Neděle 28 duben 2019
Po sympóziu v Mariboru   
Pridal tk Neděle 28 duben 2019 - 14:16:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
O včelách jsem se v tomto roce zmínil již třikrát: V příspěvku Střípky paradoxů (5 - 10. 3) jsem se zmínil o americkém státu Utah, který má v seznamu státních symbolů mimo jiné včelu medonosnou. V příspěvku Střípky paradoxů (4 - 6. 3) jsem psal o zasedání Všečínského shromáždění lidových zástupců a zmínil se mimo jiné o zvýšení vládní podpory R&D, vzdělání v TCM (Tradiční čínské medicíny). V příspěvku Maribor a včely (12.3) jsem v závěru příspěvku napsal: Přeji proto nám všem žijícím, nejenom v rodišti zakladatele apiterapie Dr. Terče, účastníkům sympozia a včelařům, naučit se žít ekologicky, efektivně a ekonomicky, a využít příležitost, kterou nabízejí odkaz prvního novodobého apiterapeuta a potenciál apiterapie a historická zkušenost 3000 let staré TCM a podobných metod. Po té bude nám možno radovat se léta létu, včelám květu a naučit se lehce od mravence pilnosti, a od včely svornosti.

V dnešním příspěvku chci krátce připomenout všem, kteří mají rádi včely, kvalitní med nebo mají dobrou zkušenost s apiterapií, tj. léčbou včelím jedem, že 9. mezinárodní apiterapeutické sympozium se opravdu uskutečnilo (v Národním domě v Mariboru) 30. Března.

Úvodnímu pozdravu Vlado Vogrinece (předseda včelařského svazu Maribor), následovaly kratší přednášky Karl Vogrinčiče (hlavní organizátor a provozovatel apiterapeutického střediska v Pernici u Mariboru), Vlado Pušnika (předseda sekce Svazu včelařů Slovinska a provozovatel školy apiterapie) a Boštjan Noče (předseda Svazu včelařů Slovinska). Jedno z hlavních témat úvodních přednášek se týkalo problematiky farmaceutické lobby a jejího vlivu na šíření apiterapie. Lobby nemohlo ovlivnit průběh odborné části sympozia. I proto, že se lobby bojí včelího píchnutí do očí, podobně jako slon. A tradiční zahájení sympózia Včelí královna nechtěl nikdo propustit.

V úvodu odborné části vystoupil primář chirurgického oddělení nemocnice v Mariboru, MUDr. Gregor Pivec. Ten mimo jiné připomenul účastníkům výsledky lékařské praxe MUDr. Filipa Terče. Ty byly zveřejněny v knize, jejíž vydání v češtině umožnila pomoc Pracovní společnosti nástavkových včelařů CZ. Přednášející zástupce Včelího domu (fs@vcelidum.cz) ruského původu, diplomovaný apiterapeut katedry tradiční medicíny Severo-Západní státní lékařské univerzity I. I. Mečnikova (Petrohrad) Alexandr Barkov, žijící v Karlových Varech, byl nejenom hvězdou sympozia, ale stal se katalyzátorem možné mezinárodní spolupráce s léčitelskými a včelařskými odborníky z různých států Evropy. Proč?

Nejenom kvůli srozumitelnému vysvětlení, proč je med účinný také ve směsích, především s mateří kašičkou, trubčím homogenátem a propolisem, nebo proč med může řešit například i hormonální a pohlavní potíže, problémy se spánkem, nervozitu, nebo proč je med vynikajícím pomocníkem ženám v klimakteriu. Že je propolis skvělým přírodním antibiotikem, na který si dosud, stejně jako na ostatní přírodní produkty, škodlivé organismy

nevypěstovaly rezistenci, potvrdili mnozí účastníci sympózia ze své praxe. Důležitou informaci obsahovala část referátu věnující se přípravné dietě před aplikací včelího jedu, aplikaci včelího jedu s pomocí ultrazvuku u pacientů s alergií na včelí jed, nebo u dětí, bojících se žihadla a píchnutí. To že aplikace s pomocí ultrazvuku umožňuje kontrolovat dobu působení, hloubku a dávku jedu, není potřeba podrobněji popisovat.

Praktické příklady aplikace a výsledků léčení u žen (54 let-po těžkém plicním onemocnění, 62 let-roztroušení skleróza), mužů (65 let-porucha krevního oběhu, 50 let-dna (podagra), chlapce (6 let-mozková obrna) působily přesvědčivě. Podobně přesvědčivě působily příklady dalších referentů. Zástupně se zmiňuji o vystoupení Branko Končara z Bosny a Hercegoviny.

Branko Končar foto-dokumentoval umístění žihadel kolem velmi zhnisaných ran a postup hojení v čase, které trvalo necelé dva měsíce. Připomínám, že se jedná v lékařské praxi o velmi krátkou, až neuvěřitelné krátkou dobu. Představil statistiku vpichů pro jednotlivé kúry, zdůraznil přípravu apiterapeuta na alergickou reakci a popsal možné kontraindikace. V kontextu uvedeného léčení referoval také aplikaci včelího jedu při onemocnění štítné žlázy, některých nádorových onemocnění a o rezistenci patogenů na případu penicilínu. Ten v roce 1940 účinkoval na infekci MRSA způsobenou tzv. zlatým stafylokokem ve 100% případů. V roce 1995 byla jeho účinnost jen 8%. To indikuje konec éry určitých antibiotik. Pro čtenáře může být zajímavé číslo, které nemohu sám prověřit: Ve statistice úmrtí má včelí žihadlo podíl 0,0008 %! Úmrtí způsobuje hlavně alergická reakce. Té se kvalitní apiterapeut vyhne a v horším případě si s ní poradí.

