Úterý 30 duben 2019
Venezuelská policie za pomoci Ruska zadržela a obvinila pět lidí napojených na USA z terorismu za útoky na elektrárny   
Pridal tk Úterý 30 duben 2019 - 05:44:07 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Odborníci, kteří z Ruska přiletěli do Venezuely dvěma letadly už mají výsledky. Pro mnohé to překvapivé není, USA zuří, protože bez ruské logistiky a techniky by to stěží Venezuela odhalila. Kybernetické útoky byly vedeny z USA.

Mezi zatčenými je Otoniel Ramos Sanchez, bývalý ředitel automatizace, technologie, informační a telekomunikační na jedné z dceřiných společností elektrické korporace CORPOELEC v bolívarském státě, kde elektrické problémy s blackauty vznikaly.

„Vyšetřování týkající se kybernetických útoků v Guri na hydroelektrickém komplexu pokračují,“ řekl Rodriguez novinářům. „Sanchez byl obviněn a ve vazbě dal informace o dalších spolupachatelích.“

Venezuelská vláda tvrdí, že původní elektrický výpadek 7. března trvající po dobu pěti dnů byl součástí sofistikovaného kybernetického útoku proti automatizovanému systému elektrárny Guri pocházející z amerických měst Houstonu a Chicaga.

Druhý útok 25. března má na svědomí ostřelovač, který způsobil výbuch a požár v Guri Dam v rozvodně. GURI Dam v současné době dodává přes 70 procent Venezuely elektřiny. Prezident Maduro obvinil Spojenén státy z terorismu.

Kromě pěti zatčeních Rodriguez uvedl, že dalších čtrnáct lidí bylo zapojeno do útoku a jsou v současné době hledáni policejními orgány.

Mezi jmenovanými podle ministra jsou Julio Acuña Núñez, který uprchl do USA, Ramon Garcia, který údajně žije ve Španělsku, a Miguel Angel Freitas, který pracuje pro kybernetickou firmu v Kolumbii. Rodriguez dále jmenoval "Ježíše" Landoniho, který prohlašoval, že opustil Venezuelu už 8. dubna do Spojených států a v současné době žije v domě úředníka z Air Force USA. Landoni měl na starosti bezpečnost v areálu v době výpadků Guri.

„Je podána žádost k Interpolu na zatčení osob zapletených do útoku na elektrárny, žijící v USA, Kolumbii a ve Španělsku,“ informoval Rodriguez. (Těžko je ale USA vydají)

Elektrická síť v blízkosti ‚trvalé rovnováhy‘

Venezuelská rozvodná síť má velké problémy a Maduro to nepopírá. Ruští specialisté však zjistili, že objednávky na obnovu zablokovaly USA, a ač už Venezuela poslala peníze, i ty zůstaly v USA či Velké Británii. Zajímavé ale je, že okolní státy poslaly odborníky nyní Venezuele na pomoc a rozvodná síť se pozvolna stabilizuje. Kdyby byla v tak strašném stavu, jak tvrdí USA, soustava by se musela při výpadcích zhroutit, což se ale nestalo. Vypínáním a přepínáním v rozvodných sítích se daří opravy zvládat, ale lidé stále více nadávají na USA, protože mají problémy s potravinami, které se kazí. Navíc je část Venezuely závislá na čerpání vody a při výpadcích trpí mnoho lidí. (Prý se na obnovu nabídlo i Japonsko. Zda spolupracuje s Ruskem se ale neví)

Ministr Rodriguez tvrdí, že systém začíná být mnohem stabilnější a je „blízko k dlouhodobé rovnováze.“

Rusko poukazuje prstem na USA

Ruské úřady pomáhají při vyšetřování dvou hlavních výpadků, a uvedly tento týden, že souhlasí s tvrzením venezuelské vlády, že vláda Spojených států stojí za výpadky. Fomin také obvinil Washington z výcviku násilníků z protivládních teroristů a uplatňování ekonomického tlaku prostřednictvím jednostranných sankcí. Je však přesvědčen, že útoky budou neúspěšné, a jen „sjednotí více lidí kolem venezuelské vlády.“

