Středa 17 duben 2019
Evropské kostely - poničené, pokálené nebo podpálené   
Pridal tk Středa 17 duben 2019 - 03:27:36 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jen v březnu 2019 byly poničeny nebo zapáleny čtyři kostely. Německý web PI-News to popsal takto: "V naší zemi probíhá plíživá válka proti všemu, co symbolizuje křesťanství: jsou to útoky na kříže na vrcholcích hor, na sošky svatých v kapličkách u silnic, na kostely... a nedávno dokonce i na hřbitovy."

V téměř každém případě útoku vandalů na kostely se úřady a média snaží identitu vandalů zatajit. V těch vzácných případech, kdy na veřejnost unikne informace, že pachatelé jsou muslimové a migranti, jsou pachatelé prezentováni jako duševně nemocní lidé.

"Téměř nikdo nepíše ani nemluví o narůstajícím počtu útoků na křesťanské symboly. Ve Francii i v Německu se o tomto skandálu znesvěcení a o identitě pachatelů výmluvně mlčí... Neuslyšíte ani slovo, ani sebemenší náznak, který by mohl vést k podezření, že s tím mají něco společného migranti... Pachatelům vyloučení ze společnosti nehrozí, ale ti, kdo se odváží spojovat znesvěcení křesťanských symbolů se současnou masovou imigrací do Evropy, jsou obviněni z nenávisti, nenávistných projevů a rasismu..."- PI News, 24. března 2019.

Mnoho kostelů v západní Evropě je nyní dennodenně cíleně poničeno, pokáleno nebo podpáleno.

Ve Francii jsou podle německého webu PI-News každý den znesvěceny v průměru dva kostely. V roce 2018 ve Francii proběhlo 1 063 útoků na kostely a křesťanské symboly jako jsou kříže, obrazy a sochy. To představuje 17% nárůst oproti roku 2017, kdy proběhlo 878 útoků. Situace se tedy výrazně zhoršuje.

V únoru a březnu proběhly ve Francii například tyto akty znesvěcení:

◾Vandalové vydrancovali kostel Notre-Dame des Enfants v Nîmes a z lidských exkrementů tam udělali kříž. Hostie vyhodili do odpadků.
◾Kostel svatého Mikuláše (Saint-Nicolas) v Houilles byl v únoru poničencelkem třikrát. Místní duchovní řekl, že socha Madony s dítětem z 19. století byla "rozdrcena na padrť" a je považována za "neopravitelnou". Kříž původně zavěšený na zdi byl stržen a pohozen na podlahu.
◾Vandalové znesvětili a zničili kříže a sochy v Katedrále Saint-Alain v Lavauru (Cathédrale Saint-Alain de Lavaur). Paže sochy ukřižovaného Krista zkroutili do posměšné karikatury a nakonec spálili oltářní plátno.
◾V neděli 17. března 2019 podpálili žháři brzy po polední mši Kostel svatého Sulpicia v Paříži.

Podobné zprávy přicházejí také z Německa. Jen v březnu 2019 byly poničeny nebo zapáleny čtyři kostely. Web PI-News (Politically Incorrect) to popsal takto: "V naší zemi probíhá plíživá válka proti všemu, co symbolizuje křesťanství: jsou to útoky na kříže na vrcholcích hor, na sošky svatých v kapličkách u silnic, na kostely... a nedávno dokonce i na hřbitovy."

Kdo je za tento rostoucí počet útoků na kostely zodpovědný? Německá zprávanapovídá: "Zpřerážené kříže, zničené oltáře, podpálené výtisky Bible, převrácené křtitelnice a dveře kostela jsou počmárané islámskými výrazy jako třeba 'Alláhu Akbar'."

Německá zpráva z 11. listopadu 2017 konstatovala, že jen v Bavorsku bylo poničeno asi 200 kostelů a mnoho křížů: "V současnosti se policie zabývá znesvěcením kostelů téměř dnes a denně. Pachatelé jsou často mladiství výtržníci s migračními kořeny." Jiné zdroje popisují pachatele jako "mladé islamisty".

