Sobota 13 duben 2019
Jaderný výbuch, který nikdo nepřežije!   
Pridal tk Sobota 13 duben 2019 - 07:15:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Autor YouTube kanálu Kurzgesagt se dotázal odborníků a vědců na rozsah následků v případě výbuchu všech jaderných zbraní na světě. Uveřejnil také seznam všech zdrojů, o něž se opíral při vytváření videa.

Autor videoklipu uvádí, že na světě existuje celkem 15 tisíc jaderných bomb, přičemž 14 tisíc se nachází na území Ruska a USA. Podle jeho výpočtů k úplnému zničení města s počtem obyvatel více než 100 tisíc osob jsou potřeba v průměru 3 bomby. To znamená, že tato zásoba jaderných zbraní stačí ke zničení 4,5 tisíce velkých světových měst nebo zabití tří miliard lidí.

Autor videa také vysvětlil, co se stane při současném výbuchu 15 tisíc bomb na jednom místě. Průměrný výkon jedné bojové hlavice tvoří 200 kilotun. Jejich detonace vytvoří ohnivou kouli o průměru 50 km a výbušná vlna srovná se zemí vše na území tří tisíc čtverečních kilometrů. Šoková vlna bude obíhat zemi v průběhu několika týdnů desítkykrát. V takovém případě shoří každá živá bytost v dosahu 250 km od epicentra.


Zdroj: YouTube kanál Kurzgesagt

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOperace “Jidáš”: Ekvádorský prezident Lénin Moreno prodal Juliana Assange za více jak 4-miliardovou státní půjčku od Američany ovládaného Mezinárodního měnového fondu!   
Pridal tk Sobota 13 duben 2019 - 07:11:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Operace “Jidáš”: Ekvádorský prezident Lénin Moreno prodal Juliana Assange za více jak 4-miliardovou státní půjčku od Američany ovládaného Mezinárodního měnového fondu! Kontrakt předjednal už v roce 2017 Paul Manafort, poradce volební kampaně Donalda Trumpa! Vydání Juliana Assange bylo ze strany prezidenta Ekvádoru podmíněno vyplacením první tranše z úvěru! K tomu došlo minulý měsíc!

A skandál je na světě. Bývalý ekvádorský prezident Rafael Correa dnes oficiálně obvinil současného prezidenta Ekvádoru Lénina Morena z korupce a úplatkářství nedozírného rozsahu. Bývalý prezident Rafael Correa, který udělil v roce 2012 azyl Julianu Assangeovi, obvinil současného prezidenta Lénina Morena, že prodal azyl Juliana Assange za státní půjčku od Mezinárodního měnového fondu ve výši 4,2 miliardy amerických dolarů. Informaci o úvěru potvrdila minulý měsíc agentura Reuters. Mezinárodní měnový fond (IMF) je kontrolovaný americkými sionistickými bankami a podle Rafaela Correy došlo k dojednání tohoto kšeftu již v roce 2017 těsně po skončení tehdejších prezidentských voleb v Ekvádoru.

VIDEO ZDE: https://vimeo.com/330041115

Dohodu s novým ekvádorským prezidentem v roce 2017 dojednal prý osobně Paul Manafort, bývalý poradce volební kampaně Donalda Trumpa, který kvůli tomu přiletěl do Ekvádoru. Součástí dohody bylo, že k předání Juliana Assange dojde až ve chvíli, kdy Ekvádor obdrží od IMF první tranši. A k tomu opravdu došlo, první tranše z úvěru IMF ve výši 652 milionů amerických dolarů dorazila do Ekvádoru koncem minulého měsíce. Nic už tak nebránilo vydání Juliana Assange britské policii. Vydání Juliana Assange do USA potom bude pouze formalita, protože britské soudy v těchto otázkách rozhodují na základě politické objednávky.

Trumpova pravá ruka dojednala vydání Juliana Assange výměnou za půjčku od IMF

Tahle informace v podstatě vysvětluje tu servilitu, proč ekvádorský velvyslanec včera vpustil britskou policii přímo do budovy ambasády v Londýně. Tento nezvyklý postup zarazil i komentátory na britských televizích, kteří už od včera spekulovali, že tato vstřícnost Ekvádoru nebude jen tak samo sebou a něco za tím bude. Úvěr od IMF ve výši 4,2 miliardy USD je dostatečně silná motivace k tomu, aby došlo k vydání azylanta. Lénin Moreno není žádný troškař, ale je pořádný Jidáš, protože tady se o nějakých 30 stříbrných rozhodně mluvit nedá. Takto obrovský dolarový úvěr jistě nebude určen jen pro dobrodiní ekvádorského chudého obyvatelstva, ale mnoho peněz jistě odteče do soukromých firem napojených na Morenův současný režim. Jenže, to zdaleka není všechno.