Zdoj: http://www.skrytapravda.cz/zahranicni/2445-venezuelska-policie-za-pomoci-ruska-zadrzela-a-obvinila-pet-lidi-napojenych-na-usa-z-terorismu-za-utoky-na-elektrarny

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponOrchestrace rusofobie je předehrou k válce   
Pridal tk Úterý 30 duben 2019 - 05:37:56 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ruské velvyslanectví ve Washingtonu připravilo precizní 121 stránkovou zprávu s názvem HYSTERIE RUSSIAGATE: PŘÍPAD TĚŽKÉ RUSOFOBIE!

Každý by si měl tuto zprávu přečíst. Dokumentuje falešné zprávy, lži, porušování diplomatických norem a mezinárodního práva a bezdůvodné agresivní kroky vůči Rusku v období od 18. května 2016 až do zveřejnění Muellerovy zprávy.

Aniž by se to ve zprávě výslovně uvádělo, z textu je patrné, že vláda USA, ani americká média nemají kousek morální zásadovosti a charakternosti. Jsou to zločinecké organizace, které jsou ochotné riskovat válku s Ruskem ve snaze o dosažení úzce zpolitizované agendy.

Zpráva zde: https://washington.mid.ru/upload/iblock/3c3/3c3d1e3b69a4c228e99bfaeb5491ecd7.pdf

To jsou důležité informace pro Američany a zbytek světa. Každý člověk, každá vláda a každá soukromá organizace, podporující rusofobní politiku Washingtonu, přispívají k rostoucí hrozbě jaderné války.

Můžeme jen doufat, že celá ruská vláda, média a obyvatelstvo si také přečtou tuto zprávu, neboť obsahuje stejně důležité poselství pro Rusko. Toto poselství je bezpochyby neúmyslné, nicméně však vyplynulo z této zprávy, kterou vydalo velvyslanectví.

Ruská vláda by měla žasnout nad svou naivitou ve spojitosti s důvěřováním Washingtonu, americkým institucím, jako je Citibank, a dodržováním mezinárodního práva ze strany USA. Na 121 stranách zpráva uvádí přestupky proti Rusku, poté další přestupky a lži, a zase další lži; přesto však ruská vláda i nadále posílala diplomatické nóty, na které nikdy nedostala odpověď, žádosti o schůzky, které zůstaly bez odpovědi, žádosti o důkazy, na které nikdo neodpověděl. Člověk by si pomyslel, že po všech těch měsících zneužívání bude ruská vláda dohnána k tomu, že se začne podivovat nad tím, kde zůstala inteligence, „kooperativní duch“, soudnost a „společný zájem o globální bezpečnost“. Rusko se domnívalo, jak je patrné z jeho reakcí na chování Washingtonu, že to všechno jejich „partner“ má.

Naivní a důvěřivá reakce ruské vlády vůči Washingtonu hrála do rukou Washingtonu. Tím, že ruská vláda reagovala na organizovanou rusofobii Washingtonu jako by to byla nějaká chyba, založená na špatných informacích, umožnila Washingtonu udržet proces démonizace živý, čímž přispěla k přetrvávající démonizaci Ruska. Kdyby místo toho ruská vláda veřejně odsoudila démonizaci Ruska jako čin Washingtonu, kterým připravuje Američany na válku s Ruskem, a zaujala spíše útočný postoj místo pouhého stěžování si, potom by se v USA a Evropě rozšířily myšlenky o tom, že politika Washingtonu stojí velkou cenu, a povstaly by hlasy proti této nebezpečné a bezohledné politice Washingtonu. Dnes by namísto jednotnosti hlasů proti Rusku existovala také opozice proti nezodpovědným provokacím Washingtonu.

Nebezpečí ruského sebeklamu ještě neskončilo. Zpráva velvyslanectví vyjadřuje naději, že nyní - když Muellerova zpráva dospěla k závěru, že mnohé zprávy o tajných dohodách neměly ve skutečnosti žádné opodstatnění - mohou být vztahy mezi Washingtonem a Ruskem normalizovány, a lze dosáhnout spolupráce.

