Středa 24 duben 2019
Manipulace   
Pridal tk Středa 24 duben 2019 - 18:14:23 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Blíží se volby do EU „parlamentu“. TOP09 se dlouhodobě potácí na hranici volitelnosti. V předchozích parlamentních volbách tuto multikulti pidi-stranu euro-hujerů a vítačů od potupného odchodu mimo parlament zachránila pouze Praha 1, která ji posunula nad 5-ti procentní hranici. Těsně, ale přeci. Lepšímu výsledku této strany nepomohla a nepomáhá ani vytrvalá mediální masáž, kdy tato strana je prezentována jako jedna z nejvýznamnějších sil na naší politické scéně, i když jde o stranu, která je pro občany této země zajímavá zhruba tak jako svaz zahrádkářů nebo klub aktivistů za práva veverek. (Nic proti zahrádkám nebo proti veverkám.)

V „České“ televizi má zakladatel polit-byznysu TOP09 Miroslav Kalousek předplacené top umístění v jakékoli diskusi, top místo pro vyjádření k jakékoli kauze, k jakémukoli problému, k jakékoli události. Cizinec musí mít při sledování „České“ televize pocit, že největším expertem na VŠE a největším a nejvýznamnějším politikem s největší podporou voličů je u nás Miroslav Kalousek (a trochu méně i Pospíšil nebo zcela jasně mimózní kníža, který když spí, tak působí podstatně inteligentněji, než když nespí – ale ani ve spánku to není žádná sláva.)

Nyní tedy nevolitelná strana se svým hlavním momentálním mediálním tahákem a simulákrem politika Ferim má i kauzu, která ji dostala na přední stránky novin.

„Poslanec Feri byl napaden dvěma muži“ „Pořezán“ „Zbit“ „Rasistický útok“. Miroslav Kalousek, který v tomto státě ví vždy všechno nejlépe, a voliči jsou naprosto tupí, když nevolí jeho partaj ale pořád nějaké jiné, tak tedy Miroslav Kalousek dokonce ví:

„Další rasový útok na našem území. Ani tentokrát to ale nebudou islamisté, ale „skutečně slušní Češi“. Doufám, že budou přísně potrestáni,“ píše na svém twitteru pan Kalousek.

Zdroj:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/top-09-dominik-feri-napadeni.A190421_190238_domaci_jn

To je trochu zvláštní, protože když někdy příslušníci jistého náboženství/ideologie spáchají nějaký teroristický útok, nesouvisí to nikdy s ničím, Mirek, prý křesťan, se dokonce ani nijak nevyjádří, média téměř vždy píší o „mladících“ nebo „neznámý útočník s neznámým motivem“ („neznámo odkud, neznámo jaké víry a jakého přesvědčení, zdravil, pomáhal sousedům, jen byl malinko frustrovaný a pak se zradikalizoval“). Mimochodem, iDnes trumfla vše – při muslimském teroristickém útoku proti křesťanům na Srí Lance „novináři“ iDnes (se zbabělostí trumfující nejhlubší žumpu Husákovy normalizace) napsali: „Hotely a kostely na Srí Lance zasáhly výbuchy. Vyžádaly si přes 200 obětí“. Chápete? Chápete to správně multikulturně a obohaceně? Na Srí Lance došlo k nějakým výbuchům, které s ničím nesouvisí – a už vůbec ne s tím, co nesmíme pojmenovat ve spojitosti s žádným zlem – tak tedy došlo tak nějak náhodou k nějakým výbuchům a tyto výbuchy nešťastnou náhodou zasáhly kostely. Tak nějak to bylo.

Ale zpět k Ferimu.

Feri uvádí:

„Byli jsme s kamarády na koštu vína. Já jsem si šel pak ven zakouřit. Nějak jsem měl v ruce koštovací skleničku, hledal jsme v kapse, jestli mám cigarety. Koukám do země a vidím, že někdo přichází. Zvednu hlavu. Byl tam nějaký pětadvacetiletý muž. A ptá se mě: Ty jsi Feri? Já říkám: Jasně, jak můžu pomoct? Ani jsem to nestačil doříct a už do mě začal mlátit. Tak jsem si nějak kryl hlavu. A pak, když ho ode mě odtrhli lidé, kteří kolem byli, a mí přátelé, tak jsem si všiml, že po pravé straně tam byl nějaký druhý útočník, starší pán. Nedovedu posoudit, jestli i on mě napadl, nebo ne. Ale podle svědků jsem prý pár ran dostal. Začal jsem cítit, že rány v zadní části hlavy asi nemohly být od toho jednoho,“ popisuje poslanec TOP 09.

Zdroj: Seznam „zprávy“, pardon, nějak se mi popletly úvozovky „Seznam zprávy“

Takže Feri uvádí, že muži odpověděl a ten ho začal ihned mlátit. Feri si kryl hlavu. Mlátil ho tedy hned do obličeje? To by bylo logické, při rvačce útočník většinou útočí na zranitelná místa – na hlavu, na obličej. Feri si dle svých vlastních slov musel krýt hlavu. A schytal do hlavy zepředu tak velké množství ran, že musel být hospitalizován a nic si nepamatuje. A jak dopadl Feriho obličej? Velice dobře:

Zdá se, že kromě drobných červených nebo nahnědlých skvrn na dvou horních předních zubech (pro přesnost: obě jedničky nahoře) nemá nic, co by ukazovalo jakékoli zranění. Ani stopa po modřině, po otoku nebo po počátku náběhu jakékoli modřiny. Hmm.

Ani na dásních ani rtech na fotografii, kterou Feri zveřejnil, není viditelné žádné zranění ani žádný pramínek krve jinde, než jsou právě ty dvě skvrny na předních zubech. Hmm.

Feri uvádí, že prý podle svědků padlo něco o negrech, on sám prý nic neslyšel, protože si jen kryl hlavu a i s krytem schytal takové pecky, že nic neslyšel a nic si nepamatuje. Hmm.

„Já jsem začal dostávat rány a vůbec jsem netušil, co se kolem mě děje. Svědci ale vypověděli, že tam zaznělo něco ve smyslu ‚Negři nejsou lidi’. Nebo něco takového. Ale to musí policie prověřit a nějak podle svědeckých výpovědí zrekonstruovat, co se tam dělo.“

Zdroj: „Seznam“ „zprávy“, sakra, zase ty úvozovky, asi jsou frustrované nebo co – tak správně: „Seznam zprávy“.

Prý, podle svědků. Nějakých. Takže pokud nic takového nepadlo, Feri je z obliga a nešlo o křivé obvinění, i kdyby se prokázalo nade vši pochybnost, že (údajní) útočníci nic takového neřekli. Je to obvyklé „prý“, „říkali to jiní“, neznámí lidé, sám si nic nepamatuje.

