Čtvrtek 25 duben 2019
Vítejte v Rusku, soudruhu Kime! První epochální setkání Kim Čong-una s Putinem a Ruskem   
Pridal tk Čtvrtek 25 duben 2019 - 17:55:03 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ve čtvrtek 25. března se ve Vladivostoku ruský prezident Vladimir Putin a severokorejský vůdce Kim Čong-un před začátkem summitu poprvé setkali v kampusu Dálněvýchodní federální univerzity. Putin na místo přijel první a na severokorejského vůdce čekal více než půl hodiny.

Poté, co se politici setkali, si vyměnili zdvořilostní fráze o potřebě rozvoje oboustranných vztahů a také si poblahopřáli ke znovuzvolení.

Putin zdůraznil, že vítá úsilí Pchjongjangu o normalizaci dialogu s Washingtonem a Soulem.

Kim Čong-un poděkoval prezidentovi Ruska za pozvání do Vladivostoku a také vyjádřil naději, že schůzka bude věcná a důležité pro rozvoj vztahů obou zemí.

Podle plánu po rozhovoru mezi čtyřma očima, který trval téměř dvě hodiny, budou jednání pokračovat v rozšířeném formátu s účastí delegace obou zemí.

„Jak říká korejská moudrost: pokud spojíte síly, můžete posunout skálu," uzavřel toto historické setkání Putin.

Severokorejský vůdce dorazil do Vladivostoku ve středu ráno. Není to jen jeho první návštěva Ruska, ale také první zahraniční cesta od znovuzvolení na nejvyšší post Severní Koreje.
Putin podrobil USA kritice

Proces denuklearizace Korejského poloostrova je třeba uskutečňovat postupně, opatrně, nedělat kroky zpět jako USA, řekl prezident Ruské federace Vladimir Putin.

Podle jeho slov dosáhnout zvýšení důvěry mezi dvěma státy „bylo možné už v roce 2005, kdy mezi Spojenými státy a Severní Koreou byla uzavřena příslušná dohoda, ale z nějakého důvodu se americkým partnerům zdálo, že ustanovení schválená Spojenými státy nejsou vyčerpávající, je třeba tam ještě něco doplnit“.

„Tyto inkluze vešly do této smlouvy a Severní Korea okamžitě od této smlouvy odstoupila. Pokud my budeme jednat takovým způsobem – krok vpřed, krok vzad, nedosáhneme žádoucího výsledku. Pokud se budeme pohybovat postupně, respektovat vzájemně své zájmy, v tomto případě mám na mysli všechny zúčastněné strany v řešení severokorejského problému a denuklearizace Severokorejského poloostrova, pokud se budeme pohybovat opatrně, chovat se k sobě s úctou a vzájemně respektovat své zájmy, je možné tohoto cíle nakonec dosáhnout,“ prohlásil ruský prezident.

Putin poukázal na skutečnost, že v minulém roce Moskva a Pchjongjang oslavily 70. výročí zahájení diplomatických vztahů. „Přistoupili jsme k tomuto datu ve složité mezinárodní situaci,“ řekl. „Vidím však, že díky mnohým iniciativám Kim Čong-una se situace kolem Korejského poloostrova v posledních měsících stabilizuje.“

„Vycházíme z toho, že není a nemůže být žádná alternativa mírového řešení jaderných a jiných problémů v regionu,“ řekl Putin prohlásil, že ze své strany je Rusko připraveno pokračovat ve spolupráci s cílem snižování napětí na poloostrově a upevnění bezpečnosti v severovýchodní Asii celkově.

„Jak říká korejská moudrost: pokud spojíte síly, můžete přesunout skálu. Jsme přesvědčeni, že právě to je to k úspěchu," řekl prezident Ruské federace. „Při aktivní účasti mezinárodního společenství, všech zainteresovaných států určitě dosáhneme cíle v zajištění trvalého míru, stability a prosperity na Korejském poloostrově“ dodal.

Putin zdůraznil, že Rusko se snaží aktivně napomáhat prosazování pokroku cestou politicko-diplomatického urovnání. Putin také přivítal kroky vedení KLDR k navázání přímého dialogu s USA a také k normalizaci vztahů mezi Severní a Jižní Koreou.

Podle jeho slov došlo nedávno ke spojení železnice Severní a Jižní Koreje, už existuje i odbočení do Ruska, ale je třeba první soupravy projet v testovém režimu. Jsou i plány výstavby elektrického vedení, pokládky potrubí a dalších společných projektů na Korejském poloostrově.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mrhQ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon5G: Dominové kostky začínají padat   
Pridal tk Čtvrtek 25 duben 2019 - 05:01:12 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Dlouholetá zaměstnankyně Organizace spojených národů Claire Edwardsová shrnula celosvětový vývoj ohledně situace 5G. I když k vítězství je ještě daleko, existují velmi nadějné vyhlídky, neboť miliony lidí na celém světě se stále více angažují a zaujímají postoj k naší společné budoucnosti.

Jak zastavíte zavádění technologie v hodnotě 12 bilionů dolarů, podporované jedním z nejziskovějších průmyslových odvětví na planetě, kterou protlačuje EU, Federální komunikační komise USA (FCC) a celá OSN, a zejména ti, co umožňují WiFi, tedy Světová zdravotnická organizace (WHO) a Mezinárodní telekomunikační unie (ITU)?

Mnoho lidí tvrdí, že je to nemožné. Dokonce i když se Trumpova administrativa snaží prosadit 5G ve Spojených státech, dominové kostky opravdu začínají padat po celém světě, kdy města a celé národy přicházejí k rozumu a brzdí zavádění 5G.

Zákonodárci brzdí zavádění technologie 5G:

USA, 24. března: Úředníci v Portlandu ve státě Oregon oznámili svůj zamítavý postoj k zavádění sítě 5G ve městě a okolí, v čemž je podpořil starosta města a dva zastupitelé.

Itálie, 28. března: Florencie uplatnila preventivní princip, odmítla vydat povolení k zavádění 5G s odvoláním na „rozporuplnost a nejistotu nadnárodních orgánů a soukromých orgánů (jako např. ICNIRP)“, které „zaujímají velmi odlišná stanoviska, navzdory ohromnému množství důkazů v rámci zveřejněných studií“.

Itálie, 28. března: Jedna římská čtvrť hlasovala proti vyzkoušení 5G, přičemž se očekává, že ostatní městské čtvrti se rozhodnou stejně. Další návrhy k zastavení 5G zřejmě podají čtyři regionální rady, jedna provinciální rada a další městské rady v Itálii.

Rusko, 28. března: Ruské ministerstvo obrany odmítlo rozdělit frekvence pro 5G, což efektivně zbrzdí jakékoliv zavádění 5G řádově na několik let.

Belgie, 31. března: Belgický ministr životního prostředí oznámil, že Brusel pozastavil plány na zavádění 5G, přičemž uvedl: „Lidé v Bruselu nejsou pokusní králíci, jejichž zdraví mohu se ziskem prodávat.“

Německo, 4. dubna: Němci podepsali hromadnou petici, která má donutit německý Bundestag debatovat o 5G.

Nizozemsko, 4. dubna: Členové nizozemského parlamentu trvají na tom, že musí být proveden výzkum ohledně záření ještě před tím, než by mělo být schváleno zavádění sítě 5G.