Taková možnost však neexistuje. Demokraté vykřikují, že to je „kamufláž“, a požadují rezignaci generálního prokurátora Barra a obžalobu Trumpa. Prestituti tvrdí, že Muellerova zpráva potvrzuje správnost jejich zpravodajství. Trump nadále využívá americkou zahraniční politiku k páchání trestných činů. Prohlásil, že prezidentem Venezuely je člověk, kterého sám vybral, a nikoli osoba, kterou si zvolili sami Venezuelané. Dal Izraeli část Sýrie, jako by mu syrské území patřilo. Vyhrožuje Íránu válkou, tak jak požaduje Izrael. Jinými slovy, americká arogance stoupá do stále větších výšin.

Ruská vláda a ruský lid budou muset v určitém okamžiku přijmout fakt, že k dosažení shody s Washingtonem by se Rusko muselo buď vzdát své suverenity, nebo se stát tak agresivní, jako je Washington, a místo zbytečného vyvracení obvinění, s nimiž přichází Washington, začít se svými vlastními obviněními. V opačném případě bude Washington pokračovat v úsilí, dokud válka nebude jediným možným výsledkem.

Paul Craig Roberts

The Orchestration of Russiaphobia Is The Prelude To War vyšel 23. dubna 2019 na ICH. Překlad Zvědavec.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2019/04/7894-orchestrace-rusofobie-je-predehrou-k-valce.htm

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAfričané a Arabové v Itálií málem umlátili italský pár k smrti a ještě vyhrožovali vyvražděním příbuzným obětí   
Pridal tk Úterý 30 duben 2019 - 05:28:27 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
ITÁLIE / CARPI / ÚTOČÍ VELMI RÁDI V DAVU! / KULTURNÍ OBOHACENÍ / NESKUTEČNÉ NÁSILÍ!

BOLOŇA - To se tak vracíte ve svém městečku domů coby mladý pár, když vtom na vás vlítne osm Afričanů a bezdůvodně vás začne mlátit tak, že jste v ohrožení života. I toto se stalo, tentokrát ve městě Carpi. Naštěstí dívka byla mistryní Itálie v bojových uměních May Thai. To jim pravděpodobně zachránilo život.

Mladá žena se dokázala ubránit, zachránila i svého přítele a zvládla zastavit jednoho obohacovatele na útěku.

Ve stručnosti, jak se to celé stalo: pár se vracel z nedalekého baru v centru města. Bydlí blízko a cestu znali dobře, vždy byla klidná a ve městě stále někdo je. Když vtom viděli skupinku oněch Afričanů mezi 20 - 23 lety. Už jen ten fakt, že byli takto seskupení, budil nedůvěru, ale museli kolem nich projít. A ti, aniž by cokoliv řekli, se na ně vrhli!

Ital Mattia byl na zemi bez známek života ihned, přičemž to jim nestačilo a i nadále dostával další a další kopance. Dívka mezi tím prakticky zastavila celou skupinu. Když Afričané viděli odpor, vrhli se kolektivně na ni. Znehybnili ji a přidali jako zbraň skleněnou láhev, opakovaně dostávala pěstmi.

Jeden z přátel páru si incidentu všimnul a chtěl pomoci, ale i jemu bylo vyhrožováno skleněnou lahví. Tak alespoň přivolal pomoc...

Když Italka slyšela sirény, byla na zemi. Davoví útočníci se dali na úprk, ale ona zastavila alespoň jednoho Tunisana, 20 let, již trestaného, který porušil i zákony o trvalém pobytu. A tak ho mohla předat policii.

Pár byl samozřejmě velmi poraněn, odvezen do nemocnice, naštěstí již byli oba propuštěni, ale následky si ponesou dlouho. Rossella měla zranění na hlavě a v obličeji, Mattia skončil hůř. Několikanásobné přeražení čelisti a nosu, riskoval i ztrátu oka, měsíc bez tuhé stravy, možnosti se vysmrkat či pracovat, což je pro něho, coby OSVČ velmi citelná ztráta.

