Pondělí 08 duben 2019
Politické školení občanstva nabírá na obrátkách   
Pridal tk Pondělí 08 duben 2019 - 05:10:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Funkce a poslání škol ve státě je historicky, logicky a přirozeně dána už po staletí. Cílem všech škol by mělo být zajišťovat co nejkvalitnější vzdělanost dětí, žáků, studentů, prostě nové, mladé generace. Svět se měnil ale ve školách se vždy učilo. Co se ale dnes děje ve školství této země, je, začíná být, šílené zvěrstvo a hrůza.

Začalo to neuvěřitelně stupidním projektem inkluze na základních školách před několika lety. Ví bůh a určitě Brusel, kdo vymyslel tuto strašlivou nesmyslovinu, ale co ví dnes každý je to, že snaživě jí zavedla do škol bývalá ministryně Valachová, která absolutně nedbala připomínek odborníků, oponentů této hlouposti. Stát to dnes stojí velký ranec peněz navíc (asistenti, n árůst administrativy = zbytečná pracovní místa a platy těch úředníků). O praktickém dopadu na učitele a děti by se daly psát romány na pokračování, nešťastní jsou v podstatě všichni, koho se to týká v praxi. Těžko říct, čím vším a kým byla hysterka uječená Valachová motivována, rozhodně si ale vysloužila pověst nejhorší ministryně školství v naši novodobé historii.

Stopy v zavádění nesmyslné a škodlivé inkluze lze najít rozhodně hodně viditelné v obskurních politických a "vzdělávacích" neziskovkách a v ještě nesmyslnějších nějakých organizacích pro lidská práva, suplujících logickou práci státních orgánů. Což stojí, samosebou, náš stát další a další milardy navíc, bez zjevného pozitivního efektu, zase jak jinak, že? Ostatně, takto to funguje ve všech politických, začleňovacích, intergračních neziskovkách - efekt žádný, ale vysosané miliardy ze státní kasy obrovské. V souvislosti s tou šílenou inkluzí vznikly dokonce další a další neziskovky, parazitující na měšci státních peněz.

Inkluze ale zjevně nestačí, posouváme se dál. V současnosti se rodí další projekty, které mají za cíl školit a "vzdělávat" už až dospělou populaci, občanstvo. Tady se toho pilotně chytli naše vysoké školy, snad aby těmto zvrácenostem dodaly punc úctyhodnosti a vážnosti. Mám za to, že opak bude pravdou a lid obecný tuto hňupovinu dílem odsoudí a dílem se jí vysměje. Především pamětníci dob před rokem 1989, kteří tyhle ideologické masírky v podobě různých školení mají ještě zaryté v té paměti. Ale i ti, kteří si to sice nemohou pamatovat, ale přemýšlí a umí si logicky věci vysvětlit. Novodobým politrukům prostě neuvěří a nenechají se manipulovat, ideologicky masírovat.

Je smutné a zároveň k naštvání, co všechno si dnes dovolí vymyslet a provádět pedagogové našich vysokých škol. Jak se z těch škol stává politická platforma, jak se místo vzdělávání, učení, začalo na těch školách politizovat. Pravidlo, zase jenom logické a i moudré, že politika do škol nepatří, vzalo za své, dnes neplatí a hrubým způsobem se na něj zašalo přímo kašlat, slušně vyjádřeno. Momentálně "frčí" politické téma podpora EU, s přihlédnutím k nastávajícím volbám do europarlamentu. https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Rektor-z-Olomouce-o-projektu-EUforka-Evropska-unie-nas-domov-bude-pod-palbou-propagandistu-My-nepresvedcujeme-jen-poskytujeme-objektivni-informace-576737, https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Lhani-a-zneuzivani-musi-vadit-kazdemu-slusnemu-cloveku-pronesl-v-rozhlase-rektor-Zima-Univerzity-proto-budou-mezi-lidi-sirit-pravdu-o-EU-576605?fbclid=IwAR1wZKU2let5inUa9Ft2PhsvAhty5TZ0tZr_82U_7R4DGvPHHwXi1VpwOEI

Takže, milé občanstvo, pedagogové VŠ pod vedením svých rektorů nás bude školit, jak máme myslet, co si máme myslet a jaké máme mít názory. Nějaká výuka studentů vysokých škol, prosímvás, to je nepodstatné, ono ani není potřeba aby byli ti mladí nějak přemrštěně vzdělaní, mohli by potom začít víc přemýšlet a do všeho tady kecat, že ... Nakonec, stačí když je budeme seznamovat s tím, co nám určí a schválí třeba taková BIS, ža ano.