USA, 5. dubna: Kalifornský nejvyšší soud jednohlasně schválil prosazení nařízení, vydaného v roce 2011 v San Francisku, které požaduje po telekomunikačních společnostech, aby kvůli umístění antén v rámci městské infrastruktury nejprve získaly povolení.

Švýcarsko, 9. dubna: Švýcarský kanton Vaud přijal rezoluci, vyžadující moratorium na rozmístění antén 5G, které bude platné do léta tohoto roku, kdy švýcarský Federální úřad pro životní prostředí zveřejní zprávu o 5G.

Švýcarsko, 10. dubna: Ženeva přijala návrh na moratorium na 5G, vyzývající Státní radu, aby po Světové zdravotnické organizaci (WHO) požadovala monitorování nezávislých vědeckých studií, na jejichž základě stanoví škodlivé účinky 5G.

Překonávání překážek

Pokud jde o mě, vždy mi připadalo, že jde o informační problém. Kdyby veřejnost jednoduše pochopila existenciální hrozbu, kterou představuje přijmutí vojenské zbraně jako komunikační technologie, tak by ji nepřijala.

Existují dva problémy, pokud jde o informovanost lidí. Název „5G“ je zavádějící, neboť naznačuje, že jde o jednoduchý upgrade stávající sítě 4G nebo čtvrté generace bezdrátových technologií. [A mnoho WiFi routerů má nyní „5G“ jako možnou volbu režimu, ale to v tomto kontextu znamená „5GHz“, nikoli vlastní „5G“ - je to obchodní trik, jehož cílem je normalizovat přijetí tohoto termínu prostřednictvím úmyslného zamlžování. - vydavatel]

Tento trik chytře zakrývá skutečnost, že 5G znamená zhuštění, kdy každá jednotlivá viditelná anténa bude nahrazena tisíci drobnými anténami, které budou ohrožovat lidi, zvířata a přírodu z každého koutu na Zemi a z 20 000 nebo více satelitů formou smrtících paprsků, podobných laseru, které zasáhnou nevědomé a bezděčné cíle milionkrát denně jako tichá kulka.

Druhá potíž spočívá v přísné kontrole ze strany médií. Do veřejné sféry sotva pronikne negativní hlásek o 5G, zatímco reklamní články v novinách a mnoho propagačních videí nám neustále vnucují tvrzení o výhodách.

Přesto se v průběhu jednoho roku, od té doby, kdy jsme poprvé slyšeli o hrozící katastrofě 5G, rozšířilo toto sdělení virtuálně pomocí alternativních a sociálních médií.

5G si zaslouží trestní stíhání

Od té doby, kdy americký senátor Blumenthal zasadil velkou ránu telekomunikačnímu průmyslu, neboť definitivně stanovil, že nebyly provedeny žádné bezpečnostní studie, se objevují další špatné zprávy o 5G. Minimálně 21 amerických velkoměst schválilo nařízení, omezující instalaci „malých buněk“, a mnoho z nich si účtuje „poplatky za recertifikaci“, aby to bylo pro bezdrátový průmysl neziskové.

Britský expert na mikrovlnné zbraně BarrieTrower uvedl, že 17 záhadných zemí podniká kroky, aby se vyhnuly zavedení 5G.

Zatímco EU ochotně podporuje zavádění 5G, nová zpráva EU připouští, že 5G je masivní experiment, a dále lamentuje:

„Problém je v tom, že v současné době není možné přesně simulovat nebo měřit emise 5G v reálném světě… vyvstávají obavy z možného dopadu na zdraví a bezpečnost, vyplývající z potenciálně mnohem vyššího vystavení elektromagnetickému záření 5G.“

Zpráva EU pokračuje tím, že vysvětluje nebezpečí:

„Zvýšená expozice může pramenit nejen z použití mnohem vyšších frekvencí v síti 5G, ale také z potenciálu pro nahromadění různých signálů, jejich dynamické povahy a komplexních interferenčních účinků, které mohou vznikat zejména v hustě osídlených městských oblastech.“

Navíc soud ve Francii uznal elektrohypersenzitivitu (EHS) jako nemoc z povolání, která může být také vyvolána vystavením účinkům záření, které vláda považuje za bezpečné.

Nikdo, kromě telekomunikačních společností, nechce 5G

5G začíná vypadat jako nechtěný sirotek. Každý, kdo se o této technologii dozví pravdu, se jí začne vyhýbat, jako by to byl mor. Dokonce i většina zastánců k ní nemá žádnou lásku.

Prezident Trump a jeho kolegové miliardáři z okolí Palm Beach tohle mít nebudou. Žádná z institucí EU v Bruselu nebude mít 5G (Evropská komise, Rada Evropské unie, Evropská rada a Evropský parlament). A ti, co tohle všechno umožní, OSN, WHO a ITU, to také nebudou v Ženevě mít.

Sledujte, jaká moratoria vyhlásí Washington, D.C., kde je sídlo Federální komunikační komise USA (FCC); a Mnichov, v jehož blízkosti sídlí vědecká organizace ICNIRP. Tak či onak, bude to zřejmý ukazatel toho, že hra je zmanipulovaná.

Člověk si ale klade otázku, jak se iniciátoři 5G vyhnou satelitům, které, jak se vychloubá propagační literatura o 5G, mají „pokrývat“ celou Zemi. Je možné, že se satelitní paprsky vyhnou oblastem, v nichž žijí. Nebo možná ne. Dokud nebude tento šílený satelitní plán 5G zastaven, mohou se sami tito lidé také stát pokusnými králíky v tomto masivním biologickém experimentu, stejně jako my ostatní.

I když více než deset tisíc nezávisle posouzených vědeckých studií o biologických účincích elektromagnetického záření poskytuje jasný pohled na nebývalé riziko 5G, rétorika ze strany korporátních médií nás přesvědčuje o tom, že to je ta nejskvělejší věc. Na jedné věci se můžeme shodnout: Kdybychom umožnili zavedení 5G, změnilo by to historii. Jen je škoda, že by nezůstal nikdo, kdo by to mohl oslavit.

Trend se obrací v náš prospěch, protože lidé, jako vy, drazí čtenáři, se vzděláváte a nestojíte stranou. Sdílíte informace a hovoříte s lídry. Díky vaší ochotě postavit se za život a lásku uspějeme v této velké bitvě naší doby.

Claire Edwardsová

5G: The Dominoes Are Starting to Fall vyšel 17. dubna 2019 na Global Research. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7890-5g-dominove-kostky-zacinaji-padat.htm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPár postřehů k eurovolbám   
Pridal tk Čtvrtek 25 duben 2019 - 04:50:17 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Pomalu se nám začíná rozjíždět další volební komedie podporovaná euromarxisty z Washingtonu, Bruselu a Berlína a jejich médii, počínaje ČT. Nelítostný boj o přetékající koryta slouhů v Bruselu v pozici europoslanců a samozřejmě na ně navázaná koryta mezi 60 000 podslouhy, konkrétně všemožnými, vesměs zbytečnými úředníky, kteří jsou na eurokomisaře, europoslance a jejich partaje navázaní. Stále stupidnějšími nápady se snaží dokazovat svoji potřebnost. Margaret Thacherová správně konstatovala, že EU se opírá o byrokracii, protože nic jiného nemá. Jen zapomněla na slovo zkorumpovanou.

