Neděle 05 květen 2019
65 tisíc Japonců se zúčastnilo shromáždění na ochranu ústavy, opoziční strany vyjádřily nesouhlas se záměrem LDP změnit ústavu   
Pridal tk Neděle 05 květen 2019 - 05:37:06 Cist komentare / psat: 0 | Trackbacks:    Tisknout  Vytvořit z této novinky PDF 
Na 3. května připadá 72. výročí zahájení platnosti současné japonské ústavy. Ve stejný den vydala japonská Liberální demokratická strana (LDP) prohlášení, podle kterého je odhodlána podporovat národní diskuzi o revizi ústavy a usilovat o dosažení širokého konsenzu o této otázce v rámci Kongresu. Současně se asi 65 tisíc obyvatel Japonska shromáždilo v Tokiu, aby si připomenuli 72. výročí zavedení japonské ústavy a vyzvali veřejnost, aby rozhodně podpořila článek 9 mírové ústavy. Po shromáždění se účastníci vydali na pochod Tokiem s transparenty a plakáty s protiválečnými hesly a na ochranu ústavy.

Proti prohlášení japonské Liberální demokratické strany se postavilo mnoho opozičních stran.

Největší japonská opoziční strana Ústavní demokratická strana ve svém prohlášení uvedla, že současná ústava čelí hluboké krizi, jejíž příčinou je, že režim Liberální demokratické strany chce odstranit překážky, které omezují výkon její moci. Ústava stanovuje, že státní moc podléhá ústavním omezením. Ústavní demokratická strana slibuje ochranu a oživení ústavnosti. Další hlavní opoziční strany v Japonsku také vyjádřily nesouhlas se záměrem japonské Liberální demokratické strany.

Současná japonská ústava vstoupila v platnost 3. května 1947. Článek 9 ústavy stanovuje, že Japonsko se navždy vzdává války, hrozby silou nebo použití síly jako prostředku k řešení mezinárodních sporů. Za účelem dosažení tohoto cíle neudržuje Japonsko pozemní armádu, námořnictvo, letectvo a další válečné síly a neuznává právo země bojovat.

Sdilet na:   Facebook MySpace Digg Delicious Reddit Twitter StumbleUponPřejít na stranu  1 [2]
Hledat Info kuryr
Novinky pro 2019
Facebook KURÝR

Wedos

www.otvoroci.com

www.slovane.orgwww.slevyusteckykraj.czTOPlist


© www.infokuryr.cz
Vygenerováno za:0.1154 sec,0.0607 z toho dotazů.Dotazů v DB:17. Použitá paměť:1,178kB