Do třetice se zmiňuji o prezentaci Niny Iljič, pracující s dětmi s velkým statisticky zajímavým úspěchem. Za zmínku stojí prezentace výsledků práce Nik Pengal z USA, kde se mi jeví apiterapie naprosto běžnou metodou léčby, a závěrečný referát Lojze Peterle. Bývalý první premiér samostatného Slovinska, dnes předseda a člen Evropského parlamentu (sekce pro zdraví a výživu), je živým příkladem možného spojení odborných znalostí ve včelařství, apiterapii a politice. Ke dnešnímu dni neznám žádného českého politika nebo kandidáta do voleb EP, který by otevřeně vystupoval za celoevropské uznání, regulaci a vzdělání v netradičních léčebných metodách. Je totiž nejvyšší čas přinutit farmaceutický průmysl a lobbyk dialogu s lidmi schopnými a znajícími alternativní řešení zdravotních problémů.

Výborně organizované a odborně silně obsazené sympózium zcela určitě podpořilo naději na dialog, byť mimo ČR. Sympózium zanechalo po sobě i jinou trvalou stopu, nabízející možnost dialogu s politickými a odbornými reprezentanty ČR: Ve foyer Národního domu byla odhalena busta Dr. Terče, českoněmeckého lékaře a zakladatele apiterapie. Českou delegaci v kraji vína a ve městě s hlubokou českou stopou tvořili zástupci města Kdyně, moravských včelařů, příbuzný dr. Terče a zástupci apiterapeutického střediska Včelí dům z Krušných hor. Ti všichni a jejich přátelé a podporovatelé se budou i nadále snažit přiblížit nám možnosti, jak radovat se léta létu, včelám květu a naučit se lehce od mravence pilnosti, a od včely svornosti. Souhlasu netřeba.

Jan Campbell
28.4.2019

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřípad Feri aneb Vyšetřování musí být dovedeno do konce a pachatelé musí být podle zákona přísně potrestáni   
Pridal tk Neděle 28 duben 2019 - 05:52:33 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Teda ten Feri! To je ale případ!
Samozřejmě myslím případ „strašlivého rasistického útoku na nebohého Dominika Feriho, toho milého poslance a úžasného politika“, jehož hlavní předností pro některé skupiny voličů je, že Dominik je mladý, sice možná nijak inteligentní a schopný, ale hlavně mladý. Přímo MBA se říkává – Mladý, Blbý, Ambiciózní, MBA. Další Dominikovou předností pro některé skupiny voličů je, že je „tak jako super“ prostě mutlikulti. Má afro-účes a je po otci poloviční černoch. (Pokud je tedy již slovo černoch zakázáno, mám tím na mysli, že Feri je po otci Afro-Afričan, zatímco po matce Evro-Evropan. Sám Feri je tedy Afro-Evropan nebo Evro-Afropan nebo Afro-Evro-Afrovano-Evročan. Nebo co. Sakra, v tom multikulturním světě „tady se vážně blbě přednáší“, jak by řekl pan Lustig v pohádce Lotrando a Zubejda – a ten to měl mnohem jednodušší, protože musel vynechat jen kletby a peprné výrazy, zatímco dnes aby slušný člověk přemýšlel, jestli se náhodou nějaký pomatenec, ehm aktivista, nebude cítit dotčen nějakým zcela běžným, normálním slovem.) Tyto „kvality“ Afro-Evro-Evročano-Afrovana a afro-účes dělají Feriho super-atraktivního nejen pro nevzdělané, ehm pardon, vzdělané a inteligentní post-pubertální Gretyi (ať již jakéhokoli jména), ale Feri je atraktivní simulakrum pro celou neo-marxistickou neo-bolševickou frontu v médiích i ve strukturách moci, těch viditelných i v těch skrytých strukturách moci. Ve strukturách soft-totalitní moci, kleptokraticko-totalitní nebo korupčně-totalitní, podle toho jaký aspekt dnešní neo-totality je právě zkoumán.

Pozn.: Když Václav Havel, nebo kdo mu napsal dílo Moc bezmocných, tak tedy – když se píše v díle Moc bezmocných o post-totalitě, o měkké, nenásilné totalitě, jde podle mého názoru ne o post-totalitu ale právě o neo-totalitu, soft-totalitu, totalitu, která nevraždí – tedy většinou, jen občas – ale korumpuje. Vytrvale, každodenně a o to efektivněji. Ať již napsal kdokoli dílo Moc bezmocných – je to dílo velice chytré. Ve srovnání s divadelními hrami nebo jinými texty údajně stejného autora velice chytré a přesné. Proto také váhám, zda lze opravdu přiznat toto autorství. Ale možná šlo o zcela unikátní, jedinečný záblesk v jinak tragické řadě pseudo-děl. Jako kdyby špatný malíř pokojů namaloval jednou v životě Monu Lisu a pak už zase jen „kocoury“ na zdech předsíní. Mimochodem, Moc bezmocných stojí za přečtení. [Jen se podle mne autor nebo autorský team (angl. výraz team používám v tomto kontextu úmyslně ;-) mýlil v tom, že by Plastic People of Universe měli pozitivní vliv v boji proti komunistické totalitě – podle mne to byl projekt, který úspěšně odradil 98% normálních občanů od jakýchkoli sympatií s disentem.]

Přitažlivost simulakra ( https://cs.wikipedia.org/wiki/Simulakrum ) politika nazvaného Feri byla zkušenému a chytrému pragmatikovi zřejmá. Takže Miroslav Kalousek to perfektně pochopil a ve svém projektu „jak vydělávat i nadále v politice, čili založím TOP09 a část blbců, ehm, inteligentních, vzdělaných voličů mne bude volit“. A tak velice chytře nahradil Ferim vyšumělý marketingový tahák knížu, který již beztak byl okoukaný. A koneckonců, proti knížovi vypadá i Milouš Jakeš jako chytrý, šarmantní elegán, což lze maskovat jen krátkou dobu. A jen krátkou dobu se mohou inteligentní a vzdělaní voliči Kalouskova byznysu TOP09 tvářit, že v případě kníži jde o šlechtickou nonšalanci a že nejde o degeneraci a jiné věci začínající na „de“.

