Úterý 23 duben 2019
Dotace z vašich daní!   
Pridal tk Úterý 23 duben 2019 - 14:15:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Závěr dokumentu ZDF a rozhovoru s dokumentaristkou je víc než šokující.

Z Bruselu plyne každý rok kolem 150 miliard eur do členských států. Nedochází skoro k žádné kontrole, jak jsou tyto peníze využívány. V zemích jako je Madarsko, Česko nebo Rumunsko se hodně peněz ztratí v kapsách mocenské elity.

Škodí peníze z EU demokracii? Evropské dotace v některých zemích vedou k zhoršování demokracie.

Snadné podvádění. Jak se ztrácí evropské peníze ve východní Evropě: Tři země, tři muži, třikrát u moci díky evropským penězům. Česko, Madarsko a Rumunsko mají něco společného. Dostávají miliardy z Bruselu. Jejich mocní využívají tyto peníze pro svoje vlastní účely, často v rozporu se základními evropskými hodnotami. Tak jako Andrej Babiš, premier a jeden z nejbohatších lidí v zemi.

Andrej Babiš má dvě role. Jako předseda vlády vytváří rámcová pravidla, jako podnikatel jich pak využívá. Úspěšně, jak jsme se přesvědčili v supermarketu. Prakticky všechny potraviny byly z Agrofertu. Babiš je za mnoha firmami a EU tyto podporuje miliony euro.

Lukáš Wagenknecht,dříve babišův náměstek na ministertvu financí. Dnes je v opozici a pozoruje, jak Babiš od doby, co je ve vládě, mění pravidla tak, aby vyhovovala jeho firemnímu imperiu. Pro něj je obchod víc než politika. To nejnebezpečnější je jeho moc měnit zákony a pravidla. Dřív na ně neměl vliv, a proto byl přistižen při podvodu. Ještě jako podnikatel byl zapleten do skandálu s podvodem. Hotel Čapí hnízdo dostal z EU dotaci kolem 1,6 milionů euro. Předstíral, že hotel je nezávislá malá firma. Ve skutečnosti Hnízdo patřilo jeho obrovskému imperiu Agrofert. Agrofertu patří stovky do sebe navzájem propojených firem. Babišovi se proto říká český Trump. Mezitím sice převedl firmy do svěřeneckého fondu, ale on sám je stále jediný /!/ zapsaný příjemce. ZDF se podařilo zjistit, že od doby, co je Babiš ve vládě, se evropské dotace pro jeho firmy skoro zdvojnásobily /!/. Velké firmy dostávaly stále více peněz z prostředků, které EU určila původně pro malé /!/ podnikatele. Jeho firmy patřily opakovaně k nejúspěšnějším žadatelům. Kolem 3,7 milionů euro pro industriální pekárnu Penam. Přesně tolik i pro výrobnu drůbežího masa Vodnanská drůbež. Kolem 3,6 milionů euro pro výrobce takzvaných "salámů" Kostelecké uzeniny. Všechno legálně, protože Babiš zajistil, aby se změnila pravidla.

Aktivista Milan Eibl- "Agrofert je velmi úspěšný, vydělává hodně peněz a strana ANO je velká strana díky Agrofertu. Bez Agrofertu by ta strana neexistovala". Eibl pracuje pro Transparency international, varuje před spoustou lidí z Agrofertu na českých vládních místech. Bojí se, že republika se stává vazalem této firmy. "Stáváme se svědky únosu státu. Babiš a jemu spříznění lidé jsou u mocenských pák. Jejich strategií je v institucích nerozhodovat logicky správně, ale podle jejich osobních kriterií. Být vždy loajální Babišovi." Na opakované dotazy novinářů se Babiš odmítal vyjádřit k tomu, oddělí-li obchod od politiky. O přísnějších kontrolách či více pravomocech pro Brusel nechce ani slyšet. Proč asi?

Babiš v EU: "My si představujeme jiné rozdělení evropských peněz. V žádném případě nebudeme akceptovat méně prostředků z EU. My bychom měli rozhodovat o tom, jak ty peníze použijeme."

Kdo vlastně rozhoduje o evropských penězích- kolem 150 miliard euro ročně? Národní státy kontrolují především samy sebe. Úřad proti podvodům OLAF má jen 200 vyšetřovatelů. Pro více nemá komisař pro rozpočet EU od členských států prostředky.

Gunter Oetinger platby Agrofertu zmrazil, dokud se Babiš nerozhodne - politika nebo obchod. G. Oetinger:" Veřejní činitelé se musí konfliktu zájmu vyhnout. To platí pro komisaře, ministry i předsedy vlády. A to budeme vyžadovat. Ale realita je, že v Česku se nadále vyplácí . Národní úřady dále vyplácejí. Já nemůžu ministrovi zakázat co má dělat. Ale jestli poté od nás dostane peníze, je naše záležitost. To znamená, že český danový poplatník poté nese důsledky za obchody svého předsedy vlády. To se může stát, my nejsme dohled nad národními ministerstvy."