Bývalý ekvádorský prezident se rozpovídal i o americkém viceprezidentu Mikeu Pencovi, který taktéž jednal osobně s prezidentem Morenem. Podle jeho informací Moreno Pencovi při nedávné návštěvě slíbil, že pomůže Američanům obchodně a ekonomicky izolovat Venezuelu, dále Pencovi slíbil, že zastaví trestní stíhání a žalobu na americkou těžební firmu Chevron, která v Ekvádoru způsobila ekologickou katastrofu se svojí těžbou břidlicového zemního plynu, kdy došlo k vykácení skoro poloviny ekvádorských deštných pralesů a rovněž i při schůzce s Pencem došlo k zopakování slibu, že Ekvádor předá USA Juliana Assange, a to právě výměnou za schválení státního úvěru od IMF pro Ekvádor.

Vydání Assange do USA bylo vyjednáno už v roce 2017, čekalo se však na první tranši úvěru od IMF

Znovu tedy vidíte, jak fungují židé. Nosaté právo je nadřazeno všem právům, včetně lidským. Sionisty ovládaný IMF nabídl Ekvádoru peníze a bezcharakterní prezident prodal Juliana Assange bez mrknutí oka. Jenže, co je na tom opravdu pikantní a hrozivé je to, že tyto informace ukazují, že zbavení Juliana Assange azylu nemělo nic společné s leaknutými informacemi o podnikatelských aktivitách Morenových dětí v offshore destinacích a skandál okolo Morenovy krachující firmy INA Papers, která je napojena na státní ekvádorské zakázky, i když firma krachuje, ale Morenovy dospělé dětí peníze firmy vyvádí do ciziny. Tyto informace totiž ukazují, že Lénin Moreno se na prodeji Juliana Assange dohodl s Paulem Manafortem, poradcem Donalda Trumpa, už v roce 2017, tedy v době dávno před kauzou s firmou INA Papers, do které je současný ekvádorský prezident namočen.

A když mluvíme o penězích, protikorupční útvary v Česku by se měly začít zajímat, co doopravdy stálo za vydáním Jevgenije Nikulina do USA minulý rok na Velikonoce, když tehdejší ministr spravedlnosti Robert Pelikán byl několikrát varován a upozorňován, že jedná v rozporu se zákonem o azylovém řízení.

Tehdejší návštěva šéfa amerického Kongresu Paula Ryana v poslanecké sněmovně způsobila, že na základě jeho prosby o vydání Jevgenije Nikulina do USA během projevu ve sněmovně se najednou něco stalo a již o 4 dny později seděl Jevgenij Nikulin v letadle Gulfstream na cestě do USA. Psali jsme o tom výbušný článek zde: https://aeronet.cz/news/velky-patek-v-cesku-babisova-vlada-ukrizovala-jevgenije-nikulina-v-noci-a-potaji-ho-odvezli-americkym-letadlem-do-usa-jeho-obhajce-se-o-tom-dozvedel-az-z-medii-stacily-3-dny-po-ryanove-projevu/ . Co tehdy za to dostal Robert Pelikán, nebo Hnutí ANO, nebo někdo jiný, nebo šlo jenom o hluboký předklon se zasunutím hlavy hluboko do amerického análu, to by měl někdo prošetřit. Ne ze zvědavosti, ale protože byl spáchán trestný čin a před několika dny to potvrdil i Ústavní soud.

Nosaté právo je nadřazeno i lidským právům

Veškeré nižší procesy řízení vychází ze stopy peněz, protože ty jsou v konečném důsledku hlavním nástrojem řízení výkonných kádrů v rámci nižších procesů řízení. Stačí dostatečně vysoká nabídka a ani azyl vás neochrání, přijdete o něj a stát vás s úsměvem prodá. Když je vysoká nabídka, neochrání vás ani zákon a s výroky o právním státu si každý vytře pozadí v čele s ministrem spravedlnosti, který vydá uprostřed azylového řízení do USA člověka, i když je upozorňován a varován, že koná v rozporu se zákonem. A jakmile odvede svoji práci, oznámí konec v politice a odsune se z očí. Nenese žádnou zodpovědnost, vůbec nic.

A přesně takto, dámy a pánové, to funguje v politice ve všem, nejen v otázce lidí v azylové ochraně. Za peníze nosatých se prodávají celé politické strany, komplet i s volebními programy. Za peníze se prodávají celé národy, kterým je vysvětleno, že to jinak prostě nejde. Politici vám najednou začnou věšet bulíky na nos a říkat, že bez členství v NATO se neobejdete, i když každý ví, že NATO je okupační a expediční organizace, která nemá s obranou zemí NATO nic společného. Kde se berou tyto názorové posuny?