Případ Feri.

Poslanec Feri byl na Moravě na koštu vína. Dál se objevuje několik verzí. Poslední verze je, že všechno je zcela vylhaná vyfabulovaná kauza a že maximálně došlo ke drobné strkanici mezi dvěma napitými chlapy.

Feri původně tvrdil, několikrát a opakovaně, že byl cíleně napaden a že za útokem musí být politika a patrně i rasismus. S rasismem a údajným výrokem „negři nejsou lidi“ je Feri opatrný – možná po poradě s manažerem této kampaně nebo po poradě se svým advokátem. Feri říká, že mu někdo řekl, že to prý zaznělo. Feri ani nejmenuje, kdo tvrdí, že to padlo. Sám prý nic neslyšel, protože prý dostával takovou nakládačku úderů (zřejmě pěstmi) do hlavy (zepředu, tedy jistě i do obličeje), že si nic nepamatuje a nic neslyšel. Toto tvrzení Feri zopakoval i při výslechu na policii. Cíleně tak naznačoval, že údajný „brutální útok“ měl rasový motiv nebo minimálně podtext. Zároveň – zřejmě vědomě – formuloval věci tak, aby nemohl být (snadno) obviněn z křivého svědectví. Dokonce ani nejmenoval, kdo mu to tvrdil. Aby ani ten údajný svědek údajného rasistického výroku nemohl být obviněn z křivého svědectví. Typická manipulativní lež. Náznak. Prý. Jako když se o nepohodlném politikovi prohlásí v masmédiích „prý obtěžoval“, „prý řekl“, „podle nejmenovaných zdrojů“, „údajně“... Vždyť to znáte. Feri to zná taky. (Pokud ne, tak to je tedy na pováženou.) A tak to zřejmě Feri použil. Vědomě, cíleně. Vychytrale a podvodně. Podle mého názoru to vzbuzuje důvodné podezření z vědomě vylhané kauzy.

Kalousek napsal na twitter:

„Další rasový útok na našem území. Ani tentokrát to ale nebudou islamisté, ale „skutečně slušní Češi“. Doufám, že budou přísně potrestáni,“ píše na svém twitteru pan Kalousek.

Zdroj:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/top-09-dominik-feri-napadeni.A190421_190238_domaci_jn

Feri přímo tvrdil, že šlo o zcela cílený útok:

https://www.respekt.cz/politika/ten-clovek-sel-najisto-nebyla-to-zadna-hospodska-rvacka

TEN ČLOVĚK ŠEL NAJISTO, NEBYLA TO ŽÁDNÁ HOSPODSKÁ RVAČKA

Byli jsme se známými na akci, kam jezdím pravidelně, v Boršicích mám dobrého kamaráda. Vyšel jsem ven, se skleničkou, na cigaretu. Najednou jsem uviděl, jak se ke mě někdo blíží – kluk zhruba 25 let. Zeptal se, jestli jsem Feri. Řekl jsem, že ano a jak můžu pomoct, ale ani jsem to nestihl doříct - a hned přišlo pár rychlých ran. Když ho moji známí ode mě odtrhli, všiml jsem si, že se s nimi pere i další starší muž. Jak se pak ukázalo, byl to prý táta toho prvního.

...

Nepředcházela tomu žádná provokace ani žádný kontakt, nešlo o to, že bych někoho polil, spálil cigaretou nebo že bych někomu odřel auto. Ten člověk šel najisto. Nenapadá mě žádný jiný motiv než politický.

Proč by mělo jít o politiku?

Vůbec nijak to nesouviselo s tou situací. Rozhodně nešlo o situaci ve stylu „strčil's do mě – pojď ven“. Starší útočník podle médií sympatizuje s Řádem národa. Ale nevím, motiv si policie bude muset vyzjistit od nich.

Takže tedy Feri tvrdí, že „nenapadá mě žádný jiný motiv než politický“. Takže opět vychytrale naznačuje, obviňuje ale jen nepřímo. Vědomě a cíleně se zadními vrátky. „Muselo to tak být, ale já to vlastně jakoby ani tak úplně netvrdím, ale určitě to tak bylo“. Podle mého názoru to vzbuzuje důvodné podezření z vědomě vylhané kauzy.

Známá neo-bolševická agitátorka Reflexu Silvie Laudrová dokonce stvořila agitku s titulkem „KAUZA FERI: MĚL BY BÝT ÚTOČNÍK VYLOUČEN Z LÉKAŘSKÉ KOMORY?“. Opět další manipulace neo-bolševiků – vlastně jakoby ne, neměl by být vyloučen, ale .......... ale už to bylo vypuštěno do světa jako myšlenka. Která se u některých neo-bolševických debilů (myslím to slovo v lékařském slova smyslu, ne jako nadávku) uchytí, časem se o podobném kádrování začne diskutovat, časem nějaká Greta začne stávkovat za okamžité zavedení do politické praxe, odjede ekologicky vlakem do Davosu, cestou ekologicky spořádá 250 sendvičů v 500 plastových obalech, které budou všechny ekologicky odeslány do Číny nebo do Afriky k „recyklaci“ vyhozením do oceánu. A bude za to Nobelovka. Když může být nobelovka za agresívní blábolení nesmyslů a za nátlakové, anti-demokratické prosazování nesmyslů, které ani nelze realizovat, tak proč by v neo-bolševické neo-totalitě nemohla být nobelovka za fízlování a za organizování vyhazování z práce?

