Neděle 14 duben 2019
PRO NAŠE ,,SPOJENCE" JSME JEN ODPAD! TISÍC A JEDEN MNICHOV...   
Pridal tk Neděle 14 duben 2019 - 05:33:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Potraviny podřadných kategorií, školství plné učebnic z německých nakladatelství, vývoz tisíců kamionů odpadu na naše území, financování loutek v parlamentu ČR, vyvádění stamiliardových zisků, nebo stovky zahraničních lobbistů rozesetých od úrovně vlády po poslední okres. Tak by se stručně daly shrnout ,,strategické cíle rozvoje" České republiky. Ale o nich nenajdete nikde ani stopu. Nedávno, tuším letos v únoru, se v některých magazínech objevily články s nadpisem ,,Stát není schopen zjistit, kdo v ČR ovlivňuje zákony a vést legislativní stopu". Už to samo o sobě je dosti zarážející uvědomíme-li si, že po občanech je vyžadováno, aby vše dokládali a prokazovali, o EET ani nemluvě. Cituji : ,,Český stát není schopen zajistit, aby byli obyvatelé informováni, kdo v České republice ovlivňuje obsah legislativy a tvorbu zákonů. Tzv. legislativní stopa je podle ministerstva financí technicky „neproveditelná“ a není jasné, kdo a jak ji má vést. Podle ministerstva vnitra jde o neexistující právní institut.". Viděli jste snad někdy mafii, která si vede podrobné a transparentní záznamy o svých konspirativních schůzích a plánech?

Pokud, ale vezmeme v potaz zájmy, které jsou prioritní a které určují život v České republice, tak je to zcela logické vyústění polistopadové tzv. stínové vlády. Jaké jsou to zájmy? Musíme si uvědomit, že současné postavení evropských mocností jako je zejména Německo nebo Francie, je založené na tom, že státy bývalého východního bloku pro ně fungují jako surovinový přívěšek, který postupně odumírá, anebo utíká za lepšími podmínkami do zahraničí, jak kolísá jeho potřeba. Věrnými zde zůstávají akorát místní dotovaní protektoři, kteří rozehrávají politický spektákl. Nepřipadá vám to jako normalizace organizovaná komunou převážně právnicky vzdělaných lidí, která pomohla rozkrást tento stát a zničit jeho hodnoty a nyní rozděluje lidi na ty, co do toho mluvit mohou a na ty, co podobný nárok nemají?

Život v prasečím chlívku

Podle TV Prima 95 % obyvatel ČR soudí, že nebyly objasněny okolnosti Listopadu 1989. Proč by nám to naši tzv. zástupci objasňovali, když místo toho se sype jeden skandál za druhým. Dokonce i naši ,,spojenci" jsou mnohdy ,,znepokojeni" tím, že máme tak blbé vlády, jaké nám sem sami nainstalovali. Jako instruktážní příručka vám mohou sloužit americké a západní akční filmy. Jestliže někdo zachraňuje planetu, galaxii, presidenta, letadlo či pouze školku a nebo velrybu, pak má zaručeně anglosaské jméno - Forest, Dewey, Lancaster... No a je-li třeba pojmenovat pobudu bez vzdělání, mozku a budoucnosti, pak se tu nabízejí jména slovanská. Tito lidé vraždí, vybírají odpadky z popelnic, špatně se učí ve škole a vykonávají podřadné práce. A naši ,,spojenci" nyní dělají vše proto, aby nás přibližovali tomuto obrazu, který o nás celou Studenou válku prezentovali. Polistopadová ,,Česká" kinematografie jim v tom zdatně pomáhá, když nás opovržlivě vyobrazuje jako nesvéprávné děti na tobogánech, pod dohledem pobřežní hlídky. Nic co se děje v ČR a dalších státech není náhoda, ale součást strategie, uvedené částečně již v Mein Kampfu. Vždy se ptejme komu to prospívá.

Vezměme si takový příklad exekučního systému v Česku. Jak vypadá v jiných zemích se můžete podívat například v článku Vladimíra Stwory na Zvědavci: http://zvedavec.org/komentare/2014/06/6027-jak-funguji-exekuce-v-kanade.htm.