Je to jako příběh, který mi vyprávěl jeden známý, který žije ve Švýcarsku. Jiný příběh, stejná mediální manipulace. V jednom švýcarském městě demonstrovala eko-bio-Hitlerjugend (případně Gottwaldova eko-mládež) za okamžitou změnu počasí, nebo co to vlastně požadují. (Samozřejmě, všechny výdobytky moderní civilizace musí být zachovány – tedy pro ně samotné; ostatní „neuvědomělí“ se musí výrazně uskrovnit; ostatní smí jezdit autem jedině, když je vezou do školy nebo na demonstraci nebo na schůzi bio-eko-Sturmabteilungu.) Jeden úspěšný muž parkoval svoje Porsche před svou kanceláří na ulici, kde eko-Sturmabteilung obvyklým nátlakovým způsobem požadoval okamžité uskutečnění jejich nesplnitelných požadavků, se kterými navíc nesouhlasí tak drtivá většina obyvatel, že s těmi požadavky nemůže eko-Sturmabteilung uspět v žádných volbách. Tento člověk celý den pracoval, nestávkoval za okamžité uskutečnění nesplnitelných požadavků, nedemonstroval, prostě pracoval. Jak již tak dělají všichni obyčejní, trapní, neuvědomělí nebudovatelé-skvělých-zítřků-na-účet-ostatních. Pracoval. Po práci šel ke svému autu, nasedl, nastartoval – a tady již začíná samotný příběh. Podle médií „řidič Porsche prudce akceleroval a málem přejel několik nebohých mladých hochů a děvčat, kteří jsou tak úžasní a chytří, že demonstrují proti změnám klimatu po vzoru mentálně postižené Švédky, ehm, pardon, po vzoru malinko jiné ale úžasné Švédky, možná nositelky Nobelovy ceny za záškoláctví a poučování všech bez jakýchkoli vědomostí nebo znalostí“. Všechny noviny měly zprávu na titulní stranu. Palcové titulky. O pár dní později přišla vysvětlující zpráva. Na straně zasuté hluboko v novinách. Článek o rozměru jednoho písmena z původních titulků. Řidič Porsche nastartoval a začal pomalu odjíždět. V tom mu některý z těch hodných, milých a tolerantních Hitler-mládežníků prohodil zadním okýnkem auta dlažební kostku. Řidič Porsche zpanikařil a sešlápl reflexivně plyn. Co je výsledek této mediální agitky? 98% čtenářů si zapamatuje, že zlý řidič Porsche chtěl úmyslně přejet hodné, milé, inteligentní a radostně mírumilovně demonstrující studenty a studentky, kteří demonstrují za dobro nás všech. Příštích několik měsíců nebo let občas nějaký eko-Goebbels připomene, jakých zločinů jsou schopni řidiči jiného auta než šlapacího, zejména když toto auto a jeho zlý pracující a neflákající se ne-eko-řidič neveze eko-SA-mana do školy nebo na demonstraci. Budou to zmiňovat, temně naznačovat. Nejdříve zkriminalizují řidiče Porsche a jiných sportovních vozů, pak řidiče SUV, pak řidiče větších osobních aut a pak aut jakýchkoli. Všichni, kromě vůdců eko-hnutí, budou muset jezdit na kole. Ne, vlastně ne, To by funěli a nechávali tak velkou uhlíkovou stopu. Takže všichni kromě vůdců eko-hnutí budou muset chcípnout. Ale ekologicky, aby nepoškodili životní prostředí.

Nevím proč, ale jen nějakou náhodou jsem si při psaní článku o „útoku ne Feriho“ vzpomněl na „nebohého muslima, kterého v Praze ve Vršovicích pobodali dva neonacisté, když si byl zaběhat“. Pamatujete si na ten případ? Palcové titulky. „Rasistický útok“. „Islámofobie na vzestupu“. „Násilí bělochů proti muslimům“. „Vítat, vítat, vítat (krimigranty)!“ Jeho přítelkyně, Češka, pro-muslimská a pro-krimigrantská „aktivistka“ Andrea Zoulová ( https://www.extra.cz/policie-odlozila-pripad-muslima-ktery-byl-udajne-pobodan-ve-vrsovicich-proc https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/pobodani-muze-v-praze-muslim.A160131_174214_krimi_pku ) tehdy vše potvrdila. Dokonce to vyšetřovala „mordparta“, protože ho údajní dva urostlí, vysocí a vysvalovaní, do hola ostříhaní neonacisté napadli dlouhým nožem a několikrát ho bodli do břicha. Prý na něj dokonce křičeli „Ty kurvo jedna islámská“. Pak si nebohý pobodaný muslim zalepil jednu povrchovou ranku na břiše leukoplastí, došel do nemocnice a tam mu řekli, že jedno povrchové pidi zranění nepotřebuje další ošetření. Pak to policie přestala vyšetřovat – místo aby dotyčného muslima a dotyčnou aktivistku obvinila z šíření falešné zprávy za účelem šíření nenávisti vůči skupině obyvatel (bělochů, Čechů. nemuslimů, urostlých mužů s vyholenou hlavou). Aktivistka a muslim jsou prý nešťastní, že to policie nevyšetřila a zřejmě protože policie veřejně neupálila nějaké bílé holohlavé muže na náměstí na výstrahu všem odpůrcům islamizace a krimigrace. Ale to mne jen tak nenapadá. S ničím to nesouvisí. S Ferim a jeho strašlivými jistě jen náhodou neviditelnými zraněními už vůbec ne.

Ok, zpět k hlavnímu tématu. Feri také utrpěl prý řeznou ránu na zádech:

No, aniž bych chtěl šťourat do detailů - tak budu šťourat do detailů. Devil’s in details. Jako když jsem naštval mainstream i neo-disent šťouráním se v detailech údajného útoku v Christchurch.

Košile vypadá jako roztržená vertikálním směrem. Jako když vezmete látku košile pevně do obou rukou a trhnete do stran – pokud máte dost síly, košile se roztrhne seshora dolů, po směru vláken. Naproti tomu údajná řezná rána je očividně úhlopříčná – vede zcela očividně pod úhlem 45 stupňů ke směru roztržení látky. Látka vypadá roztržená, nikoli rozříznutá. Hmm. Štěstí, že Feri díky té kanonádě spousty ran do hlavy nejen nemá žádné viditelné zranění v obličeji nebo na rtech, ale ještě větší štěstí je, že si po těch peckách do hlavy nic nepamatuje. Tady by se mohl solidně zamotat při pokusech o vysvětlení. Možná by došlo i na platební terminál. Znáte to. ;-)

Když se dívám na rozesmátého Feriho, jak sdílí fotky na sociálních sítích ihned poté, co ho od jisté smrti umlácením zachránili jeho přátelé, kteří prý, možná slyšeli něco jako „negr není člověk“, ale možná slyšeli něco úplně jiného nebo vůbec nic, je to podle Feriho prý, takže odkaz na svědectví ze třetí ruky (Feri říká že někdo mu říkal že někdo slyšel že někdo říká), tak tedy poté, co Feri byl zachráněn před ubitím k smrti kanonádou ran pěstí, tak si rozesmátě sdílí fotky na Twitteru...No, když se dívám na ty fotky, tak to vypadá, milý Feri – „prý, ok? možná, dobře?“ – takže to vypadá jako když se chlapi postrkovali a tahali za košili – Feri má kravatu na stranu, roztržená košile – buď při postrkávání se nebo když je od sebe roztrhávali ostatní.

Jestli něco, tak to vypadá na hospodskou strkanici a na žádný útok na Feriho. Kdyby dostal kanonádu ran pěstmi, tak má obličej na maděru. Kdyby ho někdo říznul do zad, nemá tam roztrženou košili zcela jiným směrem (pokud by si košili tedy nenechal následně roztrhnout a upravit pro účely fotografování, ale falšování evidence trestného činu by se jistě nedopustil).

Hospodská strkanice. Podle všech fotek, které Feri rozesmátě poslal na sociální sítě. Devil’s in details. Jako vždy.