Afričané se snažili vše popřít a ještě vyhrožovali, že příbuzní obětí budou napadení, vyslechli si věty typu "podřízneme vám krk", "najdeme si vás". Snažili se všem namluvit, že šlo o rvačku mezi nimi a že příbuzní jsou rasisté.

V příštích dnech se pár sejde i se starostou města a prosí všechny o pomoc při hledání agresorů. A Rossella k tomu dodává : "kdyby tam byl na tom místě někdo jiný, nevím, jak by to dopadlo."

Takže, i toto nám, vážení, chodí po Evropě. Skupinky nudících se Afričanů, kteří vás napadnou jen tak, pro zábavu... Nedávejte dívky ani na balet, ani na gymnastiku, ani na zpěv, ale na bojová umění. V moderní Evropě se to vyplatí. O chlapcích to platí samozřejmě také. Bohužel.

Zdroj: bologna.repubblica.it

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponTohle je konec. Bomba pro světovou ekonomiku obsahuje 243 bilionů dolarů   
Pridal tk Úterý 30 duben 2019 - 05:22:49 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Výše světového dluhu činí 243 bilionů dolarů. Je to rekord, který třikrát překročil globální HDP, tedy cenu všech produktů a služeb na planetě. Ekonomové varují, že až tato obrovská bomba pod světovou ekonomikou vybuchne, vypukne krize horší než v roce 2008.

Proč tolik dluhů

Ze zprávy Ústavu mezinárodních financí vyplývá, že se globální dluh loni zvýšil o 3,3 biliony dolarů, na 243 bilionů. Z toho 65 bilionů připadá na souhrnné státní dluhy, což je téměř 1,5krát více než v krizovém roce 2009.

Extrémně velký poměr dluhu a HDP mají ve vyspělých zemích – 390 %. Největší mají v Japonsku, Francii a Austrálii. Na rozvojových trzích byl naopak růst dluhu zpomalen na minimum od roku 2001.

Analytici konstatují, že tento obrovský a nekontrolovaný dluh je výsledek nezodpovědné politiky západních centrálních bank, které si našly zálibu v tištění peněz a poskytování úvěrů.

Vlády, společnosti a soukromníci si půjčují peníze za účelem financování ekonomického rozvoje. Růst se nekoná, pak si půjčují ještě více. „Je to klasické chování narkomanů,“ poznamenal investiční analytik John Mauldin. „Světové CB vytvářejí dluhy, aniž by se staraly, co s nimi bude dál.“

Ekonomové Mezinárodního měnového fondu poukázali již koncem loňského roku na neúnosnou globální zadluženost jako na klíčovou hrozbu pro světovou ekonomiku. Ředitelka MMF Christine Lagardeová v souvislosti s tím připomněla nesprávná politická rozhodnutí, jež následovala po bankrotu Lehman Brothers.

Vlády většiny států nezvládly prakticky všechny reformy potřebné na ochranu bankovního systému, především před riskantními a neuváženými aktivitami finančníků, jež způsobily mocnou řetězovou reakci pádu v roce 2008, konstatoval MMF. I když se regulátorům podařilo vzít si za uplynulé desetiletí jistá ponaučení, což je zvýšení bankovních rezerv, zpřísnění dozoru nad finančním sektorem, stejně to nestačí.

Kritický dluh USA

Skutečný strojem na výrobu dluhů jsou USA. Celkový dluh země (včetně vlády, místních úřadů, finančního systému, byznysu a domácností) stoupl od roku 2000 téměř na trojnásobek a dnes překročil 73,6 bilionů dolarů, což je 106 % HDP. Stát, banky a nefinanční sektor si půjčily pouze za poslední rok 2,9 bilionu dolarů, je to maximum od roku 2007. Nefinanční korporační dluh v USA se přibližuje k předkrizovým maximům 2008. Není divu, že v prvním čtvrtletí letošního roku zažily americké společnosti snížení úvěrových ratingů.

Ještě větší obavy vzbuzuje obrovský a stále se zvyšující státní dluh USA. Byl překročen další rekord: 22 bilionů.

