Pondělí 22 duben 2019
Tak nám zmlátili Dominika Feriho!   
Pridal tk Pondělí 22 duben 2019 - 20:57:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kromě krvavých atentátů ve Srí Lance byla včera další důležitá zpráva. Pan poslanec si udělal výlet na ochutnávku vína a dostal přes hubu.

Přesvědčil se o tom, že „politická práce“ má občas i nevýhody. Neschvaluji podobné násilí, ani na Srí Lance, v Afghánistánu, nebo v České republice, nicméně život je také riziko.

TOP09 ani „politika“ Dominika Feriho - „naději Evropy“ jsem nevolil a nikdy volit nebudu. Někteří volili v Praze TOP09, aby zachránili Karlíka knížepána. „To je politik“. Bude ještě 2,5 roky spát na poslanecké lavici.

Dominik Feri má pocit vlastní důležitosti, kdybych byl jeho rodič, tak bych mu dal pár facek s tím, aby se laskavě věnoval studiu.

Nepochybuji, že brzo dopadne jako další „naděje Evropy“ - Kateřina Jacques, Kristína Kočí, Ondřej Liška atp. Ovšem, kdo čuchne k politice, ten dělat nebude. Chlapci a děvčata budou někde „radit“.

Jediným, čím zaujal, byl jeho „účes“. To stačilo některým „voličům, aby si tuto „hvězdičku“ Youtube zvolilo.
Podobně je tomu s piráty. Vnučka radila babičce: „Babičko, vol piráty“. Babička odvětila: „Jasně, Bartoš má dredy jako ty“. Kamarádi piráti se označují jako Ajťáci. Tak tedy Ivan Bartoš je absolvent Filosofické fakulty Univerzity Karlovy, kde studoval obor, něco jako IT a informační služby v knihovnictví. Nejkvalitnější studium IT je na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy, tuto fakultu by chlapec jaksi nevystudoval.

Nahlédl jsem do disertační práce I. Bartoše, připomínala spíše rigorózní práci.

Hezký zbytek prodlouženého víkendu, Naděje Evropy!

Pravý doktor přírodních věd.

Karel Vašíček

Zdroj: https://karelvasicek.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=710312
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSedm otázek k volbám   
Pridal tk Pondělí 22 duben 2019 - 14:08:50 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tazateli, jednomu z pravidelných čtenářů jsem dovolil pouze sedm otázek a sedm krátkých odpovědí. Je to mé číslo. Na více odpovědí nemám čas (je ráno Velikonočního pondělí). A krátké odpovědi proto, že dlouhé v dané chvíli, nedávají smysl.

Otázka: Kdo vyhrál a kdo prohrál volby na Ukrajině?

JC: Vyhrály USA, prohrála naděje na mírové řešení. Krátce – prohrál mír.

Otázka 1: Jak to můžete vysvětlit?

JC: Odpověď má tři části: 1) Ukrajinci nehlasovali pro Zelenského, ale proti Porošenko. To bude dokázáno velice brzo, nejpozději po parlamentních volbách. Ty se mají konat 27. Října t.r. Osobně jsem přesvědčen, že by měl pan Zelenský rozpustit parlament, ve kterém nemá převahu, do 27. Května. Jinak si mohu představit mnohé. Pro (pozdější) srovnání nabízím Arménii. Tam také nehlasovali pro Nikol Pašinjana, ale proti Serž Sargsjana. Výsledek ke dnešnímu dni mluví za sebe 2) Hrát roli politika a prezidenta v 50 dílové sérii se kvalitativně odlišuje od každodenního konání jménem státu v současném světě. Rozdíl je především v hlubší znalosti mezinárodní politiky, metod a způsobů prosazování zájmů. V daném případě dlouhodobých zájmů USA. A samozřejmě, politické konání nedovoluje mnoho zkoušek před vystoupením u konkurence nebo na veřejnosti..

Otázka 2: Co tím naznačujete?