Ale možná si Feri vzpomene na nějaké nové detaily. ;-)

Ať už šlo o cokoli, manipulativní účel už byl splněn. TOP09 a Feri jsou alespoň chvíli na titulkách a alespoň chvíli vzbuzují soucit a jím podmíněné sympatie. Téměř všichni si zapamatují, že „rasisté napadli nebohého poslance Feriho, toho sympatického, úžasného, milého chlapce s fantastickým hárem, který je fakt khůl“ (psáno cool, což voliči Topky vzhledem ke svému podřadnému leč multikulti“vzdělání“ nemusí vědět i když to slovo oni prostě ‚laf, vou‘ – psáno love, wow). Khůl jsou Feri i háro, aby bylo jasno. Z lítosti to pak někteří voliči hodí Topce a Ferimu, ať už v jakýchkoli volbách. A i kdyby se za týden ukázalo, že si celý příběh Feri a Topka sakramentsky přibarvili nebo úplně zaranžovali, potřebný efekt už byl dosažen. Voliči, čtenáři a občané jsou již ve velké části zmanipulováni – a ani si to neuvědomují. A do pádu režimu si svoji zmanipulovanost ani neuvědomí. Jen pád režimu totiž otevírá lidem oči vůči těmto velkým ale přitom jinak nereflektovaným manipulacím.

Tyto velké a vysoce efektivní manipulace jsou totiž velice nenápadné, nenásilné a přitom účinné. Jako když Notre Dame je sotva uhašena a z vyšetřovatelů ještě nikdo nebyl ani u zdi Notre Dame natožpak uvnitř, ale politici a vrchní představitelé francouzské policie preventivně prohlásí, že je vyloučen teroristický útok. Prohlášení nastaví mantinely, nastartuje mechanismy snahy nebýt kverulantem, plnit zadání. Poslanec Fiala dostal ode všech „kartáč“ za to, že si dovolil poukázat na fakt, že politici předem prohlásili, že se nejedná o teroristický čin, přestože nikdo v té chvíli nezačal ani s ohlédnutím místa požáru. A tato skutečnost, toto předem dané prohlášení nezaložené na žádných faktech vzbuzuje naprosto oprávněně důvodné podezření – protože to je typická metoda manipulace. Manipulace neprobíhá tak, že politik, třeba Macron, obvolá vyšetřovatele a řekne jim „musíte zničit jakékoli důkazy, že šlo o teroristický čin, a musíte lhát a tvrdit, že šlo o nešťastnou náhodu“. Manipulace probíhá nenápadně, skrytě, náznaky, vyzdvižením jednoho (který pochopil lépe, co se očekává), nastavením mantinelů. Manipulace spoléhá následně na základní mechanismy fungování lidské psychiky, například na snahu nepříčit se „autoritám“ (moci) a snahu držet linii s mocí. Plnit třebas i nevyslovenou nebo jen domnělou vůli moci/nadřízených. Navíc u předem pečlivě vybraných loajálních, kariéristů, snaživců. Hitler nemusel osobně nařídit plynové komory, to se jen jeho podřízení snažili naplnit jeho vůli, jeho „přání“. A podřízení Hitlerových podřízených také.

Méně extrémní ale vlastně ještě děsivější příklad - jako v Milgramově experimentu ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Milgram%C5%AFv_experiment ). Jde o verzi “stimulace výkonu”, kdy „autorita“ („vědec/lékař v bílém plášti“) řve na obyčejného člověka (na účastníka experimentu a ve skutečnosti zkoumaný subjekt) ‚přidejte víc voltů‘ a drtivá většina lidí naprosto slepě posune tlačítko za místo viditelně a jasně označené „smrtelná dávka“. Lidská neochota jít proti autoritě (a další aspekty mechanismů lidské psychiky) je příčinou, proč jsou lidé schopni páchat dokonce i zločiny. Natožpak něco třeba přehlédnout. Třeba kanystr od benzínu, který se náhle, po vhodně zvolených prohlášeních a náznacích moci, začne drtivé většině vyšetřovatelů jevit jako typická nádoba na polévku, kterou používají ukrajinští stavební dělníci při opravě Notre Dame. A opravdu se jim tak bude jevit. Nebudou lhát. Budou tomu skálopevně věřit. Všichni. Až na případného kverulanta, který je ale znám předem svým kverulantstvím a tak pro jistotu nebyl už dávno povýšen a není tedy „odborníkem“, takže není pozván k vyšetřování. Ohořelý kabel od vrtačky na místě požáru se pak začne naopak jevit jako jasný důkaz toho, že příčinou požáru je zkrat. Vymýšlím si. Jen pro příklad. Ale přesně tak by zafungovala a možná skutečně zafungovala lidská mysl ve vztahu vůči autoritě a vůči autoritou předem vyřknutému ortelu. (Ortelu bez slavíka, bez toho slavíka, kterého kavárna radši zrušila, než by ho nechala vyhrát toho, koho kavárna nenávidí.)

Nebo jako ve Christchurch. I tam spousta lidí vidí ne to, co vidí, ale co se od nich žádá. Autoritou. Autoritou moci, autoritou novinářů, autoritou médií. Autorita zmanipuluje slušného člověka klidně i ke zločinu, natožpak k přehlédnutí toho, co vidět nemá, a k halucinacím toho, co dle přání moci vidět má. Milgram o tom věděl svoje.

Manipulace. Nenápadné. Téměř nepostřehnutelné. Ale o to účinnější.

PS Pro zajímavost doporučuji také prostudovat Standfordský vězeňský experiment – základní info https://en.wikipedia.org/wiki/Stanford_prison_experiment

Autor: Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponSmutné velikonoční poselství ze Srí Lanky aneb Minarety jsou naše bajonety, kopule naše přílby, mešity naše kasárny a věřící naši vojáci   
Pridal tk Středa 24 duben 2019 - 15:06:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
V tomto okamžiku má vraždění na Srí Lance 321 obětí, přes 500 zraněných a krvavý podpis Islámského státu.

Máme pouze oplakávat oběti? Máme si lhát, že z piety k nim raději nebudeme přemýšlet o tom, kdo a proč vraždil?

Máme ignorovat tvrzení významných představitelů politického islámu, jako třeba:

„Minarety jsou naše bajonety, kopule naše přílby, mešity naše kasárny a věřící naši vojáci.“

To neprohlásil Usáma Bin Ládin ani jiný terorista, nýbrž Recep Tayipp Erdogan, turecký prezident, náš spojenec v NATO a vládce země s druhou největší armádou v NATO. A neprohlásil něco takového jedinkrát.

Na Srí Lance tvoří muslimové 8% obyvatelstva, naprostou menšinu. A přece se mezi nimi našlo dost lidí k tomu, aby naplánovali tyto útoky a svojí sebevraždou vzali také životy mnohých ostatních.

A co můžeme čekat u nás, v Evropě, postižené migrační krizí a příchodem vysokého počtu muslimů? Jaká je ta bezpečná hranice počtu vyznavačů naprosto zásadně odlišné kultury, aby to bylo hezky multikulturně promíchané, integrované, všichni se měli rádi, nikdo proti nikomu nic neměl a aby se xenofobové nemuseli vzrušovat? Není náhodou tato hranice mnohde v Evropě už překročena?

Na Srí Lance nevraždil žádný z evropských nebo českých muslimů, nikdo z nich za ty útoky nemůže. Většina z nich útoky jistě odsuzuje, když ne veřejně – přivolali by na sebe totiž zlobu těch, kteří uvažují stejně jako ti útočníci - tak alespoň ve svém srdci.

