonek na letišti? Informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes, s odkazem na česká elektronická média.

Podle zdroje z magistrátu schválené náklady na služební cesty za březen činí 700 tisíc korun. Do této částky spadá cesta radního Šimrala do San Franciska, která vyšla na 300 tisíc. Zbytek částky si mezi sebe rozdělili náměstek Hlubočka cestou do Osla a radní Johnová návštěvou Barcelony.

K této částce je ale spravedlivě potřeba přičíst další menší cesty. Šlo například o cestu několika zaměstnanců do Francie za 86 tisíc, dva úředníci jeli do Florencie za 65 tisíc a dvakrát více než desítka zaměstnanců vyrazila do Berlína. Celkem tedy na zahraniční cesty padlo zmíněných 700 tisíc korun.

Tyto náklady je možné porovnat s jinými roky. Například v roce 2013 podle informací náměstka pro rozpočet Pavla Vyhnánka roční náklady na zahraniční cesty činily 4,1 milionu korun. Při předchozím mandátu primátorky Krnáčové bylo loni na podzim celkem utraceno 6,3 milionu korun. A teď jen za březen padlo 700 tisíc. Přitom nové vedení má za cíl snižování nákladů… Jak? Náměstek Vyhnánek chce zrušit lety byznys třídou a využití salónků na letištích. Což se některým jeho kolegům nelíbí…

Oficiální informace z magistrátu uvádí, že nové vedení od listopadu podniklo 13 zahraničních cest. Primátor Zdeněk Hřib navštívil Barcelonu, Drážďany a Tchaj-Wan. Další radní se podívali například do Edinburghu, Vídně a Bruselu.

Zdroj: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=220055


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDrobnosti...   
Pridal tk Neděle 07 duben 2019 - 03:32:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Začátkem dubna 2019 proběhla sdělovacími prostředky informace, že došly tuzemské brambory. Cena této potravinové komodity se z původních čtyř korun českých vyšplhala k třiceti korunám a může jít ještě výše. Tato zdánlivá „drobnost“ svědčí o tom, že Česká republika není soběstačná v potravinové oblasti. Vždyť kupujeme mrkev z Itálie, rajčata ze Španělska, další zeleninu třeba z Holanska, atd. Dovážíme špatné maso z Polska nebo z Brazílie.

Proč k tomu došlo?

Inu, po roce 1989 jsme uvolnili cestu podnikání. Stavíme pozemní komunikace, skladové prostory, domy a byty bez ohledu na to, že vše se děje na tzv. “zelené louce“, tedy na zemědělské půdě. Té ubývá závratně rychle, takže dnes zbývá pouhých 0,2 ha orné půdy na jednoho obyvatele. A orná půda je zabetonovávána dál…

Brambory patří k základním potravinám, vždy byly jídlem chudých. Jejich cenu svého času vystihl malíř Vincent van Gogh, když namaloval obraz POJÍDAČI BRAMBOR. Je na něm zobrazena rodina s děvčátkem, které se hladově dívá na mísu kouřících brambor a nemůže se dočkat, až bude moci ukojit svůj hlad.

Brambory – tedy naše domácí – došly. Jak by ne, když na zbytku zemědělské půdy se v největší míře pěstuje řepka olejná a kukuřice. Jsou to tzv. energetické plodiny, které končí buď v zelené naftě nebo v bioplynových stanicích. Dokonce se topí i obilím. Na vlastní oči jsem u soukromého zemědělce viděl kotel s dávkovačem plným pšenice.