JC: Ukrajina, jako součást SSSR byla již od konce druhé světové války trnem v oku USA. Po získání samostatnosti, kterou Ukrajina nezvládla řídit a udržet pod kontrolou, se Ukrajina stala nestabilním prvkem na evropském kontinentu. To je hodnota větší, než představuje ukrajinská černozem. USA dovedly transformovat nestabilitu na Ukrajině do součásti vojenské strategie USA v jejich boji proti Ruské federaci a integrovat nestabilitu do procesu oslabování EU.

Otázka 3: Naznačujete tím, že nelze očekávat změny k lepšímu?

JC: Podle mého hodnocení situace, představitelného vývoje v EU a ve světě, a osobnosti pana Zelenského, k žádnému podstatnému zlepšení situace na Ukrajině a ve vztahu k RF v představitelné budoucnosti nedojde.

Otázka 4: Proč?

JC: Pan Zelenský je ideální osobou pro udržení nestability na Ukrajině a pokračování v oslabování EU. Ani technologie, s jejichž pomocí ho naučí mluvit plynně anglicky, mu nepomohou se stát nezávislým od tlumočníků a suverénně konajícím prezidentem nesuverénního státu. Kromě předvolebního prohlášení zvláštního zástupce MZ USA pro Ukrajinu Kurt Volkera – že USA zůstanou na dlouho na Ukrajině, potvrzení USA o nedotknutelnosti Porošenko po volbách (viz Strana), včerejší povolební prohlášení David J. Kramera (1964), v současnosti Senior Director for Human Rights and Human Freedoms

(McCain Institute), je mnohem vážnější. David J. Kramer je totiž mnohem více protirusky orientován a konající, než Kurt Volker. Jeho včerejší prohlášení je plné jasných vyhrůžek na adresu Zelenského, nebude li konat správně. Nejenom proto pan Zelenský jako jedno z prvních svých prohlášení po volbách ohlásil informační ofenzivu na východě Ukrajiny. To nevěští nic dobrého.

Otázka 5: Jaká bude reakce Ruské federace? Uznají výsledek voleb a budou jednat s novým prezidentem?

JC: Zcela určitě budou představitelé Rady federace, Dumy a Kreml reagovat. Jak? Rada federace a Duma budou chtít uznání výsledku voleb. Dávají přednost možnosti jednání, které podle některých představitelů by nebylo možné bez uznání voleb. Kreml s pravděpodobností hraničící s jistotou počká s uznáním. Odhaduji, do ohlášení oficiálního výsledku. Přičemž Kreml bude pozorně sledovat první kroky pana Zelenského, jeho poradců a představitelů USA. Zda se prezident Putin rozhodne uznat výsledek voleb, nevím. Osobně bych výsledek neuznal.

Otázka 6: Proč?

JC: Podle mých znalostí a zkušeností neuznání nevylučuje možnost jednání. Současně takový stav dovoluje efektivnější a ekonomické využití a použití většiny potenciálů, které vytvořila politika Porošenko formou vypovídání smluv (mezi RF a Ukrajinou), provokacemi (včetně soudních sporů), slepou orientací na NATO a nevěrohodným pokřikováním o ruské agresi a hrozící invazi. A také proto, že Ruská federace by měla konečně ukončit pokračování šíření a prohlubování chyb, které dopustila zahraniční a vládní politika v hospodářském, vojenském a vztahovém kontextu na začátku tohoto století. Jeví se mi totiž, že již zcela neplatí, že moudřejší ustoupí. Na této smutné pravdě je totiž založena světovláda hlouposti.

Otázka 7: Jaké přání máte v tento velikonoční den?

JC: Velikonoční tajemství má široký význam. I pro naše sousedy na Ukrajině, i když tito budou slavit Velikonoce až příští týden, budou muset akceptovat fakt, že určité věci již nikdy nebudou takové, jaké byly. Svou smrtí Kristus osvobozuje od zla a hříchu, svým vzkříšením zjednává přístup k novému životu a otevírá nebe. Můžeme být dokonalí ve své nedokonalosti. Šťastní ve své bolesti a silní ve své slabosti. To vše za předpokladu, že budeme li sami sebou. A nebudeme odpovídat, když bude volat minulost. Ta nemá nic nového, co by nám řekla. Přesto existují výjimky. Proto mám tři přání z minulosti. Jsou to adaptace citátů a odkaz na modlitbu, abychom nemuseli jednoho říkat, jak to bylo dobré v době Porošenko. 1) Panu Zelenskému přeji pochopit, že nejpošetilejším ze všech omylů je, když si mladé dobré hlavy myslí, že ztratí originalitu, jestliže uznají pravdy, které uznal již někdo před nimi (Johann Wolfgang Goethe). 2) Všem milujícím život přeji pochopit, že pravdivá slova nebývají příjemná (Lao-c’). 3) České veřejnosti přeji seznámit se s obsahem Modlitby za pravdu. Napsal ji Karel Čapek a zveřejnily Lidové noviny 25.9.1938. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
22.4.2019