Pavel Novotný, žumpa české politické scény, výkladní skříň Fialovy „ODS“, ve které prý Klaus ml. nereprezentoval „hodnoty ODS“, když používal zdravý rozum (doporučuji jeho komentáře, zatím ještě nezakázané na Novinkách - https://www.novinky.cz/komentare/), tak tedy tento Pavel Novotný napsal:

Rasističtí Čecháčci mají v diskusích pré.. Kdyby se našel někdo, kdo mi může do SZ napsat něco k identitě těchto dvou chlapců z Moravy, budu rád, díky!

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Napadeny-Feri-Peklo-Zacal-vysilat-Kalousek-578662

Novotný tedy také nepřímo obvinil údajné pachatele údajného útoku-neútoku z rasismu a vlastně všechny Čechy, tedy vlastně Čecháček Novotný obivinil „Čecháčky“. Dokonce pro nějaké důvody chce jejich identitu – asi aby jim mohl svým pověstně slušným, nehulvátským způsobem domluvit (patrně ve stylu „Vy, ......“, no nebudu to ani psát, vždyť znáte žumpoidní slovník „chytrého Pavlíka“). Mimochodem, všimli jste si, jak ty nejhorší kreatury malosti, podlézavosti a lokajství obviňují sami všechny ostatní z malosti, z podlézavosti a z lokajství? Jak ti nejubožejší a nejpodlézavější Čecháčci nazývají ostatní Čecháčky? Od Havla až po Novotného - čím větší podlézavec, tím více velkohubých prohlášení o malosti ostatních, kteří si zachovali rovnou páteř a necítí potřebu podlézat a klanět se novému panstvu z cizích zemí. Kalousek, Pospíšil, Němcová, Štětina atd atd atd. Jak papoušci vyřvávající „Čecháčci, Čecháčci“ při svém ubohém a trapném ponižování se před cizinou.

Ale zpět k případu.

Policie vše odložila, protože k žádnému útoku nedošlo, natožpak k naznačovanému pořezání-pobodání nožem. Došlo jen k hospodské strkanici. Skleníkové simulakrum chlapa se z toho buďto po...., což se stává od reality izolovaným, inkubátorovým dětem (nebo mimo realitu žijícím inkubátorovým „politikům“), nebo si celou kauzu úmyslně a cíleně Feri přibarvil nebo přímo vymyslel jako politický marketingový tah.

A policie proto nesmí tento případ odložit. Došlo, k čemu došlo!

Feri vědomě a vychytrale nepřímo obvinil dva slušné české občany z rasisticky motivovaného útoku. Kalousek také. (Stejně tak Pospíšil a celá řada presstittutů.)

Křivé obvinění

§ 345

Křivé obvinění

(1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu v úmyslu přivodit jeho trestní stíhání, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

(3) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 v úmyslu získat pro sebe nebo pro jiného prospěch,

b) spáchá-li takový čin tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem,

c) spáchá-li takový čin v úmyslu jiného vážně poškodit v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu,

d) spáchá-li takový čin v úmyslu zakrýt nebo zlehčit svůj vlastní trestný čin, nebo

e) spáchá-li takový čin na jiném, který vůči němu plnil svoji povinnost vyplývající z jeho zaměstnání, povolání, postavení nebo funkce nebo uloženou mu podle zákona.

(4) Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 nebo 2 jako člen organizované skupiny,

b) způsobí-li takovým činem značnou škodu, nebo

c) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného značný prospěch.

(5) Odnětím svobody na tři léta až deset let bude pachatel potrestán,

a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 nebo 2 škodu velkého rozsahu, nebo

b) získá-li takovým činem pro sebe nebo pro jiného prospěch velkého rozsahu.


TOP09 a celá multikulti neo-bolševická fronta je fakticky zřejmě organizovanou skupinou, dle

§ 129

Organizovaná zločinecká skupina

Organizovaná zločinecká skupina je společenstvím nejméně tří trestně odpovědných osob s vnitřní organizační strukturou, s rozdělením funkcí a dělbou činností, které je zaměřeno na soustavné páchání úmyslné trestné činnosti.

Ale připouštím, že by bylo obtížné a u soudu asi nepřijatelné správně kvalifikovat politickou činnost neo-bolševiků jako „soustavné páchání trestné činnosti“, i když je to zcela zřejmé. (Např. podpora nelegální migrace, abych uvedl jeden jediný příklad soustavného páchání trestné činnosti hovořící za všechny; vlastně k tomu přidám i podporu terorismu – právě prostřednictvím podpory islamizace a nelegální migrace). Ale fakticky Evropská komise, většina redakcí mainstream médií, většina univerzit a další a další „opěrné body“ neo-bolševické multikulti fronty – to jsou skutečně skupiny páchající úmyslnou trestnou činnost (pokrytecky a alibisticky maskované jako „páchání dobra“).

Dále jde u všech zmíněných a v kauze Feri angažovaných neo-bolševiků o možný trestný čin:

§ 356

Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod

(1) Kdo veřejně podněcuje k nenávisti k některému národu, rase, etnické skupině, náboženství, třídě nebo jiné skupině osob nebo k omezování práv a svobod jejich příslušníků, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

(2) Stejně bude potrestán, kdo se spolčí nebo srotí k spáchání činu uvedeného v odstavci 1.

(3) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta bude pachatel potrestán,

a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem, nebo

b) účastní-li se aktivně takovým činem činnosti skupiny, organizace nebo sdružení, které hlásá diskriminaci, násilí nebo rasovou, etnickou, třídní, náboženskou nebo jinou nenávist.

Všichni účastníci akce „strašný rasistický útok na nebohého Feriho“, a to včetně samotného Feriho, tedy všichni tito neo-bolševičtí aktivisté se podle mého názoru dopustili Podněcování nenávisti vůči Čechům (a Moravanům) a vůči bělochům. Podezření na spáchání tohoto trestného činu by měla policie také řádně vyšetřit a případně všechny pachatele řádně obvinit a postavit před soud. Na tento trestný čin se mimochodem nemůže vztahovat poslanecká imunita.