Jsou v tom samozřejmě peníze, protože volby něco stojí. Když je nabídka dostatečně vysoká, každý je na prodej, říká jedno z mafiánských přísloví původem z Itálie. A toto bohužel platí i pro nejvyšší politiku. Kdo ovládá tisk peněz a světové rezervní měny, ten ovládá i národy. Bylo by naivní ukazovat na Assange v Londýně, ale přitom zapomínat na Nikulina v USA. A bylo by licoměrné ukazovat na Morena v Ekvádoru, ale přitom neukazovat na Pelikána v Česku. Jidáš může mít různá jména, ale jeho odměna se nijak nezměnila ani po 2000 letech: špinavé a krví nasáklé peníze židů.

Nejen o zatčení Juliana Assange budeme hovořit dnes od 19:00 hodin v pravidelném pořadu na Svobodném vysílači CS. Probereme všechna důležitá témata z domova i ze světa za uplynulý týden. Všichni jste srdečně zváni k poslechu.

Záznam pořaduVK
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/operace-jidas-ekvadorsky-prezident-lenin-moreno-prodal-juliana-assange-za-vice-jak-4-miliardovou-statni-pujcku-od-americany-ovladaneho-mezinarodniho-menoveho-fondu/


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBude otráven Assange (také) Putinem novičokem jako Sergej a Julia Skripalovi   
Pridal tk Sobota 13 duben 2019 - 06:57:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jaká hrůzostrašná fraška se objeví nyní a na koho podezření padne?

„Británie musí protestovat, vy můžete protestovat!“. V ruce přitom držel knihu amerického spisovatele Gorea Vidala nazvanou History of The National Security State. Tento v roce 2012 zesnulý spisovatel kritizoval mimo jiné zahraniční vojenskou politiku USA, která podle něj vedla k úpadku této země.

Bývalý pracovník amerických tajných služeb Edward Snowden označil zadržení zakladatele WikiLeaks Juliana Assange, který se od roku 2012 skrýval v poselství Ekvádoru v Londýně, za černý den pro svobodu tisku.

„Záběry toho, jak velvyslanec Ekvádoru zve tajnou policii Velké Británie do velvyslanectví, aby vyvedli vydavatele – ať se vám to líbí, nebo ne – materiálů, které získaly ocenění, z budovy velvyslanectví, se dostanou do učebnic dějepisu. Kritici Assange se mohou radovat, ale je to černý den pro svobodu tisku,“ napsal Snowden na svém Twitteru.

V prosinci 2006 vznikl internetový portál WikiLeaks, který se zaměřuje na zveřejňování tajných vládních dokumentů a dalších citlivých a někdy i šokujících dat. Mezi ně patří i údaje o velkých firmách či o tajných operacích a zabíjení civilistů americkou armádou.

(Na záběrech je vidět, jak hrdinná americká armáda střílí ze zábavy do civilistů. Trest? Jako v MyLai ve Vietnamu za upalování a znásilnění žen a dětí - žádný. Zločinec je Assange, že to zveřejnil!)

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/britanie-ekvador-usa-wikileaks-assange-diplomacie-azyl-internet-policie.A190411_134729_zahranicni_luka#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zahranicni&utm_content=main

Je to šílené: nelíbí se protesty na Ukrajině? Je setřeleno letadlo a obviněn Putin.

USA chtějí základny na Ukrajině, v Rumunsku, Bulharsku, Albánii, Estonsku, Lotyšsku, Litvě už mají, je obviněn Putin, novičok Putin použije ve velké Británii a všichni patolízalové kývají hlavou nahoru a dolů, nahoru a dolů, nahoru a dolů a mumlají: to Putin, to Putin, to Putin...

Všechna servilní hovada

Kriminálník Pelikán ani nečeká na soudní rozhodnutí, grázl z amerického kongresu sem dokonce doletí letadlem, patolízalská špína ryje držkou v zemi a Nikulin odletí do USA.

Čučkař Koudelka a novičok
Čučkař Koudelka a Huawei

A opět s mumláním: to Putin je zločinec, to Putin je zločinec...

Kdy se lidem otevřou oči?Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2413-bude-otraven-assange-take-putinem-novicokem-jako-sergej-a-julia-skripalovi

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTelekomunikační průmysl neprováděl žádný výzkum o zdravotním dopadu 5G   
Pridal tk Sobota 13 duben 2019 - 06:47:13 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Indie plánuje zahájit testování sítě 5G do roku 2020, ale odborníci a průmysl se staví proti tomu kvůli dopadu na lidské zdraví a životní prostředí. Pátá generace bezdrátové sítě slibuje, že bude 50krát rychlejší než její předchůdce - 4G. Webová stránka Down To Earth provedla rozhovory s celou řadou odborníků na toto téma.