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBude zase někdo zastřelen? StBák Babiš: Od začátku tvrdím, že je to politický proces. Rezignovat nehodlá, Kněžínek v demisi   
Pridal tk Pondělí 22 duben 2019 - 07:01:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Slovenský ekonomický přivandrovalec do Česka a trapný pokus o premiéra Andy Babiš se nechystá rezignovat ani v případě, že by ho státní zástupce v kauze Čapí hnízdo obžaloval. Babiš to uvedl v rozhovoru pro deník Mladá fronta Dnes, který přes svěřenecký fond vlastní. Lhář Babiš zopakoval, že celá kauza je politický proces. O kvákání Babiše informuje světová zpravodajská agentura a rozhlasová stanice Sputnik, která je součástí mediální skupiny Rusko dnes.

„Nerezignoval bych, protože od začátku tvrdím, že je to politický proces. Že kdybych nebyl v politice, tak nikdo o Čapím hnízdě neslyšel. Na mě se stále organizují nějaké aféry, které se někdo snaží tvořit z minulosti, je to dvanáct let stará věc. Považuji za absolutní skandál, že ještě obvinili moji manželku a moji rodinu. Je to neuvěřitelná prasárna,“ řekl Babiš v rozhovoru.

No prasárna je vražda kmotra Mrázka a exministra Duckého, že Andreji? Kolik jsi za to zaplatil? Bývalý komunista a Stbák Babiš je obviněný z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie, hrozí mu až deset let vězení. Navíc trestnímu stíhání čelí jeho žena Monika, švagr Martin Herodes a dcera Adriana Bobeková.

Opozice kauzu Čapí hnízdo spojuje i s rezignací ministra spravedlnosti Jana Kněžínka, který o svém odchodu informoval ve čtvrtek. Na postu ministra ho nahradí poradkyně prezidenta Miloše Zemana pro justici Marie Benešová. Budou padat hlavy nebo se opět rozjedou střelci?

Zdroj: http://www.vlasteneckenoviny.cz/?p=221046

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUSA porušily pravidla hry v bankovním světě   
Pridal tk Pondělí 22 duben 2019 - 06:55:22 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
„Pekelné sankce“ USA – na mušce je ruský bankovní systém

27. února Kongres Spojených států amerických zveřejnil podrobnosti zákona o sankcích proti Rusku, známého jako DASKAA (Defending American Security from Kremlin Aggression Act – zákon na ochranu Ameriky před agresí Kremlu). Některé ze sankcí DASKAA proti Rusku jsou hodnoceny jako velmi tvrdé, dokument v Americe dostal přezdívku „pekelné sankce“.

Tyto sankce směřují dvěma směry – k zákazu figurování ruského státního dluhu na světových finančních trzích a k omezení investic do energetiky (prakticky k úplnému zákazu investic do energetických projektů na území Ruska a k omezení projektů, na kterých se účastní ruské společnosti mimo Ruskou federaci). Dalším předmětem sankcí DASKAA jsou ruské banky. Seznam bank musí určit Donald Trump. V první verzi zákona byl uveden seznam 8 státních bank v čele se Sberbank a VTB, ale později bylo od konkrétního soupisu upuštěno.

Dříve bylo alespoň známo, které ruské banky jsou předmětem sankcí a které ne. Ještě v roce 2014 byly na seznamu sankcí banky „Rossija“, Sobinbank, InvestCapitalBank, SMP Bank. O něco později byly uloženy sankce vůči bankám VEB, VTB, Sberbank, Rosselkhozbank, Gazprombank, bance „Moskva“. Později se na černý seznam fyzických osob z Ruské federace začali dostávat jednotliví bankéři. Nakonec byl v minulém roce zveřejněn „kremelský seznam“, kde se mezi 210 posuzovanými osobami vyskytoval značný počet bankéřů.