Dle Wikipedie je ZDF jednou z největších televizních společností v Evropě. Z toho plynou přísná profesionální a etická pravidla pro její novináře. Je absurdní, že český premier zpochybnuje jejich serioznost.

Německá dokumentaristka: "Evropská komise zastavila dotace koncernu Agrofert. V ČR mě překvapilo, co všechno je ještě legální. Od doby, kdy Babiš zastává politické funkce, se pravidla změnila v prospěch větších podniků, což konstatoval i český Nejvyšší kontrolní úřad /!/. Překvapilo mě, že české úřady nadále vyplácejí /!/ dotace, ačkoli je EU zastavila /!/. Nejzajímavější je, jak nepokrytě Babiš na jedné straně kritizuje Brusel za jeho výrazné vměšování a na druhé straně se za jeho vlády mění pravidla vyplácení-navzdory protestu Evropské komise /!/. Babiš také požaduje, aby Česko z větší míry se samo rozhodovalo o tom, jak se peníze z EU budou rozdělovat. Přitom národní státy už ted mají rozhodující slovo a koncern Agrofert na tom vydělává. Babiš se rozhovoru s námi stále vyhýbal." Proč asi?

V Německu by bylo nemožné, aby nějaký obchodník s tak rozsáhlými zájmy ve vlastní zemi byl zvolen do politické funkce.

Opravdu vám nevadí, že místo evropských dotací zneužívá daně nás všech pro svoje megafirmy? Nebyl toto důvod, proč soudružka Hitlerová vzala peníze z privatizačních fondů, které ležely téměř třicet let, kde běžely úroky a šlo o rezervu na horší časy- krize, povodně atd. ?

Miroslav Petr

Zdroj- Dokument německé veřejnoprávní televize ZDF.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponRozjel Biomasový Jau Jau Fery Kalousek předvolební kampaň?   
Pridal tk Úterý 23 duben 2019 - 06:05:25 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Feri a Káťa Jau Jau, jak se to rýmuje

Fraška, nebo provokace? Dvoumetrovému Ferimu dali do zubů trpaslíci? A zrovinka, když je jeho strana v propadáku a tahle partička nemá pár dní před volbama ani preference, ani myšlenku?

Vzpomínáte, jak Jau Jau Biomasová teta Emmy Smetanové, která si říká Smetana a sestřička vůdkyně SSM Pajerové zneužila obyčejného policistu, aby se dostala k lizu za Zelené s Bursíkem? (Mimochodem tahle vypečená rodinka zneužila dotace před vstupem do EU a shrábla je pro sebe pod jménem Monika MacDonagh na Evropský manuál)

A když TOP 09 je na tom stejně, najednou Fery jako hrdina čelí útoku a také volá Jau Jau? Kdyby se nechal ostříhat jako slušný občan České republiky a neprovokoval okolí, asi by po něm ani pes neštěkl.

Neboli: je možné, že tohoto bezvýznamného (myšlenkově) prapodivného poslance někdo napadl, ale je v tom více záhad, než logiky.

Jedna záhada je zatím dost prapodivná: „Vyfotil jsem je přímo při akci a měl by to být poměrně silný důkazní materiál,“ napsal Feri. Jenomže pořezán je na zádech. Takže stál zády a fotil je, jak ho řežou do zad? Zatím to tvrdí...

Divadlo mainstreamu a přiložené foto Feriho dává hodně velký prostor ke spekulacím a lidé to patřičně komentují.

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2429-rozjel-biomasovy-jau-jau-fery-kalousek-predvolebni-kampan


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponKdo chce vyvolat barevnou revoluci?   
Pridal tk Úterý 23 duben 2019 - 05:57:00 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Barevné revoluce hlásající demokracii, ale ve skutečnosti vytvářející chaos končící diktaturou, jsou potřebné pro rozvrácení tradičních poměrů. K tomu se hodí nejlépe zmanipulovaní mladí lidé, čím mladší, tím lépe manipulovatelní.

Určité anarchistické síly, chtějící nahradit tradiční poměry a zavést nejspíše kulturní marxismus, si již vyzkoušely na minulých protestech proti Zemanovi a Babišovi, jak jsou mladí manipulovatelní, zvláště školní mládež. A vůbec ty nejmladší děti. Jenže dát volební právo od šesti let by bylo asi dost divné, tak to prosazují alespoň od 16-ti. Podivné, že anarchistický návrh podává především spíše pravicový STAN, tím více nám to napovídá o účelovosti takového návrhu.