Euromarxistická sázka na hloupost

Většina evropských komisařů, slouhů i podshlouhů už dávno ztratila vztah k pojmům národ, nebo čest. Někteří z nich pravděpodobně nic takového nikdy neměli. Typickým příkladem je eurokomisařka Jourová za ANO, která je důstojnou a ilustrativní reprezentantkou svého šéfa. Těm, kteří mají čas a chuť se zabývat politikou, nemusím připomínat, že EU není nic jiného, než euromarxistický , rasistický, korupční a byrokratický pangermánský projekt, který navazuje na nacistickou třetí říši. Hitler i Goebels z počátku vykládali, že jsou socialisti a slovo nacionální nepoužívali. Tomu budu věnovat jeden z následujících článků. Celá volební komedie je zaměřena na udržení koryt pro osvědčené slouhy, kteří jsou ochotni bezohledně zajistit pokračování zvrhlých ideí svých pánů ve Washingtonu, Bruselu a Berlíně. Vychází z předpokladu, že voliči jsou natolik hloupí, že se dají nachytat na sliby zvýšení platů a důchodů a zapomenou na stále totalitnější režim eurokomisařů a afroislámskou invazi. Možná ani voliči ANO a jeho miliardářského oligarchy nepřehlédli, že mírný růst důchodů a mezd, následně vydatně převýšil růst cen, prakticky čehokoli, především potravin a energií, ať už elektřiny, nebo pohonných hmot. Jak jinak, lokomotivy si kupuje málokdo. Byla to ukázková podvodná komedie, která se v současnosti opakuje. Evidentně opět s úspěchem, přestože na konci bude výsledkem jen další pokles životní úrovně většiny občanů, nejen těch, kteří bezmyšlenkovitě volí současnou vládu. Přitom nejlepší vláda, nejlepšího premiéra má dostatečné mechanismy a může růst cen, například elektřiny omezit, případně i zastavit. Jenže proč, když z každé koruny jdou daně do zkrachovalého domácího hospodářství a především do Bruselu a do kapes cizáků, především Němců kterým patří u nás kdeco a pražská havlérka jim posluhuje jak o závod. V minulém roce tak odešlo z republiky již kolem neuvěřitelných 800 miliard korun. A to prý nejsme kolonie. Jak to asi bude vypadat, až tuto realitu panstvo z Berlína a Bruselu přizná.

Kromě sociální komedie a slibů se opět praktikuje nabídková metoda typu horší a ještě horší kandidát, takže vlastně téměř není z čeho si vybrat. Typickým příkladem byly nedávné prezidentské volby na Slovensku. Doslova mne šokoval článek jistého zemědělce z Plzeňska na parlamentních listech. Odešel zhnuseně z ANO, což dokazuje, že není omezeným slouhou. Ukončil podnikání v zemědělství a věnuje se dopravě. Nicméně jeho ikonou se stal Pavel Telička, bývalý eurokomisař a současný europoslanec, dříve člen vedení ČSSD, zaměstnanec koncernu Wolkswagen, poté spolupracovník Babišova kamaráda Bakaly, následně reprezentant ANO. A především člověk, který pro naši republiku zajistil ty nejhorší přístupové podmínky do EU, které těžce poškodily naše zemědělství, například ve srovnání s Polskem. Možná právě kvůli nim odešel zemědělec z Plzeňska ze zemědělství. Telička vždy hlasoval proti zájmům českého národa. A z tohoto individua, které se celoživotně a bez jakýchkoli skrupulí drží pouze přeplněných koryt a výnosné služby cizákům a proto si založilo stranu Hlas je exzemědělec a současný řidič orgasticky nadšen. Údajně proto, že Telička má dobré názory a vzornou účast v europarlamentu. Jako by pro nás europarlament a Telička osobně udělal někdy něco dobrého. Bůh s námi, když máme takové voliče.

K úžasnému Teličkovi je třeba připomenout další taktiku euromarxistů, mimo nabídky horších a ještě horších. Jedná se o několik desítek stran, hnutí a jednotlivců, kteří mají pouze jediný úkol. Pobrat co největší počet vlasteneckých hlasů stranám, které mají potenciál uspět, konkrétně SPD, Svobodným a doufejme i Soukromníkům. Proto takové partaje i jednotlivci vykřikují nejhlasitěji ta nejvlastenečtější hesla, místy i za hranicí zákona, a přesto se jim dostává prostoru v médiích. Vycházíme-li z faktu, že do eurovoleb se přihlásilo víc, než třicet stran a uspět jich může reálně méně, než deset, je situace jasná. Buď se jedná o škodiče placené z Bruselu, Berlína, nebo přímo Sorosem a spol., nebo bojovníky, kteří se snaží získat finance za volby, obvykle obojí. Každopádně, každé procento i promile hlasů, které získají, snižuje šance nemnoha vlasteneckých kandidátů ve volbách a podporuje současnou EU pangermánských kolonizátorů.

Z přehlídky perspektivních cizáckých slouhů vyčnívá pouze Jiří Payne za Svobodné a Ivan David, případně jiní nepočetní kandidáti. Jen bych připomenul nedávné hlasování našich europoslanců v Bruselu o africké směrnici. Kdo z nich se k tomu vyjádřil voličům? Naše média vedená ČT o tom samozřejmě zarytě mlčí a moderátoři se neptají politiků, proč hlasovali jako afričtí europoslanci, když jsou placeni z českých daní. Naopak od ČSSD slyšíme už naprosto drzou a prolhanou propagandu, která předčí i Babiše a Piráty. Vykládají o svých zásluhách, především ministra zahraničních věcí Petříčka, kolik toho pro nás vybojoval. Ano, udělal vše, co mohl pro podporu afroislámské invaze, případně jaderné války. Jenže nás neohrožuje pouze afroislámská invaze.

Oligarchovi migranti

Náš nejlepší premiér od roku 1990 se v poslední době nějak pozapomněl pochlubit dalšími státnickými a vlasteneckými činy. Především je to slib Merkelové, že k nám přijme 200 000 migrantů z Ukrajiny. Osobně nemám nic proti Ukrajincům. Jsou to Evropané, Slované s křesťanskými historickými kořeny, v naprosté většině civilizovaní, absolvovali aspoň základní školu evropského typu a přicházejí pracovat, nikoli šířit nenávistné náboženské ideologie. Navíc jsou z velké části oběťmi zlodějských protinárodních režimů, které od roku 1990 rozkrádají a rozprodávají jejich zemi a ten poslední ji zatáhl do občanské války. Ukrajina se stala vzorem toho, jak by měla vypadat východní kolonie EU. Ponížená žebrota ovládaná několika oligarchy, kteří si zprivatizovali stát jako soukromé vlastnictví. Takový návrat do středověku, sen oligarchy Babiše a jeho cizáckých šéfů.

Z hlediska naší republiky je zde ovšem ekonomický a sociální problém. Kolem 200 000 lidí v krátké době a k tomu neustále potichu přibývající afroislámští migranti musí někde bydlet, něco jíst a pít, spotřebovávají energie a budou požadovat v souladu se socialistickou ideologií EU všemožné sociální služby. Pro ilustraci bych připomněl, že Plzeň, kde jsem v roce 2016 neúspěšně kandidoval proti Vydrýskovi, který již třetí rok kouká v Praze na Radyni a hlasuje proti českému národu (blahopřeji, milí krajané), má něco přes 160 000 obyvatel. Takže by se musely přidat ještě například Rokycany a Blovice aby se dosáhlo přibližně počtu migrantů, kteří mají být v souladu se slouhovstvím Babiše pangermánům přijati jen z Ukrajiny.