Zemědělská půda je z velké části devastovaná, pěchovaná nejen těžkou technikou, ale i způsobem obdělávání (odborně se tomu říká utužovaná), ornici z velké části si vzala eroze, zbytek je tak nasycen jedy, že jejich účinky mj. pociťujeme na svém zdraví. Tato půda není schopná pojímat – propouštět, pohlcovat vodu, takže naše republika vysychá. Mnozí se to snaží svádět na klimatické změny, ministr zemědělství slibuje budování rybníků každý den, plánují se výstavby nových přehrad…

Voda však mizí i díky prohřeškům z minulosti, kdy se voda z polí odváděla melioračními zásahy, likvidací remízků, rozoráváním mezí a scelováním pozemků do obludně ohromných lánů. Řeky a potoky byly regulovány, takže se toky zkracovaly, odtok vod se zrychloval. Jeden by řekl, že se spojily zločinecké záměry zlikvidovat tento stát a tento národ postupným ničením toho nejcennějšího: zemědělské a lesní půdy…

Ničivé dopady této taktiky se projevují v dalších drobnostech. Ubývá hmyzu, ptactva, drobné zvěře. Někam se vytrácejí skřivani, chocholouši, pěnkavy, drozdi, zvonci, slavíci, konopky, červenky, strnadi, konipasové… Mizí nosorožíci, roháči, tesaříci, kdysi tak běžní chrousti. Můry a můrky, vážky, motýli. Nemají kde žít, nemají se čím živit, padají po účincích jedů injektovaných do půdy v ohromných dávkách, rozprašovaných po vegetaci. Výrobci těchto jedů zpochybňují toxické účinky na člověka. Jen si však připomeňme DDT, kdysi hromadně užívaný prostředek k hubení hmyzu. Pro jeho toxicitu však byl zakázán. Dnes se diskutuje přípravek Roundup. Mě osobně při vyslovení tohoto přípravku mrazí v zádech. V mnoha evropských zemích byl zakázán, ale v ČR se aplikuje stále. Výčet jedů, které jsou v přírodě používány, má nekonečnou řadu. Ten ničí to, ten zas ono, v podstatě však otravuje ovzduší, vodu, jídlo… Došlo to tak daleko, že pitnou vodu kupujeme za drahé peníze v plastu, což je další „šílená drobnost“, která přesáhla zaneřádění životního prostředí únosnou míru.

Chemie – to je nebezpečí, které nelze podceňovat právě při užití v přírodě. Už vás někdy při pohledu na pole napadla myšlenka, proč se neobjevují znaky přítomnosti krtka? Tedy obligátní krtčí hromádky? Jsou dnes velmi vzácné. Důvodem je skutečnost, že v půdě chemicky ošetřované nežijí například žížaly, potrava krtků. A proč tam nežijí? Byly otrávené, eliminované z životního prostředí, kam bezesporu patřily odjakživa. A díky chemii zmizela z půdy většina mikroorganizmů, bez nichž se země proměnila v mrtvou hmotu. Člověk tak svou činností likviduje to, čemu se odborně říká biodiverzita, jinými slovy mnohočetnost druhů v řadě od nejjednodušších až po vrcholové druhy, člověka v to počítaje. Dá se také říci, že lidstvo zdařile likvidovalo a likviduje vše, co příroda účelně vyvíjela tisíce a tisíce let, co bylo funkční, na čem byl vystavěn logický ŘÁD, kterým se řídilo vše živé na planetě Zemi. Jen ČLOVĚK dokázal ani ne za poslední dvě staletí (19. a 20.) zničit tak mnoho. Mnohé nasvědčuje tomu, že 21. století se stane pro lidskou populaci kritickým – snad i fatálním!

V naší republice mizí lesy. S nimi mizí také voda, otevírá se cesta větrům, prašnosti, erozi. Vina se svádí na kdeco, jenže máslo na hlavě mají v první řadě lesníci. Majitelé lesů, správci lesů, politici…

Připomínám někdejší heslo Lesů České republiky: BOHATSTVÍ, KTERÉ ROSTE. Sakrblé – nějak vám, páni lesníci, růst přestalo. Dlouho vás dobře živilo – a nejen vás. Zpychli jste, les vidíte z oken drahých automobilů, a teď můžete vidět zatraceně daleko, když stromy prostě nejsou a desítky let ještě nebudou. Snáze uvidíte smečky vlků i rysy. Těch ochranáři vypouštějí stále víc. Nevím sice, kdo jim dal právo „obohacovat“ revíry, které patří někomu, aniž by měli tuto činnost povolenou zákonem. Ale v naší zemi je zákon jen pár slov od paragrafu k paragrafu, který stejně nikdo nerespektuje. Takže svévoli se meze nekladou. Parlament však plní svou úlohu, vymahatelnost práva je ovšem nulová – nebo téměř nulová.