Ruská banka, jejíž majitel nebo manažer byl na černé listině, sice formálně nepodléhala sankcím, ale spadala do rizikové zóny. Avšak zůstávala skupina ruských bank, která byla formálně mimo tuto zónu a banky, které spadaly pod sankce, v nich mohly otevírat korespondenční účty v cizích měnách. Nová verze DASKAA se zaměřuje na destrukci vnitřního ruského systému korespondenčních účtů. Podle koncepce DASKAA zůstanou mimo podezření Washingtonu pouze banky, které hrají na straně USA.

Něco v tomto smyslu dělal Washington i dříve. V roce 2010 byl v USA přijat zákon FATCA (zákon o daňové evidenci zahraničních účtů). Je to zákon s exteritoriální účinností, vyžadující od bank všech zemí světa informace o fyzických a právnických osobách, které jsou daňovými poplatníky USA. Ruské banky tyto informace poskytují přímo Daňové službě USA. Při jakémkoliv porušení zákona FATCA hrozí ruským bankám sankce ze strany Washingtonu, od pokut až po úplné zablokování transakcí a účtů. Zákon DASKAA byl koncipován jako druhý „obojek“ pro ruské banky.

Čím tedy vyhrožuje DASKAA ruským bankám? Minimálně zablokováním všech transakcí v amerických dolarech (USD), které určitě projdou americkým bankovním systémem, to znamená, že jsou pod kontrolou americké finanční špionážní služby. V nejhorším případě se může Washington pokusit zablokovat operace ruských bank v jakýchkoli cizích měnách, které projdou systémem SWIFT. K tomu patří i zmrazování a zabavování zahraničních aktiv ruských bank, jestliže taková vlastní a jestliže spadají pod jurisdikce, kontrolované Washingtonem.

Rizika uplatnění DASKAA se poněkud zmírňují v důsledku cílené dedolarizace ruského bankovního systému. Podle údajů Centrální banky Ruské federace a podle stavu z 1. února letošního roku aktiva bank v cizí měně klesla o 4,9 % ve srovnání se stavem z 1. února minulého roku. Pasiva ruských bank v cizí měně rovněž za rok klesla o 4,6 %. Avšak dosud byla měnová soustava v aktivitách ruských bank významná: aktiva (především v dolarech a eurech) tvoří (1. února letošního roku) 309, 5 miliard dolarů (přibližně 22% všech aktiv) a pasiva – 310,9 miliard dolarů (přibližně 12 % všech pasiv).

Proces dedolarizace ruského bankovního systému je třeba výrazně urychlit. Mimochodem, od 29. března 2019 vstoupilo v platnost „zlaté pravidlo“ Basel III (mezinárodní standardy pro banky), které umožňuje evidovat zlato v rozvahách úvěrových institucí ve výši 100% jeho tržní ceny (dosud to bylo 50%). Fakticky se zlato vrátilo do světa peněz. Nepodléhá ekonomickým sankcím, proto se pro ruské banky stalo východiskem ze situace, způsobené zákonem DASKAA. Mohou provádět dedolarizaci náhradou valuty za zlato.

Aby se předešlo riziku blokování bankovních operací prostřednictvím systému SWIFT, Centrální banka už v roce 2014 zahájila rozvoj alternativního systému SPFS (Financial Reporting System). V roce 2017 Centrální banka oznámila, že SPFS byl spuštěn. Podle údajů Centrální banky se do systému SPFS zapojilo v roce 2018 asi 500 uživatelů, včetně Federálního ministerstva financí a velkých národních korporací – „Gazprom Neft“, „Rosneft“ aj. Zatím však ruské banky preferují systém SWIFT a SPFS považují za „náhradní letiště“ pro případ blokování systémem SWIFT. SPFS se dosud nestal alternativou systému SWIFT, zahraniční partneři se k němu nepřipojili. Teprve nedávno SPFS překročil hranice Ruské federace, první připojení nerezidentů byla provedena, ale vzhledem k tomu, že zákon DASKAA bude schválen do začátku léta, proces internacionalizace SPFS by měl být značně urychlen. V opačném případě se zahraniční obchod Ruské federace může zastavit (hodnota vývozu ve vztahu k HDP se v posledních letech pohybovala v rozmezí 25 – 30 %).