Adolescentní společnost a její ideály

Už dávno nežijeme ve společnosti, ve které lidé od 18 let pracují a zakládají rodiny. I tehdy, když mladý muž dosti obvykle už ve svých 21 letech živil ženu a nějaké to dítě, byla hranice plnoletosti v 21 letech. Bylo to tak správně, přestože i tak toho moc o životě nevěděl, nicméně už asi věděl, co je potřebné k životu a určitě neměl ani část z dnešních adolescentních názorů, byl tedy pro politiku daleko vyspělejší než dnešní mladí. Dnes končí puberta mnohdy až ve 30 letech, do té doby jsou to jen adolescentní názory bez zodpovědnosti za rodinu, život v iluzích a virtuálním světě. To není proto, že by tito mladí byli zaostalí, to je proto, že věční studenti a mamánci, děvčata jezdící po světě a měnící partnery aniž by měla rodinu, to je způsob života, který je adolescentní. Škola a vědomosti o velkoměstech světa nejsou nutné v souboru vědomostí nutných k rozhodování o politickém směřování. Informace z internetu a mobilu jsou iluzorní, spíše jen názory někoho jiného nebo přímo virtuální svět. Potřebným souborem vědomostí se stávají až zkušenosti se sociální skutečností země, ve které žijí. A to ne teoreticky na základě ideologie získané na zahraničních školeních některé ze Sorošových organizací, ale na základě tvrdé zkušenosti s prací a rodinou. Sklon k nezodpovědnosti a anarchistickým nápadům je u současné mladé generace více než zřejmý a to i v politice nejmenované strany. Nic, co by podporovalo rodinu, nic, co by bylo ve prospěch společnosti, jen technikálie nebo anarchistické postmoderní vize. Ale strany, které mají zkušené politiky, by snad mohly mít více rozumu. Pokud ho nemají, je za tím nějaký účel, nějaký rozvratný cíl. To, co lze mladým odpustit, je neodpustitelné u starých zkušených politiků, protože tam je viditelný záměr.

Ne nadarmo je „konflikt generací“ mezi starými politiky, kteří prošli životem buď politickým, nebo podnikatelským, a těmi, kteří byli zvoleni davem mladých v současném adolescentním věku (do 30 let). To nejsou jen generační rozdíly v kulturním chápání života, rozdíly v oblibě hudby, výtvarného umění, oblékání a vzhledu, to jsou naprosto odlišné hodnoty. Zatímco staří mají ještě vztah ke společnosti, cítí se být její součástí, jsou do určité míry schopni se pro ni obětovat, to už je u mladých jen řídce přítomno. Žijí sami sebou, zajímá je jen jednotlivec, společnost jakoby nepotřebují. To je samozřejmě krásný přechod k revolucím a anarchii. Zvláště, když je osloví vhodný lídr. Sounáležitost absentující ve vztahu k národu se projeví v semknutých akčních skupinách. To mohou být fotbalové kluby stejně jako politické nebo ideologické organizace.

Přechod k postpravdivé společnosti

Co se tedy změnilo? Něco už jsem naznačil: Adolescentní způsob života inklinující k iluzím o životě a o světě, snadné podlehnutí ideologiím, obvykle těm krásným všelidským nebo ekologickým. To má svůj technický aspekt, tedy virtuální realitu v počítačích a mobilech, život bez toho, aby byl člověk nucen si realitu „osahat“ a žít přirozený život s rodinou, tedy pracovat s hmotou a poznat přirozené principy. To vede k neznalostem o skutečném světě. Druhý aspekt je ideologický, tedy univerzalistické ideologie, které chybějící vědomosti nahrazují. Do těch se potom promítají záměry mocenských center. Ty navazují na naprostou neznalost života. V dřívějších generacích by nikdo nenaslouchal takovému nesmyslu jako je genderový feminismus, každý by to odsoudil jako bláznovství. Dnes se naslouchá a dokonce i věří tomu, že si lze pohlaví změnit. Ono to samozřejmě technicky jde. Ale co je to potom za člověka? Založí rodinu? Může mít děti? Tak by zněly otázky lidí ještě před třiceti lety. Totéž ohledně manželství homosexuálů, totéž o jakési představě multikulturalismu, tedy kultur žijících v jednom místě bez společných pravidel, která nutně skončí válkou (viz Sýrii). Tyto iluze se vydávají za hodnoty. To je možné jen ve společnosti, která realitu nezná a znát nechce, o budoucnosti se odmítá bavit, zajímá se jen o svůj hédonický život nebo ideologické bláznovství.