Bohužel to vypadá tak, že v evropských regionech s početnými muslimskými populacemi dochází k nárůstu útoků na kostely a křesťanské symboly. Například v Severním Porýní-Vestfálsku v Německu, kde žije více než milion muslimů, byla v roce 2016 před Vánocemi sťata hlava téměř 50 křesťanským sochám (včetně soch Ježíše Krista) a řada křížů byla zničena.

V roce 2016, po příchodu dalšího milionu převážně muslimských migrantů do Německa, napsaly místní noviny v padesátitisícovém městě Dülmen "téměř žádný den se nyní neobejde bez toho, aby v našem městě a jeho okolí nebyla zničena sakrální socha."

Zdá se, že tam, kde ve Francii roste počet muslimských migrantů, roste i počet vandalských útoků na kostely. Studie z ledna 2017 uvedla, že "extremistické islamistické útoky na křesťany" vzrostly ve Francii o 38 procent, z 273 útoků v roce 2015 na 376 útoků v roce 2016. Většina těchto útoků se stala v době Vánoc a "mnoho útoků se událo v kostelech a různých modlitebnách."

Jako typický poslouží příklad z roku 2014, kdy jeden muslim "závažně poničil" interiér historického katolického kostela v Thonon-les-Bains. Podle zprávy(doplněné fotografiemi) "převrátil a roztřískal dva oltáře, kostelní svícny a kazatelny, zničil sochy, serval dolů tabernákl, zkroutil mohutný bronzový kříž, vyrazil dveře do sakristie a rozbil několik vitrážových oken. A pak ještě "rozdupal"eucharistii.

Podobné případy vandalismu v jiných evropských zemích naleznete zde:

http://voxnews.info/2017/05/10/immigrato-lapida-e-devasta-crocifisso-a-sprangate-video-choc/

https://www.christianpost.com/news/immigrant-arrested-rome-vandalizing-churches-ripping-crucifix-off-wall-170394/#pJH6vkT4dFh8RmqU.99

https://www.secoloditalia.it/2015/01/inneggiando-in-arabo/

https://navarra.elespanol.com/articulo/tribunales/ataque-islamista-fontellas-iglesia-magrebi-marruecos-faccion-islamica/20160910170931065776.html

https://www.express.co.uk/news/world/616830/Virgin-Mary-Andalucia-Malaga-Agustin-Carrasco

V téměř každém případě útoku vandalů na kostely se úřady a média snaží identitu vandalů zatajit. V těch vzácných případech, kdy na veřejnost unikne informace, že pachatelé jsou muslimové a imigranti, jsou pachatelé prezentováni jako duševně nemocní lidé. Jak uvádí nedávná zpráva na webu PI-News:

"Téměř nikdo nepíše ani nemluví o narůstajícím počtu útoků na křesťanské symboly. Ve Francii i v Německu se o tomto skandálu znesvěcení a o identitě pachatelů výmluvně mlčí... Neuslyšíte ani slovo, ani sebemenší náznak, který by mohl vést k podezření, že s tím mají něco společného imigranti... Pachatelům vyloučení ze společnosti nehrozí, ale ti, kdo se odváží spojovat znesvěcení křesťanských symbolů se současnou masovou imigrací do Evropy, jsou obviněni z nenávisti, nenávistných projevů a rasismu..."

Raymond Ibrahim
je autor nové knihy Sword and Scimitar: Fourteen Centuries of War between Islam and the West (Meč a turecká šavle: Čtrnáct století války mezi islámem a Západem), vedoucí spolupracovník Gatestone Institute a spolupracovník nadace Judith Rosen Friedman při Fóru pro Blízký východ (Middle East Forum).

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/14083/evropske-kostely-ponicene-podpalene
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimové oslavují požár v Notre Dame   
Pridal tk Středa 17 duben 2019 - 03:15:11 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Muslimové se domnívají, že zničení nemuslimských staveb svědčí o pravdě islámu.

Mnozí věří, že katastrofa v Notre Dame je svědkem pravdy islámu. Uživatelé sociálních médií s muslimskými jmény slaví katastrofální požár v katedrále Notre Dame v Paříži, který vypukl tohle pondělí.

