Sobota 13 duben 2019
Donald Trump nevylučuje další setkání s Kim Čong-unem, Čína to stále vítá   
Pridal tk Sobota 13 duben 2019 - 06:08:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americký prezident Donald Trump při posledním setkání se svým jihokorejským protějškem Mun Če-inem v Bílém domě uvedl, že je ochotný uspořádat třetí setkání s nejvyšším vůdcem KLDR Kim Čong-unem a slíbil, že Washington zatím neuvalí další sankce vůči Severní Koreji. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kang dnes na pravidelné tiskové konferenci v Pekingu řekl, že Čína stále vítá mírový dialog pro řešení současné krize na Korejském poloostrově a doufá, že příslušné strany budou pokračovat v takových rozhovorech.

Lu Kang mimo jiné uvedl, že pokračování mírových rozhovorů na Korejském poloostrově a prosazování dalších pokroků v mírovém procesu je v souladu se zájmy všech stran. Mezinárodní společenství to všeobecně očekává. Čína si přeje, aby různé strany dodržovaly správný směr rozhovorů k řešení otázky, respektovaly vzájemné klíčové zájmy, kontrolovaly spory, podporovaly denuklearizaci Korejského poloostrova a urychlily politické řešení krize na Korejském poloostrově. Čína také vítá, že prezident Trump vyjádřil ochotu zahájit další dialog a neuvalit nové sankce. „Tento trend je třeba udržet," řekl Lu Kang.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.0935 sec,0.0379 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,168kB