Povede to logicky k extrémnímu tlaku na růst cen bydlení, kde již v současnosti jsou mnohé mladé české rodiny bez šance. V podstatě se u nás zopakuje negativní vývoj v Británii z osmdesátých let minulého století se všemi dopady, které vidíme v současnosti. Především z tohoto důvodu se staví domy jak o závod pro spekulanty, kteří kupují celé domy, aby je mohli pronajímat migrantům. Naše nejlepší vláda od roku 1990 se nedostupností bydlení pro mladé české rodiny nevzrušuje, chybějící děti nahradí migranti a po nás potopa. Pár vyvolených uteče do ciziny a my všichni zaplatíme za nemyslící voliče ANO, Pirátů, ČSSD a dalších euromarxistických partají pražské havlérky.

Díky stupidní zemědělské politice a neexistující systémové péči o půdu, včetně jejího rozprodávání cizákům, tragicky ubývá vody a zároveň přibude jedno slušně velké město jejích spotřebitelů, čističek, potřeby likvidace odpadů…. Pracující i nepracující migranti budou samozřejmě požadovat od počátku zdarma zdravotnictví, školství, sociální podporu v nezaměstnanosti a později rovněž důchody. I z hlediska bezpečnosti jsou problémy s přibývajícími agenturními dělníky, novodobými otroky. Rozdíl je pouze v tom, že otrokář se musel o svoje otroky, které si koupil postarat i když nepracovali. Současný oligarcha je vyhodí na ulici a musí se o ně postarat stát z našich daní. Ekonomičtí migranti budou, stejně jako kdekoli jinde nástrojem tlaku na udržování nízkých mezd, tedy pokračující chudoby většiny obyvatel ve srovnání s EU, která na nás parazituje i tímto způsobem. Špinavé výroby náročné na energie, dopravu a vodu se přesunou do kolonií a doma v Německu se bude hrát ekologistická komedie o zdravém životním prostředí.

Počátkem devadesátých let minulého století se ve studii CIA konstatovalo, že nové demokracie nedosáhnou úrovně Německa a několika dalších vedoucích zemí EU nikdy. Proč taky, když EU, ani jejich domácí slouhové z euromarxistické pražské havlérky o to nemají zájem. Je přece krásné, mít plnou hubu socialistických žvástů a žít si bezpracně jako král. Stačí jen odhodit čest a národ, posluhovat cizákům a přesvědčit dostatek hlupáků jako voličů a ostatní otrávit a tak, že k volbám ani nejdou.

Koloniální hospodářství budoucnosti

Nelze přehlédnout ani další problém. Je zcela evidentní, že otrokářský systém migrantů a agenturních zaměstnanců jako levných pracovních sil dokazuje stagnaci průmyslu v EU, ve východních koloniích obzvláště. Žádná čtvrtá, či pátá průmyslová revoluce zde není a nebude. U nás je jedna továrnička čtvrté generace v Liberci. Oligarchové si evidentně spočítali, že otroci jsou levnější, než technologické modernizace a robotizace zastaralých provozů. I tupější migrant poměrně rychle pochopí, že má otáčet šroubovákem nalevo, místo napravo. Není třeba drahého stroje, ani programu. Vracíme se do doby před sto lety, kdy kraloval extenzivní průmyslový rozvoj, tedy více uhlí, více oceli, více elektřiny, více vody a k tomu více dělníků. V dnešní době to znamená smetiště civilizace. Primitivní výroba se stěhuje z Afriky a Asie zpět do Evropy. Montovny, lisovny s velkým podílem primitivní ruční práce. Levná pracovní síla za hranicemi a nižší dopravní náklady pro pangermánské evropské panstvo. Proto požadují více Evropy.

Komunisté již v šedesátých letech poukazovali na potřebu přechodu k modernější průmyslové výrobě, mimochodem právě proto, že naráželi na nedostatek pracovních sil. Moc jim to nešlo, mimochodem díky diktátu omezenců typu Brežněva z Moskvy, ale aspoň snahu měli. Kromě toho, tehdejší komunisté směřovali ekonomické výsledky státu na jeho rozvoj, nikoli do kapes oligarchů, cizáků a jejich domácích slouhů. Dnes nás unáší v rámci EU opačný ekonomický i politický trend a Filipovi takzvaní komunisté to v rámci pražské havlérky nadšeně podporují.

K statisícům Babišových migrantů je třeba připočítat růst potřeby energie, která bude proto dražší a vody, která z velké části patří cizákům, a mimo jiné i proto bude taky dražší. To vše pro zaostalou extenzivní průmyslovou výrobu. Také nelze přehlédnout fakt, že minimálně první generace pracujících migrantů bude posílat peníze domů, což znamená odliv z hlediska realizace na našem trhu. V případě Ukrajiny budeme jako slouhové dalšího pangermánského tažení Německa na východ v podstatě podporovat tamní protinárodní režim zlodějiny a války.

Noví voliči pro euromarxisty

Nicméně, migranti, ať už pracující, nebo parazitující, mají v současnosti rostoucí hodnotu i z hlediska politiky. Naše současná vláda, nejlepší od roku 1990 (ANO a ČSSD s podporou pražské havlérky vedené Piráty) a její nejlepší nezištný a vlastenecký premiér od roku 1990, multimiliardářský oligarcha Babiš si připravují statisíce nových voličů. Potají, jako gangsteři schválili a implementovali evropskou směrnici, která umožňuje migrantům volit. Média vedená ČT, která se starají o kdejakou blbost ve světě o takovém zásadním kroku domácí politické reprezentace samozřejmě mlčí. Aktuálně mohou migranti volit pouze do úrovně městských zastupitelství, ale to je jen základ na cestě k účasti v parlamentních volbách a eurovolbách. Koho budou volit migranti, kteří nemají vztah k této zemi? Samozřejmě svoje euromarxistické dobrodince z pražské havlérky, kteří jim umožnili příchod z rozkradené Ukrajiny, nebo ze Somálska, či Afghánistánu. Bude to vítaná posila pro partaje pražské havlérky od TOP 09 až po Filipovu KSČM.

Tam snad úplně zblbli a vrhli se na proletářský internacionalismus, který v praxi nikdy a nikde nefungoval. V Marxově Německu, stejně jako později v SSSR. A teď by ho chtěli realizovat s afroislámskými migranty ze Somálska, nebo Afghánistánu. Evidentně jim jde o voličské hlasy do budoucna, stejně jako dalším partajím pražské havlérky. Současný proletářský internacionalismus euromarxistů vypadá v praxi tak, že proletáři jsou bílí Evropané a internacionálně mají živit kdejakého povaleče ve světě a kdejakého migranta prolezlého tropickými nemocemi a islámskou agresivitou na doživotní placené dovolené v Evropě. Nelze se divit, že soudružky a soudruzi hlasovali v Bruselu za africkou směrnici. Zároveň je ze strany vedení KSČM snaha o spolupráci s novou (euromarxistickou) levicí typu Zelených a Pirátů. Jen tak dál, soudruhu Filipe.