Blog American Mirror poskytl několik jmen uživatelů Facebooku, kteří reagovali na video s ohněm v Notre Dame se smíchem a radostí.

Jednalo se například o tato jména: Yusuf Mohammedzai, Mohamed Hiadi, Mohamed Bensalem a Abdelhakim Noui Oua.....

Autor webu Jihad Watch Robert Spencer poukázal na to, že mnoho muslimů „věří, že zřícení a zničení nemuslimských struktur svědčí o pravdě islámu“.

"V Koránu," napsal Spencer, "se píše, že zničené zbytky starověkých nemuslimských civilizací jsou znamením Božího potrestání těch, kteří odmítli jeho pravdu."

Citace Korán 3: 137.

„.....cestujte po zemi a uvidíte, jaký byl konec těch, kteří odmítli Pravdu.“

WND v pondělí uvedla, že i když neexistují žádné náznaky, že oheň v Notre Dame souvisí s terorismem, algoritmus YouTube určený k boji proti falešným zprávám a teoriím o spiknutí přirovnal pařížskou katastrofu k teroristickým útokům v New Yorku 9/11.Zdroj: https://beforeitsnews.com/v3/alternative/2019/3676881.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPROHLÁŠENÍ NÁRODNÍ DEMOKRACIE K ÚTOKU NA VOZIDLO ADAMA B. BARTOŠE. JE ČAS VRÁTIT SE DO ULIC, REAGUJE PŘEDSEDA NÁRODNÍ DEMOKRACIE NA VÝHRUŽNÝ ÚTOK. POLITICKOU ODPOVĚDNOST NESOU PIRÁTI   
Pridal tk Středa 17 duben 2019 - 03:09:43 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ze soboty 13. na neděli 14. dubna došlo k útoku neznámého pachatele na osobní vůz předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v místě jeho bydliště. Útočník vhodil betonovou cihlu do zadního bočního okénka na dětské autosedačky. Je to už pátý násilnický čin na osobní majetek předsedy Národní demokracie. Incident řeší Policie České republiky.

„Podle všeho jsme vstoupili do horké fáze předvolební kampaně,“ poznamenal k tomu Bartoš, podle kterého jde o jednoznačný vzkaz a zastrašování národovecké opozice, jako je tomu v Německu, kde antifa útočí na představitele protisystémových stran.

Podle Bartoše jde o čin antify nebo politické konkurence, které vadí, že volební koalice Rozumní a Národní demokracie se ve dvou nezávislých anketách drží na předních příčkách, což se jistě nelíbí sorošovským strukturám.

„Nevím, kdo je pachatelem, ale politicky za takové činy nesou odpovědnost politické strany jako Piráti, kteří ostatně s antifou velmi blízce spolupracují, všemožné sorošovské neziskovky, ale i ministerstvo vnitra, které Národní demokracii opakovaně zařazuje na seznam extrémistických stran, vyvolává tak ve společnosti nenávist vůči jejím voličům a sympatizantům a nepřímo tak napomáhá vytvářet atmosféru hysterie, ve které se pak mohou dít podobné věci.“

Zdroj: http://narodnidemokracie.cz/prohlaseni-narodni-demokracie-k-utoku-na-vozidlo-adama-b-bartose-je-cas-vratit-se-do-ulic-reaguje-predseda-narodni-demokracie-na-vyhruzny-utok-politickou-odpovednost-nesou-pirati/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponGenerální tajemník OSN vyzývá k většímu uvolnění fondů na podporu realizování Agendy pro udržitelný rozvoj 2030   
Pridal tk Středa 17 duben 2019 - 02:56:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
K realizování Agendy pro udržitelný rozvoj 2030 je zapotřebí věnovat více finanční podpory. Uvedl to včera generální tajemník OSN António Guterres.