Za Donalda Trumpa tempa zadluženosti pouze stoupla. I když v roce 2016 během předvolební kampaně slíbil, že tento problém zvládne za 8 let, vyšlo to naopak. Za dva roky si stát půjčil téměř dva biliony, za dva další k tomu podle výpočtů Bloomberg přidá ještě 4,4 bilionu.

Nyní se Trump hodlá zbavit příliš velkého dluhu ke konci druhého prezidentského období. Ekonomové jsou ale přesvědčeni, že se tento trend nedá přelomit, poněvadž se situace s rozpočtem pouze zhoršuje.

Za finanční rok 2018 stoupl schodek federálního rozpočtu USA o 17 % a dosáhl 779 miliard dolarů, je to maximum od roku 2012. Je to následek Trumpovy daňové reformy. V nejbližší budoucnosti to bude stejné kvůli snížení příjmů z daní a růstu výdajů na obranu. Není vyloučeno snížení solventnosti země. Rozpočtová správa Kongresu prognózuje, že letos stoupne schodek o dalších 15,1 % na 897 miliard dolarů. V roce 2022 překročí jeden bilion, klesat nebude.

Bomba vybuchne dříve

Investiční banky předpovídají, že do roku 2024 dosáhne americký dluh 140 % HDP. Vláda si bude muset půjčovat další biliony na podporu finanční bubliny a růstu ekonomiky. A nakonec tento strukturní schodek vytvoří „účinek kolejnice“, po čemž ekonomika začne sklouzávat do propasti.

Podle názoru expertů zbývá USA na překonání tohoto problému maximálně 10 let. V opačném případě čeká zemi opravdová krize, která se dá srovnat s Velkou depresí třicátých let minulého století.

Ke katastrofě ale může dojít ještě dříve. Světová ekonomika nedokáže v jistou chvíli strávit obrovský a neřízený dluh. Analytici z Bloomberg zastávají názor, že následující krize způsobí masovou bídu, silnou geopolitickou nestabilitu, nepokoje a války.

A ať byl finanční pád 2008 jakkoli ničivý, příští bude ještě ničivější, prostě proto, že od té doby byla globální ekonomika zatížena dalšími dluhy ve výši 70 bilionů. Znamená to, že vlády a centrální banky mají dnes mnohem méně sil a možností na stabilizaci ekonomiky na vrcholu dalšího krachu.

Natalja Dembinskaja

https://sptnkne.ws/msPk
Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPolsko se dohodlo s USA na zvýšení počtu amerických vojáků v zemi   
Pridal tk Úterý 30 duben 2019 - 05:09:58 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Ministr národní obrany Polska Mariusz Blaszczak informoval o dohodě s USA na zvýšení počtu amerických vojáků v republice. Na polském území se nyní nachází okolo 4,5 tisíce vojáků USA v sestavě obrněné brigády a mnohonárodního praporu.

„Nyní probíhají jednání o detailech. Jsme na dobré cestě, aby jednání skončila úspěšně ještě v tomto roce,“ dodal v přímém přenosu Polské televize.

Polsko dříve nabízelo USA umístit na svém území stálou americkou obrněnou divizi s tím, že polská strana „to zaplatí“. Celkově se mělo jednat asi o dvě miliardy dolarů. Návrh se projednával mimo rámce NATO. Polský prezident navrhl nazvat základnu Fort Trump.

Protiruské nálady

V poslední době se v Polsku aktivně hovoří o údajném vojenském nebezpečí, které má představovat Rusko. Kvůli tomu byl přijat program prudkého navýšení počtu polské armády. V Polsku se dále nacházejí cizí vojska NATO.

V Kremlu prohlásili, že umístění americké základny na území Polska je suverénní rozhodnutí země. Bude ale mít vliv na činnosti Moskvy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/msQJ

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponLibye dostává zbraně z EU?   
Pridal tk Úterý 30 duben 2019 - 05:06:05 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Italská ministryně obrany Elisabetta Trentová prohlásila, že její země nehodlá zasahovat do vojenských problémů v Libyi a opakovat chyby minulosti.