Ne, muslimové nejsou zlí proto, protože jsou muslimové. Muslimové obecně NEJSOU zlí. Nevraždili jmenovitě muslimové, vraždili ti, kteří si důvod k vybití své krvelačnosti najdou vždy. Ten důvod si našel i ten bílý a z křesťanského prostředí pocházející terorista v novozélandském Christchurchi.

Ne, terorismus a zkázonosné tendence zlých lidských duší nemají svoji vlastní rasu, nemají jedno vlastní náboženství. Ale teď, nyní, dnes, aktuálně, čelíme převážně terorismu podněcovanému islámem a nemůžeme se tvářit, že rozměr rozpínavosti a netolerance v tom náboženství není přítomen. On přítomen je a stačí málo, aby se stal dominantním. Až přijde historická doba, ve které budeme čelit převážně terorismu podněcovanému sektou XY, řešme sektu XY. Dnes řešme islám.

Muslimové v Evropě jsou, budou a bude jich přibývat, a to vzhledem k jejich porodnosti více, než ateistů či věřících jiných náboženství. Má to už dnes svoje důsledky: Radikalizace evropských muslimů už má oběti na životech, ale také třeba mnoho tisíc Židů, kteří před ní utíkají z evropských zemí do Izraele.

Nežádejme od evropských muslimů demonstrativní odsudky teroristických činů, nežádejme od nich žádné sliby loajality, nenuťme je podepisovat prohlášení, závazky a přísahy.

Žádejme je, aby už konečně hovořili se svými duchovními o zásadní reformě svého náboženství, tak aby bylo slučitelné s naším pojetím morálky a práva. A žádejme je, aby už konečně nezůstalo jen u planých řečí.

Autor: Lukáš Burget

Zdroj: https://burget.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=710499
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLídr KLDR Kim Čong-un obrněným vlakem dorazil do Ruska   
Pridal tk Středa 24 duben 2019 - 11:06:08 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na příhraniční stanici Khasan byl Kim Čong-un přivítán diplomaty, úředníky a dívkami s chlebem a solí. Zpravodajské agentury se rozchází v názoru, jestli severokorejský lídr přijal tradiční pohoštění.

Obrněný vlak lídra KLDR Kim Čong-una přejel hranici Ruska a KLDR a vydal se do Vladivostoku. Video s příjezdem vlaku na své stránce na Instagramu zveřejnil gubernátor Přímořského kraje Oleg Kožemjako.

Lídr Severní Korey dorazil na příhraniční stanici Khasan, kde vystoupil z vagónu a setkal se s ruskými úředníky. Na nástupišti ho přivítali gubernátor, ministr pro rozvoj Dálného východu a Arktidy, náměstek ministra zahraniční a velvyslanec Ruska v KLDR. Na stanici bylo pro Kim Čong-una připraveno přijetí v tradičním ruském duchu – dívky v národních krojích mu nabídli chléb se solí.

Ruská média se neshodla, jestli Kim Čong-un pohoštění přijal.

Před odjezdem vlaku si Kim Čong-un s ruskými úředníky krátce promluvil, upřesnilo tiskové oddělení administrativ Přímořského kraje. Gubernátor severokorejskému lídrovi řekl, že když pracoval v Amurské oblasti, setkal se tam s jeho otcem Kim Čong-ilem, který v roce 2001 přijel do Ruska na oficiální návštěvu. Kim Čong-un odpověděl, že si tuto událost pamatuje z fotografií.

Po odjezdu ze stanice Khasan vlak zamířil do Ussurijsku, kde obrněný vlak najede na Transsibiřskou magistrálu a bude pokračovat v cestě do Vladivostoku. O něco později k vlakovému nádraží ve Vladivostoku přijely dvě černé limuzíny, u kterých hlídkuje severokorejská ochranka. Samotné vlakové nádraží není zcela uzavřeno, je uzavřena pouze část od nástupiště, kudy Kim Čong-un půjde po červeném koberci do limuzíny.

Schůzka ruského prezidenta Vladimira Putina a vůdce Severní Korey Kim Čong-una má ve Vladivostoku proběhnout 25. dubna. Tato schůzka bude prvním kontaktem ruského prezidenta Putina a severokorejského vůdce, který Rusko navštíví. Naposledy se lídři Ruska a KLDR setkali v roce 2011, kdy se tehdejší ruský prezident Dmitrij Medveděv setkal s Kim Čong-ilem v Ulan Ude. Pro Kim Čong-una je to první návštěva Ruska.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mq4w


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČerný kolovrat: K bombovým útokům na Cejlonu se přihlásil Islámský stát, mělo jít o odvetu za podivně zinscenovaný útok na dvě mešity v Christchurch na Novém Zélandu!   
Pridal tk Středa 24 duben 2019 - 06:02:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Černý kolovrat: K bombovým útokům na Cejlonu se přihlásil Islámský stát, mělo jít o odvetu za podivně zinscenovaný útok na dvě mešity v Christchurch na Novém Zélandu! Cejlonská vláda měla o útoku informace dopředu, nic neudělala a čekala na provedení operace! CIA a Mossad rozpoutaly nejbrutálnější zpravodajskou hru a spiknutí od 11. září 2001 proti bílé křesťanské rodině! Série útoků má umožnit přijetí nových drakonických zákonů, sionistický plán na rozpoutání války mezi křesťany a muslimy je v plném proudu!

K bombovým útokům na křesťanské kostely a hotely na Cejlonu (Srí Lanka) se právě před několika hodinami přihlásil Islámský stát, tzn. potažmo americká CIA a izraelský Mossad. Informaci přinesla tisková a informační platforma Amaq, kterou Islámský stát používá k publikování svých prohlášení [1]. Pod ISILu šlo o odvetu za útok Brentona Tarranta v Christchurch na Novém Zélandu proti muslimům ve dvou mešitách.

Skutečnost, že se k útoku přihlásil ISIL, tak definitivně potvrzuje teorii spiknutí, protože Islámský stát je plně financovaný a podporovaný americkou CIA a izraelským Mossadem, jak potvrzují nejen slova tureckého prezidenta Tayyipa Erdogana, který obvinil USA z financování a podporování Islámského státu, ale to samé tvrdí i zdroje íránské bezpečnostní rady státu, která několikrát v minulosti upozorňovala, že v Sýrii působí ISIL pod dozorem důstojníků izraelské armády a Mossadu. Je tedy jasné, že za bombovými útoky na Cejlonu stojí sionisté. Je to stejná architektura a řízení jako útok v Christchurch. Černý kolovrat se znovu pootočil.

První šok přišel už včera, kdy na veřejnost unikla informace, že vláda na Cejlonu měla informace o útoku již dva týdny dopředu, včetně podrobností, ale nikdo nezasáhl. Vláda nyní čelí obvinění ze šlendrijánu a nedbalosti, ale my se můžeme velmi snadno domnívat, že nešlo o nedbalost, ale o součást plánu. Takovýto masakr by žádná vláda na světě nepřehlédla, protože takto velký a koordinovaný útok, který proběhl hned v několika městech, musel mít mohutné operativní zázemí a pokud by se jednalo skutečně o teroristický útok, byly by provedeny zásahy proti buňkám a k žádnému útoku by nedošlo.

Namísto toho na Velikonoční neděli zemřelo na Cejlonu více jak 300 lidí, mezi nimi i cizinci z USA, Velké Británie a dalších zemí. Tento útok zažehne odvetu ze strany křesťanského odporu a dají se očekávat útoky proti muslimským cílům ve světě. Můžeme si tipnout: Turecko? Rusko? Německo? Je to jen otázka času. Plán kolovratu je v plném proudu.