Evropská unie a vůbec nový světový řád nepotřebuje přece vzdělané a přemýšlivé občanstvo. Naco, vždyť nový člověk je stejně už Evropan, žádný Čech, jak nectěné veřejnosti sdělil nechutný Jiřík Pospíšilů ze skomírající, chřadnoucí TOP09. A nový člověk, Evropan, ten prostě bude poslouchat Brusel, což stačí, protože tam vědí všechno nejlépe, od tama nám určí, jak budeme žít, co budeme jíst (to podle dělení na východní a západní zónu), co se bude učit a jak hlavně.

Kdyby tohle vše ještě nestačilo, je tady další, vskutku geniální, doslova Gorbblesovský plán, dle vzoru Německé říše, co s nesprávně přemýšlejícím lidem obecným, občanstvem. Doporučuje, vřele, jeden z několika těch, co tímto dal najevo pohrdání naším národem Čechů, Moravanů a Slezanů. Co je dnes germanista a, míním, hlavně slouha germánů https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Germanista-Sonka-poucuje-jak-to-mame-delat-V-Nemecku-maji-centralu-pro-politicke-vzdelavani-a-ta-to-mladym-vsechno-pekne-vysvetli-576623?fbclid=IwAR2MbS3ybgJmrOk1H0N8bLMsuGF5lcKCsIIOX9vYFFEwAoa1NNn8znyJhGY

Ještě někdo pochybuje o tom, že z nás chtějí udělat nemyslící, poddajné ovce? Kdo? Najdete ve výše napsaném.

Necháme si to líbit, necháme si vyplachovat mozky?

Růžena Chrastekova

Zdroj: Vaše Věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo do tebe chlebem, ty do něj kamenem   
Pridal tk Pondělí 08 duben 2019 - 04:49:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Řekli si zřejmě migranti v Řecku. A tak když zváleli poslední postel a vyjedli koláče do mrtě, sebrali ze země kameny a šli svým hostitelům pěkně od srdéčka poděkovat za záchranu holých životů.

A že to mysleli upřímně, na to vemte polskou potravinu. Důvodem jejich spontánního jednání se stala informace, že prý jinde dávají víc, líp a rychleji. A že se do země zaslíbené dá dostat tůrou na sever. A tak si ještě naposledy zdarma dobili své dotykáče a vyrazili.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/migrace-recko-solun-hranice-severni-makedonie-policie.A190406_192943_zahranicni_rko

Migranti a uprchlíci, kteří chtÄ›jí odcestovat do severní Evropy. (6.4.2019)Nic nepomohlo ujišťování jejich chlebodárců, že cesta je uzavřena. Migranti a uprchlíci, kteří chtÄ›jí odcestovat do severní Evropy. (6.4.2019)Plané byly prosby i výhrůžky, že tím porušují zákon. Ti co ještě včera lkali před azylovými komisemi, že je u nich doma tak nevlídný prostředí, že tam ani myši nechtějí bydlet, rázem pohrdají suchým lůžkem s plnou penzí. A cestu na sever si razí pomocí kamenů, které srdnatě házejí na ty, kdož je ještě včera chránili.

A tak se vtírá celá sada otázek:

-proč si zažádali v Řecku o azyl, když o něj nestojí?
-proč se dovolávají svých práv, když na práva a zákony jiných kašlou?
-proč tvrdili, že jim jde o záchranu holých životů, když jim jde jen o peníze zdarma?
-kam se poděl vděk a elementární slušnost k hostitelům a zachráncům?
-a kdo jim u všech převaděčů pořád dobíjí ten nevyčerpatelný roaming v mobilu, když sami jsou tak chudí, že nemají ani vlastní doklady?