Mocenská centra potřebují vyřadit pravdu o životě a o světě, protože jejich ideály jsou lživé iluze. Lidé jsou v takových iluzích snadno manipulovatelní a vláda nad nimi je snadná. Nepotřebují ani zrušit svobodu, ani demokracii. Alespoň ne úplně. Stačí omezit nepřípustné názory nacionalistů a xenofobů a ovládnout politické strany. K tomu stačí peníze a ovládnutí sdělovacích prostředků a spolků, které vydají za občanskou společnost. Nebezpečím jsou pro ně nezávislí lidé, svoboda slova, svobodné volby, identita se státem a národem, která vede k nezištné neúplatné angažovanosti pro svůj domov a jeho budoucnost. Prostě musí vymytým mozkům vládnout peníze. Touhu po nezištné angažovanosti nasměrují k charitativním projektům na pomoc uprchlíkům, které přijmou a udělají z nich menšinu, aby ji mohli opečovávat a dávat výsady a tím vládnout ještě pevněji nad společností.

K tomu všemu potřebují, aby rozhodovaly děti a lidé, které nic nespojuje, žádná národní idea. Pak mohou zavést cokoliv, jakoukoliv hloupost prohlásit za důležitou, jakoukoliv lež za pravdu. Pravdu zruší jako zbytečnou zátěž. Zavedou propagandu svých pseudohumánních vizí. Na začátku je barevná revoluce adolescentů, která odstraní steré struktury, které ještě mají nějakou zodpovědnost za společnost. Metody jsou různé. Jednou z nich je kriminalizace těchto struktur na základě drobných selhání, propagandistická kampaň vykreslující je jako ruské agenty apod. Stojíme právě na prahu postpravdivého světa, ve kterém vize nebude od reality rozeznatelná. Je na nás, jestli to dovolíme.

Vlastimil Podracký

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7888-kdo-chce-vyvolat-barevnou-revoluci.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMuslimka s kumpány unesli italskou dívku a nutili ji k prostituci. Itálie zažívá prvé multikulturní obohacení   
Pridal tk Úterý 23 duben 2019 - 05:51:19 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
MULTIKULTURNÍ OBOHACENÍ / VE MĚSTĚ TO OPRAVDU "ŽIJE": Za pokřiku "Allah Akbar" napadl příslušníky pořádkových sil tyčí. Šlo o Senegalce. Jednoho policistu zranil na hlavě, druhého na ruce. Měl být již dávno vyhoštěn, nyní si tedy do svého trestního rejstříku zapíše ještě pokus o zabití... Ministr Salvini k tomu dodal "žádná tolerance."

V Turíně už jde už skoro o bezpečnostní nouzi: neuplyne totiž den, aby se zde něco nestalo.

Ještě před "senegalským" útokem tyčí, pouze několik hodin předtím, osvobodila policie italskou dívku, která byla uvězněna ve sklepě ženou marockého původu a byla nucena k prostituci se dvěma muži. Poté byla využita jako zboží k výměně za drogy...

Zdroj: .ilgiornale.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolicie Srí Lanky zadržela dalších 5 islámských teroristů v souvislosti s výbuchy   
Pridal tk Úterý 23 duben 2019 - 05:41:34 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle News 1st byl jeden z podezřelých zadržen na předměstí hlavního města Kolomba. Další čtyři byli zadrženi ve městě Gampola a na předměstí Kandy, která se nachází v centrální části ostrova.

Policie Srí Lanky zatkla dalších pět islámských teroristů v souvislosti s řadou výbuchů, které zabily téměř 300 lidí po celé zemi na Velikonoční neděli, čímž se celkový počet zadržených podezřelých zvýšil na 29, informuje portál.

Úřady zavedly zákaz vycházení, a také nasadily v Kolombu dalších 1000 vojáků. Tyto zprávy přišly po dalším výbuchu, který údajně proběhl 22. dubna v blízkosti kostela sv. Antonína v Kolombu.

Vláda Srí Lanky obvinila organizaci Thowheed Jamath z plánování smrtelných výbuchů po celé zemi.

Během osmi explozí na Srí Lance bylo zabito téměř 300 lidí a dalších několik stovek bylo zraněno. K útokům došlo v několika kostelech a hotelech v Kolombu a dalších městech.

Občané Dánska, Japonska, Pákistánu, Maroka, Indie, Bangladéše, Číny, Nizozemska, Spojených států, Turecka a Spojeného království byli podle nedávných údajů mezi oběťmi výbuchů.

Policie Srí Lanky dříve uvedla, že jeden z pachatelů sebevražedného výbuchu v hotelu Shangri-La byl identifikován jako Insan Seelavan, vlastník továrny. Policie také informovala, že útočník byl podezřelý z toho, že měl vazby s dalšími pachateli výbuchu v Dematagodě. Devět zaměstnanců Seelavanu bylo zadrženo a budou ve vazbě do 6. května.

Zdroj: News 1st

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2888 sec,0.0862 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,020kB