Paul Heroux, profesor toxikologie a zdravotních účinků elektromagnetismu na katedře chirurgie na McGillově lékařské univerzitě v Kanadě, poskytl rozhovor pro web Down To Earth o tom, že přijetí 5G bude škodlivé pro zdraví lidí.

Akshit Sangomla: Jaký je hlavní zdravotní dopad používání mobilní sítě 5G a existuje dostatek vědeckých důkazů, které by prokázaly, že k těmto dopadům dojde?

Paul Heroux: Veškeré umělé elektromagnetické záření je problém, protože biologické systémy na to nejsou přizpůsobeny. Vzhledem k tomu, že se expozice postupně zvyšovala a začala v době, kdy bylo odhalení nemocí nerozvinuté, tyto dopady nebyly z velké části pozorovány. Zdravotní důkazy zde byly, ale po několik desetiletí byly ignorovány. 5G bude podporovat používání mobilních telefonů, takže lidé budou vystaveni telefonům a základním stanicím. Vyšší frekvence budou koncentrovat záření v menší části lidského těla kvůli menší hloubce průniku. Tyto frekvence také vyžadují větší intenzitu, aby umožnily proniknutí přes překážky. Expozice budou časem koncentrovanější, a to kvůli tvarování paprsku (5-10°), který je specifický pro 5G. Pokud jde o konkrétní otázku rakoviny, všechny hlavní studie na zvířatech, včetně Chou (1992), Repacholi (1997) a NTP-Ramzzini (2019) potvrzují karcinogenní působení elektromagnetického záření (EMR).

AS: Země jako Velká Británie, USA a dokonce Indie usilují o rychlejší přijetí 5G? Byly vyřešeny obavy, týkající se dopadů na zdraví?

PH: Průmysl neprovedl žádné zdravotní studie o 5G. Nemusí je dělat, protože mají úplnou kontrolu nad právními předpisy, které jim umožňují svévolně umísťovat základní stanice na ulice v blízkosti domů, a lidé nemají žádné východisko. Dominique Bellepomme, onkolog působící v Paříži, to nazývá „zločinem proti lidskosti“. Jako obvykle, aby průmysl prosadil přijetí další aktualizace, představuje 5G jako revoluci, zatímco ve skutečnosti je to jen rozšíření bezdrátové sítě. Většina aplikací, sloužících k propagaci, je „nehotový inzerovaný software“, tzn. věci, které již buď existují, nebo se nikdy nedočkají realizace. Samořídící auta mohou být navržena bez 5G. Internet věcí je invazí do soukromí, je optimalizován především pro špionáž a měl by být orámován omezeními, která by chránila soukromé informace a právo nebýt ozářen EMR.

AS: Jak vážné by mohly být tyto dopady ve světě, který bude zcela propojen sítí 5G?

PH: Mělo by to vliv na výskyt rakoviny, neurologická onemocnění, včetně elektrické hypersenzitivity (EHS), plodnost a cukrovku. Děti jsou obzvláště zranitelné.

AS: Jaký je současný postoj Evropské unie a dalších globálních orgánů k zdravotním důsledkům 5G?

PH: Mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny v Lyonu ve Francii varovala v letech 2002 a 2011 před spojitostí mezi EMR a rakovinou. Mnoho dalších mezinárodních a veřejných orgánů je pod přímým vlivem průmyslových odvětví. Vzhledem k tomu, že tato otázka zahrnuje mezioborovou vědu, specialistům z tohoto průmyslu bylo umožněno infiltrovat do mnoha organizací, které také dostávají štědré dary od velkých technologických společností. Pohodlí a výhodnost bezdrátové sítě vytvořily obrovskou finanční základnu a ohlas široké veřejnosti, která byla vedena k tomu, aby na základě propagačních kampaní a příliš zjednodušené vědy věřila, že EMR nepředstavuje žádné zdravotní důsledky.

AS: Mohou být zdravotní dopady sníženy, aniž by to ovlivnilo zavedení 5G?