Samé otázky a odpovědi kdesi ve Středozemním moři. No, snad se to někdy v budoucnu dozvíme. To zvládneme.

Autor: Petr Burian

Zdroj: https://petrpetrburian.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=708073

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMAJÍ BÝT EUROSKEPTICI ČLENY EUROPARLAMENTU? JEDNOZNAČNĚ ANO!   
Pridal tk Pondělí 08 duben 2019 - 04:47:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Často se mě lidé ptají, proč kandiduji do instituce, kterou bych nejraději zrušil. Především proto, že nechci eurohujerům vyklidit pole. Ale těch důvodů je více a každý volič by je měl znát.

Jakožto národní demokrat nemohu nevzpomenout Dr. Karla Kramáře, prvního československého premiéra a předsedu prvorepublikové ND. Ten v dobách Rakouska-Uherska býval známým austroskeptikem, dokonce ještě před začátkem 1. světové války přitvrdil a prosazoval vystoupení českých zemí z RU, tedy v podstatě CZexit. (Bylo to dokonce ještě v době, kdy Masaryk prosazoval pouze měkkou reformu monarchie.) A stejně jako Masaryk byl i Kramář poslancem rakouského parlamentu – jednoduše proto, že pasivní rezistence k ničemu nevedla a bylo daleko lepší, aby v parlamentu zazněly i kritické hlasy.

Teď se situace do určité míry opakuje, byť v horší podobě. EU je mnohem tvrdší než Habsburská monarchie, Brusel se zajímá o naše požadavky daleko méně než tehdy Vídeň a zasahuje do takových podrobností našeho života, že by si o tom i císařpán mohl jen nechat zdát. Je naléhavě potřeba vymanit se z EU a vzít rozhodování o českých zákonech zpět do českých rukou. A právě eurovolby nám v tom paradoxně mohou pomoci.

Ne, v těchto volbách nepůjde o to, prosadit změnu zákonů a směrnic v náš prospěch nebo EU jakkoliv zreformovat, např. posunout EU před Lisabonskou dohodu. Nic z toho není možné, EU má v sobě zabudované právní pojistky, které malé skupince vyvolených umožňují zabránit tomu, aby zde kdokoliv zařadil zpátečku. Můžeme ale udělat něco jiného. Namísto marných pokusů o reformu EU můžeme podniknout řadu kroků, které nám velmi usnadní CZexit nebo dokonce úplný konec EU.

Každá země bude mít v Europarlamentu alespoň několik rozumně smýšlejících poslanců, nezřídka dokonce zvolených za současné či budoucí vládní strany. Ačkoliv je jinak velmi složité dostat politiky z více států na jedno místo k jednání, zde se budou všichni poměrně často setkávat pod jednou střechou. A toho musíme využít. Můžeme zde předjednat dohody o spolupráci (například vzájemném obchodu) mezi zeměmi poté, co nastane konec EU nebo co některá země vystoupí. Popřípadě vyjednat mezistátní dohody, které budou platit ještě za existence EU, ale nebudou podléhat Bruselu. Tím vytvoříme paralelní strukturu, která bude zcela nezávislá na EU. Čím více států bude součástí této struktury, tím slabší bude vliv kmotrů a mafiánů z Bruselu. Nakonec bude zbývat poslední krok: Aby jednotlivé státy odpadly z EU, začaly mezi sebou volně spolupracovat a nechaly eurokmotry samotné jako kůl v plotě – tedy něco podobného, jako když se rozpadal SSSR.

Jinými slovy, máme teď jedinečnou šanci využít protivníkovu zbraň proti němu samému a na půdě EP aktivně dojednávat, jak bude vypadat Evropa po konci EU. Čím dříve a pečlivěji se do tohoto jednání dáme, tím lépe. Jakýkoliv CZexit či konec EU by pro nás byl lepší než současný stav, nicméně lepší než živelný rozpad bude koordinované vystupování států z EU, kdy vystupující státy budou mít mezi sebou přesně vyjednané podmínky pro vzájemnou spolupráci.