Guterres ve svém úvodním projevu na Fóru pro financování Ekonomické a sociální rady OSN 2019 uvedl, že úkol realizovat cíle udržitelného rozvoje stále čelí vážným výzvám a rizikům, včetně nevyváženého ekonomického růstu, rostoucí úrovně zadlužení a zvyšujících se sporů globálního obchodu. Podle nejnovějšího výzkumu Mezinárodního měnového fondu činí roční deficit ve financování zdravotní péče, vzdělávání, dopravy, elektřiny, vody a sanitace v rozvojových zemích přibližně 2,6 bilionu dolarů.

António Guterres se vyslovil v tom smyslu, že rozvinuté země musí naplno plnit své závazky v akčním programu z Addis Abeby. Je stále nezbytná pomoc rozvojovým zemím, zejména pomoc pro nejchudší země.

Guterres uvedl, že mobilizace finančních zdrojů v různých regionech je také velmi důležitá. Pokud mezinárodní společenství může účinně bojovat proti daňovým únikům, proti praní špinavých peněz a proti nelegálním kapitálovým tokům, může zvýšené zdanění poskytnout nezbytné fondy veřejných služeb pro udržitelný rozvoj některých rozvíjejících se ekonomik.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTiskový tajemník ruského prezidenta: Připravuje se setkání vedoucích představitelů Ruska a KLDR   
Pridal tk Středa 17 duben 2019 - 02:55:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tiskový tajemník ruského prezidenta Dmitrij Peskov 15. dubna uvedl, že v současné době se připravuje setkání mezi ruským prezidentem Vladimirem Putinem a nejvyšším vůdcem KLDR Kim Čong-unem.

Ruské noviny Kommersant citovaly Peskova, že diskuze o této záležitosti už nějakou dobu probíhá a po potvrzení času a místa konání setkání to ruská strana oznámí. V současné době nejsou k dispozici žádné konkrétní informace.


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFórum OSN vyzvalo k urychlení reformy mnohostranného obchodního systému   
Pridal tk Středa 17 duben 2019 - 02:53:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
15. dubna 2019 proběhlo v New Yorku Fórum pro financování rozvoje hospodářské a sociální rady OSN. Zúčastnění vládní úředníci a odborníci vyzvali k reformě mnohostranného obchodního systému, aby bylo možné čelit výzvám světového hospodářství.

Náměstek generálního tajemníka OSN pro hospodářské a sociální záležitosti Liu Zhenmin (Liou Čen-min) na fóru řekl, že napětí mezinárodního obchodu se v roce 2018 zintenzivnilo a Světová obchodní organizace čelí hrozbám, které představují velké riziko poklesu světové ekonomiky. V takové situaci by mělo mezinárodní společenství hledat řešení v rámci mnohostranného obchodu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRuské ministerstvo zahraničí: spolupráce mezi Ruskem a NATO ve vojenské a civilní oblasti zcela zanikla   
Pridal tk Středa 17 duben 2019 - 02:52:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské noviny Kommersant se 15. dubna ve zprávě odvolaly na vyjádření ruského náměstka ministra zahraničí Alexandera Gruska, který uvedl, že spolupráci mezi Ruskem a NATO ve vojenské a civilní oblasti zcela zanikla.

Alexander Grusko se vyslovil v tom smyslu, že Rusko zachovává kontakt s jednotlivými zeměmi NATO, ale v současné době neexistuje žádná komunikace. Současné vztahy mezi Ruskem a NATO jsou podobné jako v období Studené války, je to nejdéle trvající krize. V současné době není jasné, kdy se obnoví racionalita. Ruská strana chápe, že strategie NATO má velkou spojitost s americkou politikou.

Alexander Grusko také konstatoval, že v současnosti Rusko a NATO musí konat politický dialog, musí udržet koordinaci na úrovni vojenských odborníků. Obě strany potřebují spolupráci pro snížení krize a pro prevenci proti mimořádné okolnosti. Pravděpodobnost nehod a nedorozumění se zvyšuje. Obě strany se musí vyhnout vojenské konfliktu.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPirátská transparentnost   
Pridal tk Středa 17 duben 2019 - 02:48:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Češi mají tolik ředitelů, že jim není vždy snadné vysvětlit, jakou úlohu v mezinárodním byznysu zastává „nezávislý ředitel,” tedy „independent director.” Jde o nezávislého člena představenstva veřejné obchodní společnosti, který není provázán se společností ani jejími vlastníky. Mělo by to fungovat tak, že takový člen správního orgánu bude využívat své zkušenosti zvenčí ve prospěch všech akcionářů firmy, nejen vybrané skupiny. Pokud by měl tuto filozofii někdo v české politice chápat, jsou to Piráti.