U systému DASKAA existuje ještě jeden zajímavý bankovní aspekt. Patři k němu sankční omezení pro Centrální banku Ruské federace. Centrální banky ve většině států světa mají status „nezávislých institucí“, což jim umožňuje mít velice vysokou imunitu vůči sankčním opatřením a zároveň jsou chráněny od trestního stíhání. Výjimkou jsou centrální banky v Sýrii, Íránu, Libyi, Severní Koreji; také proti nim jsou uplatňovány sankce Washingtonu. Jednak proto, že patří do systému vládních orgánů, a také proto, že tyto centrální banky se pokoušely o celkové vymanění z dolarového systému, což je považováno za přímou výzvu pro „vlastníky peněz“. Např. Centrální banka v Libyi začala dle nařízení M. Gaddafiho včas přecházet z amerického dolaru na euro a připravovala zavedení nové mezinárodní měny – zlatého dináru. V souvislosti se zmíněnými centrálními bankami byla přijata opatření, jako je blokování operací prostřednictvím systému SWIFT (Centrální banka Íránu) a zmrazení zahraničních aktiv (devizových rezerv, uložených v zahraničních bankách).

O záležitosti, týkající se zmrazení mezinárodních aktiv Centrální banky Ruské federace zákon DASKAA neříká nic, ale vyskytuje se v něm taková sankční inovace jako je zákaz vystupování dluhových cenných papírů Centrální banky na světových finančních trzích. Celkem vzato, takové cenné papíry Centrální banka nikdy nevydávala, ale autoři amerického dokumentu se rozhodli do budoucna vyloučit podobnou možnost.

Kromě toho DASKAA zakazuje Centrální bance získávat krátkodobé úvěry v cizích měnách prostřednictvím swapových operací. K těmto operacím Centrální banka Ruské federace přistupovala mnohokrát. Jedno z nejrekordnějších čerpání půjčky bylo zaznamenáno v roce 2009, kdy výše dluhu na swapových transakcích dosáhla 11,9 miliard dolarů. Další vrcholová hodnota byla zaznamenána v roce 2017; za 3. čtvrtletí roku 2017 dovezla Centrální banka do země 8,9 miliard dolarů při využití swapových operací. Z mého pohledu je tento zákaz vážnou výzvou pro Centrální banku Ruska a zachází nad rámec nepsaných pravidel hry.

Přání některých amerických zákonodárců dostat Centrální banku pod přísnou kontrolu se projevuje také ve skutečnosti, že ve fázi přípravy DASKAA byl pro Centrální banku navrhován zákaz podpory komerčních bank, které jsou pod sankcemi. To je šílenství: nutit Centrální banku Ruska podílet se na sankcích Washingtonu proti ruským bankám, na které je povinna dohlížet! V poslední verzi zákona toto opatření chybí.

V každém případě, USA porušily pravidla hry v bankovním světě. Nic jim nebrání, aby to mohly dělat dál. To znamená, že blokování operací Centrální banky systémem SWIFT a zmrazování devizových rezerv Centrální banky Ruské federace je nadále možné.

США разрушили правила игры в банковском мире vyšel 2. dubna 2019 na fondsk.ru. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7887-usa-porusily-pravidla-hry-v-bankovnim-svete.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRevoluce a převraty se nedělají pro to, aby se měl obyčejný pracující člověk líp!   
Pridal tk Pondělí 22 duben 2019 - 06:32:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Těsně po "revoluci" jsem kamarádům a známým tvrdil, že revoluce a převraty se nedělají pro to, aby se měl obyčejný pracující člověk líp!

Děje se to proto, aby si někdo, kdo neměl předtím možnost si nakrást, si nakradl. Tak mi všichni, plni porevolučního nadšení, říkali, že jsem blb. A jak to dopadlo?