Samozřejmě že kromě tohoto hlavního cíle budou mít euroskeptici v EP další úkol – postavit se proti všem škodlivým směrnicím a zákazům. Jen v posledních pár měsících na nás Brusel vychrlil mnoho dalších zrůdných návrhů, např. na zákaz nošení kapesních nožů či používání rybářských olůvek nebo různé návrhy orwellovských sledovacích a řídících systémů v autech. Proti tomu všemu se musíme rázně vymezit. I když je vliv poslanců jen velmi omezený, stejně můžeme my euroskeptici nasypat písek do unijního soukolí, pokud nás v EP bude dostatek.

V neposlední řadě se Evropský parlament může stát odrazovým můstkem pro úspěch neparlamentních stran v příštích volbách do sněmovny. Pokud některá národovecká strana či koalice uspěje, dostane tím jednak daleko větší mediální prostor a druhak příležitost, aby předvedla, co umí – a pokud voliči uvidí, že daná strana plní sliby a umí se v politice ohánět, daleko spíše jí dají hlas i ve sněmovních volbách a umožní jí tak, aby hájila národní zájmy i v našem parlamentu.

Před 5 lety rozhodla o složení našich europoslanců výrazná menšina voličů. 851 840 lidí dalo hlas stranám, jejichž poslanci v EP zrazují zájmy ČR (ČSSD, TOP-STAN, KDU, ANO). 6 879 640 voličů – tedy více než 8x tolik – tehdy nepřišlo vůbec k volbám a nechalo menšinu eurohujerů, aby si zvolili svoje vlastizrádné politiky. To se teď nesmí opakovat. Nevykliďme pole těm, kteří hlasují proti českým zájmům. Přijďme k volbám a přehlasujme eurohujery.

JAN SEDLÁČEK

Autor článku je kandidátem do EP za koalici ROZUMNÝCH a Národní demokracie

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/maji-byt-euroskeptici-cleny-europarlamentu-jednoznacne-ano/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOkamura odhalil spiknutí vlády s proimigračními neziskovkami: Dostávají stamiliony ročně   
Pridal tk Pondělí 08 duben 2019 - 04:39:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V Česku fungují desítky proimigračních neziskovek, které dostávají stamiliony z občanských daní od Babišovy vlády, která lže a za zády svých občanů přijímá migranty. K takovému zjištění dospěl předseda strany SPD Tomio Okamura. Ten se k věci vyjádřil na Facebooku.

Šéf politického hnutí Svoboda a přímá demokracie se pozastavuje nad tím, proč sluníčkářští politici, novináři a aktivisté tvrdí, že v ČR údajně nejsou žádní migranti a uprchlíci (oficiálně jich je prý jen 12). Poukazuje na to v souvislosti s tím, že „nezisková“ Organizace pro pomoc uprchlíkům v ČR, kterou vede Martin Rozumek, dostává 31,77 milionů korun ročně a z toho spotřebovala 24,409 milionu na mzdové náklady.

Okamura je tak přesvědčen, že česká vláda lže a „kontinuálně za zády přijímá migranty“. Rozumekova společnost tak získala výše uvedené miliony od různých proimigranských orgánů Evropské unie, od Norského fondu a od českých ministerstev, krajů, obcí a měst.

„Dále jsou to nadnárodní korporace, konkrétně Nadace České spořitelny. Chybět nemůže pochopitelně dolarový miliardář, globalista a podporovatel multikulturalismu a masové migrace George Soros a jeho Open Society Fund,“ prozradil politik.

Již dříve předseda SPD Tomio Okamura okomentoval instalaci bezpečnostních zábran v centru Prahy. Podle něj by české bezpečnostní služby nemusely chránit občany před teroristickými útoky, kdyby mělo Česko kontrolu nad svými hranicemi a nepatřilo do „islamizované“ Evropské unie.