Jak zabít rodinu bílého muže v Evropě?

Plán sionistů je celkem jednoduchý, zlikvidovat bílou rasu. Jenže ta je velmi vyspělá a odolná, vojensky ji porazit nejde. Je možné ji porazit pouze útokem na tradiční rodinu a vzdělání potomků bílého muže a ženy. Proto sionistické banky a systémy sionistického řízení zahájily masovou migraci muslimů, černochů, Arabů a Asiatů do Evropy a do Severní Ameriky, protože tento mohutný influx cizích genů zlikviduje bílou rasu bez jediného výstřelu ze zbraně. Takový byl a takový stále je plán sionistů.

Bílý muž představuje největší hrozbu pro plán Domu Sion na ustanovení světové vlády židů na této planetě. Proto je bílé dítě od narození infikováno, paralyzováno, degenerováno a převychováváno, aby nový bílý muž nebyl muž, ale homosexuál anebo dokonce žena, aby žena nebyla žena, ale feministka bez zájmu o děti a s odporem k rození dětí, a aby úloha tradiční rodiny, jejímž základem je množení bílé rasy, byla zlikvidována. Je to plán konceptuální a dlouhodobé genocidy.

Litujte Izrael a potom se nedivte muslimům v Evropě! Uvěřte příběhu o útlaku židů v Izraeli a rozlučte se s vlastní rodinou, zemí i domovem

Aby tento plán byl zakryt a zamaskován, je použita role Izraele jako symbolu národa Židů. Útoky na Izrael jsou poté židovskými médii zdatně tlumočeny a překládány jako důkazy, že někdo usiluje o likvidaci Izraele. Naivkové dokonce na tuto hru ochotně přistupují, zatímco sionistický kaganát je krůček od uchopení celosvětové vlády. Všichni vědí, kdo financuje neziskový sektor. Sionističtí filantropové, židovští bankéři, americké neziskovky a fondy v rukách židovských rodin.

A všichni financují import muslimských migrantů do Evropy a do USA, import po zemi i na lodičkách po moři. Neziskovky v ČR dokonce vozí dětem ukazovat migranty pod rouškou multikulti obohacování, to jsou ty různé projekty jako EDISON apod. Vypůjčím si tady od administrátora jeho označení pro naivky, ale nikdo z těch “hlupáků” a “hlupaček” si nepoloží otázku, proč toto nasunování muslimů do EU nefinancují muslimové a muslimské neziskovky? A proč nasunování černochů do EU nefinancují černošské fondy a africké země? Protože migrace a nasunování černochů a muslimů do domova bílého křesťanského muže a ženy je proces genocidy a sionistického spiknutí proti Svaté rodině, proti církvi Krista. A záměrně neříkám “katolické církve”, protože ta již padla a byla ovládnuta Baalovým stolcem, Rohatým a sionisty. O tom až někdy jindy.

Proces Černého kolovratu a vlákna nenávisti

Jenže ne všechno jde podle plánu. Rusko skrze Pravoslavnou církev odolává a v Evropě roste odpor proti migraci, daleko více, než se původně očekávalo. Proto sionisté potřebují nějaký katalyzátor tohoto procesu likvidace bílé rasy a křesťanské bílé rodiny, a tím je obyčejné a sprosté řízení na 6. prioritě, ke kterému se sionisté uchylují pokaždé, když jim dochází trpělivost a potřebují procesy urychlit.

A nejlepším nástrojem je vyvolání a vyprovokování války mezi křesťany a muslimy. Tento proces se nazývá “Černý kolovrat” a jeho princip spočívá v opakování odvet zub za zub. Každý teroristický útok proti muslimům vyvolá útok proti křesťanům, jenž bude následován odvetou proti muslimům a tak pořád dokola. Je to kolovrat, který se točí pořád dokola a jeho produktem je spřadené vlákno, černé vlákno nenávisti.

Naprosto bizarní a nepochopitelný útok Brentona Tarranta v Christchurch byl úmyslně natočený na video, aby vznikla záminka pro odvetný útok ISILu, přičemž nikdo se této odvetě nebude divit, bude to logické. Ovšem skutečnost, že se k útokům na Cejlonu přihlásil Islámský stát, to je pouze potvrzením toho, že jsme svědky série řízených operací, za kterými stojí tajné služby pod kontrolou sionistického kaganátu, americké CIA a izraelského Mossadu.

Bílé rodině je potřeba v Evropě zavřít hubu, migrace muslimů je zpomalena jen dočasně, dokud se nezlomí odpor bílé rodiny

Tato zpravodajská hra má děsivá pravidla. Náboženská válka mezi křesťany a muslimy se stane záminkou víte pro co? No přece pro bombové útoky v Evropě! Jak nejlépe řídit evropské země než strachem? Evropská unie se přetrhne, aby opět zpřísnila držení zbraní, aby byly zpřísněny zákony a za projevy nesnášenlivosti na internetu, aby lidé byli stíháni, a to i za tzv. předsudky, to znamená co? No přece zavření huby bílým občanům, aby migrace muslimů a černochů mohla do Evropy probíhat rychleji než dosud. To je celé tajemství operace Černý kolovrat.

A jistě jste si všimli, že “předsudečné” výroky se už mají stát terčem pozornosti české policie, což oznámil ministr vnitra a přítel muslimů Jan Hamáček, která se před časem fotil v islámském centru Alfirdaus s arabským šéfem tohoto zařízení, více v článku zde: https://aeronet.cz/news/neziskova-mafie-pouhych-15-minut-po-vyzve-profesionalniho-praskace-facebook-zablokoval-profil-investigativcu-petra-a-michala-kvuli-reportazi-o-kauze-v-nectinach-poslechnete-si-dukaz/ . Přesně o tom to je, že migrace a nasunování muslimů a černochů do ČR neprobíhá podle sionistů dostatečně rychle. Pobytová víza pro Araby a černochy jsou sice vydávána jako na běžícím pásu bez průtahů, ale je to málo. A proces je bržděn i strachem politiků z voličů, kteří by migraci a otevřené vítání černochů a muslimů neakceptovali. Takže je potřeba přitlačit na pilu, vytvořit domnělou válku mezi křesťany a muslimy, aby lidé měli strach a souhlasili se zákony, které mají šlápnout na krk všem odpůrcům migrace, všem tzv. xenofobům a rasistům, kteří nemají rádi muslimy a černochy.

Ubohý, utlačovaný a litovaný Izrael… s arzenálem balistických raket se stovkami jaderných hlavic, aneb největší židovské mediální chucpe servírované tupým gójům

Za současné klidné situace je to politicky neprůchodné, ale jakmile se Evropa stane centrem náboženské války mezi křesťany a muslimy, i když jednotlivé útoky budou inscenovat tajné služby v čele se CIA a Mossadem, tak najednou už veřejnost nebude namítat nic proti zákonům proti kritice migrace, ani proti zákonům na zákaz držení zbraní. A celý tento proces řídí sionisté a používají na své krytí Izrael vykreslovaného jako ubohého otloukánka, který přitom má v Negevské poušti podzemní sila, rakety a na nich jaderné hlavice a mohl by smést z povrchu jakoukoliv velmoc na světě jedním šmahem, natož nějaké Palestince s kamením a praky.