Vyšetří policie rasově motivovanou trestnou činnost padni komu padni? Nebo podněcovat rasovou nenávist vůči bělochům i národnostní nenávist vůči Čechům a jiným evropským národům se v multikulti smí (a je vlastně vítáno a všemožně podporováno)?

Ale doufám, že žijeme v právním státě. Doufám, že – jak napsal Miroslav Kalousek - pachatelé odporných rasistických trestných činů budou přísně potrestáni. Bez výjimek, Mirku.

Pošlu ti na Vánoce pomeranč. Nebo po ramadánu, pokud opět přestoupíš na novou vlnu, která jede. Poděl se o ten pomeranč s Dominikem a s Pavlem-Geniálním.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Greta_Thunberg https://cs.wikipedia.org/wiki/Asperger%C5%AFv_syndrom https://cs.wikipedia.org/wiki/ADHD

Autor: Michal Brand

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTak to je další řacha: Goebbels, Marksová, Šlerka - v rudé mašličce ČTK!   
Pridal tk Neděle 28 duben 2019 - 05:37:48 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Překročen Rubikon?

Ne, vážně jsme se nezbláznili: nejšílenější volba od roku 1989 je na světě. Sněmovna zvolila do Rady České tiskové kanceláře bývalou ministryni práce a sociálních věcí za ČSSD Michaelu Marksovou, uvedla ČTK.

Dělají si z občanů legraci?

Tajně a v tichosti, aby to národ nevěděl, se tato zvrácená genderová dáma ocitla na na volebním lístku a poslanecká sněmovna jí dala kulaté razítko. Po totálně rozvráceném ministerstvu práce a sociálních věcí Hamáčkovo komando uzavírá další cenzorní skulinku na ČTK.

Takže nám Hamáček vyhrožuje, že nám přes kachlíkárnu zakroutí krkem jako ministr vnitra z dob Čepičky, dnes se provalila další zvrácenost, že cenzůru na ČTK udávání bude mím na starost Marksová přezdívaná mnohými Englsová.

To vážně nemá chybu! A připravuje se další bolševický cenzor Šlerka, který jde také ve šlápějích Čepičky a umlčování.

Je vidět, jak jim teče do bot a tak se zakopávají na pozicích jak bolševici před pádem v roce 1989!

A to si my starší myslíme, že nás nic nepřekvapí.

ČTK byla založena v roce 1918 jako státní tisková agentura. Od roku 1993 je veřejnoprávní institucí majetkově i hospodářsky oddělenou od státu. Agentura nedostává žádné dotace ze státního rozpočtu, nevybírá na rozdíl od Českého rozhlasu a České televize koncesionářské poplatky a veškeré náklady hradí ze své komerční činnosti. A od roku 1948 mimo roku 1968 a let 1990 - 2000 byla držitelkou jediné správné myšlenky, které za zcenzurované články povině platil celý mainstream, za bolševika ÚV KSČ!

A jsme opět tam. Kde? Odpovězte si sami!

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/2441-tak-to-je-dalsi-racha-goebbels-marksova-slerka-v-rude-maslicce-ctk

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponJiří Vyvadil: Putin už se s Ukrajinou nemaže…   
Pridal tk Neděle 28 duben 2019 - 05:32:26 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Od okamžiku nabytí platnosti nařízení prezidenta Vladimíra Putina o zkráceném řízení pro přiznání ruského občanství obyvatelům Luganské a Doněcké lidové republiky je možná zaznamenávat fronty jejich obyvatel čekající s doklady na přijetí žádosti. Člověku se částečně derou slzy do očí, když vidí, jak jsou ti lidé šťastní a téměř unisono s rozmyslem opakují, že čekali na tuto chvíli nepřetržitě 5 let, že se cítí Rusy chtějí žít jako Rusové a jako Ukrajinci…

Poté, co ukrajinská Nejvyšší rada schválila doslova totalitní jazykový zákon, kde pro milióny obyvatel Ukrajiny, kteří vždy užívali ruštinu jako svůj rodný jazyk zavádí povinné užívání ukrajinštiny téměř ve všech sférách života, kdy výjimky se budou vztahovat pouze na soukromou komunikaci a náboženské obřady.

Iniciátoři projektu považují za hlavní úkol vývoj ukrajinského jazyka jako „původního jazyka titulárního národa“.

Zákon stanoví vytvoření zvláštní „jazykové komise“, jakož i funkce veřejného ochránce práv pro jeho ochranu.

Navrhuje se zavést zkoušky pro úředníky, určující jejich úroveň znalostí ukrajinského jazyka. Za neuspokojivé výsledky jsou stanoveny pokuty od 200 do 700 nezdanitelných minimálních příjmů. To jest od 3,4 tisíc do 11,9 tisíc hřiven (128-450 dolarů).

Stanoví také okruh osob, které musí plynule hovořit v ukrajinském jazyce. To se dotkne nejen nejvyššího vedení země - prezidenta, premiéra, členů vlády a poslanců - ale také učitelů, zdravotnických pracovníků, právníků a notářů.

Využití ukrajinského jazyka se stane povinným pro soudy, armádu, policii, reklamu, během volební kampaně a referend.

Dokument uvádí, že aplikace jazyku krymských Tataru a dalších jazyků domorodých národů a národnostních menšin bude určeno zvláštním zákonem, který poslanci proberou za šest měsíců.

Zatímco stávající prezident Petro Porošenko označil přijetí zákona za „historickou událost“, v Moskvě suše poznamenali, že o to více obyvatel Donbasu bude žádat o vydání ruských pasů.

A je to tady.

V rámci tiskové konference v Pekingu jaksi mimochodem uvedl, že bude zvážena možnost udělení ruského občanství všem obyvatel Ukrajiny a tedy nejen Doněcka a Luhanska.