"V celém procesu nakládání s dlužníky v Kanadě je vidět snaha nezničit dlužníka úplně, umožnit mu nový start a nový život a zachovat jeho lidskou důstojnost. Zatímco v Čechistánu je dlužník pomalu, nemilosrdně a perverzně mordován a vycucáván na kost bez časového omezení, jsou mu odepřeny základní lidská práva, je poškozena jeho lidská důstojnost a z dluhové pasti není úniku až do smrti (která je navíc často uspíšená poškozeným zdravím), v Kanadě je dlužníkovi umožněno v rozumném časovém horizontu se oklepat a znovu se postavit na nohy."

"Tady vidíte, že v ČR ani není účelem vymoci z dlužníků pohledávky, ale likvidovat lidi, čímž se snižuje životní úroveň společnosti jako celku, navíc se vyváří další ,,přidané hodnoty"" jako zvýšená kriminalita a vzestup šedé ekonomiky. Hlavní ziskem není vymoci dluhy, ale zlikvidovat občany, bez ohledu na to, že se pohledávky stanou nevymahatelnými. Za podporou tohoto systému tudíž stojí subjekty, jejichž zájmem není primárně vymoci obecně ani konkrétně pohledávky, ale držet zde nízkou životní úroveň a zaměstnávat občany této krajiny spory, aby neohrožovali vyšší nadnárodní mocenské zájmy."

To samé bylo důvodem likvidace kolektivních forem podnikání, útoků na živnostníky, zavedení nesmyslů do zákoníku práce ( umožňující neúplnými a ,,flexibilními" smlouvami, pracovním časem a prostředím, ničit zdraví a životní i rodinný klid zaměstnanců ) a držení životního minima na částce ( toto podporuje i tatíček Zeman, vítač tzv. investorů ) , za kterou by takový průměrný němec ,,chcípnul" během několika hodin a začal by se podobat tomu stvoření, kterým nás západní propaganda popisuje. A proto nejméně transparentním aktérem na této scéně je náš stát, který už dávno není náš, ale je periferií mezinárodních procesů ( více o tom zde http://svobodnenoviny.eu/oslavy-30-let-od-predani-moci-ekonomicka-kolonie-s-aparatem-policejniho-statu/). Dokud to většina lidí v česku nepochopí a nepřizná si realitu, tak budou stále tápat a volit dokola pořád tu stejnou pakáž ( ,,nevědomí nás přehlasují" ), která mění barvy jako chameleon. ,,Parlamentní cestou" se v ČR už nic moc kloudného, za současného obsazení sněmovny, médií, státní správy, stavu práva, atd., změnit nedá. Je třeba jednat, bohužel většina je paralyzována havlistickými žvásty o tom, že budeme ve ,,Velké Evropě" ( i kdyby jen jako latrína, pořád je to velká čest, časem si jistě zvykneme a vypracujeme se třeba na odpad ve dřezu ) a že naše děti mají ,,skvělou budoucnost" ( většina pracovních pozic bude nahrazena počítači a automatizována a Němci a další se jistě budou ve svých nárocích dál uskromňovat ), kterou takto naposledy takto líčil další němec B. Engels.

My Vás naučíme "demokratickým hodnotám"

K tomu co se děje se přitom nemůžeme vyjadřovat, protože jsme ještě nedozráli natolik, abychom rozuměli tomu, že například Srbští civilisté získali tuto ,,demokracii" skrze náklady bomb. Proto můžeme být vlastně rádi, že nás ,,demokracie" zastihla jinou formou a to jest instalováním loutek, které od r. 1989 drží strategické pozice ve prospěch evropské prosperity ( rozuměj, odevzdáním iniciativy a suverenity, aby nedocházelo ke kolizím s cizími zájmy ). Dřívější „disidenti“ se stávají v dnešní době „kádrováky, cenzory a novodobými estébáky“, kteří dbají na „normalizační Havel–Klausovskou doktrínu“ nepolitických, korektních a názorově čistých( ve verzích buď ,,havlisticky chaoticky lidskoprávních" anebo ,,opravdu pravicově pravicových" - jestli vystoupí ještě nějaký pitomec pro změnu z ČSSD a začne hovořit o založení opravdu levicově levicové strany, dobrovolně se nechám odvézt Chocholouškem ) novin a veškerých sdělovacích prostředků. Každého hlupáka spolehlivě poznáte, když začne hru na ,,levici a pravici", zatímco je systém na vyšší úrovni dávno konsolidován neoliberalismem-monetarismem a platí status quo zvaný Washingtonský konsenzus. Pachatelé tohoto chaosu nás chtějí poučovat! Je to stejné, jako kdyby k vám domů chodil váš soused z patra se samopalem vás učit, jak máte žít. Občas by vám při tom zabil dítě, rozmlátil nábytek a nebo znásilnil vaši ženu... A to všechno jen pro Vaše dobro, pro které tito naši ,,spojenci" jinde stříleli a upalovali civilisty napalmem, nebo je vyhazovali z vrtulníku a nebo je hubili chemickými prostředky tak, že se jejich ženám rodí ještě dnes postižené děti. Taky pro jejich dobro a ve jménu prosazování ,,humanismu".