A přesto pořád někdo Izrael lituje a blábolí o jeho zániku. Takové chucpe! Ano, Izrael má zaniknout, ale pouze v pravý čas, podle plánu a podle proroctví Talmudu a hlavně pod dozorem sionistů! Izrael je prostředek k dosažení světové vlády sionistů, ne cílem! A pouze bílá křesťanská rodina se dokáže světové vládě Domu Sion vzepřít. Proto útoky proti církvi Krista, znesvěcení Vatikánu Antikristem, pokusy o zinscenované vyvolání války mez křížem a půlměsícem a rozvrat tradiční rodiny jsou součástí komplexního plánu genocidy bílé civilizace.

Komplicové Izraele a Černého kolovratu? Jistě, sami si je volíme! Terorismus jako proces řízení na 7. prioritě “strachu”

Bombové útoky na Cejlonu jsou pouze divadelní scénou a obrazem, který předchází dalším obrazům, ve kterých bude vykreslována válka mezi křesťany a muslimy. K útokům se budou hlásit různé skupiny, ale všechny budou řízeny tajnými službami Izraele a USA. A všichni “partneři” Izraele a USA se na tomto spiknutí už podílí, dokonce za to dostávají ocenění a medaile, za spolupráci, které si přebírají v Langley.

Jak dojemné, jak účinné a jak efektivní. Terorismus se stává de facto novým procesem řízení na jakési prioritě, která nezapadá do 6. priority, protože terorismus není pravá válka. Je to totiž priorita řízení davů pomocí strachu a následně zákonů, které by bez terorismu nikdy přijaty a akceptovány nebyly, např. Patriot Act v USA omezující občanská práva by nikdy v USA neprošel kongresem bez 11. září 2001. Řízení procesů pomocí terorismu je proto úplně nová priorita řízení, můžeme říct 7. priorita, tedy Priorita strachu.

-VK-
Šéfredaktor AE News


Zdroj: https://aeronet.cz/news/cerny-kolovrat-k-bombovym-utokum-na-cejlonu-se-prihlasil-islamsky-stat-melo-jit-o-odvetu-za-podivne-zinscenovany-utok-na-dve-mesity-v-christchurch-na-novem-zelandu-cejlonska-vlada-mela-informace/Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVítězství Zelenského musí očistit i Česko od našich Porošenků…   
Pridal tk Středa 24 duben 2019 - 05:49:51 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Schwarzenberg, Kalousek, Štětina, Jakub Janda, Petr Fiala, ale i Zaorálek a zhulení Piráti jako celek omráčeni mlčí k vítězství Zelenského na Ukrajině. A to nemluvím o stovkách novinářů, kteří se pomalu učí nový příběh o Ukrajině, když doposud znali jen výrazy agrese Ruska, anexe Krymu, imperiální chování Putina…

Nemusím Macrona, to určitě ne, ale už telefonicky v době Mnichovské konference, důrazně rozmluvil Merkelové, aby ustoupila vydírání viceprezidenta USA Pence a německé lodě nenastartovaly cestu směr Azovské moře. Oba udělali dobře, jen váhavá Angela ještě následně přijala jen Porošenka. To Macron v zahraničních otázkách, ne už tak ve vnitřních má cit pro realitu, kterou projevil v tom, že přijal oba kandidáty na prezidenta Ukrajiny a Zelenovského jako prvního. Výmluvné. A také jako první v noci volal Zelenskému a poblahopřál k jeho drtivému vítězství. Totéž učinil i Donald Trump, protože samozřejmě ví, že Porošenko v případě jeho voleb jednoznačně podporoval Clintonovou a dokonce ukrajinští ministři jeho vlády měli blahopřání Clintonové na svých webech dříve než bylo jasné. Trapas nemohl být větší. A následně jejich úředníci celý den mazaly záznamy na portálech ministerstev.

Ovšem Trump už dávno není svobodná postava. Je to nejméně svobodný prezident zvláštní demokraticko – nesvobodné velmoci světa, která prakticky prožívá politické delirium, jen si to málokdo uvědomuje. První záznam telefonátu, který zaznamenala Ukrajinská pravda byl jasný. Poblahopřál Zelenskému k historickému vítězství nad nad Porošenkem, které bylo brilantní. To si ovšem dovolil moc, protože jeho ministr zahraničních věcí Pompeo a zvláštní vyslanec pro Ukrajinu Volker ještě den předtím kategoricky podporovali Porošenka a o nějakém podivném Zelenském nemohla být ani řeč. A tak záhy Kurt Volker nechal sdělit médiím, že Trump poblahopřál Zelenskému a zároveň poděkoval Porošenkovi za skvěle odvedenou práci.

Buďme upřímní: V situaci, kdy vítěz má přes 70 % a volí ho odpůrci dosavadního prezidenta a ten získal téměř o 50 % méně, může takovou zprávu uvést jen hochštapler. Chudák Trump. Už ho nenechají ani svobodně volat a když ano, zatají, co skutečně říkal. Ale to už je na jiné povídání.

To, že mlčí, je neskutečně sladké. Blbost byla, alespoň na chvíli poražena. A je to hlavně důvodem pro normálnější a lidštější komentování zahraničních událostí. Zatímco idiot Tomáš Petříček (a odmítám upustit od toho označení) popřál novému prezidentovi, aby pokračoval v dosavadní praxi Pporošenka, což bylo v přímém rozporu toho, proč Zelenskyj zvítězil, prezident Milošde Zeman, popřál kolegovi, aby méně naslouchal hlasům nacionalistů (čti banderovci) a soustředil se na zlepšení situace jednotlivých lidí i skupin obyvatelstva. PODEPISUJI.

Je skvělé, že tyto fanaticky rusofóbické (porošenkovské) hlasy byly poraženy na Ukrajině a je pro nás skvělé, že ztrácejí na síle i u nás.

Porošenkové na Ukrajině, u nás i ve světě jsou všude. Na chvíli utrpěli dílčí porážku a je to skvělé. Ale brzy znovu zvednou hlavy.

Nikdo z nás nechce svět, o kterém budou rozhodovat výlučně USA jak tu bylo posledních třicet let, či naopak Rusko a Čína.

Ukrajinci ukázali, že cestou je fakt spolupráce a vzájemný dialog.

A nebo jinak, jak říká jejich nový prezident. Nebýt závislým ani na zkorumpované Evropské unii ani na Rusku. Spolupracovat dle výhodnosti s každým.

Ano, svět dozrává k politice všech azimutů, kterou vymyslel Dr. Edvard Beneš a kterou s velkým porozuměním k němu převzal jeden z nejvýraznějších prezidentů Francie Charles de Gaule.

Té jednostranné tuposti už bylo moc.

Jiří Vyvadil

Zdroj: Vaše Věc


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDr. Martin Janeček: ARMÉNSKÝ HOLOCAUST   
Pridal tk Středa 24 duben 2019 - 05:44:40 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Lukáš Lhoťan vydal nyní dvě velmi zajímavé knihy, jejichž četbu doporučuji co nejvřeleji všem těm, které problematika islámu zajímá.

První je překladem díla dvou autorů egyptského původu. Její titul je: SEXUÁLNÍ MRAVY ZAKLADATELE ISLÁMU. Té druhé je Lukáš Lhoťan nejenom vydavatelem, ale i autorem. Její titul je: ARMÉNSKÝ HOLOCAUST.

Kniha „Arménský holocaust“ Lukáše Lhoťana (vydavatel: Lukáš Lhoťan v Pstruží, www.lukaslhotan.cz, rok vydání: 2015, ISBN: 978-80-906030-0-4) vyšla nyní, při příležitosti stého výročí rozpoutání první genocidy dvacátého století, genocidy Arménů.

