Sobota 20 duben 2019
PŘÍPRAVA NA VÁLKU?: Rusko navrhlo USA, aby vyloučily možnost jaderného konfliktu. Američané to odmítli   
Pridal tk Sobota 20 duben 2019 - 10:42:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruská federace navrhla Spojeným státům americkým, aby byla uzavřena dohoda o předcházení jaderné války. Washington však na tuto iniciativu dosud nereagoval. O události informují ruská média.

V jaderné válce nemůže být vítěze

Ve zprávě se uvádí, že Moskva předala Washingtonu návrh dokumentu již v říjnu loňského roku. V dokumentu se praví, že v takové válce nemůže být vítěze, a proto by jaderná válka neměla být nikdy rozpoutána. Rusko tedy navrhuje rozpracovat všechna potřebná opatření k tomu, aby se zabránilo jak úmyslnému, tak náhodnému použití jaderných zbraní. Spojené státy na tuto iniciativu však již půl roku nereagují.

Reakce na vypovězení smlouvy INF

Na americkém velvyslanectví v Rusku uvedli, že Spojené státy jsou i nadále odhodlány „efektivně ovládat své zbraně“. Začátkem února USA obvinily Rusko z porušování Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu a uvedly, že od smlouvy odstupují. Ruský prezident Vladimir Putin tehdy oznámil, že Rusko zareaguje zrcadlově a také pozastaví plnění smlouvy. Dodal, že všechny návrhy ze strany Ruska ohledně odzbrojení „zůstávají i nadále na stole a dveře jsou otevřené“. Stejně tak podotkl, že se Moskva nebude účastnit nákladných závodů ve zbrojení.

Rudolf Hruboň

Zdroj: https://www.narodninoviny.cz/priprava-na-valku-rusko-navrhlo-usa-aby-vyloucily-moznost-jaderneho-konfliktu-americane-to-odmitli/
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponEU a USA: Výsledek prezidentských voleb na Ukrajině neovlivní naši politiku vůči Ukrajině   
Pridal tk Sobota 20 duben 2019 - 10:36:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká velvyslankyně na Ukrajině Marie L. Yovanovitch a zástupce EU na Ukrajině Hugues Mingarelli 19. dubna v Kyjevu uvedli, že bez ohledu na to, kdo vyhraje v ukrajinských prezidentských volbách, Spojené státy a Evropská unie budou nadále podporovat Ukrajinu a udržovat spolupráci s Ukrajinou.

Americká velvyslankyně na Ukrajině Marie L. Yovanovitch také řekla, že po prezidentských volbách na Ukrajině musejí Spojené státy a Ukrajina prioritně vyřešit otázku ozbrojeného konfliktu v Donbasu a hospodářského růstu na Ukrajině. Zástupce EU na Ukrajině Hugues Mingarelli uvedl, že EU bude pokračovat ve své politice vůči Ukrajině, zejména v oblasti podpory integrace Ukrajiny a EU a podpory modernizace Ukrajiny.

31. března se na Ukrajině konaly prezidentské volby, ve kterých kandidovalo 39 osobností, žádná ale nezískala přes 50 % hlasů, proto kandidáti, kteří se v hlasování umístili na prvním a druhém místě, postoupili do druhého kola voleb, které proběhne 21. dubna. Podle volebního zákona zvítězí ve druhém kole kandidát s prostou většinou hlasů. Nový prezident by měl složit přísahu nejpozději 3. června.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2610 sec,0.1432 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,724kB