PH: Je naprosto možné navrhnout nejrychlejší telekomunikační systémy, a zároveň minimalizovat dopady na zdraví. Za prvé, dejte nejvyšší prioritu rozmístění sítí optických vláken v domácnostech a ve firmách, což může být v konečném důsledku mnohonásobně rychlejší, než 5G. Za druhé, využijte kabelové připojení, které, podobně jako kabel, přivede do vašich domovů rychlost 10 gb/s. Za třetí, přiznejte si, čím mobilní telefony jsou: je to zařízení, vydávající záření. Přepracujte je tak, aby se minimalizovala expozice uživatelů, což může mít za následek snížení o faktor 100. A používejte je střídmě, nedopusťte, aby se staly náhražkou za pracoviště a pastvou pro oči.

Prof. Paul Heroux, Akshit Sangomla

Telecom Industry Did No Research on Health Impacts of 5G vyšel 27. března 2019 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7880-telekomunikacni-prumysl-neprovadel-zadny-vyzkum-o-zdravotnim-dopadu-5g.htmSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponStálý zástupce Ruska neumožnil omezit svůj projev v Rade bezpečnosti OSN   
Pridal tk Sobota 13 duben 2019 - 06:41:02 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
10. dubna byla na zasedání Rady bezpečnosti OSN projednávána otázka řešení politické krize ve Venezuele. Přičemž německý diplomat navrhl, aby každá strana nevystupovala déle než 5 minut, proto byly v zasedacím sále umístěny velké přesýpací hodiny. Stálý zástupce Ruska Vasilij Nebenzja na to odpověděl, že si vezme tolik času, kolik bude potřebovat.

Stálý představitel Ruské federace v Radě bezpečnosti OSN Vasilij Nebenzja dostal slovo po viceprezidentovi USA Mikeovi Pensovi a v tomto okamžiku stálý zástupce Německa obrátil přesýpací hodiny.

"Můžete otáčet své nádherné hodiny tolikrát, kolikrát se vám zlíbí, ale vezmu si tolik času, kolik budu potřebovat", upozornil Nebenzja.

Ruský diplomat ve svém projevu poznamenal, že lid Venezuely musí sám rozhodnout o svém vlastním osudu a že jakýkoli zásah do záležitostí republiky zvenčí je nepřípustný.

"Pokud chcete "udělat Ameriku opět velkou", na čemž máme všichni upřímný zájem, pak byste měli přestat zasahovat do záležitostí jiných zemí. Za to vás začnou respektovat, vždyť vám se také nelíbí, když se zasahuje do vašich záležitostí. To se nikomu nelíbí", cituje jeho slova agentura RIA Novosti.

Alexandr Šljapnikov

Zdroj: Nová republika, vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOtevřený dopis Andreji Babišovi   
Pridal tk Sobota 13 duben 2019 - 06:29:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Vážený pan
Ing. Andrej Babiš
předseda vlády České republiky
P r a h a

Vážený pane premiére,

zatčení Juliana Assange pobouřilo celý demokratický svět. Zakladateli WikiLeaks hrozí mnohaleté vězení. Veřejnost přitom nebyla seznámena s jediným věrohodným důkazem, který by svědčil v jeho neprospěch. Demokracie stojí a padá se svobodou slovu!

A proto se naléhavě obracím právě na Vás, pane předsedo vlády České republiky, abyste Julianu Assangeovi poskytl politický azyl v České republice. Naše země uměla lidem, ohroženým bezdůvodnou perzekucí, pomoci už mnohokrát v minulosti. Nefalšované sympatie okolního světa si nepochybně získá, dokáže-li to i tentokrát.

S díky předem za porozumění a vstřícné stanovisko

Stanislav Novotný
předseda Asociace nezávislých médií

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZakázaná Karkulka a novodobí Koniášové!   
Pridal tk Sobota 13 duben 2019 - 06:26:30 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Není to nic nového, jde jen další tykadlo normalizované korektnosti, které vystrkují samozvaní strážci morálky a narovnávači údajných nespravedlností. Pokusy měnit dějiny a kultury se nám množí a jsou pro Evropu stejně nebezpečné.

Z oddělení knihovny pro děti v jedné barcelonské škole nechala školská komise odstranit asi 30 procent knih. Proč? Komisařům vadilo, že se v nich objevuje nerovnovážná skladba pohlaví a také násilí. Zdroj například zde: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/cervena-karkulka-sipkova-ruzenka-sexismus-barcelona-knihovna-zakaz.A190412_060823_zahranicni_bur.

Cenzorský zásah nepřežily mezi jinými Červená karkulka nebo Šípková Růženka, ale postižených postav jsou dvě stovky. Jsou prý sexistické...