"A Vy, kteří ještě tápete, zavřete oči a následujte za našimi velkými učiteli-moralisty. Nejprve ale udejte své názory a statusy ideopolicii na FB, následně nezapomeňte cestou zaregistrovat spolek dětí hrajících kuličky na MV a poslat berňák na bezdomovce. Takto z Vás budou vzorné kreatury velkých učitelů. A naši ,,spojenci""? Ti mezitím v klidu skoupili pod cenou české zlato, vždyť pouze Němci sami mají ,,jen"" 3500 tun zlatých rezerv, ještě jim visí na zdech 360 tisíc československých skalpů a v pokladnách se jim točí 350 miliard tehdejších čs. korun, které ještě nezaplatili ( a hlavně zaplatit nehodlají ) za Válečné reparace."

No není to úžasné, kde bychom byli bez takových ,,spojenců"? Každý, ať si odpoví sám.

Daniel Novák

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKim Čong-un vyzývá USA, aby ukončily své záměry   
Pridal tk Neděle 14 duben 2019 - 05:22:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Severokorejský lídr Kim Čong-un uvedl, že neúspěšné rozhovory se Spojenými státy zvýšily riziko návratu k dřívějšímu napětí a zdůraznil, že má zájem o další setkání s americkým prezidentem Donaldem Trumpem pouze v případě, že USA ukončí „své současné záměry“, uvedla agentura Reuters, která citovala Korejskou centrální informační agenturu (KCNA).

„Je potřeba, aby USA ukončily své současné záměry, a přišli k nám s novým záměrem,“ řekl Kim ve svém projevu v pátek, uvedla agentura Reuters s odkazem na KCNA, Severní korejská státní média.

Lídr KLDR také poznamenal, že „bude čekat na rozhodnutí USA do konce tohoto roku“.

Ve svém projevu o rozpočtu při zasedání 14. nejvyššího zasedání Lidového shromáždění Kim na druhý den v pátek také poznamenal, že jeho vztah s Trumpem zůstává vynikající, informovala jihokorejská tisková agentura Yonhap s odkazem na KCNA.

Trumpovo druhé setkání s Kimem, které se mělo konat v únoru ve Vietnamu, se nekonalo. Americký prezident opustil Hanoj bez podepsání jakékoli dohody.

Trump řekl tehdy novinářům, že Pchjongjang „chtěl, aby byly sankce úplně zrušeny“, a že „to nemůžeme udělat“.

Dvě hlavy státu se v červnu 2018 poprvé sešly v Singapuru. Během setkání byla podepsána čtyřbodová deklarace, která připravila půdu pro obnovení vztahů mezi Severní Koreou a Spojenými státy a díky ní byla také zahájena jednání o denuklearizaci.

Navzdory skutečnosti, že se situace na Korejském poloostrově po sérii jednání na vysoké úrovni mezi Severní Koreou, Jižní Koreou a Spojenými státy v loňském roce významně zlepšila, ale země stále podléhá mezinárodním sankcím.

Počátkem března několik amerických think-tanků a Yonhap uvedlo, že satelitní snímky poukazují na obnovu satelitní vypouštěcí stanice Sohae v Tongchang-ri, které Severní Korea slíbila demontovat po svém summitu se Spojenými státy v Singapuru.

Trump v té době řekl, že by ho Kim zklamal, kdyby se ukázalo, že jsou tyto zprávy pravdivé.

Severokorejská strana tyto informace nepotvrdila ani je nevyvrátila.

Zdroj: Reuters, KCNA, Sputnik

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponByly zveřejněny podmínky držení Assange v britské věznici   
Pridal tk Neděle 14 duben 2019 - 05:20:09 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Věznice s přísným režimem Belmarsh, kde se momentálně nachází zakladatel WikiLeaks Julian Assange, se v současné době používá orgány Spojeného království k zadržování podezřelých z terorismu. Informuje o tom Bloomberg.