Italská vojenská přítomnost v Libyi je kontingent čítající asi 400 lidí z mise MIASIT (dvoustranná mise pro pomoc a podporu v Libyi). Na libyjském území působí také italská energetická společnost ENI, jediná italská společnost, jež zůstala v Libyi.

Itálie má tedy v Libyi vážné zájmy a kolují řeči, že Řím podporuje libyjského premiéra Sarrádže nejen oficiálně.

V tomto kontextu se objevily fotografie lodí libyjské pobřežní stráže přeměněných na ozbrojená vojenská plavidla. Dá se tedy předpokládat, že tyto zbraně byly nejdřív demontovány kvůli mezinárodním sankcím na dodávku zbraní a pak namontovány znovu.

Dva nebo tři dny před uveřejněním těchto fotografií na sociálních sítích se na portálu Meridionews.it objevila zpráva o neobvyklé vojenské operaci na ostrově Lampedusa v noci z 16. na 17. dubna v doku Cala Pisana. Očitý svědek sdělil Meridionews toto: „Vojenský letoun mě nepřekvapil. Nebylo to poprvé. Překvapilo mě, že to bylo v noci. Možná, že na moři byly jiné lodě, nevím. Slyšel jsem zdálky ještě jedno přistání anebo vzlet letadla. S ohledem na hodinu, to nemohlo být civilní letadlo.“

Příští den o tom napsal i portál Mediterraneocrnonaca, také s odkazem na očité svědky. Podle informací Mediterraneocrnonaca se operace zúčastnily dvě ze tří velkých lodí třídy San Giorgio italského vojenského loďstva, hlídkový vrtulník a letadla místní vojenské jednotky na Lampeduse.

Z letadel byly vyloženy dřevěné bedny podobající se používaným na dopravu zbraní. Tyto bedny pak naložili na vojenské lodě. Lodní motory byly vypnuté, všude tma. Operaci řídili vojáci z praporu San Marco, trvala od večera do tří hodin po půlnoci, na tuto dobu byla pozastavena trajektová doprava mezi Lampedusou a Sicílií.

Je možné, že v těchto bednách byly zbraně, kterými později vybavili lodě pobřežní stráže? Nikdo to nemůže tvrdit s jistotou, ale několik hodin nato poděkoval Sarrádž Itálii a nazval ji hlavním partnerem Libye.

Sputnik.Itálie si promluvil s Giacomem Sferlazzem, očitým svědkem operace v přístavu.

„Ve dne jsme viděli, jak z vojenského letadla, jež přistálo na letišti, překládali dřevěné bedny do vojenských aut. V noci pak v doku Cala Pisana byly tyto bedny naloženy na vojenskou loď. Nalodili se také vojáci. Pak lodě vypluly na moře. Předpokládáme, že tyto zbraně a technické prostředky byly vypraveny do Libye, i když to nemůžeme s jistotou tvrdit,“ řekl Sferlazzo.

Podle jeho slov to na Lampeduse jsme viděl poprvé, i když vojenská letadla sem občas zavítají.

„Jenže vždy je těžké pochopit, co konkrétně vykládají. Nedá se tedy tvrdit, že se podobné operace nekonaly dříve, avšak nikdo si přesně neuvědomil, co se konkrétně děje,“ uvedl.

Slova očitého svědka byla potvrzena ve zprávách z 18. a 20. dubna v největším sicilském listě La Sicilia a L`Avvenire, které pak zveřejnila také další regionální média.

Oficiální reakce italské vlády nenásledovala do 25. dubna, kdy byla zveřejněna zpráva pro tisk italského ministerstva obrany, ve které se pravilo: „V souvislosti s nedávnými publikacemi v médiích a na sociálních sítích považuje generální štáb za nutné upřesnit, že se příslušníci italských ozbrojených sil z dvoustranné mise pro poskytnutí pomoci a podpory v Libyi (MIASIT), ani účastníci operace Mare Sicuro, ani posádka zásobovací lodi v Tripolisu, neúčastní vojenských aktivit v Libyi. Vojáci pracují podle pravidel OSN, plní ryze humanitární a technické úkoly.“

Zdroj: https://sptnkne.ws/msQH

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponNárodní demokracie jako první strana v Evropě uzavřela spolupráci s ruskou stranou LDPR   
Pridal tk Úterý 30 duben 2019 - 04:59:29 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Národní demokracie jako první strana v Evropě uzavřela spolupráci s ruskou stranou LDPR Vladimira V. Žirinovského. Zástupci obou stran podepsali v Praze deklaraci, ve které odsoudili EU, NATO a migraci...