Slíbili větší transparentnost ze strany státních institucí a zdůrazňují, že jedině tak se podaří omezit korupci. Když ale přijde na implementaci, jsou Piráti stejní jako ostatní politické strany. Své vlastní zájmy staví do popředí, jak je vidět i v případě Pražské plynárenské, jejímž vlastníkem je hlavní město. Možná v českém rybníčku není možné najít skutečně nezávislé členy správních orgánů. V tom případě by to Piráti měli otevřeně přiznat. V zájmu transparentnosti, samozřejmě.

Erik Best

Zdroj: http://www.fsfinalword.cz/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponFrantiškova cesta   
Pridal tk Středa 17 duben 2019 - 02:45:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Jenom málo kdo ví, jakou cestu katolicismu vybral Svatý Otec, papež František ve své funkci a jakému tlaku na ní je vystaven. Proč právě o Františkově cestě?

Dnes, 14. 04. 2019 dostane papež František další ránu. Tentokrát od tzv. ex-poradce prezidenta Trumpa a zkušeného polit-technologa Steven Bennona (1953). Ránu dostane formou interview na americkém TV NBC News. Používám označení tzv. ex-poradce, protože nevěřím, že jím již není. A není to ani tak dávno, co napsal zmínku Filip Vávra (9.6.2018) a já v tomto roce podrobněji a po sérii interview v La Stampa, GQ, Corriere della Sera o plánovaném sídle organizace polit-technologa Bennona v quasi opuštěném italském klášteře Trisulti (Lazio). Organizace má klást důraz na důležitost evropských hodnot, a představuje (prý) jen jeden z několika projektů v Evropě. Řídí ji pan Bennon, z diplomaticko – politických důvodů zatím na dálku. A to je možné, protože má dobré a kvalitní zastoupení přímo na místě a jak to bývá, i v Římě.

Zmiňuji se dnes o papeži, Itálii a panu Bennonovi z několika důvodů. Nadcházející výsledky voleb do EP budou zabarveny mimo jiné italským politickým hnutím Liga (Matteo Salvini) a v ne poslední řadě i doporučením Vatikánu. Itálie bude pokračovat v dráždění EK, bude vzdorovat sankcím proti RF a bude pokračovat, pomalu a jistě v rozvoji spolupráce s ČLR na téma Hedvábné stezky. Vatikán a sám papež František budou v představitelné budoucnosti muset odpovědět, nebo dokonce řešit dilema, které před nedávnem formuloval pan Bennon, a které se v české kotlině veřejně nediskutuje: Papež jako administrátor církve je současně i administrátorem politiky, který trvale přenáší všechny hříchy světa na narodnictví a nacionalistická hnutí. To je podle pana Bennona velká chyba. Proč?

Částečnou odpověď nabízí definice z Wikipedie: Narodnictví bylo společenské hnutí v Rusku 60. a 70. let 19. století. Ideově spojovalo prvky agrární demokracie s rolnickým utopickým socialismem. Ideovými zakladateli narodnictví byli Alexandr Ivanovič Gercen a Nikolaj Gavrilovič Černyševskij. Narodnické ideje byly vnímány jako ohrožení režimu Ruského impéria. Proto řada narodniků byla vystavena brutálním výslechům v Butyrské věznici. Narodnická lyrika opěvovala oběť, život v ruské obščině a jako vzdálený cíl definovala utopický socialismus. Doporučuji článek Narodničestvo, který je možné najít na str. 1046–1047 (Ottův slovník naučný: illustrovaná encyklopaedie obecných vědomostí. Sedmnáctý díl, Median - Navarrete. V Praze: J. Otto, 1901. 1078 s. cnb000277218). Další část odpovědí tvoří nápověď pana Bennona celému duchovenstvu, Vatikánu a papeži: Doporučujte správně volit! Jinými slovy: nevolit narodniky a současně myslet na konání Matteo Salvini.