Když si reprezentant ODS a zapálený milovník migrantů Pavlík sprosťák zřídí v Řeporyjích uprchlický tábor, má díky směrnici o volících migrantech zajištěné koryto navždy. Nelze se tudíž divit jeho nadšené podpoře migrace a migrantů. Ostatně právě on je vzorovou ukázkou toho, kam až se propadla ODS za vlády Nečase a Fialy. Mira Topolánek, který se snad úplně zbláznil, jím chtěl nahradit ve sněmovně vyštvaného Václava Klause mladšího, který si dovoluje být vlastencem a říkat pravdu. A co horšího, stává se jednou z nemnoha osobností naší politické scény pokryté jinak šedými euromarxistickými nulami. Renomovaný odborník a vlastenec nahrazen sprosťákem podporujícím migraci, který o sobě všude vykládá a píše, jak je inteligentní. Na základě čeho? Vlastní halasné bezbřehé arogance? Již Churchill říkal, že hloupost se s arogancí snoubí, nikoli inteligence. Tehdy mluvil o arabských muslimech, nelze vyloučit, že se to vztahuje i na multikulturalisty z pražské havlérky ODS.

V evropské civilizaci byly nedílnou součástí inteligence i vzhled a vystupování na veřejnosti. V předlistopadovém období se dostali do politických funkcí i lidé bez vyššího vzdělání, které si museli doplňovat v rámci tehdejšího kvalitního školství, samozřejmě s výjimkou politických vysokých a novinářských škol založených pouze na propagandě a podlézání sovětským soudruhům. Ale žádný politik na komunální, ani celostátní úrovni se nevyjadřoval jako Pavlík sprosťák a další reprezentanti pražské havlérky. A to prý Havel zavedl do české politiky morálku. V evropských hodnotách euromarxisty Jakuba Jandy a jemu podobných reprezentantů pražské havlérky a její nejlepší vlády jsou evidentně zcela jiné priority, než slušnost a civilizovanost. Už jen nápad nahradit Klause mladšího sprosťákem z Řeporyjí mluví za vše o úrovni současné ODS. Začíná být jakási řepná.

Martin Koller

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOperace Gladio: Tajný projekt CIA a NATO je už veřejným tajemstvím. Operace pod falešnou vlajkou jsou řízeny ze zámoří...   
Pridal tk Čtvrtek 25 duben 2019 - 04:29:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Operace Gladio: Tajný projekt CIA a NATO je už veřejným tajemstvím. Operace pod falešnou vlajkou jsou řízeny ze zámoří. Je také současný teror v Evropě dílem tajné armády NATO? Merkelová nám to neřekne...

Miro Lisál vidí v pozadí teroristických útoků v evropských městech tajnou armádu NATO, která bez přestávky operuje v Evropě a neštítí se ani útoků pod falešnou vlajkou

Nedávné teroristické útoky ve Francii, Německu, Belgii či Turecku postavily do pozoru nejen bruselské elity, ale i všechny evropské státy a jejich politické představitele. Obyvatelé celé Evropské unie mají strach a pomalu ale jistě jim dochází trpělivost. Možná nebude trvat dlouho a vezmou spravedlnost do vlastních rukou, aby ochránili své rodiny.

Pod falešnou vlajkou

Mnoho lidí se oprávněně ptá, zda se rozrůstající teroristické útoky dají připisovat migrační invazi, která se valí Evropou. Mnozí evropští politici říkají, že je nesprávné spojovat uprchlíky s terorismem. V rozhovoru pro deník SME slovenský prezident Andrej Kiska dokonce řekl, že spojovat uprchlíky s terorismem je nesmysl. Na okraj nedávných teroristických masakrů sdělil národu, že vlastně nejde o nic nového a zatím je to docela bezva:

"V západní Evropě před dvaceti lety byly teroristické útoky relativně běžné: útočily italské Rudé brigády, německá frakce této organizace RAF, nebo i ETA v zájmu různých, i separatistických ideálů. Dokonce i počty obětí byly vyšší ... "

Tak se tedy podívejme na teroristické útoky v Evropě po 2. světové válce. Už dříve se ukázalo, že tyto teroristické operace byly prováděny pod falešnou vlajkou (tzv. False flag operation) tajnými službami a tajnými armádami NATO, a pak připsány komunistům a socialistům. Evropské elity o těchto tajných operacích dobře vědí, vždyť nakonec se k tomu CIA i přiznala, avšak raději se to veřejnosti nepřipomíná, aby si to Evropané náhodou nespojovali s teroristickými útoky, které se odehrávají dnes, přestože je už mnozí označují za false flag operation.

Až do roku 1990 většina z tehdejších evropských politiků neměla ani tušení, že by v Evropě mohla fungovat tajná armáda Severoatlantické aliance (NATO). Možná ještě i dnes by to bylo považováno za "konspirační teorii", nebýt italského premiéra Giulio Andreottiho.

Gladio - operace Made in USA

Právě v roce 1990 vše vyplulo na povrch a Giulio Andreotti přiznal, že evropské země, které jsou členy NATO, mají tajnou armádu. Stalo se tak 3. srpna 1990, kdy veřejně před výborem senátu, který vyšetřoval terorismus v Itálii, řekl: "Uvnitř našeho státu existuje tajná vojenská jednotka, která může ovlivňovat zákulisní dění."

Andreottiho prohlášení, které šokovalo italskou veřejnost, potvrdil i švýcarský novinář a historik na mezinárodní vztahy Daniele Ganserl: "Jsou to skutečně ty nejtajnější vojenské jednotky. Každý odborník dlouhou dobu tvrdil, že NATO žádné tajné jednotky nemá a nikdy nemělo. Ale to není pravda. Fakta o projektu Gladio nakonec na světlo světa v roce 1990 oficiálně vynesl italský premiér Giulio Andreotti. "

Tajná vojenská jednotka NATO však nepůsobila jen v Itálii, kde byla poprvé odhalena, a pravděpodobně zde byla i nejaktivnější. Během studené války měla být tajná armáda NATO podle Gansera využita téměř ve všech zemích Evropy mimo členské státy Varšavské smlouvy. Oficiálním cílem operace Gladio bylo zabránit případně čelit invazi vojsk Varšavské smlouvy do zemí NATO, respektive do zemí pod vlivem USA. V praxi to znamenalo aktivity od zakládání a podporování „ultrapravicových“ polovojenských organizací až po organizování teroristických operací, které byly určeny na zdiskreditování a oslabení levicových, zejména komunistických organizací.

Za vznikem tajné armády NATO stála americká CIA, která operace Gladio nejen řídila, ale i financovala, což uvedl Daniele Ganser ve své knize NATO's Secret Army (Tajná armáda NATO): "Historikové říkají, že tato armáda ve skutečnosti realizuje teroristické akce zaměřené na změnu politického kurzu v jedné nebo druhé zemi. Když 2. srpna 1980 explodovala bomba v čekárně na nádraží v italské Bologni, vyžádala si 85 lidských životů a asi 200 lidí bylo zraněno. Italská policie tento teroristický čin nejprve připsala Rudým brigádám. Pak však museli přiznat, že za masakrem bylo Gladio."

Strach v Mnichově

26. září 1980 došlo k bombovému útoku na Oktoberfestu v Mnichově, při kterém zahynulo 13 lidí včetně strůjce atentátu - jedenadvacetiletého neonacisty Gundolfa Köhlera. Německé státní zastupitelství v prosinci roku 2014 obnovilo vyšetřování, protože se objevila nová svědkyně, která měla uvést údajného Köhlerova komplice. Už v té době se spekulovalo, že „pravicový extremista“ a student geologie Gundolf Köhler musel být napojen na nějakou skupinu.