A když jsem se dotkl aktivit ochranářů. Bobři se stávají problémem. Dnes vydry likvidují rybí obsádky ve všech vodách. S pomocí kormoránů se jim to daří skvěle. Škody hradí stát, samozřejmě z našich daní. Taktéž platí ovce stržené vlky. Krkavci likvidují drobnou zvěř, ale už i telata a jehňata. Straky a vrány mají na svědomí rovněž úbytek zpěvného ptactva. Z nějakého důvodu se k nám stěhují labutě a husy. Jejich agresivita vytlačuje původní kachny a ostatní vodní ptactvo. Inu, migrace bezohledných druhů se stává v naších zeměpisných šířkách běžným jevem.

Člověk by řekl, že se není radno drobnostmi zabývat. Proč plýtvat časem a prostředky? Nevšímejme si toho, však se to nějak vyřeší samo. Proč nám však Indiáni kmene Cree zanechali tento odkaz, cituji: „Teprve až skácíte poslední strom, otrávíte poslední řeku a ulovíte poslední rybu, pochopíte, že se peníze nedají jíst.“

A ještě si dovolím citovat paní Mallence Bart-Williams, která v závěru svého vystoupení na konferenci v Berlíně uvedla, cituji: „V přírodě však platí, že jakýkoliv druh, který nadměrně loví, nebo nadměrně využívá zdroje na kterých je při své obživě závislý, přírodní selekce tohoto predátora dříve nebo později vyřadí.“ Konec citace.

Byly to opravdu DROBNOSTI, které jsem dal dohromady tak, aby byly pochopitelné a zřejmé každému, kdo chce vnímat stav světa a Země v syrové realitě. Je však otázkou, jak změnit systém nastavený politiky a těmi, kdo ekonomicky řídí náš život a naši budoucnost. Je možné zhoubný proces zastavit? Obávám se, že kupící se problémy budou řešeny (kdy a kým?) teprve poté, co opravdu ulovíme poslední rybu…

Štěpán Neuwirth

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2019/04/drobnosti.html

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStřelba v Dánsku. Policie hlásí několik zraněných   
Pridal tk Neděle 07 duben 2019 - 03:24:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle policie došlo k útoku v oblasti Rungsted, nedaleko města Horsholm. Policisté jsou v současné době na místě. Důvody útoku zatím nebyly zveřejněny.

Dánská policie informovala o incidentu, který vedl ke zranění několika lidí v oblasti Rungsted, poblíž města Horsholm na pobřeží Oresundu severně od Kodaně v Dánsku.

Podle policistů zůstávají motivy útoku nejasné. Dodali, že vyšetřování útoku poukazuje na různé teorie, včetně těch, které se týkají násilí spojeného s gangem.

Policie oznámila, že všichni zranění byli ošetřeni lékaři. Podle údajů jsou na místě incidentu příslušníci policie a nad místem létá policejní vrtulník.

Zároveň média uvedla, s odvoláním na svědka, že bylo slyšet nejméně pět nebo šest výstřelů na místě incidentu, pak následoval výbuch.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mfVD


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína a Spojené státy by měly společně splnit svou „globální odpovědnost"   
Pridal tk Neděle 07 duben 2019 - 03:18:45 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
4. dubna místního času se americký prezident Donald Trump setkal v Oválné pracovně Bílého domu se členem politbyra ÚV KS Číny, čínským vicepremiérem, vedoucím čínské delegace v rámci všestranného čínsko-amerického ekonomicko-obchodního dialogu Liu He (Liou Che). Trump doufá, že hospodářské a obchodní týmy obou stran budou usilovat o co nejrychlejší dosažení komplexní a historické dohody, která bude přínosná nejen pro Spojené státy a Čínu, ale i pro celý svět. Čína a Spojené státy by měly společně splnit svou „globální odpovědnost".

Čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching) při mnoha příležitostech opakovaně zdůraznil, že „Čína a Spojené státy mají důležitou odpovědnost při prosazování světového míru a prosperity".

Liu He při setkání předal prezidentu Trumpovi upřímné pozdravy a vzkaz od prezidenta Xi Jinpinga. Xi Jinping zdůraznil, že v rámci současné situace se zdravý a stabilní rozvoj čínsko-amerických vztahů týká zájmů lidí obou zemí, a také jiných národů světa, proto by měli představitelé obou zemí uplatnit svou úlohu strategického vedení. Prezident Xi dodal, že je ochoten udržovat různými způsoby těsné kontakty s prezidentem Trumpem. Věří, že pod vedením prezidentů obou zemí dosáhne rozvoj čínsko-amerických vztahů jistě větších pokroků.

Ve skutečnosti by velké země s globálním vlivem, jako jsou Čína a Spojené státy, měly společně převzít tři „globální odpovědnosti".

Za prvé, zodpovědnost za rozvoj. V dnešním světě je stále prioritou rozvoj, který vyžaduje nejen novou kinetickou energii, ale také úsilí o lepší vyváženost. Čína a Spojené státy mají jako dvě světové ekonomiky nezvratnou „globální odpovědnost". Ekonomické a obchodní spory mezi Čínou a Spojenými státy od loňského roku však zpomalily globální hospodářský růst a mnoho mezinárodních institucí snížilo očekávání globálního ekonomického růstu. WTO nedávno snížila svou prognózu růstu obchodu v letošním roce na 2,6 % z předchozích 3,7 %. Pokud Čína a Spojené státy dosáhnou za těchto okolností, vzájemně prospěšné obchodní dohody, nepochybně posílí globální důvěru a přispějí k rozvoji.

Za druhé, zodpovědnost za mír. V současné době lidstvo stále čelí mnoha výzvám, včetně šíření terorismu a vzestupu netradičních bezpečnostních hrozeb. Čína a Spojené státy jsou jako stálí členové Rady bezpečnosti OSN odpovědné za větší přínos k jistotě a stabilitě světa.

Za třetí, odpovědnost za řízení. Vzestup unilateralismu a protekcionismu vyvolal v posledních letech bezprecedentní dopad na globální vládní systém založený po druhé světové válce. Například mnoho zemí se domnívá že WTO musí projít reformou. Čína a Spojené státy mají na tuto otázku svůj názor, reforma WTO ale v konečném důsledku vyžaduje diskuzi všech členů.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRaul Ilardi Meijer: Drahý pane prezidente Trumpe, varování...   
Pridal tk Neděle 07 duben 2019 - 03:14:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Neznám Váš osobní názor na p. Assange – možná máte za to, že asi trest zaslouží. Ale třebaže se Vás nechci dotknout, není Váš názor na tuto věc v tuto chvíli to nejdůležitější. Podstatné pro situaci Vaši i pro situaci Assange je to, že titíž lidé, kteří jdou po něm, jdou už tři roky též po Vás, a že po krachu aféry Watergate svůj dosavadní hon po obou z Vás ještě znásobí.

Past, která se na Vás připravuje, spočívá v následujícím: Jestliže připustíte, aby většinou anonymní činitelé Hlubokého státu položili své pracky na pana Assange, velmi je v jejich postavení posílíte – a posilování nepřátel zcela jistě nepatří ke způsobům, jak vyhrát bitvu.

A ještě něco: Julian Assange, Chelsea Manning a Edward Snowdon patří k nejlepším, nejbystřejším a nejstatečnějším lidem, které náš svět lidem nabízí. Takový druh lidí potřebujeme a potřebujeme je v míře nejvyšší. A je to ještě slabomyslnější, než je to ironické, že právě tyhle lidí dnes umlčujeme a vězníme.

Zaručuji Vám, že takto Ameriku znovu velkou neučiníme.

https://www.printfriendly.com/p/g/5qWVdm

Překlad: Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1843 sec,0.0541 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,726kB