Je to velmi záslužná práce. Zatímco noviny, patřící mediálnímu koncernu MAFRA Andreje Babiše, připomínají 24. duben 1915 (datum zatčení 250 arménských předáků v Cařihradu a jejich následující popravu, kterou genocida začala)zcela neobjektivně, ve prospěch pachatelů genocidy, je podstatné, že nyní v České republice vychází kniha, přinášející objektivně podložený rozbor onoho krutého dramatu.

A zdá se mi podstatné, že autorem této knihy je někdo, kdo poznal islám zevnitř, kdo skutečně ví, o čem mluví.

Tak, na příklad, jestliže autor zmiňuje jasně dvě dimenze arménské genocidy – národnostní a náboženskou – zdůrazňuje tu náboženskou. Uvádí, že Arméni byli označeni za zrádce islámského chalifátu a tedy podle práva šaría propadl veškerý jejich majetek a životy muslimům. Na genocidě Arménů a jejich okrádání se podílelo většinové muslimské obyvatelstvo bez rozdílu národnosti a pouze muslimové měli zaručeno, že se mohou na úkor křesťanských Arménů obohatit.

Kniha obsahuje podrobnou historii arménského národa a jeho státních útvarů. Zmiňuje ale též masakry, páchané muslimy i na jiných křesťanských národech Blízkého východu. Vedle Arménů byli postiženi především Asyřané, během tzv. asyrské genocidy, o níž se ale u nás a celkově v Evropě, příliš mnoho neví a nemluví.

Dalšími, velmi početnými obětmi muslimského násilí byli řečtí křesťané. Podle oficiálních záznamů jich bylo, v letech 1915-1918,asi 200 000. K nim je ovšem třeba připočíst ještě daleko větší počet pozdějších obětí. Řecko, během nejdelší části první světové války neutrální, nakonec na naléhání západních mocností, vstoupilo do války s Osmanskou říší, ujištěné, že obdrží maloasijská území, obývaná většinově Řeky. Západní mocnosti ale pak svého řeckého spojence opustily a Turci zmíněná území dobyli zpět. Část řeckého obyvatelstva uprchla do Řecka, část byla vyvražděna.

Ohrožení byli i libanonští křesťané. Autor cituje osmanského ministra války Envera Pašu, který v květnu 1916 prohlásil: „Osmanská říše by měla být vyčištěna ode všech Arménů a Libanonců. Ty první jsme zničili mečem, ty druhé zničíme hladem.“

Kniha obsahuje mnoho svědectví a dokumentů. Ty jsou o to důležitější, že Turecko dodnes odmítá uznat svou zodpovědnost za spáchanou genocidu. Mezi svědectvími jsou důležité zprávy německých diplomatů. Německá říše byla tehdy spojencem Osmanské. Podobná svědectví podávají i diplomatičtí zástupci neutrálních států.

Po porážce Osmanské říše a okupaci Cařihradu britskou, francouzskou a italskou armádou, sultán Mehmed VI. rozhodl uspořádat proces s předními představiteli vlády, s úmyslem nechat je odsoudit jako viníky za vstup do války a porážku. Ale nikdo z organizátorů arménského holocaustu potrestán nebyl.

Arméni se pak pokoušeli sami zabít alespoň nejdůležitější turecké představitele, zodpovědné za genocidu. 15. března 1921 se jim podařilo usmrtit hlavního viníka, Talaata Pašu, bývalého ministra vnitra Osmanské říše. Kniha zmiňuje též usmrcení bývalého předsedy vlády Azerbajdžánu a bývalého ministra vnitra tohoto státu. Připomeňme, že původně ruské Zakavkazsko bylo po říjnové revoluci obsazeno Němci a Turky, kteří tam vytvořili loutkový azerbajdžánský stát. V něm bylo vyvražděno 175 000 Arménů. 80 000 jich bylo vyvražděno na území, které Turci obsadili v severním Íránu.

Celkový počet obětí arménského holocaustu je těžko určit přesně. Shodující informace ale vedou k číslu 1 500 000. Kniha zahrnuje i popis realizace holocaustu: pochody smrti, deportace v koncentračních táborech, ale i zplynování nebo očkování infekčními chorobami. Kniha zahrnuje i řadu otřesných fotografií.

Velmi zajímavé jsou i citáty o arménském Holocaustu, kterými kniha končí. Dovolte mi zde zmínit výrok pana Josi Sarida, izraelského ministra školství, z roku 2000: „Arménský den obětí války by pro nás všechny měl být dnem rozjímání a introspekce, dnem sebezpytování. V tento den bychom se my Židé, oběti Šoa, měli zamyslet nad tím, jaký vztah zaujímáme k bolesti ostatních. Masakr vykonaný Turky v letech 1915-1916 byl jednou z nejstrašnějších událostí, které se v moderní době odehrály. Tehdejší americký velvyslanec v Turecku Henry Morgenthau, muž židovského původu, masakr označil za největší zločin moderní historie. Morgenthau nepředpovídal, co později ve 20. století čeká (….) Franz Werfel, v Praze narozený židovský autor, byl arménským holocaustem mimořádně poznamenán. Svým mistrovským dílem Čtyřicet dnů šokoval velké množství lidí. Tato kniha vyšla v němčině v roce 1933. U moci byl tenkrát Adolf Hitler a Čtyřicet dnů se octla v plamenech, vedle jiných zakázaných knih. O rok později byla přeložena do hebrejštiny a ovlivnila spoustu mladých lidí v zemi Izrael, včetně mě.“

Josi Beilin, náměstek izraelského ministra zahraničí, v roce 1994 řekl: „Není nejmenších pochyb o tom, že šlo o masakr a genocidu, a na to svět nesmí nikdy zapomenout… Odmítáme jakýkoli pokus o přepsání historie, i kdyby nám z něj měly plynout politické výhody. Není přípustné, aby náš přístup k této příšerné historické události ovlivňovaly přátelské vztahy s Tureckem, a to i přesto, že pro mě, který na jejich upevnění tak usilovně pracoval, jsou velmi důležité.“

Tyto citáty potvrzují též správnost slov, kterými Lukáš Lhoťan svou knihu končí: „Považuji za morálně špatné, že naše zákony trestají popírání židovského holocaustu, ne však už toho arménského. Buď má být trestné popírání jakéhokoli holocaustu, nebo žádného, ale jaký rozdíl vidí čeští zákonodárci mezi oběťmi židovského a arménského holocaustu?“

Smím-li k těmto slovům dodat něco osobního, tak především, že s nimi plně souhlasím - právě jakožto přeživší židovského holocaustu. Kdokoli si může najít na zdi Pinkasovy synagogy v pražském židovském městě, mezi jmény 77 000 obětí Šoa z Českých zemí, i jméno mého dědečka, otce mé matky, Bedřicha Schramka, který zemřel v Terezínském ghettu 11. června 1943. Samozřejmě je pro mě důležité, aby paměť obětí židovského holocaustu byla respektovaná a udržovaná. Ale spíš, než o co jiného mi jde o to, aby se nic podobného už nemohlo opakovat. Dnes, když morální dědici arménského holocaustu se tak hrozivě projevují na Středním východě, spíš než vzpomínka na utrpení mých předků je pro mě živá obava o budoucnost mých potomků.