Jak zdůrazňuje agentura, tento objekt byl dříve známý jako Britské Guantánamo (tábor na území americké námořní základny na Kubě, kde jsou uvězněni lidé, které americké úřady obviňují z různých zločinů, zejména terorismu a boje na straně nepřítele - red.). V různých dobách tam byli vězněni čtyři obvinění z přípravy teroristického útoku ve veřejné dopravě v Londýně, stejně jako Abu-Qatada, považovaný za pravou ruku vůdce teroristické organizace Al-Káida Usámy bin Ládina v Evropě.

V současné době si ve věznici Belmarsh odpykávají trest jak vězni s nízkou mírou rizika (potenciál pro relaps), tak i a vězni s nejvyšším rizikem v zemi. Ti jsou drženi v samostatné jednotce.

Kromě toho, jak upřesňuje Bloomberg, v současné době je několik vězňů ve vězení, kteří vyžadují „zvláštní opatření kontroly“ vzhledem k pozornosti veřejnosti.

Podle agentury, vězni v Belmarsh tráví mimo cely velmi omezené množství času. Téměř polovina z nich zde uvedla, že by mohli být mimo místa zadržení méně než dvě hodiny týdně. Současně mohou být podmínky věznění Assange, pokud se nachází v sektoru s přísným režimem, ještě přísnější. Ty ve zprávách inspektorů byly popsány jako „extrémně klaustrofobní“.

Bloomberg podotýká, že takoví vězňové nemají právo na návštěvu tělocvičny a knihovny.

Advokáti Assange tyto informace zatím nekomentovali. Zástupci ministerstva spravedlnosti a státního zastupitelství se také odmítli k tomu vyjádřit.

Dříve bylo oznámeno, že zakladatel WikiLeaks byl po svém zatčení uvězněn ve věznici Belmarsh.

Dne 11. dubna vydalo velvyslanectví Ekvádoru Assange britským orgánům. Formálním důvodem jeho zatčení se stala skutečnost, že byl v roce 2012 propuštěn na kauci a poté se neobjevil u soudu, stejně jako žádost o vydání do Spojených států, kde je Assange stíhán za špionáž.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mjX2


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLavrov uvedl, že Evropská unie ztratila roli hlavního obchodního partnera Ruska   
Pridal tk Neděle 14 duben 2019 - 05:17:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Evropská unie přestala být hlavním obchodním partnerem Moskvy. Uvedla to hlava Ministerstva zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov, který vystoupil v Radě zahraniční a obranné politiky v sobotu 13. dubna.

„Podle Federální celní správy v posledních pěti letech klesl obrat zboží mezi Ruskem a EU ze 49 procent na 42,7 procenta,“ uvedl Lavrov.

Zdůraznil, že podíl obchodu se SNS, Čínou a dalšími zeměmi asijsko-pacifického regionu a zeměmi BRICS vzrostl ze 40 % na 45 %.

Ministr to nazval jako „odpověď pesimistům, kteří nevěří v naši schopnost rychle se reorganizovat a připojit se k procesu vzestupu Asie“.

Ministerstvo ekonomického rozvoje v únoru oznámilo, že údajné škody v Rusku způsobené zahraničními sankcemi v roce 2018 dosáhly přibližně 6,3 miliard dolarů.

Sankce proti Moskvě byly zavedeny v roce 2014 po připojení Krymu k Rusku a také kvůli konfliktu na jihovýchodní Ukrajině. Později byla opatření několikrát prodloužena. Jedna část sankcí se týká některých fyzických a právnických osob a druhá odvětví ruské ekonomiky.

V březnu Evropská unie uvalila sankce na osm ruských občanů kvůli incidentu v Kerčském průlivu a Spojené státy rozšířily protiruské sankce na šest jednotlivců a osm společností z Ruské federace.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mkcZ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAssange a paradoxy   
Pridal tk Neděle 14 duben 2019 - 05:12:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nehledě na sdělení prezidenta Trumpa, že neví nic o Assange jeví se mi, že tři z mnoha událostí včerejšího dne (11. dubna) - zrušení politického azylu, převrat v Súdánu a připomínka premiéra Babiše v Dubrovníku premiérovi ČLR Li Kche-čchiang (o malém množství investicí ČLR v ČR) mají společně paradox s funkcí černé díry. První paradox představuje autorství programu výzkumu: mladá a pohledná dáma.