A to už bude skutečně bomba…

Nechme vyjící šakaly ze Západu, kteří opětovně budou plácat o agresi Ruska. Člověk dnes už nemůže brát politiky Německy, Polska, Francie apod. vážně jako kdysi. O našem blbečkovi Petříčkovi ani nemluvě…(PS. Omlouvám se, ale nejsem schopen ho označovat jinak)

Že určitě přijdou s návrhem nových sankcí proti Rusku? No a co. Politicky slábnoucí Západ už je jen směšný…

To je jedna stránka. Ta druhá se týká vlastní Ukrajiny.

Pokud se Zelenský nevzchopí a neopře se o svých 73 % voličů, bude záhy odepsán.

Jiří Vyvadil

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponDezinformace: nejničivější ruská zbraň útočí. Mají neziskovky dost peněz na odražení agrese?   
Pridal tk Neděle 28 duben 2019 - 05:27:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Tak to vypadá, že vládce Kremlu nehodlá se svými provokacemi přestat. Nedávno v Rusku opět uspořádal vojenské cvičení, aby dráždil armády NATO, které zrovna u ruských hranic secvičovaly mírovou koordinaci. Putinovi už asi nestačí, že brutálním způsobem straší posádky amerických průzkumných lodí a letadel v Černém a Baltském moři, které si jen v klidu fotí ruské pobřeží. Jakpak se asi takoví průzkumníci mají cítit, když kolem nich s plnou forsáží prosviští ruský Su-27? Copak to se dělá? To je ta slovanská pohostinnost?

Podle psychologů může takto nečekaný manévr způsobit americkým vojákům doživotní trauma. „Silný úlek spojený s ohrožením života bývá příčinou divokých snů, ale často může skončit až nekontrolovaným nočním pomočováním,“ varuje psycholog Alois Rumrád. „Pokud se šokovaní příslušníci US Army budou muset léčit, měl by vše do posledního centu zaplatit Putin,“ je si jistý odborník.

Za mrtvé děti si mohou sami Srbové

Vyhrožování zbraněmi je ale pouze slabý odvar proti mnohem ničivější ruské zbrani. Tedy dezinformacím, které Putin ve své chorobné posedlosti ovládnutím světa a blízkého vesmíru vypouští. Rusové tak například drze zpochybňují bombardování Jugoslávie, jehož povaha, jak víme, byla výhradně humanitární. „No dobrá, zabili jsme tam pár stovek civilistů, ale copak lidé neumírají denně na silnicích?“ komentuje politolog Dan Sýr z pražského Institutu mezinárodních studií. A za těch asi padesát mrtvých srbských dětí NATO podle expertů taky nemůže. Tragédii zavinili jejich rodiče.

„Každý přece ví, že když se bombarduje, neposíláme děti, aby si hrály na ulici. Pustíme jim nějakou hezkou pohádku, třeba Toma a Jerryho a počkáme, až bombardéry odletí. Kdyby se takto nezodpovědně chovali všichni bombardovaní, ani by nemělo smysl házet jim tam ty bomby a přinášet demokracii,“ míní Matouš Plátek z neziskové dobročinné nevládní organizace Lidé v plísni. „Víte vůbec, kolik peněz stojí taková bomba americké daňové poplatníky?“ táže se logicky Plátek.

Konspirátoři pomlouvají americké politiky

Podle konspirátorů Spojené státy neustále někde válčí a vůbec jim nejde o šíření demokracie, ale jen o jejich vlastní zájmy. Tato dezinformace (zcela jistě ruská) se už bohužel nebezpečně zabydlela i mezi českým obyvatelstvem.

Tážeme se právem: co dělá pan Jakub Janda z Evropských hodnot? Copak mu pan Soros platí málo? To si máme ruské dezinformace odhalovat a vyvracet sami? A zadarmo? Nebo máme dokonce sami myslet?

Američtí politici, synové a dcery nejkulturnějšího národa světa, umí být při řešení mezinárodních problémů naopak příkladně citliví a nezištní. Způsob, jakým přes noc dokázali převychovat bývalé teroristy z Kosovské osvobozenecké armády, vejde do dějin diplomacie. Odborník žasne, laik nevěřícně kroutí hlavou! A přitom si s násilníky stačilo jen popovídat, citlivě vyslechnout jejich trápení a povzbudit je do dalšího života.

Bývalý šéf bývalých kosovských zločinců Hashim Thaci se po rozhovoru s paní Madeleine Albright nad sebou tak hluboce zamyslel, že svým lidem zakázal lovit Srby, kuchat je a prodávat jejich orgány za účelem transplantací. A taky slíbil, že omezí dodávky drog do západní Evropy. Na důkaz přátelství pak paní Albrightovou políbil a s velkorysou slevou jí prodal kosovské telekomunikace. I se všemi anténami, ředitelem a uklízečkou. Dnes je pan Thaci váženým prezidentem Kosova a bývalá politička s vytříbeným charakterem poutavě přednáší o brožích a ruské hrozbě. A pak, že to po dobrém nejde!

Manipulace s čísly

Další ruská dezinformace vnáší zmatek do myslí Evropanů tvrzením, že Spojené státy útokem na Irák rozvrátily celý Střední východ a způsobily migrační krizi. A že v důsledku invaze zemřelo půl milionu lidí. Neuvěřitelná lež! Podle odborné kanadsko-americké studie mrtvých vůbec nebylo půl milionu, ale jen něco málo přes 460 000. „Vidíte, jak Rusové zase nebezpečně manipulují s fakty, aby rozvrátili semknutost evropských zemí? Nějací lidé se do pohybu sice dali, nešlo však o migranty, ale o turisty, kteří se po zavedení demokracie vydali poznávat okolní země,“ uvádí na pravou míru Ivan Temper z nezávislého a přísně nestranného serveru dezinformatori.cz. Podle jeho názoru si američtí politikové naopak zaslouží velké uznání. „Pokaždé, když americká armáda omylem zaútočí na nějaký stát, nebo tam jen vybombarduje nemocnici, svatbu nebo tržiště, vždycky se omluví. Znáte lepší důkaz demokratického přístupu? Tak co tady stále řešíme? Buďme trochu uznalí, splést se přece může každý,“ nechápe Temper přehnanou kritiku americké mezinárodní politiky.