Zdroj: Facebook

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVe Washingtonu skončilo 9. kolo ekonomického a obchodního jednání na vysoké úrovni mezi Čínou a USA   
Pridal tk Pondělí 08 duben 2019 - 04:33:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od 3. do 5. dubna probíhalo ve Washingtonu deváté kolo ekonomického a obchodního jednání na vysoké úrovni mezi Čínou a USA, které společně řídili člen Politbyra ÚV KS Číny, čínský vicepremiér, vedoucí čínské delegace v rámci čínsko-amerického všestranného ekonomického a obchodního dialogu Liu He (Liou Che), americký obchodní zástupce Robert Lighthizer a americký ministr financí Steven Mnuchin. Obě strany dosáhly nových výsledků při zpracovávání textu dohod v oblasti transferu technologií, ochrany duševního vlastnictví, necelních opatření, sektoru služeb, zemědělství, obchodní bilance a prováděcích mechanismů. Zástupci obou stran se dohodli na jednání o zbývajících otázkách prostřednictvím různých účinných metod.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponP.C.Roberts: Zrušte NATO už teď!   
Pridal tk Pondělí 08 duben 2019 - 04:32:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Při čtvrtečním 70. letém výročí založení NATO prohlásil jeho předseda Jens Stoltenberg, že tato organizace zůstává důležitým článkem globální bezpečnosti. „Společně stojíme, společně bojujeme a někdy společně i umíráme“ řekl Stoltenberg ve svém washingtonském projevu, což někdejší viceprezident parlamentu Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě Němec Willy Wimmer komentoval v rozhovoru pro RT těmito slovy: „Toto rozhodně není řeč, kterou Němci, Evropané a dokonce i Američané chtějí slyšet. Už roky se NATO vyvíjí z organizace čistě obranné na hrozbu mezinárodnímu míru. A nyní slouží jen zájmům Washingtonu a jeho spojenců v Londýně a v Paříži, kteří požadují, aby i země další obětovaly své zdroje a dokonce i životy pro zájem této trojky“.
Wimmer uvedl, že Německo strčilo jen do konfliktu v Afghánistánu 10 miliard dolarů a životy německých vojáků zde zhasly doslova pro nic.

„NATO založili v r. 1949 jako obrannou hráz proti Sovětskému svazu“, řekl Wimmer. „ A když Studená válka skončila, měli spojenci upravit NATO tak, aby vyhovovalo změněným poměrům. Ale oni zvolili cestu obnovy starého nepřátelství. Což odporuje naši vizi, jak by Evropa měla vypadat“.

Wimmer připomenul, že Rusko neposkytuje žádný důvod pro eskalaci napětí a dodal, že bombardování Bělehradu bez souhlasu OSN bylo bodem obratu, který definoval budoucí vývoj organizace NATO. A když válka proti Jugoslávii skončila, začalo se NATO rozšiřovat na východ, až se dostalo na hranice Ruska. „A dnes se dokonce vymaňuje ze svého severoatlantického rámce, když usiluje o vojenské spojenectví s takovými státy, jako jsou Brazilie a Kolumbie“ dodal Wimmer.

Vybral a přeložil Lubomír Man

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOd podprsenky k UI   
Pridal tk Pondělí 08 duben 2019 - 04:29:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V týdnu mnoha událostí s mnoha otazníky a oslavami jsem kromě časopisu Ogonjok (č.12, 1.4.2019) nečetl, v rádiu neslyšel a v televizi neviděl, nic o podprsenkách. Jako obdivovatel ženského prsu a částečně i odborně znalý problematiky s ním spojené (z práce v oblasti neinvazivní diagnostiky mléčné žlázy s pomocí elektroimpedanční tomografie (EIT) v 3D zobrazení) rozhodl jsem se po návratu z oslav 20. let od vzniku Institutu Světových Civilizací (založeného politikem Vladimírem Volfovičem Žirinovským, 1946), ke kterým jsem přispěl referátem na téma Evropa dnes, a po master class na Ruské Ekonomické Univerzitě Plechanova (na téma Design systémového myšlení) napsat příspěvek na aktuální téma podprsenky. V čem spočívá její aktualita?

Problematika prsu se traktuje ve veřejnosti převážně jako ženská záležitost, méně, nebo vůbec ne, jako záležitost mužská. Technologické novinky, vývoj metod a rychlost aplikací novinek v praktickém životě indikují kvalitu adaptačního potenciálu a schopnost společnosti být úspěšnou v představitelné budoucnosti. Příspěvek odpovídá na některé výzvy ducha doby. Ten charakterizuje mimo jiné manipulace s informacemi, moc zdravotnického průmyslu, nerovnoměrně aplikované principy lékařské etiky částí lékařské společnosti, orientace na zisk a rostoucí propast mezi odbornými znalostmi a znalostmi široké veřejnosti.