Po roce 1990 byla z tohoto teroristického útoku podezřívána právě tajná armáda NATO, což se potvrdilo v dubnu roku 2013, kdy historik z Duisburgu Andreas Kramer, jehož otec pracoval jako dvojitý agent pro Bundeswehr a Spolkovou zpravodajskou službu BND, vypovídal pod přísahou před trestním soudem v Lucemburku. Proč se tedy obnovilo vyšetřování až v roce 2014, a proč vláda Angely Merkelové vytrvale ignoruje svědectví Andrease Kramera?

Odpověď na tuto otázku je jasná. Německá veřejnost by totiž byla šokovaná, kdyby se potvrdilo svědectví Kramera, který před trestním soudem řekl, že jeho otec, kapitán Bundeswehru, si prostřednictvím nizozemské vojenské zpravodajské služby sehnal výbušniny, které pocházely z amerických skladů NATO. Pak dohlížel na sestrojení bomby a rekrutoval Gundolfa Köhlera.

V rozhovoru, který poskytl mnichovskému Večerníku Münchner Abendzeitung v květnu roku 2013, doslova říká:

"Jsem si jist, že za bombovým útokem na mnichovském Oktoberfestu stojí tajné služby, jinak bych takové závažné obvinění nevznesl. Byl to můj otec, který se toho zúčastnil. Sám mi to přiznal. Oficiální vyšetřování ukázalo, že ten, kdo bombu odpálil, byl student geologie Gundolf Köhler. Měl jednat z vlastního podnětu a sám. Toto tvrzení, o kterém je již i tak dost pochybností, je pohádka.

Teroristický útok byla záměrně a dlouho připravovaná akce Spolkové zpravodajské služby BND, pro kterou můj otec pracoval, a jejímž jménem jednal. Klíčovým slovem je Gladio. Prostřednictvím vyšetřování v jiných evropských zemích, a to především v Itálii, se nyní ví, že po válce pod záštitou CIA a zapojením evropských tajných služeb, se v různých evropských zemích vytvořily tajné polovojenské sítě."


Řízené rozvracení Evropy

O tajné armádě NATO se příliš nemluví ani dnes, přestože první informace o její existenci vypluly na povrch v roce 1984 u soudu s italským „ultrapravicovým“ teroristou Vincenzem Vinciguerrem. Existenci Gladia nakonec potvrdilo několik evropských politiků a dokonce i samotná CIA, která však účast na teroristických operacích pod falešnou vlajkou pochopitelně odmítla.

Daniele Ganser ve své knize zveřejňuje závěry německého historika a novináře Ericha Schmidt-Eenbooma, že jen v Německu tvořily asi 25% tajné armády NATO bývalí příslušníci jednotek SS! Podle Gansera měli být vojáci Gladia cvičeni na ostrovech ve Středozemním moři a ve výcvikových centrech v Anglii speciálními jednotkami britské SAS - a v USA speciální jednotkou Special Forces Group Airborne (SFGA), která je známější pod přezdívkou Zelené barety.

Jednotky Gladio působily také ve Francii, Řecku, Belgii, Portugalsku, Lucembursku, Turecku, ale i ve Švédsku, Finsku, Rakousku a Švýcarsku, přestože tyto země nejsou v NATO. Je evidentní, že Spojené státy americké chtěly v celé Evropě manipulovat s politickým klimatem s využitím polovojenských organizací, vlivných osob z podsvětí a různých provokatérů. S tím nepřestali dodnes. Podporují nejen neonacisty na Ukrajině, v Bělorusku nebo Litvě, ale také stoupence různých jiných radikálních skupin, mezi nimiž nechybějí ani islamisté, kteří právě rozsévají strach po celé Evropě.

Americký investigativní žurnalista Wayne Madsen, který pracoval i pro NSA jako analytik pro bezpečnou komunikaci, tvrdí, že CIA má velmi bohatou historii financování politických stran v zahraničí, zejména v Evropě, což potvrdila i Zpráva Rady Evropy z roku 2003, pod názvem Financování politických stran a volebních kampaní - směrnice, v níž se říká: "... nejen zahraniční vlády ... ale také zahraniční tajné služby se podílely na utajeném financování politických aktivit. Během studené války byla např. CIA aktivně zapojena do financování protikomunistických politických organizací. "

A jen tak mimochodem, jak poukázal Wayne Madsen, americké instituce jako International Republican Institute (IRI), National Democratic Institute (NDI) a American Legislative Exchange Council (ALEC) s požehnáním CIA a Obamovy administrativy zapracovaly na porážce skotského referenda za nezávislost v roce 2014 . Můžeme zatím jen spekulovat jak to bylo s rakouskými prezidentskými volbami, které se musejí z rozhodnutí rakouského Ústavního soudu za pár týdnů opakovat.

Velký bratr vše sleduje

Wayne Madsen upozorňuje, že dnes se americké tajné služby a zpravodajské agentury (nejen v Evropě) zaměřují na celé politické spektrum. Evropské strany mají být pod dohledem amerických zpravodajských agentur. Pod drobnohledem je například maďarský Jobbik, francouzská Národní fronta a italská Liga severu. Tedy strany, které odmítají kontrolu Evropy z Bruselu a americkou dominanci v otázkách evropské zahraniční politiky, která má rozpětí od Ukrajiny a Sýrie, přes dohody o volném obchodu (TTIP), až po otevření hranic migrantské invazi.

Podle tajného základního předpisu amerického generálního štábu (tzv. Field Manual 30-31B) měly armády Gladio za úkol odstavit vlády, které by nevyhovovaly USA. Stalo se tak již v roce 1961, kdy tajná armáda NATO naplánovala puč proti vládě generála Charlese de Gaulla, který však selhal. Naopak v Řecku Gladio v roce 1967 svrhlo vládu a nastolilo vojenskou diktaturu. Armáda Gladio se dokonce zúčastnila i při vojenských převratech v Turecku roce 1960, 1971 a v roce 1980. Kdo stojí za nejnovějším nepovedeným převratem v Turecku, se zatím můžeme jen dohadovat - než to po letech někdo přizná.

Z přísně tajného dokumentu, ke kterému se v roce 1967 dostali norští novináři, vyplynulo, že USA byly připraveny vojensky intervenovat v západní Evropě, pokud by byly ohroženy jejich zájmy. V dokumentu se píše: "V případě vnitrostátních nepokojů, které by mohly ovlivnit americké jednotky nebo jejich mise, nebo vojenských povstání či silného vnitrostátního odporu proti vládě, musí americká armáda udělat vše, co je v jejích silách, aby potlačila takovéto nepokoje nasazením vlastních zdrojů."

Vypadá to tak, že ať vyhraje v evropských zemích volby jakákoli strana, nakonec musí být vždy proamerická. Pokud ne, bude tím či oním způsobem svržena - "vývozní" americká demokracie v praxi. Už první generální tajemník NATO Hastings Ismay řekl: "Chci udržet Ameriku v Evropě, Sovětský svaz mimo západní Evropu a Německo při zemi." A tato politika NATO se nezměnila ani dnes, jen Sovětský svaz vystřídalo v plánech amerických generálů Rusko.

Gladio B - muslimští teroristé NATO

Operace Gladio, která byla v 90. letech odhalena, téměř s jistotou pokračuje svými akciemi (i teroristickými) i po roce 2000. Dnes se však označuje jako Gladio B, a přešla do jiné, ještě rozvratnejší činnosti. Už jde opravdu do tuhého, jestliže teroristické útoky páchají islamisté s požehnáním CIA. Že je to zase jen konspirační teorie?