Knihu lze zakoupit zde: http://www.lukaslhotan.cz/Historie/81-Arm%C3%A9nsk%C3%BD-holocaust


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponČína vyjádřila USA protest proti sankcím za nákup íránské ropy   
Pridal tk Středa 24 duben 2019 - 05:38:57 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Čína vyjádřila USA protest proti rozhodnutí neprodloužit platnost výjimky ze sankcí za nákup íránské ropy, prohlásil oficiální mluvčí Ministerstva zahraničí Číny Geng Shuang.

V pondělí administrativa prezidenta USA Donalda Trumpa oznámila, že neprodlouží platnost výjimek ze sankcí za nákup íránské ropy. Výjimky se týkaly mj. Indie. Bílý dům počítá s tím, že díky tomuto rozhodnutí bude export íránské ropy snížen na nulu.

„Tato opatření USA povedou k růstu napětí na Blízkém východě a k volatilitě na mezinárodním energetickém trhu. Vyzýváme USA, aby projevily odpovědnost a hrály konstruktivní roli, a nikoli naopak. Čínská strana už vyslovila USA protest v této souvislosti,“ řekl na briefingu Geng Shuang.

USA vystoupily loni jednostranně z dohody o íránském jaderném programu a znovu zavedly proti Teheránu sankce. Přitom byla pro Čínu, Indii, Itálii, Řecko, Japonsko, Jižní Koreu, Tchaj-wan a Turecko udělána výjimka až do 2. května 2019, Spojené státy se zavázaly, že na ně neuvalí sankce za nákup jistých objemů íránské ropy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mqwE

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponÚřady Venezuely zjistily, kdo se podílel na útocích na tamní elektrárny. Kdo za tím stojí?   
Pridal tk Středa 24 duben 2019 - 05:37:01 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Venezuelský ministr komunikace a informací Jorge Rodríguez v úterý oznámil, že bylo indentifikováno celkem pět lidí, kteří se podíleli na nedávných útocích na systém dodávek elektřiny v zemi.

„Bylo zadrženo pět lidí. Bylo zjištěno, že jsou zapojeni do daných dvou útoků. A máme jasnou představu o tom, jak tento kybernetický útok dne 7. března mohli provést,“ prohlásil Rodríguez ve státní televizi.

Podle něj byly zadržené osoby schopné proniknout do „mozku“ centrálního řízení vodní elektrárny Guri. Ministr dále uvedl, že další tři podezřelí nyní pobývají v USA, ve Španělsku a v Kolumbii. V současné době však již byly vůči daným osobám vzneseny požadavky u Interpolu. Rodríguez také poznamenal, že ke kybernetickým útokům došlo ve dnech 7. a 9. března a k útokům „mechanického a fyzického rázu“ ve dnech od 25. do 29. března. Celkový počet lidí, kteří se na útocích podíleli, přitom odhaduje na devatenáct.

V březnu došlo ve Venezuele k problémům s elektřinou hned několikrát. K největší poruše přitom došlo v noci na 8. března, když bez proudu zůstalo 21 států Venezuely. Nicolás Maduro to označil za „elektrickou válku“ ze strany USA. Úředníci obvinili opozici z útoku na elektrárny s koktejly Molotova. Dne 29. března došlo v zemi k dalšímu výpadku. Tehdy bez proudu zůstala metropole Caracas a problémy s elektřinou opět hlásilo celkem 21 států v zemi, z celkového počtu 23.

V dubnu úřady informovaly o nových útocích na zařízení pro dodávky elektřiny. Prezident Maduro oznámil, že schválil měsíční plán obnovy systému dodávek elektřiny v zemi, který zajišťuje regulaci zátěže na rozvodné síti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mqwA


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponBrzký konec Merkelové? V zákulisí se jedná o nové kancléřce   
Pridal tk Středa 24 duben 2019 - 05:33:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Přestože dosavadní německá kancléřka Angela Merkelová chce zůstat v čele země do vypršení volebního období v roce 2021, DW tvrdí, že se už za ní chystá náhrada.

Jak připomíná portál DW, Merkelová, která v čele země stojí 14 let, již předala vedení Křesťanskodemokratické unie (CDU) Annegret Krampové-Karrenbauerové a chce, aby se nakonec ujala i křesla kancléřky. Jak je však v Německu zvykem, původně zamýšlela dokončit parlamentní volební období v roce 2021.

„Krampová-Karrenbauerová, které se v Německu přezdívá AKK, má vlastní politické cíle a chce přeorientovat CDU,“ píše DW. „Přestože nemá v úmyslu radikální změny, na rozdíl od Merkelové zastává mnohem konzervativnější postoje v otázkách migrace, manželství mezi homosexuály a evropské integrace,“ vysvětluje německý portál.

Díky tomu si získala větší popularitu mezi konzervativnějšími frakcemi křesťanských demokratů. Proto se v zákulisí začaly propracovávat různé scénáře, které by měly umožnit AKK stát se kancléřkou již v nejbližší době.

SPD je proti

Tento scénář se však nelíbí sociálním demokratům z SPD, kteří spolu s CDU/CSU tvoří velkou koalici. SPD již oznámila, že nepodpoří Krampovou-Karrenbauerovou jako nástupkyni Merkelové.

„Chtějí zabránit, aby Merkelová odešla předčasně a byla nahrazena Krampovou-Karrenbauerovou, která by velmi těžila na pozici kancléřky před parlamentními volbami v roce 2021,“ upozorňuje DW.

Velká koalice v ohrožení

Odpor SPD vůči Krampové-Karrenbauerové však může ohrozit existenci velké koalice a vést k předčasným volbám. Vzhledem ke klesající popularitě by se jim sociální demokraté nejraději vyhnuli. Jejich rating je v současné době na 17 %, což je o 3 procentní body méně než v minulých volbách. Průzkum však ukazuje, že by se ztrátou vyšla i CDU. V takovém případě již obě strany nebudou mít dostatek hlasů pro velkou koalici

Podle DW se proto Krampová-Karrenbauerová může pokusit vytvořit alianci s liberálními Svobodnými demokraty (FDP) a se Zelenými. O této koalici se ostatně vyjednávalo i po posledních volbách v roce 2017.

„Budou to nejspíše sociální demokraté, kdo určí, jak dlouho Merkelová zůstane u moci,“ konstatuje DW.

Podle koaliční smlouvy zúčastněné strany každých půl roku hodnotí vládu a rozhodují, zda zůstanou v koalici. SPD své rozhodnutí nejspíše oznámí během své stranické konference v prosinci.

Zdroj: DW, Sputniknews


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponUkrajinská ústřední volební komise oznámila, že Zelensky byl zvolen za nového ukrajinského prezidenta   
Pridal tk Středa 24 duben 2019 - 05:25:46 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ukrajinská ústřední volební komise oznámila, že komik Volodymyr Zelensky dne 23. dubna na své webové stránce oznámil, že byl zvolen za nového ukrajinského prezidenta.

Podle nejnovějších statistických údajů, v druhém kole ukrajinských prezidentských voleb Zelensky získal 73,22 procent voleb, současný prezident Porošenko získal 24,45 procent. 61,37 voličů se účastnilo voleb.

Dne 31. března byly zahájeny prezidentské volby na Ukrajině, nikdo z kandidátů nezískal ve volbách více než 50 procent, tak první dva kandidáti s nejvyšším počtem hlasů, tedy Zelenský a Pornošenko, vstoupili do druhého kola voleb. Podle ukrajinského zákona o volbách, ten, kdo získá více hlasů, tak zvítězí. Zelenský nejpozději do 3. června oznámí svůj nástup do funkce, funkční období bude 5 let.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  [1] 2
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2967 sec,0.0634 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,208kB