Michal Mikulenka

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponS Notre-Dame hoří i další osud Evropy a jejích obyvatel   
Pridal tk Neděle 28 duben 2019 - 05:18:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Příčiny požáru Notre-Dame se vyšetřovat vlastně ani nemusí, když již v průběhu požáru (tedy ještě před zahájením jakéhokoliv vyšetřování příčin vzniku tohoto požáru) bylo jasně řečeno, že vznikl nedbalostí řemeslníků. Později byla údajná příčina požáru změněna na elektrický zkrat (z jiných zdrojů se ale dovídáme, že požár vzniknul v místech, kde žádná elektřina vůbec zavedena nebyla, že hoření bylo podporováno termitem atd.). Nebuďme ale detailisté….

Vnímavější lidi může napadnout, že stejně tak se předem vědělo, kdo sestřelil malajské letadlo nad Ukrajinou či kdo a čím otrávil Skripalovi. Pořád se tedy postupuje podle stejného návodu a předem se počítá s tím, že to lidi netrkne. A jak je z komentářů patrné, v některých případech opravdu ne. Místo toho lidé diskutují odtrženě od tématu, aniž by přemýšleli o příčinách událostí kolem nás, takže skuteční pachatelé (resp. organizátoři) se mohou i nadále držet osvědčených postupů. Jedou tedy stále podle stejné brožury. Na ty méně chápavé to ale bohužel stále ještě stačí.

Mimochodem, vybavuje si někdo ještě, že před několika měsíci byla předpovídána blíže neupřesněná velká teroristická akce v západní Evropě? Tak už je tady, vážení. A z toho lze usuzovat na mnohé. A ještě tři poznámky k celé věci: 1/ Tohle nebyl útok na "nějaký francouzský kostel", jak někteří méně chápaví spoluobčané reagovali. Někteří z nich snad dokonce nadšeně. Tohle je útok na křesťanské obyvatele Evropy a na Evropu samotnou, na jeden z jejích symbolů a na součást její historie, kultury a umění. Na její základy, což se týká bytostně i nás, obyvatel evropského kontinentu, ač jsme příslušníky různých národních států a nemáme potřebu vykřikovat o sobě, že jsme Evropané. 2/ Jsme totiž příslušníky jednotlivých národních států žijících společně na kontinentu zvaném Evropa. Žádný stát jménem Evropa neexistuje, nemohou tedy existovat ani občané neexistujícího státu pod názvem Evropané. Ti jsou pouze obyvateli takto pojmenovaného kontinentu, nikoliv státu. Nenechte si (zejména vy mladí) dále motat hlavy, a to ani ve školách, kde to probíhá masově za peníze ze zahraničí. 3/ Požár Notre Dame tedy dopadá i na ty, kteří ještě nepochopili ke své škodě, která bije. A to bez ohledu na to, zda ten či onen obyvatel Evropy je věřícím či nikoliv. Bez ohledu na příslušnost k té či oné politické straně. Dopadá totiž na všechny obyvatele evropského kontinentu bez rozdílu. Ozvat bychom se měli tedy všichni. V první řadě pak ti, kterým ve školách k jejich škodě natloukli do hlav, že již nejsou Češi (či Moravané), nýbrž Evropané. Proč ti nyní mlčí? Vždyť Notre Dame je přece jedním ze zásadních symbolů křesťanské Evropy! Mají teď po svém zbavení národnostního cítění ještě vůbec nějaký pocit přináležitosti? A ke komu? K Evropě? Proč pak dnes nejsou v ulicích a neprotestují proti tomu, co potkalo Notre Dame?

Tato událost jasně ukazuje na to, že dnešní mladí již vůbec necítí jakoukoliv přináležitost ke komukoliv. Tedy ani k těm, k nimž jim byla vtlučena přináležitost do hlav ve školách. Jedna z metod konceptuálního řízení společnosti tedy zafungovala. Vnucují se tedy nutně otázky: Jsou tedy ti mladí alespoň těmi Evropany či spíše nevědí, čí vůbec jsou? Význam této události, která je nepochybně útokem na samotnou (křesťanskou) podstatu Evropy, je daleko hlubší a skutečnost, že k tomu došlo před Velikonočními svátky, hraje svoji významnou roli. A právem bychom měli (byť dnes asi naivně) čekat minimálně pobouřené a odsuzující stanovisko vedení EU, zahájení přísného prošetření a stíhání viníků a organizátorů tohoto činu. Nic takového se ale neděje. Už snad nejsme ani Charlie ani ti Evropané? Nebo snad již ani nevíme, čím jsme, jako ten nadporučík Mazurek z Černých baronů, který nebyl ani dělníkem, tedy proletářem, ani rolníkem či pracující inteligencí. Nakonec se z toho po opici zastřelil.

Nebo nám snad nyní již pouze vadí, když Tálibán střílel do soch a jiných historických památek v Afghánistánu, zatímco když někdo ničí naše zásadní památky a znaky křesťanství v Evropě, tak tomu budeme jen mlčky přihlížet? To je snad ta bezpečnost, kterou nám má zajišťovat účast v EU a v NATO? Co k tomu katolická ale i další církve?

A to je teprve začátek, nechci být zlým prorokem, ale je stále jasnější, že pokud se proti tomu rázně nepostavíme, bude stále hůře. Ti chytřejší a odpovědnější z politiků budou stavět nutně hlídky k dalším podobným objektům již dnes. Dělají to ale snad naši politici? Pokud ne, proč je pak stále dokola volíme?