Pan Salvini, který se v USA účastnil předvolební kampaně prezidenta Trumpa, s pravděpodobností hraničící s jistotou překvapí nejpozději po volbách a vstupu do EP všechny, kdo ho nezná, nebo se o něj do dnes nezajímal. Kdo chce vědět více o osobnosti Salvini, může se seznámit s informací na portálu SourceMaterial. Kdo ví více než běžný občan a čtenář o podstatě moci, konání mocných a analýze textu a symbolů, dovolí mi

spekulaci založenou na nezveřejněném průběhu a výsledku setkání pánů Bennona a Salvini (mimo jiné i ve Washingtonu) a zveřejněné fotografii (v sociálních sítích) pana Salviniho s tričkem potištěným Benedikt – můj papež. Spekuluji, že rada z USA zní: Tlak na papeže (Františka) se musí jenom zvyšovat. Proč?

Neobyčejná situace, kterou tvoří život ex-papeže Benedikta a konajícího papeže Františka ve stejném prostředí Vatikánu dává spekulaci další odstín. Ten je o to zajímavější, že mlčící ex-papež Benedikt se obrací písemně k veřejnosti s obsahy, které nesouzní s politikou papeže Františka. A tím jsme na cestě k ještě více zajímavému dění. Nebudu o něm spekulovat, ale uvedu příklad.

Názor profesora teologie Massimo Fagioli (Villanova University): Argentinský papež přinesl do Vatikánu novou geopolitickou perspektivu a priority. Co tím chtěl profesor říci? Benedikt viděl budoucnost katolické církve na Západě, František vidí budoucnost katolické církve i na Východě a jinde, než jenom na Západě. Tj. v globálním pojetí. Takové pojetí budoucnosti katolické církve dokazují cesty a návštěvy papeže Františka (Jižní Amerika, Blízký Východ, Asie) a jeho téze o globálním katolicismu. V něm má sociální spravedlnost prioritní význam. Na tom nemění nic ani návštěva papeže v USA. Ta je výjimkou, která spolu s ne navštívením SRN, Francie a Španělska potvrzuje pravidlo a interpretaci výroku profesora.

Rány, které dostává papež na služebních cestách, nehledě na smírnou rétoriku (i co se týče migrantů) přicházejí, jak je vidět ze dvou stran: Z USA, mimo jiné i formou přiznání Jeruzaléma hlavním městem Izraele. A Evropy, kde konec sexuálních a finančních skandálů, restitucí a podobných je v nedohlednu.

V kontextu uvedeného je možné, a dokonce nutné vidět a hodnotit marnou snahu papeže Františka dát život Katolicko – islámské deklaraci z února t.r. Založení diplomatických vztahů mezi Vatikánem a ČLR se odkládá do daleké budoucnosti. Podobně je tomu se vztahem Vatikánu s rozhádanými Pravoslavnými církvemi, tím i s Moskvou. Zamyšlení mi dovoluje tvrdit, že papež František bude přinucen větší mocí změnit směr cesty a vrátit katolickou církev, dříve nebo později, na cestu směrem na Západ. Globální katolická církev se tak stává nesplněným přáním zástupce Pána Boha na zemi, podobně jako přání globálně orientovaných neoliberálů. V kontextu ukončení dialogu NATO – Moskva, rozšíření konkurenčního prostředí do vesmíru (USA, ČLR, RF a brzo se přidá Indie) a dalšímu dění ve světě, výhledy na mírovou transformaci světa se dostávají za horizont. Dnešní požár (15.4) Notre Dame, představující symbol spojení minulosti i přítomnosti, proto i budoucnosti, nabízí současně se vrátit ke stejnojmennému dílu Victor Hugo (1802 – 1885). Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1592 sec,0.0545 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,777kB