Druhý paradox představuje výhra moderního západního Orwella nad svobodou informace. Paradox tvoří: být nepřítelem USA je všeobecně nebezpečné, být přítelem USA, je s pravděpodobností hraničící s jistotou, životu nebezpečné. To vše bez příchutě politické propagandy Big Brother. Ten není fikcí, ani fake news, ale realitou. Proto korupce, manipulace a další ústup od národního práva (protože mezinárodní právo již prakticky neexistuje) společně s moderními Jidáši Iškariotskými (ve smyslu Bible Kralické) budou hrát stále důležitější roli ve volbách (EP, Francie, Itálie, UK, Španělsko atd.), v manipulaci veřejnosti a v dalších fázích procesu transformace společností.

Jestli je pan Assange dobrý, nebo zlý člověk, žurnalista nebo ne, hrdina nebo provokatér, nemohu posoudit. Za to vím, že zpráva vyslaná světové veřejnosti - zatčení pana Assange, tak jak bylo vidět v TV, představuje paradox a současně černou díru zkonstruovanou nepopsatelným pokrytectvím mezinárodního rozměru, dalším úpadkem morálky a práva (v UK a EU) a absencí lidské důstojnosti. A to bez ohledu na to, bude li pan Assange souzen v UK, vydán do USA nebo do Švédska. Pro zajímavost uvádím paradox politické korektnosti a z ní plynoucího mlčení SRN: podle § 138 STGB (německého trestního zákona) neohlášení plánovaného nebo vyhrožujícího trestního činu se trestá. Pan Assange by proto nemohl být v SRN trestán za své veřejnosti známé konání. Naopak: měl by být pochválen.

Pochválen nemůže být Spojenými státy pomilovaný prezident Súdánu. Nejenom kvůli neplacení dluhu ČR ve výši 3 miliard korun, včetně úroků. Ale i kvůli vytvoření paradoxu z obdržení milosti ze strany USA, ranění z doporučení MMF, z následné zrady svým spojencem USA a ze včerejšího zbavení moci vlastní armádou. Zatím má ale štěstí: Vojenská rada dnes prohlásila, že ho nevydá Tribunálu v Haagu. Připomínám Súdán, protože je zajímavý svým ropným a jiným přírodním bohatstvím, včetně zlata. Díky jemu starověcí Egypťané pohádkově zbohatli. Dnes zlato opět získává starou funkci. Z historického hlediska představuje Súdán odkaz na pravděpodobně nejstarší říši v historii světa, Kúš (přežila starověký Egypt o téměř devět století) a diktát pouště a Nilu. Co mám na mysli? Černí faraonové z říše Kúš ovládali a rabovali Egypt jako XXV. dynastie od poloviny do konce 3. tisíciletí před naším letopočtem. Z písku se obyvatelé takřka rodí, celý život mají písek pod nohama a do písku jsou pohřbeni. Asi proto má súfismus v Súdánu tak silné kořeny a tance dervišů v Omdurmánu jsou velkým duchovním zážitkem. Ze státotvorného hlediska Súdán prezentuje i všeobecně platnou podmíněnost mezi projektově zkonstruovaným a historicky zformovaným státem. Zjednodušeně formulováno to znamená, že projektově konstruované státy jsou vytvářeny z vůle vnějších hráčů a historický stát vyrůstá z kultury národa.

Z uvedeného vyplývá pro vyučující historie a politiky nutnost seznámit se s odpověďmi na minimálně tři otázky: 1) Byly a jsou v EU a ČR založeny mechanismy státotvornosti? 2) Jestliže ano, do jaké míry se může na nich založený stát (nebo unie) formovat pod vnitřním a vnějším tlakem? 3) Jaký je pravděpodobný osud státu (nebo unie), jestliže v kultuře národa (nebo unie) nejsou prvky státotvornosti? Nemíním dávat nikomu radu. Pouze konstatuji, že udržení fungování státu vytvořeného z národa bez prvků státotvornosti je pouze krátkodobě možné. A že i hotový stát získaný z dědictví, dříve nebo později prostě zanikne.