Ohrožení křesťanů (tedy nás všech, ač třeba bez vyznání) se k nám blíží, a to plošně. Poslední události ve světě to jen potvrzují, zatímco my stále ještě nic neděláme a ujišťujeme se o tom, jak bezpečnou zemí jsme. Do doby prvního atentátu ano. A co pak? Stačí se podívat na Cejlon (nyní Srí Lanku)..A je přitom v dané chvíli podružné, co z toho je útok pod falešnou vlajkou a co je skutečný útok islamistů. V obou případech je to útok proti křesťanům, v tom prvním z nich (Notre Dame) proti obyvatelům Evropy, proti jejich symbolům, historii, kultuře. Kdy tomuto zlu začneme opravdu čelit? A jakou vládu a parlament k tomu potřebujeme? Zvolili jsme si je s ohledem na situaci a z ní pramenící hrozby opravdu správně?

A jak hodlá tato vláda reagovat i na další ohrožení naší země a nakonec i Evropy jako celku klimatickými migranty, jež se blíží?

Lidé, je nejvyšší čas začít přemýšlet na rozdíl od dosavadního zvykového (či dokonce pudového) jednání. Jsme toho ve vlastním zájmu vůbec schopni?

Jaroslav Tichý

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUpon20 000 mladistvých imigrantů bez doprovodu chce azyl v EU   
Pridal tk Neděle 28 duben 2019 - 05:14:37 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Podle Eurostatu požádalo jen v r. 2018 v EU na 20 000 samotných mladistvých imigrantů bez doprovodu o azyl v EU. 86% z nich jsou mladí muži před plnoletostí pocházejících z islámských zemí jako Afghánistán, Pákistán, Sýrie, Eritrea a další. Další velká část této kagorie imigrantů ani není evropskými cizineckými úřady evidována, neboť se rychle zdejchne z hledáčku úřadů do svých národních komunit po Evropě.

V předchozích letech byl tento počet ještě o třetinu vyšíí. U této kategorie imigrantů je vysoká pravděpodobnost, že vzhledem ke své udávané neplnoletosti azyl dostanou, a že dále do Evropy přitáhnou i své rodinné příslušníky.

Zdroj: http://www.radiohc.cu/noticias/internacionales/189339-solicitan-casi-20-000-menores-sin-acompanantes-asilo-en-la-union-europea

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponIndie po vzoru Ruska a Číny zvyšuje své zlaté rezervy   
Pridal tk Neděle 28 duben 2019 - 05:10:59 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Peking a Moskva v minulém roce rozšiřovaly své zlaté rezervy, paralelně s tím snižovaly množství dolarů v cenných papírech USA v odpovědi na sankce Washingtonu.

Rezervní banka Indie (RBI) pokračovala v nákupu zlatých rezerv. V roce 2019 již získala 8,2 tun zlata. Howie Lee, ekonom v Oversea Chinese Banking Corp, prohlásil, že na základě zpráv od začátku nového roku Indie celkově nakoupí 46,7 tun.

Tento indický krok následoval poté, co Moskva a Peking zvyšovaly své zásoby zlata během roku 2019, Ruská centrální banka nakoupila jen v březnu 18,7 tun. Její celkové rezervy dosáhly 2170 tun. Čína jen v březnu nakoupila 10,21 tun, čímž zvýšila svoje zlaté rezervy na úroveň 1900 tun.

Současně s tím Rusko snižovalo množství dolarových cenných papírů. Jedná se o proces běžící od března roku 2018, kdy z různých důvodů USA zavedly nové sankce proti Rusku. Čína, která je v obchodní válce s USA, se také v roce 2018 zbavovala cenných papírů USA – v září prodala 7,7 miliard dolarů.

Ruský ministr zahraničních věcí Sergej Lavrov předtím prohlásil, že USA zneužívají status dolaru a z dlouhodobého hlediska podkopávají víru v dolar. Prohlásil, že nestabilita dolaru povede k „miliardovým ekonomickým ztrátám“.

Zdroj: https://sptnkne.ws/mseE

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPrezident Srí Lanky zakázal dvě skupiny podezřelé z provádění bombových útoků na Velikonoce   
Pridal tk Neděle 28 duben 2019 - 05:05:38 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Portál The New 1st informoval, že v průběhu posledních 24 hodin bylo uvězněno 20 podezřelých v souvislosti s bombovými útoky na Srí Lance a dodal, že policie získala v pátek zpět těla čtyř podezřelých z bombových útoků ve městě Kalmunai.

Srílanský prezident Maithripala Sirisena zakázal skupiny National Thowheed Jamath a Jamathei Millat Ibrahim, které jsou podezřelé z provádění bombových útoků na Velikonoční neděli.

Prezident ve svém prohlášení uvedl, že všechny movité i nemovité věci patřící těmto skupinám budou rovněž zabaveny.

Podle prezidenta jsou také podnikány kroky k zákazu řady dalších extremistických organizací v souladu s výjimečným stavem na Srí Lance.

O Velikonoční neděli došlo na Srí Lance k sérii výbuchů, prvních šest explozí zahřmělo ve třech kostelech a třech hotelech, sedmý na západě ostrova a osmý v obytném komplexu na předměstí hlavního města Kolombo. Podle místních médií útoky spáchali sebevražední teroristé. Oběťmi výbuchů, podle aktualizovaných údajů, bylo asi 253 lidí, kolem 500 dalších bylo zraněno.

Srí Lanka zahájila trestní vyšetřování ihned po útocích a údajně již zatkla více než 100 podezřelých. Podle státních zástupců provedlo teroristické útoky devět sebevražedných atentátníků, z nichž osm již bylo identifikováno.

Zdroj: The New 1st


Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2921 sec,0.0676 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:2,159kB