Bohužel se tahle jakobínská hysterie neobjevuje jen na západ od nás. Vzpomínám si, že někdy v roce 2010 přišel na ministerstvo školství protestní dopis, v němž členové jednoho romského sdružení požadovali zákaz užívání knih Josefa Lady při výuce, protože tento byl prý rasista, který nechal kocoura Mikeše unést cikány. Ono to může působit legračně, ale jednou je to Mikeš, podruhé Včelí medvídci Čmelda a Brumla, kteří byli obviněni z rasismu, kvůli písni Bílá, bílá, bílá, komu by se nelíbila. Za chvíli přijde na řadu Karel Hynek Mácha s Cikány nebo Božena Němcová a její Babička, která se „ulekla, když se v sadu objevili cikáni“.

Ale nejen z rasismu mohou být literární postavy a jejich autoři v budoucnu obviněni. Takový Maxipes Fík je nesporně alkoholik, protože dokáže vypít sud piva na jeden lok. Ferda Mravenec ničí pracovní kvóty bez ohledu na tripartitu, pejsek a kočička při vaření dortu nerespektují nutriční normy stanovené EU, Rumcajs obchází pravidla pro držení zbraně tím, že střílí žaludy. Obstáli by patrně jen Pat a Mat, jakožto latentní homosexuálové, jenomže nedodržují pravidla bezpečnosti práce... Možná, kdyby prošli comming outem a přejmenovali se na Patku a Matku, mohlo by jim být odpuštěno.

Cenzura dětských knížek a příběhů už má ostatně ve světě své precedenty. Ve Spojených státech jsou grotesky s Tomem a Jerrym opatřeny varováním, že mohou obsahovat rasistické a etnické předsudky (v příbězích se objevuje černošská služka – bílá by asi nevadila). Švédská televize nechala předabovat Pipi Dlouhou punčochu, aby už svého pirátského otce nadále neoznačovala za krále černochů. Digitálně upravená Pipi si napříště už také při hře na Číňanku nebude prsty zešikmovat oči, asi aby se nedotkla asijských diváků. Francouzi zase z dětských knihoven vyřazují některé díly Tintina, protože některé scény „poukazují na koloniální vykořisťování“ - jednoduše proto se odehrávají v době, kdy byl kolonialismus rozšířenou formou výkonu moci. Ach jo.

Tohle už opravdu není legrace. Euroatlantická kultura, a ta česká je její součástí, je pojivem, které vytváří naši identitu. Definuje nás jako civilizaci a je tím, co je na nás unikátní. Pohádky, mýty, dětské příběhy jsou její součástí. Je naprosto nepřijatelné, abychom se v rámci jakési falešné korektnosti zbavovali toho, co tvoří naše kořeny. Když se zbavíme národní identity, vytvoříme prázdný prostor pro cizí a nepřátelskou kulturu a zanikneme.

Nejhorší na tom, ale je, že pohádky dětem necenzuruje jakási cizí diktatura, děláme to sami, na základě jakýchsi umělých etických pravidel, generovaných šílenci, sedícími nejen za katedrami pofidérních oborů universit, ale také v příslušných orgánech EU. Nenechme si diktovat, co smíme svým dětem číst, čemu se mají smát. V opačném případě si z nich sami vychováme katy naší kultury. Je nejvyšší čas zařadit zpátečku a odejít z EU. Už 24. a 25. května k tomu budeme mít příležitost. Přijďte k volbám do Evropského parlamentu a zvolte nezávislost!

Autor: František Matějka

Zdroj: https://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=708893Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTotalitní myšlení se vrátilo   
Pridal tk Sobota 13 duben 2019 - 06:21:28 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Bylo - nebylo, přihodila se taková zajímavá věc. V Německu odmítla soukromá Waldorfská škola přijmout holčičku kvůli tomu, že její otec je poslancem za stranu AfD v berlínském parlamentu.

Případ následně přezkoumala školská správa, která na rozhodnutí školy neshledala nic špatného: Podle školské správy prý soukromé školy mají právo zohlednit při výběru žáků i politické smýšlení jejich rodičů...

Mezi námi: Pro holčičku to zjevně dopadlo dobře. Chodit do školy, kde vás nikdo nechce, není žádný med. Tím to dobré ale končí.

Nechť si o AfD myslí kdo chce, co chce. Jsme (zatím) stále ještě demokratická země, tedy jednak si každý může volit, koho se mu zlíbí, nejde-li o stranu stojící mimo zákon, a stejně tak ti ostatní si zase o takové volbě mohou myslet, co se jim zlíbí. Já kupříkladu nemám ráda komunisty, ale nestojí u nás mimo zákon, Evropská komise je jimi prolezlá, dokonce v EK svého času seděl estonský komisař pro dopravu Siim Kallas - člen bývalého Nejvyššího sovětu SSSR (!), tudíž mi nezbývá než respektovat, že komunisti prostě byli, jsou a budou v politice. Tečka. Ale nikdy by mě nenapadlo plivat na nějaké dítěza to, že jeho otec je postsovětský aparátčík.