Informace o operaci Gladio B, což je vlastně přechod k islámským radikálním skupinám, přinesl investigativní novinář James Corbett v sérii rozhovorů s bývalou překladatelkou FBI a insiderkou Sibel Edmondsovou, která naznačila, jak to je se současnou špionážní hrou kolem radikálního islámu. Podle ní se NATO v roce 1996 formálně rozhodlo, že předchozí vztahy s neonacisty nahradí islamisty. Operace Gladio B se tak rozrostla a zahrnovala radikální islamizaci Blízkého východu a střední Asie, a také destabilizaci Balkánu, kdy mladí radikální muslimové bojovali ve válce NATO.

NATO prostě změnilo strategii a zapojilo radikální islám přes síť agentů a dvojitých agentů do nového modelu terorismu, Při operaci Gladio využívá strach obyvatel Evropy z nové vlny terorismu, jehož smyslem je, aby se znejistělí občané přiklonili k policejním státům, kde ozbrojení vojáci a policisté na ulicích chránící jejich "svobodu", budou jen špičkou ledovce nové totality.

Momentálně to můžeme vidět ve Francii, kde je vyhlášen výjimečný stav. Trvá od listopadových teroristických útoků v Paříži, a parlament jej po masakru v Nice již počtvrté prodloužil - aby si Francouzi zvykli. Je pravděpodobné, že se postupně dočkáme ze stejných důvodů výjimečného stavu i v dalších evropských zemích. Jaksi přitom už nikoho ani nenapadne, nač je vůbec ve Francii tak dlouho výjimečný stav, když ozbrojené složky a tajné zpravodajské agentury nezabránily teroristickým útokům - což při prosycenosti tamních společností islámským živlem vlastně ani není možné?

Dobré NATO, špatné Rusko

Lidé se zcela přirozeně ptají, jakou politiku vlastně dělá Brusel a jakou roli v Evropské unii hraje NATO, když si politici a generálové nevědíí rady s migrantskou invazí? Každému kriticky myslícímu člověku je už totiž jasné, že migrační vlna není spontánní, ale je někým a odněkud řízena.

Evropští lídři v čele s Angelou Merkelovou samozřejmě museli vědět, že mezi migranty se nepochybně zamíchají i teroristé, kteří chtějí rozvrátit Evropu. Jsou jenom neschopní, nebo se vědomě podílejí na další fázi operací pod falešnou vlajkou?

Stojíme před dlouhou řadou podobných otázek. Na odpovědi si však nejspíš budeme muset opět ještě nějaký ten rok počkat. Dokud se najde další odvážný politik, jenž veřejně přizná skutečnou roli NATO v Evropě, jako se stalo v případě operace Gladio, o níž desetiletí téměř nikdo nevěděl.

Jen doufejme, že ještě zbude z původních obyvatel v Evropě někdo, kdo by mu naslouchal.

Zdroj: http://www.protiproud.cz/politika/2606-operace-gladio-tajny-projekt-cia-a-nato-je-uz-verejnym-tajemstvim-operace-pod-falesnou-vlajkou-jsou-rizeny-ze-zamori-je-take-soucasny-teror-v-evrope-dilem-tajne-armady-nato-merkelova-nam-to-nerekne.htmSdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponVelvyslanec USA pohrozil Rusku letadlovými loděmi ve Středozemním moři   
Pridal tk Čtvrtek 25 duben 2019 - 04:19:44 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Velvyslanec USA v Rusku John Huntsman označil americkou útočnou skupinu lodí ve Středozemním moři za signál pro Moskvu. Uvádí se to ve zprávě pro tisk Šesté flotily Vojenského námořnictva USA.

„Diplomatické styky a dialog ve spojení s mohutnými obrannými systémy těchto lodí Rusku ukazují, že usiluje-li skutečně o zlepšení vztahů se Spojenými státy, musí zastavit svou destabilizující aktivitu po celém světě,“ prohlásil Huntsman.

Podle jeho slov představuje každá letadlová loď ve Středozemním moři sto tisíc tun mezinárodní diplomacie.

Dvě útočné skupiny amerického loďstva s letadlovými loděmi zahájily společné operace v tomto regionu 23. dubna. Ve složení seskupení je celkem 130 letadel, deset lodí, včetně letadlových lodí USS Abraham Lincoln a USS John C. Stennis (třídy Nimitz), a také devět tisíc námořníků a námořních pěšáků.

Naposledy působily současně dvě útočné skupiny Vojenského námořnictva USA ve Středozemním moři v roce 2016.

Rusko zaznamenává v poslední době bezprecedentní aktivitu NATO u svých západních hranic. Aliance své iniciativy rozvíjí a označuje to za „zadržování ruské agrese“. Mluvčí prezidenta RF Dmitrij Peskov dříve prohlásil, že Moskva nepředstavuje pro nikoho hrozbu, nenechá ale bez povšimnutí akce, které mohou potenciálně ohrožovat její zájmy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mqMh


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponMinisterstvo zahraničí USA obvinilo Čínu ze sponzorování Madurovy vlády   
Pridal tk Čtvrtek 25 duben 2019 - 04:15:47 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americké ministerstvo zahraničí obvinilo Čínu z toho, že financuje vládu venezuelského prezidenta Nicolase Madura.

Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí Morgan Ortagusová napsala na Twitteru, že „takzvané“ nezasahování Číny vedlo k „sponzorování“ venezuelské vlády, a to ve výši zhruba 60 miliard dolarů.

Již dříve mluvčí čínského ministerstva zahraničí Lu Kan prohlásil, že pokud jde o situaci ve Venezuele, pak je Čína pro dodržování zásad Charty OSN, zachování míru a stability v regionu. Dodal, že tvrzení, že má Peking negativní vliv na venezuelskou krizi, neodpovídá skutečnosti.

Ve Venezuele začaly dne 21. ledna masové protesty proti současnému prezidentovi Nicolasovi Madurovi, a to krátce poté, co byl zvolen do funkce. Po vypuknutí nepokojů se šéf tamní opozice parlamentu Juan Guaidó sám prohlásil za prozatímní hlavu státu. Řada západních zemí, vedená Spojenými státy, uznala krok Guaida. Maduro označil šéfa parlamentu za loutku Spojených států. Rusko, Čína a řada dalších zemí podpořily Madura jako legitimního prezidenta Venezuely. Moskva dále označila „prezidentský status“ Guaida za neexistující.

Kromě toho se však Venezuela potýká i s jinými problémy. V březnu totiž v této zemi došlo k problémům s elektřinou, a to hned několikrát. Největší porucha přitom proběhla v noci na 8. března, když bez proudu zůstalo 21 států Venezuely. Nicolás Maduro to označil za „elektrickou válku“ ze strany USA. Úředníci obvinili opozici z útoku na elektrárny s koktejly Molotova. Dne 29. března došlo v zemi k dalšímu výpadku. Tehdy bez proudu zůstala metropole Caracas a problémy s elektřinou opět hlásilo celkem 21 států v zemi, z celkového počtu 23.

I v dubnu úřady informovaly o nových útocích na zařízení pro dodávky elektřiny. Prezident Maduro oznámil, že schválil měsíční plán obnovy systému dodávek elektřiny v zemi, který zajišťuje regulaci zátěže na rozvodné síti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mqRm
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOSN: Američané spolu s afghánskou armádou zabili více civilistů než Talibán   
Pridal tk Čtvrtek 25 duben 2019 - 04:12:42 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Americká armáda spolu s afghánskými ozbrojenými silami mají na svědomí více civilních obětí než Talibán. Vyplývá to z poslední zprávy OSN. Celkový počet obětí konfliktu však klesá.