Zástupci Národní demokracie se v sobotu 27. května 2019 sešli v Praze s tajemníkem Liberálně-demokratické strany Ruska (LDPR) pro zahraniční vztahy Valerijem Vadimovičem Voroninen. Obě strany podepsaly dohodu o spolupráci a tzv. Pražskou deklaraci.

První kontakty mezi oběma stranami byly navázány zhruba před rokem. Po roce se podařilo přeměnit je v oficiální spolupráci. LDPR má podepsánu smlouvu s politickými stranami v sedmi zemích, Česká republika a její Národní demokracie je osmá v řadě, přitom ale první na evropském kontinentu. Národní demokracie je tak první evropská politická strana, která uzavřela oficiální smlouvu o spolupráci se stranou, která letos na podzim oslaví 30 let a která je díky úsilí svého vůdce Vladimira V. Žirinovského od svého vzniku roku 1989 početně a bez přestávky zastoupena v ruské státní dumě, kde momentálně disponuje 39 poslanci.

Více informací zde:

http://narodnidemokracie.cz/narodni-demokracie-jako-prvni-strana-v-evrope-uzavrela-spolupraci-s-ruskou-stranou-ldpr-vladimira-v-zirinovskeho-zastupci-obou-stran-podepsali-v-praze-deklaraci-ve-ktere-odsoudili-eu-nato-a-migrac/

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponAmerická diplomacie dělových člunů je zpět   
Pridal tk Úterý 30 duben 2019 - 04:56:54 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Kdo si ještě pamatuje staré dobré časy, kdy se diplomaté zabývali dipomacií a kdy platilo: nejdřív jednej a teprve pak střílej? Soudě podle výroku amerického velvyslance v Rusku Johna Huntsmana, už toho, bohužel, z dodržování minulých rozumných zásad do dnešních dob mnoho nezbylo. Huntsman totiž nad všechno ostatní velebí účinnost dipomacie dělových člunů, známé ze Studené války a Washingtonem dnes znovu do mezinárodních vztahů uváděné.
Velvyslanec, po vstupu na palubu jedné z amerických letadlových lodí, které v těchto dnech brázdí vody Středozemního moře, tak přemohly dojmy z obrovitosti lodi, že se v přítomnosti reportérů CNN neudržel a řekl: „KDYŽ MÁTE 200 000 TUN DIPLOMACIE, KŘIŽUJÍCÍ STŘEDOZEMNÍM MOŘEM – A TO JE TO, CO JÁ NAZÝVÁM DIPLOMACIÍ, PŘESNĚJI PAK PŘEDSUNUTÝM POLEM DIPLOMACIE – PAK UŽ K TOMU NENÍ POTŘEBA COKOLI DODÁVAT“.

K čemuž stále ještě udolán svou představou diplomacie dodal specielně pro příslušníky šesté flotily amerického námořnictva: „Každá ze dvou našich mateřských letadlových lodí ve Středozemním moři reprezentuje 100 000 tun mezinárodní diplomacie“

Obě tato prohlášení učinil Huntsman na palubě lodi Abraham Lincoln, jež je jednou z páru lodí dnes působících ve Středozemním moři. Plavidlem druhým je John C. Stennis a od roku 2016 je to poprvé, kdy se obě tytomateřské letadlové lodi plaví ve Středozemním moři současně.

Z webu 21 st.Century Wire přeložil Lubomír Man

Zdroj: google - 21st Century Wire - US Ambassador to Russia openly boasts...

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponHledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.2127 sec,0.0560 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,814kB