Jsou mi to vůbec podivné staronové věcičky. Jako když děti kulaků nesměly studovat. Jako když židovské děti musely do koncentráku, protože se narodily rodičům ocejchovaným hvězdou. Takže zapišme si novou poučku současných evropských hodnot: Děti rodičů, kteří dostatečně nehýkají nadšením pro “liberální demokracii”, jsou dnes ostrakizovány. (Mimochodem – není to zajímavé, že to je vždycky Německo, které jde ode zdi ke zdi?)

Když jsem si v tomto duchu povzdechla na Facebooku, kde jsem jednak zveřejnila odkaz na článek popisující tento německý případ a jednak ho i stručně oglosovala, stalo se, co se dalo čekat. A co se také stane vždy, když se někdo kupříkladu rozčiluje třeba nad cenzurou na sociálních sítích. Totiž strhla se lavina komentářů argumentujících, že jde o SOUKROMOU školu, proto si může dělat, co chce. Ano, souhlasím. Může si dělat, co v mezích zákona chce. Ale má to několik ALE.

Takže zaprvé:

Nejde o to, co soukromá škola ze zákona smí či nesmí. Jistě, že soukromá škola smí sama rozhodnout, koho chce přijmout. Jedna věc je zákon. Druhá věc je morálnost. Víte – politické procesy v ČSSR mnohdy také byly v souladu se zákonem. Pronásledování Židů také bylo v souladu s norimberskými zákony. Otázkou ale je, zda tyhle zákony nefungovaly jen jako berlička, jak okecat a „ospravedlnit“ to hnusné, co se v lidech probudilo.

Nejde o to, co soukromá škola smí či nesmí. Jde o to, že se mi hnusí společnost, která vyvrhuje na okraj děti podle jejich původů. To není otázka zákona či práva; to je otázka toho, že někdo – ať už soukromý či státní subjekt – je schopen něco takového vymyslet. Že někdo se neštítí za „provinění“ rodičů, ať už domnělé nebo skutečné, trestat dítě. To v historii vždy vymyslely jen ty nejodpornější režimy. Jako by děti mohly za to, komu se narodily (nemluvě o tom, že samo údajné „provinění“ rodičů bylo demonstrací zvrhlosti systému).

A zadruhé:

Jistě lze souhlasit s tvrzením, že pokud majitel soukromé školy, hospody, firmy, bytu a nevím, čeho všeho ještě, vysloveně někomu neubližuje, měl by mít právo poskytnout službu, komu chce. Fajn, takové tvrzení podepisuju.

Tak jak mi v tom případě vysvětlíte, že hospodský nemá právo ze soukromé hospody vyhodit dle své úvahy kohokoliv jen na základě rasy, náboženského či politického přesvědčení? A naopak má povinnost vyhodit kuřáka?

Jak mi vysvětíte, že majitel domu nemá právo neubytovat v soukromém bytu dle své úvahy kohokoliv jen na základě rasy, náboženského či politického přesvědčení, a současně to své rozhodnutí také podle pravdy veřejně zdůvodnit?

Jak mi vysvětlíte, bijci za soukromá práva, že soukromá klinika nemá právo přijmout k ošetření dle své úvahy kohokoliv jen na základě rasy, náboženského či politického přesvědčení?

A jak vám do toho pasuje fakt, že škola právo odmítnout dítě na základě politického přesvědčení rodičů má...? Říkáte tomu rovný přístup?

A zatřetí:

Není v mém chápání velký rozdíl mezi politickým přesvědčením na jedné straně a třeba náboženským přesvědčením na straně druhé. A jak mi tedy vysvětlíte, že na základě politického přesvědčení rodičů je možno dítě vytěsnit, ale na základě náboženského přesvědčení ne, a to ani ze soukromé školy?

Zkrátka, milí rádoby-zastánci soukromého majetku a soukromých práv, kteří tak vehementně hájíte tuhle zvláštní školu: Těžko hledat většího bijce za soukromá práva, než jsem já; jenomže tady se to trochu pomíchalo. Tohle totiž NENÍ otázka soukromých práv – to je ve skutečnosti otázka etiky a dvojího metru. A to takového dvojího metru, aby byl „správně“ nastaven vůči všem milovníků naší nové skvělé „liberální demokracie“, která je dnes v Evropě ta jediná povolená a správná.