Ke zmínce o státotvornosti v této zjednodušené formě mě přivedla odpověď premiéra Babiše a jeho popis reakce čínského premiéra, Li Kche-čchianga po rozhovoru, ve kterém zaznělo: Naše vztahy s Čínou jsou velice intenzivní, pan prezident Zeman se připravuje na cestu do Číny. Těch návštěv i jednání je strašně moc, ale zatím se to ještě neprojevilo na byznysu… Usmíval se, myslím, že to bral na vědomí, řekl premiér Babiš. Kdo by se neusmíval a nebral na vědomí takové hodnocení a takový popis reakce! Obojí dokazuje nedostatečné znalosti čínské mentality, chování, komunikace a pozice ČLR ve světovém dění, které jsou nutné pro úspěšný vztah. Obojí zapadá do názoru jednoho českého ex-ministra, který si myslí, že ČLR se bude jenom těžce prosazovat ve světě mimo jiné i proto, že čínština není lingua franca.

Ani jeden, ani druhý politik, a takových je asi více, si neuvědomuje, jaký význam dává vláda ČLR výuce cizích jazyků, včetně českého. Jestli se nemýlím, český jazyk se vyučuje dnes v ČLR na 12 univerzitních fakultách. Na kolika místech se oficiálně vyučuje čínština v ČR, nevím. Za to vím, že angličtinu ovládá na dobré úrovni více Číňanů, než žije na světě lidí, mající anglický jazyk jako rodný jazyk. I ve smyslu definice EU. Premiérem Babišem vyslovené přání - udělat pro Českou republiku takový byznys jako pan (francouzský) prezident (Emmanuel) Macron, který tam prodal 300 airbusů za 30 miliard eur, zůstane nesplnitelným přáním. Z pochopitelných důvodů nebudu zdůvodňovat, proč. V záměnu a při zmínce o ČLR si však dovoluji připomenout čtyři důležitá výročí tohoto roku.

První výročí je spojeno s Chu Jao-pang (pchin-jinem Hú Yàobāng,胡耀邦, 1915 – 1989). Chu Jao-pang byl čínský politik, v osmdesátých letech dvacátého století jedna z vůdčích postav ČLR (jako předseda KS ČLR v letech 1981–1982 a generální tajemník KS ČLR v letech 1982–1987) a blízký spolupracovník Tenga Siao-pchinga. V pondělí 15. dubna tomu bude 30 let od jeho smrti, a 32 let od jeho sesazení z pozice Generálního tajemníka KS ČLR v souvislosti se studentskými protesty.

Druhé výročí je spojeno s vyvrcholením protestů na Tiananmen Square. Zmiňuji se o protestech, protože se stávají každodenním jevem a obsahem zpráv a reportáží nejenom z USA, Súdánu, UK, Francie. A také proto, že si mohu představit zneužití výročí protestů. Proto události ze 4. června 1989 představují – podle mého názoru pro čínskou diplomacii komplexní výzvu ve všech EU státech, ve kterých roste sinofobie. Nezvládnutí výzvy může na delší dobu oddálit splnění části přání premiéra Babiše, plnění cílů prezidenta Si Ťin-pchinga a dokonce narušit diplomatické vztahy mezi státy. Zvládnutí výzvy může působit opačně: může mít pozitivní vliv na dobrovolný nebo vynucený návrat západních politiků žijících v minulosti na cestu k nutné pokoře. Bez ní se nedá žít v míru.

Třetí výročí je spojeno s Hnutím čtvrtého května (五四運動, pchin-jin Wǔ Sì Yùndòng). Hnutí čtvrtého května vzniklo roku 1919 jako reakce na Versailleské mírové dohody. Studentské demonstrace v Pekingu se rozšířily po celé zemi a vedly k vzestupu čínského nacionalismu, politické mobilizaci a radikalizaci. Kořeny Hnutí čtvrtého května sahají až do konce čínské císařské dynastie Čching (1644–1911). Ve finále císařské dynastie byl pronajat Německu v roce 1898 přístav Čching-tao. Pronájem přístavu dovolil mimo jiné rychlé šíření německého vlivu na území provincie Šan-tung.