Z tohoto důvodu připomínám, že za první 3D zobrazení mléčné žlázy na světě s pomocí EIT obdrželi mojí ruští přátelé (z IREE Moskva) v Bruselu Zlatou medaili Eureka 1999. Za práci téma EIT aplikace v diagnostikování na bázi 3D EIT provedenou autorem příspěvku, mimo jiné v Malajsii, byla udělena Zlatá medaile 2004 v Novosibirsku a následné referování na 7. Světovém kongresu - Biomedical Applications of EIT v Seoulu (27-31.8.2006). EC certifikát této doplňkové a neinvazivní diagnostické metody založené na EIT byl získán po iniciativě a aktivní účasti autora příspěvku a v součinnosti s VFN v ČR (2006). Úspěch EIT v ČR skončil z mnoha důvodů, nehledě na disertační potenciál vývoje metodiky aplikace EIT v diagnostikování, srovnávací analýzy s ostatními metodami a v neposlední řadě, vývoj neinvazivního tomografu pro diagnostiku onemocnění prostaty, abych jmenoval alespoň tři. Podobně skončil projekt TCM (tradiční čínské medicíny) v Hradci Králové. Za to se ve Švýcarsku vážně diskutuje o přiznání čínského vzdělání v TCM jako rovnému s evropským. I jinde ve světě se hledají novinky-semínka. Květinky v oblasti neinvazivních diagnostických metod, včetně EIT a TCM se těší jaru, zájmu veřejnosti a v mnoha případech i podpoře státu. Pro zajímavost uvádím, že první popis karcinomu (lidově rakoviny) prsu se dochoval z roku 1.600 před Kristem. Ve starověkém Římě popis přirovnal rozšířené lymfatické a krevní cévy u pokročilého karcinomu nohám a od té doby pochází název cancer.

Německý lékař, pravděpodobně nejvýznamnější patolog všech dob a levicový politik (oponent Bismarcka) Rudolf Ludwig Karl Virchow (1821-1902) známý svým výrokem Omnis cellula e cellula vysvětloval buněčnou teorií patologické změny při tvorbě novotvarů a metastáz při nádorových onemocněních. Jeho kniha Buněčná patologie patří k milníkům vývoje medicíny podobně jako Vesaliova - De humani corporis fabrica a Harveyova - De

motu cordis. Aktualita Virchowa tkví i v jeho přístupu k řešení obtíží s publikací svých výsledků vědeckými časopisy: Založil proto nový časopis Archiv für pathologische Anatomie. Dnes nepostradatelný a známý jako Virchow’s Archiv. Současná a rostoucí slepota části politiků a reformátorů vzdělání, způsobená mimo jiné peer review, požadavky na citace a grantovým financováním vybízí v prostředí všeobecné absence důvěry, rostoucí konkurence (mezi státy), nekontrolovaného rozvoje technologií, se vážně zamyslet nad rozhodnutím Vrchního soudu v USA, například z roku 1990 a 2001. Pouze 8% členů Scientific Research Society souhlasí s tím, že peer review funguje tak, jak má. Vše ostatní je business. Není proto divu, že Virchow jako vědec a politik již před téměř 150 léty hlásal, že Medicína je společenská věda, politika není nic jiného než medicína ve větším měřítku.