Jakmile totiž někdo chce náhodou chránit soukromé vlastnictví a dostatečně neadoruje tuhle novou doktrínu, je soukromé právo okamžitě s gustem pošlapáno. Chce-li někdo tvrdit, že hospodský má právo nechat ve své hospodě klienta kouřit, je popliván. Chce-li někdo tvrdit, že majitel bytu má možnost odmítnout z nájmu někoho na základě příslušnosti k jakékoliv minoritě, je popotahován ombudsmankou. Takovésoukromé právo totiž nepasuje do pojetí oné „liberální demokracie“.

Anebo mi snad někdo chce tvrdit, že stejně hladce by to oné německé Waldorfské škole prošlo, kdyby vyloučila dítě za to, že jeho rodiče jsou voliči zelených ekoteroristů...?

Autor: Markéta Šichtařová

Zdroj: https://sichtarova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=708856
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJuncker : «Odmítání masové imigrace je nacionalizmus a xenofóbie!»   
Pridal tk Sobota 13 duben 2019 - 06:18:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Národy mají takovou vládu, jakou si zaslouží, říká se. A zdá se, že to patí úplně příkladně o předsedovi Evropské komise Junckerovi a EU. Jen se na Junckera a jeho veřejná « reprezentativní » vystupování podívejte. Juncker je věrný obraz EU. Se vším všudy. Aby taky ne, vždyť si ho EU zvolila za svou ikonu, svého předsedu a mezinárodního reprezentanta. Že je to spíš reklama na exit?, no vymlouvat vám to nebudu.

Každopádně pan šéfkomisař se začátkem dubna zase vyznamenal. V italské televizi poslední březnovou neděli tento váš reprezentant prohlásil, že nemá velké mínění o Orbánově politice odmítání imigrace, neboť prý odmítání masové imigrace je formou zarytého nacionalizmu a xenofobie.

Nevím jak vy, ale maďarský premiér Orbán, kterému v první řadě patřila Junckerova inzultace, se důrazně ohradil. Junckerovi připomněl, že vloni v květnu, kladl v německém Trevíru věnec k soše Karla Marxe, který i ve svém Kapitálu je ostře protižidovský a přesvědčeně xenofóbní. « Kdo klade věnce k soše Karla Marxe, nemá právo dávat někomu lekci o xenofóbii », vzkázal předsedovi Komise EU premiér Orbán.

A co vzkážete Junckerovi a jeho evropské skvadře vy? Budete mít možnost v květnových volbách do EP. Od toho tu jsou.

Zdroj : https://lesobservateurs.ch/2019/04/03/orban-celui-qui-depose-une-couronne-devant-une-statue-de-karl-marx-ne-devrait-faire-la-lecon-a-personne-sur-la-xenophobie/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinsk pohrozil, že zastaví tranzit ruské ropy   
Pridal tk Sobota 13 duben 2019 - 06:11:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Několik částí tranzitního ropovodu Družba, který prochází územím Běloruska, bude třeba opravit. Uvedl to běloruský místopředseda vlády Igor Petrišenko.

Podle něj je plynovod už dlouhou dobu v provozu, a proto je třeba provést „rutinní údržbu“.

Petrišenko poznamenal, že odborníci vyzvali k tomu, aby byl ropovod uzavřen kvůli opravám už před rokem a půl, ale pak bylo rozhodnuto, že se nebude komplikovat situace partnerům a budou přijata určitá opatření bez zastavení činnosti na některých úsecích.

To, že se objevila tato potřeba nyní, místopředseda vlády spojil s ekologickými požadavky a „zelené ekonomice“.

„Existují určité momenty, kvůli kterým nemůžeme realizovat a zajistit údržbu tohoto potrubí bez určitých úseků, aniž bychom je omezili nebo zastavili,“ vysvětlil.

Petrišenko neupřesnil, jak dlouho mohou opravy trvat. Podle něj to vypočítají inženýři.

Zároveň řekl, že je nutné provést konzultace, aby ropovod neohrozil přírodu a aby byly provedeny všechny dodávky stanovené smlouvami.

Dříve běloruský prezident Alexandr Lukašenko na schůzi vlády řekl, že v případě potřeby budou ropovody v zemi uzavřeny kvůli opravám, navzdory tranzitu z Ruska.

Poradce prezidenta Transněfti Igor Demin řekl, že stav plynovodu Družba je uspokojivý. Podle něj se objevily určité vady v plynovodu, ale tento problém nevyžaduje nouzové zastavení, aby byly odstraněny. Transněfť je také připravena pomoci běloruským kolegům s opravami.

Dříve Lukašenko prohlásil, že v Rusku „už jsou natolik drzí, že nám začali vykrucovat ruce“.

V této souvislosti běloruský lídr uvedl, že orgány země mají právo uzavřít ropovody s ruským tranzitem, pokud vyžadují opravu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mjJF

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2476 sec,0.0629 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,841kB