Během prvních tří měsíců tohoto roku americké a afghánské jednotky zabily 305 civilistů, zatímco povstalci z hnutí Talibán* mají na svědomí 227 lidských životů. Tyto údaje uveřejnila Asistenční mise OSN v Afghánistánu (UNAMA) ve své zprávě.

„UNAMA vyzývá afghánské národní bezpečnostní síly a mezinárodní vojenské síly, aby provedly vyšetřování údajných obětí mezi civilisty, její výsledky zveřejnily a obětem poskytly kompenzace,“ stojí ve zprávě.

UNAMA tvrdí, že většina civilistů zahynula během leteckých úderů nebo pátracích a výzvědných operací, které prováděly převážně afghánské síly.

Přesto v porovnání s prvními třemi měsíci loňského roku celkový počet civilních obětí v Afghánistánu klesl, a to až o 23 %. Podle zprávy UNAMA příčinou může být snížení počtu sebevražedných útoků. Loni v Afghánistánu bylo celkem zabito 3 804 civilistů, což je největší počet za posledních deset let.

V březnu list New York Times informoval, že Spojené státy chystají stáhnout své jednotky z Afghánistánu během tří až pěti let. Američtí představitelé provedli sérií rozhovorů se zástupci Talibánu v katarském hlavním městě Dauhá. Podle navrženého mírového plánu Spojené státy v příštích několika měsících stáhnou polovinu svých sil čítajících 14 tisíc vojáků. Dále pak dojde k postupnému stažení zbylých sedm tisíc amerických vojáků a 8 600 příslušníků mezinárodních sil.

Zdroj: UNAMA, Sputnik, New York Times

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponŽádné záruky: Proč státy odváží své zlato z USA   
Pridal tk Čtvrtek 25 duben 2019 - 04:05:53 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Již po celá desetiletí si mnoho zemí na světě uchovává zlato ve Spojených státech. Teď se ale situace mění. V loňském roce vyvezlo své zlaté rezervy z amerických úložišť Turecko, stejně jako to udělalo i Německo a Nizozemsko. A v současné době bude jejich kroky následovat Itálie.

Zlato, zlato, zlato

Touha centrálních bank nahromadit velké množství zlata je pochopitelná. Je to jediné peněžní aktivum na světě, u něhož neplatí rizika spojená s měnami. Geopolitika se nyní dostala do popředí, došlo k rozpoutání obchodní války a ekonomové čekají na kolaps amerického akciového trhu. Předpovídají nejistou budoucnost dolaru a také globální recesi. Zlato je tak velmi užitečné.

Ještě před deseti lety si zlato v USA uchovávalo asi 60 zemí, a to především kvůli bezpečnosti zásob v případě vojenských konfliktů a zvýšení likvidity. Přece jen na newyorské burze New York Mercantile Exchange (NYMEX) dochází k největším obchodům s drahými kovy.

Zlato je uloženo v blízkosti trhu, aby nebylo třeba utrácet peníze za náklady za dopravu, které jsou v případě drahých kovů velmi vysoké, a to kvůli drahému pojištění. O několikamilionových nákladech na přepravu zlatých rezerv se rozhoduje pouze ve výjimečné ekonomické nebo politické situaci.

Proto je snaha dostat zlato ze Spojených států velmi významná. V posledních letech navíc ve světě rostly jisté pochybnosti o tom, že Američané neuchovávají zlato jiných zemí řádně.

Podle amerického ministerstva financí se ve Fort Knox a dalších úložištích nachází až 261 milionů uncí zlata. Audit však proběhl naposledy v 60. letech minulého století. A všechny pokusy o zahájení nového audit byly blokovány Kongresem USA.

Objevují se tak předpoklady, že Američané zkrátka využívají zlato někoho jiného pro své zájmy – pronajímají ho bankám a ty s ním manipulují na trhu, aby kontrolovaly cenu drahých kovů.

V této souvislosti tak vyvstala vcelku rozumná otázka: Je Washington kdykoliv připraven vrátit zlato, které nepatří Spojeným státům? Aby tak některé země předešly možnému riziku, stále více z nich vyváží své zlato zpátky do své země.

Vraťte, co vám nepatří

Vlna navrácení zlata započala v roce 2012, kdy Venezuela oznámila, že z USA vyvezla všech 160 tun za zhruba devět miliard dolarů. Prezident Hugo Chávez poté řekl: „Zlato musí být urychleně vráceno do vlasti, jinak se může stát rukojmím Washingtonu a nástrojem tlaku.“

A o šest let později se přesně to i stalo. V říjnu a listopadu loňského roku centrální banka Bank of England zablokovala převod zlata do Venezuely ve výši 1,2 miliardy dolarů. Agentura Bloomberg uvádí, že za tímto rozhodnutím stojí Washington.

V roce 2014 si Centrální banka Nizozemska odvezla z New Yorku celkem 120 tun zlata do Amsterdamu. Šlo tedy o téměř čtyři miliony uncí. Namísto předchozích 50 % tak v USA zůstalo jen 30 % nizozemských zlatých rezerv.

V Amsterdamu poté uvedli, že další skladování poloviny zlatých rezerv na jednom místě není rozumné a je spíše nevhodné. „Možná to byla pravda během studené války, ale ne nyní,“ upřesnila tehdy centrální banka.

Analytici jsou si však jistí tím, že Nizozemsko bude pokračovat ve vyvážení zlata z USA, aby bylo co nejméně závislé na nepředvídatelném jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa.

S vývozem zlata začala i Německá spolková banka. Program částečného navrácení zlatých rezerv, které byly ve Spojených státech uloženy od konce druhé světové války, Berlín započal v roce 2012. Německé spolkové bance ve Frankfurtu nad Mohanem bylo navráceno celkem 300 tun drahých kovů.

A nakonec se v dubnu loňského roku stejný krok dokončilo i Turecko. V loňském roce získala Centrální banka Turecka celkem 187 tun a stala se druhým největším suverénním kupcem drahých kovů na světě (první je Rusko). Celkem má Ankara 591 tun (údaje z konce prosince), přičemž 27,8 tun bylo vyvezeno z USA a umístěno do místních skladů.

Zlato už USA nesvěří

Odliv zlata ze Spojených států neustále pokračuje. Důvody jsou zřejmé – růst sazeb Federálního rezervního systému, tlak na euro a další měny, zvyšování geopolitických rizik a zahájení obchodní války, kterou Washington rozpoutal proti celému světu.

V této souvislosti se tak globální ekonomika snaží snížit závislost na dolaru. Zlato je spolehlivým prostředkem ochrany před krizí a finančními turbulencemi, ale Američanům zlato již nesvěří. Neexistuje totiž žádná záruka, že Washington, který se stále více uchyluje k finančnímu tlaku, nezmrazí aktiva „nežádoucích“ zemí.

Pokud jde o Rusko, není se čeho obávat. Centrální banka uchovává své zásoby zlata v tuzemsku. Minulý rok o tom informoval předseda výboru Státní dumy pro finanční trh, Anatolij Aksakov. „Nikdo se našeho zlata nemůže dotknout. My nikomu naše zlato nesvěřujeme,“ zdůraznil.

Natalja Dembinskaja

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.3065 sec,0.0806 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,200kB