Čtvrtým, je 70 výročí od založení ČLR 1. Října 1949. Předpokládám, že začne 70 dělovými salvami, vztyčením státní vlajky za zvuku státní hymny, vojenskou přehlídkou a slavnostním průvodem stotisíců občanů. Do začátku oslav výročí založení ČLR budeme mít ale možnost zažít na vlastní kůži následky vstupu yuan denominovaných bondů do Bloomberg Barclays aggregate bond indexu. Vstup se uskutečnil minulý týden. O následcích hodnocení zlata v kontextu státních rezerv a v neposlední řadě, následcích uspěchaného odstavení Huawei a ZTE na vedlejší kolej v ČR, nemluvě. Přitom si mohu představit, že již během tohoto roku západní finanční guru se budou muset přeprogramovat z krátkodobosti na dlouhodobost (dekády). Počítat se zvýšenou rychlostí yuanu na cestě k mezinárodní měně a uvědomit si další skutečnosti. K nim patří následky vlastnictví CB, a aktuální hospodářská data z ČLR.

V roce 2000 existovalo pouze 7 zemí na světě, které neměly Centrální banku vlastněnou soukromými osobami cizího původu (Afghánistán, Irák, Súdán, Libye, Kuba, Severní Korea a Irán). CB ČLR vznikla fúzí a znárodněním třech největších komerčních bank (Huabei, Beihai a Agrární Sibe) v roce 1947. Začala výhradně plnit funkce CB, tj. provádění kurzů měnové politiky a regulace finančního sektoru, po rozhodnutí Státní rady ČLR v roce 1983.

Poslední hospodářská data z ČLR dokazují, že dosavadní průběh obchodní války s USA nezlomil čínské hospodářství. Naopak: Aggregate financing dosáhl v březnu 2.86 českých bilionů yuan (rovno 426 miliardám USD). Pro srovnání v únoru to bylo cca 700 českých miliard yuan. K tomu všemu je potřeba si uvědomit, že nehledě na sankce export ČLR roste. Důkaz nabízí General Administration of Customs: v ročním porovnání v březnu t.r. se export zvýšil o 14.2%. To jest do 198.7 miliard USD. Je to nejrychlejší růst za posledních 5 měsíců. Současně se snižuje import. Důkaz nabízí Caixin: v ročním porovnání o 7.6% do 166 miliard USD. Uvedená čísla jsou jistě zajímavá pro ekonomy. Mnohem zajímavější, nejenom pro mne je však skutečnost indikující pružnou aplikaci znalostí západního hospodářského systému a schopností čínských hospodářských vůdců čelit sankcím.

Vezmu li v úvahu, že na cestě ke zvětšujícímu se vlivu čínského hospodářství a technologií ve světě dojde i ke zvýšení napětí ve vztahu USA – EU, tak se ČR brzo octne v nezáviděníhodné hospodářské a politické situaci. Nejenom kvůli volbám do EP a problémům NATO. Skutečnost, že ve světě neexistuje žádná americká společnost schopná nabídnout kompletní řešení 5G (podle slov Sandra Rivera, senior vicepresident Intel), představuje komplexní politickou výzvu. Dnes jsou to Ericsson, Nokia, Huawei a ZTE, kdo ovládá svět hardware. Situaci v ČR, její řešení a další politicko – hospodářský osud bude ovlivňovat archetyp českého povědomí. Ten charakterizuje především rezistentní podstata.

Ta není primárně zaměřena proti jinému národu, ale proti moci, jako takové. Nedovoluje otevřeně bojovat. Je ale rozkladná, uhýbající se před tlakem moci, a dovoluje napadat z boku v doprovodu zpochybňování, cynismu a výsměchu. To není kritika, ale zrcadlo. A nabídka pro lepší pochopení zahraniční politiky ČR, jestli lze vůbec o nějaké mluvit. A samozřejmě je to nabídka vůdcům v době finálního akordu dezintegrace EU. Ta je ve své podstatě nevyhnutelná. Proč? Kromě důvodů spojených s projektově konstruovaným státem a státem vyrůstajícím z národní kultury, jakým je například ČLR, další integrace EU ztratila smysl. Nepředstavuje totiž, žádnou hodnotu. V tomto kontextu se nabízí evropským politikům možnost objednat si za peníze daňových poplatníků faktologické srovnání historie, například EU, ruské a německé státotvornosti. Po té by mělo být jim více méně jasné, co náš čeká, co nás nemine, a že - Sliby jsou chyby, mohou být hezké (v podání Hany Zagorové) i dnes. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
12.04.2019


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2119 sec,0.0737 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,757kB