Z celého bohatého Česka je ubohý nuzný státeček. Průmysl je rozkraden, prodán nebo zlikvidován. Proč by se měl také rozvíjet? Aby průmyslu jinde ve světě konkuroval? Všechno, co u nás krásně fungovalo je totálně v pr....!

Školství je v hrozném stavu. Učitelé jen chtějí přidávat, ale je vlastně již nikdo nenaučil, jak mají učit další generace žáků. Totéž je stejné i u dělnických profesí. Po revoluci odešli všichni dobří řemeslníci z firem a soukromničili a zapomněli na to, že by měl někdo učit další generace dělníků. Nejsou kvalifikovaní mistři a dílovedoucí, firmy se nesnaží vychovat jejich další potřebné profese.

Podívejte se na naše zdevastované zemědělství. Nejenom, že nejsme soběstatčí v potravinách. I to málo, co se u nás vypěstuje je plné chemie, vypěstované za vydatného hnojení postřiky, glyfosáty a dalším svinstem, které nám zcela zadarmo rozprašují letadla pod záminkou geoinženýrství.

Vždyť v současné době není možné ani vypěstovat žádné biopotraviny. Proč není na obalech s potravinami označeno, které potraviny jsou vyrobeny z genetecky upravených plodin. To nikde nenajdete. Ale přeba na obalech krmiva pro mého psa jsem tento údaj našel !!!!

Tak chodím po zemi, která vlastně již není naše, chodím po lese bez stromů, bez broučků, motýlů a mravenců. Rozkvetlé třešně na zahradě nehučí jako dřív spoustou včel, všechno usychá. My zatím čekáme, až prodáme své domy, abychom měli za co koupit chemicky upravené potraviny a rozhlédli se po zemi, kde za chvíli zůstanou jen díry po rozkradených domech a fabrikách.

Milan Čechák

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPotvrzeno! Za útoky na Srí Lance mohou muslimové. Stovky křesťanů zraněny a již zhruba 200 mrtvých   
Pridal tk Pondělí 22 duben 2019 - 06:18:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Světová média právě potvrdila, že již byli identifikování první dva vrazi z bestiálního útoku na kostely a hotely na Srí Lance. Oba identifikování jsou muslimského původu. Jedná se o Zahran Hashim a Abu Mohammada.

Agenti srílanské tajné služby v součinnosti s policií a armádou zahájili rozsáhle razie v muslimských částech Srí Lanky proti podezřelým muslimům. Několik osob již bylo zatčeno. Představitele Indie odsoudili barbarský akt namířený proti křesťanům, budhistům a hinduistům na Srí Lance a nabídli plnou pomoc ve vyhledáni a potrestání muslimských vrahů.

AKTUALIZACE

Podle policie si bombové útoky na Srí Lance vyžádaly v neděli životy 290 lidí, dalších 500 bylo zraněno. Země z útoků obvinila islámskou teroristickou organizaci Thowheed Jamath. Terčem útoku se staly kostely, kde se lidé shromažďovali kvůli Velikonocům, a oblíbené hotely v Kolombu.

Ministr zdravotnictví Srí Lanky Rajitha Senaratne v pondělí prohlásil, že série vražedných útoků po celé zemi byla zorganizována místní skupinou Thowheed Jamath. Zástupce vlády také prohlásil, že útoky byly provedeny s pomocí velké mezinárodní sítě.

„Nevěříme tomu, že tyto útoky byly provedeny lidmi, jež byli omezeni pouze na tuhle zemi,“ prohlásil ministr a dodal: „Existovala mezinárodní síť, bez které by útoky nebyly úspěšné.“

Současně s tím ministr telekomunikací Harin Fernando publikoval na Twitteru mezinárodní policejní zprávu ze dne 11. dubna, která varovala před tím, že organizace Thowheed Jamath plánuje zaútočit bombami na katolické kostely a indické velvyslanectví.

​Policie dříve informovala, že zadržela 24 podezřelých v souvislosti s bombovými útoky.

Thowheed Jamath je teroristická islamistická organizace založená v roce 2004 se sídlem v Tamilnádu v Indii.