Historie podprsenky má své kořeny ve starém Egyptě, římské Impérii (fascia) a 16. Století. Tenkrát se objevil korzet. Začaly ho užívat ženy na šlechtických dvorech Francie. Nechávaly se sešněrovávat tak pevně, že sotva dýchaly. To proto, že díky korzetu dokázaly stáhnout svůj pas až na 40 cm. Vyznavačkou tzv. vosího pasu byla císařovna Sisi. Od roku 1550 se datuje příkaz francouzského krále Jiřího II. a jeho ženy Kateřiny Medicejské, používat korzet na dvoře. Korzetová mánie trvala až do roku 1866. Tehdy se objevila první podoba podprsenky v Anglii. V roce 1869 Francouzka Herminie Cadolle, majitelka módního salonu, vytvořila prakticky současnou podprsenku rozříznutím korzetu na dvě části. 1889 obdržela patent. V roce 1893 ji následovala Američanka s českým jménem Marie Tucek pod názvem Breast supporter. 1899 Němka Kristýna Hardt představila dva košíčky. 1907 se prvně objevuje v časopise Vogue název podprsenka. V roce 1911 název registruje Oxfordský slovník. Tak se pootevřely dveře k obchodu s podprsenkami v USA. 3. Září 1914 dostala Mery Phels Jacobsová patent (1115 674) za spojení jednou stuhou dva malé kapesníčky. Mery´s manžel prodal patent Warner Brothers Corset. Podnikatelé za krátkou dobu vydělali milióny USD.

Rychlejším nástupu podprsenky a obchodu s podprsenkami pomohla i válka. Po vstupu USA v roce 1917 do 1. světové války, úřady oficiálně vyzvaly všechny ženy, aby pomohly v boji proti nepříteli tím, že přestanou kupovat korzety. Ty bývaly vyztuženy kovovými kosticemi. Tímto krokem se dařilo ušetřit tisíce tun železa. V roce 1917 hlásila britská vláda, že odkaz od korzetu umožnil získat 28 tisíc tun železa dovolujících postavit dvě válečné lodě. Ženy se po té ke korzetům nevrátily. Kostice se ale vrátily do podprsenky v roce 1938. Od té doby způsobily mnohým ženám mnoho zdravotních problémů. Nejenom kvůli módě během druhé světové války, kdy vznikla podprsenka zvaná Patrona nebo Torpédo, ale i ve spojení s kouzlem Merilyn Monroe (1926-1962), Lana Turner (1921-1995) a materiálu Lycry. Od roku jeho objevu v roce 1959 (Warner a Du Pont) až dodnes se používá tento materiál. Proč?

Po vzniku monokin v1962, a nabídce podprsenek zvětšujících prsa od roku 1964 přichází doba revolucí. 7. září 1968 během soutěže Miss Amerika cca 400 krasavic vyzvalo ženy světa nenosit podprsenky z důvodů sociálního utlačování, aby v roce 1970 během zasedání pléna ZV KSSS ministryně kultury SSSR Ekaterina Furceva požadovala zakotvit právo každé sovětské ženy na kvalitní podprsenku. Aby v roce 1977 se v USA objevila první nabídka tzv. sportovních podprsenek. A v roce 1983 se svět mohl opít krásou zlatých bikiny, princezny Lei ve třetí části seriálu Hvězdných válek. Po té, v roce 1995, svět uviděl v seriálu Seinfeld

(jedna z největších a nejvlivnějších Sitcom) první podprsenku pro muže. Dnes víme, že žena vlastní v průměru 16 podprsenek, vydá za ně cca 4.000 USD plus během života, a že nejdražší podprsenka se 4.200 drahokamy a zlatým vyplněním stála v roce 2014 deset milionů USD. Současné podprsenky dovolují se krásně přizpůsobit poprsí a perfektně přilnout k tělu. Díky podprsenkám a jejich vlastnostem stoupá ženské a současně v mnoha případech padá mužské sebevědomí. A také padá prodej podprsenek s kosticemi. To především díky vyšší informovanosti žen o následcích jejich používání.

Sebevědomí nejenom obdivovatelů podprsenek a ženského prsu, ale i české vědy by mohli povýšit čeští výzkumníci v oblasti textilních nanotechnologií, kdyby se jim podařilo v době LGBT vytvořit podprsenku z chytrého materiálu s použitím UI, dovolujícímu zavlažovat kůži, udržovat určitou úroveň její vlhkosti, integrovat do materiálu sensory pro monitoring srdce a dechu, a případných změn uvnitř mléčné žlázy. O obohacení z doplňujícího vzdělání ve věci LGBT v Islámu, nemluvě. 105 letá moderní podprsenka má, jak vidno, mnohem světlejší budoucnost, než 70 leté NATO. Takže, na to, páni vědci. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2263 sec,0.0733 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,778kB