Zdroj: https://www.news18.com/news/world/sri-lanka-blasts-live-seventh-explosion-rocks-island-nation-185-killed-on-easter-in-decades-worst-terror-attack-2110779.html
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponZelenskyj vyhrál prezidentské volby na Ukrajině, získal 73 %   
Pridal tk Pondělí 22 duben 2019 - 06:14:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kandidát na prezidenta Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj vyhrává ve druhém kole voleb. Podle údajů exit poll získal 73 % hlasů.

„Zelenskyj - 73,2 % hlasů, Porošenko - 25,3 %, uvedla na brífinku Irina Bekeškina, ředitelka Nadace demokratických iniciativ Ilka Kucheriva.

Druhé kolo se konalo v neděli. Zúčastnili se ho současný prezident Petro Porošenko a lídr prvního kola Volodymyr Zelenskyj.

Podrobnější zprávy ukazují, že na západní Ukrajině získal Zelenskyj zhruba 56,4 % hlasů, zatímco ve východních částech země obdržel zhruba 88 % hlasů. Jeho soupeř obdržel 43,6 % a 12 %. Centrální a jižní části země také podpořily Zelenského, získal zde 72.3 % a 86 % hlasů.

Ministerstvo vnitra a Centrální volební komise Ukrajiny uvedly, že dosud nezaznamenaly žádné vážné porušení, které by mohlo ovlivnit výsledky hlasování. Zároveň do 19.00 hodin policie obdržela 1 167 zpráv o nesrovnalostech ve volbách a bylo zahájeno 15 trestních řízení.

Zelenskyj okomentoval tyto informace a slíbil, že „nezradí Ukrajince“. Jeho oponent uvedl při oslovení svých příznivců, že „by se nikdy neměl vzdát“. Porošenko připustil porážku, ale slíbil, že zůstane v politice. Uvedl také, že Volodymyru Zelenskému zavolá a blahopřeje mu k vítězství v prezidentských volbách.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mpsQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNejvyšší vůdce Íránu jmenuje nového velitele revolučních stráží   
Pridal tk Pondělí 22 duben 2019 - 06:08:55 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Nedávno USA označily Íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci. Není zatím jasné, zda je jmenování spojené s krokem Spojených států.

„Nejvyšší vůdce jmenoval brigádního generála Hosseina Salamího jako nového vrchního velitele revoluční gardy, který nahradí Mohammada Aliho Jafariho,“ uvedla státní televize.

8.dubna americký prezident Donald Trump označil Íránské revoluční gardy za teroristickou organizaci. Podle Trumpa jsou Íránské revoluční gardy primárním prostředkem íránské vlády k řízení a realizaci její globální teroristické kampaně. Uvedl také, že toto označení jasně vysvětluje rizika spojená s obchodováním s IRGC či s poskytováním podpory IRGC. Pokud obchodujete s IRGC, sponzorujete terorismus,“ řekl Trump.

IRGC má na starosti íránské programy balistických raket a jaderných zbraní.

Napětí mezi Spojenými státy a Íránem vzrostlo, když Washington odstoupil od íránské jaderné dohody a obnovil sankce proti Teheránu.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mpyb

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTeroristé Islámského státu zaútočili na policejní stanici v Rijádu   
Pridal tk Pondělí 22 duben 2019 - 06:04:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teroristé, kteří byli v neděli v hlavním městě Saúdské Arábie zlikvidováni při pokusu o útok, byli občany království a součástí teroristické organizace Islámský stát. Informovala o tom televize Al-Arabiya s odvoláním na zdroj informovaný o situaci v Saudské Arábii.

V neděli ráno se skupina teroristů pokusila zaútočit na policejní stanici v oblasti Az Zulfi na severu Rijádu. Uvádí se, že nejméně čtyři útočníci byli zlikvidováni.

Podle televizní stanice Al Arabiya se teroristé nacházeli uvnitř auta, když se snažili nabourat do hlavního vchodu Generálního ředitelství vyšetřovacího centra v Rijádu.

Útočníci však byli zadrženi ostrahou a jejich vozidlo tak nemohlo vniknout do areálu. Poté došlo k přestřelce mezi oběma stranami, která skončila smrtí některých útočníků.

Zdroj: TV Al-Arabiya

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2756 sec,0.0936 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,908kB